Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΤΡΟΜΟΣ!


Recommended Posts

καλημέρα girls δεν ξέρω, πόσο είναι το παιδάκι σου; εμένα ο μπέμπης μου μέχρι κ το δίμηνο έτρεμε το χεράκι του κάθε βράδυ στον ύπνο. η παιδίατρος μου είπε πως είναι απόλυτα φτσιολογικό σ αυτήν την ηλικία κ πως θα σταματήσει όσο μεγαλώνει.... έτσι κι έγινε! της φίλης μου το μωρό έτρεμε πολύ το κεφαλάκι κ τα χειλάκια της, σταμάτησαν όμως κ αυτά...

εσένα τι ακριβώς κάνει; πόσο είναι;

μην ανησυχείς πάντως αν είναι μικρούλη το μωρό δεν υπάρχει σίγουρα πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα girls δεν ξέρω, πόσο είναι το παιδάκι σου; εμένα ο μπέμπης μου μέχρι κ το δίμηνο έτρεμε το χεράκι του κάθε βράδυ στον ύπνο. η παιδίατρος μου είπε πως είναι απόλυτα φτσιολογικό σ αυτήν την ηλικία κ πως θα σταματήσει όσο μεγαλώνει.... έτσι κι έγινε! της φίλης μου το μωρό έτρεμε πολύ το κεφαλάκι κ τα χειλάκια της, σταμάτησαν όμως κ αυτά...

εσένα τι ακριβώς κάνει; πόσο είναι;

μην ανησυχείς πάντως αν είναι μικρούλη το μωρό δεν υπάρχει σίγουρα πρόβλημα...

Οχι, καμια σχεση ολα αυτα.

Νομιζω συμβαινει σε μεγαλυτερες ηλικιες. Το παιδι κλαιει απαρηγορητα και ειναι σαν μην καταλαβαινει οταν του μιλας. Σαν να μην εχει επαφη με το περιβαλλον.

girls εσυ ειχες;;;Πως το καταλαβατε;;;Πως τα αντιμετωπίσατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, καμια σχεση ολα αυτα.

Νομιζω συμβαινει σε μεγαλυτερες ηλικιες. Το παιδι κλαιει απαρηγορητα και ειναι σαν μην καταλαβαινει οταν του μιλας. Σαν να μην εχει επαφη με το περιβαλλον.

girls εσυ ειχες;;;Πως το καταλαβατε;;;Πως τα αντιμετωπίσατε;;;

ο νυχτερινος τρομος ειναι απο την ηλικια των 2 και μετα

το παδι ξυπναει μεσα στον υπνο του, κλαιει απαρηγορητα και πολλες φορες κλαιει χωρις να εχει καν ξυπνησει

οταν πας να το παρηγορησεις δειχνει να μην σε καταλαβαινει .

και αυτο συνβαινει στην αρχη του υπνου τις πρωτες 2-3 ωρες καθε βραδυ σχεδον

τι μπορεις να κανεις?

ηρεμα και απαλα του μιλας και το ηρεμεις

το ξαναβαζεις στο κρεβατι του και φροντιζεις να καταλαβει οτι η μανουλα ειναι κοντα του και να μην φοβαται

αυτο συμβαινει η γιατι κατι το προβληματιζει κατα την διαρκεια της ημερας η γιατι κατι βλεπει στον υπνο του και το τρομαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grlis συμφωνο με του μπεμπουλη εχω και εγω αναλογη εμπειρια τελευταια ο μικροσ μου μεσα στον υπνο του και κλαει χωρις λογο και οπωσ λεσ σαν να κοιμαται η βλεπει καποιο ονειρο η εχει περασει μια μερα γεματη υπερανταση εμενα συγκεκριμενα χθες που πηγα σε παιδοτοπο και ειχε γενεθλια καποιο παιδακι και ξεσαλλωσε το βραδυ ειχε ανησυχο υπνο εκλαιγε πηγα κασντα του χωρισ να το ξυπνησω το χαιδεψα το κουνησα και κοιμηθηκε να λιωσει την ασφαλεια δεν ειναι τιποτα ειναι ποωσ και οταν και μεισ βλεπουμε ενα κακο ονειρο η εχουμε μια ασχημη μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σηνήθως ο νυχτερινός τρόμος συμβαίνει στα παιδιά σε περιόδους άγχους η σε κούρασης επίσης μπορεί να μην βγεί εκείνη τη στιγμή αλλά μετα απο κάποιες μέρες που ναι με το σώμα είναι χαλαρό αλλά ο εγεκφάλος έχει καταγράψει στο υποσυνείδητο τι έχει συμβεί . Ο καλύτερος τρόπς αντιομετώπισης ειναι να πάμε εμεις κοντά στο παιδί και αν αυτό κοιμάται ακόμα σε κούνια δεν πειράζει το παίρνουμε μαζί μας κοιτάμε να μην το ξυπνήσουμε , τις περισσότερες φορές κοιμούνται και ας έχουν τα μάτια ανοιχτά . Τα παιδιά σε αυτή τη φάση χρειάζονται ασφάλεια .

Τι έγεινε Αννούλα πως να μην έχει εφιάλτες ξέσαλωσε χτες!πιστεύω να περάσετε όμορφα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4 ΤΗΝ ΕΠΙΑΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΟΥΣΕ 3 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕ!ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΩΠΟΣΔΥ ΟΜΩΣ ΕΠΑΘΕ ΜΙΑ ΚΡΙΣΑΡΑ ΠΟΥ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 10-15 ΛΕΠΤΑ!ΕΙΧΕ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 4 ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΚΩΜΑ ΑΠΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΗΤΑΝ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΡΕΛΑΜΜΕΝΟΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΑΣ ΠΗΡΕ Η ΓΕΙΤΟΝΙΣΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΝΗ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΜΑΣ (ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΕΙ ΠΟΛΥ)ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΙΟΣ ΜΑΣ)ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΤΡΕΞΑΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΗΔΗ!ΤΙ ΤΕΧΝΗΤΕΣ ΑΝΑΠΝΟΕΣ ΤΙ ΜΑΛΑΞΕΙΣ ΗΤΑΝ ΑΡΓΑ!ΑΝΑΚΟΠΗ ΜΑΛΛΟΝ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΕ 4 ΜΗΝΕΣ!ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΡΑΧΤΕΙ ΕΔΩ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ!ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΡΕΣ!ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΩ!?ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ Η' ΨΥΧΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΙΩΝΕΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΛΜΑΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΕΙΔΙΚΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΣΛΛΑ ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΤΡΕΛΛΕΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΕΝΑ ΠΙΟΝ ΔΥΝΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥ ΒΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΟ ΠΑΠΠΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΝΗΣΥΧΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΦΕΙΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...