Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λολλι,μαλλον ο αντρας μου φοβαται τη συγκριση(αναμεσα στα 2 κεφαλια)!ειναι και 2100 ο μπεμπης,δεν ειναι και λιγο πια.απο πρωτοχρονια εχουμε να δουμε ασπρη μερα(στην κυριολεξια).του χρονου παλι!

οσο για ενδοεπικοινωνια κι εγω δεν εχω παρει ακομα,αλλα θα παρω οπωσδηποτε.μεσα σε καμια 20αρια μερες μετα τη γεννα,θα πρεπει να επιστρεψω στη δουλεια σιγα σιγα και το μωρο θα το κρατανε οι δικοι μου.ε,σιγουρα η μανα μου δεν θα ειναι ολη την ωρα πανω απο το μπεμπη,οποτε θα της χρειαστει.και μολις σαραντισει σκεφτομαι να το βαλω στο δωματιο του για να μη μαθαινει (και συνηθισω εγω κυριως) και μετα ειναι δυσκολο να κοιμηθει μονο του.οποτε κι εκει χρειαζεται.αλλα ποια ενδοεπικοινωνια?απο οτι ξερω εχουν ακτινοβολια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli κουραγιο.....κι εγω σημερα τελειωνω κ ελπιζω να ηρεμησω γτ μεχει φαει το αγχος...

ενδοεπικοινωνια πηρα της fisher price αυτην εδώ http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... selcat=bgm

σημερα με ρωταει ο αντρας μου : τι εχεις?μπας κ επαθες καταθλιψη?γτ δεν κοιμασαι τα βραδυα?τωρα φτασαμε στο τελος γτ τετοιο αγχος? και με πιανουν κατι κλαμματα διχως σταματημο :cry::cry::cry: δεν ξερω γτ ισως απο το αγχος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε τεσακι,μην αγχωνεσαι,τωρα φαγαμε το γαιδαρο.φανταζομαι τον αντρα σου,θα εμεινε κοκκαλο.τι σου ειπε κι αυτος..?εγω τι να πω που τις τελευταιες μερες με φωναζει παπιτσω?απο το παπια,επειδη οταν σηκωνομαι μεχρι να ισιωσω περπαταω βαρκα πανια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια !!!!!!!!πως πανε τα κεφια?μια απο τα ιδια ε?εγω σημερα εχω της καλες μου κλεινω 9 χρονια με τον αντρουλι μου σχεσης και θυμηθηκαμε τα παλια μεσημεριατικα.......ενδοεποικηνωνια θα μου παρει ο αδερφος μου εμενα μια με μονιτορ,παντος την θεωρω απαραιτητη στον γιο μου ,μουφανηκε πολυ χρησιμη....αντε 5 και σημερα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamys love χρονια σας πολλά + ευτυχισμένα !!! (και μεις 9 κλείσαμε τον Ιανουάριο !!!)

+με το καλό και το 4ο μέλος της οικογένειάς σας !!!! πωπωπωω αυτή η φωτό σου με τον μικρούλη σας με ξετρελαίνει καθε φορά που την κοιτάζω !!!!! φτου φτου φτου (μη το ματιάσω το κουκλί σας!)

:? απο διαθεση, καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ το teshaki...(χορευουν salsa οι ορμόνες μου νομίζω !!!)

α! και η δική μας γιατρός ειπε κατι για περπάτημα οπως στο σπιρτούλι αλλα... ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ τι γίνεται ;;;!!!!!!;;;; σημερα εκανα μια διαδρομή 1 ωρίτσα χαλαρό περπατημα και κατούρησα τουλάχιστον 3 φορές !!!

:oops: εμας ειναι μικρουλάκος ο μπεμπης (2.025 kg συμφωνα με το doppler), ο πλακούντας κλπ φαίνεται να λειτουργεί φυσιολογικά, κατσαμε και 1 ωριτσα στον καρδιοτοκογράφο και ολα βγηκαν μια χαρά !

απλά επειδή ειναι μικρουλάκος θα τον παρακολουθήσουμε λιγο "στενά" τωρα για να βεβαιωθούμε οτι δεν συντρέχει κατι αλλο... :? και οτι δεν θα "προκυψει" κατι ανησυχητικό ... :roll:

(περιττό να αναφέρω οτι ΦΡΙΚΑΡΑ χθες εντελώς που μας ειπε να το "παρακολουθήσουμε", αλλα μετα το ξεπερασα...)

εντωμεταξύ εχει ζωηρέψει κι αλλο τις τελευταίες μερούλες !!! ολο τουρλώνει πισινάκι, τσινάει, τεντώνεται... μα ΤΙ αααατομο ειν αυτό ;;;;!!!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!! τι κανετε? τεση σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ, κι εγω παθαινω τετοια κουφα, με πιανουν κλαματα στο ασχετο, φοβαμαι απιστευτα αλλα τωρα πια λεω αφου ετσι κι αλλιως δεν το γλιτωνω, ας ερθει να δουμε οτι ειναι καλα να ησυχασω! ζω πραγματικα για τη στιγμη που θα μπουμε σπιτι οι 3 μας μετα την κλινικη, με το καλαθακι στο χερι και το μπεμπουλινακι μας μεσα!!! :x:x:x:x θα τρελαθω!!! 8-}8-} αυριο πια λεω να αρχισω να φτιαχνω βαλιτσακι. τα εχω ολα πλυμενα αλλα οι νυχτικιες και τα μπυτζαμακια μου θελουν σιδερωμα δυστυχως.... ευτυχως απο την αλλη εχω τελειωσει με τα πραγματακια του μπεμπη. ειναι ολα φρεσκαδουρα και σιδερωμενα και περιμενω την αλλαξιερα τη δευτερα μαλλον για να τα τακτοποιησω! ασχετο αλλα χτες βραδυ ξυπνησα 3 φορες με πονο στην κοιλια αλλα περασε... πωπω... μιλαμε εκεινη την ωρα... τα παιζεις!!! σκεφτεσαι... "εχει γουστο τωρα....!!!" αλλα δεν ηταν η ωρα μαλλον... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεσακι μου κουπονια απο προδερμ σου εχουν στειλει? ξερεις που μπορουμε να απευθυνθουμε?

εμενα κοριτσια η ενδοεπικοινωνια δεν με ειχε βολεψει στο πρωτο κ την επεστρεψα (την ειχα δανειστει).

το παιδικο ειναι διπλα στην κρεβατοκαμαρα οποτε με το "γυμνο" αυτι ακουγα καλυτερα! ασε που ενδοεπικοινωνια ειναι πολυ ευαισθητη κ εναν απλο ηχο πχ χασμουρητο τον εκανε να ακουγεται μεγαλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εριξα ενα 2ωρο υπνακο και επανηλθα.... τι γινετε Μαρακι μου τον χοντρο και τον λιγνο θα κανουμε εμεις????????? εχουμε 500 γραμμ διαφορα :o:o:o:o:o:o εμενα μου φαινονται πολλα τα δικα μας και σενα λιγα τα δικα σου. μην τον αφηνεις να βλεπει πολυ tv το δικο σου γιατι παει με τις τασεις της μοδας..... :lol::lol::lol::lol::lol: μια χαρα θα ειναι βρε το μωρακι μην αγχονεσαι!!!! εχω σιδερο ακομα, εχω πλυσιμο πιατων και καμποσα αλλα και γω ειμαι στο ιντερνετ............ Β Α Ρ Ι Ε Μ Α Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι Ι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

Βλεπω ολες με αγχος ειμαστε.Εγω νιωθω πολυ κουρασμενη και δεν μπορω να κανω τιποτα.Ακομα φτιαχνω πραγματα.Την τριτη παω γιατρο να δουμε το βαρος της μικρης γιατι λενε οτι ειναι λιγο αδυνατουλα .Ελπιζω να εχει φτασει τα 2 κιλα.

φιλια σε ολες και υπομονη .τελικα αυτο ειναι το πιο δυσκολο διαστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκιτσες!!!!!!!!!!

ριξτε μια ματια στη λίστα , τι αλλο αλλάζω? ;)

Εστειλα μειλ στη Λιμπερο (εκει που μας ειπες Κωνσταντινος) και μου απάντησαν με μειλ οτι "Δεν ειναι πολιτικη της εταιριας μας να στελνουμε δειγματα και δεματα" :?

Anyway, το στομαχακι μου αιμορραγει απο τους πολλους εμετους και ο γιατρος την αλλη εβδομαδα θα δει αν μπουμε εσπευσμενα για γεννα.Δεν κραταει τιποτα το στομαχι μου πια και το μωρο αναστατωνεται πολυ.

Δεν κοιμαμαι πια και τα νευρα μου εχουν χτυπησει κοκκινο.

Χθες παλι αγκαλια με τη λεκανη ημουν. Ο γιατρος ειπε οτι δεν θα στρωσει αμεσως το στομαχι μου κ μαλλον θα χρειαστω θεραπεια (γι'αυτο και ισως γεννησουμε εκτακτως). Θα δουμε...

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

Η αληθεια ειναι πως αυτος ο μηνας δεν περνάει με τιποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: ρανια ωραιο το παπιτσω :lol::lol::lol: εμεναπαλι μου λεει συνεχως ποσο με θελει κ με γουσταρει κ δεν τον πιστευω γτ ειμαι σαν αναποδο γαμωτο κ ειμαι σιγουρη οτι το λεει για να με κανει να νιωσω καλυτερα :lol::lol::lol: στενοχωριεται να με βλεπει ετσι κ προσπαθει να μου κανει ολα τα χατηρια ;)

τελος οι δουλειες...το σπιτι λαμπει...εχουν πλυθει τα πααααντααα ...οι βαλιτσες ετοιμες κ τωρα ετοιμαζομαστε για κουρα ...αποτριχωσεις...πεντικιουρ κλπ μην παμε σαν τους νεατερνταλ για γεννα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria-fotis σε ευχαριστω πολυγια της ευχες και σε σενα ευχομαι οτι καλητερο και με το καλο το μπεμπακι σου....γιουλακι τοσο χαλια εισαι βρε παιδι μου γιατι>????????????οσο για το μωρακι μια χαρα θα ειναι απο 36 εβδομαδων και μετα δεν υπαρχει προβλημα απο οτι ξερω εκτος αν ειναι πολυ αδυνατουλι....εγω πηρα την libero για τα δειγματα και μου ειπανε οτι συνεργαζονται με το μαιευτηριο που γενναω οποτε το βαλιτσακι θα το παρω απο κει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!αντε,τι ωραια,θα ξεκινησουν τα πρωτα γεννητουρια σε λιγες μερες!με το καλο mammys love!θελω κι εγω!!αγωνιω...

σημερα το βραδυ ερχεται και ο αδερφος μου για σκ και θα με βοηθησει να τελειωσουμε με το δωματιο,μηπως ζωγραφισουμε και κατι στους τοιχους(ζωγραφιζει καταπληκτικα).

σουτζουκακια σημερα το μενου με ρυζακι!μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ρανια σε ευχαριστω!!!!!!!εγω μολις μαγειρεψα μακαρονακια με κιμα.... :D καλε οι υπολοιπες που ειστε???????????5 και σημερα ε!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!

Ευτυχως που ειπετε οτι ολες εχετε <περιεργη> διαθεση και νευρακια γιατι νομιζα οτι μονο εγω ειμαι μυγιαγκιχτη και νευροσπαστο!!!! Νιωθω καλυτερα τωρα :lol::lol::lol:

Ο βραδυνος υπνος ειναι και για μενα μαρτυριο.....οχι οτι εχω πονακια κ ενοχλησεις...απλα δε μπορω να κλεισω ματι...βαραω τρελλες σκοπιες κ βολτες πανω κατω σε ολο το σπιτι (ευτυχως ειναι μεγαλο :lol::lol::lol: )...Μεχρι κ το σκυλι με κοιταει κ απορει! :lol::lol::lol::lol:

Εχω και τον αντρα μου να μου λεει τι ομορφη που εισαι και αλλα τετοια χαζα κ μου ανεβαινει ακομα περισσοτερο το αιμα στο κεφαλι :x:x:x:x:x:x:x:x !!!!! Ή ειναι γκαβος 8-)8-)8-) ή τον εχει τρελλανει η <στερηση> ή με λυπαται ετσι οπως με βλεπει κ θελει να μου ανεβασει το ηθικο!

Κι εγω μετραω τις μερες για την ηρωικη εξοδο (και των μωρων αλλα και την δικη μου).....Μου φαινεται οτι οταν θα ερθει η ωρα να παω στην κλινικη κ θα τους πω <καλωδιωστε με γρηγορα κ παμε χειρουργειο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ> :lol::lol::lol:

Σημερα θα παμε να παραλαβουμε τα καθισματακια αυτοκινητου-πορτ μπεμπε κ το καροτσι μας και μας μενει η ρουφιανα η ενδο/νια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera ki apo mena. Xthes phgame kai eidame ti mpempola mas. Einai peripou 2900 to kamari mou isws kai ligo ligotero me to kefali monimos katw alla den exei empedwthei. Opws ton ekopsa to giatro gia 39h evdomada me vlepei. Rantevou twra pali stis 28 kai vlepoume. Vevaia den apeklise kai to aproopto apla twra theoritai mia xara teleiomini kai den mas noiazei to pote. Psychremia loipon. Egw exakolouthw na exw tin entupwsi oti opws koimamai sto plai ta vradia tin plakwnw kai tin piezw. Oi kaoures epanilthan drimiteres kai ena vradi pou nystaza upervolika polu apo tin exantlisi me epiasan kai mena ta klamata me ligmous. Ta paixe o kaimenos o antroulis mou, me eixe mexri tis 3 agalia kai prospathouse na me hremisei....mexri pou mallon apokoimithika ekei. Ax autes oi ormones.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειστε ολες??????τα ψυχολογικα μας φταινε ?η οι ετοιμασιες? το απογευμα παντος και εγω σηκωθηκα ψιλοχαλια φρικαρισμενη με της μερες που μου φαινονται αιωνας με το πως θαπαρει την απουσια μου το μικρο μου αγορι οσο θα ειμαι στο μαιευτηριο λιγο με το σωμα μου και λιγο με τα πονακια που χτυπανε ποτε πανω ποτε κατω ποτε αριστερα και ποτε δεξια αλλα τα ειπα με τον αντρουλι μου παιξαμε καιμε το παιδακι μου και ξεθυμανα μετα......τα εχω ξαναπερασει και ετσι μπορω και τα κοντρολαρω λιγο στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μολις μπηκα στον 8 ειχα αρχισει τωρα παλι καλα σχεδον μια μονο εβδομαδα πριν την γεννα... ;) 4 και σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamys love κοντοζυγώνει ο καιρός, θα ησυχάσεις εσύ... εισαι και εμπειρη.... μια χαρούλα θα ειναι ολα ! ;) αλήθεια, πόσο ειναι το αγοράκι σας τώρα ;;

εμείς κυνηγάμε το "τελειο νυφικό" για την 2η μου αδελφή και ετσι λιγο ξεφεύγει το μυαλό μου απο εγκυμοσύνη/τοκετο κλπ ! :mrgreen:

εντωμεταξύ, εχει βάλει εναν αέρα εδω στην Αθήνα...απαπαααα... ακούγεται λες και θα ξηλώσει τις τεντες να τις παρει !!!!

α! καλέ ! ειναι τωρα κανα 2 μερούλες που αισθάνομαι τον μικρό ΤΟΣΟ χαμηλά ... μαλλον δηλαδή το κεφαλάκι του να κινείται δεξιά - αριστερά που μου φαίνεται ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ! καλέ, εντελώς κατω: στο κόκκαλο του μπικίνι ! τοσο κατω ! μα ειναι δυνατόν ;;!;; :shock::shock::shock::shock:

:? καλέ μηπως γεννάω απο ωρα σε ωρα και δεν το εχω καταλάβει ;;! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες της μελλουσες μαμαδες........μαρια ο γιοκας μου κλεινει τα 3 στης 18 του μαρτη τρεια χρονια διαφορα θα εχουν τα ζουζουνια μου....οσο για το ποσο χαμηλα αισθανεσαι το μωρο ..μια απο τα ιδια και εγω ειδικα αν κουραστω νομιζω οτι θα μου φυγει :lol: 3 μερουλες εμειναν :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!! σαββατο σημερα και μαλλον θα εχουμε ησυχια εδω....

mammys love τι καλα, εφτασες στο τερμα,αντε με το καλο και με κανενα πονο που λενε!!!

Μαρακι πες στο μπεμπακι σου να κατσει εκει που ειναι γιατι αν δεν τρωει ολο το φαι του δεν θα το αφησουμε να βγει... :D:D:D:D:D:D:D

οσο για μενα τα ιδια ψιλοπονακια δεξια, αριστερα, πανω, κατω αλλα κατα τάλλα καλα........

φιλια :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια !!!!

σπιρτουλάκι μου καλά τα λες !!! αν δεν αρχίσει να τρώει ΟΛΟ του το φαγητό, να μεινει και τον Απρίλη μέσα !!!! αντιρρησίας απο κοιλιάς ο μικρός! μα κατάλαβες !; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ω ρε τι εχουμε να τραβήξουμε......... ο μικρός Τσε Γκεβάρα...αχ αχ αααααχχχχ.......!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

mammys love να σας ζήσουν και τα 2 :):):):) θα εχουν γενέθλια τοσο κοντά ε;! :oops:

εγω ελπίζω σημερα να κανει ο αντρούλης μου καθαριότητα στο μπαλκόνι... μηπως συγκινηθώ και γω και κανω σιδερωμα.... (ΑΚΟΜΑ δεν εχω σιδερώσει ΤΙΠΟΤΑ .... :?:?:? ) :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαρια θα του κανω και μαζι τα γενεθλια αφου εχουν τοσο μικρη διαφορα....ασε πονεμενη ιστορια το σιδερο χτες σιδερωσα 3 πλυντηρια πλενω οτι βρεθει μπροστα μου για να μην υπαρχει τιποτα απλυτο απο την τεταρτη που θα λειπω..... :) και εγω μολις εκανα ξεσκωνισμα μπανιο σεντονια πετσετες κτλ και τωρα παω να ριξω και ενα ασφουγγαρισμα στο μπαλκονι γιατι με την χτεσινη βροχη εγινε λιγο σκατα απο καθαρουλι που ηταν,δεν ξερω τι με εχει πιασει αυτες της μερες και παρολο που ποναω μια εδω και μια εκει με εχει πιασει μανια καθαριοτητας...ειναι μαλλον αυτο που λενε οτι σε πιανει οταν πλησιαζει η ωρα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...