Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξετάσεις...


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια

Ήθελα να ρωτήσω..τι εξετάσεις γίνονται στα ζευγάρια οταν προσπαθούν καιρο για μωρο?

Εγώ εχω κάνει υπέρηχο,ορμονικές και σαλλπιγγογραφια και ο αντρας μου σπερμοδιάγραμμα.

Μια φίλη μου προσπαθουσε 1 χρόνο,ειχε κάνει και εκείνη αυτες τις εξετάσεις και τελικά έκανε και υπέρηχους κατα τη διάρκεια της ωορρηξίας και διαπιστώθηκε οτι τα ωοθηλάκια δεν σπάγανε με αποτέλεσμα το ωάριο να μην γονιμοποιήται(αν τα καταλαβα σωστά...).Της έκανε μια ένεση και μετα απο δυο μερες έγινε η σύλληψη.Πόσο συχνα συμβαινει αυτο?Το έχετε ελενξει αυτο?

Επισης,τη διαφορά εχει η σαλπιγγογραφια με την υστεροσαλπιγγογραφία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι το ίδιο πραγμα καλη μου και τα δύο με άλλη ονομασιά.

Αρκετές ειναι οι εξετάσεις για αρχή αφου δεν έχετε προβλημα τότε προσπαθήστε . Πάρε κάποια τεστ ωορηξίας να δεις ποτε έχεις ωορηξια και αν δεν γίνει κάτι τοτε πήγαινε στον γιατρό να σου δώσει αλλες εξειδικευμένες εξετάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι το ίδιο πραγμα καλη μου και τα δύο με άλλη ονομασιά.

Αρκετές ειναι οι εξετάσεις για αρχή αφου δεν έχετε προβλημα τότε προσπαθήστε . Πάρε κάποια τεστ ωορηξίας να δεις ποτε έχεις ωορηξια και αν δεν γίνει κάτι τοτε πήγαινε στον γιατρό να σου δώσει αλλες εξειδικευμένες εξετάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Και εμεις τις ιδιες εξετασεις εχουμε κανει και επειδη το μονο προβλημα ειναι μια μικρη διαταραχη στο σπερμα θα προχωρησουμε σε σπερματενχυση.

Εσεις τα αποτελεσματα σας ηταν ενταξει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.Και εμεις τις ιδιες εξετασεις εχουμε κανει και επειδη το μονο προβλημα ειναι μια μικρη διαταραχη στο σπερμα θα προχωρησουμε σε σπερματενχυση.

Εσεις τα αποτελεσματα σας ηταν ενταξει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρια μου τα αποτελεσματα ήταν εντάξει αλλα σκεφτομαι να ξαναπαω να κανουμε τον υπέρηχο για την ωορηξια.Εχω παρει τεστ ωορηξίας και αποδείχτηκε οτι εχω στην 9 με 10η μέρα οπου και προσπαθούμε τοτε πιο εντατικα..

Ευχομαι να μας πάνε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαρια μου τα αποτελεσματα ήταν εντάξει αλλα σκεφτομαι να ξαναπαω να κανουμε τον υπέρηχο για την ωορηξια.Εχω παρει τεστ ωορηξίας και αποδείχτηκε οτι εχω στην 9 με 10η μέρα οπου και προσπαθούμε τοτε πιο εντατικα..

Ευχομαι να μας πάνε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...