Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτιου Νο-33-ΑΓΟΡΙ Η ΚΟΡΙΤΣΙ?


Recommended Posts

Χρυσα θέλω την συνταγη για τα καρυδάκια.. Γενικά θέλω ρωσικες συνταγές αν έχεις

Μπορεί να ειναι απλά απο την εγκυμοσύνη Χρυσα.. εγώ το θυμάμαι πάντως ότι είχα μια ελαφριά φαγούρα.. αλλά πόνο δεν θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παναγιωτα για μαγειρικες και ζαχαροπλαστικε ςθα ρωτας τι ςθεσαλονικιες...οι αθηναιες ειμαστε ασχετες οι περισοτερες!

Χρυσα ξεχασα....οχι συνθετικα και δαντελες καθως και οχι αφρολουτρα!

ποιον θα πριζεις?

εσυ εισαι εμπειρη...μαι χαρα θ ατα κεταφερει να θηλασεις και στο 2ο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη τι όμορφη φωτογραφία!!!! Εγώ λέω κορίτσι! Να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά και να έχεις μια όμορφη ιστορία να μας πεις!

Κορίτσια καλημέρα!

ΠΗΓΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ! ΝΑΙ!!!! ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ! Εχω χάσει και ένα κιλό την τελευταία εβδομάδα!!!! Αντε να μειωθούν αυτές οι μπούτες γιατί αναγουλιάζω όταν κοιτάζομαι στον καθρέφτη!!!! 10 κιλά ακόμα.... σιγά σιγα.

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω γιατί δεν προλαβαίνω γενικότερα! Τα έχω χάσει.

Τα φιλιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα είναι λογικό να έχεις μια ευαισθησία στις θηλές.

Με το ΦΟΦΟ πονούσες στην αρχή?

Έρη ευχαριστώ. Πρέπει να βρω τρόπο να το τρώει... :roll: Το ασπράδι το τρώει με μεγάλη ευχαρίστηση μόνη της αλλά τον κρόκο μόνο ότι καταφέρνω να βαλω στη ζούλα μέσα στο στοματάκι, όταν το ανοίγει για το ασπράδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερη θελεις το ειδικο μηχανημα που να φτιαχνει τα καρυδακια..

ειναι κατι σαν μηχανη για βαφλες με υποδοχες για καρυδακια..

η ζυμη ειναι ευκολη την εχω καπου γραμμενη θα τη βρω και θα στη δοσω, και η γεμμυση ειναι αυτο ζαχαρουχο βρασμενο επι ενα τριωρο, ειναι χρονοβορο στην κατασκευη γλυκο αλλα τελειο, ειδικα για παρτι και μποφεδες

Μπορω να σου στειλω συνταγες για βαρενικη, πελμενη, μαντι και σασλικ και μπορσ, χατσαπουρι, τσεμπουρεκι , σατσιβι μελιτζανες με καρυδια και κατι αλλες που εφτιαχνα παλια... οπως τα κανουμε εμεις..αυτα ομως αλλαζουν απο περιοχη σε περιοχη αλαλ η βασικη ιδεα ειναι ιδια πανου.

Οταν θα γεννησω με το καλο..θα μαζεψω τις Θεσσαλονικιες να τους κανω το τραπεζι..

Θα κανω μαντι..μιασ και εχω την κατσαρολα...

και ολες τις σαλατες που ξερω

Μαγδα οχι , στον ΦΟΦΟ δεν ειχα τιποτα..

γεννικα εκτος απο κλασσικες "δυσκολιες" θηλασμου που δεν το ηξερα και δεν το περιμενα..δεν αντιμετωπησα προβληματα..ξεφορτωθηκαμε πολυ νωρις και ευκολα τις ψευτοθηλες και γεννικα θηλασα σχετικα ευκολα..δενε χω παραπονο..δηλαδη δεν ειχα μαστητιδες, πληγες- εκανα μονο μια φορα με το σουινγκ το θηλαστρο.

κατα τα αλλα ηταν πολυ καλη εμπειρια..ελπιζω το δευτερο να ειναι το ιδιο καλοβολο..αλαλ να κοιμαται περισσοτερο και μετα απο 3 μηνες να αποθηλασει για νυχτα..ζηταω πολλα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι τοσο αγχος γαι το αυγο!

θα φαει οποτε θελει εκεινη!

η δικη μου δεν τρωει...κια αν δοκιμασει λιγο ασπραδι θα τρεχουμε νοσοκομειο...αλλα ακμουφλαρισμενο η μεσα σε φαγητα-γλτκα δεν την πειραζει...!

μια χαρα ειναι σε βαρος και υψος

οποις ακουει οτι δεν εχιε φαει αυγο....με θεωερει κακαι μανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα είναι λογικό να έχεις μια ευαισθησία στις θηλές.

Με το ΦΟΦΟ πονούσες στην αρχή?

Έρη ευχαριστώ. Πρέπει να βρω τρόπο να το τρώει... :roll: Το ασπράδι το τρώει με μεγάλη ευχαρίστηση μόνη της αλλά τον κρόκο μόνο ότι καταφέρνω να βαλω στη ζούλα μέσα στο στοματάκι, όταν το ανοίγει για το ασπράδι.

Μαγδα κ ο Κωστας δεν έτρωγε τον κρόκο στην αρχή. Μετά του έκανα σαν παιχνιδάκι, δηλάδή του το έβαζα σε πλαστικό ποτηράκι (ή και χάρτινο), το ανακάτευα καλά, έβαζα και λίγο αλατάκι :oops: και του το έδινα στο καρεκλάκι τοθ με κουταλάκι.. επαιζε και σιγά σιγά το έτρωγε.. Τωρα χλαπακιάζει ακομη και ομελέτες που φτιάχνω κανενα Σαββατοκύριακο..

Χρυσα, μαντι φτιαχνω και εγώ, έφτιαχνε η γιαγιά μου απο την σμύρνη.. Δεν ηξερα ότι ειναι Ρώσικο..

Τα αλλα όλα που είπες ΤΑ ΘΕΛΩ! Και πρώτα απο όλα μια καλή συνταγή για μπορς γιατι σκέφτομαι να ειναι απο τα πρώτα πρώτα που θα φτιάξω στο Τορόντο. Βασικά το πρωτο θα ειναι Χουνκιαρ γιατι πεθαίνει ο αντρας μου....

Βικυ σιγά ρε συ, δεν έγινε και τίποτα που δεν τρώει αυγό.. Απλά.. το αυγό, ειναι η πιο τέλεια τροφή της φύσης.. Εχει αμινοξέα, πρωτείνες, λίγους υδατάνθρακες και δεν υπάρχει καμία τροφή που να τα έχει όλα αυτά σε αυτές τις ποσότητες με τέτοια ισσοροπία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη την "κρεμα" με το ζαχαρουχο την χρησιμοποιεις στο "μπανανοφι"....Αχ τι νοστιμια θεουλη μου!!!! :@):@):@)3:-O3:-O3:-O Αλλα φυσικα δεν το εχω κανει ποτε...Σιγα μη βραζω 3 ωρες ενα κονσερβοκουτι 8-)

Πωπω Μαγδα...Φανταζομαι τον κιμα!Ειδα κ στη σουηδια πως τα αγοραζουν(ψιλο-ψιλο σαν κανταιφι :shock: )

και ηταν κ κατεψυγμενο...Δεν ηθελα να φαω.Μονο 1 μερα εφαγα γιουβαρλακια! :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΟΡΙ!!!!!! (Αν και σου εύχομαι κορίτσι...)

Την Παρασκευή φεύγουμε για Γιάννενα. Θα γυρίσουμε την Τρίτη. Τη μικρή δε θα την πάρουμε μαζί μας :( Ο Παν είπε στη μανα του να την πάμε στο χωριό με την μικρή και να την πάρουμε την επόμενη Κυριακή.

(όχι αυτή που μας έρχεται) και αυτή τώρα το έχει δεσει σχοινί κορδόνι. Το είπε και στον πεθερό μου.

Τώρα εμένα ποιά είναι η θέση μου;;; Εντάξει, δέχτηκα να μην το πηγαίνουμε το παιδί στον παιδικό για να το προφυλάξυμε από τις ιώσεις, αλλά να το εξορίσουμε και στο χωριό;;

Και απο την άλλη μου την είπε οτι και καλά δεν εμπιστεύομαι τη μάνα του και οτι την ξεχωρίζω απο τη δική μου την μάνα και κάτι τέτοιες παπάρες!!!

Γιώτα δε δίνω σημασία στην ΚΤ και στον ΦΤ, αλλά δε μπορώ να ξαναεγχειριστώ. Δεν είχα καλή εμπειρία.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααα Αναστασία αμα σου βρωμάμε να μη μας κάνεις παρέα!!! :evil::lol::lol::lol::lol:

Πλακίτσα...

Πάντως σοβαρα τώρα, αυτό με το Πε Χα ισχύει. Επίσης ισχύει και αυτό που σου έγραψα για τα παιδάκια με εκζέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δεν ειναι ολα Ρωσικα..

Πχ το Μπορσ οι Ρωσι το λενε ΣΙ..με σ παχυ και το φτιαχνουν χωρις παντζαρι, ενω το καθαυτο μπορσ ειναι ουκρανικο, πελμενη και βαρενικη ειναι απο την απω ανατολη..

τα περισσοτερα ειναι γεννικα ανατολιτικα φαγητα..Γεωργια Αζερμπαιτζαν Αρμενια..

απλα οι Ποντιοι σε καθε εξορια κρατουσαν και κατιτισ απο τη τοπικη κουζινα και φτιαχνανε..

οτι εχω γραμμενο σε τεφτερια απο τη γιαγιακα μου θα στα στειλω...

Επισης θα σου στειλω και συνταγη για χανουμ και για λαγκμαν και μπεσπαρμακ, που ειναι απο το καζαχσταν..

Εσας τις Αθηναιες αμα ερθω θα σας παω σε ενα καλο εστιατοριο και θα σας ταισω εκει... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Χρυσα ελεοοοοοοοοοοοοςςςςς!!!! :lol::lol::lol: Μιλαμε θα παω στον "Παντελή" για χουνκιαρ.Κανονιστε.

Σισσακι μου πικρα χωρις το παιδακι σου ε;;;Δε μπορει η πεθερα σου να ερθει Αθηνα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κι εγώ δε θα σκάσω αν δεν τρώει όλο το αυγό... μου φτάνει που έχει αρχίσει και τρώει γενικώς! Αλλά να...είναι τόσο θρεπτικό που αξίζει λίγη προσπάθεια. Θέλει να το βλέπει και λίγο σαν παιχνίδι η δική μου. Θα δοκιμάσω κι εγώ σε κανα ποτηράκι με κουτάλι. Γιατί κομματάκια με τα χέρια διαλύεται έτσι κι αλλιώς. Μπορεί γιαυτό να μη το θέλει :roll:

Αναστασία αυτόν τον απαίσιο κιμά έπαιρνα όταν πρωτοήρθα εράσμους που ήμουνα φτωχαδάκι!

Μετά ... καλοπαντρεύτηκα :lol:

Τώρα ούτε να το βλέπω δε μπορώ...

Σισσάκι και μια φίλη μου έκανε καισαρική λόγω θρομβοφιλίας :? Δεν ξέρω καθόλου τι ισχύει. Θα το ψάξεις κι αν όντως είναι ασφαλέστερο για το παιδί εννοείται ότι δε θα το ρισκάρεις. Θα ξέρεις όμως ότι δε γίνεται αλλιώς ;)

Κι εγώ πάντως αν ξανατύχαινε σε επόμενη εγκυμοσύνη να είναι το παιδί σε ισχιακή προβολή και πάλι καισαρική θα έκανα, παρόλο που τη βιώσα πολύ άσχημα κι έκανα πολύ καιρό να συνέλθω.

Χρύσα μήπως να αλλάζει και την πάνα του μόνο του μετά τις 40 μέρες? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!

καταρχας σας ευχαριστω παααααααααααρα πολυ ολες για τις υπεροχες ευχες σας!!!!!!

εισαστε φοβερες!!!

αργυρουλα μια χαρα μου φαινεται η μικρη, ο δικος μου ειναι γυρω στους 92 ποντους (μια τον βγαζω 93 μια 91 :lol: ) και 12.800

ρεσυ θουλη.............. ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΓΛΥΚΕΙΑ ΦΩΤΟ!!!!!!

αχ με το καλο κ το δευτερο γιο κοριτσαρα μου, ολα να πανε τελεια, γρηγορα κ χωρις πολλους πονους!!

θουλη δεν εχει σχεση το φυλλο, εμενα ο αναστασης ολο ερχεται κ μαγκαλιαζει κ με φιλαει κ μου λεει οτι μαγαπαει.. ειναι πολυ χαδιαρης!

επισης εγω παιρνω μονο μοσχαρισιο κιμα, τον κανω μπιφτεκια σουτζουκακια γιουβαρλακια!

αφροδιτη κ ο αναστασης ερχεται στο κρεβατι μας.. μαλιστα ερχεται κ σιγα σιγα, δεν κανει κιχ κ μπαινει κ κατω απο το παπλωμα :lol::lol: ακομα δε με πειραζει αλλα σε λιγο καιρο θα βαλω ενα κουδουνακι στην πορτα να τον ακουω οταν την ανοιγει για να μπει, να τον πηγαινω παλι μεσα

μιτσακι πολυ χαρηκα που ηταν καλη η εξεταση!! μπραβο κοριτσακι!!!

χρυσα ακομα καλε αναγουλες???? αμαν!!

νατασα λοβι περαστικα στην μικρη.. καλα εκανες κ εκανες αναφορα..

μη στεναχωριεσαι που ειναι λεπτα τα ρουχαλακια, φορα κανενα ζακετακι απο πανω, ετσι κ αλλιως σε λιγο θα ζεστανει ο καιρος!

νατασουλα περαστικα!! ειναι χαλια η κοριτσαρα.. \

ρε συμπεθερα... τι επαθε η νυδουλα μου???? περαστικα!! ελπιζω να μην ξανακανει..

να της δινεις γαλα χωρις λακτοζη, ειναι πιο ελαφρυ αν τις συνεχισει

σισσιω να μην πλυθεις ρε!! ελα να κυληστουμε στο βουρκο μαζι με τη μαριαιωαννα! :lol::lol:

επισης μια ξαδερφη μου με θρομβοφιλια γεννησε φυσιολογικα!

παναγιωτα ναι πρεπει να κοχλαζει ελαφρως, μια φορα εκανα κ μου ειχε σπασει τα νευρα ο θορυβος απο το τενεκεδακι που χτυπουσε στην κατατσαρολα!!

ουφ, ελπιζω να τα θυμηθηκα ολα!!!!

θουλαρααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα τρεχα ερχεται ο αντρακλας νουμερο 2!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω πολυ δυσκολα...

και εγω δεν ξερω αν θα αντεχα τοσο καιρο μακρια απο το παιδι μου...

Εδω 4 μερες θα λειψω στη κλινικη και το σκεφτομαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Σισσάκι πόσο μου θυμίζει τον αντρα μου ο δικός σου! Και αν και μου έχει λείψει ομολογουμένως τώρα που λείπει, διαβάζω αυτο που εγραψες και φουντώνω..

Κοιτα, αφου το έχει δέσει ξέρω και εγώ?? Σκέψου να έχει καλό καιρό να πάει να παίξει έξω και τετοια.. Να ξεσκάσει το παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν με πειραζει που ερχετε ...με πειραζει που μου πιανει χωρο :oops: θελω την απλα μου εγκυος γυναικα :lol::lol::lol::lol:

να σηκωθω να τον παω πισω το εχω κανει αλλα ειναι δυσκολο πια ....την τελευταια φορα με βγηκε το πρωι να με εχει παρει ο υπνος διπλα του και πιαστικα τελειως .....

να τον παει πισω ο κωστας δυσκολο γιατι φωναζει μαμα μαμα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη οταν θα γεννησεις τι θα κανετε ρε σεις;;;θα ειστε και οι 4 μαζι;;Που θα θηλάζεις;;;

Εμεις παντως πολυ ταλαιπωρια τραβαμε και βλεπω να κραταει πολυ. :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο σκευτομαι ,οταν γεννισω σιγα μην κοιματε μονοσ του διπλα δεν θα του κακοφανει ?σκευτομαστε με το Κ οταν γεννηθει το νινι να παει αυτοσ στο παιδικο για μερικους μηνεσ και μετα να πανε παρεα στο δωματιο τους ...πιστευω οτι και πιο μεγαλος θα ειναι και θα νιωσει οτι εχει παρεα το νινι και δεν κοιματε μονος του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις μια απο τα ιδια.Στην αρχη να κοιμαται ο Γ. μαζι του και μετα μολις ο μπεμπης γινει 5 μηνων να κοιμουνται μαζι στο ιδιο δωματιο.

Αντε να δουμε...

Τελικα αλεργια ειχε ο μικρος.μας εδωσε αταραξ και φενιστιλ σιροπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα ήθελα να σε ρωτήσω απο καιρό, έχεις δώσει στον αντρα σου να διαβάσει Δοξιάδη το logicomix και τον Θείο Πέτρο και την εικασία του Γκολντμπαχ? Μαθηματικός ειναι και αυτός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 μερες θα τα παρει.Ευχαριστω κουκλα :)

Για το παιδικο μαζι με τον Μανωλακή;;;Δε θα ενοχλει το ενα το άλλο;;;;Ας πουμε το βραδυ οταν το νινακι θα θελει να θηλασει δε θα ξυπναει τον Μ;;;ασε που υπαρχει και μια μικρη περιπτωση να τον "περιεργαζεται " ο Μανωλης!!!!!

Καλα ρε Μαγδα αντι να πας ερασμους σε καμια Ισπανια (να γνωρισεις και κανα Ισπανό) πηγες στη Νορβηγια βρε;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...