Μετάβαση σε περιεχόμενο

μηπως φταινε τα δοντακια;


Recommended Posts

ειμαι και εγω μια απο τις μαμαδες που δεν εχουν κοιμηθει ολη νυχτα εδω και μηνες.βεβαια τις τελευταιες δυο βδομαδες η μικρη μου που ειναι 16 μηνων ,αφου την κοιμησω κατα τις δεκα το βραδυ, μετα απο μια-δυο ωρες ξυπναει με σπαραχτικα κλαματα και συνεχιζεται αυτο μεχρι τις 4, 5 το πρωι.της δινω γαλατακι και κοιμαται ,αλλα ξυπναει ξανα μετα απο λιγο .τελικα ηρεμει αν της δωσω ντεπον.και κατα τη διαρκεια της μερας εχει πολυ γκρινια. εχει ηδη βγαλει 16 δοντακια -μηπως βγαζει και τους τελευταιους τραπεζιτες;δεν ειναι νωρις;εχει καμια μανουλα παρομοια εμπειρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε το να της δινει συχναν ντεπον δεν ειναι λυση μπορει να φταιει κατι αλλο και για υτο να ξυπναει δεν μπορει καθε βραδυ να ειναι τα δοντια ψαξε αλλου τη λυση .μπορει να θελει εσενα να βλεπει εφιαλτες μπορει χιλια πργαματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση. προσπαθω να της δινω ντεπον οσο πιο σπανια γινεται, και μονο αν δεν ηρεμει με αλλον τροπο. ελπιζω να ειναι τα δοντακια και να μην ποναει απο αλλη αιτια.θα την παω και στον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κ απο εμένα..

Αν το μωρό σου δεν αντιμετωπιζε τετοια προβλήματα μέχρι τώρα,το πιο πιθανό

είναι ή να ναι πόνος απο τα δόντια,ή -το πιθανότερο- αγχος αποχωρισμου...

Το περασε η κόρη μου,απο 14ων μέχρι κ 18 μηνών περίπου...

Εχει αρρωστησει καθόλου η μικρή σου?

Σε ρωταω γιατι μετα απο εναν πυρετο,μια ιωση,κάτι,το παθαίνουν πιιο έντονα...

Πρόσφερε της απλόχερα την αγκαλιά σου,όπως κ να χει σ εχει ανάγκη!

Καλού κακού,κάνε κ μια επίσκεψη στον παιδίατρο σας να την εξετασει για

να αποκλεισετε παθολογικό αίτιο!

Υ.γ.Τους τελευταιους τραπεζίτες βγαζει κ η μικρη μου κ η γιατρος μας μου είπε να

μη μου κάνει εντύπωση,δεν υπάρχει συγκεκριμενη ηλικία που βγαίνουν!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα mummydi, ευχαριστω για την απαντηση. ισως να ειναι το ανχος αποχωρισμου γιατι συνηθιζει να ξυπναει για αγκαλιτσα το βραδυ μια-δυο φορες(το εχω συνηθισει και εγω αυτο,εδω που τα λεμε) ,αλλα τα κλαματα τις τελευταιες μερες με ανησυχισαν.θελω να ελπιζω οτι βγαζει και η δικια μου νωρις τους τραπεζιτες.αυριο θα την παω και στο γιατρο να την εξετασει.

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι δεν είναι κάτι αμάν και τι είναι η αλήθεια σαν εξέταση για αυτό κάποιοι δεν την ζητάνε γιατί λίγο πολύ το ελέγχουν και από τον απλό υπέρηχο  ακομα δεν μου έχουν πει κάτι και εμένα αλλά λογικά θα μου την ζητήσουν 
    • Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε;; Χάθηκα αλλά σας διαβάζω κλεφτά!!! Όλα καλά θα είναι @Naty_ξεκουρασου κ άκου το γιατρο σου!!! @Θέτις Κ.τι ωραία νέα κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια!!!!!    κοριτσια περιμένουμε τα νέα σας!!  εγώ έχω γιατρο την Πέμπτη κ τη Παρασκευή θα κάνει ένα χειρουργείο ο μικρος μου κ αρρώστησε χθες κ τώρα τον ενίσχυσα με μασκουλες μπα κ περάσει κ το κάνει τελικά!    @Elkμου θα χρειάζεται να το ρυθμίσεις 
    • Α τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή! Εγώ νομίζω είναι στο πρωτόκολλο! Θα δούμε...
    • Κορίτσια εγω την προηγούμενη Δευτέρα ήρθα σε επαφή με κρούσμα παρβοιου ο οποίος είναι πολύ επικίνδυνος για τις εγκύους. Από την Πέμπτη έχω πονόλαιμο,  μπούκωμα και τώρα άρχισε  και βήχας. Ελπίζω  να είναι ένα απλο κρυολόγημα και να μην κόλλησα.  Η γιατρός ειπε θα δούμε πως θα πάω κ στις επόμενες εξετάσεις θα μου γράψει ν δούμε αν τ πέρασα.
    • Στο Doppler χοντρικά κοιτάνε όπως είπε την αρτηριακή πίεση την ωρίμανση που πλακούντα αν τρέφεται σωστά το μωρο τέτοια  υπάρχουν γιατροί που δεν την ζητάνε και άλλοι την ζητάνε  εμένα πχ επειδή του έβγαινε μικρό το μωρο με έστειλε για Doppler μια γνωστή μου που είχαμε τον ίδιο γιατρό επειδή εκείνη είχε πιο μεγάλο παιδάκι δεν το ζήτησε 🤷‍♀️ μου είχε πει μπορεί να κάνω και δεύτερη αλλά τελικά δεν χρειάστηκε  κρατάει κανένα 20 λεπτό και αυτήν η εξέταση   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...