Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Πω πω τι λιστα ειναι αυτη καλε......

εγω κατα 90% θα γεννησω στο Ιασω στη Λαρισα. Βεβαια το θεμα που με αγχωνει λιγακι με αυτο ειναι οτι χρειαζονται περιπου 45 λεπτα με το αμαξι για να παμε. Το κακο με αυτο ειναι οτι αν ξεχασω τιποτα θα φανε οι δρομοι τον αντρουλλη μου. Αλλά το καλό είναι οτι θα ειναι μακρυα και δεν θα ερθει παρελαση ολο το συγγενολοϊ.

;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μην αγχώνεστε καλέ!!!!θα τα ξαναπούμε όλα αναλυτικά όταν θα ετοιμαζόμαστε... και να ξεχάσουμε κάτι δεν χάθηκε ο κόσμος!!Όλα γίνονται και τίποτα δεν είναι αναντικατάστατο!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Γιελήζ θα πήγαινε Αλεξ/πολη σήμερα??Γι'αυτό δεν έχει φανεί?

Αντε σήμερα να ανοίξουμε και καινούριο τόπικ!!!!Σαν πουκάμισσα τα αλλάζουμε!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ναι δικιο εχεις. απλα εχω τοσα να παρω, να κανω, (μαζι με τον αντρα μου βεβαια γιατι θελει να συμμετεχει κι εκεινος) που θελω να τα βαλω σε μια ταξη στο μυαλο μου να ξερω πανω κατω τι παιζει.

καλε να ρωτησω κατι? τα κιλα που εχετε παρει εσεις σε ποια μερη του σωματος σας τα εχετε παρει? εγω τα εχω παρει και τα 8 στην κιλια και το υπολοιπο σωμα ειναι οπως ηταν πριν μεινω εγκυος και φυσικα αφου ειναι στην κοιλια με ενοχλει η μεση μου αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou!!!!!!!!!!!pws eisaste simera..???emena me psilo zorizei h alergeia mou,eidika twra to prwi me to sunaxi!!!!eutixws vlepw me ta frouta mou oti me to entero den exw thema akoma...doksa ton theo paw wc kanonika,alla na pw thn alitheia trww arketa frouta!!!!!!!!

milate gia tis gennes sas,e???egw prwta o theos lew na gennisw se kliniki sthn veroia...einai kai konta kai etsi den tha exw to thema tou antra mou me to pigaine ela..tha mporei na erxetai kai gia ena geia...:)

twra me ta pragmata...egw ithela na rwtisw...mipws prepei na paw sthn kliniki otan tha plisiazei o kairos kai ekei tha mou poun ti tha parw?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως λεει κ η ευγενι εχουμε μπροστα μας πολυ καιρο......μονο για συνταγες κ φαγητο θα μιλαμε :lol::lol: οσο πλησιαζει ο καιρος...με τις κοιλιες τουρλα...νομιζω πως δεν θα εχουμε ορεξη(ή μηπως θα εχουμε ;) ) να μιλαμε για φαγητο...οποτε θα μιλαμε για τις ετοιμασιες :lol::lol:

η γιεληζ θα πηγαινε αλεξανδρουπολη να κανονισει την αδεια της.κ σιγουρα μεχρι το βραδυ θα μας βρει σε αλλο τοπικ :lol::lol:

βικη καλο ειναι αυτο που τα εβαλες μονο στην κοιλια,αλλα οντως ειναι ζορι για την μεση,ειδικα αν εχεις προβλημα.στην μικρη μου ειχα μονο κοιλια κ συνολο 12 κιλα αλλα ημουν μια χαρα,τιποτα δεν με πονουσε.τωρα ακομα δεν εχω βαλει κιλα(ειχα βαλει ενα κ εχασα δυο) αλλα ωρες ωρες με ποναει η μεση κ η ουριτσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Πως πανε τα κεφια;;;

Όχι καλε δεν είναι απαραιτητος ο Μαρσηπος…είναι αναλογα τι βολευετε κάθε μητερα

Ο δικος μου πχ δεν καθοταν στο καροτσι και τον ειχα σχεδων ολη μερα εκει μεσα σκαρφαλωμενο πανω μου..

Και μαρσηπος από μαρσηπο διαφερουν, πρεπει να δοκιμασεις μερικους για να δει ςποιος σε βολευει καλυυτερα- εχει διαφορους τυπους

Ρε παιδια μιας και μιλαμε για νονους..πως μπορεις να απορριψεις έναν ενδιαφερων νονο με τροπο και χωρις να τον προσβαλεις…

Βλεπετε από τοτ επου μαθευτηκε- προσφατα- ότι ειμαι εγγυος..πλακωσαν οι «μνηστηρες» οι περισσοτεροι φιλοι του αντρα μου μονο που εγω δενε ιναι πως δεν τους θελλω..αλλα θελλω να είναι η ο αδελφος μου η μια θεια του αντρα μου που μας αγαπαει πολύ.

Ο λογος είναι κυριως πως θελλω έναν νονο που να αγαπαει το παιδι μου, δε με ενδιαφερει αν θα του φερνει δωρα κλπ κλπ,

Να σας το εξηγησω τον Χριστοφορο τον βαφτησε η κοπελα που μας παντρεψε, ηταν να μας παντρεψει ο μπαμπας της που είναι φιλος του αντρα μου αλλα ηθελε αυτή και επειδη ειανι πολύ καλο παιδι φυσικα το δεχτηκαμε, είναι 17 χρονων και εχει σοβαρη αρρωστια εχει σκληρηνση κατά πλακας.

Ερχετε- οσο μπορει συχνα, η πηγαινουμε εμεις και πραγματικα τρελαινετε για τον γιο μου.

Του κανει βεβεια δωρακια- οσο μπορει με το χαρτζιλικι τις αλλα αυτό δε με νοιαζει.

Στις ιδιωτικες κλινικες παρεχουν τα παντα για τα μωρο, παιρνεις μονο τα ρουχαλακια που θα το βγαλεις από το μαιευτηριο..στα δημοσια δεν ξερω..φανταζομαι εξαρταταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ στην κοιλιά τα έχω πάρει τα περισσότερα.. αλλά έχουν πρηστεί και τα χέρια μου και το πρόσωπο μου.. στο υπόλοιπο σώμα είμαι όπως ήμουν πριν!!

Σε καταλαβαίνω.. κι εγώ έτσι ήθελα να τα έχω έτοιμα από νωρίς στον Νικόλα.. είχα κάνει και λίστα και σιγά σιγά ότι ευοίμαζα το έσβηνα.. μπορεί να σε βοηθήσει αυτό.. γράψε ότι θα χρειαστείς και ότι ετοιμάζεις-αγοράζεις σβήνε το!θα σε ηρεμήσει νομίζω και θα είσαι ήσυχη ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο! :P

Μαρουλίτα εγώ είχα πάει στην κλινική πριν γεννήσω με το γιατρό μου και με είχε ξεναγήσει για να μην μου είναι άγνωστος ο χώρος με πήγε και στα χειρουργία και στις αίθουσες ωδυνών-τοκετών.. μπορείς να πας και να σου δώσουν τη λίστα με το τι θα χρειαστείς μαζίσου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα μου.. σε καταλαβαίνω.. εχω το ίδιο θέμα.. εμένα θέλει να το βαφτίσει η κολλητή μου αλλά εγώ δεν θέλω... θέλω καποιον που να ειναι κοντά στο παιδί.. και πως της το λένε που το έχει δέσει ότι αυτή θα έιναι η νονά????? :shock: Θα την αγαπάει σίγουρα αλλά την βλέπω πως είναι και με τα άλλα της βαφτιστήρια... μόνο Πάσχα-Χριστούγεννα τα βλέπει!!! Δεν το θέλω αυτό για το δικό μου παιδί!!Τον Νικόλα τον βάπτισε η κουνιάδα μου και τον λατρεύει!!!Τον βλέπει συχνά, του μαθαίνει πράγματα..ασχολείται μαζί του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia simfwnw me auto pou les gia thn nona sas....to thema einai na endiaferetai gia to mwro kai na deixnoun oti to agapane!!!!!emas to mwro tha to vaftisoun oi koumparoi mas pou mas pantrepsan kai eimai polu xaroumenh gi auto gt einai oi kollhtoi mas,h koumpara mou einai h paidikh mou filh kserw ton xaraktira ths to gousto ths kai eimai sigourh oti tha einai se ola polu kalh...edw apo twra ekleise ti dwro tha mas paroune..kai kathe mera me pernei til na dei pws eimai..:)

gia mena simasia exei na einai kala to mwro mazi tous kai na kserei pws exei anthrwpous dipla tou pou to agapane...apo ekei kai pera ta dwra klp einai deutereuon!!!!!!!afiste emeis tha exoume kai thema me to vaftisma...me thn pethera pou den einai orthodoksh..alla to suzitisame me ton antra mou kai eipame oti kanoume oti theloume emeis...kai opws katalava prepei h kuria petheroula na exei psilostravwsei...alla ti na kanoume ksudi...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι βασικα εδω μια κλινικη που εχει ειναι χαλια και απο αποψη καθαριοτητας και απο αποψη ασφαλειας, δεν σου παρεχει καν τα πιο βασικα, και αν γινει οτιδηποτε ομιγενητο παλι στη Λαρισα σε στελνουν με δικη σου ευθυνη, μιλαμε 1000 χρονια πισω. Παρα να γεννησω εκει προτιμω το σαλονι του σπιτιου μου.

Η δευτερη επιλογη ειναι το Πανεπιστημιακο νοσοκομειο στη Λαρισα παλι. Απλά οι προβληματισμοι μου στο δημοσιο ειναι οτι δεν κανουν επισκληριδιο στον φτ και επισης δεν σε ξεγεννα ο γιατρος που σε παρακολουθει αλλά οποιος εχει βαρδια, και γι αυτο ειπα κατα 90% στο Ιασω....

Χρυσα επειδη και εμας μας πλησιασαν καποιοι, τους λες πολυ απλά ότι σου εχουν προτεινει νωριτερα καποια αλλα ατομα και τους ειπατε οκ. Αν δεν σου ελεγαν νωριτερα θα το δινατε και τετοια. Σε στυλ δηλαδη οτι θα το θελατε αλλά δυστυχως αργησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα η πεθερα σου παλη τι προβλημα εχει;;;.δικο σας ειανι το παιδι..τι λογος της πεφτει;;;;

Μαχη μου κατι τετοιο ειπε ο αντρας μου σε εναν φιλο του κει εκεινος παρεξηγηθηκε γιατι λεει θεωρησε δεδομενο οτι θα ειναι αυτος ο νονος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου εγκυουλες!!!!Παλι κοιμηθηκα σαν βοδι!!!!Τι μου κανετε?Βλεπω ενδιαφερουσες συζητησεις εχετε πιασει κ σημερα...

Για τον μαρσιππο συμφωνω οτι σε αλλες χρειαζεται κ σε αλλες οχι.Εγω μαλλον δε θα παρω,ποια να πρωτοβαλω μεσα???Εκτος αν παρω 2,ενα μπροστα κ ενα πισω :lol::lol::lol::lol::lol:

Το θεμα του κουμπαρου πονεμενο θεμα...Καπως ετσι μου την εφερε κι εμενα ο αντρας μου Μαρακι..Χωρις να με ρωτησει(αν κ το ειχαμε συζητησει παλιοτερα κ ηξερε οτι δεν θελω)ειπε στον κουμπαρο που μας παντρεψε να βαφτισει τη μια μπουμπου.Κ θα μου πειτε οκ,την αλλη τη βαφτιζει οποιος θελω εγω αλλα ο συγκεκριμενος δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθει με το παιδι και οπως κ να εχει εμενα σαν κουμπαρα δεν με υπολογισε ποτε,σε οτι αφορα αυτον απλα παντρεψε τον κολλητο του..Ε,κι εγω δεν τον θελω νονο της μιας μου κορης!! :evil: Αλλα τα κανονισε τοσο ωραια ο αντρουλης μου που δεν εχω ποια επιλογη...

Για τη γεννα χρειαζομαστε οοοολα αυτα που γραψατε αν ειναι σε δημοσιο,τα εχω προσφατα απο τη νυφη μου.Τα μωρα μας χρειαζονται οντως παρα πολλα.Αλλα εχουμε ακομη καιρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala Cesilia mou milame gia periptwsh...exei thn mana ths apo dipla kai thn kanei plhsh egefalou...na fantasteis eimai ston 4 kai edw kai tosous mines me exei parei to polu 4 fores tilefwno..miden endiaferon ti na pw re paidi mou..mexri proxthes stenaxwriomoun alla to pira apofash telos egw den tha eimai kalh kai oi alloi na me patane..kai ksereis ston gioka ths mprosta...me latreuei!!!!!!!!!!!!!!telospantwn adiaforw pleon...alla exoun thema gt den kanoume auto pou theloune..!!!!!!!!!!!!!!!ti na kanoume..:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας θα το βαπτισει ο κουμπαρος μας που μας παντρεψε, που ειναι και καλος φίλος και των δυο μας (γι' αυτο τον καναμε και κουμπαρο αλλωστε) αλλά και με την γυναικα του ειμαστε πολυ καλη φιλοι. Η σχεση ειναι τελεια. Επίσης το βλεπει οτι θα εχει ενα παιδι ακομα και οτι δεν θα το ξεχωριζει απο τα δικά του. Το εχει παρει πολύ πατριωτικά.

Μου εχει πει και η κουμπαρα που μας παντρεψε (ειχαμε 2 κουμπαρους διαφορετικους), που θα ηταν επισης υπεροχη νονα, αλλά επειδη ειχαμε ηδη υποσχεθει στον κουμπαρο της το ειπα. Στην κουμπαρα μου να μαστε καλα, αν θελει και μετα θα της δωσω το δευτερο μωρακι.

Βεβαια καποιους αλλους που δεν εχουμε σχεσεις τους ξεκοψα ευγενικα....

Χρυσα γιατι παρεξηγηθηκε, δεν το καταλαβαινω?? Δικο σας ειναι το παιδι, σε οποιον θελετε το δινετε....

Σοφια καλημερα, αν δεν θελεις εσυ, ας βρει μια δικαιολογια....Ο νονος ειναι πνευματικος πατερας του παιδιου....Αλλα ετσι ειναι οι αντρες αυθορμητοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη βρε Μαρουλιτα μου τι να κανετε?Να βαφτισετε το παιδι βαση των θρησκευτικων πεποιθησεων της πεθερας και οχι των δικων σας για να μη στραβωσει?Μα δε παιζονται ωρες ωρες...Εγω τολμησα να πω στη δικη μου οτι αφου θα γεννησω αρχες καλοκαιριου μεχρι τελη θα τις βαφτισω σε μικρη οικογενειακη τελετη και κοντεψε να με λιντσαρει!!!Ειναι η βαπτιση γαμος κ δεν το ηξερα?Ή μου περισσευουν χρηματα να κανω την βαπτιση πανηγυρι για να κανει αυτη εφε στη γειτονια της??Ελεος πια οταν ανακατευονται τοσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα και Μαρουλίτα.

Μαρουλίτα υπομονή με την αλλεργία!

Βίκυ κι εγώ νομίζω στην κοιλιά έβαλα τα κιλά.Βασικά πάντα όταν έβαζα κιλά στην κοιλιά μόνο έβαζα.

Χρύσα μου κι εσείς έχετε πολλές προτάσεις για νονούς ε? Αυτό έχει σημασία η αγάπη προς το παιδί μας κι όχι τα υλικά αγαθά.

Κορίτσια η Γιελιζ θυμάμαι κι εγώ ότι ήτανε να πάει Αλεξανδρούπολη..Μάλλον στον επόμενο θα μας βρει!! :lol:

Ευγενία μου μπορείς να πεις ότι το είχες υποσχεθεί αλλού. Εμένα η κουμπάρα μου μένει Ελλάδα (στην Κύπρο έχουμε δύο κουμπάρους) και την είπα από πέρσι ότι θα ήθελα πολύ να είναι η νονά αλλά επειδή είναι μακρυα δεν θέλω και δεν με παρεξήγησε. Βεβαια είμαστε και σαν αδέρφια. Κι εγώ πάντως με την βαφτισιμιά μου έχουμε τρελλο δέσιμο. Μόνο τώρα στεναχωριέμαι που λόγω της κατάστασης δεν την βλέπω συχνά. Αλλά μιλάμε στον τηλ..μεγάλωσε κιόλας τώρα..6 χρονών το κοριτσάκι μου!

Μάχη μου καλά κάνεις τότε....Θα ταλαιπωρηθείς λίγο αλλά σημασία έχει να πάνε όλα καλά και να νιώθεις ασφάλεια.

Καλημέρα Σοφάκι...Κοίτα εμένα δεν είναι τοσο χάλια ο κουμπάρος..καλό παιδί είναι, λιγομίλητος απλά θέλω να είναι κοινή μας απόφαση.

Κι εγώ κορίτσια πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά, λέω μέχρι Οκτώβρη να γίνει η βάφτισει μην την κάνουμε μέσα στο χειμώνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα καλα κανεια...

απο μακρια και αγαπημενοι..εσυ να εισαι καλα!!!

Σοφιτσα καλως και ο δικος σου!!!!

παιδια εγω εχω 2 βαφτηστηρια και ο αντρας μου 1

ΟΚ με τοσες δουλιες δενε χω χρονο να τα βλεπω οσο θελλω τα δικα μου τουλαχιστων, αφιστ επου ο ενας ειναι και μεγαλος εκλεισε τα 13 φετος, αλλα ειμαι κοντα τους σε οτι θελλουν και οχι μονο απο υλικης αποψης.

ο ενας ειναι γιος της ξαδελφης μου και ο αλλος της κολλιτης μου.

Δεν ειναι να εισαι τυπικος μον με τα υλικα δωρα κλπ..αλλα να μπορεις να συζητας με τα παιδια, να πηγαινεις να το βλεπεις, να παιζεις..

πχ εμεις απο τωρα θα πουμε στην κουμπαρα του αντρα μου οτι το φθηνοπορο που θα πει πρωτη δημοτητικου ο βαφτησιμιος του εμεις θα τον παρουμε να παμε για ψωνια, δηλαδη να παρουμε την τσαντα, κασετινα, ε και φυσικα θα παμε για ενα παγωτο και μια βολτουλα, δηλαδη θα περασουμε ολη τη μερα μαζι του, ετσι εκανα με το μεγαλο μου βαφτηστηρι, της κολλιτη ςμου ειναι 4 ετων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ela mou nte re sofitsa....apla emena tis peirazei pou kai o antras mou den akolouthise thn thriskeia tous...se emena den tous egine to xathri na me paroun me to meros tous na akolouthisw kai egw kai na allaksw thriskeuma kai twra tous peirazei!!!!genika sthn arxh me eixan apo konta...me latreuan etsi edeixnan dld gt pisteuan pws etsi tha me "prosilitisoun" alla den ta kataferan tous to ekopsa apo thn arxh...apo ton arravwna pou pigame na meinoume sthn mana mou...alla twra einai to megalo mpam..pisteuan oti o gios tous den tha vaftisei ta paidia tou..xixixixi...alla lathos nomizan....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Esena taxa h pethera sou gt na thelei na kanete vaftish uperparagwgh???eleos...vaftish einai ena theio musthrio kaname gamos glentia e...oxi h vaftish pio xalara..kala tha kaneis!!!!kante auto pou thelete!!!!!!!!

Kalimera maraki mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχετε.ο νονος ειναι πνευματικος γονιος του παιδιου. δεν εχει σημασια να του φερνει υλικα αγαθα αλλα πνευματικα. με πλαγιο τροπο το ξεκοβουμε και τελειωνει η ιστορια. στο κατω κατω δεν θα βγαλουμε υποχρεωσεις δινοντας το παιδι μας να το βαπτισουν ανθρωποι που δεν γνωριζουν ΤΙ πραγματικα σημαινει βαπτιση και ποιος ειναι ο ρολος του νονου.

με συγχωρεις μαρουλιτα μου αν γινομαι αδιακριτη αλλα για ποιο θρησκευμα μιλαμε οτι ειναι η πεθερα σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη δικη μας βαφτηση ειχαμε 190 ατομα..τοσο ειναι οι στενοι συγγενεις και οι πολυ καλοι φιλοι μας...δυστιχως....

Δεν καναμε τρελα πραγματα, ουτε στολισμους ουτε τιποτα, βρικαμε και ενα οικονομικο κεντρο για το τραπεζι αλλα και στη δευτερη παλη τοσους θα εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο θεμα του νονου θα συμφωνησω μαζι σας...δεν ειναι τα δωρα που σε κανουν νονο...αυτα τα στελνεις ακομα κ αν εισαι μακρυα.αλλα τι να το κανω...εγω θελω να βλεπει το παιδι συχνα,να ασχολειται μαζι του,να το αγαπαει,να το εχει σαν δικο του παιδι...το παιδι που μας παντρεψε (με τον αντρα μου μεγαλωσαν μαζι)ειναι πολυ καλος κ η μικρη μου τον αγαπαει πολυ κ παιζει μαζι του αρκετα κ τον βλεπει γιατι μενουμε κ στο ιδιο χωριο.τωρα πρωτα ο θεος θελω να το βαφτισει η κολλητη μου που κ τοτε μας ειχε κανει προταση για να μας παντρεψει κ η οποια βλεπω οτι με την μικρη μου εχει τρελα.κ αυτη την αγαπαει κ την ζηταει συνεχεια.βλεπομαστε συχνα,μενουμε κοντα κ κυριως ξερω πως θα αγαπαει κ θα ασχολειται με το παιδι.οποτε κοριτσια το παν ειναι ο αλλος να σε εμπνεει σαν ανθρωπος-νονος,να το εχει και να μην ειναι παρον μονο σε γιορτες κ γενεθλια για τα δωρα.να μπορεις να βασιστεις να σου παρει το παιδι για μια βολτα,να του εχεις εμπιστοσυνη κ εννοειται πως θα πρεπει να αγαπαει το παιδι σου.

τωρα για τον τροπο που αποτρεπεις καποιον ειναι λιγο λεπτο το θεμα...ή τις λες ακριβως την αληθεια αν τις εχει τοσο θαρρος ή βρισκεις διαφορες δικαιολογιες του τυπου μας ειπαν κ αλλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία κι εμεις λεμε να βαπτισουμε μεχρι τον Οκτωβριο. Αλλά η βαπτιση ειναι κατι οικογενειακο, σιγα μην κανω πανυγυρι. Οι γονεις, τα αδερφια, οι κουμπαροι, αντε το πολυ και στενοι μας φιλοι αλλά μεχρι εκει. Σιγά μην καλεσω ολο το συγγενολοι για να ευχαριστηθουν, και πιο πολλα εξοδα ειναι και κουραση.

Εγω στο γαμο που δεν ηθελα να καλεσω παρα πολύ κοσμο και διατηρησα σχετικα την αποφαση μου και ηταν πιο ξεκουραστα για ολους και ολοι περασαμε πολυ καλυτερα. Και εν τελει ολοι (γονεις +πεθερικα) ειπαν οτι ηταν πολυ καλυτερα ετσι παρα με πολυ κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...