Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Μαχη δεν ειναι κατι ανισυχητικο ειναι αυτο που λεει η Γιελιζ μαγαλωνει η μητρα, θελει ξεκουραση

Γιελιζ ασε..ναι ισως να σε κλωτσησε, η να πηγε και να εκατσε καπου εκει κοντα

εγω στον μεγαλο κυριως τους τελευταιους μηνε ςτο ειχα συχνα..

αφου φορουσα σερβιετα γιατι ποτε πουτε που εφευγαν λιγα

Ναι φτου φτου σημερα ειμαι αρκετα καλα..αφου ξυπνησα πριν ερθει η πεθερα, απλωσα και ρουχα

Ευτυχως ο καλος μου το πρωη αδειασε το πλυντηριο πιατων !!

Αλλα εξακολουθω να πειναω...

Εχω ενα μηλο για μετα...και για μεσημεριανο τορτελινια με κασερι

Καλημερα Μιχαειλα..καλημερα Ευγενια..καλημερα Σοφακη..τι καλα που εχετε εργια..καλα να περασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αρα να μην αγχωνομαι δηλαδη για τις σουβλιες.....

για να ειμαι ειλικρινης αυτό δεν το εχω παθει αλλα μπορει να γυρισε το μωρο και να σου πιεσε την κυστη. Ετσι απο μονη της δεν μπορει να πιεστηκε :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου δε νομιζω να ειναι κατι,μερικες φορες κι εγω νιωθω κατι πονακια,ανεπαισθητα βεβαια.Καποια στιγμη που ειχα ρωτησει το γιατρο μου ειπε οτι μπορει να ειναι απο τη μητρα που μεγαλωνει..

Καλημερα Χρυσα,χαιρομαι που εισαι καλυτερα!

Καλημερα Μιχαελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ευγενια μου,πως εισαι?

Μαρακι πως περνας στο χωριο?

Γιλεηζ μαλλον αυτο που ειπαν τα κοριτσακια,ισως αλλαξε θεση το μωρο και σε πιεσε στην κυστη.

Αν βγω τελικα βολτιτσα με τον παλιοκαιρο θα ντυθω ποοολυ καλα,δεν την ξαναπαταω.Ειναι που εχει κ ο αντρουλης μου προσθετο ρεπο σημερα κ ειπαμε επιτελους να κανουμε μια βολτα μαζιι γιατι ολο λειπει αλλα αυτος ο καιρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου καλές βόλτες!!! Καλά είναι στο χωριό..χθες κουράστηκα αρκετά γιατί εκτός από τα ανήψια μου ήρθε και μια θεια την οποία φοβάμαι πάρα πολύ γιατί πιάνει πολύ το μάτι της. Περσι αυτή και η κορη της όλο με κοροίδευαν για την εγκυμοσύνη μου και τα έμαθα μετά..Από τοτε ψυχράνθηκα πολύ και είμαι πολύ τυπική...Πάντα είναι με την κακία στο στόμα..Το οτι ήρθε με άγχωσε πολύ γιατί πάντα πιάνει την κοιλιά μου αλλά φέτος τραβήχτηκα και μόλις που με 'άγγιξε. Τεσπα..

ασήμερα είμαι μοναχούλα στο σπίτι μέχρι το μεσημεράκι τουλάχιστον αφού όλοι πήγαν στη δουλειά..ειναι και η γιαγιά δίπλα αν χρειαστώ κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω τι παθαινω εγω να σκασετε στα γελια....καθε φορα που κανω εμετο...μου φευγουν τα τσισα :oops::oops: δεν μπορω να τα κρατησω!!!κανονικη ακρατεια οπως οι παπουδες :lol::lol: με βλεπω με πανες γιατι τα σερβιετακια δεν με προλαβαινουν κ εγω δεν προλαβαινω να αλλαζω βρακι :lol::lol:

ρε χρυσα εσυ που κανεις εμετο σου εχει τυχει?ή η δικη μου κυστη ειναι αγυμναστη :lol::lol:

αφηστε που χθες τοο βραδυ επαθα κ το εξης...αυτο δεν ειναι για γελια μαλλον για κλαματα γιατι ποναει....

το βραδυ γυρω στις εντεκα ειχα μια εξαγωγη(αφου το απογευμα ειχα βγαλει το μεσημεριανο φαγητο) κ επειδη δεν ειχα τι αλλο να βγαλω....απο τα υγρα(οξινα) κ το ζορι....ενοιωσα τετοιο πονο στο λαιμο,σαν καψιμο,σαν καποιος να με χαρακωνει.ολη τη νυχτα δεν μπορεσα να κοιμηθω...πολυ πονο ο λαιμος μου κ ακομα κ τωρα με ποναει.το εριξα στις καραμελες κ στο τσαι.να δουμε τι αλλο θα παθουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία και Μαράκι!!!

Ευγενία ναι αύριο με το καλό πάμε για Β' επιπέδου!! Με έχει πιάσει ένα άγχος... αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη! Ότι είναι να γίνει θα γίνει... το άγχος δεν βοηθάει... :roll::roll::roll:

Μαράκι και εδώ χάλια είναι ο καιρός βροχερός και μουντός! Λογικό να είσαι στα κάτω σου με τέτοιο καιρό.. Σε κλωτσάει και εσένα ο μικρός στην κύστη ε? Κάτσε να μεγαλώσει λίγο ακόμα και θα το νιώσεις και τόσο έντονα όπως εγώ!

Χρύσα το είχες και εσύ? Ήξερα ότι γίνεται αυτό... αλλά σε μεγαλύτερες εβδομάδες... προς το τέλος... γιαυτό μου φάνηκε παράξενο να γίνει απο τώρα.. Αν κάνει τέτοια απο τώρα μετά δηλαδή τι θα κάνει??? Θα γυρνάω με πάνες???

Μαράκι και εγώ έχω μία τέτοια "θεία" συγκεκριμένα φιλενάδα της γιαγιάς μου και γειτόνισσα... πέρσι όποτε με έβλεπε μου έλεγε "ααα κοριτσι μου εσύ δεν θα καταφέρεις να φτάσεις τους 9 μήνες!! Θα γεννήσεις νωρίτερα!!" Συνέχεια όμως!!!! Και τελικά γέννησα νωρίτερα!! Απο τότε δεν θέλω ούτε να την βλέπω!! Και ο μόνος λόγος που δεν το είπα στην γιαγιά μου ότι είμαι έγκυος είναι αυτή!

Μιχαέλα μου άσχημο αυτό που λές με το λαιμό!! Το διάβασσα και πόνεσα! Περαστικά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου ταλαιπωρείσαι ακόμα με τις εξαγωγες ε? Υπομονή και θα περάσουν..Πάντως κι εγώ καμιά φορά όταν φταρνίζομαι μου φεύγουν λίγα και έτσι φοράω σερβιετάκι!!!! Πάντως τώρα με την εγκυμοσύνη παθαίνω το άλλο ντροπιαστικό και συνάμα αστείο!!! Καθε φορά που είναι να κάνω μπάνιο πρέπει να πάω οπςσδήποτε για τσίσα πριν αλλιώς αν ξεχαστώ με το ζορι κρατιέμαι να βγω απο το μπάνιο!!! Γενικά ό,ως έχω συχνοουρία αν και πολλές φορές απλά έχω την αίσθηση οτι κατουριέμαι!!! :oops::?

Τι τραβάμε κι εμείς!!!

Γιελιζ μου δυστυχώς αυτη η θεία το εχουν οικογενειακώς..Η κορη της ειναι στην ιδια ηλικια με εμένα και όλα κατι λεει για μένα! Αντε εφτασε η μεγάλη μέρα ε???Με το καλό να γίνει η β΄επιπέδου να ηρεμήσεις κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μιχαελλα ασε..

εγω μετα απο καθε εξαγωγη αλλαζω ρουχα..καια οποτε ειμαι σπιτι σφουγγαριζω και το πατωμα..γιατια πλουστατα κατουριεμαι κανονικοτατα..ακομα και να εχω μολις παει τουαλετα

Στη δουλεια εχω πανατ μαζι μου σε μια σακουλιτσα 2 εσωρουχα και 2 καλτσον εφεδρικα..γιατι δεν..

Αυτο που εχεις σστο λαιμο ειναι καουρες..μπλιαχ..μη μου τις θυμηζεις!!!!

Και τωρα που φτερνιζομαο φοραω σερβιετα καθε μερα..

αφου λεω πως οσες σερβιττες δενε χω φορεσει οσο ειχα περιοδο τις φοραω τωρα

Ρε παιδια τι κακο μπορεις να λες σε μια εγγυο;;;;;

ελεος δηλαδη..

Σαν τι λενε ρε Μαρακι;;;;

Ρε Γιελιζ..και αυτη τη τη νοιαζει..αη στο καλο φαρμακογλωσσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μας ο καιρος χαλια, κανει κρυο, αφου χτες αναψαμε τζακι το βραδυ μετα απο καιρό.

Αυτες τις θειες να τις γραψετε εκει που ξερετε. :evil::evil: τις ηλιθιες που απο την κακια και τον φθονο τους μεταδισουν ολο αρνητικη ενεργεια. μακρυα...μακρυα..... εμενα καποιες θειες του αντρα μου ειναι ετσι αλλά ευτυχως δεν εχουμε επαφες, 2 φορες τον χρονο και αυτο τυχαια σε καμια κοινωνικη εκδηλωση τις βλεπω....φουντωσα τωρα...

μιχαελλα ειναι λιγο κωμικοτραγικη η κατασταση.... υπομονη θα περασει

Σε 4 μερες μπαινω στον εκτο!!!!!!! πλησιαζει ο καιρός..... :oops::oops:

να ρωτησω κατι χαζό? Θέλετε κι εσεις να κοιμηθειτε και αυριο οταν ξυπνησετε να ειναι καλοκαιρι????

Θελω τοσο πολύ να φτασει ο Ιουνιος και να ερθει η ωρα να παρω το μωρακι μου αγκαλιτσα. Ξερω ειμαι πολύ ανυπομωνη αλλά εδω και 2-3 μερες το σκεφτομαι πολύ εντονα.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μαράκι μου!! Μακάρι να πάνε όλα καλά να πάρω μια βαθιά ανάσα!! (όχι ότι μετά θα ηρεμήσω... αλλά λέμε τώρα)

Όσο για το θέμα με την ακράτεια... άσε...μας βλέπω με pampers προς το τέλος!!Στο μπάνιο μάλλον ακούς το νερό που τρέχει και ζηλεύει η κύστη σου!! Και θέλει και αυτή να τα αφήσει να τρέξουν! :lol:

Για τις θείες και τις ξαδέρφες δεν σχολιάζω!!! Δυστυχώς υπάρχουν και κακοί άνθρωποι!

Έτσι όπως τα λές Χρύσα μου!!! Φαμακόγλωσσα!!!

Μάχη αυτό που λές το έχω και εγώ!! Αλλά θα ήθελα να είναι καλοκαίρι όχι αύριο...ΧΘΕΣ!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου ενα θα σου πω..η ξαδερφη δεν εχει φιλες και γενικα ουτε σχεση ειχε ποτε. Ολα τις ξινίζουν και το παίζει τσαμπουκαλού.Και στο σχολείο οτι φίλες ειχε ήταν εξαιτίας μου.Αφου μια φορά που τσακωθήκαμε εμεινε μόνη της, κανείς δεν την μιλούσε..Και έλεγε για μένα περσι "κοιτα που θα γίνει η Μαρία μάνα..και σιγά!! ΚΑι σιγά τον άντρα που βρηκε".

ΚΑι πολλα τέτοια...Κι αυτά ειναι τα λίγα που έμαθα!! Μαλιστα χθες η θεια με το που ήρθε λεει γιατι δεν με πήρες τηλ να ερθω να σε δω? Στο μεταξύ με ειχε δει στο αμαξι με τον μπαμπά μου οταν ερχομουν στο χωριο.Και την λεω αφου με είδες στο αμάξι..Και μου λέει ..."εεε δεν΄ήμουν΄σίγουρη ότι ήσουν εσυ"..

Εχω να πω ιστορίες για αυτές....Τεσπα δεν αξίζει να ασχολούμαστε με τέτοια!

Μαχη μου νομίζω ότι όλες αυτό ονειρευόμαστε!!!Το καλοκαιράκι!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις ακουτε τετοια λογια απο τις φαρμακογλωσσες να φτυνετε τον κορφο σας κ να πιανετε τον απαυτο σας.δηλαδη τι κοσμος μπορει να υπαρχει θεε μου!!μην ακουτε τιποτα να κανετε το σταυρο σας κ αντε στα τσακιδια παλιο.....ουφ εκνευριστηκα!!!

κ εσυ μια απο τα ιδια χρυσα?οποτε δεν ειμαι η μονη κατρουλοκανατα :lol::lol: που θα παει δεν θα περασει ο καιρος...θελω να πισευω οτι λιγες μερες εμειναν ακομα κ μετα τελος

οσο για τις καουρες δεν ειναι ακριβως αυτο...ειχα κ απο αυτες στν μικρη μου απο τον 6ο κ μετα....μπλιαχ κ παλι μπλιαχ...ευχομαι να μην πιασουν.αυτο που νοιωθω ειναι κανομικος πονος,καταπινω κ ποναω οπως οταν ειμαστε αρρωστοι.το ειχα παθει κ στην μικρη μου,ειχε ερεθιστει ο λαιμος απο το πολυ εμετο κ τα οξινα υγρα.ειχα παει κ στο γιατρο κ μου εδωσε γαργαρες(μπλιαχ μπλιαχ) κ καραμελες.

σαν το φυλακισμενο μετραω τις μερες μπας κ περασει ο καιρος....κ πανω που ημουν καλα μια εβδομαδα κ ειπα οκ τελειωσε...παλι αρχισαν.

γιεληζ καλη επιτυχια για αυριο....ολα καλα θα ειναι κοριτσι μην μασας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Μιχαέλα μου!! Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί!

Μαράκι για πολλές μπάτσες η κυρία!! Μα για πάαρα πολλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου καλη επιτχια αυριο..ολα καλα θα πανε!!!

μαρακι οποτε τη βλεπεις να φτυνεισ τον κορφο σου...

και τι παει να πει σηγα τον αντρα..για σενα ειναι ο καλυτερος..μμμ αμα ηταν η ζηλια ψωρα..αυτο λεω εγω..απαπαπ..ζηλιαρες

Μακρια....και αγαπημενοι...

Μιχαλελα ασε...

και να πω οτι γεννησα φυσιολογικα να εχω τετοια..οοοχχχιιι..καισαρικη ειχα κανει...αλλα εκει..θελλω πανες ακρατειας..χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα σε καθε σοΐ υπαρχουν και οι περιεργοι...Μαρακι μη δινεις σημασια,δεν αξιζει τον κοπο..Κι εμεις εχουμε αρκετους αλλα τπυς εχω συνδεσει με...Καΐρο οποτε εχουν παψει να με ενοχλουν χρονια τωρα!!

Χρυσα,Μιχαελα και Γιελιζ εφοδιαστειτε με Pampers,οχι για τα μπεμπε σας...για εσας!! :lol::lol::lol: Ειναι παντως λογικο αν τα μωρακια σας ειναι χαμηλα να πιεζεται τοσο η κυστη σας.Εγω ευτυχως αν κ με δυο,δεν εχω ουτε συχνοουρια ουτε τη νυχτα σηκωνομαι...περιεργο :?:?

Γιεληζ εφτασε η μερα για τον β'επιπεδου ε??Αντε με το καλο γλυκια μου,να πανε ολα τελεια και να δειτε τον γαμπρο μου να μεγαλωνει!!

Μιχαελα μου υπομονη με το λαιμο,το ειχα παθει παλιοτερα κι εγω,ειναι οντως απο το πολυ εμετο,ερεθιστηκε ο λαιμος.Προσπαθησε με τσαγακι αλλα μη το παρακανεις μην εχεις παλι εξαγωγες :(:(

Λοιπον,εγω θα σας αφησω γλυκες μου,αν κ επιασε βροχη κανονικα θα ετοιμαστω να την παμε αυτη τη βολτιτσα,εστω κ με το αυτοκινητο!!! :lol::lol::lol: Τα λεμε αργοτερα! Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Χρύσα μου!!!

Όταν είχαμε τον παππού μου στο νοσοκομείο είχα δεί κάτι πάνες που τους βάζουν εκεί.. σαν βρακιά... ήταν και πολύ λεπτές... για να μην φαίνονται κάτω απο το ρούχο!! Τέτοιες θα πάρω!!! :lol:

Ευχαριστώ πολύ συμπεθέρα!!! Καλή βολτούλα Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι καλυτερα γραψτες στα τετοια του γιου σου :lol::lol: να φτυνεσε και να φορας και κανενα ματακι....

αχ γιελιζ εχεις Β επιπεδου αυριο? τωρα το καταλαβα.....

Αντε με το καλό μην αγχωνεσε!!!!!

ολα θα ειναι τελεια!!!!! Θα περιμενουμε να μας πεις τα νεα.

Ααα και φαει και λιγη σοκολατιτσα πριν γιατι εγω που δεν το ηξερα και δεν εφαγα δεν ηταν καθολου κινητικός ο μπεμπης, με αποτελεσμα και να κανουμε πολλή ωρα, και να ξαναπαω και 2η φορα και μου πιεζε ο γιατρος τοσο πολυ την κοιλιά που πονουσα :( Στερνη μου γνωση......

σοφακι καλα να περασεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μαλλον χρυσα πρεπει να αρχισω την εκγυμναση του πιπι μου :lol::lol: αληθεια παιζει ρολο το αν γεννας φυσιολογικα?δηλαδη επηρεαζεται η κυστη απο την γεννα?

καλη βολτα σοφιτσα...εστω κ με αυτοκινητο....με παραθυρο ανοιχτο(λιγο μην μπουτιασεις κιολας)θα παρεις τον αερα σου :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελε αλενε πως μετα τη γεννα οι γυναικες αποκτουν ακρατεια απο το ζωρι του σπρωξηματος

Εχει κατι ασκησεις κεγκελ λεγονται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κατι που εγινε τωρα να γελασετε.... ερχετε ενα κυριος που ηθελε κατι χαρτια και την ωρα που τον εξυπηρετουσα μου λεει "Στενά τα κανατε τα γραφεία" του λεω "τι εννοειται?" :?:? μου λεει"ειναι στενα δεν εχουν και πολλή χωρο" με πολύ επικριτικό βλέμμα και με ξινισμενη μουρη λες και αυτος μας εδωσε λεφτα να τα φτιαξουμε... :?:? Τον κοιταζω περιεργα δεν απανταω.....

Να σημειωσω ότι το γραφειο μου ειναι περιπου 30 τετραγωνικά, και το γραφειο ως επιπλο 2 μετρα....

τελικά καποιο ανθρωποι ειναι ευτυχισμενοι....φαντασου τωρα ο αλλος δεν πρεπει να εχει καμια εννοια και κατι πιο σημαντικο να ασχοληθει για να ασχολειτε με τετοια πραγματα.. :?:?

σημερα ειναι και δευτερα και δεν ειμαστε και σε mood να πουμε καμια μλκ να γελασουμε στο γραφειο...

για αυτες τις ασκησεις διαβασα κι εγω. Πρεπει να τις κανεις μια φορα την μερα...

την ωρα που πας τουαλετα κρατιεσε και μετρας μεχρι το δεκα και μετα κανεις πιπι...

βοηθαει να γυμνασεις τον κολπο νομιζω και αν γεννησεις φυσιολογικα βοηθα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα τις δοκιμασω...αν κ τις πανες που λεγατε δεν τις γλυτωνω μεχρι να σταματησουν οι εμετοι.παντως μια συχνοουρια την εχω,ειδικα το βραδυ.δυο φορες σιγουρα θα σηκωθω μεσα στην νυχτα.κ ακομα ειναι πολυ νωρις.τι θα γινει οταν μεγαλωσει το μωρο κ παταει περισσοτερο?στην μπανιερα θα κοιμαμαι? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαχη..μπας και θα ειναι ο νεος σας προισταμενος... :lol::lol::lol::lol:

και τι τον καει..αυτςο θα δουλευει εκει;;;;

αχ...

Μιχαελλα υπομονηηηη

μεχρι να γεννησεις...

αχ παιδια θελλω να γεννησω..αληθεια λεω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol: Μάχη ο καθενάς τον χαβά του!! Τι να πω!!!

Για τις ασκήσεις που λέτε δεν γνωρίζω... κάνουν δουλειά? (Αν και δεν θα τις χρειαστώ... πληροφοριακά ρωτάω)

Βλέπω όλες μία επιθυμία να γεννήσουμε την έχουμε!!

Μιχαέλα δεν θα κοιμάσαι στη μπανιέρα θα πάρεις τις πάνες που λέω και θα τα κάνεις εκεί!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...