Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκά! Τι κάνετε??? Κάτι έπαθε ή σύνδεση και τριγυρνούσα στο σπίτι να βρω σήμα!!!

Τι κάνετε??? Ησυχία σήμερα ε???

Μάχη μου αυπο με τα σταυρόλεξα το κάνω και συγκεκριμένα σουντοκου και οντως περνά πολύ εύκολα η ώρα! Σε ζηλεύω για την βόλτα στα jumbo..Θέλω κι εγώ!!!!

Χρύσα μου περαστικά!!! Ελπίζω να περάσει σύντομαι η ιωση σε όλα τα κορίτσια!

Γιελίζ περιμένουμε νέα σου!

Ζάχα μου πού εξαφανίστηκες???

Οι άλλες τι κάνετε?

Οσο για την μέση κι εγώ έχω συχνά πονους αλλά ευτυχώς ακόμα να έχω εντονους και ελπίζω να μην έχω!

Χθες βρ'αδυ έβλεπα ασχημο ονειρο και ξύπνησα αναστατωμένη..Ημουνα λεει στον μήνα μου και έπεσα απο τις σκάλες, μου είχαν σπάσει τα νερά αλλά δεν με γεννούσαν μέχρι να εχω συσπάσεις!!!! Και τους έλεγα κανετε με καισαρική και δεν με νοιαζει...δεν θελω να χασω το μωρό μου!!! Ουφ...μακρυα από μας!!

Τώρα εφαγα και κάθομαι μπροστά στο τζάκι χαλαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια επανηλθα.....

μαρακι μην αγχωνεσε για τα ονειρα, εγω να δεις ονειρα που βλεπω, σεναρια επιστημοσνικης φαντασιας.....

εχω δει καμια 15 φορες οτι γενναω και παντα με τους πιο περιεργους τροπους....σε μαευτηριο με γιατρο παντως ποτε, παντα κατι εξτριμ. εχουμε πολλη εννοια....προχτες εβλεπα οτι γεννησα και ηθελα να θηλασω και το μωρο μου ελεγε οτι δεν του αρεσει η γευση απο το δικό μου το γαλα.... :lol::lol::lol: φαντασου

σημερα δεν περναει η ωρα να σχολασω ρε γμτ, δεν αντεχω αλλο........... εχει και ο διευθυντης μου τα νευρα του σημερα και δεν ειναι για πολλά πολλά :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες!!

Τι κάνετε? Πολλές απουσίες βλέπω σήμερα!

Σοφίτσα μου εμένα με πονούσε η πλάτη πολύ στις αρχές τώρα περιέργως δεν με πονάει τόσο... μόνο αν μείνω πολλή ώρα όρθια! Ο δικός μου σκελετός πάντως είναι συνηθισμένος στο βάρος οπότε δεν νομίζω να έχει πρόβλημα!! :lol::lol::lol:

Πατατούλα τι κάνεις? ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! Με το καλό και η δική σας Β επιπέδου! (δεν έκανες ακόμα έτσι?)

Μάχη μου καλή βολτούλα στα jumbo! Το σκεφτόμουν και εγώ σήμερα να πάω αλλά κρατήθηκα για αργότερα!

Χρύσα μου περαστικά σου!! Ελπίζω να περάσει πολύ σύντομα!!

Μιχαέλα χάλια ο καιρός στην πολή σας!! Πραγματικά σαπίλα!! (όχι ότι σε εμάς είναι καλύτερα!! βρέχει και στα βουνά χιονίζει απο το πρωί)

Είχα βρεί στο ιντερνετ ένα μαγαζί (3ο χλμ Καβάλας Δράμας) αλλά με τέτοιο καιρό δεν είχαμε καθόλου διάθεση για βόλτες... άσε που ήθελα να έρθω σπίτι να δούμε το DVD απο την Β επιπέδου... οπότε φύγαμε αμέσως μετά. Ευχαριστώ πολύ για την θετική ενέργεια!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Νικόλ μου και εγώ με φυσικό χυμό πορτοκάλι έχω βρεί τη λύση για τήν γρίπη! Το καλύτερο φάρμακο!

Γειά σου beboulino!!

Κορίτσια θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για τις ευχές σας!!! Να είστε όλες και τα μωράκια σας καλά!! Καλές Β επιπέδου σε όσες έχουν σειρά!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες!!!

Εμείς κάναμε σήμερα την Β επιπέδου! Ήταν τέλεια!! Το μωράκι μας δόξα τω θεώ είναι μια χαρά! Όλα καλά! Έφτασε τα 350 γρ... Πρίν πάω έφαγα 2 kinder delice και επειδή φτάσαμε λίγο νωρίτερα στην Καβάλα κάτσαμε για καφέ και εκεί ήπια και μία σοκολάτα γλυκιά!!! Ένα σας λέω... η γιατρός αγανάκτησε αφού το νινί δεν καθόταν σε ένα σημείο... :lol::lol::lol::lol: του έλεγε συνέχεια κάτσε βρε ζουζούνι να σε μετρήσω!!! χαχαχα πολύ γέλιο!!! Η εξέταση κράτησε μία ώρα και μας έδωσε και DVD. Κλείσαμε και ραντεβού για Doppler για τις 12/4. Ο τράχηλος μου μιά χαρά, και η τομή μου επίσης (καλύτερη εικόνα απο την τομή είπε ότι θα έχουμε όταν φουσκώσει και άλλο η κοιλιά!) 3D φωτό δεν μπόρεσε να βγάλει γιατί είχε το πρόσωπο πάλι χωμένο μέσα στον πλακούντα!!! Αυτά τα νέα μας!!!!!! Μου έφυγε ένα βάρος!!!

Μιχαέλα τελικά πολύ καλή η γιατρός!!! ;););)

Σας βάζω και μία φωτό!!! Κάναμε και μαγουλάκια!!! :lol::lol::lol:

21weeks.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Χρύσα μου!!! Να είσαι καλά!!!!

Για καμπύλη ζαχάρου θα μου ο γιατρός μου μάλλον το πότε... (αλλάξαμε το ραντεβού μας για αύριο, οπότε θα τον ρωτήσω) αλήθεια σε ποιά εβδομάδα γίνεται?

Ευχαριστώ πολύ Νικόλ μου!!! μαγουλάκια για τσίμπημα!!! Τώρα πιά δεν μοιάζει τόσο με άλιεν!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ τέλεια νέα!

Μπράβο!

Πολύ ωραία η φωτό.. ενα κουκλάκι είναι.

Εγω έχω β επιπέδου την Πέμπτη, έχω λίγο άγχος βεβαίως, όπως πάντα άλλωστε!

Εγω την έκανα την καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ) καλά είναι τα αποτελέσματα αν και οριακα!

Μου είπε να σταματήσω να τρώω, έχω πάρει 8 κιλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατατουλα με το καλο και εσυ!!!

δε θυμαμαι ποτε γινετε η καμπυλη..θυμαμαι μονο οτι την εκανα μετα την Β επιπεδου

Με το καλο..θα σου πει ο γιατρος σηγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία φωτο!!! Γιελιζ τελεια τα νέα σας!!! Τι καλό το μικρούλη....Καλή συνέχεια από εδώ και πέρα!!

Τι ειναι το ντοπλερ???? :oops:

Μαχη μου εσύ βλέπεις πιο εξτριμ ονειρα από εμένα!!!!

Πατατούλα με το καλό και η δική σου β΄επιπέδου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατατούλα μου και Μαράκι σας ευχαριστώ πολύ!!! Να είστε καλά!!

Πατατούλα με το καλό και η δική σας Β επιπέδου!!!!! Δεν θα σου πώ να μην αγχώνεσαι γιατί ξέρω πολύ καλά ότι δεν γίνεται...Θα πάνε όμως όλα καλά!!! Και μετά θα ηρεμήσεις και εσύ!!!

Χρυσάνθη μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!Φιλάκια στο ζουζούνι σου!!!!

Μαράκι δές για το doppler

Οι υπέρηχοι εγκυμοσύνης .

Για τους 9 μήνες που θα αναπτύσσεται το έμβρυο στην κοιλιά σας είναι αναγκαίο να υποβληθείτε στα ακόλουθα υπερηχογραφήματα:

• Υπερηχογράφημα 1ου τριμήνου (6-11 εβδομάδες)

• Υπερηχογράφημα Αυχενικής Διαφάνειας ΡΑΡΡ-Α (11-14 εβδομάδες)

• Υπερηχογράφημα 2ου τριμήνου γνωστό και ως β-επιπέδου (20-24 εβδομάδες)

• Το υπερηχογράφημα 3ου τριμήνου γνωστό και ως Doppler (24-40 εβδομάδες)

Doppler

Το υπερηχογράφημα Doppler (triplex μελέτη ροής των αγγείων) είναι ένας απο τους πιο σημαντικούς δείκτες της υγειούς κατάστασης του εμβρύου.

Η μελέτη αυτή γίνεται στο τρίτο τρίμηνο της κύησης. Συνήθως πραγματοποιείται την 34η εβδομάδα, αλλά αρκετές φορές χρειάζεται να γίνει από πολύ νωρίτερα και να επαναλαμβάνεται τακτικά. Συνδυάζεται πάντα με τις μετρήσεις οι οποίες επιβεβαιώνουν την σωστή ανάπτυξη του εμβρύου.

Αυτές είναι η μέτρηση των βασικών ανατομικών μεγεθών (αμφιβρεγματική διάμετρος, περίμετρος κεφαλής και κοιλιάς, μήκος μηριαίου οστού), η μέτρηση του αμνιακού υγρού, ο έλεγχος του πλακούντα, της κινητικότητας του εμβρύου, της καρδιακής λειτουργίας και της φυσιολογικής ανάπτυξης και λειτουργίας των συστημάτων και οργάνων (εγκέφαλος, ουροποιητικό και γαστρεντερικό σύστημα, πνεύμονες κλπ).

Ο έλεγχος Doppler είναι η μελέτη της ροής των αγγείων σε πραγματικό χρόνο. Συνήθως αρκεί η μέτρηση των χαρακτηριστικών ροής της ομφαλικής αρτηρίας και φλέβας, αλλά αρκετά συχνά ελέγχεται η μέση εγκεφαλική αρτηρία και άλλα σημαντικά αγγεία όπως η αορτή και ο φλεβώδης πόρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ τι υπεροχα νεα!!!! μπραβο με το καλό!!!!! :):) κι εμας τρισδιαστατη στο β επιπεδου δεν μπορεσε να μας βγαλει ειπε γιατι με το ζορι το ειδαμε το προσωπακι για λιγο και ειδε τα ρουθουνια και τα χειλη.......

την επομενη φορα μας ειπε αν μπορεσουμε θα μας βγαλει. :?:?

Η καμπυλη ζακχαρου γινεται στον 7ο μηνα γιατι τον ρωτησα οταν πηγα για το β επιπεδου, και του ειπα οτι ακουσα οτι ειναι λιγο αηδια, και αυτός μου ειπε θα μου κανει μικρη καμπυλη... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ παιδαρος ο γαμπρος!!! :lol::lol: Πολυ χαιρομαι που πηγανε ολα καλα!!!

Καμπυλη ζαχαρου κι εγω εκανα,οντως ποοολυ χαλια εξεταση...μπλιαχ :(:(

Οι υπολοιπες πως ειστε?Εγω το πρωι πεταχτηκα μεχρι τα benetton ειχε ολα τα ρουχα -70% και πηρα ενα τελειο παντελονι φορμα μονο 12 ευρουλακια!!!Κ μετα περασα κ απο τη μανουλα γι αυτο και σας εχασα... Τωρα εφαγα και ετοιμαζομαι να ξαπλωσω.Οι αρρρωστουλες τσαγακι,φυσικο χυμο και πολυ πολυ ξεκουραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Μάχη μου!!! Άντε καλή συνέχεια να έχουμε τώρα!!

Εμάς το πρόσωπο το είδε εύκολα.. στο τέλος που ήθελε να βγάλει 3D το έχωσε μέσα στον πλακούντα!! (πολύ αγάπη αυτό το μωρό με τον πλακούντα!!)

Σοφίτσα μου ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Να είσαι καλά!! Είδες όμως τι γαμπρό σου ετοιμάζω??? :lol::lol::lol::lol::lol: θα έχει να τσιμπάει μπόλικο μάγουλο η κόρη σου!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γιελήζ!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Πω πω μαγουλάκια για ζούληγμα!!!! :P:P

Άντε με το καλό η συνέχεια τώρα!και στις υπόλοιπες να έχουμε ωραία νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ χρειαζομαι ενα παντελονι, θα παω στα μπενετον αμα ειναι. 12 ευρω ειναι πολύ καλή τιμή.....Ευκαιρια να χαζεψω και τα μωρουδιακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατατούλα κι εμείς την Πέμπτη έχουμε β επιπεδου!!!

Η καμπύλη γίνεται στον 7ο!!! Είναι κάτι που δεν ξεχνιέται.. τέτοια αηδία! :shock:

Πάντως εγώ θα κάνω τέλος του μήνα γιατί παθαίνω υπογλυκαιμικές κρίσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο εμενα δε μου φανηκε αηδια;;;;;

εμενα μια χαρα μου φανηκε..ειχα και να διαλεξω αναμεσα σε γευση λεμονη η πορτοκαλη....

διαλεξα την πορτοκαλη..αλαλ αυτη τη φορα θα παρω το λεμονακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου με κατατοπισες πλήρως!!! Ευχαριστώ!!!

Εμάς μας βγαζει κάθε φορα τρισδιαστατο είτε φαίνεται το προσωπάκι είτε οχι!! Αφου να φανταστείτε εχουμε τον πωπό του σε πολλές φώτο!! Τον προσβαλα και κλωτσάει!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ ειχες και προτιμηση σε γευση!!! Μια χαρα!!!!

Μαμα Νικολα ολα καλα θα πανε!!!!! Εγώ λέω οτι ειναι γουρλιδικο το τοπικ και θα ειναι ολα τελεια για ολες μας :D:D:D:D

Σας αφήνω κι εγω σιγα σιγα, παω σπιτακι να φαω τα θεσπεσια ρεβυθια :lol: μου γιατι πεινασα.

Φιλια και Καλό Μεσημερι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εγώ δεν είχα επιλογές... ήταν μία γεύση.. αδιευκρίνηστη... και χάλια!!! :twisted: Μπορεί να σου έδωσε κάτιάλλο.. δεν ξέρω.. η γλυκόζη πάντως δεν έχει άρωμα.. μπλιαχ!!

Σε ευχαριστώ Μάχη μου!!Σίγουρα θα πάνε όλα καλά!!για όλες!καλή όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου σε ευχαριστώ πολύυυυ!!!!! Με το καλό να την κάνετε και εσείς την Β επιπέδου και να είναι όλα τέλεια!! 2 μερούλες έμειναν!!!

Πολύ καλή τιμή όντως 12 € αύριο λέω να περάσω και εγώ μία βόλτα απο τα Benetton μετά τον γιατρό! Ελπίζω μόνο να έμεινε τίποτα...

Χαχαχα Χρύσα όντως είσαι η μόνη που δεν λέει ότι ήταν αηδία!!! Άντε να την κάνω και εγώ να σας πώ εντυπώσεις!! :lol::lol::lol: Και εγώ το πορτοκάλι θα προτιμούσα πάντως...

αυτό το κάνουν όλες οι έγκυες??? η όσες έχουν τσιμπημένες τιμές??

Μαράκι και εμάς ο γιατρός μας κάθε φορά μας κάνει 3D... και η γιατρός σήμερα έκανε απλά δεν έβγαλε φωτό γιατί μέσα απο τον πλακούντα δεν φαινόταν καθαρά...

Σας δείχνει το πωπουδάκι του εεεε????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: και εσύ κάθεσαι και το εκθέτεις το παιδί εδώ σε μάς και μετά σε κλωτσάει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πολύ καλά σου κάνει!!!!

Μάχη μου καλό μεσημέρι καλή ξεκούραση και καλή όρεξη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...