Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποιος ξέρει???? Κι εσυ με φυσιολογικό Σεσίλια ? Πολύ ανυπομονώ να έρθει το καλοκαιράκι!!

Γιελιζ μου το άλλαξες ήδη?? Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα προσπαθισω για VBAC και βλεπουμε.

Μακαρη να τα καταφερω...ειμαι αισιοδοξη, ο γιατρος μου με στιρηζει..ο αντρας μου παλη και η μαμα μου οχι και τοσο...κλαψ κλαψ...

θα δουμε..καλα να ειμαστε..εχουμε ακομα χρονο μπροστα μας

Και εγω ανυπομονω να ερεθι το καλοκαιρακι..να γεννησω...αν και θα ηθελα να γεννουσα 07/08..να εχουμεμε το νινι μου ιδια μερα γεννεθλεια..

αμα ηταν κοριτσακι τοτε θα το εβγαζα Κυριακη και αμα ηταν αγορακι Κυριακο..προς τιμην της γιαγιακας μου..που πεθανε την ιδια μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι κ απιθανο να συμβει.μπορει να γεννησετε κ νωριτερα κ να ειστε την ιδια μερα,ποτε δεν ξερεις.εμενα η μαμα μου μας γεννησε την ιδια μερα με τον αδερφο μου.εγω βγηκα 40εβομαδων κ ο αδερφος μου δυο βδομαδες νωριτερα κ συναντηθηκαμε στις 19 φλεβαρη κ οι δυο.ξημερωναν τα γεννεθλια μου αλλα δεν προλαβαμε να σβησουμε κερακι γιατι τσουπ τσουπ μας προλαβε ο αδερφουλης μου.ολα ειναι πιθανα.το καλυτερο δωρο για τα γενεθλια σου μαρακι.οσο για το θεμα δουλειας θα συμφωνισω με την γιεληζ οτι δεν φευγει εκει θα ειναι...εσυ να εισαι καλα κ να προσεχεις το μωο σου.μπορει να μην κουραζεσαι σωματικα αλλα μια συγχυση με τα παιδακια θα την παιρνεις.εδω ενα εχουμε σπιτι κ ολη μερα ειμαστε στην τσιτα οχι με τοσα που εχεις εσυ.αληθεια ποσα παιδακια εχεις στην ταξη?ηρεμια κ ξεκουραση κ οι βολτες με μετρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου πολλές καλημέρες, εχω απο την Πέμπτη να μπω αρα έχω χάσει κ τις συζητήσεις σας, βρε μαναράκια να σας ρωτήσω αν σας εχει τύχει να διπλωθείτε απο τους πόνους στο στομάχι κατα την εγκυμοσύνη? Οτι τρωω μετα πεθαίνω απο τους πόνους 3 μέρες τώρα κ στεναχωριέμαι γιατι με αυτα τα λίγα που τρωω πλέον κ απο τις αναγούλες αλλα κ με το νέο πρόβλημα........ έχω ήδη χάσει 2 κιλά.......δεν με νοιάζει για μένα για το μπεμπε ανησυχώ.........Νομίζω πως η εγκυμοσύνη μου έχει βγάλει όλα τα κουσούρια που είχα απλα όλα μαζί με έχουν διαλύσει................

Σας φιλώ εσας κ τα μπεμπε...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Nikol μου... για πόνους στο στομάχι δεν ξέρω να σου πώ.. ξέρω όμως ότι γενικά ο οργανισμός μας "επιβαρύνεται" πολύ περισσότερο απο το φυσιολογικό... γιαυτό και οι διάφορες ενοχλήσεις που εμφανίζονται απο το πουθενά!!! Περαστικά να είναι και αν μπορείς πιές γαλατάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Diosaki μου γάλα αν πιω θα κάνω μετό........είχα προβλήματα με το στομάχι όταν στεναχωριόμουν αλλα αυτο είναι μαρτυριο, μια φρυγανια κ μετα διπλώνομαι.....έχω κ το φρονιμήτη ακόμα να με χτυπάει...ασεε.........έχω εξαντληθεί..........σε ευχαριστώ μαναράκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου σε καταλαβαινω κ οσο να σου λεμε υπομονη το ξερω πως σου ακουγεται ακατορθωτο.για το μωρο μην ανυσυχεις,οπως μου λενε κ μενα αυτο που ειναι να παρει θα το παρει.ο καιρος περναει κ σε λιγο ολα αυτα θα σου φαινονται κακο ονειρο.προσπαθησες να βρεις κατι που σε ανακουφιζει...κρυο τσαι ή λεμοναδα?για το στομαχι δοκιμασε κ τσαι απο ματζουρανα,δεν το δοκιμασα αλλα μου ειπε μια φιλη οτι κανει καλο.ρωτησε κ το γιατρο σου αν μπορει να σου δωσει κατι για το στομαχι σου να στρωσει οπως ειναι το μαλοξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπανηλθα κοριτσια! Μαρακι τελεια να νεα σου, δεν χρειαζεται να πας στη δουλεια και να ζοριζεσαι. Καλυτερα να καθισεις στο σπιτι και οσο μπορεις να κανεις βολτιτσες.

Αυτό παντως με το φαγητο κι εγω το Σκ το παρακανα και απο φαϊ και απο γλυκά....εφερε και ο αντρας μου στο σπιτι ενα τσουρεκι με σοκολατα κολαση, ρε παιδια πως να κρατηθω, εφαγα και γαλακτομπουρεκο της πεθερας...και τωρα το ψυγειο παλι γεματο γλυκα ειναι. Τα τρώω να φευγουν για να μην τρωω αλλά ρε γμτ παλι γεμιζει γλυκα...πως γινεται :?:? ποσο να τα βλεπω και να τα λιμπιζομαι...

Σήμερα συγκρατημενα ηπια γαλα με δημητριακα το πρωι, μια μπανανα πριν απο λιγο και για μεσημεριανο θα φαω ψαρακι με σαλατα. θα προσπαθησω να μην τσακισω το γαλακτομπουρεκο στο ψυγειο (αν και μεταξυ μας απο τωρα το σκεφτομαι σαν εικονα και με λουζει κρυος ιδρωτας). :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Diosaki μου γάλα αν πιω θα κάνω μετό........είχα προβλήματα με το στομάχι όταν στεναχωριόμουν αλλα αυτο είναι μαρτυριο, μια φρυγανια κ μετα διπλώνομαι.....έχω κ το φρονιμήτη ακόμα να με χτυπάει...ασεε.........έχω εξαντληθεί..........σε ευχαριστώ μαναράκι μου.

Αχ μωρέ... υποφέρεις εσύ βρε κορίτσι μου!!! :(:( Όλα μαζί σε βρήκαν... μακάρι να περάσουν σύντομα όλα!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου, αν συνεχιστει αναγκαστικά θα πρεπει να με δει γιατρός..........

maximammy πόσο μου αρεσει που έχεις τόσο όρεξη, χίλιες φορές λίγα κιλάκια παρα ανορεξία.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου αυτο το στομάχι το ειχα πριν λίγο καιρό για δυο συνεχόμενες μέρες και μετά πέρασε..Μάλλον ήταν κρύωμα..Μίλησε με το γιατρό σου μήπως σου δώσει κάτι..

Μιχαέλα μου ειμαι δασκάλα για παιδιά με ειδικές ανάγκες, οποτε δεν εχω μόνιμα τάξη..Ειμαι ουσιαστικά ένταξη που κάνω και κάθε φορά εχω 2-3 παιδάκια..σύνολο όλα όσα έχω είναι 20.

Μαξιμάμμυ γαλακτομπούρεκο ε??? Το λιγουρεύτηκα κι εγώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνααααααα πώς κάνω ρυζόγαλο;;;; Έχει απ το πρωί που μου καρφώθηκε στο μυαλό και τώρα μπαίνω και λες οτι θα κάνεις και έχω πάθει κάτι. Πάντα παίρνω απ το ζαχαροπλαστείο έτοιμο αλλά θέλω να το κάνω εγώ. Αν δεν σε δυσκολεύω γίνεται να μου πεις;;;;

ευχαριστώ

οι υπόλοιπες είτε γιορτάζετε είτε όχι γιατί γιορτάζετε πάντα να περάσετε τέλεια σήμερα

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η ορεξη δεν μου ελειψε ποτέ. επρεπε να με δειτε τον πρωτο μηνα μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος....να εχω κοψει και το τσιγαρο και οχι απλα να τρωω και να πειναω, το στομα μου δεν αδειαζε ποτε. ο φαγανας να ξυπναω το βραδυ για νυχτερινες επιδρομες, να νιωθω οτι το στομαχι φτανει στην πλατη. :lol::lol: το θεμα μου πιο πολυ ειναι να οτι σαβουριαζω ολη μερα αλλά να προσεξω να τρωω λιγο υγειινά ρε γμτ γιατι δυστυχως τα γλυκα που καταβροχθιζω δεν εχουν θρεπτικα συστατικά. :|:|

Γιωργο υπεροχο το δωματιο!!!! με το καλό να ερθει το νινι σας και να το γεμισει κλαματακια και γελάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεε!! Και εγώ θέλω γαλακτομπούρεκο!!!!!!

Γιώργο με το καλό ο υπέρηχος αύριο!!!! Είδα τις φωτό!!! ΤΕΛΕΙΑ είναι όλα σας τα πραγματάκια!!!! Με το καλό να τα χαρείτε μαζί με το ζουζούνι σας!!!!

Καλώς την Chrystalleni!!! Όσες κάνετε ρυζόγαλο, ανεξάρτητα απο την συνταγή βάλτε μέσα και λίγη φλούδα πορτοκαλιού τριμμένη!!! Γίνεται τέλεια!! και μυρίζει τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργάκι ειδα τις φώτο..Πολύ ωραία όλα..Με το καλό να δείτε το μωράκι σας αύριο και σε λίγο καιρό να το κρατήσετε αγκαλιά!

μαξιμάμμυ σε καταλαβαίνω απόλυτα...Το καλό δεν τρωω τόσα πολλά γλυκά αλλά όταν με πιάσει η πείνα, δεν παλεύεται!!!

Ρυζόγαλο θα ήθελα κι εγώ να φτιάξω..αρέσει στον αντρούλη μου..πειτε καμια καλή συνταγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσταλλενη θα κανεις τικερ;;;;

Θα πας σε οποια σου αρεσει , καπου παντα γραφει το σαιτ..θα βαλεις εκει της ημερομινιες σου και θα ζητησεις κωδικο τςη μορφης HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code, και θα σου δωσει εναν κωδικο, θα τον κανεις αντιγραφη, μετα θα πας στον πινακα ελεγχου μελους, επεξεργασια υπογραφης και αθ κανεις εκει επικολληση τον κωδικο, και θα ξετσεκαρεις τα τρια τετραγωνακια απο κατω..

αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρυζογαλο στο φουρνο??? Πρώτη φορά το ακούω..Οταν πας σπίτι στείλε μας την Γιελιζ!

Θα σας την στείλω Μαράκι... γίνεται τέλειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφήνω κι εγώ να την κανω με ελαφρα πηδηματακια και θα τα πουμε αυριο! Καλό Μεσημερι!

Καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή ξεκούραση Μαξιμάμμυ!!!

Εμένα ήρθαν να μου τοποθετήσουν το φουρνο και πάλι χαλια θα μου κανουν την κουζίνα :evil:

Αστε που τα ντουλάπια της κουζίνας μου έφεραν λαθος πράγματα και θα έρθουν αύριο να μου βάλουν τα σωστά!! Να δούμε πότε θα τελειώσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρυζογαλα 6-8 μπωλ (συνταγη μαμας χρονων και χρονων)

1 κουπα ρυζι γλασσε

1λτ γαλα

2 κουπες ζαχαρη

6 κσ κρεμα ανθος αραβοσιτου βανιλια Γιωτης

Βραζετε το ρυζι με νερο καλα να μαλακωσει πολυ,ρινχετε μετα το γαλα τα 750 μλ και ανακατευεται χαμηλωνοντας τη φωτια μολις ζεσταθει αρκετα ριχνετε την ζαχαρη και ανακατευεται συνεχεια..

Διαλυεται την Βανιλια στο υπολοιπο γαλα καλα και τη ριχνεται κ αυτη στο μιγμα ανακατευοντας συνεχως μεχρι να αρχισει να πηζει..Μολις πηξει λιγοτερο απο την μπεσαμε να ειναι ρευστη δηλ την αδειαζετε στα μπωλ..

Αφηνετε τα ρυζογαλα να κρυωσουν λιγο και πασπαλιζετε με κανελα

Πριν τα βαλετε στο ψυγειο να χουν κρυωσει καλα και να τα σκεπασετε με μεμβρανη ν μην ξεραθουν απο πανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...