Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα εγκυούλες...

τί κάνετε? Εγώ σήμερα δεν νιώθω καλά, δεν έχω αναγούλες αλλά με ενοχλούν όλα τα άλλα...ότι και να φάω μου αφήνει μια πολύ απαίσια γεύση στο στόμα, ακόμα και το νερό!!!!!!! Ευτυχώς με βοήθησαν με τις δουλειές του σπιτιού η μαμά και η αδερφή μου και συμμαζευτήκαμε λίγο εδώ μέσα!

Αύριο θα πάω στον γιατρό να μου γράψει τον προγεννητικό έλεγχο, για να δούμε ποιές θα ξανακάνω γιατί δεν θα τις κάνω όλες...εγώ πρέπει να κάνω και την coombs γιατί έχω ρέζους αρνητικό ενώ ο άντρας μου ρέζους θετικό οπότε αυτή την εξέταση θα την κάνω κάθε μήνα.

Που εξαφανιστήκατε όλες?

Καληνύχτα κοριτσάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 259
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!οντως που εισαστε ολες?????????????????

νασια μου κ εγω μια απ'τα ιδια!!!!!!!ειμαι πολυ χαλια!!!!!!!!!!!αυριο θα παω κ εγω στον γιατρο για να δουμε το μικρουλι μας!!!!!!!!!!αχ ανιπομωνω!!!!!!!!!!!!!!

πολλα φιλακια κοριτσια!!!!!!!!!!!καλο βραδυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMEEEEEEEEEEEEERAAAAAAAAAAAAA :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

TITINAKIIIII TELEIA TA ROUXALAKIA ME GEIAAAAAA :D:D:D THA SOU ARESEI H GERMANIA :!::!::!: HMOUNA AEROSYNODOS KAI MOU ARESOUN POLU TA TAXIDIA :!::!::!::!: THELW NA DW OOOOLOOO TON KOSMO :!::!::!: TON MISO TON EIDA AN ME AXIWSEI O THEOULHS THA DW KAI TON YPOLOIPO :lol:

KORITSAKIA MOU PROSEXETE TIS DOULITSES LIGO E????? KAI GW EIMAI POLU IDIOTROPH KAI TELEIOMANEIS ME TIS DOULEIES ALLA TWRA POU EKANA THN EXWSWMATIKH FOVAMAI GIA TOMWRAKI :roll:

LIGI LIGO KATHE MERA KAI LIGO O ANTROULHS MOU LIGO H ADERFH LIGO H MAMA KATI GINETAI :roll:

THN PARASKEVH THA PAW STO KOMMWTHRIO GIA DOULEIA KAI PALI EVALA DOULEIA ALLA XALARAAAA

KAI O THEOS MAZI MAS :!::!:

THN PEMPTH EIDAME KARDOULA KAI AVRIO VRADY THA PAME NA THN AKOUSOUME :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou kardoula!!!!!!!!!nai nai teleia tha perasw kai mono pou tha fygoume apo athina :) kai egw prwth fora taxidevw sto eksoteriko.....kai prwth fora me aeroplano :D:D:D:D:D

nai ta rouxalakiaeinai teleia!!!!!!!!!!!!!exei poly wraia se ayto to magazi!!!!!!!ksetrelathika....

nai koritsia twra eidika oses eisaste sthn arxh eidika siga siga oi doulitses ola tha ginoun....to thema einai na einai kala ta mwrakia mas :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ!!!!!ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΒΑΦΕΣ ΚΛΠ.ΗΛΙΑΝΑ Κ ΝΑΣΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΡΙΟ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΙΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ Κ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΕΥΤΗΧΩΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΔΙΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΕΣΕΙΣ?ΤΡΟΩ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!τι κανετε????????

εγω δεν ειμαι πολυ καλα!!!!σημερα πηγα στον γιατρο οπως σας ειχα πει κ μου ειπε πως εχω παθει αποκοληση!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

πρεπει να προσεχω,ν ειμαι ξαπλα κ να ξεκουραζομαι!!!!!!!!!

φοβαμαι πολυ κοριτσια μου!!!!δεν θελω να παθει κακο το μωρο μου!!!!δεν θελω να το χασω!!!!!!!

καρδουλα ακουσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας εγκυούλες μου...

Ηλιαννάκι μου στα καλά καθούμενα είδε ο γιατρός την αποκόλληση? Δεν είχες καμία ενόχληση προηγουμένως? Μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου, αφού ακούσατε καρδούλα είναι πολύ θετικό! Σημαίνει ότι το σποράκι σου μεγαλώνει.....θα ξαπλώσεις και θα ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά! Μια μεγάλη αγκαλίτσα από μένα :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Muriam μου εγώ είμαι πολύ δυσκοίλια γενικώς αλλά στις εγκυμοσύνες παθαίνω το ακριβώς αντίθετο, δεν ξέρω πως λειτουργεί έτσι ο οργανισμός μου...μια ζωή ανάποδη είμαι!

Καρδούλα χαλάρωσε κι εσύ λίγο με την δουλειά, δουλεύεις σε κομμωτήριο? Είναι πολύ κουραστική δουλειά καλό μου...να προσέχεις!

Τιτινάκι καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!

Εγώ εχθές το βράδυ τρόμαξα πάρα πολύ ΠΑΛΙ γιατί όταν πήγα στην τουαλέτα βγήκε μια ροζ βλέννα (συγνώμη για την αηδία). Σήμερα όμως στον υπέρηχο ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και ότι θα τα έχω αυτά όλο το α'τρίμηνο και να μην φοβάμαι κι ότι το εμβρυάκι μου είναι πάρα πολύ καλό...ξανακούσαμε και την καρδουλίτσα του. Αλλά από τον φόβο μου είχα ανεβάσει 15μιση πίεση και μου είπε να κόψω το αλάτι. Μάλλον έχω το σύνδρομο της άσπρης μπλούζας (μόλις δώ γιατρό δηλαδή) γιατί όταν γύρισα στο σπίτι μου η πίεσή μου έπεσε στα φυσιολογικά. Μου έγραψε να κάνω και τον προγεννητικό έλεγχο, θα πάω την άλλη εβδομάδα να το κάνω.

Καλό βράδυ σε όλα τα κοριτσάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mu ti kanete??? ego mia xara, afu exo arxisei k anisixo mipos telika den eimai egios!!!ute nafties, ute anagules, para mono prismeno stithos!!!ti mu simvainei???sto giatro tha pao deftera kai anisixo poli!!!

Hliana mu stelno thetiki energeia!!!!ola tha pane kala!!!

nasiula elpizo k esena na einai ok oi exetaseis!!!

titinaki teleia ta ruxalakia!!!!!glikaaaa!!!! kalo taxidi kai na perasete teleiaaaaaaa!!!

kardoula 2 prosexe me tis distropes sto komotirio!!!xaxaxa!!!!

Muriam mia einai i lisi!!!!damaskina polla polla!!!!

filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακια μου!!!!!!!να ειστε καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ ειμαι πολυ χαλια πολυ στεναχωρημενη!!!!!!!!!θελω να τα καταφερει το μωρο μου!!!!!!!! του μιλαω κ το παρακαλαω γι'αυτο!!!!!!

ειχα δει πριν κατι μερες μια παρα παρα πολυ μικρη σταγονιτσα αιμα ισα ισα κ μετα απο δυο τρεις μερες κατι υγρα κιτρινα σκουρα στο σκουπισμα αλλα δεν εδωσα σημασια!!!!δεν φανταστικα οτι μπορει να ειναι αποκοληση!!!στην αποκοληση συνηθως εχεις αιμα η καφε σκουρα υγρα,ετσι εχω ακουσει!!!!!!!

αχ θεε μου μακαρι να πανε ολα καλα για την μικρη μου ψυχουλα!!!!!!!!

κ μου ειπε ο γιατρος πως εχει ξεκολησει ο σακος!!!!

τωρα αυτο μαλλον δεν ειναι κ τοσο καλο ε????

πρωτα φορα μου συμβαινει!!στις προηγουμενες εγκυμοσυνες μου δεν ειχα τιποτα τετοιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA MOUUUUUUUUUUUUUUU

MHN ANHSYXEITE DYO PELATISSES THN MERA THA VAZW DEN THYSIAZW TO MWRAKI MOU GIA TIPOTA ;)

LIANAKI H APOKOLLHSH GLUKIA MOU DEN FENETE MONO ME AIMA TO KATALAMVAINOUN :!::!: TI FARMAKA SOU EDWSE??????

APOPSE PAME GIA YPERHXO KAI THA AKOUSOUME KAI KARDOULA GIATI THN PROIGOUMENH FORA MONO THN EIDAME NA ANAVOSVHNEI :D AAAAXXX MWRAKI MOU TOSA XRONIA SE PERIMENA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακι μου!!!!!!!!ναι καρδουλα μου????πραγματικα δεν εχω ιδεα απο αυτα!!!!πρωτη φορα μου συμβαινει!!!!!!!!ειμαι μεσα στην στεναχωρια κ το αγχος!!!!!!!!

αχ αυτο με τη δουλεια ειναι κ το δικο μου προβλημα!!!!!!κ με παιρνουν τηλ καθε μερα οι πελατισσες κ δεν μπορω να τις αφησω.........απλα σκεφτομαι να μην κανω εργασιες που θελουν αρκετη ωρα ωρα ορθοστασια οπως αντυγιες κλπ!!!!!θα κανω μονο κουρεματα,βαφες!!!!! μεχρι να μου πειι ο γιατρος πως ειναι απολυτως καλα το μωρο μου!!!!!!!!

δεν μου εδωσε φαρμακα καρδουλα μου , μου ειπε ξεκουραση κ ξαπλα!!!!!! αχ κ εχω δουλεια σημερα το απογευμα κ αυριο το πρωι!!!!.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...

Ηλιαννάκι μου προσπάθησε να είσαι ήρεμη καλό μου και να σκέφτεσαι θετικά...ξέρω πως είναι δύσκολο, σε καταλαβαίνω κι εγώ είμαι πάρα πολύ φοβιτσιάρα, αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι το νινάκι είναι δυνατό και θα τα καταφέρει!!!! Είσαι νέα, είσαι υγιής...έκανες άλλα δύο υγιέστατα παιδάκια, όλα θα πάνε κατ'ευχήν! Απλά βάλε στο μυαλό σου ότι δεν θα κάνεις τίποτα που να σε κουράζει, δεν θα σηκώνεις καθόλου βάρη...κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι παρόλο που ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα για αποκόλληση και είχα πάρα πολλά καφέ υγρά!

Βανεσάκι γιατί αγχώνεσαι που δεν έχεις αναγούλες? Δεν είναι απαραίτητο να έχεις...εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη (που σταμάτησε στις 25 εβδομάδες αλλά για άσχετο λόγο) δεν είχα τίποτα απολύτως ενώ στην κόρη μου ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα και μέχρι τον 6ο μήνα ήμουν χάλια (ζαλάδες, ναυτίες, εμετούς...όλο το πακέτο)! Σ'αυτήν την εγκυμοσύνη είμαι σε μία μέση κατάσταση, ούτε πολύ καλά όπως στην πρώτη αλλά ούτε και τοοοοοοοοόσο χάλια όπως στην δεύτερη! Μην στεναχωριέσαι άδικα κοριτσάκι μου, μια χαρούλα θα είναι το μπεμπάκι!

Κορίτσια μου άνοιξε μια δουλειά ο άντρας μου πρωί πρωί, μου'ρθε να τον μπουφλίσω...καθάριζε το τζάκι ενώ υπήρχαν αναμμένα κάρβουνα μέσα και πετάχτηκαν μερικά κάρβουνα και μου έκαψε το καινούριο χαλί της κουζίνας, ένα έπεσε μέσα στο πάρκο της μικρής (ευτυχώς δεν ήταν μέσα το παιδί γιατί θα τον ξύριζα) και έκαψε το στρωματάκι και το σεντονάκι, γέμισε το καθιστικό στάχτες...τί σύγχιση πήρα! Τον έβαλα να τα καθαρίσει όλα μόνος του για να μάθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...

Ηλιαννάκι μου προσπάθησε να είσαι ήρεμη καλό μου και να σκέφτεσαι θετικά...ξέρω πως είναι δύσκολο, σε καταλαβαίνω κι εγώ είμαι πάρα πολύ φοβιτσιάρα, αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι το νινάκι είναι δυνατό και θα τα καταφέρει!!!! Είσαι νέα, είσαι υγιής...έκανες άλλα δύο υγιέστατα παιδάκια, όλα θα πάνε κατ'ευχήν! Απλά βάλε στο μυαλό σου ότι δεν θα κάνεις τίποτα που να σε κουράζει, δεν θα σηκώνεις καθόλου βάρη...κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι παρόλο που ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα για αποκόλληση και είχα πάρα πολλά καφέ υγρά!

Βανεσάκι γιατί αγχώνεσαι που δεν έχεις αναγούλες? Δεν είναι απαραίτητο να έχεις...εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη (που σταμάτησε στις 25 εβδομάδες αλλά για άσχετο λόγο) δεν είχα τίποτα απολύτως ενώ στην κόρη μου ξεκίνησαν από την 7η εβδομάδα και μέχρι τον 6ο μήνα ήμουν χάλια (ζαλάδες, ναυτίες, εμετούς...όλο το πακέτο)! Σ'αυτήν την εγκυμοσύνη είμαι σε μία μέση κατάσταση, ούτε πολύ καλά όπως στην πρώτη αλλά ούτε και τοοοοοοοοόσο χάλια όπως στην δεύτερη! Μην στεναχωριέσαι άδικα κοριτσάκι μου, μια χαρούλα θα είναι το μπεμπάκι!

Κορίτσια μου άνοιξε μια δουλειά ο άντρας μου πρωί πρωί, μου'ρθε να τον μπουφλίσω...καθάριζε το τζάκι ενώ υπήρχαν αναμμένα κάρβουνα μέσα και πετάχτηκαν μερικά κάρβουνα και μου έκαψε το καινούριο χαλί της κουζίνας, ένα έπεσε μέσα στο πάρκο της μικρής (ευτυχώς δεν ήταν μέσα το παιδί γιατί θα τον ξύριζα) και έκαψε το στρωματάκι και το σεντονάκι, γέμισε το καθιστικό στάχτες...τί σύγχιση πήρα! Τον έβαλα να τα καθαρίσει όλα μόνος του για να μάθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kardoula mou teleia!!!!!!!!tha akousete thn kardoula sas shmera???ante me to kalo kai perimenoume na mas peis ti eipe o giatros!!!!!!!kai egw perimenw thn deytera na paw kai den antexw aythn thn anamonh!!!!!thelw na to dw!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D entometaxy olo me gargalaei apo mesa to piraxtiri mou me exei trelanei!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ...ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ Κ ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΠΥΛΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!ΚΑΡΔΟΥΛΑ Κ ΗΛΙΑΝΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΙΝ ΣΑΣ ΑΝΧΩΝΟΥΝ Η ΠΕΛΑΤΙΣΕΣ...ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙΣ Κ ΕΓΩ ΣΤΙΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.ΑΝΤΡΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΑΧ ΝΑ ΠΑΣ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΝ ΣΚΑΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΑΜΑΣΚΗΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΔΥΣΚΟΙΛΙΟΤΗΤΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννάκι να προσέχεις πολύ και να σκέφτεσαι θετικά !!

να δεις πως όλα θα πάνε καλά !! :YMHUG::YMHUG:

κορίτσια φιλάκια πολλά σε όλες σας !! και στις κοιλίτσες ε !! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

να μπω και εγω στη παρεα σας???

περιμενω και εγω το δευτερο παιδακι μου και ειμαι πολυ χαρουμενη αλλα και αγχωμενη μαζι.

αυριο κλεινω 7 εβδομαδων και την αλλη εβδομαδα θα παμε να ακουσουμε καρδουλα.

εχουν ξεκινησει καποιες ανακατωσουρες που με ριχνουν λιγο αλλα ολα πανε καλα.

οι εξετασεις μου ειναι ολες super.

η μικρη μου ειναι 2 ετων και ηδη εχω αρχισει να νιωθω τυψεις που δε μπορω να ειμαι μαζι της οπως ημουν μεχρι τωρα.

φοβαμαι να τη σηκωνω και θελω να προσεχω οσο μπορω, αλλα η μικρη εχει απαιτησεις.

τι να κανουμε...???

τωρα ειμαι μανουλα για 2 παιδακια και θα το συνηθισουμε και οι δυο μας.

πρεπει να μαθω να κραταω τις ισσοροποιες απο εδω και περα.

φιλια σε ολες και ευχομαι ολες να εχουμε μια τελεια εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...

efi21 καλωσόρισες στην παρέα μας, να σου ζήσει η κορούλα σου και με το καλό να δεχτείτε και το δεύτερο νινάκι. Εγώ είμαι η Νάσια και είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου, έχω κι ένα κοριτσάκι 15 μηνών. Νομίζω είναι φυσιολογικό να νιώθουμε έτσι εμείς που έχουμε κι άλλο παιδάκι, κι εγώ ώρες ώρες νομίζω ότι κάτι κλέβω από το κοριτσάκι μου, αλλά ξέρεις τί λένε? Το διάβασα κάπου εδώ στο φόρουμ κι έχουν πολύ δίκιο τα κορίτσια...η αγάπη στα παιδιά μας δεν διαιρείται, πολλαπλασιάζεται!!!!!! Μακάρι να βάλει ο Θεός το χέρι του και να γεννήσουμε με το καλό τα μωράκια μας!

Ηλιαννάκι μου, πως είσαι σήμερα κοριτσάκι μου?

Καρδούλα όλα καλά στον γιατρό εχθές? Ακούσατε καρδουλίτσα?

Muriam σήμερα θα πάς στον γιατρό? Να μπεις να μας πείς τα νέα από το σποράκι...

Εγώ είμαι μια στα πάνω και μια στα κάτω μου...δεν έχω συνέχεια αναγούλες (στην κόρη μου ήμουν χάλια όλη μέρα) ευτυχώς αλλά τρώω το καταπέτασμα!!!!!!!!!! Αν συνεχίσω έτσι κάηκα!!!!!!! Εδώ σήμερα ο καιρός είναι βροχερός κι έχουμε κλειστεί μέσα, δεν με νοιάζει τόσο για μένα αλλά για την μικρή μου που έμαθε στις βόλτες και τώρα κάνει σαν το θηρίο στο κλουβί.

Θα ξαναμπώ αργότερα να μάθω νεάκια...

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mu!!!!molis girisa apo duleia kai eimai ptoma!!!!!sinexos nistazo!!!! ti neakia exume simera???muriam???piges sto giatro???kardoula???

hliana mu esi,ola kala??? koritsia, eseis pu eiste komotries, ti lete gia tis adavgeies???epitrepodai i na afiso ti riza na ftasei sto gonato???xaxaxa!!!filakia :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!τι κανετε???πως ειστε??????

εγω σημερα ποναω λιγο χαμηλα κ εχω αρχισει να ανησυχω!!!!!!!!

αχ φοβαμαι πολυ για το μωρο μου!!!!!!!

επειτα γλυστρησα στο μπανιιο απο κατι νερα που ειχαν πεσει του αντρα μου οταν το καθαριζε κ ταραχτηκα αρκετα κ απο εκεινη τη στιγμη ποναει κ η μεση μου (πονος περιοδου)!!!!!

μερεντουλα μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!!!να εισαι καλα γλυκια μου!!!!!!!πως πατε με την θεραπεια???

εφη21 καλως γρθες κοπελα μου στην παρεα μας!!!!!να χαιρεσε το κοριτσακι σου κ με το καλο κ το δευτερο μωρακι σας!!!!!!

νασιακι μου καλα ειμαι ειμαι κοπελα μου απλα ποναω χαμηλα κ εχω αρχισει να ανησυχω!!!!!!!

βανεσακι μου κοιτα θα ρωτησεις πρωτα τον γιατρο σου, τι θα σου πει κ θα δεις.κανονικα δεν κανει βαφη μονο ανταυγιες,αλλα εγω προσωπικα επειδη δεν μπορω να τα αφησω ετσι τα βαφω.

μυριακι μου τι κανεις κοπελα μου????

τι αλλα εσεις βρε κοριτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ.ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!!!!!ΜΕΡΕΝΤΟΥΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΤΙ ΝΕΑ?ΕΦΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣΩΡΙΣΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ ΒΑΦΗ ΚΛΠ ΜΕΤΑ ΤΙΝ 9 ΕΒΔΟΜΑΔΑ...Κ ΜΕΝΑ Η ΡΙΖΑ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΠΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!!!!!!!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΝΑΠΠΤΥΣΕΤΑΙ ΚΛΠ Κ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΠΑΛΙ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΤΟΝ ΠΡΟΓΕΝΗΤΙΚΟ ΕΛΕΝΧΟ ΝΑ ΒΓΕΙ Κ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑΝΝΑ μου πρόσεχε πολύ κορίτσι μου !! :YMHUG:

muriam πέρασαν κιόλας 6 εβδομάδες [smilie=wav.gif]

η θεραπεία μας τελειώνει αύριο, επιτέλους :lol::lol:

σε 10 μέρες περίπου θα κάνει καλλιέργεια σπερματος για να δούμε

αν είχε αποτέλεσμα η θεραπεια και πράττουμε ανάλογα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSAKIA MOU !! AKOUSAME THN KARDOULA MAS KAI OLA PANE KALA DOXA TON THEO!!! EXW KOMMWTHRIO KAI ARXISA DOULEIA KAI EINAI POLU DUSKOLO!! 3 PELATISSES KANW KAI EIMAI XALIA!! XALARA OMWS ETSI THA SYNEXISW!! HSYXA KAI STETHERA !!! PREPEI NA PROSEXW TO MWRAKI MOU!!

HLIANAKI MOU EGW AKOMA EXW AFTA TA PONAKIA KAI O GIATROS MOU EIPE EINAI FYSIOLOGIKO!! PHGAINE NA SE EXETASEI GIA NA SAI SIGOURH OMWS KORITSI MOU KAI PROSEXE!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...

Τα σποράκια μεγαλώνουν ε?????? Τέλεια!!!!!!

Βανεσάκι μου τί δουλειά κάνεις, αν επιτρέπεται? Να προσέχεις να μην κουράζεσαι...η υπνηλία είναι από την εγκυμοσύνη, κ εγώ όλη μέρα νυστάζω, όπου και να ξαπλώσω με παίρνει ο ύπνος στο άψε σβήσε...σαν την Μενεγάκη κατάντησα :lol::lol::lol: Εχθές το βράδυ προσπαθούσαμε με τον άντρα μου να κοιμήσουμε την μικρή και ο άντρας μου της έλεγε το παραμύθι με τα τρία γουρουνάκια, εγώ στο πρώτο γουρουνάκι είχα αποκοιμηθεί..... :shock: Κι εγώ ανταύγειες έχω και η ρίζα έχει φτάσει στα αυτιά, από όσο ξέρω (η αδερφή μου είναι κομμώτρια) οι ανταύγειες είναι ακίνδυνες γιατί δεν ακουμπάνε στο δέρμα. Εγώ θα τις ανανεώσω για το Πάσχα πάντως!

Ηλιαννάκι μου πώς είσαι σήμερα? Πάντως για να σε καθησυχάσω λίγο σου λέω ότι πονάκια (περιόδου) έχω κι εγώ και μάλιστα ορισμένες μέρες είναι αρκετά έντονα...ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό. Γιατί δεν πας στον γιατρό σου να σε δεί και να σου φύγει η ιδέα? Είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια και κακώς στεναχωριέσαι και αγχώνεις και το σποράκι! :YMHUG:

Μύριαμ ακούσατε καρδούλα????? :ymapplause::ymapplause: Τέλειο συναίσθημα έτσι? Το ακούς και λές μα είναι δυνατόν μια σταλίτσα σποράκι λίγων χιλιοστών και να ακούγεται έτσι δυνατά η καρδουλίτσα του!!!!!!! Κι εγώ τον Απρίλιο θα ξαναπάω, εκτός απροόπτου φυσικά (να χτυπήσω ξύλο.) Μέχρι τότε θα έχω κάνει και τον προγεννητικό έλεγχο.

Μερέντα μου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα πάρα πολύ καλά....

Καρδούλα ακούσατε κι εσείς καρδουλίτσα!!!!!! Μπράβο κοριτσάκι!!!!! Πάρτο λίγο χαλαρά με την δουλειά έτσι? Δεν είναι μόνο η ορθοστασία, είναι και οι μυρωδιές και η κούραση... Να προσέχεις!

Εμείς (το σποράκι κι εγώ) είμαστε καλά δόξα το Θεό, η κοράκλα μου έχει ξεσαλώσει αυτές τις μέρες με τον πατέρα της, όλο βόλτες και στην γύρα είναι...δεν μπορώ να την συμμαζέψω. Μόνο τον προγεννητικό έλεγχο που σκέφτομαι και λίγο μου σηκώνονται οι τρίχες όρθιες γιατί άμα δώ αίμα (και ειδικά το δικό μου) κάπως μου'ρχεται...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!
    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...