Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να μαι κι εγω!ηρθε η μανουλα μου,καναμε λιγες δουλιτσες,μαγειρεψα κιολας(φασολακια με πατατουλες) και τωρα εκατσα κ σας διαβαζω!

Βαφτιση εμεις το πολυ μεχρι 50 ατομα,τα εχω ηδη υπολογισμενα και γραμμενα σε λιστα,στολισμους κτλ δεν θα κανω,τα θεωρω περιττα και τα ονοματα οπως εχω πει και παλιοτερα Κλειτω κ Ελενα,της πεθερας και της μαμας.Μ'αρεσε και το Ευαγγελια (απο τον πεθερο)και να τη φωναζουμε Βαλια αλλα ο αντρας μου προτιμησε το Κλειτω,της μητερας του κ δεν του χαλαω χατιρι.

Μαχη μου κι εμενα το Θωμας πολυ μου αρεσει,να μη το σκεφτεσαι καθολου.

Χρυσα μου θελουμε μια μερα να μη πω βδομαδα για να δουμε ολα τα λινκ που εβαλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μωρα μου!!! τι κανετε?για βαφτιση λετε ε?

πωπωπωωω τρελαινομαι για τετοιες ετοιμασιες και να χαζευω σαιτ!!!μπραβο Σεσιλιακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το ζαχαρωτο...ειδες..απο σενα ξεκιναω!!!!

φιλακια πολλα!!!!

πως μου εισαι;;;;;

Σωστε τα τα λινκσ και οταν ερθει η ωρα τα ξανακοιτατε με την ισυχια σας.

θα τα πουμε φυσικα και εν καιρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα αστα ζαχαρενια....εμεις με την φορα που εχουμε παρει σε λιγο θα οργανωνουμε κ τους γαμους των παιδιων μας σαν κακες πεθερες :lol::lol: εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς και την ζαχαρενια. Πως εισαι κουκλα?

Σοφία μου χαιρομαι που σου αρεσει. Θελω λιγο να το συνηθισω αλλά που θα μου παει. Το Κλειτω ειναι πολύ ιδιαιτερο δεν το εχω ξανακουσει!!!

Μιχαελλα εννοειτε οτι θα σου στειλω!!!! Για γλυκα μου αρεσουν και πολυ τα cupcakes!!! Ειναι και παιχνιδιαρικα αλλά και ωραία. Εχω δει αυτα σε ενα ξενο σαιτ και ξετρελλαθηκα

http://www.bakerella.com/category/sweets/cupcakes/

Δεν ειναι ολα υπεροχα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη τι τελεια!!!!!!!!!!!!

Αν θα θελετε να φτιαξετε Cupcakes σημφαιρει να παρετε τα ειδικα φορμακια σε στιλ ταψιου απο καταστηματα που προμυθευουν υλικα σε φουρνους και ξενοδοχεια και ζαχαροπλαστεια

ειναι ετοιμες γκοφρε θηκουλες ενωμενες με σκληρο χαρτονη ψησηματος, δεν θελουν φορμα μετα πλα ξεκαλουπονετε και σερβιρετε

Εγω αυτα που παιρνω εχουν 0,90 τα 24 τεμαχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα μαχη ολα ειναι πολυ μιαμ μιαμ...κ νομιζω πως αν τα φτιαξουμε εμεις βγαινουν πολυ οικονομικα...απο εκει κ περα η διακοσμηση ειναι οτι ειναι...το καικ δεν ειναι τιποτα...κ οπως ειπε κ η χρυσα αν εχεις τις θηκες...εγω σας αφηνω,παω σπιτι!!!αν οχι το βραδυ τα λεμε αυριο...στο νεο τοπικ αυτη τη φορα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια τα cupcakes οντως!!!Τις προαλλες κιολας εβλεπα σε μια μεσημεριανη εκπομπη μαγειρικης στο Σκαι συνταγες για cupcakes και ειχα ξετρελαθει!!!

Καλο μεσημερι Μιχαελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια απο που τα παιρνεις εσυ? Απο συγκεκριμενο καταστημα ή εταιρεια?

Αν το αποφασισω να φτιαξω θα κανω πρωτα πειραμα να δω αν βγουν ωραια και μετα θα τα υλοποιησω.

εγω εχω αυτη τη θηκη για μαφινς με τα λουλουδια

http://cgi.ebay.com/New-Silicone-Cake-T ... 275wt_1139

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη ωραια η θηκη!!!!

εχει ενα καταστημα στη γιαννιτσων, δε θυμαμαι πως το λενε αλλα θα δω καποια αποδειξηστο σπιτι καιθα σου πω,

εχει τα παντα για τη ζαχαροπλαστικη απο χρωμματα μεχρι σκευει και μηξερ.

Απο κει τα παιρνω εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορούδες μου. Τι κάνετε; Σχόλασα νωρις αλλά έχω 3 ώρες ιδιαίτερα το απόγευμα και βαριέμαι....

Βλέπω γεννήσαμε όλες με το καλό και τώρα ετοιμαζόμαστε για βαφτίσεις;;; :lol::lol::lol::lol: Παντώς το προτιμώ αυτό το θέμα παρά να μιλάμε για κιλά που για ακόμα μια μέρα έκανα καταχρήσεις αφού γιόρταζε συνάδερφος και μας έφερε μπουρεκάκια.

:D:D:D Εμείς στο γάμο είχαμε δύο κουμπάρους και δύο κουμέρες. Έβαλα 2 κουμέρες γιατί δεν μπορούσα να αποφασίσω μεταξύ των δύο γιατί και οι δύο είναι κολλητές. Ο άνδρας μου έβαλε τον αδερφό του και ένα φίλο του κολλητό απ την Ελλάδα. Όταν ήμουν πέρσι έγκυος η πεθερά μου, έλεγε ότι θα μας βαφτίσει ο ο πρωτοκουμπάρος, ο γιος της και είχα θυμώσει γιατί πρώτο ήταν πολύ νωρίς δεύτερο δεν της έπεφτε λόγος και τρίτο δεν ήθελα, ούτε εγώ αλλά ούτε και ο άντρας μου. Τώρα πάλι προβληματιζόμαστε. Ο αδερφός του άντρα μου, πολύ καλό παιδί αλλά από κοινωνικές δεξιότητες μηδέν, δεν θα ναι καλό πρότυπο για το μικρό, οι μόνες του ασχολίες είναι το φαγητό, ο ύπνος και λίγη δουλειά :lol::lol::lol: Άσε που και οικονομικά δεν τον παίρνει. Το παιδί απ την Ελλάδα, είναι λίγο μακριά και προτιμάμε κάποιο πιο κοντά. Μας πρότειναν και οι δύο κουμέρες. Θα δείξει, αν βάλω την μια σημαίνει σίγουρα θα πρέπει να βάλω την αλλη στο δεύτερο. Είδομεν.....

Όσο αφορά τα ρουχαλάκια του μωρού, όλοι μου λένε να αρχίσω να ετοιμάζω τα πράγματα και έχω αγχωθεί λίγο. Σήμερα κλείνω την 27 εβδομάδα νομίζω είναι καιρός να δω τις λίστες με το τι θα χρειαστώ.

Συγγνώμη για το πολύ μπλα μπλα.

καλό μεσημέρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα συγχαρητήρια!!!! Είσαι απόλυτα ενημερωμένη, έχω πάθει την πλάκα μου.

Θελεις να πάμε για κανέναν καφέ? ;)

Αλήθεια, ποια περιοχή είσαι?

Κορίτσια, όσες φεύγετε, καλό μεσημέρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την φορμα την πηρα απο το ebay σε πολυ καλη τιμη και σχεδον τζαμπα και μου ηρθε σε μια βδομαδα. με λιγο προχειρο ψαξιμο παντως ειδα οτι στο ιντερνετ εχει παρα πολλα για τα cupcakes, απο τη διακοσμηση, απο φορμακια, τα παντα, μεχρι και ετοιμα σχεδια απο ζαχαροπαστα. Αν το αποφασισουμε πιστευω θα ειναι και πολυ εντυπωσιακο αλλα και δημιουργικο, και αν το φτιαξουμε μονες μας θα μας βγει και οικονομικα.

Χρυσταλλενη μου, οπως νομιζετε εσεις οτι ειναι καλυτερα, με την νονα. ειδες ομως ποσο βιαστικες ειμαστε?? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Χρυσταλλενη!!Εσεις εχετε οντως προβλημα με τους κουμπαρους,ουτε 1 ουτε 2....Καλο κουραγιο!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρουλιτα καλο μεσημερι!!

Κι εγω παω να κανω λιγη κηπουρικη γιατι η παγωνια τα κατεστρεψε τα λουλουδακια μου κι επιστρεφω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλη μενω Μενεμενη λογω συζηγου...εκει ειχαν σπιτι..

Ειμαστε σε καλο σημειο κοντα στη Μοναστηριου εχουμ πρασινο, ειναι πεζοδρομος αλλα περνανε τα τρενα απο απενανι και ακομα να τα συνηθισω!!!

Παμε για καφε οποτε θες!!!!

Μαχη μου για τα κεκακια οντως εχει πολυ πραγμα, εγω δεν επιχειρω να τα φτιαξω μονη μου γιατι θα θελει ποσοτητα και δεν ξερω αν θα εχω χρονο με 2 μωρα αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο θα βγει πιο οικονομικα..σηγουρα ομως θα ειναι πολυ πιο ομορφα και πρωτοτυπα απο τα ετοιμα .

Καλο μεσημερη και καλη ξεκουραση σε οσες φευγουν!!!!

Χρυσταλλενη πωπω..εσυ και αν ειχες πολυκοσμια....

δυσκολες αποφασεις!!!!

Σοφιτσα καλη κηπουρικη, προσεξε να μη κουραζεσε και να φορας γαντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα, συμφωνώ μαζί σου σχετικά με το οικονομικό, ίσως να βγει στα ίδια + το άγχος για το αν θα πετύχουν. Φανταστείτε να τύχει καμιά στραβή τελευταία στιγμή! Με Τζοκόντα και Νουαζετα θα τη βγάλουμε :lol::D:lol::lol:

Χρύσα εγώ είμαι Καλαμαριά, εκ διαμέτρου αντίθετα, αλλά δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα αυτό. Διάθεση υπάρχει. Προς το παρον έχω και χρόνο, η μεγάλη μου είναι ανεξάρτητη, οπότε.... όταν έχεις χρόνο και διάθεση πες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημερι σε οσες εφυγαν!!

Βασικα δεν το εχω ψαξει καθολου, ας ερθει εκεινη ωρα και ολα θα γινουν!!!!

Να γεννησουμε πρωτα πρωτα με το καλο και μετα τα βλεπουμε τα υπολοιπα

εγω σημερα ειμαι λιγο στον κοσμο μου βαριεμαι αφανταστα και δεν περνα και η ωρα. Προς στιγμην νομισα οτι ειναι Παρασκευη αλλά οχι ειναι Τεταρτη τελικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως σε μια βαφτηση που ειχα παει ειχαν για γλυκο σακουλακια με μικρα μαρσμαλοουσ...ηταν πολυ καλα γιατι τα παιδια τα τσακισαν, δεν λερωναν και τα σακουλακια ηταν υφασματινα και πολυ χαρητομενα, επισης εχω δει σε βαφτηση για γλυκο μαλλι τις γριας και παγωτατζη που σερβιρε παγωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...