Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

Καλησπεεεεεερα!!!!

Ιφιγενεια η Σοφια ειναι Σερρες εδω και ενα χρονο περιπου...!!

Βλεπομαστε συνεχεια... :D Εχασε τις δυο αγαπημενες της τον χειμωνα (μαμα και πεθερα) :( και τωρα μενουν μονιμα εδω... Τι κοριτσι!!! Λες και ειναι παιδικη μου φιλη...

Σε ξενυχτισε η τσουπριτσα...? :o:o:o Την ματιασαμε.... :P:P:P:P

Στελλιτσα.... μη σου φαινεται μακρινο ρε το θεμα με την πανα...

Με 1 εβδομαδα στην εξοχη πιστευω οτι θα εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις!! :D:D

..... Το πολυπλοκο θεμα ειναι... βουτια στο κενο απο τον τεταρτο.. :(:(:(:(:(:(

Τελος παντων.....Δεν ξερεις ποτε τι κρυβει μεσα το κεφαλι του αλλου...

Πρεπει να το ριχνουμε και λιγο στην τρελη...

Αμαν ρε Κατερινιω.... :o:o:o Τι γκαντεμια ηταν αυτη με το αυτοκινητο...?

Πιστευω να ειναι ολα οκ απο βδομαδα και να πας γιατρο να ακουσεις το εμβρυακι σου!!

Ε! Καλα και ο Παναγιωτης πανταχου παρον... :lol: Πως ειναι δυνατον να λειπει απο την... συναντηση με τον-η μικρο-η αδερφο-η....???? :D:D:D:D:D

Εμεις πηγαμε θαλασσα 11 το πρωι.. γυρισαμε σπιτι φαγαμε, καναμε μπανακι και τωρα εφτιαξα καφεεεεεεε και αεριζομαι στο μπαλκονι..!! Τα τζιτζικια ειναι πολυ εκνευριστηκα μιλαμε... :lol::lol:

Η μικρη κοιμαται, ο Β βλεπει tv... και απολαμβανω ΗΣΥΧΙΑ...!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Η Αναστασια μου εμαθε καινουργιο τραγουδι που δεν ηξερα σημερα... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Της το εμαθε η πεθερα μου...!! :?:?:?:?:?:?

... Τιανταφυλλια μου πασινη ποτε θα κοκκινιθεις.. ποτε θα κοκκινιθεις...

Να κοπθω ενα τιανταφυλλο καλε, να βαλω θτο ποτηλι.. να βαλω θτο ποτηλι..

Να το μυλιθει ο βαθιλιας καλε, και να του πεθει η μυτη.. και να του πεθει η μυτη....!! :D:D:D

ΚΟΥ-ΚΟΥ-ΒΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Καλο απογευμα σε ολες κορτσιουδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια καλησπέρα, εδώ είμαι και εγώ, μες τα νεύρα :evil: και με έναν πονοκέφαλο που μ' έχει τρελάνει. το θέμα ύπνου πάει από το κακό στο χειρότερο, τί να πω, λες και το κάνει επίτηδες η μικρή και με κάνει έξωφρενών. τις τελευταίες ημέρες έχει γίνει και τρομερά ατίθαση και δεν ακούει τί-πο-τα , πολύ ζόρικα τα δύο χρόνια τελικά... :?Ιφιγένεια χαρά στο κουράγιο σου. Παρεμπιπτόντως, προσπαθούμε με τον άντρα μου για δεύτερο παιδάκι αλλά με τα ζόρια που τραβάω τώρα τελευταία αρχίζει να μην μου πολυαρέσει η ιδέα. εδώ με ένα παιδί και φωνάζω όλη μέρα, με δύο τί στο καλό θα κάνω?

Χθες το βράδυ ρε κορίτσια η μικρή κοιμήθηκε πάλι με τα χίλια ζόρια στις 1:00(καλά, είχε ξυπνήσει στις 19:00 το απόγευμα) και βέβαια σώνει και καλά ήθελε και εμένα εκεί. παρότι πήγα και της πήρα ένα παιχνίδι με ήχους που ήξερα ότι της άρεσε πολύ, αυτή δεν του έδωσε καμία σημασία και το μόνο που έκανε ήταν να κλαίει όποτε έφευγα από το δωμάτιό της. Το πρωί ξύπνησε στις 8:00, ενώ συνήθως ξυπνάει 9:30 και βέβαια ούτε λόγος για ύπνο το μεσημέρι! Φαντάζομαι αν την πίεζα θα κοιμόταν, αλλά αρχίζει να μου φαίνεται καλή η ιδέα να μην την κοιμίζω το μεσημέρι, μπας και μου κοιμάται εύκολα το βράδυ(αυτό βέβαια σημαίνει ότι δεν θα ξεκουράζομαι ούτε εγώ για μεσημέρι, αν και ξυπνάω στις6:00 το πρωί :roll: )

Φανή λυπάμαι για τη φίλη σου, άβυσος η ψυχή του ανθρώπου. Η μικρή σου πάντως αστέρι,καλέ ολόκληρο τραγούδι λέει η πριμαντόνα? εμένα τώρα αρχίζει να λέει δυό λεξούλες μαζί. καλά κάνεις και είσαι κουκουβαγιο-μανούλα!

Στέλλα μου εμένα υπναρού φαίνεται ότι ήταν μόνο στην κοιλιά, αφού σε κάποιον από τους υπερήχους -τα χω ξεχάσει κιόλας!- που έπρεπε να γυρίσει, δεν γυρνούσε με τίποτα το καμάρι μου, όσα γλυκά, χυμούς κλπ και αν κατανάλωσα η κακομοίρα. ε, με το που βγήκε άλλαξε γνώμη για τον ύπνο :D

Χρύσα καλό κουράγιο. είναι και αυτή η ζέστη, απορώ πώς αντέχεις!

Φιλιά κορίτσια, καλό απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

τι κανετε κουκλες;;;;

ο γαλατας- ο γιο ςμου- πηγε με τον μπαμπα το βολτα και εγω απολαμβανω προινο...μετα θα γυρισον και θα κανω τη γκαρσονα..μπα ςκαι φαει κατι το καμαρι μου.

Στελιτσα τι κανεις;;;...πως τα πατε μετο γιογιο;;;..εμεις χαλια...

εννωειετ πως πινει λιτρα νερο..πλεων τον αφινω μονομε το βρακακι..αλλα δεν κανει τιποτα το σκατουλι..και με το που τον βαζω πανα τα κανει εκει..

χτες κατουρηθηκε και δεν του αρεσε του κυριου...αντε να δουμε σημερα

Φανουλα μου τι τελειοα η Αναστασια...πουλακι μου...τι καλα που το λεει..φανταζομαι απολαυση να την ακους.

Λοιπαμαι πολ γι ατην φιλη σου :(:(:(

κατερινακη αμαν βρε παιδι μου..τι γκαντεμια ηταν αυτη...απαπαππαπα..

με το καλονα δεις το καμαρι σου την δευτερα και να μας πεις τι ειναι!!!!

Ιφη τι να πω...υπομονη...ολα θα στρωσουν...με τον καιρο...παλη καλα που κοιμηθηκε 1-4:30...

Σουσου στο θεμα υπνος ενα θα σου πω..θα το παρεις αποφαση.....

και μη την κοιμηζεις το μεσιμερη αν δε θελει...

εγω δεν κοιμιζω τον δικο μου αν δεν ειναι ετοιμος ηδη να ξεραθει...διλαδη τριβει ματια γκρινιαζει κουτουλαει..δε θες..μη κοιμασαι...

Ειναι η ηλκικαι τωρα που τα περισσοτερα ειτε ελλατωνουν κατ απολυ, ειτε κοβουν τελειως τον υπνο...

τωρα για να ξεκουραστεις βρες κατι διμηουργηξκο και ασφαλες για να ασχοληθει...

πχ εγω βαζω του δικου μου να δει για 10-15 λεπτα μικι μαουσ..ισα ισα να ετοιμασω το φαγητο...

μετα τον στελνω στο δοματιο του να "διαβασει" τα αγαπημενα του βιβλια...ε καθομαικαι εγω λιγο να ξεςκουραστω...

οσο για το βραδυ...μερικες φορες και ο δικος μου βαραει ιστερια..συνιθιζω ομως να τον εξαντλω σε βολτες και παιχνιδια..ερχετε σπιτι..κανουμεμπανιο για να χαλαρωσει, "διαβαζουμε" καναδυο παραμυθια, ισως να τσιμπισει κατι..και μετα..νανι...συνηθως ξερενετε μεσα σε 10-15 λεπτα...αλλα ναι θελει αγκαλια τις περισσοτερες φορες..και οσο πιο νωτις το αποδεχτεις..τοσο καλυτερο για τα νευρα σου...θα χασειςορισμενο χρονο δεν αντιλεγω..αλλα η ισυχια που θα εχεις μετα, ειναι πολιτυμη..

ο συζηγος δεν μπορει να τη βαζει για υπνο που και που;;;;

Εμεις σημερα θα παμε στη Νονα μας..να της δωσουμε το αλμπομ της βαφτισης και το δωρακι των γεννεθλειων της και οταν γυρισουμε θα φτιαξω επιτελους το παιδικο- να μη μοιαζει μεαποθηκη-και τη βαλιτσα μου μπαςκαι φιλοτιμιθει το καμαρι μας και κανει τη μεγαλη εξοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρααααα! αχ, κορίτσια παρά τη ζέστη σήμερα νιώθω υ-πέ-ρο-χα :D . Από κει που ήμουν μες τα νεύρα χθες, πώς αλλάζουν τα πράγματα! τελικά είναι πολύ σημαντικό για τους γονείς να περνάνε λίγο χρόνο μόνοι τους. χθες το λουλουδάκι μου κοιμήθηκε στη γιαγιά της (και μάλιστα από τις 21:30 αφού δεν είχε κοιμηθεί καθόλου μες τη μέρα) και εγώ με τον άντρα μου βγήκαμε έξω για ποτάκι. Σήμερα-ύστερα από 300χρόνια- ξύπνησα στις 12:00 :D . Να δείτε πόσο ήρεμη και χαλαρή είμαι σήμερα, σούπερ!

Το μεσημέρι για φαγητό στη μανούλα μου και τώρα χαλαρά καφεδάκι με το air condition στο φουλ!

Εσείς τί νέα κοριτσάκια?

Καλό απόγευμαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera παλι τι μου κανετε εγω υποφερω απο τη ζεστη δυστυχως δεν μπορω να καιω το αιρ κοντισιον σχεςδον καθολου λογο της μικρης και υποφερω....

ευτυχως η μικρη κοιμηθηκε τελεια χθες απο τις 11,30 εως της 7 παρα δεκα αλλα ο μικρος χθες πηγαινοερχοταν στο κρεββατι του και το δικο μας μαλλον απο τη ζεστη το παογευμα μετα κομηθηκε ο μεγαλος μου η μικρη παλι εκει που ελεγα θα κοιμηθω δεν ,βεβαια δεν γκρινιαζε αλλα μηδεν υπνος ξαπλωσα για καμια ωρα με το ζορι απο τις 6 μεχρι τις 7

αχ κοριτσια ανυπομονω να σαραντησω να βγω εξω βολτα...αλλα εχω μελλον ακομη κανα 25 μερες ακομη που θα παει θα περασουν...αυριο θα παμε και παιδιατρο να δουμε τη μικρη πως τα παει αν πηρε το βαρος που εχασε...

σουσου μεγαλη υποθεση να εχει παππουδες κοντα που και που να πηγαινεις το παιδι εγω που δεν εχω κανεναν υποφερω και εκτος αυτου οταν παμε δεν καθονται και ευκολα μονα τους...

φανη μου τη λες για τη σοφια αμαν τι να πω πως και εφυγαν απο σουηδια?εκει δεν ηταν αν θυμαμαι καλα..πως περναει?

επισης σουσου για το 2 παιδι αμα το πολυσκεφετσαι δυσκολα περνεις αποφαση....πιο ευκολα αν τυχει και λες οκ τωρα δεν μπορω να κανω κατι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ.....κ εμεις σημερα ειχαμε μια υπεροχη μερα....με αποκορυφομα πριν κανα μισαωρο,πηγαμε σε ταβερνουλα οι τρεις μας περπαντοντας,κανοντας μια σταση στην παιδικη χαρα,αλλα το καμαρι μου εκατσε μια ωρα σχεδον σα μεγαλος ανθρωπος σε καρεκλα :D φυσικα του διναμε κατι ν ασχολειται,κ να φαει καλε....αλλα αυτος που μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ηξερε τι θα πει καθομαι εκατσε τοσο.....βλεπω μεγαλη διαφορα απο τοτε που παει παιδικο,επισης τον πιανω ν ασχολειται κ με παιχνιδια που πριν δεν εδινε σημασια..... ;)

sousou τι καλα που ξεκουραστηκες,ειδες ποσο διαφορετικα τα βλεπεις ολα τωρα... :) οσο για το δευτερο μωρακι κ εγω νομιζω πως οσο το σκεφτεσαι τοσο πιο δυσκολα θα το παρεις αποφαση.... ;) ειπες πως στον υπερηχο στο πρωτο η μικρη σου κοιμοταν,ακριβως τα ιδια τωρα που παω στο γιατρο μου κ τον βλεπει, του λεω δεν υπαρχει τιποτε να τον κοιμιζω κ τωρα; κ γελαμε... :lol:

Ιφι υπομονη κοριτσι μου ο αντρας σου δε βγαζει καμια βολτα το μικρο; αν προλαβενει ενοειται.... ;)

Φανη κατι υποψιαστηκα για τη φιλη σου αλλα ειπα ας μη το κανω θεμα......δε θελει πολυ να γυρισει το μυαλο κοριτσια.....κ ναι ενοειται πως οπου παμε ο Παναγιωτης παρον αφου δε καθεται σε κανενα...

Στελλα υπαρχει μιαμιση ωρα διαδρομη ως την κοντινη παραλια,κ εγω δεν μπορω τωρα με τη ζεστη εχω κατι σαν δυσπνοια,κ συνηθως πηγεναμε πρωινα κ φευγαμε νωρις,δεν πειραζει ομως χρονια ειναι θα περασει .... :)

σας αφηνω να δωσω το γαλα στο πουλακι μου κ να βγω λιγο στο μπαλκονι για δροσια.......καλο ξημερωμα σε ολες :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοπουλα μου τι κανετε?που χαθηκατε?για να κανω ερωτηση κρισεως που θα πατε διακοπες κοριτσια?

πολυ θα ηθελα και εγω να πηγαινα αχ πονεμενη ιστορια...

κατερινα μου ο αντρας μου εχει πολλες υπηρεσιες και αυτο σημαινει οτι φευγει σημερα το πρωι στις 6,30 για δουλεια και γυρναει την αλλη μερα το μεσημερι στις 3 και τωρα τις κανει μαζεμενες μερα παρα μερα για να παρει αδεια τελη του μηνος οποτε οταν ειναι σπιτι τον βγαζει εξω αλλ δεν θα ελεγα οτι ειναι και ο πιο ησυχος εξω πιο πολυ ξεσαλωνει και μας βγαζει εκτος ευατου τι να πω...

η μικρη δοξα το θεο ειναι μαμ και υπνο αλλα 2 βραδυα με εχει τεντωσει προχθες με ξυπνησε 3,30 και κοιμηθηκε στις 7 χθες παλι απο τις 11 κοιμηθηκε 4,30 τ ι να πω υπομονη ...

κατρεινα ο γιατρος τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι......κ ναι ειμαι η δευτερη στην παρεουλα,που θα τα κανω ζευγαρι....περιμενουμε μπεμπα..... :P αρχες δεκεμβριου πρωτα ο Θεος....ειμαι αρκετα καλα, πηρα 3 κιλα κ μπηκα στον 5 μηνα,μονο που κατεβηκε αρκετα ο αιματοκριτης μου,ενω ξεκινησα με 40 σε εξετασεις που εκανα πριν 10 μερες πηγε 34....κ περνω σιδηρο πρωι,βραδυ τι να πω; :) τωρα 8 αυγουστου εχω β επιπεδου....κ προχωραμε κανονικα..... :)

Ιφι μου για διακοπες οπως ειπα δεν το βλεπω,κ το αυτοκινητο ενα χιλιαρικο θα χρειαστει οπσωδηποτε,κ μ ενα μισθο καταλαβενεις......ο μικρος λες ξεσαλωνει εξω...κ ο δικος μου δε καθεται οπως πρωτα σε μια κουνια,τις γυριζουμε ολες,κυνηγαμε τα παιδακια με ποδηλατα,κ αυτοκινητακια,κ εχουμε αδυναμια να τα πειραζει κ να γινεται μαυρος, :lol: μαλον για μηχανικο η κατι σε συνεργειο τον κοβω αν συνεχισουμε ετσι.... :lol: αλλα οπως ξαναεγραψα πολυ διαφορετικος απο τοτε που παει παιδικο......καθεται ενα τριωρο κοριτσια..... :)

τι εγινε η Χρυσα εχει καμια νεα της; :)

οι υπολοιπες που χαθηκανε; Ντινα,Φανη, Στελλα,Sousou.......makia polla :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, Ιφιγένεια καλημέρααα! (οι άλλες τσούπρες, πού είναι? μπήκα στην παρέα σας και εξαφανιστήκατε όλες, να το πάρω προσωπικά :roll: ?)

Ιφιγένειά μου εμείς θα φύγουμε μέσα Αυγούστου για Κεφαλλονιά. Πρώτη χρονιά που θα πάω διακοπές τόσο αργά, μου κακοφαίνεται λίγο. Απ' την άλλη τί να πεις και σύ :roll: Μάνα κουράγιο, που λένε!

Κατερίνα μου και συ όχι διακοπές έ? αυτά είναι... οπότε, όσο μπορείτε τίποτα κοντινές εξορμήσεις να κάνετε(δεν ξέρω και πού μένεις).

Με το καλό η μπεμπούλα σου, λοιπόν. ζηλεύω λίγο, εδώ και πέντε (5) μήνες κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο αστεράκι (αγοράκι κατά προτίμηση για να χω ένα από κάθε είδος:D )αλλά ακόμα τίποτα :( Και πίστευα ότι θα έμενα γρήγορα έγκυος όπως στο πρώτο (περίπου μέσα σε 3μήνες) αλλά δεν μας κάνει την τιμή!

Εμείς τίποτα ιδιαίτερο, χθες κοιμηθήκαμε(η μικρή) σχετικά εύκολα αλλά βέβαια στις 23:15 (πάλι καλά να λέω :lol: )!

Φιλιά σε όλες (παρούσες και απούσες!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!! :D

Λιωνω απο τη ζεστη.....

Τι μου κανετε??

Κατερινακιιιιιιιιιιιιιι συγχαρητηρια :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: !!!!!!!!!!

Τι ωραια :D !!!!!Ενα κ ενα!!!!Οπως τα ηθελες!!!!!Με το καλο η τσουπρα λοιπον :):):) !!!!!

Μια χαρα με τα κιλα,μπραβο ;) !!Και ο σιδηρος ενταξει,δεν ειναι τρομερο!Στις περισσοτερες πεφτει ετσι!

Φανουλα μου δεν εχω λογια να σου πω για τη φιλη σου :( ...μονο οτι λυπαμαι πολυ....

Το καταλαβα οτι κατι τετοιο εγινε...

Καλα παντως ουτε για την Ατατινα εχω λογια!!!!Απολαυση το αστερι σου!!!!Κ τα θυμαται ρε συ ολα τα λογια κ τα λεει???Τρελλαινομαι :x:x

Στεφανια μου αλλος ανθρωπος εγινες με λιγο υπνο ε :P ??!

Μεγαλο πραγμα οι γιαγιαδες,χρειαζομαστε ενα διαλλειματακι που κ που ;);) !!

Παντως νομιζω κ εγω πως αν η μικρησου δε μπορει να κοιμαται νωριτερα για μεσημερι ,καλυτερα να μη κοιμαται καθολου κ να πεφτει νωρις νωρις το βραδυ ξερη ;)

Αν εσυ δλδ ξυπναγες 7 το απογευμα,τι ωρα θα επεφτες για βραδυνο υπνο?Νωριτερα απο 11-12 με τιποτα νομιζω... ;)

Οσο για το 2ο μπεμπε,χαλαρωσε κ απολαυσε το... :P !!Μη το σκεφτεσαι καθολου κ διωξε το αγχος!!!Ολα θα γινουν στην ωρα τους :)

Ιφ μια χαρα η μικρουλα :) !Και ο υπνος της καλος ειναι,θα στρωσει!!

Θυμαμαι μεχρι να σαραντησει η Αφροδιτη κοιμοταν ολη μερα κ μολις πηγαινε 11 το βραδυ το ματι γαριδα μεχρι τις 11 το πρωι :o:o !!!Οοοοοολη νυχτα ζητημα να μοιμοταν μιση ωρα σπαστη :? ....τα ειχα δει ολα...εκλεινα 48ωρα τελειως αυπνη γιατι το πρωι που κοιμοταν πια εγω ημουν σε υπερενταση!!

Χρυσα μου!!!Κανα νεο....?????

Κατι λετε για διακοπες....φετος χλωμους μας κοβω :( !!Το πολυ καμια βδομαδα να καταφερει να κλεισει ο αντρας μου τη δουλεια κ να παμε στο χωριο του κ αντε να πεταχτουμε κανα 2ημερο Παξους που το λεμε τοοοοοσα χρονια!!!

Α!!!Τα νεα μας απο το γιογιο....

Δεν υπαρχει φως!!!Απλα αρνειται!!! :(:(

Χθες της βγαζω την πανα κ την βαζω στο γιογιο..της δινω κ ετρωγε σε μπολ αγγουρακι,βλεπαμε κ καρτουν...τιποτα...σηκωνεται...δε τη ντυνω!!

Της λεω,αν θες τσισα μη τα κανεις πανω σου!Ναι,μου λεει!Να τα κανεις στο γιογιο ,λεω!

"Οσι,οσι!!!!!Γιογιο νανι"(οτι δε θελει το βαζει για νανι!!!)

"Αφοδιτη αν θες τσισα δε θα τα κανεις πανω σου,στο γιογιο κ μετα θα τα παμε για μπλουμ!"

"Οσι,οσι!!!Γιογιο νανι" κ το εσπρωχνε...

Μετα απο κανα 10λεπτο αρχισε να κλαψουριζει κ να σφιγγει τα ποδια της(τα σταυρωνε)...ηθελε τσισα κ τα κραταγε μη της φυγουν X( !!!!"Παμε στο γιογιο αγαπη μου να τα κανεις!Nα μη λερωθεις"!!!

"Όoooσι!!!!Μπιλίνο μαμα!!!" X(

Δεν της εβαλα πανα...δεν εκατσε στο γιογιο...κ απο το πεισμα της κρατιοταν κ ουτε πανω της δε τα εκανε :shock: !!!Μετα απο κανα 40λεπτο που την ειχα ακομα γυμνη κ ξαναρχισε να κλαψουριζει γιατι της εφυγε μια σταγονα παλι ,πηγα κ της εβαλα πανα...

Τι να κανω ?????Τι κανω λαθος?Δε το θελει καθολου!Μηπως απλα δεν ειναι ετοιμη κ τη ζοριζω :roll::roll::roll: ....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Στέλλίτσα,άντε εμφανίζεστε μία-μία !

για το θέμα του γιογιό, ψάχνοντας στο ίντερνετ παλιότερα είχα διαβάσει ότι αν το παιδί δεν συνεργάζεται, το κρύβεις για μερικές ημέρες και το ξαναεμφανίζεις λίγο αργότερα. γενικά η πίεση σε οτιδήποτε δεν είναι καλή. το μόνο θέμα είναι ότι είναι ευκαιρία τώρα με τις ζέστες να την έχεις μόνο με βρακάκι.

βάλατε καμία αγαπημένη της κούκλα (αν έχει) κ καλά να κάνει τσίσα στο γιογιό και να της εξηγήσετε ότι τα μεγάλα κορίτσια έτσι κάνουν?

επίσης, κάποια παιδάκια τα βολεύει το ειδικό στεφάνι για την τουαλέτα αντί του γιογιό (εμείς χρησιμοποιούμε και τα δύο). βάλτη και κάτσε δίπλα της και πες της πειραχτικά ότι εσύ θα κάνεις πρώτη τσίσα. :shock:

άλλο κόλπο: εξήγησέ της ότι σας τελείωσαν οι πάνες και ότι μέχρι να αγοράσετε θα κάνετε τα τσίσα στο γιογιό ή στο στεφάνι που λέγαμε.

τέλοσπάντων, μην τρελαίνεσαι. κάποια στιγμή όλα μαθαίνουν (έχεις δει κανένα ενήλικα με την πάνα του? :lol: ) απλά το κόψιμο της πάνας είναι καλό για τη μανούλα, να ησυχάσει από ένα μπελά!

πάντως ξύπνια η δικιά σου, βάζει νάνι το γιογιό ε?

δεν έρχεται να βάλει για νάνι και τη δική μου την τσαούσα? :lol: φιλιά, θα τα πούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδι μου μας δουλευει κανονικα :lol: !!!Ο,τι δε θελει το βαζει για νανι η πονηρη!!!

Το στεφανι της λεκανης το εχουμε κ ουτε να το δει!!!Εκει κ αν σκουζει :? ...τουλαχιστον στο γιογιο καθεται μερικα λεπτα που κ που,εκει ΠΟΤΕ!

Κ κουκλες εχουμε βαλει στο γιογιο,κ τους λεει "Γιογιο τσις!"!!Η αφεντια της ομως αρνειται...

Της λεω ,Ο Γιαννης και ο Αρης(ξαδερφια)κανουν τσισα κ κακα στο γιογιο κ στην τουαλετα...σκασιλα της!

Προχθες ημασταν σε ενα σπιτι κ ηταν ενα κοριτσακι 4χρ και ειχε μαζι κ το γιογιο της κ την ειδε...της ελεγα μετα σπιτι "Ειδες που η Νικολ κανει τσισα στο γιογιο???" ....ασυγκινητη!!!!

Κ οτι τελειωνουν οι πανες της εχω πει αλλα αυτο δε νομιζω οτι το καταλαβαινει :roll: ...

Αυτο με τον "διαγωνισμο" στην τουαλετα :lol::lol: δε το εχω κανει γιατι ειναι μικρο το μπανιο μας κ δε βολευει...δε θελει ποτε να κατσει στο γιογιο στο μπανιο,παντα στο σαλονι..

Οοοουυυυφ δε ξερω....ενταξει καποια στιγμη θα μαθει,ολοι εμεθαν :lol: ...αλλα ηθελα μια μικρη προοδο!Τσαμπα ολο το καλοκαιρι λεω...

Σε ζαλισα :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεεεερα!!!!!!!!!

Κατερινακι μου γλυκο!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπραβο για την κορακλα στην κοιλιτσα!!!!!!

Χαιρομαι τοοοοσο πολυ για σενα! Ο θεος να τα εχει καλα τα αγγελουδια σου.

Με το καλο να φερεις την τσουπριτσα σου στον κοσμο...!!

Στελλα... αχ Στελλα :P ... γιατι σου μπηκε η ιδεα να της κοψεις ΤΩΡΑ τα κακα..?

Αφου δε γουσταρει λεμε! Αστην! Εχεις μπροστα σου τον μισο Ιουλιο..Ολοκληρο τον Αυγουστο και το Σεπτεμβρη... ;);) Σου μιλαω οπως μιλαω τις φιλες μου.. Μη με παρεξηγεις... :D:D:D:D:D

Μην ακους τριγυρω για παιδακια που καθαρισαν και σε πιανει πανικος.

Και η δικια μου ηταν πανευκολη... 23 μηνων πεταξαμε νυχτα-μερα την πανα.. Και τι να λεει?

Αφου την εβλεπα πως το "ειχε" γι' αυτο δε την αφησα σε χλωρο κλαρι... :lol::lol::lol::lol:

Για την Αναστασια που λες... Οχι απλα θυμαται ολα τα λογια, αλλα χρησιμοποιει κανονικα και τα αρθρα... :shock: Μιλαει παααρα πολυ... Και λεει πραγματα που μενω μ@λ@κας... :o:o:o

-"θε παλακαλω μανουλα βοηθηθε με να ανεβω καλεκακι μου"

-"μη πειλαζεις μικουτσικο ειμαι καημενο"... :lol:

Προχθες κατι την ειπε η ξαδερφη της κι ερχεται με μουρτα ως το πατωμα και μου λεει

-μεγαλη ειπε βαλει παινιδια μου πθυγειο"... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σουργελο σου λεω! Στομα ροδανι... (αλλα φαφουτικο .. :( μη το ξεχναμε το "τζιζ" θεμα μας).. :(

Στεφανακι μου γλυκο... ολο θελω να σε ρωτησω και οοοοολο το ξεχναω!

Που δουλευεις? Την μικρη την κραταει η μαμα σου? (α! παρακαλω και το ονοματακι της θα ηθελα) :lol: Να ξερουμε για ποια-ον μιλαμε!!

Θα ερθει η δευτερη εγκυμοσυνη κοριτσαρα μου.. Ειμαστε γουρλουδες εμεις εδω!!

Ιφιγενεια.... διακοπες δεν παιζει να παμε... Αλλα 3ημερακι σιγουρα καπου!Μαλλον προς Ολυμπο...! Η λατρεια μου.... :D Εχουμε και την ουρα μαζι που εχει προβλημα με το αυτοκινητο.

Πρεπει καπου κοντα..

Φιλια στα πανεμορφα νινακι σου, και περιμενουμε φωτο της μικρης!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Ρε κοριτσια.... θελω να βγω ενα βραδυ... να αφησω την μικρη με την γιαγια... αλλα εκει που το σκεφτομαι θετικα το θεμα... εκει στραβωνω και δε βγαινω...

2 χρονια τωρα δεν εχω παει πουθενα... Ταβερνες-μαζι μας... καφεδες-μαζι μας... ψωνια-μαζι μας, παντου-παντου-παντου μαζι μας... Δεν ειμαι γαιδουρα... αλλα θελω να βγω και εγω μια βολτα μονη μου.... :oops::oops::oops::oops: Και απο την αλλη σκεφτομαι... εγω θα διασκεδαζω και το μωρο θα ειναι με την γιαγια...? Αχ! Κοριτσια τον Σεπτεμβρη εχουμε γαμο και θα πρεπει να κατεβουμε Αθηνα.. δεν ξερω τι θα γινει...Ειλικρινα.....

Σας ζασισα το ξερω!! :D:D:D:D

Σας αφηνω λοιπον!!

Καλο απογευμα σε ολες! Φιλια πολλα πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινάκι συγχαρητήηρια,

πως το κανονίσαμε έτσι?? οι δευτερομανούλες κάναμε τα 2α παιδάκια μας. εγω αγόρι,ιφιγένεια

κορίτσι, χρυσα αγόρι , κατερινα κορίτσι.(2-2 ισοπαλία)..η επόμενη γκαστρούλα αγόρι θα έχει.... :D;) ....χμμμμμμμμμμ ποια θα είναι άραγε???????????? ελα να πέφτουν τα στοιχήματα..........

εχω πει ότι θέλω και γω ένα κοριτσάκι εεεεεεεεεεεε?????????? πάντα ΜΟΝΟ κορίτσια ήθελα. αλλά τι να γίνει μου ήρθαν τα αντράκια μου, τα οποία δεν αλλάζω όόόόοοόόοόλα τα κορίτσια του κόσμου...υουουουυουφφφφφφφφφφφφφφ ο άντρας μου ούτε να το ακούσει....και να πεις ότι έκανε και κάτι στην φροντίδα τους?? ποτέ δεν έχει ξενυχτήσει, ποτέ δεν έχει τρέξει στους γιατρούς, βαράει κάτι 12ωρα ύπνου κάποιες φορές.... :-o:-o πφφφφ άντρες πεταμένα λεφτά :)):)):)):)):))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) .....θα τον πείσω όμως που θα μου πάει....

έβλεπα σήμερα στη Μενεγάκη σε επανάληψη την κοπέλα που γέννησε 4δυμα με φυσιολογικη σύλληψη....

πολλά συγχαρητήρια στην κοπέλα έχω να πω.....έχω ρίξει το κλάμα που έβλεπα τα παιδάκια στη θερμοκοιτίδα, καταρχάς από συγκίνηση και δεύτερον γιατι θυμήθηκα το δικό μου παιδάκι πως ήταν κάπως έτσι.κι το 1ο πράγμα που έκανε την 1η φορά που τον πήρα στην αγκαλιά μου ήταν να τυλιξει το χερακι του γυρω από το λαιμο μου, να με κάνει αγκαλίτσα...τι να πω να ζήσουν και να είναι χιλιόχρονα τα παιδάκια της...αχχχχχχχχχ ρουφιάνες ορμόνες,κάνετε πάρτυ πάλι, πολύ κλαμα....σα χαζή....

και για να αποσυμφορήσω λιγάκι την κατάσταση μου....

γιογιο =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) όσα και να βάλω δε φτάνουν......

με τίποτα όμως....έχει κατουρήσει όόοοοοοοόόόόόόοόόόλο το σπίτι καναπέδες, κρεβάτια, μπαλκόνια, μικροχαλάκια, τελείως τσιτσιδος κυκλοφορεί με το πουλι του έξω όλη μέρα... " που κάνουμε τσίσ και κακά" " στο γιογιο" μου απαντάει όλη τη μέρα το κουβεντιάζουμε ε 800 φορές τη μέρα ...στη θεωρία. 'όταν έρθει η ωρα φλουπ τα αφήνει όπου βρει....

Ρε κοριτσια.... θελω να βγω ενα βραδυ... να αφησω την μικρη με την γιαγια... αλλα εκει που το σκεφτομαι θετικα το θεμα... εκει στραβωνω και δε βγαινω...

2 χρονια τωρα δεν εχω παει πουθενα... Ταβερνες-μαζι μας... καφεδες-μαζι μας... ψωνια-μαζι μας, παντου-παντου-παντου μαζι μας... Δεν ειμαι γαιδουρα... αλλα θελω να βγω και εγω μια βολτα μονη μου.... :oops: :oops: :oops: :oops: Και απο την αλλη σκεφτομαι... εγω θα διασκεδαζω και το μωρο θα ειναι με την γιαγια...? Αχ! Κοριτσια τον Σεπτεμβρη εχουμε γαμο και θα πρεπει να κατεβουμε Αθηνα.. δεν ξερω τι θα γινει...Ειλικρινα....

.

και εγώ έτσι το σκέφτομαι εγώ θα διασκεδάζω και το μωρό θα είναι στη γιαγιά?????και εγώπάντα μαζι μου τον παίρνω...και τώρα ειδικά με το μωρό..δε θέλω να φορτώσω τη μαμα μπυ με δύο...πά'ιρνω το μεγάλο και αφήνω το μωρό,( το καημένο, είναι τόσο καλόβολο, :x:x:x:x ) 2 φορές όλες στα τρία τελευταία χρόνια...και για έναν ακόμα λόγο.... η επόμενη μέρα???? που την πας την επόμενη μέρα?αυτές τις δυό φορές την πλήρωσα πολύ ακριβά την επόμενη μέρα που ήμουνα σα νεκρή και ΕΠΡΕΠΕ να τρέξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοσριτσια....καταρχην κατερινα μου συγχαρητηρια και παλι φανατζομαι που εχεις κοριτσακι τι χαρα..ολα καλα να απνε..θυμασαι με τον σταυρο που κερδισες και ηταν για κοριτσι?τι σου ειπα?κρατα τον τον θεωρω σημαδι οτι το επομενο θα ειναι κοριτσι ειχα δικιο τελικα ε?

για το γιο γιο αχ τι να πω ενα χρονο να τα ακνεις στο γιο γιο και μετα ξαφνικα τερμα τιποτα...εγω θα τον αρχισω κατα τον σεπετεμβριο θα παω στη μαμα μου και εκει εχουμε αυλη δεν θα πινεικαι τοσο νερο και θα τον βαζω εξω να τα κανουμε να δουμε...

οσο για το θεμα του παιδιου και της βολτας γιατι το παιδι να μην περναει στη γιαγια καλα?νομιζετε οτι μονο εσεις θα περνατε ?λαθος...αφου τις εχετε κοντα να τις εκμεταλλευτητε και να βγειετε και εσεις εξω τωρα που μπορειτε....εγω θα το εκανα μια στις 15οπωσδηποτε....

ζαιρα μου εχεις δικιο πως γιναν ετσι ε?πως τα πας αληθεια?ο μικρος απο θεμα υπνου τι λεει?ποσο γαλα πινει τωρα?εχω μια απορια...θα σας αφησω παω να ταισω τη μικρη ξυπνησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια :YMHUG:

Ιφιγένεια συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και σένα Φανή θα σε μαλώσω. καλά Βρε συ, μπορείς να αφήσεις τη μικρή στη γιαγιά έστω για μερικές ώρες και δεν το κάνεις? :shock: ούτε για να πας για ένα καφέ?κορίτσια, μέγα λάθος. το να βγεις για ένα καφέ μόνη σου με μία φίλη ή με τον άντρα σου για ποτάκι (να θυμηθείτε τα παλιά ;) ) θα είναι πολύ θετικό για σας, θα γεμίσουν λίγο οι μπαταρίες και θα έχετε και πιο πολλές αντοχές για τα παιδάκια σας. και μια φορά το δίμηνο να μπορεί να γίνεται αυτό, θα είναι σούπερ. εγώ το είπα απέξω απέξω στη μαμά μου, ότι αν μπορεί θα ήθελα να μου κρατούσε το παιδί για όλο το βράδυ μια φορά το μήνα για να πηγαίνουμε πουθενά με τον άντρα μου. (καλά, και μία στο δίμηνο δεν με χαλάει). Για να δούμε...

και αυτό το " εγώ θα διασκεδάζω και το μωρό θα είναι με τη γιαγιά?" δεν το καταλαβαίνω. γιατί, γιαγιά και εγγόνι δεν έχουν καλή σχέση? (εμένα πάντα χαίρεται να πηγαίνει στη γιαγιά της και ας τη βλέπει κάθε μέρα). για τις μαμάδες όπως η zaira το καταλαβαίνω να μη θέλουν να φορτώσουν τη γιαγιά με δύο παιδάκια (αν και κατόπιν συνεννόησης μπορεί και να δεχτεί η γιαγιά σε κάποια εξαιρετική περίπτωση, γυναίκα είναι και αυτή και πέρασε τα ίδια με μας, ίσως καταλάβει.)

Zaira (αλήθεια, το όνομα σου είναι αυτό ή nickname?) τί εννοείς για την επόμενη μέρα?γιατί σαν νεκρή? γιατί να τρέχεις? δεν το κατάλαβα :roll:

Εσύ Ιφιγένεια δεν έχεις κανένα να στα κρατάει? αν ναι, είναι λίγο ζόρι :roll:

Φανή να κανονίσεις να πας στο γάμο και η μικρή να κάτσει με τη γιαγιά, άντε, τί το σκέφτεσαι? την πρώτη φορά σίγουρα θα σου λείψει αλλά θα δεις και πόσο ωραία θα νιώσεις. τη μικρή μου τη λένε 'Αννα, εγώ δουλεύω στο δημόσιο.

Στέλλα γερά, με τσαμπουκά (για το γιογιό λέω). μην την πρήζεις και πολύ όμως τη μικρή, θα συνεργαστεί κάποια στιγμή, που θα πάει!

Κορίτσια σας αφήνω, η μικρή κατουρήθηκε πάνω της :evil: (τη μάτιασα γαμώτο!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι σουσοσυ οπως τα λες δεν φανατζεσαι ποσο ου εχει λειψει να βγω εξω με τον αντρα μου ποτε βγηκαμε οι δυο μας?για να θυμηθω?μαλλον απο περισυ το καλοκαιρι που βγηκαμε και το καταευχαΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΜΕΤΑ ΛΟΓΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗς ΜΕσα την εβγαλα κυριως...μενω στην ορεστιαδα ειναι ο αντρας μου στρατιωτικος και οποτε δεν εχω κανεναν διπλα μου η πεθερα μου ειναι σερρες και η μαμα μου καστορια οποτε δεν εχω κανεναν...μονο οταν κατεβαινουμε εμεις και παλι δεν βολευει να βγουμε παντα γιατι κοιμαται ο κωνσταντινος αργα οποτε πηγαινουμε στους παππουδες μας παει και 12 και εκεινη την ωρα που να βγεις μετα..ελπιζω ομως απο εδω και περα οταν πηγαινεουμε να βγαινουμε λιγακι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sousou καλωσήρθες στην παρέα μας.

το zaira είναι το αγαπημενο αραβικό όνομα επειδή μου αρέσει πολύ οι αραβικοί χοροί και γενικά κάπως έτσι. το πραγματικό μου όνομα είναι Ντίνα..τωρα για το έξω...

καταρχας η Ιφιγένεια πχ δεν εργάζεται ή τουλ προς το παρόν....εγώ και η Φανή εργαζόμαστε και τα παιδιά μας τα κρατάνε οι μαμαδες μας..οπότε είναι και αυτό λίγο ενοχλητικό....μωρέ είναι και αυτές άνθρωποι...εμένα επιπλέον η μάνα μου βγήκε στη σύνταξη το Νοέμβριο...από το Σεπτέμβριο μου κρατάει και το παιδί μαζί με τον πατέρα μου, τρεχοντας από τη δουλειά της με ταξί και όλα αυτά διότι η πεθερά μου που ειχε πει ότι θα μας κρατάει το μωρό έστω για ένα διάστημα, μας κρέμασε στο τέλος,διότι κουράζεται ενω δεν εργάζεται...(πωπω τι θυμήθηκα τώρα :evil::evil::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: )..

θέλω να πω ότι δεν πρόλαβε να ξεκουραστεί καθόλου..τώρα τρέχω με τη βάφτιση, εκείνη μου τα κρατάει, όταν θέλω να πάω σουπερ εκείνη μου τα κρατάει, εκείνη έρχεται και με βοηθάει καμιά φορά, σιδερώνει, πλένει, μαγειρεύει...βαρούσε κάτι 12ωρα μαζί μου, όχι γιατί της το ζητούσα, αλλά γιατί μ ελειπόταν....ε λοιπόν δεν είναι λίγο γαϊδουριά να της ζητήσω και αυτό...εκείνη δεν είχε κανέναν και δεν πήγαινε πουθενά και δούλευε..εξάλλου ήταν δική μου επιλογή να κάνω δύο παιδιά τόσο γρήγορα...θα κάνω υπομονή και όταν μεγαλώσουν λίγο ακόμα και τη βόλτα μου θα πάω και όλα....

σε ότι αφορά τν επομενη μέρα εννοώ ότι θα είμαι κουρασμένη, ξενυχτισμένη, νευριασμένη γιατί θα έχω κοιμηθεί ελάχιστα....και επειδή όταν δουλευα κοίταζα που θα βρω λίγο χρόνο να κοιμηθώ και έτσι δε με πείραζε καθόλου ότι δεν έβγαινα....βαριόμουνα τη διαδικασία μπάνιο- μαλλιά- ντύσου- βάψου και μετά ξενύχτι ή βόλτα....και όπως προείπα πέρσι πέρασα ένα πολύ δυσκολο χρόνο...τα κορίτσια θυμούνται....ένα θα σου πω..περπατούσα στο δρόμο και κοιμόμουνα, αλλά είμαι ζωντανή ακόμα, κοιμόμουνα στις τρεις συγκοινωνίες που άλλαζα στις 2 ώρς του πήγαινε έλα

..εξάλλλου έχω βγει ΤΟΣΟ πολύ στη ζωή μου...που νομίζω έχω κορεστεί για λίγα χρόνια...δε μου κάνει ανάγκη να βγω ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαιρα μου εχεις δικιο πως γιναν ετσι ε?πως τα πας αληθεια?ο μικρος απο θεμα υπνου τι λεει?ποσο γαλα πινει τωρα?
...

Ιφι είμαι πάρα πολύ καλά...δε με νοιάζει το ξενύχτι. οι άλλοι γύρω μου, μου σπαν τα νεύρα και χαλάει η ηρεμία μου...πίνουμε 100-120 γρ κατα μ'εσο όρο όλο ξενο ....είναι γύρω στα 5500 κιλά ίσως και πολύ παραπάνω, έχω πολλές μέρες να τον μετρήησω (3500 κιλα σε 2,5 μήνες πήρε)... ;);););)

τώρα θα κάνω μια προσπάθεια επαναγαλακτισμού...τώρα που ήρθε στα ίσα του θέλω να θηλάσω καινα δώσω και στο μεγάλο μου αυτό που δεν του δωσα μωρούλι.....να δω θα τα καταφέρω, συμβουλεύομαι ειδικούς συμβούλους γαλουχίας...αυτό που σας έστειλα το "μητρικός θηλασμός" στο φέισ κάνει πολύ καλή δουλειά καικυρίως ενθαρρύνει ακόμα και αν το χεις κόψει με χάπι πορείς να το επαναφέρεις.το ξέρατε.. αν τα ξερα αυτά και στο 1ο ???????????? θα το επανέφερα σίγουρα....γιατί το μετάνιωσα ξέρετε τύψεις που δεν κατέβαιενε γάλα κλπ και μόλις το κοψα μου αρρώσητσε με βρογχιολίτιδα- να τα νοσοκομεία...τουλ ο μεγάλος χάζεψε λίγομε το στήθος μου...ο μικρός τπτ και πρέπει,πρέπει πρεπει να πιεί μητρικό που ήταν πρόωρος....

ακόμα καιη προσπάθεια μετράει

πφφφφ πολύ αγωνία...για να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ..... :o:o:o

Ειχα ξεχασει το "περιστατικο" με τον σταυρο της Κατερινας... :shock::shock::shock::shock:

Μα πως ειναι δυνατον να το συγκρατησες....? :shock:

Ζαιρα... κι εγω "χορτατη" απο ξενυχτια κι' απο βολτες ειμαι.. αλλα να πω την αμαρτια μου... ωρες-ωρες νιωθω την αναγκη να βγω με φιλους οπως παλια..... :( Να γινω στουπι και να γυρισω ξημερωματα σπιτι γελοντας...Αλλα απ' την αλλη... ΠΑΩ ΠΑΣΟ!

Σημερα βγηκα με 3 φιλους και την Αναστασια... Ε! Η κωλομπυρα μου βγηκε απ' το ρουθουνι...

Γυρισαμε 1 η ωρα σπιτι και αρχισε τα κλαμματα και τις παραξενιες..Ευτυχως στο 10λεπτο κοιμηθηκε... Το καημενο... :(

Αααα!!! Οσο για τον επαναγαλακτισμο εχω να σου πω ενα μαεγαλο ΜΠΡΑΒΟ οποιο κι αν ειναι το αποτελεσμα.. Ποσο δικιο εχεις... Ποσα λαθη μπορει να κανει μια "ψαρωμενη" μανα...

Καλη επιτυχια. Μην τα παρατησεις κοριτσαρα μου..

Στεφανια ευχαριστω για τις πληροφοριες!!! :P:P:P:P:P:P:P

Δικιο εχεις μωρε για την σχεση παπουδογιαγιαδων- εγγονιων αλλα την ξεροκεφαλια μας την γνωριζεις....?? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η Αναστασια την μαμα μου την εχει τρελη αδυναμια-αγαπη-λατρεια...

Δεν εχει προβλημα ουτε η μαμα μου να την δει ενα βραδυ, και ουτε η μικρη πιστευω...

Καπου κολλαει ο ριμαδοεγκεφαλος μου και δεν ξερω ακομη που... :?:?:?:?:?

Τελος παντων.... Θα την βρουμε την ακρη!! :D

Κοριτσια παω για μπανακι και νανακια!! Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κουκλες!!!!!

τι κανετε;;;

εγω σερνομαι!!!

Κατερινακη σγχαρητηγρια!!! Θα κανεις μια κουκλα σαν τη μαμα της!!!!

εμεις καλα..ο Χριστοφορος γυρναει τσιτσιδος...και τρεμω μη μου κατουρισει κανενα κρεβατι αλλα δε θελει να βαλει πανα..τι να τον κανω

Πιασατε πονεμενο θεμα,..

αχ ποσο θελλω να βγω εξω...χωρις αγχος...χωρις να σκεφτομαι οτι σπιτι με περιμενει ενα...σε λιγο δυο- παιδια..να πιω ενα μοχητο με θεα τη Θαλασσα....

Χτες λεω του αντρα μου...ποτε θα ξαναζησουμελιγο σαν ανθρωποι..μου λεει σε 2,5 χρονια περιπου.....κανει και χιουμορ τρομαρα του.

Παιδια να πω την αμαρτια μου ουτε εμενα μου κανει καρδια να τον αφινω..

ενα βραδυ κοιμηθηκε στην πεθερα μου και απο το αγχος κοιμηθηκαμε με το φως αναμενο και ουτε πλευρο δεν αλλαξαμε με τον αντρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας... :D Χρυσα ευχαριστω πολυ για το κοπλιμεντο :x γερη ας ειναι κ οσο για το ομορφη εγω πιστευω πως την ομορφια σε καθε ανθρωπο την δινουν οι πραξεις,κ η ανατροφη μερικες φορες.....εχω δει πολυ ομορφους ανθρωπους,που οταν ανοιξουν το στομα του δε ξερουν τι λενε....

ο φοφο πως ειναι; το ματακι του; διαβασα στο fb πως κατι τον τσιμπισε περαστικα σας.... :)

Ιφι μου κ εγω το περιστατικο με το σταυρο θυμηθηκα οταν ειπε ο γιατρος μπεμπα.... ;)

Φανη αν καθεται η μικρη σου με τη γιαγια,κ εγω ειμαι της γνωμης να την αφηνεις...εγω σ αυτο το θεμα ειμαι καμενη ο μικρος δε ξεκολαει απο πανω μας,γι΄αυτο κ που καθεται τοσο στον παιδικο ειμαι ευχαριστημενη.... :) κ επειτα οπως ειπε κ η zaira απο το εξω ειμαι γεματη,γυρισα αρκετα απο ελευθερη κ τωρα δε με πολυνοιαζει αφηστε που αν τυχει να παω σε κλαμπ δε μπορω πλεον πολυ δυνατα τη μουσικη,κ τα φωτα που αναβοσβηνουν......γερασα καλε..... :lol:

Στελλα για το γιο,γιο μη τη ζοριζεις κ εγω αυτο κανω εχω γνωστα παιδακια 1 χρονο πιο μεγαλα απο το δικο μας που φορανε ακομη πανα.......υπομονη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα τί μου κάνετε? εγώ σέρνομαι σήμερα, χθες το βράδυ κοιμήθηκα στις 2:00 γιατί δεν νύσταζα καθόλου νωρίτερα και το πρωί έξι παρά :shock: έπλενα την αννούλα μου που το σκατούλι αρνιόταν χθες βράδυ να κοιμηθεί με πάνα . και έτσι είχαμε το ατυχηματάκι μας :oops: (όχι που δεν θα χαμε!). Τώρα γραφείο και νύσταααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακη μου γι'αυτο το λεω θα γινει ομορφη σαν τη μαμα της!!!!

Επειδη την ομορφια την κανουν ατα που ειπες!!

Το ματακι του φοφο ξεπριστικε αρκετα...ασε...ειμαι να σκασω..τι στο καλο μπορει να τον τσιμπισε!!!

Σουσου υπομονη...κανε κανενα ωραιο παγωμενο καφεδακι..να συνελθεις..σε καταλαβαινω..και εγω στο γραφειο σερνομουν!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα'μαι κ εγω!!!Σας ελειψα :D ???

Τι μου κανετε??Μολις εβαλα το λουλουδι για νανι κ εκατσα λιγο!!

Για το θεμα παππουδογιαγιαδες συμφωνω με τη Στεφανια ;) κ μαλωνω με πολυυυυυ αγαπη τη Φανη :x:P !!!!!

Μα "Εγω θα διασκεδαζω κ η μικρη θα ειναι με τη γιαγια" :shock::shock: ???Θα με τρελλανεις :shock: ??

Εμενα η καλυτερη μου ηταν να πηγαινω στις γιαγιαδες κ να κοιμαμαι εκει!!!

Αν οι γιαγιαδες δεν ειναι κουρασμενες κ δεν εχουν δουλειες ειναι ολα οκ!

Η μικρη ωρες ωρες πιστευω οτι περναει πολυ καλυτερα εκει :roll: ....ολο παιχνιδια κ καθολου φωνες!!Εγω ισως απο το πολυ σπιτι κ το καθε μερα ,ολη μερα μαζι...καπου κουραζομαι κ ερχομαι σε ενταση :oops: !Με τις γιαγιαδες της ειναι μια χαρα κ εκεινες πετανε στην κυριολεξια τη σκουφια τους να την κρατησουν :lol: !!!Η μαμα μου με παρακαλαει να την αφησω να μεινει εκει 1 βδομαδα κ να πηγαινω εγω μαγαζι!Ενταξει μη το παρακανουμε λεω :lol::lol:

Με τη μανα μου ειναι οοοοολη μερα βολτες,παντου πανε!!!Η δε πεθερα μου η καημενη μεχρι στα πατωματα κυλιεται για να παιξουνε κ να της κανει τα χατιρια!!!!Κωλοτουμπα η Αφροδιτη?Κωλοτουμπα κ η γιαγια!!Καβαλαει το αυτοκινητακη η Αφροδιτη?Καβαλαει το αλογακι η πεθερα μου κ πανε :lol::lol::lol: !!

Οταν της λεω οτι θα παμε στη γιαγια ουρλιαζει απο χαρα!!!!

Για μενα ειναι ευκαιρια να ευχαριστηθουν κ εκεινες τη μικρη ;) !!!Τη μαμα μου δε τη βλεπουμε κ καθε μερα επειδη δουλευει κ ειναι πιο μακρυα,ετσι της την πηγαινω καμια Παρασκευη να μεινει εκει κ την παιρνω την επομενη,να βγουμε κ εμεις σα ζευγαρι ;) !Την πεθερα μου που ειναι διπλα δε θελω να την κουραζω πολυ(αν κ ποτε δε θα μου πει οχι!!)γιατι εχει σε σχεδον μονιμη βαση τα αλλα 2 εγγονια του κουνιαδου μου αλλα οποτε ειναι αναγκη πχ να παω στο μαγαζι(κ οχι μονο) το ρυθμιζει κ μου την κραταει!

Παντως εμενα η Αφροδιτη δεν ειναι κ πολυ βολικη να ξενυχτησει εξω μαζι μας...αμα νυσταζει τελειωσε :?:? !!!Κ νυσταζει νωρις!!!Δε παιζει με τιποτα να καθοταν μαζι μας εξω μεχρι τη 1 οπως η Ατατινα!Ουτε μεχρι τις 10 :lol::lol: !!Θα ηταν σκετο μαρτυριο για ολους!!!!!Οπου παμε παρεα εξω ειναι μεχρι τις 9 το πολυ :roll: ...ποοοοοολυ σπανια κ σε εκτακτες περιπτωσεις πιο αργα..Οποτε ετσι φροντιζω κ ειμαστε ευχαριστημενοι οοοολοι ;) !!

Τωρα λογω κ της μετακομισης της μαμα μου κ με τα τρεχαματα...εχω να την παω να μεινει κανα 4μηνο κ παραπανω...κ εδω κ λιγες μερες αρχιζω κ νιωθω την αναγκη για μια βραδυνη βολτα...το χρειαζομαι,ολοι το χρειαζομαστε ειναι λογικο!Κ εγω εχω βγει κ εχω περασει καλα στη ζωη μου αλλα ειναι στιγμες που ενα μινι αναζωογωνητικο διαλλειμα το χρειαζομαι :oops: ...δε δουλευω κιολας...ε μια βολτα ανεμελη τη θελω!

Φανουλα μου η 1η φορα ειναι δυσκολη!Καν'το κ θα δεις οτι ολα θα ειναι καλα!Θα ξεσκασεις λιγο,θα ανανεωθεις κ η Ατατινα μια χαρα θα ειναι με τη γιαγιακα :) !!

Χρυσα μου μου κανει γυμνισμο ο Φοφο :lol: ???Τι επαθε το ματακι του??

Ζαιρα μου μπραβο κοριτσακι μου για την αποφαση για τον επαναγαλακτισμο!!!!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να τα καταφερετε μια χαρα :):) !!!Να μας λες τα νεα,ειμαι πολυ περιεργη πως θα παει!!

Με το γιογιο αποφασισα να κανουμε κ εδω ενα διαλλειμα :lol: ...το εκρυψα κ θα το εμφανισω ξανα αργοτερα να δω αν θα ειναι πιο θετικη αλλιως οταν παμε στο χωριο...

Λεμε μηπως παμε για κανα μπανακι το απογευμα..θα δουμε!!Πολυ ζεστη!!!

Α!Εντωμεταξυ εχουμε αλλο θεμα...ξεχασα να σας το πω...πριν μερες που την εκανα μπανιο μεσα στη λεκανη(εχουμε ντουζιερα) εκανε κακα της :o κ με το που τα ειδε να επιπελεουν αρχισε να κλαει!!!Ε απο τοτε δε θελει να μπει για μπανιο ξανα με τιποτα!!!Χρυση την κανω,τιποτα!Κλαιει κ οδυεται!!"Κακα μπλουμ!" μου λεει κ δε θελει...την πλενω κ ουρλιαζει!Ουφ!Ολο κατι γινεται!Σκεφτομαι οτι μπορει να μη θελει να μπει κ στη θαλασσα μετα απο αυτο :roll: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...