Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Αχ δεν μπορω να φαω γιαουρτι παιδια..με τιποτα ομως....μονο σε τζατζικι το τροω!!!

Καλημερα Μαρακι καλημερα Γιελιζ Ζαχα..καλημερα σε ολους..νυσταζω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια απο τα ιδια εχω κ εγω γιεληζ.ολοι μας το λενε οτι καταλαθος μας βγηκε κοριτσι.στο σπιτι εχω βαρεθει να μαζευω αυτοκινητακια κ πλειμομπιλ,σπαιντερμαν κ μακουινιδες.για τα γεννεθλια ηθελε κ τουρτα σπαιντερμαν αλλα συμβιβαστηκαμε με σκουμπι.ελπιζω το δευτερο αν ειναι κοριτσι να ειναι με τα ολα του!!! :P:P κοκαλακια κ φουστανακια(ουτε να τα δουμε δεν θελουμε).αν παλι ειναι αγορι...την προικα την εχουμε ετοιμη τζιν κ μπλε φορμες κ αυτοκινητακια!!! :P:P γερα να ειναι μονο κ ας κανουν οτι θελουν.μπορει μεγαλωνοντας να αλλαξει κ να μην μαζευεται.

ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας.παντως απο ολα αυτα που ειπατε για την δισκοιλιοτητα μονο τα αχλαδια μπορω να φαω.μεγαλο προβλημα δεν εχω αλλα βλεπω οτι ωρα με την εγκυμοσυνη μου οι επισκεψεις (!) εχουν περιοριστει καπως.αν μου δωσει κ σιδηρο....βλεπουμε κ κανουμε.

ζαχαρενια για το μικροβιο που με ρωτησες δεν βρηκε απλα ειχαν πολλα αλλατα,βλενες κ καποια πυοσφαιρια.κ η μυρωδια δεν τις αρεσε.οποτε γιαυτο τα επαναλαβαμε.

γιεληζ αυτο που λες με το γιαουρτι δεν το ηξερα για πλυσεις αλλα οτι κανει πολυ καλο στις κολπιτιδες κ οταν περνουμε αντιβιωση καλα ειναι να τρωμε.κ ειδικα αυτα που εχουν τα μπιφιτους.καποιες μαρκες τα βγαζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζάχα μου ναι!! Πολύ αποτελεσματικό.. και εμένα μου το έλεγε η κοπέλα και νόμιζα ότι με δουλεύει!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ τρώω 1 ακτινίδιο το πρωί και ένα το βράδυ κάθε μέρα πρίν πιώ το σιροπάκι σίδηρο... γιατί η βιταμίνη C βοηθάει στην απορρόφηση!!

Α κορίτσια διαβάστε και αυτό... http://www.e-gynaika.gr/2009/06/kefir/

http://www.kefir.gr/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπάααα Μιχαέλα μου.. και όταν μεγαλώσει τα ίδια θα είναι... εγώ ακόμα δεν μπορώ τις φούστες και τα φρου φρου και τα αρώματα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μια χαρά είναι τα τζηνάκια και οι φορμούλες... Μόνο τώρα στην εγκυμοσύνη φοράω κανένα φορεματάι που και που... Η μάνα μου πάντα μου έλεγε να μην περπατάω σαν νταλικιέρης!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sisi χρονια πολλά για την κορουλλα σου!!! ο καθε γιατρος τελικά δινει τα δικά του. Εγώ φυλλικό και σιδηρο. Αλλά με τοσο χαμηλό αιματοκριτη δεν θα μπορουσα να μην το παιρνω. Τωρα για μυκητες πλυσεις με χαμομηλι κανουν πολύ καλό γιατι κι εγώ παθαινα συχνα παλια και απο εμπειρία. Το γιαουρτι ειναι γενικά καλό και να το τρωμε γιατι δημιουργει αντισωματα.

Οσο για τα ονειρα κι εγω ολο κατι χαζα βλεπω, αφού λεω να παω να με διαβασει κανενας παπας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε λες γιεληζ?αν κ απο μωρο δεν ηθελε καλσον κ φορεματα η κατασταση παραεγινε οταν πηγε παιδικο κ τα εμπλεξε με ενα δημητρη ;);)

οτι κανει αυτος...απο πισω ακολουθουμε κ εμεις.τζιν ο δημητρης...τζην κ εμεις.αστα να πανε.απο σεπτεμβρη που θα παει προνηπια κ θα χαθουν μας βλεπω να πεφτουμε σε καταθλιψη :cry::cry: να φανταστεις μια μερα ηρθε κ μου δωσε φιλι στο στομα...ετσι απο το πουθενα.μαμα ο δημητρης σημερα με φιλησε ετσι,πισω απο την πορτα. μονο εμενα,οχι την αναστασια.:o:o αχ τι ακουω η δολια μανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλλα τρέλλα η μικρή σου!!!

Ο γιος μου σήμερα εχει κέφια!! Απο το πρωι που είμαι στον καναπε ριχνει κάτι κλωτσιες!!! Τι ωραία..μακαρι να αυξάνονται κάθε μέρα να νιώθω και εγώ η μάνα καλά!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε λες γιεληζ?αν κ απο μωρο δεν ηθελε καλσον κ φορεματα η κατασταση παραεγινε οταν πηγε παιδικο κ τα εμπλεξε με ενα δημητρη ;);)

οτι κανει αυτος...απο πισω ακολουθουμε κ εμεις.τζιν ο δημητρης...τζην κ εμεις.αστα να πανε.απο σεπτεμβρη που θα παει προνηπια κ θα χαθουν μας βλεπω να πεφτουμε σε καταθλιψη :cry::cry: να φανταστεις μια μερα ηρθε κ μου δωσε φιλι στο στομα...ετσι απο το πουθενα.μαμα ο δημητρης σημερα με φιλησε ετσι,πισω απο την πορτα. μονο εμενα,οχι την αναστασια.:o:o αχ τι ακουω η δολια μανα.

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=)) Και που είσαι ακόμα!!!!!! Μπορεί να είμαστε αγοροκόριτσα αλλάααα ο έρωτας... έρωτας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε λες γιεληζ?αν κ απο μωρο δεν ηθελε καλσον κ φορεματα η κατασταση παραεγινε οταν πηγε παιδικο κ τα εμπλεξε με ενα δημητρη ;);)

οτι κανει αυτος...απο πισω ακολουθουμε κ εμεις.τζιν ο δημητρης...τζην κ εμεις.αστα να πανε.απο σεπτεμβρη που θα παει προνηπια κ θα χαθουν μας βλεπω να πεφτουμε σε καταθλιψη :cry::cry: να φανταστεις μια μερα ηρθε κ μου δωσε φιλι στο στομα...ετσι απο το πουθενα.μαμα ο δημητρης σημερα με φιλησε ετσι,πισω απο την πορτα. μονο εμενα,οχι την αναστασια.:o:o αχ τι ακουω η δολια μανα.

Καλέ αρχισαν από τωρα τα φιλακια. Θα τρελλαθώ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτή η νεα γενιά....

Μαρακι τι καλά που το νιωθεις το μπεμπέ σου. Εμένα ο δικός μου ειναι τεμπελακος και με θυματε μια στο τοσο :( με εχει γραψει ξερετε που :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαξιμάμμυ μην φανταστείς..κι εγώ αραιά και πού το νιώθω κι αυτό επειδή είμαι ξάπλα όλη μέρα!!!

Για τα φιλάκια το τι ακούω απο τις ανηψιές μου να δειτε...Η μια ειναι και βαφτισιμιά μου και λίγο πριν το γάμο ακούστε συζήτηση. Ειχε ερωτευτεί δήθεν ένα νεαρό που περνούσε από το σπίτι με μηχανάκι που είναι γύρω στα 16. Η δικιά μας μόλις 6!!! Της λέγαμε εμείς ότι δεν είναι όμορφος και την πειράζαμαι..Της λέω μια μέρα "Η νονά τι σου έχει πει?" Δηλαδή εγώ και λέει την κλασσική ατακα που της έμαθα "εγω δεν θα παντρευτώ και θα χορεύω στα μπυζουκια" :lol::oops::lol:

Και γυρνάει αμέσως και μου λέει.."εσυ όμως νονά θα παντρευτείς"..Λεω κι εγώ οτι η νονά κάνει το λάθος, δεν χρειαζεται κι εσυ και γελάω...Και τι μου απαντά """Καλά εγώ νομίζεις δεν θέλω να κάνω το λάθος"????

Κι εχω μείνει...το γελιο που ρίξαμε δεν λέγεται!!! Τωρα που πήγε Α' δημοτικού φτιάχνεται το πρωί και λέει οτι θέλει να την κυνηγάνε τα αγόρια!!! Αλιμονό μας!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το πιστευω ακους ατακα θανατηφορα. Πραγματικά τα πιτσιρικια τωρα ξερουν τα παντα. ακόμα δεν βγηκαν από τ'αβγό θελουν ερωτες......πω πω τι εχουμε να τραβηξουμε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα...η κορη σουε ιναι οοολλλααα τα λευτα!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

τι αγοροκοριτσο..αυτη ειναι θηλικο ρεεε..αμα απο τωρα εβαλε στο βρακι της τον Δημουτρη...χαχαχαχα!!!!

καλα κανει!!!!

Γιελιζ το κεφιρ το ξερω..ειναι πολυ καλο..φτιαχνει η πεθερα μου ..και φτιαχνουν και γιαουρτι για τον μικρο....

του δινουν και πινει..ειναι καλο για ατομα που εχουν δυσανεξια στη λακτοζη σαν και εμενα...εμενα μου αρεσει, ειναι νοστημο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλλα τρέλλα η μικρή σου!!!

Ο γιος μου σήμερα εχει κέφια!! Απο το πρωι που είμαι στον καναπε ριχνει κάτι κλωτσιες!!! Τι ωραία..μακαρι να αυξάνονται κάθε μέρα να νιώθω και εγώ η μάνα καλά!!! :lol::lol:

καλημέρα μανούλες, Μαράκι μου απο τόσο νωρίς ε? τέλειααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νικόλ μου...Ναι..περσι στην 18η ειχα νιώσει ξεκάθαρα κλωτσια..πιο πριν αντιλαμβανόμουν κάποιες κινησεις που δεν ήμουν σίγουρη αν ηταν η μικρή.Τώρα πάντως το νιώθω ίσως πιο νωρις επειδή ξαπλώνω συνέχεια και είμαι χαλαρη..Με το καλό να φας κι εσύ την πρώτη σου κλωτσιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερα μωρε να εχει ο θεουλης ολα τα παιδακια του κοσμου μαζι κ τα δικα μας κ ας ακουμε κ τετοια.αυτα θα εχουμε να θυμομαστε.αφου σκεφτομουνα να παρω ενα τετραδιο κ να γραφω ολα οσα πετυχημενα μου λεει καθημερινα.αλλα ειναι τοσα πολλα που πραγματικα θα χρειαζομουνα τετραδια.παντως ειναι μια καλη ιδεα για τις μελλοντικες μανουλες.ενα ημερολογιο απο την μερα που θα γεννηθουν.η παιδιατρος που ειχα παλιοτερα οταν γεννηθηκε μου ειπε να κραταω σημειωσεις για καθε μερα το ποσο τρωει,ποτε κανει κακα,αν κλαιει κ ποσο.μεχρι 5 μηνων περιπου το εκανα,μετα το σταματησα.τωρα μπορει να το ξεκινησω ξανα κ ελπιζω να το κρατησω μεχρι να μεγαλωσει κ να γραφω κ τα μαργαρηταρια που θα μου λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μιχαέλα μου ειναι πολύ όμορφο αυτό.Το έκανε και η μαμά μου στον αδερφό μου για λίγο ομως κι όταν βρήκαμε το τετράδιο ήταν πολύ συγκινητικό! Θέλω να το κάνω κι εγώ κι ελπίζω μόνο να μην ξεχνιέμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα....εχω λιγο καιρο να μπω..αλλα τα γνωστα..εκει που λεω καλα ξυπνησα...να παλι εμετοι...δεν διαβασα ολα τα ποστ λογω ζαλαδας...μονο την πρωτη σελιδα...εγω εχτες μαλωνα τον γιο μου και μου ειπε να μην φωναζω γιατι χαλαω την οικογενεια...πεθανα στο γελιο...δεν μπορω να καταλαβω που ακουσε τπτ τετοιο..παντος ακομα δεν εχουμε ερωτες και τετοια..προς το παρον λεει οτι θα μεινει μαζι μου για παντα και θα αγαπαει μονο εμενα...εγω πεθαινω και ο αντρας μου λεει ασε τις βλακειες...θα βρεις εκει καμια γκομενα οπως κανουν ολοι...μην γινεσαι μαμακιας....καλα ειπαμε να μην μεινει..αλλα μωρο ειναι ακομα..θελω να τον ευχαριστηθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω..τωρα τελευταια ολο κουφα μου λεει..εχτες επρεπε να παω μαγαζι λογω γιορτης να βοηθησω τον αντρα μου και ειχα και το χριστοφορο μαζι γιατι σχολαει 12 και τεταρτο εξω απο το μαγαζι ειχαμε βαλει μπαλονια και ηρθαν κατι παιδια και τα περνανε..ο αντρας εκεινη τη στιγμη ελειπε σε παραδωση και εγω ειχα πελατες ...αρχισε λοιπον να φωναζει και να λεει στα παιδια(8 χρονων με 10)..ρε θα σας σκοτωσω θα σας πλακωσω ρε αφηστε τα μπαλονιααα..μαμααααα παω να τους βαρεσω μας πηρανε τα μπαλονια...τι να κανω ειχα και κοσμο και λεει αστο αγαπη μου θα με αφησεις και μονη μου αστα τα παιδια και λεει καλαααα (σηκωνει τα μανικια να βγαλει τα μπρατσα)παω να βρω τον μπαμπα να τους πλακωσει.....ο κοσμος πεθανε στο γελιο....και μενω γιατι εκει που ειναι μικρο...δηλαδη εγω μπορει να τον βλεπω μικρο..ξαφνικα λεει κατι πραγματα και μενω..ακους ηθελε να πλακωσει κιολας τα μεγαλα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίσκα μου τι γλυκός που είναι ο γιος σου..Μακάρι να μου λεει και εμενα τετοια και θα λιώνω..Φυσικα ο αντρας μου τα ιδια θα λέει με τον δικό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό ο υπέρηχος Γιώργο!!

Γειά σου Nikol μου τι κάνεις?

Παιδιά είχα δουλειά και δεν πρόλαβα να διαβάσω τίποτα άλλο!!

Κλείνω για να συνεχίσω τη δουλειά γιατί με βλέπω να μην τελειώνω!! Καλό μεσημέρι σε όλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνες κ Γιωργο μας (δε σε ξεχνω) επεστρεψα!!!Ενταξει δεν εκανα 5 ωρες β'επιπεδου,ηπια και τον καφε μου,εκανα κ τη βολτα μου.....Ολα τελεια μου ειπε ο ντοκτορ!!!Οι τσαχπινες μου ειναι περιπου 25 εκ (πανυψηλες το τονιζω για τους υποψηφιους γαμπρους...) και 400-420 γραμμαρια η καθε μια.Καμια ενδειξη για ανωμαλιες χρωμοσωμικες κτλ,αμνιακο υγρο σε τελεια επιπεδα κ στους 2 σακους και οπως ειπε κ ο γιατρος προκειται για αριστα εμβρυα!!!Με κανανε περηφανη οι κορακλες μου!!Μονο που ητανε λιγο τεμπελες σημερα και δεν μπορεσαμε να τις χαρουμε πολυ :(:(:(

Κι επειδη αντιθετως εσεις δεν καθεστε καθολου φρονιμα....θα διαβασω με την ησυχια μου οσα γραψατε και θα επανελθω!!Φιλακιααααααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
    • Μπορεί! Τι να πω ..πάντα είχα χαμηλή αιμοσφαιρίνη.. για να δούμε και την τιμή..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...