Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Ναι.. θα τη συνηθίσεις τη φασαρία απλά όλα θέλουν το χρόνο τους!!! ;)

Κάνε υπομονή... πάρε κανένα βιβλίο να διαβάζεις.. ή κάνε κάτι άλλο!! Εγώ οταν και όσο ήμουν ξάπλα ΄στην αρχή της εγκυμοσύνης από την αποκόλληση του σάκου γέμισα κασκόλ όλη την οικογένεια!!! ναι ναι... έμαθα πλέξιμο! :lol::lol: βρες κάτι που να σε γεμίζει χωρίς να σε κουράζει και κάντο!!! Χάιδευε την κοιλίτσα σου και μίλα στο μωράκι σου.. διάβαζε του ή τραγούδα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ θα ήθελα να μάθω κάτι με πλέξιμο...Μου αρέσει..Βιβλία έχω πολλα για διαβασμα, μου αρεσει αλλα με εχει πιασει κατι που βαριεμαι τα πάντα!!

Αυτο το μωρό θα βαρεθεί να με ακούει!!! χαχαχα

Σε αφήνω κοπέλα μου γιατι ζορίζομαι λίγο οταν καθομαι πολύ...

θα μπω αργοτερα..Πολλά φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση!! Ένα μωρακι δεν βαριέται ποτέ να ακούει τη μανούλα να του μιλάει.... Υπομονή και όμορφες σκέψεις!

Φιλάκια!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε παλιοκοριτσα δεν ειπαμε δε θα ξαναμιλησουμε για συνταγες???? :lol::lol::lol::lol: Παντως το κεικ με τα καροτα λεω να το τιμησω κι εγω κ να το φτιαξω μια εκ των ημερων!

Γιεληζ ακριβως ετσι τα κανω κι εγω τα πρασσα και ειναι τ ε λ ε ι α!!Καλη επιτυχια με τον β'επιπεδου αυριο,θα περιμενουμε νεα!

Κατερινακι κλωτσησε ο παιδαρος??Τελεια!Αντε και σε ανωτερα!!

Νικολ μου παρα πολυ χαρηκα που επιτελους εισαι καλυτερα!Χτυπα τη μακαροναδα κ ο,τι τραβαει η ορεξη σου μετα απο τοσα που περασες!!

Μαχη πραγματικα παρα πολυ ομορφη η κουνια!

Για το προγραμμα μαγειρικης κι εγω καπως ετσι λειτουργω...τη Δευτερα ξερω τι θα μαγειρεψω ολη την εβδομαδα κ ετσι εχω το κεφαλακι μου ησυχο.κ αρχες καθε μηνα πηγαινω σουπερ μαρκετ και ψωνιζω για ολο το μηνα οποτε ενδιαμεσα εχω τα παντα σπιτι και δε μου φευγουν καθε λιγο 10-20ευρω σε μικροπραγματα.

Εμεις τελικα αψηφησαμε τη βροχη και πηγαμε τη βολτουλα μας,αλλα κατσαμε λιγο παραπανω και τωρα με εχει πεθανει η πλατη μου.Βρε κοριτσακια εχει καμια αλλη τοσο εντονους πονους στην πλατη?

Αυτααααααα.Δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα!

Η Ζαχα παλι εξαφανιστηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia..

EIMAI XALIA ,EIMAI SUNAXOMENH ,PONAEI MESA TO STH8OS MOU KAI H PLATH MOU,NIW8W ATONIA..PONANE TA MATIA MOU..DE KSERW TI NA KANW ANHSYXW.DEPON LETE NA PARW O GIATROS MOU EIPE OTI MPORW ALLA ESEIS TI LETE?

NIKOL XAIROMAI POU EISAI KALUTERA/

MAMA NIKOLA TI KANEIS???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου περαστικά σου!! Να πάρεις για να μην χρειαστείς αντιβίωση..Οσο μπορείς να το προλάβεις! Εγώ όταν αρρωστησα μου είπε οτι μπορώ να πάρω ενα πανατολ 3 φορές την ημέρα. Δεν πήρα τόσα αλλα ενα πρωι ενα βραδυ.

Τσαγάκια και ξεκούραση και θα περάσει κορίτσι μου.

Σοφάκι εκανες τις βόλτες σου ε?? Μια χαρα!!!

Εγώ εφαγα πάλι και πίνω το φρεσκο χυμο που εφτιαξε η μανούλα μου!!

Οι άλλες πού είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Νικολ μου πολύ χάρηκα με τα νέα σου... άντε απο εδώ και πέρα να χαρείς με την ψυχή σου την εγκυμοσύνη σου!

Σοφίτσα μου ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και εσύ έτσι τα κάνεις τα πράσσα ε? ΤΕΛΕΙΑ γίνονται!! έφαγα 1,5 πιάτο και ακόμα το σκέφτομαι...να φάω λίγο ακόμα! :lol::lol::lol::lol:

Χαρά μου το ντεπόν και εμένα μου το είχε επιτρέψει ο γιατρός...Περαστικά σου βρε κοπέλα μου...ελπίζω να γίνεις σύντομα καλά!

Μαράκι και εγώ φρέσκο χυμό πίνω... άντε γειά μας!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην υγεια σου Γιελιζ!!! Εγώ έφαγα και μια μικρή μπριζολα τώρα και μανιταράκια...

Φτανει για σήμερα...Πάντως μπορώ να πω ότι εχει μειωθεί η όρεξη μου σε σχέση με πριν.Πάλι καλά δηλαδη..Και σήμερα που ανέβηκα στη ζυγαρια πάλι στα +3 είμαι, οποτε μια χαρα!

Τεσπα...δεν εχει και τίποτα η τηλεόραση πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε;;;

χαρα για το κρυολογημα..να σε δει γιατρος καλυτερα πριν απο οτιδηποτες.Κοικλοφορει μια χαζοιωση που εσυ που εισαι εγγυουλα πρεπει να προσεχεις δυο φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!!

νικόλ ελπίζω να ηρεμισεις τωρα και να απολάυσεις την εγκυμοσυνη σου.

Χαρα παρε ντεπον καλυτερα για να μην ταλαιπωρησε και καλού κακού πηγαινε να σε δει και ενας γιατρος. Ξεκουραση και ξαπλα να υποχωρησει.

Σοφακι και εμενα με ποναει πολύ η μεση μου, καποιες φορες ειδικά ειναι πολύ εντονο....και ακομα δεν μεγαλωσε και πολύ η κοιλιά....ελπίζω οταν μεγαλώσει η κοιλιά να μην γινουν χειροτερα τα πραγματα.

Μαράκι αν βαριεσε το διαβασμα μπορεις να κανεις κατι πιο δημιουργικό... το πλεξιμο ειναι καλή ιδέα, να αποφασισεις για το παιδικό δωματιο και τα επιπλα, και βεβαια να λυσεις και κανενα σταυρολεξο που ειναι και αγχολυτικό!!! Αν σκεφτώ και καμιά άλλη ιδέα θα σου πω!!!

Εγώ είμαι στο γραφείο και νυσταζω πολύ σημερα.....αλλά ανυπομωνώ να σχολάσω γιατί ο αντρούλης μου θα με παει βολτα στα jumbo. δεν νομιζω να αγορασω κατι αλλά εστω και για βολτα μια χαρα ειναι :):)

εσεις τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Μαχη μου το περιεργο ειναι οτι δε με ποναει η μεση αλλα η πλατη και μερικες φορες τοσο πολυ που δε ξερω τι να κανω.Απο το μεσημερι και μετα ειμαι μονιμως ξαπλωμενη γιατι υποφερω.Κ να σκεφτεις οτι ουτε πολλα κιλα ειμαι ουτε και τοσα πολλα εχω παρει.Ο γιατρος μου ειπε οτι ημουν πολυ αδυνατη και δεν ειχα συνηθισει το επιπλεον βαρος αλλα μακακια μου φαινεται αυτο.. :):) Κι εγω θελω jumbo αλλα για να αγορασω πραγματακια οποτε θα το καθυστερησω ακομη λιγο!

Χαρα μου εγω θα σου προτεινα να πας σε ενα γιατρο να σε δει και συντομα κιολας.Με τις γριππες κι ολα αυτα που ακουγονται καλυτερα να ξερεις τι σου γινεται ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

εγω οχι καλα..

ξυπνησα με πηρετο και βουλωμενη μυτι και ειμαι χαλια

πηρα ντεπον αλαλ ο πηρετος ξαναανεβαινει...

θα παρω σε λιγο τηλ τον γυναικολογο και μετ ατον παθολογο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα...σπλιτσ σπλατσ,σπλιτσ σπλατσ στο τζαμι ψιχαλιζει(ή μαλλον βροχαλαει) :lol::lol:

μιλαμε αν συνεχισει ολη μερα να βρεχει ετσι...στο τελος θα βγαλουμε ριζες :evil::evil:

τι κανει η παρεουλα?βλεπω συνεχιζεται ακαθεκτες με τις συνταγες...μπραβο μπραβο!!!

νικολ επιτελους να ηρεμησεις κ να το απολαυσεις...αλλα προσοχη να μην πολυ βαραινεις γιατι το στομαχι σου ακομα ειναι ερεθισμενο.σου μιλαω εκ πειρας,με μετρο.

χαρα αν δεις κ τα συμπτωματα επιμενουν κ κυριως αν κανεις πυρετο να σε δει γιατρος.ντεπον φυσικα κ μπορεις να παρεις.θα σου πω αυτο που μου ειπε ο δικος μου γιατρος οταν πριν κανενα μηνα την ειχα αρπαξει.το μωρο κινδυνευει απο την αρρωστη μανουλα κ τον υψηλο πυρετος της κ οχι απο τα ντεπον κ την αντιβιωση που θα παρει η μανουλα.

καλη βολτα μαχη μου στο τζαμπο....κ δεν μπορει ολο κ κατιτις θα παρεις...εγω καθε φορα που παω τα εχω γραμμενα σε χαρτι τι θελω να παρω αλλα παντα περνω κ αλλα κ ξεφευγω :o:o

καλημερα χρυσα,καλημερα μαρακι,καλημερα σοφιτσα.αληθεια πως πηγε η βροχερη βολτουλα σας?

κ φυσικα να στειλω την θετικη μου ενεργεια κ καλη επιτυχια στη γιεληζ.σας τα χαλασε κ ο καιρος γ....,θα κανατε κ την βολτουλα σας.γιαυτο που με ρωτησες δεν ξερω καποιον μεσα στην καβαλα.εχει απο την αλλη μερια τις πολης πηγαινοντας για τα τζαμπο.ελπιζω να βρειτε κατι μεσα στην πολη,αν σας το επιτρεψει ο καιρος.θα περιμενουμε τα νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκωτά μου κοριτσάκια!! Είμαι στο γραφείο και νυστάζω... αν και δεν ξύπνησε ο μικρούλης μου το βράδυ!! :? Δεν με άφηνε να φύγω το πρωι και άργησα μισή ώρα στη δουλειά.. μου λείπει το σκατούλι!!!!! :(:(:P

Περατσικούλια Χρύσα εύχομαι να περάσει γρήγορα! Ρε γμτ δεν έχεις ηρεμήσει καθόλου... που την άρπαξες? ο μικρός?

Χαρά μου καλύτερα να πάς σε έναν γιατρό!και εννοείται να πάρεις ντεπόν μήπως και το προλάβεις!Εγώ καλά είμαι μασάω σαν κατσίκα!όλο με μια τσίχλα στο στόμα είμαι!!:lol::lol:

Και οι δύο οι αρρωστούλες κρεβατάκι ξεκούραση και ζεστα!!(σουπίτσες,τσαγάκια κτλ!)

Μιχαέλα πολύ βροχή ε?? εδω ο καιρός τα έχει παίξει.. πιο νωρίς είχε συννεφιά και το πήγαινε για βροχή... τώρα έχει βγάλει ήλιο και ευτυχώς που δεν έχω ντυθεί βαρια γιατί έχει ζέστη!!

Σοφία μου και μενα με πονάει και η πλάτη και η μέση, από τη πρώτη μου εγκυμοσύνη.. απλά δεν μου πέρασαν ποτέ! Μπορεί να είναι από το παραπάνω βάρος όπως σου λέει ο γιατρός σου μπορεί όμως και να είναι σκελετικό.. ανοίγει ο σκελετός σου τώρα.. ετοιμάζεσαι για τον τοκετό και μηνξεχνάς έχεις δύο ζουζούνια!!Ευτυχώς που δεν σε πονάει και η μέση!!

Μάχη μου όλο και κάτι θα πάρεις δεν μπορεί... εμένα δεν κάνει πια τέτοια λάθη λεει... πηγαίνει μόνος του στα jumbo!!όποτε έχουμε πάει μαζί έχουμε ξεφύγει πολύ... εγώ δηλαδή..

Πατατούλα καλημέρα!!!!!! τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια μπορει να παιζει και ρολο αυτό που σου ειπε ο γιατρος. Και οι αντοχες μας αλλαζουν βεβαια οταν ειμαστε εγκυμονουσες και ισως και γι αυτο να μας πονανε πλατες, μεσες κλπ.

Να σου πω την αληθεια θα κρατηθω πολύ να μην ψωνισω απο τα jumbo αλλά επειδή ειναι και ο καιρος χαλια και δεν εχω ψυχολογια γενικά θελω εστω να παω μια βολτα να χαζεψω....

ωχ πυρετο ακουω, οταν ειχα εγω μου ειπε να πιω ντεπον και παλι μετα απο 6 ωρες να ξαναπιω, καλυτερα να παρεις ντεπον παρα να καθεσε με τον πυρετο, καλυτερα πηγαινε σε ενα γιατρό....περαστικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ευχαριστω κοριτσια..

Ευγνεια ο μικρος καλα..

χτες πηγαμε παιδιατρο δεν πηρε καθολου βαρος αλαλ δε μας ανισυχει αυτο, πηρε εναν ποντο καναμε εμβολιο, ειναι μια χαρα..τρεχει και παιζει, ελπιζω μονο να αρχισει να τρωει και να μη τον κολλισω τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα περαστικα σου κ ευχομαι να περασει γρηγορα κ να μην σε ταλειπωρησει πολυ.

εμεις εδω εκτος απο την βροχη εχουμε κ κρυο,στα βουνα χιονιζει κ ας ελπισουμε να μας ερθει κ εμας λιγο που ειμαστε στα χαμηλα.την βροχη ομως δεν την αντεχω με τιποτα,ας χιονιζει ας εχει πολυ κρυο αλλα οχι αυτην την σαπιλα.αυτο παντως με την μεση κ τα κιλα το εχω ακουσει κ εγω.οσο πιο αδυνατος εισαι τοσο περισσοτερες ενοχλησεις εχεις οσο βαρενεις.το ειχε παθει κ μια φιλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσάρες , περαστικά στα κρυωμένα της παρέας, προσωπικά με βοηθάνε πολυ οι φυσικοί χυμοι περτοκάλι όταν αρωσταίνω.

Σοφάκι και εμένα η πλάτη με πονάει αρκετά, και η μέση αλλα κ η πλάτη ψηλα. Δεν μπορώ ορθοστασία καθόλου...αφου αναρωτιέμαι αν δουλευα σε όρθοστασία τι θα έκανα..........εδω ενα SM κ μετα είμαι κουρασμένη λες κ έσκαβα.

καλημέρααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...