Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Μωρε ας εμενε η μανα μου κοντα και σας ελεγα εγω..αλλα αλλος τροπος δεν υπαρχει...ειχα παρει και απο εξω που φτιαχνουν μαγειρευτα φαγητα,καλο ηταν αλλα δεν με εφτασε..αφηστε που εγω θελω μπολικο λαχανο στο ντολμα και οχι απλα μια φλουδα...τωρα ειμαι ξαπλα με κλειστη πορτα να μην μυριζω τιποτα...απο τη μια γουργουριζει το στομαχι και απο την αλλη δεν θελω να φαω τπτ...μιρ μιρ μιρ....μιρμιριαζω παλιιιι..καλη αυριανη φιλεναδες και να περασετε καλα..αν ημουνα καλα θα εκανα και γλυκο..αλλα του χρονου με τα μωρα μας...παντος αμα θελετε θα εχω λαχανοντολμαδες!!Φιλακια και καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσιααααααααααα!τι κανετε?χρονια πολλα σ οσες γιορταζουν σημερα.τι τελεια μερα!ετοιμες για βολτιτσα?αντε να βγουμε να μαζεψουν τα μωρακια μας ηλιο.φιλια πολλααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε?

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!

Κίσκα Χρονια σου πολλά κι ότι επιθυμεί η ψυχούλα σου να το έχει! Με το καλό να ερθει το μωράκι σου!

Σοφία μου ελπίζω να είσαι καλύτερα..

Μπεμπουλίνο το ρίξατε στους γιατρούς??ν Ολα περαστικά να είναι κορίτσι μου!

Οι άλλες τι κάνετε? Εμείς ξυπνήσαμε πρωί, δεν μας έπιανε ύπνος!!! :evil: Χθες πήγαμε στο ταβερνάκι που σας έλεγα, ωραία ήταν. Ειχε και μια παρέα δίπλα με κιθαρες και τραγουδούσανε οπότε ειχαμε και ζωντανή μουσική. Δεν το ευχαριστήθηκα όμως και πολύ γιατί με πέθανε η μέση μου και όταν πέρασε η μια ώρα δεν μπορούσα να κάθομαι!! Με αποζημίωσε όμως το επιδόρπιο...Παγωτό μαστίχα με σιρόπι κεράσι....μιαμ!!!!

Σήμερα έχει καλή μέρα αν και φυσάει. Μάλλον θα πάμε μια βόλτα το μεσημέρι για φαγητο και καφεδάκι. Ελπίζω να μην με πιάσει΄μέση μου πάλι...

ΑΑΑΑ το πρωι ο μικρούλης μου έριχνε κάτι κλωτσιες άλλο πράγμα...Σήκωσα το μπλουζάκι και παρακολουθούσαμε την κοιλιά με τον άντρα μου και φαινόταν ξεκάθαρα...ήταν πολύ συγκινητικό!! ΚΑτενθουσιάστηκα!!! Εβγαλα και φώτο την κοιλιά μου...θα σας τις βάλω αύριο!!

Εσείς τι θα κάνετε σήμερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν κ σε οσες εχουν συγγενικα προσωπα που γιορταζουν!!

Κισκα μου κ παλι χιλιοχρονη,καθε σου επιθυμια ευχη μου!

Μαρακι ωραιο το ταβερνακι ε?Κ με ζωντανη μουσικη...τελεια!!!Οσο για τη μεση ειναι ενα προβλημα αλλα τι να κανουμε..Εγω παλι εχω την πλατη μου,σε καρεκλα πανω απο μια ωρα αρχιζω κι εγω να υποφερω αλλα οπως ειπαμε ολα για τα μωρακια μας!!Αν ξαναβγειτε το μεσημερι να περασετε πολυ καλα!

Εγω ειμαι μια απο τα ιδια,δε με ποναει τοσο ο λαιμος αλλα βηχω αρκετα οποτε αν κ εχει καλη μερα δε το κουναω απο το σπιτι...Μεχρι τα πεθερικα για φαγητο κ πισω παλι!

Καλημερα Αννα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτες οι κλωτσιες Μαρακι ειναι οντως απιστευτα απολαυστικες!!!Κι εμενα εχθες οι ζουζουνιτσες μου δε κλωτσαγανε μονο,στριφογυρνουσαν κιολας κ ο αντρας μου ειχε ξετρελαθει γιατι αυτο εν το ειχε ξαναδει,εκανε σαν μικρο παιδι απο τη χαρα του!!Οπως τα λες,κατι τετοιες στιγμες ειναι πολυ συγκινητικες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...Καμία δεν μπήκε σήμερα εκτός το Σοφάκι και την Άννα??

Τουλάχιστον κάνατε τις βόλτες σας και ξεκουραστήκατε!!

Εμείς πάλι πήγαμε βόλτα για φαγητό με φίλους. Ειχε πολύ ωραία μέρα...μετά πήγαμε σε ένα νέο μαγαζί και ήπια το milkshake μου :lol: και μετά με πήρε ο καλός μου σε μαγαζί και αγοράσαμε ζαχαρωτά και γλυφιντζούρια :lol::lol: η πωλήτρια μας κοιτούσε περίεργα :lol::lol::lol:

Ωραία ήταν αλλά κουράστηκα είναι η αλήθεια!! ΚΑτευθείαν ήρθα και ξάπλωσα!!

Λοιπόν σας αφήνω και θα τα πούμε αύριο...Σας φιλώ όλες... :x:YMHUG::-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Κοιμαστε ολες?

Μπηκα να πω ενα καλημερα και να φυγω γιατι εχει εναν υπεροχο καιρο εξω!!!

θελω και μερικα ψωνια και λεω να το εκμεταλλευτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααααααααααααα.ξεκουραστηκατε λιγο?εγω χτες ολη μερα βολτιτσα κ σημερα λεω παλι να βγω για ενα καφεδακι.τι κανετε?

ανοιξα ενα θεμα με τις αγορες που πρεπει να προγραμματισω.στο ΠΟΙΕς ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΥς ΙΔΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.για να μη τρωω σελιδες απο εδω.οι συμβουλες σας θα ειναι πολυτιμες.οποια εχει τη καλη διαθεση ας απαντησει

φιλια πολλααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Σημερα εχω μαστορους,στην ουσια τους κουμπαρους μας που ηρθαν να βαψουν το παιδικο δωματιο κ απο οσο εγινε μεχρι τωρα ειναι τελειο!!!Οταν τελειωσει θα σας βαλω φωτο!Κατα τα αλλα εξακολουθω να ειμαι χαλια,βηχας,πονολαιμος κ απο εχθες το βραδυ κ συναχι.Εχω απογοητευθει...Δευτερα θα παω σιγουρα γιατρο,πολυ το αφησα..

Εσεις που εξαφανιστηκατε?

Μαρακι ωραια η μερα σου κ αφου εκλεισε με μιλκσεικ κ ζαχαρωτα...μουρλια!!!Αυτες οι βολτες πολυ μας φτιαχνουν τη διαθεση τελικα!!Παντως οσο κ αν κουραζομαστε ειμαι της αποψης να βολταρουμε τωρα που μπορουμε γιατι μετα......

Μαχη και Αννουλα καλες βολτιτσες σημερα!Οντως ο καιρος ειναι τελειος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε? Εχω ώρα που ξύπνησα...από τις 8!

Κι εδώ έχει πολύ ωραίο καιρό αλλά στο σπίτι θα είμαι. Ισως αργότερα αν τελειώσει νωρίς την δουλειά του ο καλός μου να πάμε στο μαγαζι που έχει εκπτώσεις σε βρεφικές προίκες. Τολμησα μάλιστα κι εκανα τις πρώτες αγορές μου από το αμαζον :lol: Βασικα παρήγγειλα τον κάλαθο για τις πάνες και τον αποστειρωτή που στην Κύπρο τον εχει 80 ευρώ και στο αμαζον 30!!!! Τα λεφτά θα μου τα δώσει η μαμά μου οπότε μια χαρά!!

Μάχη μου καλά ψώνια και καλή βολτίτσα!!

Άννα μου κατά καιρούς συζητάμε πολλά για αγορές που χρειαζόμαστε για τα μικρα μας οπότε θα βρίσκεις κι εδώ πληροφορίες!! :lol:;)

Καλημέρα ΣΟφία μου...Δεν σου πέρασε κοπέλα μου? Να πας στο γιατρό σίγουρα γιατί ο βήχας δεν ειναι και το καλύτερο...

Κι εγώ έχω γιατρό τη Δευτέρα..Ειχαμε ραντεβού στις 9 το πρωί αλλά το αλλάξαμε γιατι κατι έτυχε στη δουλειά του άντρα μου και δεν θα μπορεί να έρθει οποτε θα πάμε στις 8:30 το βράδυ.

Οι άλλες εξαφανιστήκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανετε;Πως περασατε χθες;Εμεις πολυ ωραια!Πηγαμε για καφεδακι,μετα βολτα στο κεντρο και μετα πηγαμε με παρεα για φαγητο σε ενα χωριο.Μετα περπατησαμε λιγο στο γηπεδακι κοντα στο πατρικο του αντρα μου.Ειχε υπεροχη μερα.Το βραδυ σπιτι με ταινιουλα.

Σημερα μαλλον θα καθισουμε σπιτι.

Μου εγραψε η αδελφη μου την διατροφη μου(ειναι διαιτολογος).Πολυ καλη φαινεται!Δεν θα πειναω πια ουτε θα φοβαμαι μην μου ανεβει το ζαχαρο!Θα τρωω απ'ολα,εκτος απο γλυκα.Εχω ομως μια μπαρα δημητριακων καθε απογευμα. ;) Προς το παρον εχω φαει 2 φρουτα και 2 τοστακια για πρωινο και προγευμα!Μια χαρα!

Σοφακι περαστικα!Μαρακι μεγεια τα πραγματακια!Οσες πατε βολτουλα καλα να περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Τι κάνετε?

Σοφία μου να πάς σε γιατρό να σου δώσερι τίποτα γιατί ο βήχας δεν υποφέρεται... Περιμένουμε φωτό απο το δωμάτιο!!!

Μαράκι με γειά τα πραγματάκια που πήρες... με το καλό να τα χρησιμοποιήσετε! Milkshake και ζαχαρωτά διαβάζω!! ΑΙΣΧΟΣ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ έφαγα 2 παγωτά χθές :oops::oops::oops::oops::oops: Αλλά τώρα μέχρι την Τρίτη που έχω διαιτολόγο έχω βάλει φερμουάρ!! :lol::lol:

Άννα και εγώ δεν ξέρω τι θα χρειαστούμε εκτός απο τα βασικά... αλλά όπως λέει και το Μαράκι και εδώ που τα συζητάμε κατα καιρούς όλο και σχηματίζεις μια εικόνα. Θα μάθουμε σιγά σιγά που θα πάει...

Μάχη καλή βόλτα και καλά ψώνια!!

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε?

Καλημέρα beboulino, καλή αρχή με την διατροφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπεμπουλίνο!!! Με το καλό η διατροφή...αφού σου την έφτιαξε η αδερφή σου δεν θα είναι και τόσο αυστηρή :lol::lol::lol: Αδελφική αλληλεγγύη!!

Καλημέρα Γιελιζ!!! Ποια μιλά για ΑΙΣΧΟΣ...που έφαγες δυό παγωτά αχόρταγη :lol::lol::lol: Τώρα μετά την Τρίτη πάλι, μετά τον διαιτολόγο!! χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι Μαράκι, όπως τα λές!! Κοίτα ποιά μιλάει!! :lol::lol::lol::lol:

Μη σου πώ θα πάω να φάω ένα παγωτό αμέσως μόλις βγώ απο τη διαιτολόγο!!! :lol::lol::lol: Από τώρα το σκέφτομαι!! ΝΑΙ είμαι αχόρταγη με τα παγωτά, το παραδέχομαι!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οι θερμιδες που πρεπει να παιρνω συμφωνα με το βαρος και το υψος μου,οντας εγκυος ειναι 2200!!!Υπεραρκετες....Χαρη δεν θα μου εκανε σε καμια περιπτωση να μου βαλει παραπανω φαγητα,σκεφτεται μην παθει τιποτα η ανηψια της. :lol:

Το εχετε ριξει και οι 2 στα γλυκα;Ευτυχως εγω δεν τα πολυθελω τωρα στην εγκυμοσυνη.Μονο καμια νουτελα λιγουρευομαι που και που..Ειδικα παγωτο για να φαω πρεπει να εχει καυσωνα! :lol: Προσοχη κοριτσια,με μετρο τα γλυκα,ε; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με μέτρο τα τρώμε beboulino μη νομίζεις... αλλιώς θα έτρωγα 4 παγωτά!! :lol::lol::lol::lol:

Εγώ πάλι το παγωτό το τρώω και όταν χιονίζει!!! :lol::lol::lol:

Μια χαρά είναι οι θερμίδες σου! Υπεραρκετές όπως λες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ κι εγώ το ίδιο...μην σου πω ότι το χειμωνα το απολαμβάνω πιο πολύ το παγωτό!! :lol::lol:

Μπεμπουλίνο εννοείται με μετρο...το δικό μας μέτρο όμως :lol::lol: Μια χαρά οι θερμίδες σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πανεμορφες εγκυουλες φιλεναδιτσες μου. τι κανετε? χρονια πολλα για οσους γιορταζαν εχθες. ημασταν βολτα ολη μερα σχεδον. περπατησαμε. βεβαια περπαταω σαν παπια και ειχε πολυ γελιο. μονο κουακ δεν εκανα. σημερα θα κανω περιποιηση αν δεν βαρεθω στο τελος. μπεμπουλινο μια χαρα η διατροφη. αννα οντως εδω πεφτει πολυ συζητηση σχεδον καθε μερα για το τι χρειαζομαστε. μαρακι και γιελιζ μια χαρα τα παγωτα τα δουλευετε βλεπω. καλα κανετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Βίκυ μου!!! Τι κάνεις??

Κι εμένα μου το είπε ο αντρας μου προχθες αυτο...οτι περπατάω σαν πάπια αλλά νομιζα με δουλευε!!! :lol:

Απο οτι βλέπεις έχουμε πτυχίο στα παγωτά!! Βρε Γιελιζ...,μήπως να αλλάξουμε επάγγελμα?? Να ανοιξουμε μια αλυσίδα παγωτατζίδικών??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξυπνησα παραπονιαρικα. δε θυμαμαι τι εβλεπα και οταν σηκωθηκα ειχα την φατσα του παραπονου λιγο πριν κλαψει. ορμονες!!!!!!!!!!! :?

και γω εχθες εφαγα 3 παγωτινια βανιλια.

εμααααααααααααα!!!!ολο για παγωτα διαβαζω και ελεγα ασε γιατι κανει κρυο. ε!τελικα δεν αντεξα εχθες και εφαγα. βεβαια σημερα δεν θα φαω τιποτα απο γλυκο για να ισορροπισω. και για να μην φευγουμε απ το προγραμμα σημερα θα φαω μπιφτεκια με αυγουλακι μαλλον ποσε.

εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: "με δικό μας μέτρο" Μάρεσε αυτό!!!!

Καλημέρα Βικούλα!!! Σαν πάπια ε? Καλό!! Και που είσαι ακόμα... πρός το τέλος να δείς πώς θα πηγαίνουμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι δεν είναι άσχημη ιδέα!!! Τόσα χρόνια εμπειρίας πάνω στα παγωτά να μην αφήσουμε να πάει χαμένη!!! Πώ πώ φαντάσου εκεί τι θα γίνεται!!!

Βικούλα και εσύ δεν πάς πίσω βλέπω!!! Αλλά μου αρέσει που κάνουμε αποχή τις επόμενες μέρες για ισορροπίσουμε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμείς ξανά ψαράκι σήμερα...σαρδέλες αυτή τη φορά!!! Και μου μένει ακόμα μία φορά να φάω ψάρι μέχρι την Τρίτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μου κι εγώ έβλεπα όνειρο΄οτι κρατούσα 2 δίδυμα κοριτσάκια αγκαλιά..τα οποία δεν ήταν δικά μου..Ηταν νεογέννητα λεει και το ένα ήταν πολύ μικρό και είχε χτυπήσει στο μάγουλα...ειχε μελανιά! Και το κρατούσα αγκαλιά και σκεφτόμουν οτι μοιαζει με το κοριτσάκι μου που έχασα...Περιττο να σου πω ότι ξύπνησα με δάκρυα στα μάτια...λες και πάτησα κουμπί κι άρχισα να δακρυζω...

τεσπα...οπως είπες...άτιμες ορμόνες!!!

Γιελιζ νομίζω θα βάλουμε αλλα 20 κιλά αν ειχαμε παγωτατζιδικο!!!

Εγώ έφτιαξα φακές για το μεσημέρι...μου έλειψαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια την περίοδο της εγκυμοσύνης θα δούμε όσα παράξενα όνειρα δεν έχουμε δεί όλη μας τη ζωή...και συνήθως είναι και πολύ αγχωτικά!!

Μαράκι ευτυχώς δεν κάνουμε καμιά δουλειά που έχει σχέση με φαγητά-γλυκά γιατί δεν θα μπορούσαμε να κουνηθούμε στο τέλος!! Είναι που έχουμε και το δικό μας μέτρο...όχι τίποτα άλλο... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίες οι φακές!!! Αλλά μετά την καούρα που έπαθα το περασμένο Σάββατο μου είπε η διαιτολόγος να αποφεύγω τα ζουμερά φαγητά... γιατί γίνονται χειτότερες οι καούρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι που μας χαλάει Γιελιζ το μέτρο...το δικό μας!! :lol::lol::lol::lol:

Καλα τα ζαχαρωτά που πήρα χθες ειναι αυτά που έτωγα Θεσ/κη με την συγκατοικο μου και δεν τα έβρισκα εδώ και από την ώρα που τα πήρα τα σκέφτομαι ασταμάτητα!!! δεν κάνει να τα φάω όλα αμέσως όμως!!! :lol::lol::lol:

Οι φακές που φτιαχνουμε στην Κύπρο δεν είναι ιδιαιτερα ζουμερές...ειναι φακόρυζο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...