Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Σοφία μου για ταπετσαρία ξέρω να σου πώ για πρίν 20 χρόνια που έβγαζε η μαμά μου τις ταπετσαρίες που είχανε βάλει... με καυτό νερό και σπάτουλα!!! Οι τοίχοι δεν έπαθαν τίποτα τα χέρια της μαμάς μου όμως ναι!!! :lol::lol::lol: Εγώ δεν σκέφτομαι για ταπετσαρία.. αν και τώρα υπάρχουν ταπετσαρίες και απο άλλα υλικά όπως πλαστικό... και νομίζω θα βγαίνουν πιο εύκολα απο το χαρτί....

Εμείς για καλαθούνα δεν ξέρουμε ακόμα τι θα κάνουμε... αλλά έχουμε σκοπό να βάλουμε την κούνια στην κρεβατοκάμαρα στην αρχή για μερικούς μήνες... οπότε δεν νομίζω και να χρειαστεί...

Μαρουλίτα στην εγκυμοσύνη τα ούλα μας και τα δόντια μας είναι ιδιαίτερα ευαίσθητα λόγω ορμονών και λόγω του ασβεστίου που παίρνει απο εμάς το μωράκι μας... Εγώ αν και πάντα είχα ευαίσθητα ούλα μέχρι τώρα ευτυχώς δεν είχα αιμορραγίες...Περστικά να είναι σου εύχομαι!

Κοριτσάκια πάω να ετοιμαστώ να πάμε στον γιατρό... 12:30 η ώρα έχουμε ραντεβού...τα λέμε μετά!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α και μέχρι να έρθω κανονίστε να έχει ανοίξει το Νο 4!!! Πολύ κάτσαμε στο Νο3... 13 ολόκληρες μέρες!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρουλίτα κάπου στις σελίδες 46 η 47 εξηγούμε σε μία άλλη κοπέλα πώς μπαίνουν τα τικεράκια αν θές κοίτα εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το αρκουδακι εχει και κουρτινα και καδρακια και μπορντουρα αλλα εκεινα δεν τα πηραμε

ποιοτηκως ειμαι πολυ ευχαριστημενη, εκτος απο τα κορμακαι που ειναι πολυ ανοιχτα στον λαιμο ειναια πψογα και κρατανε τη φορμα τους. Απο κορμακια προτιμησα τα Makrs & Spencer που ειναι πολυ πιο καλα ποιοτικος και τα αμανικα τους και τα κοντομανηκα τους και οι λεμουδιες δεν ξεχειλωνουν τοσο

Θελλω να ζητισω απο εναν φιλου μου να μου φερει κατι τετοιο http://www.mothercare.com/Wallaboo-Hood ... 1298453669

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω Σεσιλια!Τα φορμακια του Marks n Spencer μου το εχει πει και μια φιλη μου πως ειναι καλα.Λεω να τα παρω απο εκει.Τα καδρακια τα ειδα στο e-bay,εχει και στα Mothercare?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο γιατρο Γιεληζ!!Κι εγω παω να ντυθω να ψωνισω τα ζαρζαβατικα μου τωρα που ειναι εδω η μανουλα να με βοηθησει!!!Φιλια πολλα!Τα λεμε αργοτερα αγαπημενες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι..δεν ξερω για τωρα αλλα πριν 2 χρονια ειχε τα παντα

κρεμαστρες μπορντουρα για τον τοιχο κουρτινα καδρακια κλπ κλπ..ηταν πολυ ωραια αλλα δεν τα ηθελα ολα

Γεννικα εγω με τα μαδερκερ την καταβρηκα.

Τα marks & Spencer με βολεψε απιστευτα - και αυτα μου τα φερανε απο αγγλια- καμια σχεση οι τιμες με εδω

αλλα ποιοτηκος τα εσωρουχα τους ειναι αψογα

Καλτσακαι και τρεντι ρουχαλακια σ επολυ καλε ςτιμες βρικα παρα πολυ ωραια σε Ζαρα και Η&Μ....

να πω την αμαρτια μου τα πρεναταλ δε μου αρεσαν ιδιαιτερα και απο δικα μας Ελληνικα μου αρεσαν καποια αλλα πολυ επιλεγμενα κομματια.

Απλα εμενα το θεμα μου ειναι..θελλω ναι μεν να ντινετε ομορφα και μοντερνα..αλλα προτιμω τα λευτα να τα χαραμιζω σε εκδρομες, ταξιδια, και φυσικα καλυτερα να του βαλλω ενα 50αρικο παραπανω στο λογαριασμο του..

οποτε ψαχνομαι γεννικα να βρω προσφορες

ΤΩρα του πηρα 2 ζευγαρια αθλητικα και κατι φορμες απο εδω http://www.mytoys.de/Top-Preise/KID/de-mt.cs.fe03/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα και καλά κανεις, αυτα μενουν οι βολτες και οι εκδρομες. Τα ρουχα ειδικα για τα μωρα που μεγαλωνουν συνεχεια πανε χαμενα, ξερω εγω πολλες κοπελλες που τα εχουν με τις ετικετες στα ντουλαπια, αφορητα και αλλα να τα εχουν βαλει 1-2 φορες....

Μην λετε για φαϊ. Σημερα δεν δουλευει ο αντρας μου και δεν μαγειρεψα για να φτιαξει κατι αυτος. Μιλησαμε τωρα και θα παει για καφε..... Για ντελιβερι μας βλεπω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μαμα μου ειναι στην δουλεια και θα αργισει να ερθει.Οποτε λεω να μαγειρεψω μπιφτεκια με πατατες στον φουρνο.Θα με κραξει που μαγειρεψα μονη μου (δεν θελει να κανω δουλειες) αλλα τι να κανω...Θελω μπιφτεκια. :lol: Εσεις τι καλα θα φατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε;;

Εγώ σήμερα σχολνάω νωρίς και είμαι σπιτάκι τώρα και απλώνω στον καναπέ. Έχω κάποια ιδιαίτερα το απόγευμα αλλά προς το παρόν χαλαρά. Πεπουλίνο συγχαρητήρια ατε με το καλό και η Β επιπέδου. Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα υπόλοιπα...είναι και ένα κατεβατό. Αν έχει καμιά σας εξέταση ή επίσκεψη τα καλύτερα εύχομαι :):)

Σήμερα έκλεισα τις 24 εβδομάδες. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αύριο θα πάω για ultrasound για να δούμε τον θέμα της υδρονέφρωσης, ελπίζω κορίτσια να μείνε σταθερό και να μην αύξηθηκε το ποσοστό ούρων στα νεφράκια του Ανδρέα μου.Θα δω και πόσο αυξήθηκε το βάρος του γιόκα μου.

Τι έχει το μενού το μεσημέρι; Εμείς όσπρια.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημέρα κοριτσάκια!! Μιλάτε για ψώνια??? Τι κάνετε?? Εγω ξύπνησα με αναγούλες σήμερα αλλά είμαι καλύτερα τωρα!

Χρύσα μου περαστικά!!! Ελπίζω να είσαι καλύτερα!

Γιελίζ όλα καλά να πάνε στο γιατρο!!

Μιχαέλα μου καλή επιτυχία για σήμερα..Περιμένουμε νέα σου!

Μαρουλίτα κι εγώ εχω ουλίτιδα και ειχα περισσότερο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Ο γιατρός μυ έδωσε ένα στοματικό διάλυμα που κάνει για την εγκυμοσύνη και με βοήθησε πολύ!

Η Ζάχα πού είναι? Η Μαριλού???

Με γεια κορίτσια τα πράγματα που πήρατε...Κι εμείς όταν γυρίσει ο αντρας μου θα αποφασίσουμε για το βάψιμο του δωματίου...μιας και θα βάψουμε όλο το σπίτι. Κοιτάξαμε λίγο και για καρότσια με την μαμά μου αφού ΄θα μου το πάρουν αυτοί. Πάντως κι εγώ στο κρεβατάκι θα βάλω το μικρούλη κατευθείαν.

Εμένα έφτιαξε φασολάδα η μαμά μου..τωρα θέλω να φάω αλλά φοβάμαι μην με πειράξει στο στομάχι με τις αναγούλες που είχα το πρωι.

Χρυσταλλένη μου τι κάνεις? Με το καλό ο υπέρηχος! Ολα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι μου κάνετε;;

Εγώ σήμερα σχολνάω νωρίς και είμαι σπιτάκι τώρα και απλώνω στον καναπέ. Έχω κάποια ιδιαίτερα το απόγευμα αλλά προς το παρόν χαλαρά. Πεπουλίνο συγχαρητήρια ατε με το καλό και η Β επιπέδου. Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα υπόλοιπα...είναι και ένα κατεβατό. Αν έχει καμιά σας εξέταση ή επίσκεψη τα καλύτερα εύχομαι :):)

Σήμερα έκλεισα τις 24 εβδομάδες. Είμαι πολύ χαρούμενη. Αύριο θα πάω για ultrasound για να δούμε τον θέμα της υδρονέφρωσης, ελπίζω κορίτσια να μείνε σταθερό και να μην αύξηθηκε το ποσοστό ούρων στα νεφράκια του Ανδρέα μου.Θα δω και πόσο αυξήθηκε το βάρος του γιόκα μου.

Τι έχει το μενού το μεσημέρι; Εμείς όσπρια.

φιλιά

me to kalo Chrystalleni mou ta apotelesmata sas....makari ola na pane teleia!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki mou prosekse me thn fasolada gt egw efaga proxthes kai meta den mporousa na iremisw me tis anagoules...pes mou se parakalw poio stomatiko dialuma itan auto pou sou edwse...

emena mou ksekinise h oulitida prin mia vdomada dld otan imoun 9-10 evdomadwn kai vlepw oti den upoxwrei,kanw pliseis me alatonero kai xamomili!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπν Μαρουλιτα πηρες τον κωδικο ετσι;;;...ειναι της μορφης HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code για χριση σε φορουμ σωστα;;;

τωρα θα κανεις αντιγραφη τον κωδικο που θα σου δωσει και θα πας πανω αριστερα στην οθωνη σου εχει μια λειτοργει απου λεει πινακας ελεγχου μελους θα παε στην καρτελα προφιλ, επεξεργασια υπογραφης, θα ξετσεκαρεις τα τρια τετραγωνακια απο κατω που λλει

Απενεργοποίηση BBCode

Απενεργοποίηση εικονιδίων

Μην αναλύστε αυτόματα URLs

και θα κανεις πικολληση τον κωδικο..

Αυτα!!!

Μαχη μου ναι ειναι γεγονος..το ειδα απο τον γιο μου και εβαλα μυαλο..

μεγαωνε παρα πολυ γρηγορα..ειδικα τα πρωτα του ρουχαλακια ειναι σαν καινουρια, ελαχιστα δειχνουν φορεμενα και τα περισσοτερα ανετα φοριουνται απο αλλα 2-3 παιδακια

τωρα που ειναι πιο μεγαλος και πεφτει κλπ εχει "χαλασει" ρουχα

πολλα - κυριως αυτα που μας φεραν δωρο και δεν μπορουσαν να αλλαχτουν σε μαγαλυτερα- δεν τα εχει φορεσει καθολου και καποια δε θα τα φορεσει επισης..ετσι οπως τα βλεπω τωρα..

οποτε δε χαλαω τη ζαχαρενια μου..

παιρνω καλα ποιοτηκα ρουχα σε εκπτωσεις και προσφορες και τερμα..

καλυτερα να πανε μια εκδρομουλα παραπανω να χαρω και εγω το παιδακι μου παρα να χρυσοπληρονω μπουφαν και παπουτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι..πηρες τον σωστο κωδικο για τα φορουμσ;;; και ξετσεκαρες τα τετραγωνακια;;;

αφου το εμφανιζει ετσι κανει αναλυση

κανε αυτο και θα το δειξει σωστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσταλλενη ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις! εκλεισες τις 24 εβδ. τι καλα!!!!! εγώ σε 2 μερες μπαινω στον εκτο!!! :):)

Μαρακι αφου ειχες αναγουλες προτιμησε κατι στεγνο να μην σε πειραξει...

χρυσα εννοειτε, και τωρα κατι μαρκες και πανακριβα που παιρνουν στα παιδακια και τα φορανε 2 φορες, δεν τα λυπουνται???

εντωμεταξυ χαζευα και τα τζιν εγκυμοσυνης του mothercare απο το ξενο σαιτ. Πολυ καλες τιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα μου είμαι στους γονείς μου επειδή λέιπει ο αντρούλης μου στο εξωτερικό και δεν το έφερα μαζί μου..Θα σου πω την Παρασκευή που θα γυρίσω σπίτι. Αν ξεχαστώ θύμησε με!!!

Κι εγώ κορίτσια την Κυριακή μπαίνω στον 5ο!!! Τον φοβάμαι αυτό τον μήνα να σας πω την αλήθεια, λόγω ιστορικόύ αλλά θετική σκέψη!!!

Οσο για τις φασολάδες λέω να φάω λίγο γιατι τις λιγουρεύομαι!! Οι αναγούλες ήταν μόνο το πρωί οταν ξύπνησα και μετα πέρασαν..Θα δω τι θα κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρισταλλενη μου ολα καλα θα πανε..σταυρωνουμε δαχτυλα για σενα.

Μαρακη θα συμφωνισω, φαε κατι στεγνο..εγω ακομα δε ρισκαρω να φαω κατι ζουμερο..σημερα θα φαω σουπα..και αυτη εχει πιο πολυ στερεο παρα ζουμι.

Μαχη μου αμα τα εχουν και τους περισσευουν να τα δοσουν χαλαλη τους....ειναι θεμα τι πρωτεραιοτητες εχει ο καθενας..

εγω μια φορα ενα καρο λευτα για μπεμπε χαζομαρουλες δεν δινω..

θα μεγαλωσει αρκετ ακαι ναι..ενα μπουφαν πχ που θα το βαλει και 2 και 3 σεζον, να δοσω λευτα να το παρει να το χαρει να κανει και αποσβεση..

δεν ξερω

θα δοσω λευτα για ενα καλο καθησμα αυτοκινητου, ασφαλες για το παιδι μου, θα δοσω λευτα για ενα καλο ελαυρη και ασφαλες καροτσι- που θα το χρισημοποιησω φυσικα- θα δοσω λευτα για ενα καλης ποιοτητας κρεβατακι και στρομα γιατι ο υπνος ειναι πολυ σημαντικος και φυσικα η ασφαλεις του παιδιου σε πρωτο ρολο..αλαλ τωρα να παρω φιρματα φορμακια που το ενα κανει 30 ευρω ενω με αυτα μπορω να παρω 15..ε οχι δεν τα δινω τα λοιπαμαι..

την ιδια δουλει αθα κανει και το ενα και το αλλο

και αμα τα εσωρουχα του Τζαμπο δεν ηταν τοσο "σκληρα" και δεν χαλουσε ευκολα η φορμα τους, θα επαιρνα τζαμπο..αλλα αμα θες να κανεις 2 -3 παιδια τα καλης ποιοτητας ειναι επενδυση..σηγουρα θα τα βαλουν οσα παιδια και να κανεις ασχετου εποχης γεννσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου συμφωνώ μαζί σου για τα ψώνια..Δεν χρειαζονται περιττά έξοδα..Σημασία έχουν άλλα πράγματα! Εσύ που έχεις κι άλλο μωράκι ποιο καρότσι πήρατε???

Σκεφτόμαστα για το peg perego που ειναι και car seat. Τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...