Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πωλείται Stokke Xplory Complete μαύρου χρώματος


Recommended Posts

Γειά σας μανούλες,

Πουλάω το καρότσι μου, Stokke Xplory σε μαύρο χρώμα. Το σετ περιλαμβάνει:

Πορτ - μπεμπέ

Προστατευτικό κάλυμμα για το πορτ - μπεμπέ

Κουκούλα βροχής για το πορτ - μπεμπέ

Κουβερτάκι Stokke

Κουκούλα βροχής καροτσιού

Κουνουπιέρα

Τσάντα για τα ψώνια

Είναι σε άριστη κατάσταση, ελαφρά χρησιμοποιημένο, μοντέλο 2009 (το αγόρασα τον Ιανουάριο 2010 αλλά το χρησιμοποίησα από Σεπτέμβρη). Μένω στην Αθήνα, οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να το δει και από κοντά. Τιμή 600 ευρώ. Επίσης έχει 7 χρόνια εγγύηση!

Είμαι στη διάθεσή σας να απαντήσω ό,τι άλλη απορία και πληροφορία θέλετε! :)

Σας ευχαριστώ!

ΥΓ. έχω και φωτο αλλά είναι υψηλής ανάλυσης και δεν μπορώ να τις επισυνάψω.Μπορώ να στείλω με mail..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, το καρότσι με τη θέση την κανονική ζυγίζει 10,5 κιλά. Το καρότσι με το πορτ-μπεμπέ μαζί, ζυγίζει 12,5 κιλά..Με άλλα λόγια, είναι ένα μέτριο πολυμορφικό καρότσι.

Να πω κάτι όμως επειδή το ξέρω..Σε ένα καρότσι δεν παίζει τόσο ρόλο το πόσο ζυγίζει, αλλά το πώς μανουβράρει..Κι αυτό οι άντρες μας το ξέρουν καλά που ξέρουν από τα αμάξια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα παίζουν όλα ρόλο , απλά εγώ επειδή έχω κήλη δεν κάνει να σηκώνω και πολύ βαρος οπότε όσο πιο ελαφρύ τόσο το καλύτερο. Αυτο που θέλω να σε ρωτήσω είναι για νεογένητο δεν κάνει χωρίς το πορτ μπεμπέ?και μέχρι πόσο χρονων μπορέι να χρησιμοποιήσει αυτό καρότσι ένα παιδάκι .Τα maclaran απο οτι ξέρω μέχρι 3 -4 ετών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνει και για νεογέννητο με τη θέση χωρίς το πορτ-μπεμπέ, είναι πλήρως ανακλινόμενο και με 2 επιπλέον μαξιλαράκια τα οποία βγάζεις όσο μεγαλώνει το παιδί..

Το Stokke όπως όλα τα πολυμορφικά καρότσια είναι μέχρι την ηλικία των 4 ετών..

Το macLaren το ξέρω γιατί το έχει πάρει η μαμά μου που κρατάει το παιδί. Είναι τελείως διαφορετικά μεταξύ τους και σαν κατασκευή, και σαν φιλοσοφία, και σαν τιμή βεβαίως!

Πάντως αν έχεις τέτοιο ιατρικό θέμα ίσως καλύτερα να προσανατολιστείς προς ένα maclaren..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο καροτσι!!!!

Αλλα η αρχικη του τιμη δεν ειναι λιγο υψηλη;;; τα αξιζει τα λεφτα του;;;

τα 600 ειναι μια χαρα πάντως.ειδικα αν ειναι και σε καλη κατασταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο καροτσι!!!!

Αλλα η αρχικη του τιμη δεν ειναι λιγο υψηλη;;; τα αξιζει τα λεφτα του;;;

τα 600 ειναι μια χαρα πάντως.ειδικα αν ειναι και σε καλη κατασταση.

Σε ευχαριστώ πολύ Panayiota μου για τα καλά λόγια :)

Μάλιστα, επειδή είδα και μια προηγούμενη δημοσίευση για τα stokke, η τιμή τους είναι 900 ευρώ χωρίς το πορτ-μπεμπέ. Με το πορτ-μπεμπέ είναι 1.200 (αουτσ!) Το δίνω μισή τιμή δηλαδή..

Για το αν αξίζει τα λεφτά του, ό,τι κι αν πω θα είναι υποκειμενικό, ό,τι κι αν πω θα είναι λίγο! :) Σίγουρα όμως δεν του αξίζει να το συγκρίνεις με κανένα άλλο! Είναι τελείως διαφορετική σκανδιναβική φιλοσοφία και ντιζάιν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως το ντιζαιν του ειναι κορυφαιο!!!!

Δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο. Εχει παρα πολλα πλεονεκτηματα.

Απλα μετα κοιτας ποσο θα το χρησιμοποιησεις για να κανεις αποσβεση.Ο μεγαλος μου γιος απαξ και περπατησε δε ξαναμπηκε σε καρότσι.Οποτε αν ειχα δωσει 1200 θα ημουν ετσι ~x(~x(:lol::lol:

Καλη πωληση ευχομαι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης πουλάω και το summer kit "Forest" στην απόχρωση cream..Είναι τέλειο για mix 'n' match :)

Το δίνω όμως μαζί με το καρότσι, όχι μεμονωμένο..

ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης πουλάω και το summer kit "Forest" στην απόχρωση cream..Είναι τέλειο για mix 'n' match :)

Το δίνω όμως μαζί με το καρότσι, όχι μεμονωμένο..

ευχαριστώ!

Είναι αυτό:

http://www.amazon.com/Forest-Cream-Stok ... 569&sr=8-2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΗΛΩΝΩ ΞΕΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ

ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ!!!

ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΟΥ?

ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΘΑ ΘΕΛΕΣ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΜΕΣΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...