Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!! Τι κάνετε?

Χρύσα μου και πάλι περαστικά..

Και γώ θέλω πιπίλες σαλιάρες μπιμπερό!!! :lol::lol::lol::lol: Τι ωραία ψώνια!!!!

Οι υπόλοιπες που είναι? Ακόμα κοιμούνται?

Η Μιχαέλα είχε αυχενική σήμερα... Καλή επιτυχία Μιχαέλα!!! Ολα να είναι τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφια αξιζει παντως εστω και για βολτα!!!! Καλά ειχε τοσα πολλά πραγματα που χανεσε. Σαλιαρες πχ μπορει να ειχε και πανω απο 100 διαφορετικα σχεδια. Εσυ τα ψωνισες ολα εεε? Μπραβο περιμενουμε φωτογραφιες!!!

Εμεις κατασταλαξαμε τελικά να το φτιάξουμε σε σχεδια lion king!!!! στον ενα τοιχο σκεφτομαι να ζωγραφισουμε πουμπα και τιμον και στον αλλο κατι με το λιονταρακι. Για κουνια δεν καταληξαμε, καθε μερα αλλαζουμε και γνωμη. Αλλά αφού θα εχει σχεδια το δωματιο θα παρουμε μια πιο απλη σε γηεινα χρωματα και να εχει πανω καμια τσακπινια!!

Σε στρωματακια τι πηρατε?? Ακούω πολλες διαφορετικες γνωμες και μπερδευτικα. Βασικα ακουσα οτι καλυτερα αυτα με τον κοκοφοινικα...

Γιελιζ κι εγω ολα ηθελα να τα παρω αλλα κρατηθηκα...πρωτα να ετοιμασουμε το δωματιο και μετα θα το εξοπλισω... για βολτα ειναι παντως τελεια!!!!

χρυσα βαρυνες εε?? Κι εγω δεν βολευομαι με τιποτα....

μπεμπουλινο τελεια τα νεα μπραβο!!!

Μιχαελλα Καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!

Μιχαελλα καλη επιτυχια.

Οντως μπορει να ειναι η μερα ετσι..

και ο γιος μου κοιμηθηκε βαρια σημερα και ανυσυχα...αλλα ξυπνησε μεσα στα κεφια και την ενεργεια..σε αντιθεση με μενα που σερνομαι

Μαχη εγω εχω στρομα κοκο ματ με τον κοκοφοινηκα..τον πηραμε τοτε 145 ευρω και ειναι διασταση 140Χ70..καλο ειναι αλλα τον ειχα 4 μερες κατω απο τον ηλιο γιατι με ενοχλουσε η μυρωδια του

για την κρεβατοκαμαρα τη δικη μας πηραμε της Media strom το κλασσικο και παλη δεν ειμαι ευχαριστημενη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη πολύ ωραίο ακούγεται το Lion King!! Να μας βάλεις φωτό όταν το φτιάξετε!

Η κούνια και να μην έχει πολλά σχέδια δεν πειράζει, μπορείς να πάρεις την προίκα-κες με σχέδια και έτσι δεν θα φαίνεται και πολύ φορτωμένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γινετε και κρεβατακι μετα- εχει το χαμηλο υποποδιο και το πλαινο καγκελο μεσα στη συσκευασια.

ειναι καλη και γερη κουνια..χαλαρα την χρισημοποιουν και 5 παιδια..και βγηκε και πολυ καλη η τιμη της μαζι με το ντουλαπακι που χρισημοποιησαμε σαν αλλαξιερα

το ντουλαπακι δεν ειναι τοσο βολικο η συρταριερα ειναι πιο βολικη αλλα το κρεβατι ειναι πολυ καλο..δε μετανιωσα που το πηρα καθολου

για προικα πηραμε αυτην

http://www.mothercare.com/Mothercare-Pr ... ed-tab-3-5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ομορφα Χρυσα, και ειναι γερά που ειναι πολύ σημαντικό!!! Οταν ολοκληρωσουμε το δωματιο θα σας βαλω φωτογραφίες. Αλλά πρωτα πρεπει να το βαψουμε και μετα επιπλα. Θα το βαψουμε μολις ανοιξει ο καιρος γιατι τωρα με βροχη δεν γινεται!!!

Εσεις οι πιο εμπειρες χρησιμοποιησατε και καλαθουνα για το πρωτο διμηνο ή κατευθειαν κρεβατακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς σκεφτόμασταν να ζωγραφίσουμε κάποιους τοίχους, αλλά τελικά νομίζω ότι θα χρησιμποιήσω αυτοκόλλητα, μου φαίνεται πιο εύκολη και πρακτική ώς λύση. Στην ακόλουθη σελίδα έχει πολλές εναλλακτικές

http://www.paint4style.gr/page49.php

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου εγω τον εβαλα κατευθειαν στο κρεβατι του...αλλα δεν ξερω εαν αυτο ειναι το καλυτερο...

το δοματι του ηταν ακριβως διπλα απο το δικο μας και τον ακουγα καθε γκουχ...οποτε δε με ενοιαζει..ισως θα ηταν καλυτερα στην αρχη να τον εβαζα σε καλαθουνα..πραγματικα δεν ξερω..

Γελιζ μου δενε χω σκοπο να κανω 5 παιδια... :lol::lol::lol::lol:

αλλα νομιζω οτι μπορει να μεγαλωσει τοσα και περισσοτερα ανετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!Τι κανετε?

Χρύσα μου περαστικούλια σου!!!Πολύ ωραία και η κούνια και η προίκα!! Κι εμένα μου αρέσουν τα απλά(όχι πολύ φορτωμένα)΄.. ούτως ή άλλως ένα παιδικό δωμάτιο είναι γεμάτο χρώματα και παιχνίδια προτιμώ λοιπόν τα σταθερά (έπιπλα,χαλί κτλ.) να είναι απλά...

Μάχη μου εώ είχα πάρει λίκνο στην αρχή και τους πρώτους 3 μήνες τον είχα στο δωμάτιο μου εκεί και κοιμόταν... Είχα και καλαθούνα όπου τη λιώσαμε!!τον γύρναγα μέσα στο σπίτι μέσα σε αυτήν και έκανα κι εγώ τις δουλειές μου!αλλά βράδυ κοιμόταν στο λίκνο του.. και μετά στο κρεβάτι του!Η κούνια του είναι αρκετά μεγάλη και γίνεται μετά και κρεβάτι μέχρι 6 χρονών μπορεί να κοιμάται εκεί!! Να φανταστείτε ότι οι προίκες που έχω είναι παραγγελία γιατί αυτές που κυκλοφορούν είναι μικρές για την κούνια μας!!!!

Εγώ είμαι στη δουλειά και βαριέμαι αφάνταστα!!!!!!!!!!! :shock::shock:

Καλημέρα Γιελήζ, Ελισσάβετ και Σοφία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου πολυ ωραιο θα ειναι το δωματιο και συμφωνω με τα κοριτσια,απλες κουνιες και ωραιες προικες.Εμεις πηραμε απλες λευκες κουνιες,συγκεκριμενα αυτη εις διπλουν http://www.irabebe.com/product/%CE%953621 (απλη ομως οχι να γινεται καναπες) και προικες η μια φουξια ροζ λευκο και η αλλη φουξια ροζ λαχανι,με μεγαλα λουλουδια,τελειες!!Θα βαψουμε τους τοιχους λαχανι και ροζ και θα βαλουμε αυτοκολλητα φουξια λουλουδια.Οταν το φτιαξουμε θα βαλω φωτο.Α!κ τους τοιχους ναι αργοτερα βαψιμο γιατι τωρα δε λεει με τις βροχες!

Χρυσα τελεια κ η κουνια κ η προικα!

Οσο για στρωμα πηραμε κοκοφοινικα κ λατεξ.Δηλαδη κοκοφοινικας απο τη μια πλευρα και λατεξ απο την αλλη.Μου ειπανε οτι το πρωτο χρονο να τα εχω στο λατεξ που ειναι πιο μαλακο κ μετα στον κοκοφοινικα.

Μιχαελα καλα αποτελεσματα σημερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία!!! Την ίδια άποψη έχω και εγώ για το δωμάτιο να μην είναι πολύ φορτωμένο... προτιμώ τα απλά!!

Ελισάβετ πολύ ωραία η σελίδα... τέλεια σχέδια και όχι μόνο για το παιδικό... Εγώ σκέφτομαι να κάνω κάτι και στον τοίχο της κρεβατοκάμαρας πάνω απο το κρεβάτι... και είμαι στο ψάξιμο...

Σοφία μου πολύ όμορφη η κούνια!!! Με το καλό να τις γεμίσετε!!! Και τα χρώματα που θα βάλετε πολύ ωραία!!! Με το καλό να τα κάνετε και να μας βάλεις φωτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia se oles sas!!!!!!!!Ypoferei kamia sas apo oulitida???

Egw pantws den antexw allo....exoun pristei ta oula mou gia ta kala....simera piga kai ekana enan mikro katharismo alla xlwma ta vlepw ta pragmata!!!!!!!

:(:(:(:(:(

kala pou exoume kai ta mwrakia mas stis koilitses mas kai ksexniomaste ligo.... :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ευγενια μου!Εμεις λικνο δε πηραμε,εχω τα πορτμπεμπε του αδερφου μου που ειναι αρκετα μεγαλα και εχω σκοπο να βαλω κ ενα κρεβατι στο παιδικο για να κοιμαμαι εκει τον πρωτο καιρο για να μη ταλαιπωρειται και ο αντρας μου γιατι η δουλεια του ειναι τετοια που δεν του επιτρεπει πολλες αυπνιες....

Γιελιζ κι εγω αυτηης της αποψης ειμαι,απλα πραγματα ωστε να μην ειναι πολυ ξουραστικα στο ματι.Οσο για τον τοιχο της κρεβατοκαμαρης,ναι να κανεις κατι,εμενα μου αρεσουν πολυ και οι ταπετσαριες αλλα δεν ξερω ποση ζημια μπορει να αφησουν σε ενα τοιχο αν θελεις να τις βγαλεις μετα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλίτα καλό κουράγιο...... εγώ έχω μόνο ψιλοαιμοραγία όταν πλένω τα δόντια μου, τπτ παραπάνω. Ο οδοντίατρος δεν σου σύστησε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά κι εμας διπλα ειναι τα δωματια, αλλοι λενε για καλαθουνα αλλοι οχι. Γενναμε και καλοκαιρι ρε γμτ και φοβαμε μηπως στην καλαθουνα ζεστενεται πολύ το παιδι..... :?:?

Ωχ τοσες πολλες σκεψεις....

Σοφια τελειες οι κουνιες και ο συνδιασμος ροζ με λαχανι ειναι τελειος!!!! με το καλο να ερθουν οι ζουζουνες σας και να τις γεμισουν.

ΚΟυνια κι εμενα μου αρεσαν τελικα οι πιο απλες. ειδα μια της pali που ειναι σε εκρου με ενα αρκουδακι απο πετρες σβαροφσκι, αν την βρω σε σαιτ θα σας βαλω λινκ.

Μια τσαχπινια την θελουμε ομως να εχει παιδικοτητα ο χωρος!!

Για ταπετσαρια το σκεφτομασταν κι εμεις αλλά επειδη αυτα τα σχεδια που μας αρεσαν ηταν πολυ εντονα τα χρωματα και το μωρο θελει λιγο πιο απαλα και απο την αλλη για να αναπνεει καλυτερα ο τοιχος.

ελις ωραια ιδεα και τα αυτοκολλητα!!!!! θα τα κοιταξω και αυτα!!!!

Μαρουλιτα υπομονη και περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia se oles sas!!!!!!!!Ypoferei kamia sas apo oulitida???

Egw pantws den antexw allo....exoun pristei ta oula mou gia ta kala....simera piga kai ekana enan mikro katharismo alla xlwma ta vlepw ta pragmata!!!!!!!

:(:(:(:(:(

kala pou exoume kai ta mwrakia mas stis koilitses mas kai ksexniomaste ligo.... :):):):):)

Μαρουλιτα μου η ουλορραγια οπως και η ρινορραγια ειναι αρκετα συχνα δυσαρεστα συμπτωματα της εγκυμοσυνης και δυστυχως δε μπορεις να κανεις τιποτα γι αυτο :(:( Εγω υποφερω και απο τα δυο,ευτυχως τις τελευταιες μερες εχω ηρεμησει λιγο απο τη μυτη μου η οποια δε τρεχει τοσο συχνα πια.Αλλα με τα ουλα η κατασταση ειναι αφορητη,αιμορραγουν συνεχεια κ με το παραμικρο.Ο αντρας μου λεει μοιαζω με τον κομη Δρακουλα!Ειναι μονιμως πρησμενα και γεματα φουσκαλες(κ να φανταστειτε ημουν πολυ περηφανη για την οδοντοστοιχια μου,τωρα δε τολμω να χαμογελασω!!)Μην ανησυχεις,με το που γεννησουμε ολα αυτα θα εξαφανιστουν.Προς το παρον πολυ καλο καθαρισμο με οδοντονημα και listerine καθημερινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!

Καλη επιτυχια στην Μιχαελλα!Χρυσα περαστικα!Μαρουλιτα και εγω εχω ουλιτιδα,αλλα ειχα και απο πριν.Απλα εγινε χειροτερα τωρα.Πρηξιμο ομως δεν εχω.Απλα παρα πολυ αιμα.

Σεσιλια,πηρες την αγαπημενη μου προικα!Αυτη θελω και εγω,ειναι υπεροχη!Ποσο σου στοιχησε;Και η κουνια πολυ ωραια!Θελω να παω να δω και εγω στα Μαδερκερ για κουνια,αυτη με το αρκουδακι.

Στρωμα σκεφτομαι της κοκοματ.Το δικο μας ειναι κοκοματ και μας εχει καταβολεψει.Βγαινει και το καλυμμα και πλενεται στο πλυντηριο.Πολυ βολικο!Δεν μαζευονται μικροβια,ακαρια κλπ. ;)

Λικνο σκεφτομαι και εγω να παρω για το δωματιο μας.Μου αρεσει παρα πολυ!Οι καλαθουνες δεν μου πολυαρεσουν.Θα ζεσταινουν κιολας το καλοκαιρι,εχει δικιο η Μαξυμαμμυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elis mou sistise mia odontokrema apo to farmakeio...alla genika den mporei na kanei tpt mono apo kanena katharismo kai ekeino oso to antexw..!!!!

sofitsa mou ase kai egw mia apo ta idia.....kataleuka dontia kai twra...katakokkina...xixixixixixixi

ti na kanoume upomonh..emena to sunaxh mou stamataei kata diastimata...alla eimai kai egw etsi san esena!!!!!!YPOMONH TOULAXISTON DEN EIMASTE OI MONES...:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια και εγω αυτη της αποψης ειμαι, ολα μας ειναι απλα πραγματα το δοματιο ειναι γεμματο παιχνιδια και αυοκολλητα- τα οποια ξεκολλαει βεβεια- οποτε ειναι υπερ του δεοντως χαρουμενο

Σοφιτσα τελειες οι κουνιες σας..πολυ ομορφες..και πολυ ωραια τα χρωμματα

Αχ και εγω εχω αιμοραγια στα ουλα...πολυ σπαστηκο..και αυτο το αιμα μου προκαλει και αναγουλα μπλιαξ

Μπεμπουλινο οταν τα πηραμε εμεις τα στελνανε ακομα απο αγγλια και μου βγηκε παμφτηνα

η παντα, το σετ 2 σεντονια με λαστηχο, 2 σεντονια απλα βαμβακερα, ενα υπνοσακος καλοκαιρινος, ενας χειμωνιατικος,η κουβερτουλα η βαμβακερη το παλομα και η παπλοματοθυκη πρεπει να μας βγηκαν μαζι με τα μεταφορικα γυρω στα 70 ευρω- πεσαμε και σε προσφορα που αγοραζεις ενα και το δευτερο στη μιση τιμη και ητα τελκεια

Αμα εχεις καποιον στην Αγγλια ζητα να σου τα παρουν..τεραστια διαφορα στην τιμη

εμας τα πρωτα μας ρουχαλακια πιτζαμακια και λοιπα συμπραγκαλα ηταν ολα απο εκει παραγγελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω καποιον στην Αγγλια,δυστυχως.Τα πηρες παμφθηνα,δεν το συζητω!Απο ποιοτητα σου βγηκαν καλα;Αντεχουν στο πλυσιμο;Εχω ξετρελαθει με αυτο το αρκουδακι!Ειχα βρει στο ιντερνετ και αυτοκολλητα ολοιδια και καδρα και σκεφτομαι να το κανω ετσι το δωματιακι,με αρκουδακια στους τοιχους.Ισως να τον βαψω και με ριγες,θα δω.Αναλογα το φυλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...