Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

καλημερουδια κουκλες!!!!!

σημερα ξυπνησα με κεφια γεννησε μια πολυ καλη μου φιλη την δευτερη κορουλα της φυσιολογικα κ τοσο ευκολα κ γρηγορα που ουτε ο γιατρος μας δεν προλαβε να φτασει στο νοσοκομειο :lol::lol::lol: μα σαν κουκουτσια τα ξεπεταει αυτη η κοπελα :lol::lol::lol: την ακουσα πολυ χαρουμενη κ ξεκουραστη σαν να πηγε εκδρομη ενα πραγμα :lol::lol::lol: το απογευμα θα παμε να την δουμε αν εχει κ εφημερια ο γιατρος μου θα κανω κ μια εξετασουλα θα συζητησουμε κ για την ημερομηνια της γεννας....

αχ χαρηκα πολυ!!!ευχομαι κοριτσακια μου να εχετε ολες σας μια πολυ ευκολη γεννα!!!!σαν κουκουτσακια να τα ξεπεταξετε κ εσεις!!!

σηκωθηκα το πρωι πηγα εστειλα την λαμπαδα στην βαφτισημια μου μενουν λαρισα.πηρα για την φιλη μου δωρο ενα μικροσκοπικο φορεματακι :x αγορασα κ την purelan της medela μηπως κ χρειαστη,γυρισα σπιτι την ανοιξα ζουλαω το σωληναριο κ δεν βγαινει η αλοιφη :shock::shock::shock: γιατι???ετσι πρεπει να ειναι???ευτυχως εχω την αποδειξη θα την παω πισω 11 ευρω ειχε μια σταλια σωληναριο :evil:

η βαλιτσα μου ετοιμη!!!!επιτελους :lol::lol::lol:

swetty μου μεγαλο κοριτσακι ειναι ευτυχως μπορεις να συνεννοηθεις μαζι της πλεον κ να σε βοηθαει με το μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα φιλεναδιτσες και καλη εβδομαδα!! Ειστε καλα?? Χοανιτα ολα καλα με το αυτακι σου, μπραβο! Sweety με το καλο να ανεβεις Αθηνα για την εξεταση! Το κοριτσακι σου ειναι μεγαλο αρκετα να το χαιρεσαι!! :) Σουλα μου να ζησει η μπεμπουλα της φιλης σου, κοντευεις κι εσυ!! ;) Η κρεμα μηπως εχει σφραγισμενο το στομιο γι αυτο δεν βγαινει? Αντρια καλη βολτα και καλα ψωνια! Γεωργιαννα καλημερα! Γιουλη υπομονη ερχεται ο μπεμπης, ολα να πανε τελεια!

Εμεις στην εξοχη ειμαστε και θα μεινουμε λιγες μερες ακομη!! Ο καιρος κι εδω τελειος!! Η μπεμπουλα μου μια χαρα! Πολλα φιλια σε ολες και να περνατε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ηλιοδωρα μου!!!

το εβγαλα το αλουμινοχαρτακι που ειχε κ παλι η κρεμα δεν βγαινει ειναι σκληρη!!!

την εχει παρει καμμια σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοιλουμπίτσες!! Τι όμορφα νέα είναι αυτά! Γωγούλα να σου ζήσει γλυκιά μου η Χριστινούλα σου!!!Γερή κ καλότυχη να είναι πάντα κ απο εδώ κ πέρα μόνο να χαμογελάτε!!Θα περιμένουμε νέα σου!

Συγκινήθηκα βρε κορίτσια..μία μία παίρνει σειρά..απο εγκυούλες γινόμαστε μανούλες..Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω οτι σε 24 μέρες εκτός απροόπτου θα κρατάω τον μπεμπάκο μου αγκαλίτσα..σαν όνειρο μου φαίνεται ακόμα..κ ο καιρός νιώθω οτι πέρασε τόσο γρήγορα τελικά!Αχ, μελαγχόλησα γμτ..

Τεσπα!Ωραίες παιχνιδιάρικες μπουγάδες,υπέροχες κούνιες κ προικούλεςς!!Μεγιά,μεγιά κουκλίτσες μου!!Είναι όλα υπέροχα κ θα γίνουν ακόμα πιο όμορφα όταν θα έρθουν τα μπεμπάκια με τα γλυκά κλαματάκια τους! Σήμερα θα έρθει κ η δική μας προίκα κ κούνια!Μέχρι τις 5 αναμένουμε. Σηκώθηκα απο τις 6 να κάνω γενική γιατί γινόταν χαμός στο σπίτι κ το Σ/Κ δεν έκανα τίποτα..μου έκανε δώρο ο Χαρούλης μου για την επέτειο μας εκδρομούλα στο Πήλιο κ γυρίσαμε χθές βράδυ.

Αλήθεια,η Σαμάνθα τί κάνει;;Μίλησε καμία μαζί της; Έλα Σαμανθάκι να μας πείς τα νέα σου να χαρούμε!

Υ.Γ Γεωργιάννα μου ο Αλεξανδράκος ομόρφυνε κ άλλο απο τότε που τον είδα!!Κουκλάκι ζωγραφιστό!!

Φιλάκια σε όλες κ καλές βόλτες..δουλειές..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Σουλακι μου αν η κρεμα αυτη που λες της μελεντα ειναι εκεινη που ειναι για τις θηλες τοτε οχι δεν ειναι κ τοσο πια παχυρευστη..ειχαπαρει ενα δειγμα κ ειχεφανει αρκετα ρευστη! Να την πας πισω!!! Μας δινουν μπαγιατικες κρεμες?!?!! ΓΙα πες τι εβαλες στην βαλιτσα σου; Σιγα σιγα θελω κ εγω να την ηξεκινησω γιατι με πιανει πανικός μην σπασουν πρωορα τα νερα...

Γεωργιαννα μου εγω πρωτη φορα βλεπω τον Αλέξανδρο!! Καλε ιεναι κουκλάκι!! Κριμα εχω ταξει την κορη μου στον Γιωργο αλλιως θα σου ζηταγα το χερι του :lol::lol::lol::lol: Κι ας ειναι μεγαλυτερος!χαχα

Αντρια κουραστηκα με τοσα που εχεις να κανεις....καλο κουραγιο..

Ελενάκο ωραια τα λες...πραγματι....τελειωνει η εγκυμοσυνη μας.... λιγο με στεναχωρει αλλα απο την αλλη ηταν πια υπεροχη διαδρομη! Κ ερχονται ακομα πιο τελειες στιγμες!!!

sweety κ εγω πιστευω οτι η κορουλα σου καταλαβαινει αρκετα κ δν νομιζω να νοιωσει παραμελημένη!

Ουφ πολυλογησα παλι...αλλα θα συνεχισω :lol::lol: Κοριτσια εχω αυπνιες κ γουρουνιες!!! Εχθες δεν κοιμηθηκα σχεδον καθολου....ειχε τοση ζεστη.... κ εγω στριφογυρναγα.... κ η δεσποινιδα μεσα κοπανιοταν!! Εν το μεταξυ μας ειχαν φερει εχθες ενα γλυκξο σπιτικο μπαμπα ( ολοκληρη πιατελα!!) κ το σκεφτομουν ολο το βραδυ! :lol::lol::lol: Τι γουρουνα ειμαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou meta apo 3 vdomades epestrepsa...exw tosa na sas pw, apo pou na xekinisw! Loipon....14 Martiou kai wra 3 to prwi eimai xaplwmeni ston kanape kai koimamai tou kalou kairou hremh oti h mikroula mou tha gennithei me proklisi tin Tetarti to vradi 16 Martiou! Kai xafnika niwthw na vgainei apo mesa mou o niagaras o idios. Petagomai panw gia na min lerwsw ton kanape :lol:. Xtupaw stous dikous mou kai tous lew: " Den etoimazeste siga siga gia mia volta sto Iasw?". Paw stin krevatokamara sxedon gumni kai lew ston androuli mou " Mwro mou? Egw gennaw apopse! Tha ertheis mazi?" (thumizw oti htan arrwstos me antiviwsi o glykoulis mou kai den hxera ti eprepe na kanei kai an epitrepotan na erthei) Petagetai panw kai mou leei: " Ki egw ti na kanw?" Kai arxise na ntynetai panikovlitos. 4:00 ftasame sto Iasw. Edw arxizei ena martyrio..Kathodon eixan xekinisei oi odines tis opoies mexri tis 10:00 to prwi tis antexa mia xara. Tote eixa diastoli 10, traxilo malako ola kala alla to paidi psila. Mou kanoun prwti dosi episkliridiou kai vazoun oxitokines gia na voithisoun to paidi na katevei. Mexri tis 12:00 tipota. 13:00 kai meta apo 11 wres prospatheia gia fusiologiko kai me duo doseis episkliridiou me pane gia kesariki giati h mikroula arxise na piezetai kai na kanei arithmies. Sto xeirourgio enas panikos... Triti dosi episkliridiou opou gia na me piasei grigora me gurisan elafrws me to kefali pros ta katw kai tote mou hrthe olo to farmako sto stoma. Ena glykopikro pragma pou me ekane na xerasw oti eixa faei apo to prohgoumeno vradi. Meta apo 20 lepta eixa to omorfotero plasma stin agalia mou. Mia kataxanthi kouklitsa pou me koitouse me to ena mati anoixto kai to allo kleisto. Einai panemorfi. Enw elegan oloi mesa sto xeirourgio kale auti phge kai ekane antaugies xanthes sto komotirio prin gennithei. H koroula mou mia xara, egw dustuxws efaga oles tis parenergeies tis episkliridiou. Tremoulo meta to xeirourgio kai emetous gia 4 meres. Den mporousa na faw tipota kai hmoun diarkws me oro. Kai na min eftane olo auto den me afinan na fugw an den phgaina kai toualeta. Ti klismata, ti upotheta...Telika tin 4 mera opote kai suniltha apo tous emetous kai arxisa na lusaw tis pinas, eipa sto giatro mou na me afisei na fugw kai na paw spiti mou na hremisw, na faw san anthrwpos kai oxi fithe kai kotopoulo vrasto kai na leitourgisei to enteraki mou kanonika.

Me to thilasmo koritsia thelei polu douleia. Tin thilasa apokleistika mesa sto maieutirio kai edw sto spiti plin kapoiwn geumatwn polu ligwn to idio. Ypoferw polu omws akoma giati matwnoun oi thiles (milame gia pono an kai h mikroula pianei kala, akoma matwnoun) thelei polu upomoni giati pairnei mia wra tis perissoteres fores kai stin arxi parapanw mexri na katevei to gala me roi kai posotita. Tin prwti vdomada sto spiti xasame tin mpala me ti mikri giati eklege polu kai den eixe wrario katholou kalo, polu xenyxti kai den mas phre katholou varos gegonos pou mas agxwse apisteuta. Twra exoume arxisei kai pairnoume kai exoume normal wres upnou kai fainetai na xortainei. Einai pantws plhrous apasxoliseis douleia...akoma polla pragmata den ta katafernw moni mou, opws na tin kanw mpanio alla pou tha paei. H xara omws pou sou dinei otan se koitaei h sou pseftoxamogelaei einai aperigrapti. Tha prospathw na mpainw oso pio sixna ginetai na ta leme...Filakia se oles.

Aaa! Oso gia to proswpiko sto Iasw. Osoi emplekontai sti diadikasia tou toketou kai stin ananipsi einai apisteutoi, se sklavwnoun, to nosileutiko proswpiko tou 4ou orofou plin 3-4 vrefokomwn kai nosileutriwn, htan epiikws aparadekto. Symvouli mou: Vreite mia kali maia na sas stirixei me to thilasmo oles tis meres pou tha meinete sto nosokomeio h kante to stauro sas na pesete se kamia eusiniditi pou tha asxolithei mazi sas apo kei mesa, mexri na piasei to paidaki sas kanonika sto stithos kai na mathei. Se mena asxolithike mia wra h maia mou me ti mikri kai apo tote epiane super kathe fora. Kai pali filakia polla kai sygnwmi gia tin megali apoxi mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινα μου να σου ζησει η μπουμπου σου!! Ευχαριστουμε για την δημοσιευση σου για την εμπειρια σου. Ευχομαι να βρειτε τον ρυθμο σας γρηγορα!

Ειρηνη μου πρωτη φορα βαζω φωτο του μικρου! Ηθελα να σας τον δειξω! Κριμα που εταξες αλλου την κορουλα σου, δεν πειραζει θα βρω αλλη συμπεθερα!!!!!

Swetty καλα κανεις και μιλας με την μικρη σου και εγω του μιλαω συχνα και του εξηγω οτι δεν θα μπορω στην αρχη να ασχολουμε τοσο πολυ μαζι του. Προσπαθω να μην εχω μετα ζηλειες!

Σουλα μου εσυ την ετοιμασες, εγω ακομη δεν εχω βαλει ακομη τα τελευταια μεσα!

Ελενα γτ τοσες λιγες μερες; θα πας με προκληση; Συγνωμη αλλα η μνημη μου καπου καπου με εγκαταλειπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτινα μου να σας ζησει η κουκλιτσα η ξανθια!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=blob5.gif] [smilie=icon_flower.gif] Η αληθεια ειναι πως περασες λιγο δυσκολα κοριτσακι αλλα σιγα σιγα μενει μακρια αυτο και μενουν ολες οι χαρουμενες στιγμες που ηρθαν και θα ερχονται συνεχεια αγκαλια με το αστερακι σας!!

Οποτε θα μπορεις περιμενουμε κι αλλα νεα σας!! Φιλια!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτίνα να σου ζήσει η μικρή ξανθούλα σου... να είναι πάντα καλότυχη!! Σε ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μας γιατί σε είχαμε στο νου μας όλες αυτές τις μέρες και σε περιμέναμε πως και πως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] μαριτινακι μου να σας ζησει η κουκλιτσα σας!!!γερη κ καλοτυχη να ειναι κ σε εσενα καλη λοχεια κοπελαρα μου!!!!πως ειναι η ζωη με το μωρο στο σπιτι???

ειρηνακι μου καταφερα να βγαλω λιγη κρεμα απο το σωληναριο!μολις την πιανω στα δαχτυλα ζεστενετε λιγο κ μαλακωνει...θα τους την παω ομως να την δουνε κ εκει στο φαρμακειο...

στην βαλιτσα μου εβαλα

3 ζευγαρια μπυτζαμες κ νυχτικιες

7 βρακακια παλια ομως γιατι σιγουρα θα τα λερωσω με αιματα

1 ζευγαρι παντοφλες κ 1 ζευγαρι καλτσες σε περιπτωση που κρυωσω

σερβιετες λοχειας,επιθεματα στηθους,μαντηλακια καθαρισμου στηθους τις κικκο,διαφορα καλλυντικα για μενα,πετσετες για μενα κ για την μπεμπα,ενα πακετο πανες limpero,2 πακετα μωρομαντηλα,τα καλλυντικα του μωρου,το φαρμακειο του μωρου,12 φορμακια κ 12 εσωρουχακια,μια κουβερτουλα ισπανικη,μια φλις,σελτεδακια,σεντονακι για το πυρεξ,πανες αγκαλιας,σκουφακια,γαντακια,καλτσακια,πανακια για γουλιτσες,πηρα επισης ντετολ για τα χερια των επισκεπτων κ ντετολ σπρει κ ενα πανακι για να καθαρισουμε λιγο το πυρεξακι πριν βαλουν το μωρο μεσα...μμμμ αυτα νομιζω ειναι...αν ξεχασω κατι αλλο θα το βαλω για αυτο την εκανα απο τωρα οτι θυμαμαι να το συμπληρωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε μια ξεχωριστη σακουλα εβαλα τα ρουχακια που θα τις φορεσουν μολις γεννηθη...ενα εσωρουχο ενα φορμακι καλτσακια γαντακια σκουφακι κ ενα μπειμπιλινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να παρουμε τοσα πραγματα για το μωρο μαζι ή επειδη εισαι σε δημοσιο τα πηρες??

κοριτσια πηρα το γιατρο για τα πονακια μου.... ειπε οτι εχω συτσπασεις κ να παρω μαγνησιο...φοβαμαι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειρηνακι μου εσυ που θα γεννησεις σε κλινικη μπορει να σου παρεχουν καποια πραγματα κ να μην χρειαστεις να κανεις μετακομοιση :lol::lol::lol: δεν ρωτησες ακομη???παρε ενα τηλεφωνο στην κλινικη να σε ενημερωσουν σιγα σιγα πρεπει να ετοιμαζεσε ειπαμε ο πελαργος ειναι απροβλεπτος :D εγω στο δημοσιο πρεπει να κουβαλησω ολην αυτην την προικα που σου εγραψα!!!

συσπασουλες λογικο ειναι να εχεις μην ανχωνεσε κ μην φοβασαι!!!τι πονακια εχεις???εγω αυξησα απο μονη μου το μαγνησιο κ μου περασαν τα πονακια σαν περιοδου που ειχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maritinaki να σου ζήσει η μικρή σου Barbie!! :D Να τη καμαρώνετε κ να είναι πάντα γερή!! Καλά έκανες κ ξέκλεψες λίγο χρόνο κ μας είπες τα νέα σου γιατί είχαμε ανησυχήσει..Δόξα το Θεό όμως όλα καλά!Όποτε μπορείς εδώ είμαστε να τα λέμε! Καλή λοχεία να έχεις κουκλίτσα μου κ υπομονή με το θηλασμό.. ;)

Καλέ συμπεθέραααα;;;;Μετακόμιση θα κάνεις κ εσύ;;;Ποπο!Εγώ έβαλα για το μωρό για 3 μέρες:3 φορμάκια με μανικάκι,3 κοντομάνικα(αναλόγα την θερμοκρασία στο νοσοκομείο),1 ζευγάρι γαντάκια για να μη γραντζουνίζεται απο τα νύχια του,1 σετ καλτσάκια μη τυχόν κρυώνει,1 πανωσέντονο-1 κατωσέντονο για το πυρέξ,1 κουβερτούλα,3 πανάκια για γουλιές,1 κουτί Pambers,1 κουτι μωρομάντηλα,2 μεγάλες πετσέτες,2 προσώπου για τον ποπό,2 πάνες αγκαλιάς,σαμπουάν-αφρόλουτρο Προδέρμ,κρέμα για συγκάματα. Αντισηπτικό για τα χεριά ευτυχώς έχει το νοσοκομείο. Για μένα πήρα 3 πυτζάμες,1 νυχτικό,4 βρακάκια&βρακάκια μιας χρήσης,2 παντόφλες,1 για μέσα στο μπάνιο,1 για έξω, 2 πετσέτες μεγάλες,2 προσώπου, σαμπουάν,αφρόλουτρο,σφουγγάρι,οδοντόκρεμα,οδοντόκρεμα,βούρτσα,σεσουάρ,καλλυντικά,επιθέματα στήθους,μαντηλάκια καθαρισμού στήθους,2 σουτιέν θηλασμού,1 αλλαξιά για όταν βγούμε απο το νοσοκομείο, χαρτί για το καπάκι της τουαλέτας.Δε θυμάμαι άλλα,θα τα δώ κ θα σας πώ.

Γεωργιάννα μου είναι μεγαλούτσικος ο μπέμπης απο ότι μου είπαν στο νοσοκομείο κ ο γιατρός μου κ έχω πολύ στενή λεκάνη..επομένως για να μή πάρω όλο το μήνα με αποτέλεσμα να παχύνει ακόμα περισσότερο ο μικρός κ να μη βγαίνει με τίποτα απο εκει κάτω θα μου βάλει αυτό το υπόθετο που λέει κ η Γιούλη όταν πάω στο ιατρείο του στις 27 Απρίλιου που θα είμαι 38 εβδομάδων.Αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε απο μόνη μου..

Ειρηνάκι γουρούνιασε όσο γουστάρεις!Ακολουθούμε πιστά οι υπόλοιπες για να μη νιώθεις μόνο εσύ τύψεις!χιχι! Όσο για τις συσπάσεις μην αγώνεσαι,είναι φυσιολογικες.Το μαγνήσιο θα σε χαλαρώσει λίγο.

Α!Μου έφεραν τη κούνια κ τη προίκα πριν κανα 2ωρο!Είναι πολύ όμορφα!Μόλις βάλει ο Χάρης τ'αυτοκόλλητα στους τοίχους θα σας βάλω φωτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΕΔΩ...ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΟΛΕΣ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ...ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΤΙΝΑΣ...ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗ ΣΑΜΑΝΘΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ....ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ,ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΥΡΙΟ...ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΕΣ ΠΑΤΕ ΜΕ ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΣΤΕ ΠΛ ΤΥΧΕΡΕΣ....ΞΕΡΕΤΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ,ΟΥΤΕ ΑΓΧΟΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ...ΠΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ?????Ο ΝΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑΞΙΔΙ,ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΑΣ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....

ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΑΡΑΚΑ ΚΑΙ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΙ ΕΝΑ ΚΕΙΚ....ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΣΕΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΠΑΣ Κ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ!!!

ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maritina να σου ζήσει η κοπελαρα σου,ολα να πανε κατ'ευχην ,καλή λοχεία.Πάντως,εχει δικιο ,για το ΙΑΣΩ,πληρη αδιαφορια....οι κυριες του οροφου....θα ελεγα οτι με απετρεψαν εμέσως απο το θηλασμό.Οταν ήρθε ενας γιατρός και μου ειπε ότι η μικρή εχει τριτη μέρα 38 πυρετό και μαλλον φταιει το γαλα μου γιατι δεν την χορταινει....θυμωσα με τον ευατο μου γιατι νομιζα οτι η μανια μου να θηλάσω προκαλεσε στο παιδι αυτη την κατάσταση ....τοτε μου ειπε οτι της εδωσαν 110μλ γαλα και το ηπιε όλο.....αυτό ήταν παλεψα 2 μήνες...αλλα ειχε γινει για μενα,κατι αφυσικο....Τώρα βέβαια που τα σκεφτομαι σαν πιο καχυποπτη και υποψιασμένη.....λέω πως μαλλον επαιξα εναν ρόλο που με εβαλαν αλλοι....Κοριτσια το νου μας.... B-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'αρεσει Ελενα που λες για την Σουλα οτι πηρε ολο το σπιτι μαζι της , εσυ πας πισω;

Σουλα 12 φορμακια ειναι υπερβολικα πολλα, 6-7 ειναι υπεραρκετα. 4-5 μερες θα καθισουμε!

Ελενα εγω πηρα απο μια πετσετα για μενα και μια για τον μπεμπη.

Αυτα τα μαντηλακια για το στηθος που τα βρηκατε; θελω και εγω!

Επιτελους βρηκα και βαση μπανιερας οικονομικη, 15ε στα Τζαμπο.

Ελενα με γεια τα πραγματακια του Γιωργακι και περιμενουμε φωτο. Αυριο μαλλον θα παω να παρω και εγω την παντα του μπεμπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια πρεπει να παρουμε κ εμεις που ειμαστε στην κλινικη ρουχαλακια για το μωρο για τις μερες που θα ειναι μεσα? κ σεντονακια για το πυρεξ; Δεν θα εχουν εκεινοι εκει?! Λιγο μπερδευτηκα....

Πρεπει σιγα σιγα να κανω κι εγω τηωβαλιτσουλα μου..τα εχω ψωνισει σχεδον ολα αυτα που χρειαζομαι...τα καλλυντικακια τουτ μωρου πρέπει να τα παρουμε μαζι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy με όλο τα θάρρος νομίζω πως είναι πολλά αυτά που σκοπεύεις να πάρεις μαζί σου, έχω την εντύπωση ότι θα χρειαστείς τα μισά απο αυτά.. βέβαια δεν ξέρω γιατί και για μένα πρώτη εμπειρία.. θα δείξει!! Sweety δεν κατάλαβα, τελικά κατάφερες να θηλάσεις;; Εγώ Ειρήνη μια μεσαίου τύπου βαλιτσούλα θα πάρω μαζί μου με τα πιο απαραίτητα, αν χρειαστώ κάτι άλλο θα πω τον άντρα μου ή τους γονείς μου να μου το φέρουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, τι κάνετε!

Happy, η αλοιφή που λες της purelan είναι όντως τόσο σκληρή. Δεν είναι χαλασμένη. Ειναι σαν βαζελίνη αλλά πολύ πιο σκληρή. Σίγουρα θα σου φαίνεται αδύνατο να επαλειφθεί αλλά είναι η καλύτερη. Εχω δειγματάκι και ξέρω. Και την έχει χρησιμοποιήσει κ μια γνωστή μου και τη έχω δει κ σ'αυτήν. Ειρήνη, εσύ έχεις μπερδευτεί και εννοείς την κρέμα της βελέντα. Α!έχω κι εγώ αυπνίες και γουρουνιές! Θέλω να φάω τα πάντα!

Μαριτίνα, να σου ζήσει η μικρούλα!! Χαρήκαμε πολύ που μπήκες να μας πεις τα νέα σας, γτ είχαμε ανησυχήσει λίγο! Κάθε εμπειρία τοκετού είναι μοναδική και η δική σου το ίδιο! Με το καλό να βρείτε τους ρυθμούς σας!!!

Γιουλάκι μου, ένα θα σου πω.. σε καταλαβαίνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πώ βρε Swetty, ρώτησες το γιατρό γιατί μπορεί να συναίβει αυτό;; Μήπως το μωρό συνήθησε το μπουκάλι και γι' αυτό δεν τραβούσε απο το στήθος; Ξέρω ότι όσο υπάρχει ζήτηση απο το μωρό τόσο το στήθος κατεβάσει γάλα..! Απλά επειδή το θέλω πολύ και το έχω ψάξει τελευταία ξέρω ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να θηλάσουν. Δεν μας πληροφορούν και σωστά απο τις κλινικές, γιατί έφταιγε το γάλα σου που το μωρό ανέβασε πυρετό; Τι να πω ρε κορίτσια, δεν μπορείς να εμπιστευτείς κανέναν τους, ούτε μαίες, ούτε γιατρούς, ούτε κανέναν τους, μόνο το ένστικτο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι καμνετε????

τελεια τα πραγματακια.... ολων..

συγκινηθηκα πολυ και με τη γωγουλα κκαι με τη μαριτινα, να σας ζησουν τα κορριτσακια σας και ολα να πανε καλα... αχ αντε μια μια , ευχαριστουμε μαριτινα που μας εγραψες τα τεκταινομενα...

σημερα συναντησα μια συμβουλο θηλασμου και ηταν πολυ ωραια, ελπιζω ολα να πανε καλα, πηγα χθες στο αττικο παρκο ηταν τελεια! το σαββατο ειχα παει σε μια συναυλια και το βραδυ πηγαμε και κοιμηθηκαμε στο σπιτι στο πορτο ραφτη, ευτυχως που παρα την κοιλια χωραω και οδηγω ακομα, ! Τωρα θα παω απο τη μαμα του γιαννη και γενικα τρεξιμο, περπατησα πολυ το σ.κ αλλα εγω πετρωματα δε νιωθω μονο πονακια και μια πιεση λες να μην εχω συσπασεις?

σημερα βρηκαμε ενα εγκαταλειμμενο κουταβι και το βαλαμε εμεις και αυτος που μενει στον τεταρο στο μεγααλο γκαραζ το υπογειο της πολυκατοικιας, μολις το πηγα και στον κτηνιατρο ολα καλα, τωρα πρεπει να του βρουμε σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις γλυκές κοιλουμπίτσες! Πως είστε απόψε?

Μαριτίνα μου συγχαρητήρια, να σας ζήσει η ξανθούλα κουκλίτσα σας, πάντα γερή και χαρούμενη να είναι!! Μπράβο που βρήκες το χρόνο να μας πες τα νέα, πολύ χάρηκα και η περιγραφή σου ήταν καταπληκτική! Να μπαίνεις να τα λέμε που και που.

Γεωργιάνα ο γιος σου είναι κουκλί, πολύ πολύ γλυκό!!!

Χάθηκα λίγο, χθες είχα μια δύσκολη μέρα, ζαλιζόμουν από το πρωί, μάλλον από κούραση, είχα ακόμα και λίγο πονόλαιμο, πήγα στη κυριακάτικη πρόβα μου, ζαλάδα κι εκεί, αναγκάστηκα να φύγω νωρίτερα και να έρθω σπίτι όπου περίμενα να βρω τον άντρα μου αλλά εκείνος γύρισε μετά από μιάμιση ώρα και μένα μ' είχαν πιάσει τα νεύρα μου, κλάματα, κακό... ορμονικές βλακείες δηλαδή, τέλος πάντων, πολύ κακό για το τίποτα, κοιμήθηκα και σήμερα ειμαι μια χαρά!

Από το πρωί ασχολούμαι με το δωμάτιο του Άρη και σας στέλνω το αποτέλεσμα! Τώρα σιδερώνω τις κουρτίνες του και σιγά σιγά θ' αρχίσω να πλένω και τα ρουχαλάκια.

post-14188-13873936732719_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...