Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

Στέλλα μου ρθε ιδέα :D : πες στην Αφροδιτούλα "για να μην ξανακάνουνε μπλουμ τα κακά πρέπει να κάνεις τα τσισα σου και τα κακά στο γιογιό.θέλεις?" να δούμε πώς θα το πάρει, τί θα σου πει και αν θα έχει κανένα αποτέλεσμα( ή θα σε κοιτάζει το καημένο το παιδάκι απορημένο :shock: )

που ξέρεις, καμιά φορά κάτι τέτοια χαζά πιάνουν.

Κορίτσια, σήμερα πήρα ελευθέρας από το σύζυγο και θα πάω στη συναυλία των bon jovi το βράδυ! εν ολίγοις θα θυμηθώ τα νιάτα μου.Το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτή η κωλοζέστη, μέρα και αυτή για συναυλία! Η μικρή στη γιαγιά. Άντε να δω πότε θα με σκυλοβρίσει και αυτή η καημένη η γιαγιά :roll:

ΦΙΛΙΆ ΣΕ ΌΛΕς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χαθηκα χαθηκα το ξερω... :oops:

τι μου κανετε?

εμεις μια χαρουλα..γυρισαμε απο λευκαδα και χαλαρωσαμε λιγακι αν και με το παπι...δεν κατσαμε ουτε μια ωρα για καφε..ευχαριστηθηκαμε όμως μπανιο και ..... :oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol:

εχει ζωηρεψει πολυυυυυυυυυυυ η κορακλα μου.... και παθαινει και κρισεις και κλαιει πολλες φορες χωρις λογο... αλλα με τιμωριες εχει αρχισει και ακουει πολυ περισσοτερο...και γινεται πιο πειθαρχημενο παπακι... ακομη αρκετα αδυνατη ...αφηστε που εχει μαθει τα σπιτικα και ελαφρως αλατισμενα φαγητα και οταν ημασταν εξω στην λευκαδα τσιμπαγε σαν σπουργιτακι.

με φιλαει ....και την εχω μάθει την σκατουλα μονο στο μαγουλο...γιατι μια μερα φιλησε ενα κοριτσακι στο στομα...και απο τοτε της ειπα ποτε μονο στο μαγουλο...όταν μου ξεφευγει καμμαι φορα στο στομα... :oops::oops: με μαλωνει ..μανουλα μονο μαγουλο!!!!!!!!!!με λεει μανουλα οφογη!!!!!!!!!!(ομορφη) αχχχχχχ λιωνωωωωωωωωωωωωωω...τι αλλο να σας πω...τωρα γραφω και με φιλαει παντου ποδια μεση και μου λεει σηκω μανουλα....

μιλαει πολυ...αλλα αρκετα καθαρα..καποια πολυ αστεια αλλα παπενια.... :lol::lol::lol: παμπονηρη καταλαβαινει τα παντα...πολλες φορες μιλαμε στα αγγλικα... :o μας βλεπω ναμας βαλει τα δυο ποδια σε ενα παπουτσι....αλλα ειναι και τοσο καλοψυχη που με μια της αγκαλιτσα και ενα μομο(συγνωμη) τα ξεχναω ολα....

πως λεμε την κοκινοσκουφιτσα? κοσουτιτα....λιωνω οταν το ακουω... :lol::lol::lol::lol:

τωρα σας αφηνω γιατι μου λεει μανουλα σηκω...

σας φιλω όοοοοοοοοοοοοοοολες ανεξαιρετως μια προς μιααααααααααααααααα

εβαλα φωτο στο φεις.....δειτεεεεεεεεεεεεεεεεεε μας

επανηλθε το ρυζακι με το μπουρου μπουρου του ε?σμουτςςςςςςςςςςςςςςς απο μια χαζοκουκουβαγια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες καρολινα μου φορτοσατε μπαταριες ε?τελεια λευκαδα δεν εχω παει αλλα εχω ακουσει τελεια λογια...ασε για τη ζωηραδα εγω τα εχω δει το τελευταιο 2 μηνο και τωρα ειδικα που ενα μηνα ειναι με τις γιαγιαδες συνεχεια...

σες μου την ιδια ερωτηση μου εκανε ο αντρας μου σημερα ποτε θα βγουμε για καφε-μπυρα εστω και με τα παιδια αλλα με τον μεγαλο τοσο ζωηρο μονο ενας παιδοτοπος μας βολευει τιποτα αλλο...

ζαιρα μου δεν ξερω αν εχεις διαβασει αλλα θυμαμαι μια κοπελα που καταφερε να θηλασει το μωρακι της αν θυμαμαι ειχε παρει χαπια και με υπομονη και συμβουλη και στηριξη τα καταφερε θυμαμαι ελεγε πως εβγαζε με το θηλαστρο 50-60 γρ...αντο ψαξεις ισως το βρεις μεσα στο φορουμ...

παντως μπραβο σου που θελεις να το προσπαθησεις ενω το εχεις κοψει θελει μεγαλη υπομονη και θεληση...ειναι δυσκολα με 2 παιδια το ζω και εγω...αλλα τουλαχιστον λεω στον ευατο μου αν δεν θηλασω αποκλειστικα θα το παλεψω να το κρατησω με συμπληρωμα απο 6 μηνες εως χρονο αυτος ειναι ο στοχος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπονζουρ!!!Δεν ειναι καμια εδω :roll: ...?

Τι μου κανετε???Εγω εχω τα νευρα μου....

Τοσο καιρο προσπαθω να ρυθμιστω να παω να δω μια φιλη μου που ειναι αρρωστη κ εχω καιρο να παω κ ολο κατι γινεται!Σημερα που το προγραμματισα τελικα εγιναν παλι ενα σωρο αναποδιες κ δε μπορω να αφησω τη μικρη πουθενα να παω να τη δω που μπηκε στο νοσοκομειο παλι!

Ενταξει δε χαθηκε και ο κοσμος θα μου πειτε αλλα ωρες ωρες αισθανομαι εκγλωβισμενη!!!!Πρεπει παντα να εχω την αναγκη καποιου οταν θελω να καω κατι ...!!!

Ουφ μαλλον χρειαζομαι διακοπες :roll::roll::roll::roll: ...

Κ τωρα που ειπα διακοπες...Καρολ wellcome back :D:D:D !!!

Τι καλα που πρεπει να περασατε ε???Κ οι φωτο στο φεις τελειες!!!Φτου σας μαμα κ κορη!!!!Πρεπει να καμαρωνει ο μπαμπας ,δε το συζητω!!!!!

Η Λευκαδα ωραια ε??Δεν εχω παει αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα!!Βολευει που μπορεις να πας κ με αμαξι ;) !!Αγαπω κ εγω Ιονιο κ πρασινα νερα :x !!Αλλα λατρευω Αιγαιο :P:P:P !!

Το Λυδιακι απιθανο!!Λυθηκε και η γλωσσιτσα της ε :D ?!!Τη γλυκουλα μου φιλησε μου την που ολο φιλαει τη μανουλα :x:x !!

Τι αλλα κοριτσια??Που ειστε ολες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαρολινακιιιιιιιι......... "γουελ-καμ μπακ"....(Στελλα για σενα αυτο!!!) :lol::lol::lol::lol:

Τι ομορφες φωτο στο φεις....!!!! Ζηλεψα....!! :P:P:P:P:P

Ουτε εγω εχω παει Λευκαδα..... :?:?:?:? Τυχαιο...? :D:D:D:D:D:D

Περιμενουμε α-να-λυ-τι-κα νεακια σας....!!!

Στελλα μου τι εγινε και δεν πηγες επιτελους στη φιλη σου..? :oops::oops:

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα σοβαρο.

Μεχρι το βραδακι θα την βρεις την ακρη και θα πας να την δεις.. (οοοοοοομμμμμμμμμμμμ.. :D )

Ιφιγενεια...Στεφανια... Κατερινακι..... τα φιλια μας και την αγαπη μας!

Κανω δουλειες... Δεν εχω χρονο να σχολιασω..sorry :oops::oops::oops:

Εχω και τα νευρα μου (παλι :P )...

Κλαο απογευμα σε ολες! Φιλια πολλα!

ΥΓ .Πως μπορω να βαλω βιντεακι στην ομαδα? Καταφερα να γραψω απο το κιν. λιιιγο την Αναστασια που τραγουδαει, αλλα δε θελω να την βαλω στο φεις μπουκ γιατι ειναι χωρις ρουχα στο μπανιο... :oops::oops: .. Προσπαθω απο χθες αλλα δεν βγαζω ακρη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xελόου :lol::lol::lol::lol: !!!!!

Εγω ακομα εδω....και η Αφροδιτη ακομα κοιμαται...απο τις 12:30 :o:o:o:o:o:shock::shock::shock: !!!!Αποκλειεται να κοιμηθει νωρις το βραδυ :lol::lol::lol: !!!

Φανουλα γιατι νευρα αγαπη μου??Ποιος σε πειραξε να τον μαδησω??

Για το βιντεακι δε ξερω,ειμαι ασχετη κ εγω :P !!Εχω τραβηξει κ εγω κατι τελεια που παιζει με τον μπαμπα της,τον ταιζει αγγουρι,χοροπηδαει στον καναπε...τελεια :D:D:D !!!

Σημερα δε γινεται να παω με τιποτα στη φιλη μου :( ...τη βλεπω συχνα αλλα τωρα εχω κανα μηνα να τη δω!Δεν ειναι καλα...ειναι πολυ αρρωστη :cry::cry: !Κ με ζηταει συνεχεια :cry::cry: ....

Μπηκε κ ο κουνιαδος μου ξαφνικα στο νοσοκομειο το πρωι κ ολοι τρεχουν...κατι με την καρδια..δεν ειναι κατι σοβαρο ελπιζουμε, θα δουμε :roll: ...

Εγω δεν εχω το αμαξι,δεν εχω πουθενα να αφησω κ τη μικρη...οποτε δε μπορω να κανω κ πολλα...

Στη φιλη μου θα παω αυριο μαλλον,θα παω τη μικρη να μεινει στη μανα μου...

Ουφ ολα στραβα κ αναποδα!!

Μη σας μαυριζω!!!

Καλε Στεφανια που εισαι???Τι εγινε χθες στη συναυλια????Ωραια???Για πες,για πες :D:D:D !!!!!

Παω....η γοργονα μου σαλευει :P:P:P !!!!!

Φιλια πολλα σε οοοοοοοοοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλα....... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Σε κανεναν μας δεν αρεσει να ακουει για αρρωστιες... αλλα ολα μες στη ζωη ειναι..

Δε μας μαυριζεις.... απλα τα λες και ξελαφρωνεις κι εσυ....

Ευχομαι να ειναι περαστικα.... Να πας να την δεις.... Γυρνα τον κοσμο αναποδα.. Αλλα πηγαινε..

Και ο κουνιαδος σου νοσοκομειο...? :o Ελα ρε συ... Με το δικιο σου να λες πως νιωθεις "εγκλωβισμενη"... :(:(:(:( Ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη ειναι τιποτα....

Εγω απο νευρα αλλο τιποτα σημερα.. :evil::evil:

1. Μου μιλησαν ασχημα στο τηλ. οταν ρωτησα για τι αλλο? Για την πληρωμη μας... :evil:

2. Μου κοπηκε το καλο μου πεδιλακι με τις καλοκαιρινοτατες χρωματιστες πετρες... :evil::evil:

3. Κυνηγαω μες στο σπιτι... ΠΑΝΤΟΥ μυρμηγκια!!!

4. Μου πηρε ο αερας την απλωστρα με τα ασπρορουχα... :evil::evil::evil::evil:

5. Δεν εχω ασετον να ξεβαψω τα νυχια μου... (αυτος κι αν ειναι λογος για πολλαααααα νευρα).. :lol::lol::lol::lol::lol: και δεν ξερω που εχω χαντακωσει το κερι να βγαλω την μουστακα μου.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Εδω ο κοσμος καιγεται.... κι εγω ασχολουμε με μπουρδες..

Τελος παντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα σε ολες...... :) Στελλα κοπελα μου περαστικα ευχομαι για τη φιλη κ τον κουνιαδιο σου....πως να μη μαυρισει η ψυχη σου οταν ακου δυσαρεστα πραγματα... :|

Φανουλα αφου βρε κοπελα μου σχετικα με τα χρηματα την απαντηση τη ξερεις,τι το ψαχνεις κ χαλιεσαι;

πως ανεβαζεις βιντεο ουτε εγω ξερω,μια μερα προσπαθησα ν'ανεβασω τικερακι εγκυμοσηνης κ παναγιωτη,κ δυστηχως ουτε αυτο μπορεσα παλια ηταν πιο ευκολο.... ;)

τωρα για το πεδιλακι κ εγω αν χαλασει κατι που μ αρεσει πολυ ναι ψιλοχαλιεμε..... :evil:

Καρολινακι...καλως ηρθες στην παρεουλα μας κ παλι.... :x ειδα της φωτο στο fb η νυφουλα μου οπως κ ο δικος μου κρατανε τη σιλουετα τους....εμεις ειμαστε 12 κιλα απο τον απριλιο,βεβαια περασε κ την παλιω-ιωση αυτη που δεν ετρωγε τιποτε κ ετσι ειναι ιδιος περιπου.... :) επισης πολλα μπραβο,που λυθηκε η γλωσιτσα σας,η δικη μας ακομη οχι πολυ..... :)

κοριτσια εχουμε μεγαλη εξελιξη με το μηχανακι που του πηρανε στα γενεθλια του,τον παμε στην παιδικη μ αυτο η στο γηπεδο,κ αυτος παταει μονος το πηδαλιο κ ψιλοοδηγει.... :lol: φυσικα τρεχουμε απο πισω γιατι στην παιδικη εχει κ δεντρα οπως κ κουνιες κ τα περνει ολα ευθεια..... :lol:

σας αφηνω ειναι ωρα να τον παμε βολτα φιλακια... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου, τί κάνετε?

εγώ καλά ήμουν μέχρι τη στιγμή που πήγα να ποστάρω ένα ολόκληρο κατεβατό, που είχα γράψει και δεν το πήρε! και άλλη φορά μου το χει ξανακάνει εδώ στο μάμμυ, ξέρει καμιά γιατί?

Επομένως, πάμε πάλι, περιληπτικά αυτή τη φορά :cry:

Στελλίτσα να πας άμεσα να δεις τη φίλη σου, ειδικά αφού σε ζητάει. Οι φίλοι στα δύσκολα φαίνονται. και μένα μου είχε τύχει να νοσηλευτώ για 10 μέρες και μου κακοφάνηκε πολύ που δεν ήρθε μια καλή μου φίλη να με δει.

Η συναυλία χθες σούπερ, o john bon jovi θεός το χρυσούλι μου :D αχ παιδικός έρωτας κορίτσια! χόρεψα, ξελαρυγγιάστηκα, τέλεια, τέλεια, τέλεια. την περίμενα χρόνια αυτή τη συναυλία!

Φανή μου να μην επιτρέπεις σε κανένα να σου μιλάει άσχημα, ειδικά για κάτι που δικαιούσαι και το έχεις δουλέψει.Παλιότερα ήμουν μαζεμένη και δεν αντιδρούσα σε τέτοιου είδους συμπεριφορές αλλά τώρα αυτά κομμένα, αν μου τύχει κάτι τέτοιο τότε εγώ βάζω χειρότερες φωνές :evil: . για μένα ισχύει ότι αν δεν φωνάξεις (δυστυχώς) δεν θα βρεις το δίκιο σου σε αυτή τη χώρα :x

Η έλλειψη ασετόν πάντως φοβερό δυστύχημα :lol:

εμείς το βράδυ πάμε Σαλαμίνα στο εξοχικό, οπότε θα σας χάσω για Σαβ/κο :roll:

Καρολίνα δεν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά καλωσήρθεςξανά.

Ιφιγένεια, Κατερίνα, Ντίνα, Χρύσα (ξέχασα καμία?), τί κάνετε? φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημεραμετα απο μια δυσκολη μερα να μαι παλι χθες ημουνα ολη τη μερα στο ποδι δεν κοιμηθηκα καθολου για μεσημερι δεν προλαβα καθολου...μετα μου εστειελε η μαμα μου δεμα με λαχανικα για καταψυξη και παλευα ολο το απογευμα μεχρι τις 9 και μετα να κανω μπανιο τα μικρα μου και να τα βαλω για υπνο πηγε 11,30 να συμμαζεψω να κανω μοανιο να χαλαρωσω πηγε 1,30 επειτα 6 με ξυπνησε η μικρη και μετα ξανακοιμηθηκα στις 7 ευτυχως εχωτην πεθερα μου...ρε σεις κοριτσια ο μικρος μου εχει κανα 15μερο μου ξυπναει μεταξυ 6,30 και 7 καθεμερα..εσας?και κοιμαται γυρω στις 10,30 με 11...ενω πριν μου ξυπνουσε μεταξυ 8 και 9...

η μικρη απο χθες το απογυεμα μεγαλο ζορι...δεν εχει κανει 3 μερες κακα και ποναει η κοιλιτσα η το εντερακι και μολις αεριζεται ζοριζεται και ετσι δεν κοιμηθηκε καλα ολο το απογευμα...

νινινα μου πριν κανα 2-3 σελιδες ψαξε σου εγραψα πως να βαλεις τικερ λιγο πριν γεννησω νομιζω στο εγραψα..

σουσου υπαρχεις μια ομαδα με την ιδια ονομασια εδω που γραφουμε και εκει μπορει να ανεβασεις φωτο και βιντεο και να τις βλερπουμε μονο εμεις...απλα πρεπει να κανεις αιτημα στη ζαιρα και να το δεχτει για να μπεις...

οσο για τα κατεβατα επειδη τα εχω παθει πολλες φορες τα γραφω πρωτα κανω αντιγραφη και μετα υποβολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον ύπνο του μικρού Ιφιγένεια αλλάζουν τα ωράρια των λουλουδιών μας όσο μεγαλώνουν. Βέβαια μπορεί να φταίει και η αλλαγή στη θερμοκρασία και στη συνέχεια να επανέλθει, ποιος ξέρει!

και γω τη δεύτερη φορά που έκανα ποστ, πρώτα το αντέγραψα και μετά το έστειλα και έτσι θα κάνω από δω και πέρα.

για το αίτημα που λες στη Ντίνα-Ζαΐρα, πού να της κάνω αίτημα? (αλήθεια, Ντίνα γιούχου, που είσαι καλέ). Να της στείλω μήνυμα? (άσχετη τελείως είμαι :roll: ) Α, καλέ μήπως εννοείς στο φέις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!!

Σουσου τι καλα..Σαλαμηνα...τελεια θα περασετε!!!!

Ιφη ελπιζω να μη το καθιερωσει η τσουπρα σου!!!

Φανουλα ακομα αυτη η ιστορια με τα λευτα...αχχχ...

ωρες ωρες λεω οτι αυτη η μονημοτητα πρεπει να καταργηθει υπο ορους..δε μπορει ο καθε αναγωγος να ταμπουρωνετε πισω απο τον μανδυα της μονημοτητα ςκαι να μιλαει ετσι!!!!!

οσο για το ασετον και το κερι...ναι...ειναι δραμα συμφωνω!!!!!!!

Στελιτσα μου τι να πω...

ολα μαζι σου πεσανε και εσενα..

Να πας να δεις τη φιλη σου;;..ο κουνιδος μηπως ειναι απο αγχος για εκεινη την ιστορια με τη δουλει απου μας ελεγες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερουδια ομορφες :D !!!

Η μικρη καθεται κ τρωει το τοστακι της κ βλεπει παιδικα κ εγω μπηκα να δωτι κανετε!Λοιπον...τι κανετε???

Στεφανια μου η ομαδα που λενε τα κοριτσια ειναι εδω στο μαμμυ,αν κοιταξεις στη σελιδα,καπου δεξια νομιζω...καπου γραφει "ομαδες"!Πατας κ βλεπεις τις κλειστες ομαδες που εχουν δημιουργηθει απο μελη του μαμμυ!Η δικια μας λεγεται "Καλοκαιρινα μωρακια 2009" ή καπως ετσι :P !Θα πατησεις εκει κ καπου θα το βρεις πως κανεις αιτημα (η Ζαιρα ειναι συντονιστρια κ θα σε αποδεχτει)για να γινεις μελος!Ειμαστε μελη οσες γραφουμε εδω :D !Βαζουμε φωτο κτλ για να μη τις βλεπουν ολοι ;) !!!Ευκαιρεια να μας "γνωρισεις" λιγο περισσοτερο :D !!!

Αχεγω ακομα αναρωτιεμαι πως εχασα τη συναυλια των Πυξ-Λαξ στο ΟΑΚΑ X(:( !!!!Θα παω 10 Σεπτεμβρη στο Terravibe στη Μαλακασσα :D:D:D !!!!!

Ιφ μου ετσι αλλαζουν τα ζουζουνια προγραμμα οποτε τους καπνισει :lol: !!!Κ μενα ξυπναγε 9-9:30 κτωρα εχει κατι μερες που ξυπναει 07:30-07:45 (-| !!!!

Εσυ οποτε εχεις χρονο να κοιμασαι κ να ξεκουραζεσαι!Ασε τις πολλες δουλειες ;) !!

Για τη μικρουλα τωρα,δε τη δινεις λιγο χαμομηλακι?Εμενα αληθεια βοηθουσε πολυ οταν ξεκινησε το ξενο κ εγινε δυσκοιλια αποτομα!Υποφερουν πολυ το ξερω :( ....

Νινινα μου μηχανοβιος ο Παναγιωτης ε :lol::lol::lol: ???Τελικα τον βλεπω να μας πηγαινει βολτα :):) !!!Μα δεν ειναι τελειο???Μεγαλωνουν :x

Φανη μου αγαπημενη ποσο με εκανες κ γελασα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ??????!!!!!!Χθες βραδυ ειπα να βαψω τα νυχια κ δεν ειχα κ εγω ασετον :lol::lol::lol: !!!!Μα η μουστακα :lol::lol:=))=))=)) ????!!!

Αχ θελει γελιο η ζωη!!!!Ειδες με τι νευριαζουμε...???Αλλου ειναι τα προβληματα κ εμεις γκρινιαζουμε για χαζομαρες :roll: ...

Ο κουνιαδος μου ειναι ακομα μεσα κ τον εχουν ξετιναξει στις εξετασεις...επαθε κολπικη μαρμαρυγη κ οι γιατροι σοκαριστηκαν γιατι ειναι μονο 36 χρονων κ αυτο το παθαινουν λεει 60αρηδες...θελουν να δουν αν υπαρχει προβλημα...

Το απογευμα θα παω να δω τη φιλεναδιτσα μου...τι να σας πω για το κοριτσακι μου...??Η παιδικη μου φιλη...η αγαπημενη μου...η διπλανη μου στο θρανιο...εδω κ 2 χρονια βασανιζεται τοσο αδικα κ σκληρα :cry::cry::cry:

4 Ιουλιου παντρευτηκε,8 Ιουλιου γεννησα,10 Ιουλιου ηρθε κ με ειδε κ μετα απο 2 ή 3 μερες εμαθε οτι εχει ογκο στο κεφαλι...απο τοτε υποφερει..χειρουργεια,νοσοκομεια,θεραπειες,τιποτα δε προλαβε να χαρει :(:( !!!Το ταξιδι του μελιτος ακυρωθηκε..Ο γαμος διαλυθηκε...οι "φιλοι" εξαφανιστηκαν λες κ εχει καμια κολλητικη ασθενεια...το πτυχιο κ τα ονειρα εμειναν στο συρταρι και η αρρωστια εκει,επιμενει,με ενα σωρο ασχημες παρενεργειες...καθηλωμενη σε καροτσακι,εχοντας χασει το μεγαλυτερο μερος της ορασης της,χωρις να μπορει να αυτοεξυπηρετηθει μονη της σε κανενα επιπεδο..

Τι να σας λεω,αν την ξερατε κ τη βλεπατε τωρα δε θα την αναγνωριζατε με τιποτα,δε θα πιστευατε οτι αυτο το κοριτσι ειναι το εκεινο το χαμογελαστο,πανεμορφο,δραστηριο πλασμα πριν απο 2 χρονια...

Τετοιες ωρες,ντρεπομαι που το λεω...θυμωνω με το Θεο :oops::oops::oops: ...δε καταλαβαινω γιατι!!!Δεν ειχε πειραξει ουτε μυρμηγκι,δε της αξιζει ολο αυτο...γιατι να συμβαινει?

Παω κ τη βλεπω κ δεν βρισκω λογια πια να της πω...ουτε κ στη μαμα της..!!Ακομα κ το "Tι κανεις?" ακουγεται γελοιο,δε ξερω τι να πω πια,πως να την κανω να χαμογελασει :cry::cry::cry: !!!

Ειμαι απαραδεκτη,σας μαυρισα πρωινιατικα!!!!Χιλια συγνωμη :oops::oops::oops::oops: !!!Κραταω μεσα μου πολλα τον τελευταιο καιρο κ τωρα ηταν λες κ εγραφα σε ημερολογιο...

Θα επανελθω αργοτερα,με τραβολογαει το λουλουδι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια Σες!!!!Η ιστορια με τη δουλεια ηταν του αδερφου μου...

Αλλα κ ο κουνιαδος μου του πεσαν πολλα μαζεμενα κ παραστρεσαριστηκε μαλλον :roll: ...

Θα τα πουμε μετα !!!!Μακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Στελιτσα...πολυ στεναχωρηθηκα για τη φιλη σου!!!!

Τελικα εχω καταλαβει πως τους κακους δεν τους θελει ουτε ο Θεος...δοκιμαζει και καλει κοντα του μονο τους καλους!

κριμα ειλικρινα, πολυ κριμα και αδικο.

Καλα ο κουνιαδος σου οντως...τη ηταν αυτο...νεοτατος ανθρωπος...

Ευχομαι ειλικρινα να μην ειναι κατι πολυ σοβαρο..γιατι σοβαρη ειναι η κατασταση ουτως η αλλως.

μακαρη ολα να πανε καλα.

Φιλακια πολλα σε σενα και στην κουκλιτσα Αφρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ βρε Στέλλα, καλά κάνεις και τα λες, κάπως πρέπει να αποφορτίζεται και αυτή η ρημάδα η καρδιά.

Καημένη κοπέλα... και εξαφανιστήκαν όλοι οι "φίλοι" της, ε? τί να πω... :( και τί να της πεις και συ, δίκιο έχεις. να σαι κοντά της να την κάνεις να ξεχνιέται και να νιώθει ότι είσαι φίλη της αληθινή.Αυτό μόνο.

Κάτι τέτοια είναι που ακούω και λέω "τί ηλίθια είμαι που σκάω με μικροπράγματα!" και μετά πάλι ξεχνιέμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαλα το λουλουδι για νανι κ ξαναρθα!!

Θα την παω στη μαμα μου μετα κ ειναι η 1η φορα που θα μεινει στο καινουριο σπιτι,ελπιζω να μην εχει προβλημα με την αλλαγη :roll: ...εχει κ καιρο να κοιμηθει στη μαμα μου...

Αν ολα κυλησουν ομαλα λεμε να βγουμε για μια βολτα το βραδυ με το αγορι μου,να δουμε...

Χρυσουλινι μου σ'ευχαριστω!!!Μετα το σταδιο του θυμου.............κ εγω εκει καταληγω(περισσοτερο για παρηγορια :roll: ...),οτι ο Θεος θελει κοντα του μονο τους καλους...

Στεφανια μου κ εγω αυτα βλεπω κ συνερχομαι οταν νευριαζω για χαζα πραγματα...

Ολοι εξαφανιστηκαν...ολοι!!!!Μα δεν ειναι τρομερο???Δε το καταλαβαινω πραγματικα!!!Εισαι 20 χρονια φιλος με καποιον,ολη μερα μαζι,εχετε μοιραστει τα παντα κ ξαφνικα γινεται αυτο κ ανακαλυπτεις οτι ολα αυτα τα χρονια,ολη αυτη η ζωη που εχετε μοιραστει ηταν ψευτικη!!!!!!!!Τρελλαινεσαι....!!!!Και ο ανθρωπος σου?????Αλλο αυτο!!!!Ψευτικσ ολα.....

Μονο η οικεγενεια της τη στεκεται πολυ,εγω κ μια αλλη κοπελα!Εχει πολυ καλη οικογενεια ευτυχως!

Η μαμα της συνεχεια με ευχαριστει οποτε παω κ εγω αισθανομαι χαλια γιατι νιωθω οτι της προσφερω πολυ λιγα απ'οτι αξιζει κ απ'ότι θα πρεπε...μακαρι να ειχα χρονο κ δυνατοτητες για παραπανω....

Και ειναι μονο 27χρ :(:(:(:( ......

Τεσπα για να ελαφρυνω την ατμοσφαιρα κ μιας κ πολυ τη συζητησαμε την ομαδα...σας εβαλα νεες φωτο της τσουπρας μου να καμαρωσετε το φιδισιο κορμι μας :P:P:P !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπασατε το ρεκορ κλαψας σημερα... :evil::evil::evil: 3 ωρες και 40 λεπτα.... :o:o:o:o:o

Εχω ενα κεφαλι κουδουνιστρα.... :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αμα δεν καταλαβαινει με το καλο... συγνωμη αλλα δεν μπορω να κανω κατι αλλο...

Εκτος οριων με εβγαλε...Ουφ!

Στελλα.... :(:(:(:(:(:(:(

Ποσο λυπαμαι... Μονο να' ξερες... :(:(:( Ειναι κριμα κι΄αδικο να ταλαιπωρει τον κοσμο αυτη η ριμαδοαρρωστια...Να εισαι διπλα της.. Να της σταθεις σαν αδερφη..

Ειδες ποσο κακοι γινομαστε οι ανθρωποι τελικα...?

Ετσι γινεται παντα.. Ολοι την κοπαναν με ελαφρα πηδηματακια λες και φοβουνται μη παθουν κι αυτοι τα ιδια.... Δεν εχω λογια να σου πω.... Ειλικρινα... :( Λυπαμαι.. Μονο αυτο...

Θυμαμαι τον φιλαρακο μου που ειχε λευχαιμια... δεν τον αφησαμε ουτε μια μερα μονο του...Νοσοκομεια-εξετασεις-αναρρωση στο σπιτι... Παντου μαζι του.... Και μετα πηγαινα στο σπιτι και εκλαιγα ... εκλαιγα .. εκλαιγα.... :(:(:(:( Δυστυχως εφυγε απο κοντα μας πριν 7 χρονια... :(

Χρυσα μου... ακομη η ιστορια με τα λεφτα! Ετσι ειναι! Τα γουρουνια τρωωωωωνε καλα καλα και εμεις τα χαζουπαλληλακια τρωμε τα σκ@τα τους... :evil:

Ηθελα να' ξερα ΑΝ καποιος σε ΚΑΠΟΙΑ υπηρεσια ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ... Τεμπελοσκυλα..

Εσυ πως εισαι με την κοιλουμπα?? Πηγες γιατρο?

Ιφιγενεια και η δικια μου απο τις 9 που ξυπνουσε το πρωι, τωρα περιπου στις 8 ανοιγει το ματι γαριδα.. αλλα το βραδυ μετα τις 12 τις περισσοτερες φορες..

Η ζεστη τα εχει τρελανει κι αυτα τα καημενουλια.

Η πεθερα σου ειναι καλη γυαναικα τουλιαστον ή ειναι βαρος μες στα ποδια σου?

Στεφανια τα φιλια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου απαραδεκτοι!!!!!!

4ειλικρινα ετσι μου ρχετε να τους αρχισω στιος σφαλιαρες..απιστευτοι...

τα δουλεψες ρε γμτ..δεν τοςυ ζητας ουτε ελεημοσυνη, ουτε χαρη...ελεος!!!! :evil::evil::evil:

Εγω μια χαρα τα παω...

πηγα γιατρο χτες διαστολη 1 και λιγες συσπασουλες αλλα δεν εχουν οτε διαρκει αουτε ενταση..ε λει 4-5 μερες εχουμεμεχρι να αρχισει η κυριως φαση του τοκετου.

Εξακολουθει να ειναι με το κεφαλι και τα ποδια πανω και τον ποπο κατω και εχει κατευει ακομα περισσοτερο...

με αφινει να περιμενω μεχρι να αρχισει ο τοκετος γιατι λεει αυτη η θεση ειναι η λιγοτερο επικυνδυνη οποτ ετουλαχιστων θα εχω την παρηγορια οτι γεννηθηκε στην ωρα του το μωρο εστω και με καισαρικη και οχι οποτε θελλω εγω..

Τεσπα..

Καλα μη μιλας για γκρινια...κοιμηθηκε μολις 1 ωρα..

τον ρωταω..θα φας μακαρονια...ΟΟΟΣΣΣΙΙΙ...ΟΟΟΣΣΣΙΙΙΙ...θα φας μπριαμ με φετουλα που σου αρεσει και εχεις να φας καιρο...ΟΟΟΣΣΣΙΙΙ..ΟΟΟΣΣΣΙΙΙ..ΓΙΑΤΙΙΙΙΙ;;;;..

ε τι να πεις τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα......αχ κοριτσια κ εγω μονο που τα διαβασα,μαυρισε η ψυχη μου.... :( νιοπαντρη κοπελα σιγουρα θα ειχε τοσα ονειρα,κ ξαφνικα γυρισε τουμπα η ζωη της....... :( κ αυτο ξαφνικα ολοι αυτοι που νομιζουμε φιλοι να εξαφανιζονται; οσο μπορεις εσυ να πηγενεις κοπελα μου,η παρουσια σου της κανει καλο......

Χρυσα ακομη εδω εισαι; κ εγω ειπα θα διαβασω πουθενα πως γεννησες....... :)

Ιφι μου ναι αλαζουν το πραγραμμα υπνου καθε μερα,εμενα ξυπνουσε παντα τετοια ωρα το πρωι,αλλα τελευταια μας κανει νουμερα το μεσημερι,κοιμαται ς πουμε 5 με 7,πολλες φορες,κ αλλες κανονικα 2 με 4......με λιγα λογια οποτε θελει...

Στεφανια ναι βαλε κ εσυ φωτο στην ομαδα μας,να σε δουμε κ να μας δεις... ;)

Φανουλα αχ αυτα καθεσαι κ σκεφτεσαι κ δεν ηρεμεις καθολου...... ;)

Ντινακι τι κανετε; μακια πολλα σε ολους σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα δεν ξερω αν ειναι κοτσανα αυτο που θα πω... :oops::oops::oops::oops::oops: .... αλλα υπαρχει περιπτωση ενα παιδι να γεννηθει φυσιολογικα αν ειναι με ισχιακη προβολη?? Δεν το εχω σκεφτει ποτε... :?:?:? Το μονο που "γνωριζω" ειναι πως γυναικες με εμβρυα με ισχ. προβ. κανουν καποιες ασκησεις για να γυρισει σε κεφαλικη... :?:?:?:?

Βρηκα αυτο το αρθρο .. διαβασε το αν θες! Ειναι απο το λιμπερο κλαμπ.

Τι μπορείτε να δοκιμάσετε στο σπίτι

Υπάρχουν μερικά πράγματα που μπορείτε να δοκιμάσετε στο σπίτι:

1. Καθίστε αρκετή ώρα κάθε μέρα στα τέσσερα. Αυτή η στάση επιτρέπει στη βαρύτητα να φέρει το κεφάλι του μωρού προς τα κάτω. Γονατίστε στο πάτωμα κάθε μέρα και διαβάστε την εφημερίδα σας ή ένα περιοδικό με τα χέρια σας να ακουμπούν και αυτά στο δάπεδο.

2. Ήπιες πλάγιες εκτάσεις. Αυτή η άσκηση μπορεί να διευρύνει την έξοδο της πυέλου, επιτρέποντας στο μωρό να γυρίσει.

3. Σιδερώστρα. Ξαπλώστε σε μια σανίδα ή σε μια σιδερώστρα η οποία έχει τοποθετηθεί σε γωνία 45 μοιρών, με το κεφάλι προς τα κάτω και τα γόνατα λυγισμένα. Επαναλάβετε τρεις φορές την ημέρα, για δεκαπέντε λεπτά τη φορά. Η βαρύτητα βοηθά το μωρό να κινηθεί προς την κορυφή της μήτρας και να γυρίσει ανάποδα.

4. Ζέστη και κρύο. Τοποθετήστε μια ψυχρή κομπρέσα στην κορυφή της μήτρας και μια θερμή κομπρέσα στο κάτω μέρος. Το μωρό θα κινηθεί προς τη θερμή περιοχή.

5. Τραγούδι και ομιλία. Ηχογραφήστε τον εαυτό σας όταν τραγουδάτε και μιλάτε στο μωρό σας. Τοποθετήστε τα ακουστικά της συσκευής κοντά στα οστά της λεκάνης, ώστε το μωρό να κινηθεί προς την κατεύθυνση των ευχάριστων ήχων.

Αν, παρά τις προσπάθειές σας, το μωρό αρνείται να γυρίσει, τότε ο γιατρός σας θα προτείνει την καισαρική τομή.

Κατερινακι μου..ολο σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο και ακρη δε βγαζω...

Μας εχουν ταραξει...Να τελειωνω και βαρεθηκα... Ολους και ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μου γλυκια ,μεταξυ σοβαρου κ αστειου,διαβασε τα παρακατω.....

ειχα τη γιαγια μας που ελεγε συνεχως,βρε παιδι,ενα χαπι να σταματησει το σκεψιμο δεν υπαρχει; καθε βραδυ σκεφτομαι κ δεν κοιμαμαι.......απο το λεγε,λεγε το κολησα κ εγω, ηταν μαλιστα την εποχη που ετρεχε στους γιατρους για να κανουμε το μικρο.........αρχισα κ εγω θελω ενα χαπι,θελω ενα χαπι,τελικα το χαπι ηταν ο μικρος που με ηρεμησε....

μηπως πρεπει να παρεις κ εσυ ενα τετοιο,κ ν αρχισει το μυαλουδακι σου να κανει αλλες σκεψεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια...

μπήκα να πω τον πόνο μου...ε'ιμαι πολύ στενοχωρημένη...

έχω τσακωθεί με τον αδερφό μου πολύ ασχημα....

και ο λόγος: του είπα να του βάλω τη βενζινη να με πάει στο χωριό μας να ξεσκάσω λίγο και εγώ και τα παιδιά και εμμέσως πλην σαφώς μου είπε ότι είμαι βάρος με δύο μωρά, διότι οι παππούδες μας είναι μεγάλοι, ότι δεν είναι σοφέρ μου.... :(:(:(:(:( ..σε απογοητεύουν τόσο πολύ ορισμένοι άνθρωποι.

ο αδερφός μου δεν εργάζεται...μπορούσε να με πετάξει αν ήθελε, 2 ωρίστες είναι...δεν εξέρω είμαι παράλογη???????δεν είναι κρίμα να κάθονται τα παιδάκια μες στην Αθήνα και να καίγονται?????φπετοσ που δεν εργάζομαι και εγώ?? μου είπε να πάμε ΠΣΚ αλλά δεναξίζει τον κόπο να ταλαιπωρήσω τα παιδιά για 2 μέρες...τζάμπα η μετακόμιση....

και επειδή είμαι πολύ πεισματάρα θα τα έπαιρνα και θα έφευγα αλλά δεν θέλω να τα ταλαιπωρήσω τα μωράκια χωρίς αιρκονίτσιον στο μαάξι μας.....και μόνη μου...κάτι να τύχει στο δρόμο ........

φυσικά τα πήρα εκείνη την ώρα και του είπα ότι είναι μεγάλο αρ@#$^δι και μ@λ@κ@ς και πολλά άλλα που δεν θυμάμαι, για΄τι άμα πληγώνομαι έχω πολύ άσχημο στόμα δυστυχ'ως....

το θ΄μα είναι ότι δε σταμάτησε εκεί...από τα νευρα του που του είπα έτσι έπιασε την κολλητη μου και την τάραξε....της είπε ότι έχω ψυχολογικό πρόβλημα και ότι έχω πρόβλημα με τον άντρα μου και ότι μαλώνουμε συνέχεια καιότι θα χωρίσουμε κάποια στιγμή και πολλά άλλα ....και με πήρε η κοπέλα να με βοηθήσει... στα προβλήματα μου....

και μόλις έμαθα ότι έφυγε για το χωριό... :o:o:o:o:o:o:o ...

το πόσο έχω στενοχωρηθεί δεν λέγεται ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...