Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Πέρα απ τους υπνόσακους οι οποίοι είναι κανονικοί,με χέρια,όχι πουλί μου,

τέτοιο πράγμα δεν εχω δει..

Αλλα να σου πω την αλήθεια μου,μόνο που το βλέπω με πιανει κλειστοφοβία... x_xx_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδα στο you tube.

Μου άρεσε πολύ, το βρίσκω πολύ πρακτικό.

Στα βιντεάκια που είδα, αρέσει και στα μωράκια, είναι πιο άνετα απο τις πάνες αγκαλιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδα στο you tube.

Μου άρεσε πολύ, το βρίσκω πολύ πρακτικό.

Στα βιντεάκια που είδα, αρέσει και στα μωράκια, είναι πιο άνετα απο τις πάνες αγκαλιάς.

τι εννοείς άνετο πουλί μου??Για ποιόν???

Κ δε ξερω αν σου εχουνε πει το αντίθετο,αλλα πλέον τα μωρά δεν τα φασκιώνουμε,

για κανεναν λόγο...Να το τυλίξεις απαλά με την κουβερτούλα ενω κοιμαται,ναι,

αλλα να το φασκιωσεις ακόμη κ με πάνα αγκαλιάς δεν υπάρχει λόγος νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω-πω τα καημένα!

Τα πολύ μικρά μωράκια πρέπει να μπορούν να βάλουν στο στόμα τα δαχτυλάκια τους αλλιώς τρομάζουν.

Αν δεις τα 'σημερινά' φασκιώματα, τα χεράκια είναι με τέτοιο τρόπο 'χωσμλενα' μέσα στην πάνα που να μπορεί το μωρό να βάλει τα δαχτυλάκια του στο στόμα. Τους πρώτους μήνες της ζωής του που δεν έχει καλή όραση, νιώθει ασφάλεια με τα χεράκια του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι να εγκλωβισεις ετσι ενα μωρο? η διαφορα του απ το παλιο φασκιωμα ειναι οτι βγαινει σε χρωματα... υπαρχει λογος που το φασκιωμα εχει καταργηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω για σας εγώ πάντως αγριεύτηκα!!!:shock::shock: Πως είναι δυνατόν να βολεύονται ετσι τα μωρά??Δεν θα το επέλεγα με τίποτα.. ούτε εμένα θα μου άρεσε να με είχαν κλεισμένη εκεί μέσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To "Φασκιωμα" που ειαι βολικο για παιδια..καια υτο το πραγμα - σορυ για την εκφραση- απεχουν ετη φωτος

Η πεθερα μου "φασκιωνε" δηλαδη τυληγε ελαφρα το παιδι τη νυχτα να κοιμηθει καμια σχεση

καταρχας χρειαζεσε υφασμα καταλληλο γι'αυτη τη χριση κατα δευτερον δεν πρεπει να ειναι ποτε των ποτων σφυχτο στο λαιμο και στο στερνο και στα χερια..θελει ανα πασα στιγμη να μπορει το παιδακι με μερικες κινησεις να βγαλει τα χερακια του εξω, αλλα λιγο πιο "τυλιγμενο" στα ποδια ετσι ωστε να μην ανευει πανω και σκαλωσει στο λαιμο...κοινως θελει λογη τεχνη

Αυτο το ειδος φασκιωμα βοηθαει τα παιδια να ειναι πιο "χουχουλιαρικα" και δινει της αισθηση της αγκαλιας.

αλλα οχι και ετσι ρε παιδια..ειναι σαν....σαν...κοκορετσι το καημενο...

μπρρρρρ..

αφιστε που θυμιζει ζουρλομαδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...