Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

καλημερα κοριτσουδια!τι καλημερα δηλαδη,τετοια ωρα που μαζευτηκα σπιτι.και σε 1 ωρα φευγω για δουλεια...κλαψ!το βραδυ εχει εξοδο με φιλους και να δω πως θα αντεξω.θα κουτουλαω!σημερα μου ειπε η μανα μου πως εχει κατεβει πολυ η κοιλια μου και πλησιαζει η ωρα μου λογικα..ειναι και γρουσουζα,οτι λεει βγαινει!θα κρατηθω της λεω αλλη 1 εβδομαδα που θα ειμαι στη δουλεια?ελπιζω,μου λεει(αλλα οχι με μεγαλη σιγουρια).οποτε αν χαθω,θα καταλαβετε και εσεις πως το "μεντιουμ" μανα εκανε παλι τη δουλεια της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα girls !

σπιρτουλι το ΙΔΙΟ ακριβώς σκέφτομαι και γω οποτε βλέπω λιακάδα ... !!!

βρε ράνια ...πωπωωωωω... με αγχώνεις !!!! και μενα η πεθερά μου μου εχει πει οτι τα αγορια βγαίνουν νωρίτερα (και εκείνη δεν πεφτει και πολύ εξω γενικώς!!!) και ειμαι στην τσίτα να δω αν παίρνει κανενα γραμμάριο το "λιτοδίαιτό" μας πριν βγεί !!!

και τον νιώθω να κολυμπάει και ΠΟΛΥ χαμηλά τις τελευταίες μερες...

...δε νομίζω οτι ειναι η ιδέα μου... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα ... λοιπον πρεπει να αλλαξω νικναιμ και να με ονομασω "δειγμα δωρεαν"... δεν εχω αφησει εταιρεια για εταιρεια! εστειλα μαιλ στην νουτριτσια κ μου στειλαν 5 συσκευασιες αλμιρον 1 των 300γρ :lol::lol:

και να φανταστειτε στο πρωτο μου παιδι δεν μ εκοψε να ζητησω τπτ κ απο καμια εταιρεια! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dolphin να σου ζήσουν οι άντρακλές σου και με το καλό να δεχτείς και τον δεύτερο σπίτι!!!!

Χτές το βράδυ ο μπέμπης έκανε πάρτυ δεν με άφησε σε ησυχία. Αφου κάποια στιγμή λέω, λες να θέλει να βγει και προσπαθεί να βρει έξοδο, αλλά ευτυχώς όλα καλά. Εγώ του λέω να μείνει άλλες 2 βδομάδες και μετά να βγεί.

Σήμερα έχουμε με τον αντρούλη μου μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο μαιευτήριο, θα πέσει πολύ γέλιο.

Αύριο έρχεται η μανούλα μου και είμαι πολύ ευτυχισμένη.!!!!

Σήμερα θα μαγειρέψω σολωμό με ρυζάκι και βραστά φασολάκια. Εσ'ας τι έχει το μενού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTINOS-ΔΕΙΓΜΑ ΔΩΡΕΑΝ :lol::lol::lol::lol:

ποια φορμα συμπληρωσες στην νουτριτσια; Αυτη που λεει <γινε μελος στο αλμυρον μπειμπι κλαμπ>;

http://www.almiron.gr/index.php?ID=melos δηλ αυτην;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα λολλι εχω γεμισει δειγματακια! λοιπον εστειλα μαιλ εδω: http://www.almiron.gr/index.php?ID=contact εγραψα στο κειμενο οτι ενδιαφερομαι για δειγματα απο το γαλα αλμιρον 1 (το εδινα στην κορη μου κ ειχα μεινει ευχαριστημενη) κ εκπτωτικα κουπονια. εσυ γραψε οτι περιμενεις δυδιμα μηπως κ σου στειλουν διπλασια ποσοτητα! μεσα σε δυο - τρεις μερες μου εστειλαν μαιλ οτι δεν στελνουν εκπτωτ. κουπονια κ οτι μπορουν να στειλουν δειγματα μεσω της παιδιατρου μου κ να τους δωσω τα στοιχεια της. τα εστειλα αμεσως κ μεσα σε μια βδομαδα μου ξαναστειλαν μαιλ οτι τα δειγματα εχουν αποσταλει ονομαστικα για μενα στην παιδιατρο να επικοινωνησω μαζι της. πηγα σημερα κ προς εκπληξη μου ειδα 5 συσκευασιες με ημερομηνια ληξεως 2012 οποτε και να θηλασω κανενα διμηνο-τριμηνο (δεν το κοβω για παραπανω) για τα χρησιμοποιησω μετα! σκεψου οτι η συσκευασια 400γρ κοστιζει γυρω στα 13 ευρω στο φαρμακειο κ μενα ειναι 5* 300γρ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Ακόμη λίγη υπομονή κ τα μπεμπάκια έρχονται!

Μ'αρέσει πάντως που έλεγα ότι παίζεται να μου βγαίνει ο μπέμπης ιχθείς κ ότι μπορεί να έβγαινε κ κριαράκι κ τελικά μας έκανε την απόλυτη ανατροπή! Υδροχοάκι :shock::shock::shock:

sofouki μου είσαι η επόμενη? άντε, όλα καλά θα πάνε, θα περάσουν οι μερούλες κ θα αντικρίσετε τον μπεμπίνο σας.

konstantinos είσαι η χαρά του δείγματος! τέλεια η ενημέρωση που μας κάνεις! προσωπικά, είχα προλάβει να στείλω στην frezyderm και μου έστειλαν τα δειγματάκια. τέλεια! πήρα για τον μπέμπη μου σαμπουάν+αφρόλουτρο+κρεμούλα σώματος/προσώπου από τη frezy κ μυρίζει εκπληκτικά το ζιζινάκι μου!!!

Τι σκέφτηκα να σας πω: επειδή ήρθαν έτσι τα πράγματα με μένα κ τρέχαμε για τα διαδικαστικά του επιδόματος, καλό θα ήταν όσες δεν το έχετε ακόμη πάρει, να κάνετε ήδη μια εξουσιοδότηση στον αντρούλη σας. Ας υπάρχει κ αχρείαστη να'ναι! Εμείς φέραμε αστυνομικό στο Ιασώ για να μπορέσουμε να την κάνουμε :lol:

Επίσης: στο μαιευτήριο διαπίστωσα αυτό που λένε κ άλλα κορίτσια, δλδ ότι έχει τρελή ζέστη! Ειλικρινά, το 1ο βράδυ ίδρωνα κ έσταζα. κοινώς, πάρτε και κοντομάνικο ή αμάνικο νυχτικάκι. Από αριθμό, χρειάστηκα 1 ζευγάρι πυτζάμες (όταν ήρθαν οι επισκέπτες μου) και 4 νυχτικά (άλλαζα αρκετά λόγω ζέστης). Καθώς κ κοκκαλάκι για τα μαλλιά, βολεύει!Εμένα μου χρησίμευσε κ το liposan γιατί τα χείλια μου έπαθαν ένα πατατράκ... Αν θυμηθώ κ κάτι άλλο, θα σας πω.

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Πω πω τι εκπληξεις ειναι αυτες! Να σας ζησουν τα μωρακια σας, Demie, Dolfin και Mamys love!!! Πολυ συγκινητικες οι περιγραφες των δυο κοριτσιων, ειδικα αμα σκεφτεις οτι το καλοκαιρι ξεκινησαμε να γραφουμε, περασαμε ολη τη πορεια και τωρα αρχιζουν να ερχονται σιγα σιγα τα πρωτα μωρακια, απιστευτο φαινεται ! Απ' οτι βλεπω πλησιαζουν κι αλλες, θα περιμενουμε κι αλλες ανακοινωσεις! Εγω εχω ακομα 3 βδομαδες για το ραντεβου, εκτος κι αν εχουμε κανενα απροοπτο... Δευτερα ερχονται τα επιπλακια μας και νομιζω ειμαστε πανετοιμοι, δυο τρια πραγματακια, τα καλλυντικα για το μωρο βασικα και κλεινει η βαλιτσα. Αντε και μετα θα μιλαμε με νεο τιτλο στο τοπικ, θα το ξενυχταμε, θα μιλαμε για διαιτες :lol: (αναποφευκτο) και βαφτισεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα!!! τι κανετε κοριτσια? δεν πιστευω να γεννησε καμμια :D:D:D:D:D:D εγω παντως τα βραδια ζοριζομαι πολυ, ποναω αρκετα θα ελεγα και την μερα ολα καλα, δεν μπορω να το καταλαβω... κων/νος πραγματικα πρεπει να σε πουμε δειγμα δωρεαν :lol::lol::lol::lol: δεν εχεις αφησει εταιρια για εταιρια... εγω παλι δεν εχω παρει κανενα δειγμα.

demie πες μας οτι θεωρεις απαραιτητο μιας και το εζησες τωρα πια να ξερουμε και μεις τι θα παρουμε μαζι. πως ειναι η ζωη με το μωρακι σπιτι? κοιμαται τα βραδια η κλαιει?

gioylaki η dolfin αν δεν κανω λαθος γεννησε 13/2 και οχι 20

φιλακια σε ολες καλο σκ μιας και δεν νομιζω να μπειτε πολλες σημερα εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααα

Ευχαριστουμε Ντεμι που δεν μας ξεχνας ;)

Μολις διαβασα πηγα "σουμπιτη" και εριξα το λιποζαν μου στο νεσεσερ....χιχιχι

Σπιρτουλι σπευδω να αλλαξω την ημερομηνία κ ερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! μολις εβαλα ενα πλυντηριο και ετοιμαστηκα να παω να δω μια φιλη μου που γεννησε χτες εναν παιδαρο!!! ολη μερα εκει θα τη βγαλω μιας και η καημενη δεν ειναι απο δω και δεν εχει κανεναν δικο της... σημερα εχουμε μεγαλη εξοδο με παρεουλα γυρω στα 10 ατομα μιας και οπως λεγαμε με τον αντρα μου ειναι σιγουρα το τελευταιο μας σαββατοβραδο χωρις ζουζουνι!!! :D:D:D θα τα ξαναπουμε αργοτερα... και μην ξεχνιομαστε... 5 και σημερα... :ymparty::ymparty::ymparty:8-}8-}8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεριζω κ εγω!!!!!

Πως ειστε σημερα;

Εγω χτες το βραδυ ειχα συνεχομενο πονο χαμηλα στην κοιλια....διαρκειας περιπου 1 ωρας :?:? Και το πρωι που ξυπνησα ειχα παλι τον ιδιο πονο αλλα για λιγοτερο......

Η αληθεια ειναι οτι....πριτς-πριτς....απο τον φοβο μου..... :lol::lol::lol::lol:

demie-μανουλα σε ποιο επιδομα αναφερεσαι;Στο κυησης ή τοκετου;

Κουκλες μιλησατε με τους γιατρους σας για την αμοιβη τους; Τι ποσα ακουσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι καλα να περασετε, να ξεδωσεις οσο μπορεις!!!!!

Λολλακι εμας ειναι 1800 ευρω (2 γιατροι, η μαια και ο αναισθησιολογος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι καλα να περασετε, να ξεδωσεις οσο μπορεις!!!!!

Λολλακι εμας ειναι 1800 ευρω (2 γιατροι, η μαια και ο αναισθησιολογος)

1800Ε; Μια χαρα μου φαινονται....εγω δεν ρωτησα ακομα,την Δευτερα θα ρωτησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μονο η αμοιβη του γιουλακι.... μην το σχολιασουμε γιατι θα εκνευριστω... ο αναισθησιολογος ειναι στην τιμη της κλινικης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στη τιμη της κλινικης ειναι ο παιδιατρος.

και μαλιστα μου ειπε ο γιατρος μου οτι ειναι 3 οι παιδιατροι κ αν θελω να μου πει ποιοι ειναι για να διαλεξω (μηπως γνωριζω καποιον), αλλα του ειπα πως τον εμπιστευομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τον παιδιατρο-νεογνολογο τον αφησα στην κριση του γιατρου μου γιατι δεν γνωριζω κανεναν!

Αναισθησιολογο διαλεξα αυτον που μου εκανε την ολικη στην περιδεση τραχηλου. Μου αρεσε γιατι ηταν χαρουμενος,μου εβαλε τη μουσικουλα μου στο χειρουργειο,συνηλθα γρηγορα κ χωρις παρενεργειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως Λολλακι κι εμενα η αναισθησιολογος ειναι αυτη που ειχα κατα την ωοληψια και η μαια ηδη με παρακολουθει εδω κ καιρο.

Αχ με το καλο να ερθουν!!!!!!!!!!!!!!

Σοφουκι και Κωνσταντινος ετοιμες εισαστε???????

Next please!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...