Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Γεια σας τσουπρες! δυο μερες εχω να μπω και γραψατε πολλα!!!!!!!

Εγω αυτα τα : δεν πειναω κτλ και δεν παιρνω κιλα, δε θα τα σχολιασω ΣΑΣ ΦΘΟΝΩ ασυστολαααααα, ντροπιαζετε το εγκυμονον ειδος!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Οπως καταλαβατε βρηκατε το ευαισθητο σημειο μου και αυτο ειναι μειον μου και αυτο ειναι μειον μου, ωστοσο ευγε στις κορμαρες του θεματος μας.

Εγω θα ιδρυσω κλαμπ με τις αντι-κορμαρες...

Αντρια μου, τωρα περα απ την πλακα, ειναι καλο που δεν τρως πολυ ομως καθε τρεις ωρες προσπαθησε να τρως κατι για τη μπεμπα κανα γιαουρτι(οχι ληγμενο :D ), φρουτακια κτλ

Επισης εχω να ανακοινωσω οτι αν σε 2 εβδομαδες η καμπυλη μου βγει καλη θα τσακισω τα ζεστα γαλακτομπουρεκα ολου του ντουνια...

Σας αγαπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντρια μου, τωρα περα απ την πλακα, ειναι καλο που δεν τρως πολυ ομως καθε τρεις ωρες προσπαθησε να τρως κατι για τη μπεμπα κανα γιαουρτι(οχι ληγμενο :D ), φρουτακια κτλ

8a kanw ta tsisa mou panw mou apo to poli gelio :)):)) :))..

Auto prospa8w na kanw afro mou na trww kati tis ka8e liges writses :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Steisy εννοειται πως θα πας να κανεις εναν υπερηχο γυρω στην 26-27 εβδομαδα. Αυτο θα εκανα εγω και στην πρωτη εγκυμ. αυτο εκανα. Επειδη καποιο μηνα δεν μου ειπε.

Σαμανθα που μενεις;

Ανδρια καλα ψωνια και φαε καμια πιτουλα απο την μαμακα. Και εγω φτιαχνω παρα πολυ ωραιες πιτες(ετσι λενε οι αλλοι).

Αφρο μου τρωγε απο τωρα γιατι εισαι μια χαρα.

Σουλα για το θηλασμο τα φαγητα που δεν πρεπει ειναι : παντζαρια, οσπρια, κουνουπιδι, μπροκολο.

εχθες μας ειπαν οτι εχει χρωμα και οτι ειναι βαρια για το στομαχι. Ολα περνανε στο γαλα. Οχι καφε και οχι τσαι, δημιουργει νευρικοτητα στο μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

* Επεξεργασία δημοσίευσης

* Αναφέρετε αυτήν την δημοσίευση

* Απάντηση με παράθεση

Re: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4

Δημοσίευσηαπό afro24 » Παρ Φεβ 04, 2011 2:21 pm

Γεια σας τσουπρες! δυο μερες εχω να μπω και γραψατε πολλα!!!!!!!

Εγω αυτα τα : δεν πειναω κτλ και δεν παιρνω κιλα, δε θα τα σχολιασω ΣΑΣ ΦΘΟΝΩ ασυστολαααααα, ντροπιαζετε το εγκυμονον ειδος!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Οπως καταλαβατε βρηκατε το ευαισθητο σημειο μου και αυτο ειναι μειον μου και αυτο ειναι μειον μου, ωστοσο ευγε στις κορμαρες του θεματος μας.

Εγω θα ιδρυσω κλαμπ με τις αντι-κορμαρες...

Αντρια μου, τωρα περα απ την πλακα, ειναι καλο που δεν τρως πολυ ομως καθε τρεις ωρες προσπαθησε να τρως κατι για τη μπεμπα κανα γιαουρτι(οχι ληγμενο :D ), φρουτακια κτλ

Επισης εχω να ανακοινωσω οτι αν σε 2 εβδομαδες η καμπυλη μου βγει καλη θα τσακισω τα ζεστα γαλακτομπουρεκα ολου του ντουνια...

Σας αγαπω

εγω απλα θα επαναλαβω αυτα που ειπα πριν γιατι δεν εχω να πω κατι αλλο, απλα κυριες συλφιδες με ισοπεδωσατε, αισθανομαι το απολυτο γουρουνι, μετα την εγκυμοσυνη θα εχω να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης και τα προηγουμενα, καθοτι ειμαι θρεμμενο το πουλακι μου...

και το διλημμα που ανακυπτει ειναι το εξης:

διαιτολογος ή φερμουαρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera se oles.

Ax Georgi mou kai panw pou elega oti me to pou tha gennisw ta duo prwta pragmata pou tha kanw einai na koimithw mproumita kai na zhthsw apo ton andra mou na mou ferei enan karamel machiato apo ta starbucks, diavazw oti o kafes sto thilasmo fairnei neurikotita sto paidi...ase pou trelenomai gia brokolo. Auto pou mou eipe mia fili pou konteuei twra na sarantisei einai oti sto thilasmo auto pou prepei na trws einai polles soupitses, kathe eidous, kotosoupa, me mosxari, psarosoupa kai polu gala.

Samantha mou sorry gia prin...eixa paei na faw giati katapiastika me douleies tou spitiou kai xehastika...Twra eida to minimataki sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΥΠΝΟ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3,30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 6,30....ΣΠΑΝΙΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΛ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ-ΟΥΡΩΝ ΜΕΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΣΒΑΡΝΑ ΤO MOTHERBABY,MOTHERCARE,PALI...ΣΤΟ PALI EIXE ΠΛ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ Μ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΤΙΜΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΛΕΥΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ AΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕΣ ΤΟ ΞΥΛΟ ΕΜΠΑΙΝΕ Η ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΠΑΝΩ...ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΚΑΝΕ 200 ΕΥΡΩ...ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΠΡΟΙΚΕΣ ΣΤΟ MOTHERBABY ΑΠΟ 90 ΕΥΡΩ ΠΛ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΣΤΟ PALI KAI MOTHERCARE...ΣΗΜΕΡΑ ΤΙ ΦΑΓΑΚΙ ΦΑΓΑΤΕ??ΕΓΩ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΦΑΜΕ...

ΑΧ GEOEGE ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΧΩ ΠΕΙ...ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΗΛΑΣΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΗ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΣΕΧΟΥΣΕΣ ΘΗΛΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ....ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ...ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ-ΔΙΜΗΝΟ ΤΟ ΠΟΛΥ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ...ΘΕΛΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΙΑΙΤΑ Κ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΔΕ ΘΗΛΑΖΩ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΠΙΣΤΕΥΩ...ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΡΡΩΣΤΑ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ...Ε!ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ-ΔΙΜΗΝΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΤΟ ΠΟΛΥ,ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maritina και εγω μετα που θα γυρισω σπιτι θα κοιμηθω μπρουμητα, μονο ετσι ξεκουραζομαι και οπως και εσυ ετσι και εγω μου λειπει πολυ!!!!!

Καφε γιατι δεν πινεις τωρα ντεκαφεινε; Παρ'ολο που οι γιατροι επιτρεπουν εναν την ημερα τωρα.

Ελενα που εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi mou tous treis prwtous mines den epina katholou kafe - mou eixe katsei. Elega den tha pathw tipota an den piw ase pou h kafeini lene oti mporei na auxisei tis pithanotites palindromis. Prin minw eguos ekana kai omoiopathitiki logw allergikis rinitidas. Ousiastika molis tin eixa xekinisei kai anti gia kafe epina ena skeuasma tis Whole Earth polu kalo gia upokatastato tou kafe, polu pio geustiko apo tou korre pou uparxei kai me guarana kai xwris. To briska mono se viologika supermarket. Moiazei polu me nes. Apo ton pempto kai meta den mporesa na kratithw...enan elliniko to prwi pou den kanei kako kai auto...O omoiopathitikos mou otan tou eixa eipa gia ton caramel machiato apo ta starbucks mou leei "Den uparxei xeirotero gia na anereseis omoiopathitiki ktl...einai tourmpo stin kafeini" Den paizetai omws h geusi tou paidia, den paizetai."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλια ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις να θηλασεις και να μην κανεις διαιτα.Οι σουπες αδυνατιζουν και ο θηλασμος επισης. μην ανυσηχεις θα τα χασουμε τα κιλα μας.

Σουλα ξαχασα να γραψω και εχεις δικαιο πολλες σουπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi μου εδώ είμαι!Μπήκα πρίν λίγο αλλα μου ήρθε εμετούλης απο τη καούρα κ έφυγα τρέχωντας στο μπάνιο κ ηρέμησα λίγο. #:-s Τί κάνεις;;Δε πήγες jumbo τελικά;

Πήγα κ εγώ στου Κολωνού το μεσημεράκι (βαρέθηκα μόνη στο σπίτι κ ήρθα πάλι στη μαμά μου)άλλα διάβασα το μήνυμα σου αφού είχα γυρίσει ρε γμτ,άμα ήξερα οτι θα πάς μήπως συνατιόμασταν. :( Τεσπά,έφεραν καινούρια σχέδια σε φορμάκια κ είχαν πολλές προσφορές στις πάνες χασέ 100% βαμβάκι αλλα κ σε πολλά βρεφικά είδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου συμφωνώ με τη Μαριτίνα!Μας το είπε κ η μαία χθές στη συνάντηση!Άν σκεφτείς οτι στο θηλασμό δε κάνει να τρώς γλυκά,τηγανητά,καυτερά,να πίνεις καφέ κ πολλά άλλα τότε κ αυτό είναι ένα είδος δίαιτας! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλια ποιος σου ειπε οτι δεν μπορεις να θηλασεις και να μην κανεις διαιτα.Οι σουπες αδυνατιζουν και ο θηλασμος επισης. μην ανυσηχεις θα τα χασουμε τα κιλα μας.

Σουλα ξαχασα να γραψω και εχεις δικαιο πολλες σουπες!!!

ΡΕ ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΓΙΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!ΓΙΟΥΛΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΣΥ ΑΚΟΥΩ ΔΙΑΦΟΡΑ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΚΙΛΑ ΣΤΟ ΘΗΚΑΣΜΟ???ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΓΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ...ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΕΧΟΥΣΕΣ..ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΔΗΛΑΔΗ!!ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΛΑΤΟΝΕΡΟ ΑΛΛΑ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ!!!Η ΘΑ ΠΑΡΩ ΘΗΛΕΣ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ Η ΘΗΛΑΣΤΡΟ!!ΑΤΥΧΗ!!ΑΛΛΗ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΘΗΛΑΣΤΡΑ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Με γεια ολα τα καινουρια πραγματακια στις μανουλες που εκαναν ψωνακια!! Εμεις ακομη δεν ξεκινησαμε, σιγουρα ομως θα το κανουμε με την καινουρια εβδομαδα. Καμπυλη σακχαρου μου ειπε ο γιατρος μου πως ισως και να μην χρειαστει να κανω. Θα μου πει σε 3 εβδομαδες που θα τον ξαναδω. Εκανα ομως χθες εξετασεις αιματος. Εχω προδιαθεση και κληρονομικοτητα στη χοληστερινη και για αυτο ηθελα να ελεγξω πως ειμαι. Ολες οι τιμες που την αφορουν ειναι στο κοκκινο!! :shock: Ετσι απο σημερα κοβω γλυκα, κρεας λιπαρο, τυρια που μου αρεσουν, αυγα πολλα και μαγιονεζα! Ενταξει δεν πρεπει να το αφησω, θα προσπαθησω να την ριξω. Ο αιματοκριτης μου αντιθετα επεσε, οπως ειναι και αναμενομενο στο 34. Ολα τα αλλα μια χαρα. Ετσι τωρα ακουω πιτσες και καρμποναρα που εφτιαξε σημερα η Γιουλη και ζηλευω αφου δεν κανει να τα φαω! Πανω απ ολα ομως η υγεια! :D Σας στελνω τα φιλια μου!! Να ειστε ολες καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι μου εμένα η μία είναι προς τα μέσα κ αυτό που μου είπε ο γιατρός μου απο τον 3ο μήνα είναι να βάζω τον άντρα μου να την "παίζει" χαχαχα!! =))=))=)) Βελτίωση δεν είδα πάντως! :lol: Τη σιλικονάτη θηλή δεν τη γλιτώνουμε. Επίσης για να έχεις γάλα πρέπει να βάζεις συνέχεια το παιδί στο στήθος για να κατεβάζει συνέχεια κ να πίνεις πολλά υγρά,να τρώς φρούτα κ γενικότερα φαγητά πλούσια σε βιταμίνες που πιθανολογώ οτι δεν παχαίνουν αλλα δεν παίρνω κ όρκο!Ας μας πούν κ οι δευτερομανούλες την εμπειρία τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα :D ...georgi δεν εχω σκοπο να κανω αμεσα παιδι με τιποτα!!!Εννοουσα σε 2-3 χρονακια,βλεπουμε πως 8α πανε τα πραγματα...απλα κανω πρακτικες αγορες για να μην χρειαστει τοτε να αγορασουμε παλι τα ιδια,γιαυτο κ η κουνια δεν γινεται κρεββατι ,μεχρι να μεγαλωσει το μωρο πολυ πι8ανον να κανω το 2ο....οποτε δεν εχει νοημα.Τα σουτιεν 8ηλασμου ποτε ειναι καλα να τα αγορασουμε,δεν 8α μεγαλωσει κ αλλο το στη8ος μεχρι τον ενατο?Γι αυτο το αφησα για αρχες Απριλιου....

Happy εχεις δικιο ειναι πολυ ακριβα...μια προικα σχεδον οσο η κουνια δλδ 300 ευρω περιπου...δεν ειχαμε σκοπο να την παρουμε αλλα δεν μπορεσαμε να αντιστα8ουμε κιολας,ας ζησουμε το ονειρο μαζι με την μπεμπα σε ενα ομορφο δωματιακι κ ας πιεστουμε ,τι να κανουμε χαλαλι της!!!Αχχ απο τωρα μας τα τρωει χαχα!!!1η φορα στην ζωη μου,λογικο,που βγαινω στην αγο

ρα χωρις να σκεφτομαι τον ευατο μου...ποιος εγω που ζουσα με την ατακα "Ψωνιζω αρα Υπαρχω"!!!

Οσο για τα κιλα...πονεμενη ιστορια,13 κιλα σιγουρα,το καλο ειναι πως δεν μου φαινεται,αλλα εγω το ξερω...κ τωρα που σας γραφω τρωω λιγη μερεντουλα... :oops:

Ανυπομονω 15 Φεβρουαριου να δω το μωρουλι μου...8α εχει μεγαλωσει πολυ τωρα :D

Φιλια πολλαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μου με συγχωρεις αλλα μη με παρεξηγεις αλλα δεν τα εχω καλα με τα ονοματα. Στους αριθμους ειμαι πρωτη, θυμαμαι αριθμους τηλ. απο παλια,αλλα ονοματα εχω βαπτησει πολλους ειδικα στην δουλεια μου!!!!!!!!!!!

Ελενα πεταχτηκα για μιση ωριτσα και γυρισα στο Περισσο. Εχω παρτυ να παω αυριο, πηρα μονο για το μπεμπη 2 μπιμπερο και 2 σελτεδακια. Να σου πω δεν κοιταξα καθολου στα φορμακια.

Εγω κοριτσια δεν μπορω να σας βοηθησω με τα κιλα στο θηλασμο επειδη επαθα νευρικη ανορεξια και δεν ετρωγα τπτ, γι'αυτο και μες σε 4 μηνες ημουνα λιγο πιο κατω απο τα κιλα μου. Θυμαμαι παρακαλαγαμε τον γιο να τρωει και εμενα. Δεν το ευχομαι σε καμια ειναι οτι χειροτερο μπορει να συμβει σ'εναν ανθρωπο. Κοριτσια μη φοβαστε δεν κυνδινεβαιτε, η δικια μου περιπτωση ηταν περιεργη τοτε.

Οσο για τα γλυκα στο θηλασμο δεν το θυμαμαι, γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μην φαμε εστω και λιγο, θα μας πεσει το σακχαρο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γκαστρουλες!!!

πριν καμια ωρα γυρισα κι εγω, σημερα ειχαμε εξορμηση στα πρεναταλ, λητω και μαμας εντ παπας!!!!

πηραμε τις τιμουλες μας, και το σαββατοκυριακο πρεπει να αποφασισει ο αντρας μου για το καροτσι ( το αφησα πανω του ) να παμε την αλλη εβδομαδα να κλεισουμε τα πραγματακια της μπεμπουλας μας!!!

μετα, θα κατεβουμε λιγο να δουμε τους γονεις μου και μεχρι τις 20 φλεβαρη θα ειμαστε αθηνα , γιατι εχω τις εξετασεις αιματος , ουρων και σακχαρου να κανω...και το μαρτιο, θα στησουμε το δωματιο!!! τελεια!!!

ηλιοδωρα μου, λιγο θα τρως πιο υγιεινα και αμεσως θα κατεβουν οι τιμουλες της χοληστερινης!! μην ανησυχεις!!

κοριτσια κι εγω θελω να θηλασω, αλλα εχω μικρουλες θηλες και φοβαμαι μηπως δε βολευεται η μικρη μου....καθε βραδι, βαζω κρεμουλα και τις τραβαω μαλακα ( ετσι μου ειπε ο γιατρος ) κι ελπιζω μεχρι να γεννησω να γινουν.....πιπιλα!!αυτο ειναι που λενε : " να τραβας τα β...ια σου!!!!"οσο για το γαλα, κι εγω ξερω οτι απαγορευεται ο καφες και καποια τροφιμα υποπτα για δημιουργια κολικων!!!

που λετε, πριν μεινω εγκυος το μαρτιο, εκοψα το τσιγαρο, οποτε οταν εμεινα το σεπτεμβριο, δεν δυσκολευτηκα να κοψω και τον καφε....τωρα τελευταια, ομως, σκεφτομαι πολυ εντονα οτι, μετα το θηλασμο θα ηθελα να πιω λιγο κρασι και να κανω ενα τσιγαρο....περιεργο!!!!μαλλον ειμαι αγχωμενη, και το μυαλο μου θυμαται τι καλα που ηρεμουσα οταν καπνιζα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο 6 μηνες κ κατι μερες τα καταφερατε κοριτσια κ με αναγκασατε να φορεσω ξανα σερβιετα :lol: τι παθατε βρε σημερα εχω σκασει στα γελια!!!καλα αφρο εσυ δεν παιζεσε με τιποτα ε!!!!τρελοκομειο!!!βαλε με κ εμενα στην ομαδα σου :lol::lol::lol:

τελικα τον καταφερα τον συζηγο για την κουνουπιερα :D βγηκαμε για ψωνια το απογευμα περασαμε μια βολτα απο κουκου να δουμε τι παιζει κ μετα στο μαγαζι για την κουνουπιερα...τελικα δεν ειχε καθολου εκπτωση αυτη που ηθελα κ πηραμε σετ προικα με 80 ευρω την φραουλιτσα :lol::lol::lol: κ ηταν ιδεα του αντρα μου..μου λεει εκει που ειναι να δωσεις 40 μονο για μια κουνουπιερα δωσε 80 να παρουμε ενα σετ :D αλλαξε ολη η κουνια αμεσως!!!!το σετ ειχε παπλωμα σεντονακι με λαστιχο μαξιλαρακι κ κουνουπιερα σουπερ!!!περασαμε μετα κ απο μια θεια του δικου μου κ με ξανα εστειλε πισω στο μαγαζι να διαλεξω δωρο για την μπεμπουλα απο αυτην :D της πηρα ενα σετ σεντονακια κ μια κουβερτουλα ισπανικη αλλη μια κουβερτουλα μου πηρε κ η πεθερα σημερα απο την τουρκια μια χαρα μας εκατσε τα μαζεψαμε τα δωρακια μας :lol::lol::lol:

οσο για το τσιγαρο τι να πω...το εκοψα στην 8 εβδομαδα εντελως αλλα επιασα κανα δυο φορες τον εαυτο μου να κανει την αντανακλαστικη κινηση να παρει τα τσιγαρα απο το τραπεζι :shock::lol::lol: εφαγα γερη φλασια εκεινη την ωρα....!!!καφε πινω οταν θελω κ νες κ γαλλικο μια φορα την ημερα κ αν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλη μου με συγχωρεις αλλα μη με παρεξηγεις αλλα δεν τα εχω καλα με τα ονοματα. Στους αριθμους ειμαι πρωτη, θυμαμαι αριθμους τηλ. απο παλια,αλλα ονοματα εχω βαπτησει πολλους ειδικα στην δουλεια μου!!!!!!!!!!!

Ελενα πεταχτηκα για μιση ωριτσα και γυρισα στο Περισσο. Εχω παρτυ να παω αυριο, πηρα μονο για το μπεμπη 2 μπιμπερο και 2 σελτεδακια. Να σου πω δεν κοιταξα καθολου στα φορμακια.

Εγω κοριτσια δεν μπορω να σας βοηθησω με τα κιλα στο θηλασμο επειδη επαθα νευρικη ανορεξια και δεν ετρωγα τπτ, γι'αυτο και μες σε 4 μηνες ημουνα λιγο πιο κατω απο τα κιλα μου. Θυμαμαι παρακαλαγαμε τον γιο να τρωει και εμενα. Δεν το ευχομαι σε καμια ειναι οτι χειροτερο μπορει να συμβει σ'εναν ανθρωπο. Κοριτσια μη φοβαστε δεν κυνδινεβαιτε, η δικια μου περιπτωση ηταν περιεργη τοτε.

Οσο για τα γλυκα στο θηλασμο δεν το θυμαμαι, γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να μην φαμε εστω και λιγο, θα μας πεσει το σακχαρο!!!!!!!!

ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΡΕΞΗΓΩ ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΙΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΣΧΗΜΕΣ ΑΝΑΜΗΝΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ...ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙ ΑΥΤΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα παντα δεν ειχε η προικα; Θα παρεις απο αλλου;

Αφροδιτη που ειναι το μαγαζι μαμας κ παπας; Θελω να παω εαν ειναι κοντα μου!!

Γιουλη τα κρουασαν μου βγηκαν τελεια αλλα δεν ειναι σφολιατα ειναι με ζυμη και πανω απο ολα ειναι σπιτικα.

http://www.greekmasa.gr/index.php?optio ... &Itemid=49

Καλη επιτυχια!!!!!

εμενα δεν μου αρεσει το Γεωργια για τον ιδιο λογω με εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...