Μετάβαση σε περιεχόμενο

προκληση τοκετου


georgiasamar

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα σε ολες.εχθες ηταν η πητ μου και επειδη περασε η ημερομηνια αυριο πρωτα οθεος αν δεν γινει κατι μεχρι αυριο θα μπω για προκληση τοκετου.αν υπαρχουν κοπελες με αναλογη εμπειρια θα ηθελα παρα πολυ να τις μοιραστουν!εχω αγχωθει λιγακι γιατι ξερω οτι παρχουν πολλες πιθανοτητες για καισαρικη οταν κανεις προκληση και εχω διαβασει οτι καμια φορα οι πονοι ειναι χειροτεροι απο οτι οι φυσιολογικοι :?:?:? εν τω μεταξυ ο μπεμπης εχει κατεβει πολυ χαμηλα σημερα βρε κοριτσια μαλλον ετοιμαζεται για την εξοδο του λετε να βοηθα αυτο?επισης εχω συσπασεις ανα δεκαλεπτο αλλα για κανα 2 ωρες με πιανουν και μετα σταματουν.κατι ψηλοπονακια σαν περιοδου αλλα ως εκει.διαστολη δυστυχως 0 :x:x:x περιμενω πως και πως απαντησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ! προκληση τοκετου σημαινει οτι θα σου βαλουν ορο και θα σου κανουν καποιες ενεσεις και θα περιμενεις να ερθουν οι πονοι. εμενα μου τα εκαναν αυτα στις 10 κα γεννησα στις 7 . μιλαω για πρωτοτοκο. τωρα υπαρχει και αλλη μεθοδος που την εκανα στα επομενα και σε πιανουν οι πονοι μεσα σε λιγη ωρα και δεν ειναι αλλη απο το SEX!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρουλα μου ευχαριστω για την απαντηση αλλα και αυτο το δοκιμασα!!!!!!!μεσα σε λιγς ωρες εεε????? σκεφτομαι σημερα το βραδυ να το ξανακανω μπας και.........και εμενα ειναι το πρωτο μου παιδακι και για αυτο ειμαι λιγακι αγχωμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου!!

Να μην έχεις άγχος, να ακούς τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά - αύριο τέτοια ωρα θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου και θα τα έχεις ξεχάσει όλα.

Εγω γέννησα με πρόκληση πριν 2 μήνες το πρώτο μου παιδάκι - δεν ξέρω πόσο πονάς αν γεννήσεις φυσιολογικά αλλά θα σου πω την δική μου εμπειρία.

Μπήκα το βράδυ στο μεαυτήριο, μου έβαλαν υπόθετο για να μαλακώσει ο τράχηλος και το πρωί μου έβαλαν τον ορό. Επιασαν οι συσπάσεις οι οποίες δεν ήταν τίποτα το πολύ δυνατό. Όταν πλησίασε η ώρα να γεννήσω με έπιασαν δυνατές ωδινες για μισή ώρα περίπου μέχρι που έκανα επισκληρίδιο. Από εκεί και πέρα δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως πέρα απο μια πίεση κάτω χωρίς όμως πόνο. Ο τοκετός κράτησε πέντε λεπτά και δεν πόνεσα καθόλου. Μόνο όταν βγήκε ο μπέμπης μου ένιωσα απίστευτη ανακούφιση και χαρά που είδα το παιδάκι μου. Η κουμπάρα μου που γεννησε πριν 2 χρόνια με πρόκληση δεν ενιωσε τίποτα απολύτως - δεν είχε καθόλου ωδινες.

για καισαρικη πρωτη φορα το ακουω...ολα παντως τα ξεχνας οταν στο βαλουν πανω σου.ειναι υπεροχο το συναισθημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Με το καλό να δεχτείς το μπεμπάκι σου!!

Να μην έχεις άγχος, να ακούς τον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά - αύριο τέτοια ωρα θα έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου και θα τα έχεις ξεχάσει όλα.

Εγω γέννησα με πρόκληση πριν 2 μήνες το πρώτο μου παιδάκι - δεν ξέρω πόσο πονάς αν γεννήσεις φυσιολογικά αλλά θα σου πω την δική μου εμπειρία.

Μπήκα το βράδυ στο μεαυτήριο, μου έβαλαν υπόθετο για να μαλακώσει ο τράχηλος και το πρωί μου έβαλαν τον ορό. Επιασαν οι συσπάσεις οι οποίες δεν ήταν τίποτα το πολύ δυνατό. Όταν πλησίασε η ώρα να γεννήσω με έπιασαν δυνατές ωδινες για μισή ώρα περίπου μέχρι που έκανα επισκληρίδιο. Από εκεί και πέρα δεν κατάλαβα τίποτα απολύτως πέρα απο μια πίεση κάτω χωρίς όμως πόνο. Ο τοκετός κράτησε πέντε λεπτά και δεν πόνεσα καθόλου. Μόνο όταν βγήκε ο μπέμπης μου ένιωσα απίστευτη ανακούφιση και χαρά που είδα το παιδάκι μου. Η κουμπάρα μου που γεννησε πριν 2 χρόνια με πρόκληση δεν ενιωσε τίποτα απολύτως - δεν είχε καθόλου ωδινες.

για καισαρικη πρωτη φορα το ακουω...ολα παντως τα ξεχνας οταν στο βαλουν πανω σου.ειναι υπεροχο το συναισθημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΆΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ!!ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ -ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΑ ΤΕΛΗ ΤΗΣ 38ηΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΜΕΣΑ ΣΕ 7 ΩΡΕΣ!!ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ!!ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ 39ης ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ!!ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΑΚΟΥΣΑ ΨΙΛΟΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!!ΕΙΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΤΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ (ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ)Η 2η ΓΕΝΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 11 ΩΡΕΣ!!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΤΈΥΧΗ!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ..ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ Τ Ι Π Ο Τ Ε!!ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ..ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΩΡΑΙΟΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ!!ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να γεννησεις κοπελα μου. Καλα βρε αυριο θα εχεις το μωρουλι σου αγκαλιτσα και αγχωνεσαι? Παντως για προκληση και καισαρικη πρωτη φορα ακουω.. Αφου λες οτι ο μπεμπης εχει κατεβει χαμηλα μην σκας, για καντε καμμια μαμουνια με τον αντρουλι σου κανε κανενα πανω κατω σε σκαλες, περπατα λιγο οταν νιωθεις οτι εχεις τις συσπασεις εχω ακουσει οτι αυτα βοηθανε για να κανεις την εκπληξη στον γιατρο σου....Αντε με το καλο παλι και να δεις λιγο πονεσεις η΄πολυ, εχεις γρηγορη γεννα ή πιο πολλες ωρες ωδινες ουτε που θα τα θυμασαι οταν ερθει το παλικαρακι σας, δεν το λενε ετσι απλα, υσχεί...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου καλησπερα!

καταρχην μην αγχωνεσαι ολα θα πανε τελεια θα δεις!

εγω γεννησα με προκληση.ηταν πολυ σημαντικο ομως οτι ο γιατρος μου εκανε επισκλιριδιο σχεδον αμεσως δηλαδη πριν μου σπασει τα νερα και δεν καταλαβα τιποτα στην κυριολεξια...αφου πηγε να με παρει ο υπνος σε καποια φαση...!!

μου εβαλαν ορο στις 8 με τεχνητους πονους και γεννησα στη 1.30 το μεσημερι.!το πρωτο μου παιδι και με διαστολη 0 κι εγω.

ο φοβος της καισαρικης ειναι υπαρκτος εφοσον ο οργανισμος σου δεν ανταποκριθει στους πονους και δεν προχωρα η διαστολη.και γω αυτο το φοβο ειχα αλλα τελικα ολα πηγαν καλα!

ειναι σημαντικο ομως να σου κανουν νωρις την επισκλιριδιο για να μην ταλαιπωρηθεις.

Σου ευχομαι ουτε με ενα πονο!!!!!!!!!!!\πολλα φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...

κοριτσάκι μου τσάμπα μην αγχώνεσαι, αύριο με το καλό θα έχεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου κι αυτό είναι το σπουδαιότερο!!!!!!!!

Κι εγώ με πρόκληση γέννησα δύο εβδομάδες νωρίτερα από το κανονικό...κι εγώ φοβόμουν για καισαρική επειδή η μικρή ήταν πολύ ψηλά ακόμα αλλά τελικά όλα πήγαν πολύ καλά και από τις 8 που με ετοίμασαν γέννησα φυσιολογικά στις δύο παρά είκοσι (Πασχαλάκι τις ίδιες ώρες κάναμε), ο γιατρός δεν μου έκανε αμέσως επισκληρίδιο και πρόλαβα να πονέσω ολίγον τι αλλά πίστεψέ με μετά δεν θυμάσαι τίποτα.

Μην αγχώνεσαι, αύριο θα ζήσεις την πιο δυνατή εμπειρία της ζωής σου...απόλαυσέ την! Με έναν ή και κανέναν πόνο σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...