Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!! Με γεια ολα τα καινουρια πραγματακια στις μανουλες που εκαναν ψωνακια!! Εμεις ακομη δεν ξεκινησαμε, σιγουρα ομως θα το κανουμε με την καινουρια εβδομαδα. Καμπυλη σακχαρου μου ειπε ο γιατρος μου πως ισως και να μην χρειαστει να κανω. Θα μου πει σε 3 εβδομαδες που θα τον ξαναδω. Εκανα ομως χθες εξετασεις αιματος. Εχω προδιαθεση και κληρονομικοτητα στη χοληστερινη και για αυτο ηθελα να ελεγξω πως ειμαι. Ολες οι τιμες που την αφορουν ειναι στο κοκκινο!! :shock: Ετσι απο σημερα κοβω γλυκα, κρεας λιπαρο, τυρια που μου αρεσουν, αυγα πολλα και μαγιονεζα! Ενταξει δεν πρεπει να το αφησω, θα προσπαθησω να την ριξω. Ο αιματοκριτης μου αντιθετα επεσε, οπως ειναι και αναμενομενο στο 34. Ολα τα αλλα μια χαρα. Ετσι τωρα ακουω πιτσες και καρμποναρα που εφτιαξε σημερα η Γιουλη και ζηλευω αφου δεν κανει να τα φαω! Πανω απ ολα ομως η υγεια! :D Σας στελνω τα φιλια μου!! Να ειστε ολες καλα!!

Ηλιοδώρα, κι εμένα οι εξετάσεις μου μια απ΄τα ίδια! Χοληστερίνη 285!! Πώς σου φαίνεται? Πάντα είχα λίγο παραπάνω αλλά όχι κι έτσι... Με τη διατροφή δεν ξέρω τι να κάνω. Τα λιπαρά (τηγανιτά κ σάλτσες) εντάξει να τα κόψω αλλά το κίτρινο τυρί (30γρ) κ οι ξηροί καρποί (6-7) για παράδειγμα είναι ενδεδειγμένη ποσότητα για ημερήσια πρόσληψη, γιατί έχουν πολύ ασβέστιο, πρωτείνη κ άλλα θρεπτικά συστατικά. Ασβέστιο οι έγκυες χρειάζονται 1200mg τη ημέρα και πρωτείνη 60γρ. Από που θα τα πάρουμε όλα αυτα, αναρωτιέμαι? Α! και αιματοκρίτη έχω 30.5 οπότε εσυ με το 34 καλά κρατάς ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσουπρες καλησπερα! Ειχαμε παει στους γονεις του γιαννη ηταν και ο αδερφος του, περασαμε ωραια...

τωρα γυρισαμε και τρωω δημητριακη fitness με γευση μελιου...

Εχω να σας διηγηθω ενα μεγαλο μου κατορθωμα, εγω εχω να πιω γαλα απο το μπιμπεροοο, και τοσα χρονια τρωω πολυ γιαουρτι και τυρι συν το ασβεστιο που ξεκινησα τωρα στην εγκυμοσυνη, αλλα επειδη με εβαλε κατω η γιαγια μου τις τελευταιες μερες πινω μισο λιτρο τη μερα, φανταστειτε πινω μισο μπουκαλακι χωρις να παρω ανασα και πινω μια γουλια καφε για να μην ξερασω και μετα το υπολοιπο και μια γουλια καφε...

Τι να πω... αχ βρε γιαγιακα τι μου κανες, φταιει που με εχει μεγαλωσει και της εχω αδυναμια... σουλιτσα οκ θα σε βαλω και εσενα στο γκρουπ 8-)

κι εμενα κατι καλοι ανθρωποι μου ειπαν οτι κατα το θηλασμο κανεις καυσεις και αν πινεις πολυ νερο τρως ψητα, ψαρι και σαλατα και σουπες χανεις πολυ και ευκολα γιατι κανεις τις διπλασιες καυσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!! Να εχουμε ενα καλο Σαββατοκυριακο ευχομαι!

Αφρο μπραβο για το κατορθωμα σου, καλο ειναι το γαλα, αλλα μη το πινεις μονορουφη.Ενα ποτηρι το πρωι και ενα πιο μετα.Ασβεστιο πιο πολυ εχει το τυρι και ειδικα η παρμεζανα.

Εγω σημερα εχω να παω το μικρο σε μαθημα θεατρικη αγωγη και μετα ποδοσφαιρο. Ευτυχως ειναι απο μια ωρα και γινονται στο σχολειο του. Σημερα ξεκινανε και ελπιζω να του αρεσει!

εσεις τι θα κανετε;

Σαμαρκαδε ελπιζω σημερα να ξεκουραστεις, αρκετα δεν εκανες αυτες τις μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες και καλο Σαββατοκυριακο κι απο μενα! Στεισυ κοριτσακι μου για να σε παρηγορησω θα σου πω την δικη μου μετρηση: 370!! Και τριγλυκεριδια 270! Ενταξει εχω προδιαθεση και παντα ημουν κοντα στο ανωτατο οριο αλλα αυτο απλα δεν ξαναγινε!! :lol: Κοιτα επιλογες υπαρχουν μη στεναχωριεσαι. Θα σου πω τι μου ειπαν να κανω και εσυ ψαξε το. Απο τυρια, cottage cheese και ανθοτυρο ειναι οκ. Γαλακτομικα με λιγα λιπαρα γενικα (γιαουρτι ελαφρυ). Οι ξηροι καρποι δεν εχουν αντενδειξη απ οσο ξερω, με μετρο μια χαρα. Οι πρωτεινες και το ασβεστιο δεν βρισκονται στα λιπη, διοτι αυτα πρεπει να αποφυγουμε. Νομιζω με καποια προσοχη θα την ριξουμε. Επισης ενας φιλος μου γιατρος μου ειπε και προσθετω στα γευματα μου, λιγο πιτουρο βρωμης και λιναροσπορο τα οποια βοηθουν να πεσει. Ευχομαι στις επομενς εξετασεις ολα να ειναι πολυ καλυτερα!

Αφροδιτη μου σε ευχαριστω κουκλιτσα μου πολυ! Η Αθηνα σου πως ειναι? Κλωτσαει δυνατα? Πολλα φιλια!

Afro μου ουτε εγω επινα γαλα, εκτος κατσικισιο (μη γελατε κοριτσια!!) καποιες φορες τελευταια αλλα επειδη ειναι πληρες το κοβω ωσπου να μου πεσει η χοληστερινη. Το ασβεστιο απο το γαλα δεν απορροφαται καλα οποτε γιαουρτι και τυρι που συνηθιζες να τρως μαλλον σε καλυπτε.

Georgi φτου σκορδα στην κοιλιτσα σου, μια χαρα!

Σουλα μου τι κανεις σημερα, η μπεμπουλινα σου?

Joanaki μου καλα? Μη μας ξεχνας! Φιλακια και στις υπολοιπες φουσκοκοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τσουπρες!!!!

georgi εχει κ παντα οι προικα ξεχασα να το γραψω :lol:

οσο για το γαλα απο μικρη τρελενομαι!!!τωρα πινω μισο λιτρο το πρωι κ μισο το βραδυ με λιγα δημητριακα γιαμ γιαμ!!!

τι εχει το προγραμμα σημερα κοριτσια???θα πατε βολτιτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ...ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΤΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ?ΕΓΩ ΑΠΟΨΕ ΠΑΛΙ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΕΙΔΑ...ΚΑΤΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΚΑΛΥΨΕΙ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΕ ΑΛΟΥΜΙΝΟΧΑΡΤΟ...ΜΙΛΑΜΕ PSYCHO ΤΕΛΕΙΩΣ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΕΑ?ΛΕΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΕΡΑ...ΑΝΤΕ ΜΠΕΙΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΠΤ!!ΕΚΛΕΙΣΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΣΤΙΣ 16/2 ΓΙΑ ΤΟ DOPPLER ΜΗΤΡΙΑΙΩΝ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!! κι εγω απο τις 8.30 ειμαι ξυπνια, εφαγα τα δημητριακα μου, και στις 10 τα πορτοκαλακια μου με το σιδηρο... κι εγω το βραδι εβλεπα κατι ονειρα μα ψαλιδια , και καλα καποιος κυνηγουσε καποιον....καλα κι αγια τα ονειρα λεει η γιαγια μου, κι ας τα ξεχασουμε!!!

γιωργια, τα μαμας εντ παπας ειναι στην εθνικη οδο πριν την εξοδο για βαρυμπομπη, απεναντι απο το λητω, αν ξερεις.....ειναι αγγλικου στιλ, χαριτωμενα ( αυτο βεβαια ειναι και υποκειμενικο ) και οι τιμες λιγο τσιμπημενες..... εχει και καροτσια, που αρεσαν πολυ στον αντρα μου, σε τιμες πεγκ περεγκο....

γιουλη, ωραια η προσκληση, ευχαριστουμε!! ντοπλερ, δεν ξερω τι ειναι κι εγω αναρωτιομουν... μπορει να ξερει η μαριτινα που πλησιαζει....

σημερα σκεφτομαι για φαγητο η καρμποναρα η αυγα με τηγανιτες πατατες!!!φουλ στα λιπαρα θα μου πειτε, αλλα ειναι σαββατο, να το ριξουμε λιγο εξω!!

σουλα με γεια η προικουλα της κορουλας σου!!! κουκλακι θα την εχεις!!

εμενα η μικρη μου ηταν ξυπνια το πρωι ( μαλλον πρωινη θα μου ειναι, σαν τον πατερα της ) και μου εδινε κατι κλωτσιτσες χαμηλα, κοντα στο πιπι μου...!!!τωρα εχουμε φαει και ειμαστε ησυχες, αλλα οταν τρωμε σοκολατιτσα, εκει να δειτε χαρες που κανουμε!!!!λετε να μου βγει λιχουδω;;;μμμμ αυτο μαλλον απο μενα θα το παρει!!!!

γιωργια καλη αρχη στον αλεξανδρουλη σου!!εμαθα ειναι σουπερ παιδακι!!!μπραβο, να τον χαιρεσαι!!

αφρο, σε καταλαβαινω, κι εγω δεν αγαπαω το γαλα, μονο στα δημητριακα το πινω, οποτε πολλα μπραβο, βρε θηριο!!!! επισης, δεν ηξερα οτι η παρμεζανα εχει πολυ ασβεστιο, και χαρηκα, γιατι μαζι με το κασερι ειναι τα αγαπημενα μου τυρια!!!

σας ζαλισα παλι!!ειναι να μην το ανοιξω το ρημαδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Κι εγώ έβλεπα εφιάλτες το βράδυ.. :( Τι είναι αυτο βρε παιδάκι μου!

Ηλιοδώρα, ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Σας γράφω τις ποσότητες ασβεστίου που έχουν κάποια γαλακτοκομικά: 1 κούπα γάλα 350mg Ca, 1 γιαούρτι 200γρ έχει 400mg Ca και 30γρ παρμεζάνα,γραβιέρα ή κασέρι έχει περίπου 300mg Ca. Την ημέρα πρέπει να λαμβάνουμε 1200mg Ca.

Οπότε afro24 κ afrodite μη ζορίζεστε τόσο πολύ με το γάλα. Μπορείτε να τρώτε τυράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα και εγω στην παρεα.Εφιαλτες κοριτσια ειναι πια το φυσιολογικο για μενα, τι με κυνηγανε με οπλα να με σκοτωσουν, τι κατι φουρτουνες. Γενικα πολυ φοβο δεν σας περναει απο το μυαλο, ειδικα οταν λειπει την νυχτα ο ανδρας μου. Θυμαμαι στον Αλεξανδρο παρακαλουσα να γεννησω επειδη δεν αντεχα αλλο!!!!!!!!!

Ντοπλερ θα κανω και εγω 1 Μαρτιου. Ειναι υπερηχος που γινεται στην 32η εβδομαδα και μετα για να δουμε εαν το μωρο τρεφεται σωστα και αλλα.... Δες στο ιντερνετ σχετικα αρθρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕια κοριτσια!!!

Doppler Μητριαιων αρτηριων εγω εκανα στην β επιπεδου...μου μετρησε την πιεση των μητριαιων αρτηριν ..δηλαδητων αρτηριων που στελνουν αιμα κλπ στο εμβρυο.. επισης μετρησε κ αλλα πραγματα οπως λεει κ η Georgi!!Ειναι υπερηχος ουσιαστικα απλως δεν καταλαβαινεις τι βλεπεις!! κοκκινα κ μπλε σημαδακια..ακουης μιακαρδουλα που δν ειναι του μωρου κ αυτα!

τι κανετε? εγω σηκωθηκα σημερα εφαγα τα δημητριακα μουτ ..coco pops παρκαλω..εφαγα κ ενα κρουασανακι κ εφυηγα πηγα λαικη κ να παρω και λευκο για να αλλαξω το χρωμα του δωματιου το σ/κ!!! αυριο οκαλος μου αντρουλης θα κανει τις εργασιες!!!

εει τελειο ηλιο εδω θεσ/νικη!!! θελω να παω για καφε στην παραλια...να ντυθω , να βαφτω κ να βγω...ουφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε τοτε ειμαι φουλ απο ασβεστιο ξερετε ποσα τυρια και γιαουρτια καταναλωνω?

κι εμενα τις μητριαιες αρτηριες τις κοιταξε στο β επιπεδου, και το ξερω επειδη μου ειπε μια χαρα οι μητριαιες σου , αυτες δειχνουν αν εχεις ταση για προεκλαμψια και χαρηκα...

Α κοριτσια τη δευτερα ξεκιναμε με τον αντρουλη μου τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου!!!!!!!!

Οποτε ηλιοδωρα θα ειμαι στην ευτοκια...

Εν τω μεταξυ συναντησα εναν αντιπροσωπο του κορρε που γενναει η γυναικα του κι εκανε κι αυτος μαθηματα και μου ελεγε οτι ειναι μοναδικη ευκαιρια να καταλβουν και οι αντρες τι ακριβως περναμε, λετε?

καλα θα ειναι...

samarcande που εισαι ξεκουραζεσαι?

σουλιτσα τι καμνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi εσενα κοντευει το ντοπλερ !

τελειααα...

εγω δε θα κρατηθω νομιζω οτι τη βδομαδα που θα κανω την καμπυλη θα παω για εναν ακομα υπερηχο μου χει λειψει η τσουπριτσα μου! το φατσακι της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΑΑΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΨΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ....ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΤ ΕΧΩ ΜΕΛΑΓΧΟΛΗΣΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 5 ΜΕΡΕΣ...Ο ΑΝΤΡΟΥΛΑΚΟΣ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ ΤΑΞΙΔΙ ΕΚΤΑΚΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ...ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ!!ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΘΑ ΕΙΜΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ....ΟΥΦ!!ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΤΙ!!ΛΕΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΟΔΟΛΟΥΤΡΟ-ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ...ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΜΑΝΙΚΙΟΥΡ-ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ Μ'ΑΥΤΟ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΣΑ ΧΟΜΠΥ ΕΠΕΙΔΗ Μ'ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ!!ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΑ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ!!ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΑΡΤΟΣΑΚΟΥΛΑΚΟ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ :(:(:(:(:( ...ΟΤΙ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ!!ΘΕΛΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ!!!ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟΥ!!ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ ΦΟΡΜΑ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟ,CHEESECAKE ΦΡΑΟΥΛΑ....ΠΩΣ ΤΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΜΟΥ??ΑΚΟΥΩ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη πολυ καλη ιδεα με το γλυκο. Εγω δεν ξερω ακομη, θελω και εγω να του κανω κατι πρωτοτηπο. Το γλυκο σου το φτιαχνεις με τυρι Φιλαδελφεια; Θελω και εγω να φτιαξω αλλα δεν μου αρεσει με Φιλαδελφεια.

Κριμα που μενεις τοσο μακρια να μου τα εβαφες και τα δικα μου νυχια που τα βαριεμαι.

Αφρο μακαρι να καταλαβουν εστω και λιγο το τι περναμε. Εμενα ο ανδρας μου δυστηχως δεν περιμενω να καταλαβει και δεν ξερω εαν ποτε θα μπορεσει. Αφηστε το παλι ειμαι στεναχωριμενη μαζι του, αμαν ποτε θα τελειωσουν αυτες οι εκθεσεις να τον δω και λιγο. Λυπαμαι για αυτον, δεν εχει ζησει καθολου την εγκυμοσυνη.

Το ντοπλερ το κανουν μετα την 32η εβδο. για να δουν εαν τρεφεται σωστα το παιδι. Πρεπει παλι να βρουμε καποιον καλο γιατρο.

Ελενα παλι βολτα στην μαμα; Το απογευμα- βραδυ θα παω στο Περιστερι παλι, ημουνα και το πρωι για 2 ωρες με τον Αλεξανδρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε γιουλη κ εγω σε καταλαβαινω... εμεναλειπει 10 ωρες κ με πιανει στεναχωρια...οχι να ελειπε 5 μερες!!! Δε θα το άντεχα...

πολυ ομορφη ιδεα αυτη για του αγ. βαλεντινου./..εμεις ποτε δεν την γιορτάζαμε δλδ εγω..γιατι δεν μου αρεσε καθολου σαν ιδεα κ σα γιορτη...ολο το consept..αρκουδακια λουλουδακια αγκαλιτσες κ εκδηλωση αγαπης !!! Αλλα φετος κι εγω θα θελα να κανω κατι ξεχωριστό για το μωρακι μου επειδη ειναι η τελευταια μας χρονια σαν "ζευγαρι " εννοοντας οι 2 μας , αλλα δεν εχω σκεφτει κατι.. αν ηταν προ εγκυμοσυνης θα εκανα τα κλασικα φαγητό , δωρακι , σεξυ εσωρουχα ρομαντικο σπιτι κλπ!! Τωρα θελω κατι πολυ ρομαντικο χωρις το στοιχειο του σεξ μέσα...καθαρα κάτι ρομαντικό.... Γλυκάκι σε σχημα καρδιας ειχασκεφτει κ εγω να κάνω αλλα το τσισκεικ δε το ειχα σκεφτει...κ ειναι κ το μονο κοκκινο!!! Κατι σε τουρτα προσανατολιζομουν...γιατι αν ξεκινησω να κανω γλυκο θα φαω το μισοπ πριν μπει στη φόρμα!!Ισως κανενα ετοιμο του γιωτης κλπ!!! Αλλα απο κει κ πέρα τι αλλο να κανουμε στους αντρουλιδες μας που ειναι κ αγχωμένοι!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ γιουλακι 5 μερες μοναχουλα ποσο σε καταλαβαινω...υπομονη!!!!εμενα ο δικος μου τον μαιο θα βγει ασκησεις με την μοναδα 1εβδομαδα :cry: ως τοτε θα εχω την μπεμπα μου ομως θα εχω παρεουλα :D

σημερα παρολο που ειχαμε τελεια μερα δεν βγηκαμε απο το σπιτι ο αντρας μου αρρωστησε κομματια ειναι ο γλυκουλης μου...για αυτο εκανα μια κοτοσουπα,ελπιζω να ειμαι τυχερη να μη κολλησω κ εγω γιατι την κατσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou grigora -grigora diavasa ta minimata sas k eipa na gra4w k egw kati k na paw na kanw tin karponara hehe oxi den zile4a to skeftika moni mou k meta diavasa pws idi kanate k eseis, na e3igomaste ee min me peite ziliara :)):))..Oso gia tou Agiou Valentinou den kanoume tipota ekeini tin mera,den tin giortasame pote me ton androuli mou giati den tin pistevei k mou leei pws oloi katastimatarxes, an8opwleia ktl mas ekmetallevontai..Mou leei an 8es mia mera prin i mia mera meta na kanoume oti 8es alla ekeini tin mera sigkekrimena 3exase to :(..Mou leei poios anakali4e auto ton Agio? Mporei kan na min iparxei!! K emena mou ekane o giatros mou doppler otan eimouna stin 21i evdomada an 8imame kala..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera Manoules !!!Adria akrivos thn idia apopsh exei k o dikos mou,edo pou ta leme den exei k adiko...

Ego pali thn variemai poly ayth thn giorth gt ontos mia asxeth mera einai h kalyterh ekplhksh na kaneis kati romantiko k ka8e mera na apodyknieis thn agaph sou....Pantos gia na mhn afhnei paraponemenh k kala ,panta mou fernei louloudia h kati....ok xairomai,alla k shmera na to ekane 8a xairomoun to idio...

Pantos Jule teleia h idea gia glyko,mias 8a to eyxaristh8eis k esy xaxaxa!!!Na zhsete ola ta zeygarakia k na eiste panta eroteymenoi... :D

Axx Georgi k Jule poly monaksia gmt....k emena ksekinhse douleia eixe 2 meres repo k 8a er8ei spiti kata tis 2 thn nyxta...prospa8o na asxoloume me alla pragmata h na phgaino kamia voltitsa,alla edo pou ta leme variemai k ligo to ekso.synexeia na psaxneis toualeta,na se pianei h mesh sou me to paramikro...opote to exo araiosei ligo teleytaia...

Afro pou kaneis ma8hmata toketoy thn Deytera,an eisai Elena 8a eimaste mazi...xixi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΞΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ,ΒΓΗΚΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΚΟ!!!ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΟΝΗ ΝΙΩΘΩ!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΕΞΗ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΞΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ,ΒΓΗΚΑ ΒΟΛΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ,ΜΙΛΗΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΚΟ!!!ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΜΟΝΗ ΝΙΩΘΩ!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΕΞΗ ΜΟΥ!!!!

Jule μου μην στεναχωριεσαι....ολα 8α γινουν,8α δεις,κανε υπομονη ,εχεις φτασει κοντα στην πηγη...δες ταινΙες,Διαβασε,φτιαξε κατι για το μωρο,εχεις κ το internet να ενημερωνεσαι για οτι 8ελεις...

Ξεκουρασου...ονειρεψου τον μπεμπη,μιλα του.... :P

Εγω εχω πολλες αναγουλες σημερα...εσυ εχεις? -ασχετο-

αλλα απο χτες δεν ειμαι κ πολυ καλα με το στομαχι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα! Άφρο και georgi με αναζητήσατε, χαίρομαι! ;);)

Δυστυχώς όχι, δε ξεκουράστηκα. 8.30 με 16.30 ήμουν στο γραφείο με ηλεκτρολόγο, ξυλουργό και κλειδαρά! Τρελή διασκέδαση, μεροκάματο έβγαλα! :lol::lol: Πολλές δουλειές που πρέπει να γίνουν και όλα να'ναι τελειωμένα μέχρι τη Τετάρτη... :? Πολλή κούραση αλλά χαίρομαι γιατί τα πράγματα πήραν το δρόμο τους!!

Γύρισα, έκανα μπανάκι, έριξα κι έναν ωραίο ύπνο και περιμένω τον αντρούλη μου, που είχε δουλίτσα, να φάμε μπαρμπουνάκια ψητά, πατάτες τηγανιτές και μπρόκολο! :D:D

Jule μου υπομονή, καμιά ταινία να δεις? Και δεν είσαι μόνη σου, εκεί είναι κι ο Αλέξης!! :P:P Ωραία κι η ιδέα του cheesecake!! Γιαμ!

Κι εμείς ανήκουμε στα ζευγάρια που δε γιορτάζουν τον Βαλεντίνο, τη θεωρώ καταναλωτική γιορτή αλλά πάλι όπως το νιώθει κανείς. Εγώ έχω γενέθλια την επομένη στις 15, οπότε προτιμώ να γιορτάζω αυτα!! :lol::lol::lol:

Εύχομαι ένα γλυκό Σαββατόβραδο! Σας φιλώωω!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας ευχομαι ενα γλυκο σαββατοβραδο σε ολες...

jule μου σε καταλαβαινω αλλα δες καμια ταινια η πες στην κολλητη σου να ερθει να κανετε κουρες ομορφιας και κουτσομπολια????

ε?

εμεις ειχαμε παει βολτα στο κεντρο, φαγαμε(ακομα χωνευω) ψωνισα και λιγο κρεας απο τη βαρβακειο, πηγα σουπερ-μαρκετ και ηρθαμε.

Μολις εκανα μπανακι , και η κολλητη μου μας πηρε να παμε να τη βρουμε για ενα ποτακι στον πειραια σε ενα απο τα αγαπημενα μου εθνικ μπαρ καφε το un mundo

μοναχα που εγω δε μπορω να πιω ποτακι :(:(:(:( με κανενα χυμο θα τη βγαλω παλι..

εχουν πρηστει καθολου τα μαγουλακια σας ή μονο εγω ειμαι τοσο φραπα?

Στην ευτοκια θα κανω μαθηματα ανωδυνου τοκετου οχι στο ελενα, κριμα δε θα σε δω geov μου...

Samarcande ma chere, φυσικα και σας αναζητησαμε, να ρελαξαρετε λιγουλακι κυρια μου πολυ κουραζεστε ομως ολα δρομολογουνται οποτε τελεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλιτσες?? Jule μου κοριτσακι μου μη στενοχωριεσαι, σκεψου τον μπεμπουλινο σου ειναι μεγαλος και ειναι εκει μαζι σου! Samarcande μου ολα πηγαινουν μια χαρα! Τελεια! :D Και τα μπαρμπουνακια αχ τι τελειο φαγητο! Μιαμ μιαμ! GeoV με το καλο τα μαθηματα στο Ελενα, ειναι ωραιο να ειμαστε ενημερωμενες οσο γινεται. Afro24 καλη αρχη και σε σενα την Δευτερα. Θα σ αρεσουν πολυ ειμαι σιγουρη, θα γνωρισεις και αλλες κοπελες εκει. Τελεια! Εγω πηγαινω Τριτη, μπορει καποια μερα ομως να τυχει να βρεθουμε. Που θα γεννησεις? Φιλακια σε ολες να εχετε ενα ομορφο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχας ευχομαι ενα γλυκο σαββατοβραδο σε ολες...

jule μου σε καταλαβαινω αλλα δες καμια ταινια η πες στην κολλητη σου να ερθει να κανετε κουρες ομορφιας και κουτσομπολια????

ε?

εμεις ειχαμε παει βολτα στο κεντρο, φαγαμε(ακομα χωνευω) ψωνισα και λιγο κρεας απο τη βαρβακειο, πηγα σουπερ-μαρκετ και ηρθαμε.

Μολις εκανα μπανακι , και η κολλητη μου μας πηρε να παμε να τη βρουμε για ενα ποτακι στον πειραια σε ενα απο τα αγαπημενα μου εθνικ μπαρ καφε το un mundo

μοναχα που εγω δε μπορω να πιω ποτακι :(:(:(:( με κανενα χυμο θα τη βγαλω παλι..

εχουν πρηστει καθολου τα μαγουλακια σας ή μονο εγω ειμαι τοσο φραπα?

Στην ευτοκια θα κανω μαθηματα ανωδυνου τοκετου οχι στο ελενα, κριμα δε θα σε δω geov μου...

Samarcande ma chere, φυσικα και σας αναζητησαμε, να ρελαξαρετε λιγουλακι κυρια μου πολυ κουραζεστε ομως ολα δρομολογουνται οποτε τελεια...[/quot

ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΚΟΛΛΗΤΗ(ΦΙΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΠΙΟ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ) ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΤΗΝ ΕΧΑΣΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΠΑΘΕ.ΑΠΛΑ ΓΙΝΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΝΑ

ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΡΕΑ...ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ!!!ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΤΗ,ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΦΙΛΕΣ,ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ...ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΩ ΜΟΥΤΖΕΣ...ΓΙ΄'ΑΥΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΑΦΡΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ....ΤΗ ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ....ΜΕΝΕΙ ΜΑΚΡΥΑ ΜΟΥ!!ΟΠΟΤΕ!!ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΣ!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΗΓΟΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...