Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Καλημέρα τρελοκοιλίτσες!

Άφρο περαστικά σας (ωραία προσθήκη ο Καρυωτάκης!), Γεωργιάννα επίσης περαστικά, να προσέχεις!

Σαμανθούλα την είδα τη ρομαντική σου διάθεση, μ' αρέσει πολύ η Πολυδούρη!

Καλημέρα Happy, Andria, Γιώργο, Sweety κι εγώ παίζω μπιρίμπα που και που, ένα καλοκαίρι είχαμε κάνει και πρωτάθλημα με φίλους! :lol:

Τα χαλιά μου στο σαλόνι εγώ τα σκουπίζω τακτικά και δε ξέρω πότε και αν θα τα σηκώσω, έχει άσπρο πλακάκι κάτω το σπίτι και δε μ' αρέσει... Του υπνοδωματίου όμως θα πάνε για αποθήκεση συντόμως!

Τουρίστρια καλή βόλτα στα Πρενατάλ, έχουν ωραία πραγματάκια και σίγουρα θα έχουν και πολλές προσφορές λόγω εγκαινίων!!

Jule θα περιμένουμε νέα σου από το γιατρό!

Για τον συγκεκριμένο καλλωπισμό που λέτε, εγώ δεν πολυασχολούμαι τελευταία, ας κάνουν ότι θέλουν στο μαιευτήριο, θα είναι το τελευταίο πράγμα που θα με απασχολήσει... 8-) Παλιότερα έκανα κερί αλλά τώρα δεν υπάρει περίπτωση να το επιχειρήσω.

Πρέπει να βγω για ψώνια, τα λέμε το απόγευμα. Φιλιάααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.Ελπιζω να γινω καλυτερα γτ δεν με παιρνει τωρα που θα ερθει και ο πατριος μου και θα πρεπει να τον ξεναγισουμε στην Αθηνα.

Swetty δεν πιστευω οτι παιζει ρολο τοφυλο του μωρου αλλα η εγκυμοσυνη, η καθεμια ειναι διαφορετικη. Εγω περιμενω το 2ο αγορι, στην αρχη ειχα αναγουλες και εμετους. Στο 1ο δεν καταλαβα εγκυμ.

Καλοπισμο λετε εκει κατω!!! Παραακαλαω τον ανδρα μου αλλα τπτ. Προσπαθησα μονη μου αλλα δεν βλεπω οσο και να κανω στην ακρη την κοιλιτσα. Εδω δεν βλεπω πια την ζυγαρια αυτο θα βλεπω;;;;;

Ειρηνη καλα ψωνια!

Γιουλη ξεχασα να σου πω ρωτησα στο σουπερ για το κιμα κοτοπουλο και μου κοβουν κανονικα, μονο 7,8ε το κιλο. Ευχαριστω σιγουρα συντομα θα παρω.

Το μενου εχει για μεσιμερι κοτοπουλο ψητο με πατατες φουρνου απο το Σκλαβενιτη (δεν προλαβα να φτιαξω κατι και βαριομουνα), αλλα θα φτιαξω παστιτσιο για αυριο και θελω να φτιαξω και κωκ αλλα θα δουμε. Εμενα δεν μου αρεσει το τσουρεκι του Τεκερλης, μαλλον ειμαι η μονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας! :D Ειμαι καλυτερα, ελαχιστο συναχακι ακομη αλλα θα φυγει που θα παει! Ευχομαι και τα αλλα κοριτσακια να γινουν γρηγορα καλα απο την γριπουλα! Σουλα μου αυτα τα τεντωματα και τα κυματα ειναι ο,τι ωραιοτερο μας συμβαινει πραγματικα!! Σαμανθα μου καλα ειμαι κουκλιτσα μου, αχ τι καλα που τελειωσες με το θεμα το αισθητικο, εστω κι αν ταλαιπωρηθηκες λιγο. Τωρα εισαστε ετοιμοι να ερθει η κριαρινα σας!! Με το καλο!! Jule μου κι εσυ εισαι στην τελικη ευθεια! Περιμενουμε ολες τα νεα σου απο τον γιατρο! Ειρηνη εγω το τσουρεκι το προτιμω σκετο, μη με κολαζεις!!! :lol::lol: Γεωργιαννα παστιτσιο και κωκ (Αχχχχχχχχ!!!!!) ειναι πολυ αγαπημενα μου!! Περαστικουλια με τη γριπουλα! Χοανιτα γεια σου κοριτσακι, πως τα πας με τις συσπασεις? Εχουν μειωθει ετσι? Εγω παντως τα yutopar τα σταματησα προς το παρον τουλαχιστον, δεν ειδα και καμια φοβερη διαφορα. Samarcande μου καλα ψωνια!! Τι πραγμα κι αυτο, με την ποιηση ποτε δεν τα πηγαινα καλα. Δυσκολα καταλαβαινω τι θελει να πει ο ποιητης!! :lol::lol: Ειμαι πιο πολυ του πεζου λογου! :D Sweety μου ευχομαι να βρεις ενα τροπο να ανακουφιζεσαι απο τις καουρες. Εγω περισσοτερο ξινιλες εχω καποιες φορες και νοιωθω να μην χωνευω καλα. Μπιριμπα...!! Τι ωραια! Αγαπημενο παιχνιδι και για μενα! :) Σουλα μου ειδες την Γωγω? Αντε να την καμαρωσουμε κι εμεις!! Αντρια υπομονη με τον υπνο, εγω στο πλαι δεν γυρναω καθολου ευκολα! Καλο απογευμα και στα αλλα κοριτσακια μας! Joanaki μου φιλακια, γραψε μας νεα σου! Ελενα κι εσυ!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D

ειμαι καινουρια στην παρεα σας!!!!!δεν ηξερα καν οτι υπηρχε αυτο το θεμα!!!!και εγω η λολη εμπαινα στα θεματα με το ποιες προσπαθουν να κανουν μωρο!!!!!και δεν ειχα να πω καπου τον πονο μου!!!!!

βρε κοριτσια αγχονομαι παρα πολυ με τον τοκετο,βρε θα πονεσω???? :-s:-s:-ss:-ss θα αντεξω τον πονο?????η θα πω δεν γεναω!!!αφειστε με υσηχη!!!!!ακουσα και για το επισκλυριδιο!!!!αλλα ο γιατρος μου δεν μου το προτεινη!!!!αλλα αν δει οτι ποναω υπερβολικα θα μου βαλει....και αν παθω ζημια με ευτη την ενεση????

ενω δεν αγχονομαι καθολου με την γεννηση του παιδιου,γιατι ξερω οτι θα μπορω να το φροντισω!!!!με τον τοκετο παλι,τρεμω ολοκληρη....με την ιδεα οτι οατν μου σπασουν τα νερα θα πρεπει να παω στο νοσοκομειο,και οτι θα ξεκινησει η διαδικασια,τρελενομαι.... :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou 3erete gia to tsantaki tis mustela eixa para palla pragmatakia gia to mwro, mwromantila gia to proswpaki tou, mwromantila gia to kwlaki tou, krema gia sigkamata, krema gia tin proli4i tou sigkamatos, lotion gia to proswpaki tou, krema gia to swmataki tou, sampouan kanoniko, sampouan afrwdes k krema gia epanor8wsi tis koilias mas, mou eipe mia fili mou pou to agorase mono 50 evro :o ...A3izei ton kopo k eipa mia 8eias mou pou ergazetai se mia etaireia pou girnaei sta farmakeia k pernei paraggeleies na mou ferei mporei na to parei k se kaliteri timi :D..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Πολή ησυχία τώρα το απόγευμα...

Κατερίνα καλώς ήρθες! Γιατί κορίτσι μου τόσο άγχος για το τοκετό? Μια υπέροχη διαδικασία είναι, η φύση μας έχει προετοιμάσει γι αυτή! με ή χωρίς επισκληρίδιο, όλα καλά θα πάνε. Χαλάρωσε και με το καλό να πάρεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά!

Άντρια δε το ξέρω το τσαντάκι που λες αλλά ακούγεται καλό!

Ηλιοδώρα χαίρομαι που είσαι καλύτερα, όσο για την ποίηση δεν έχει πάντα σημασία τι ακριβώς θέλει να πει ο ποιητής αλλά τι λέει σ' εμάς ένα ποίημα, αν μας αγγίζει κάτι δικό μας, αν μας προκαλεί κάποια συναισθήματα. Για μένα αυτή είναι η ουσία της τέχνης, κάθε τέχνης. Και βέβαια ο καθένας με τις προτιμήσεις του!

Σε λίγο θα πάμε να φάμε μια ωραία ψαρόσουπα στους γονείς μου. Φιλιά πολλά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου όμορφες κ Γιωργάκο τί κάνετε;; Επιτέλους κατάφερα να μπώ κ να διαβάσω τα νέα σας! Είχα απρόσμενη φιλοξενία στη θεία κ το θείο του Χάρη απο τη Κρήτη που τους έχω δεί μια φορά όλη κ όλη. Ήθελα να μπώ να σας διαβάσω αλλα τη μία έπρεπε να τους πάω να κάνουν κάτι δουλειές,μετά να τους πάω για ψώνια,να μαγειρέψω,να καθαρίσω,να έχω κ τα πεθερικά μου κάθε μέρα κ γενικότερα ξεπατώθηκα η γκαστρωμένη! Κ αυτή η θεία του καλή καλή αλλα το νυχάκι της δε κούνησε κ μ'έβλεπε πόσο κουραζόμουν,αυτή καθόταν στο καναπέ κ κάπνιζε κιόλας μέσα στο σπίτι!να τη πνίξω μου ήρθε! Σήμερα έφυγαν κ θα ξεκουραστώ!Αυτά απο εμένα..Α!Αύριο επιτέλους θα δώ τον γιόκα μου..έχω ντόπλερ στις 11.

Τα δικά σας νέα τώρα..Όσα πρόλαβα να διαβάσω προς το παρόν γιατί γράψατε πολλά :shock:

Γωγούλα μου καλό παράδεισο να έχει ο πεθερός σου.. πονάει πολύ αλλα πλέον ξεκουράστηκε ο καημενούλης..εύχομαι ο ερχομός της Χριστινούλας σας να σας κάνει να χαμογελάσετε ξανά κ εκείνος απο εκεί ψηλά θα σας βλέπει κ θα χαίρεται!

Σαμανθάκι αφου έγινε το ρεκτιφιέ :lol: θα έρθει η πριγκίπισσα!!Πάντως το σίγουρο είναι οτι σε 10μέρες το πολύ θα την έχει αγκαλίτσα! Ελπίζω κ αύριο άν γίνεται αλλα αυτή αποφασίζει..χιχι!

Ηλιοδωρίτσα μου περαστικούλια!Κ σε σένα συμπεθερούλα,Γεωργιάννα μου κ Αφροδιτάκι!

Ανδριάκι μου χρόνια πολλά!!!Να είσαι πάντα γερή κ ευτυχισμένη!!Με το καλό να έρθει η Βικτωριούλα να γεμίσει την ευτυχία σας!Λίγο καθυστερημένα..αλλα δεν είχα μπεί να στα πώ στην ώρα τους..

Γιώργο μου όλα υπέροχα τα έχετε φτιάξει!!Τίποτα δεν θα λείψει του Χρυσοβαλάντη σας! ;)

Τα φιλιά μου κ στα υπόλοιπα γκαστρούλια μας!!θα έγραφα περισσότερα αλλα η μικρή μου σκυλίτσα

θέλει τσισάκια κ επειγόντως πάμε έξω!

Θα ξαναμπώ αργότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου καλως μας ηρθες!!!κριμα που αργησες τοσο να μας ανακαλυψεις κ καθοσουν μοναχουλα..ολες φοβομαστε τον τοκετο αλλα θελουμε δεν θελουμε πρεπει να βγουν οταν ερθει η ωρα τους :lol::lol::lol: κ εγω φοβαμαι την επισκληριδιο αλλα θα την κανω θα γεννησω με καισαρικη κ θελω να δω την μπεμπα μου πρωτη..οποτε σε λιγο καιρο θα σου πω την εμπειρια μου :lol::lol::lol:

ελενακι μου παλι στο τρεξιμο σε ειχαν???ευτυχως που εφυγαν :lol: :lol:επρεπε να τους βαλει χερι ο χαρης ας εκανε κ η θεια καμμια δουλεια...

αντρια φτου φτου μεγαλωσε κ αλλο η κοιλιτσα :D

ηλιοδωρα μου αντε να φυγει γρηγορα το κρυωμα που σε ταλαιπωρη,αλλο τι κανεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα.οι δευτεροτοκες ξερουμε και σας λεμε ,οτι η επισκληριδιος ειναι φιλη μας!!!!!!το μονο που θα πω εγω στο γιατρο μου ειναι να γινει λιγο νωριτερα ,αν αυτο ειναι εφικτο και επιτρεπτο,μη σκεφτεστε τιποτα,ολα θα πανε καλα,η φυση μας προικισε με αυτο που λεγεται θαρρος και υπομονη.γι αυτο και γενναμε ,ο αντρας μου επειδη ηταν μαζι μου στην γεννα,5 χρονια μετα δεν μου εχει πει αναλυτικα ακομα τιποτα,αλλα βλεπω στο βλεμα του καθε φορα που μιλαμε για τον τοκετο το θαυμασμο του....θα στα πω λεει ολα μετα το δευτερο.....Ηλιοδωρα περαστικα,ελενα καλη ξεκουραση,samarcande ευχομαι η ψαροσουπα να ηταν super και ολες οι υπολοιπες να ειστε καλα.κατερινα ,welcome στην παρεα,μην αγχωνεσαι για τον τοκετο,ολα θα πανε καλα. :P:P:P και κατι τελευταιο γιατι σας κουρασα.γυρω στις 5 το πρωι και ενω πονουσα πολυ,πριν την επισκληριδιο.,ερχεται μια μαια,αγνωστη,καλη της ωρα,μου πιανει το χερι και μου λεει γλυκα,σκεψου τη προσπαθεια κανει το μωρακι σου για να ερθει....αυτο ηταν ηδη ειχα αρχισει να νιωθω καλυτερα ,πιο δυνατη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες κοπελες τελικα του στρατου εχουμε στην παρεα. ΑΦΡΟΔΙΤΗ ειναι πολυ δυσκολα να λειπει τοσο πολυ, ελπιζω να εχεις καποιον τριγυρω σε περιπτωση αναγκης.

Ελενα επιτελους!! Καλα τοσο γαιδουρα πια αυτη η θεια; να καπνιζει μεσα στο σπιτι που εχει εγκυο και ειναι και φιλοξενουμενη; ελεος!!

Ηλιοδωρα μου ευτυχως εισαι καλυτερα. Εγω πεδευομαι ακομη με το συναχι και τον λαιμο.

Το παστιτσιο δεν ξερω πως βγηκε στην γευση, σιγουρα καλο, αλλα τα κωκ (που δεν ειναι πολυ φουσκωμενο το παντισπανι σαν μπισκοτο μοιαζει) στην γευση ειναι τελεια! Να ειναι καλα ο Παρλιαρος.

Πηρε και ο ανδρουλης μου το λικνο σημερα, βεβαια δεν θα το στησουμε ακομη αργοτερα. Ελπιζω να μην γεννησω αυριο!! το λεω γτ οταν ηρθε το κρεβατακι του Αλεξανδρου την επομενη γεννησα. Αυτος να κατσει λιγο ακομη μεσα.

Ανδρια ωραια κοιλιτσα!!! μοιαζει με την δικια μου ετσι μυτερη.

Σαμαρκαδε καλη η ψαροσουπα αλλα προτειμω το κατσικακι σου!!!!

Κατερινα μην τρελενεσε και μην αγχωνεσε τοσο πολυ δεν θα σου βγει σε καλο. Δεν ειναι τοσο δυσκολα σου μιλαω εκ πειρας. εδω ειμαστε εμεις να σε βοηθησουμε.

Swetty δεν ειχε και αδικο η μαια! ο δικος ειχε κουραστει τοσο πολυ που κοιμοταν 6 ωρες μετα το τοκετο. Μπραβο στον ανδρα σου που αντεξε μεσα, αραγε ο δικος μου θα αντεξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΗΡΘΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΑ ΝΕΑ......

ΛΟΙΠΟΝ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3100 ΑΠΟ 2300 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.................ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ,ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΔΩΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ....ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΞΕΤΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΗΝ 38η ΕΒΔΟΜΑΔΑ....ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟΣ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΜΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝ ΠΕΡΑ-ΔΩΘΕ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ....ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ?????

ΣΑΜΑΝΘΑ ΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ!!!

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΘΜΟ ΓΥΡΑΝΣΗΣ 3 ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΤΗΝ 40η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ....ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΟΜΑΞΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑ ΠΡΟ ΤΕΤΕΛΕΣΜΕΝΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ...ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕ ΕΝΑΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ...ΑΠΟ ΩΡΑ ΣΕ ΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ!!!ΑΧ!!!ΣΑΜΑΝΘΑΚΙ ΜΟΥ !!!ΑΧ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!ti kanete?eixame paei sto ikea...xazepsame ligo..eee..lefta na xeis na xalas ekei mesa..!tespa!o dr mou apekleise to fusiologiko..kai to 1o me kaisariki to ekana vasika...opote se 6 evdomades tha erthei o bebakos!!imerominia mallon tin alli evdomada tha kserw..snif..

gioulaki mou polu wraia nea...bebaros o gios sas!!me to kalo na erthei!min anusixeis..ola kala tha pane!!!den theleis na ton deis???

iliodwraki perastikoulia sou!!!apo nea tipota..ta idia..k ta idia...exw arxisei k plenw rouxalakia..na mazeutoume siga siga..

elenaki polu gaidoura i theia!!!an einai pote dunaton!!!tespa efugan kai isuxases!!!

andriaki poluxroni...me to kalo i viktwria...ola na sou pane opws ta xeis oneireutei!!!

kate_rina kalws mas irthes!me to kalo to nini sas!!einai logiko na anusixeis giati den ksereis ti tha sunantiseis..alla parto ligo pio xalara...zisto mexri tin teleutaia tou stigmi...

geov sullipitiria!!!i xristinoula na erthei me to kalo kai na sas gemisei tosi xara...

filakia se ola ta koiloubakia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joanaki mou se euxaristw k esi panta me ugeia k na xerese tin oikogeneia sou k sintoma na er8ei k o allos mpompiras na gemisei to spiti fwnes..

Aaa simera einai ta gene8lia tou Xari sou? Na sou zisei, panta geros, na ton xerese, kalotixos k panta na sas kanei perifanous!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζουτζουκες και μπαμπακα καλημερααααααααααααααααααα....

σμουτς σε ολες ετοιμαζομαι να παω μικροβιολογο και φαρμακειο.. Εχουν πεσει οι αντοχες και ψιλοδουλευω επιλεκτικα οχι ολες ολες τις μερες...

καλε κοριτσακια ολο πειναωωωω... σουλιτσα πες κατι εσυ που εισαι σαν κι εμενα του κλαμπ των ζουμερων ... εσεις δε πεινατε??

τελος παντων

γιουλακι μια χαρααααα, ερχεται ο μπεμπακος και εχει και τελειο βαρος... Το αντιλαμβανομαι πληρως αυτο με τον πανικο, αλλα εσυ μη μασας...

Αντε κοριτσακια θα εχουμε κι αλλα γεννητουρια, ανυπομονω να ευκαιρησει να μπει η μαριτινα γιατι ειναι βεβαιο πια πως γεννησε!

τζοανακι να χαιρεσαι το χαρη..

σημερα θα φτιαξω σνιτσελακι χοιρινο με ρυζακι μπασματι.

απλα και νοστιμα, γιωργιαννα μου χρυσοχερα τι θα φτιαξεις εσυ?

αυριο περιμενω το μεσημερι την αντιπροσωπο της wedela και σημερα μια παραγγελια που εκανα για μενα, οποτε θα ειμαι ενημερη για τιμες κτλ και θα τα δοκιμασω και η ιδια

σας φιλω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφρο μου εγω εφτιαξα παστιτσιο απο χθες το βραδυ για να εχω για σημερα. Τα κωκ που ειχα φτιαξει μαζι με τον Αλεξανδρο τα τσακισαμε. Αυτες τις μερες δεν θα πολυ μαγειρευω θα παρω λιγο ρεπο απο το πολυ μαγειρεμα.

Σε παρακαλω πολυ θελω να μου γραψεις τις τιμες στα Weleda επειδη θελω να τα χρησιμοποιω και εγω αυτα και θελω να δω διαφορα με την Αμερικη. Εαν μπορεις ρωτα που θα βρω εδω στην Ν. Φιλαδελφεια εαν γνωριζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ζουμερά μου κοιλουμπάκια!! :D Άφρο καλή δουλειά..

Αντριάκι μου τέλεια η κοιλίτσα σου!!Μεγάλωσε αρκετά!! Γεωργιάννα μου ακόμα χάλια είσαι;;O Aλεξανδράκος πώς είναι; Καλά θα κάνεις κ θα πάρεις ρεπό απο το μαγείρεμα..το διακαιούσαι με τόσα φαγητά κ γλυκά που φτιάχνεις κάθε μέρα! Καλά αυτά τα κώκ..σα να τα έχω μπροστά μου είναι..θέλω τη συνταγή PLEASE! Γιουλάκι μην πανικοβάλλεσαι καλή μου!Είσαι τυχερή που ξέρεις περίπου πότε θα γεννήσεις!!Εξάλλου ο μπεμπάκος σου έχει το ιδανικό βάρος για να γεννηθεί τώρα!!Ο πλακούντας είναι φυσιολογικό στο τέλος της εγκυμοσύνης να "γερνάει" απο ότι ξέρω,άν κάνω λάθος διορθώστε με. Με φυσιολογικό τελικά ή καισαρική΄όταν έρθει η ώρα;;Με το καλό ένα γερό μωρό!! Σαμανθάκι εσύ πώς πάς;;Τίποτα περίεργο εκει κάτω;;Ελπίζω να μη σε προλάβει η Γιούλη μας στη γέννα..να της "φάς" εσύ πρώτη τη θέση!!χιχι!! :lol: Συμπεθερούλα μου εσύ πώς είσαι σήμερα;;Η νυφούλα μου τί κάνει;; Άσε η θεία τα άκουσε με ωραίο τρόπο απο τον Χάρη για το κάπνισμα αλλα αυτή στο "μπίπ" της μας έγραψε! :lol: Joanaki μου σε πεθύμησα! είχα μέρες να σε διαβάσω!Να χαίρεσαι τον Χαρούλη σου έστω κ αργά!!Καλά για τη φωτό ένα έχω να σου πώ..εσύ είσαι κορμάρα!!!Τα κιλά ΑΦΑΝΤΑ!φτού φτού! Μάκια πολλά σε όλα τα κοιλάκια.. Πάω να ετοιμαστώ γιατί έχω ντόπλερ στις 11!θα μπώ να σας πώ νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...