Μετάβαση σε περιεχόμενο

HOMETEST ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ?????????


maria12

Recommended Posts

μαρια,να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη ευχομαι!!!!!!!!! :D:D:D:D ποτε θα πας για υπερηχο?????εγω ακομα τα περιμενω τα hometest.....μενω σε νησι και αργουν..... :roll:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Και εσύ να χαίρεσαι τα παιδιά σου (την Αναστασία σου και το σκυλάκι σου)!!!!!!

Μου είπε ο γιατρός μου να πάω μετά τις 14/2 γιατί ειναι ακόμα πολύ νωρίς.

Φαντάσου λογικά εγώ θα αδιαθετούσα αύριο ή μεθαύριο!

Ελπίζω να σου φέρουν την ίδια τύχη και να μην προλάβεις καν να τα χρησιμοποιήσεις!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι,εκανα ενα τεστ φαρμακειου αλλα βγηκε αρνητικο...παρολα αυτα εχω πολλα συμπτωματα...περιμενω λοιπον τα τεστακια απο το ιντερνετ να δουμε τι γινεται.... :roll:

ευχαριστω για τις ευχες!!!!!!!!!!!!τα χαιρομαι τα παιδακια μου!!!!!!!την αναστασια και τον σκυλο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρο?????? :?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι,εκανα ενα τεστ φαρμακειου αλλα βγηκε αρνητικο...παρολα αυτα εχω πολλα συμπτωματα...περιμενω λοιπον τα τεστακια απο το ιντερνετ να δουμε τι γινεται.... :roll:

ευχαριστω για τις ευχες!!!!!!!!!!!!τα χαιρομαι τα παιδακια μου!!!!!!!την αναστασια και τον σκυλο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ποτε εχεις ραντεβου με το γιατρο?????? :?::?::?:

Μακάρι το τεστ να κάνει λάθος!!!!!Μήπως έγινε και αργά η σύλληψη και δεν το δείχνει ακόμα???

Θα πάω για υπέρηχο μάλλον 14/2, την άλλη Δευτέρα, έχω πολύ αγωνία, δεν κοιμάμαι καλά....

Μπορείς να με καταλαβεις, γιατί καλά τα τεστ και οι χοριακές αλλά έχω αγωνία να το δω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ!!!!!Κ ΝΑ ΚΟΙΜΑΣΕ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙΣ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΗΡΕΜΙΑ...

muriam μου προσπαθώ, δε κανω τίποτα, προσέχω πάρα πολύ, και ξεκουράζομαι.

Να περάσει η βδομάδα, να πάμε στον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα σε καταλαβαινω μαρακι μου!!!!!!!! ;) ολες την ιδια αγωνια εχουμε!!!!!!! :D να δεις πως θα νιωσεις οταν δεις το μικρο σου σπορακι.....τελεο συναισθημα!!!!!!!!! ;) ααααα,κοιμησου τωρα γιατι σε 9 μηνες δε θα σε αφηνει το μπουμπουκι σου να ξεκουραστεις!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι muriam αυτό λέω και εγώ θα πάω στο γιατρό και όλα θα είναι τέλεια!!!!

grousaki τελευταία περίοδος ήταν 6/1, στις 14/2 θα πάω στο γιατρό , υπάρχει περίπτωση να ακούσω καρδούλα?? ή είναι πολύ νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki se katalavainw apolyta!!!!!!!!!!kai egw perimenw thn deytera na kanw thn ayxenikh!!!den pernane oi meres!!!!!thelw na dw oti einai kala na hremisw!!!!!!!!!!ante ypomonh ola kala tha pane tha to deis!!!!!!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki se katalavainw apolyta!!!!!!!!!!kai egw perimenw thn deytera na kanw thn ayxenikh!!!den pernane oi meres!!!!!thelw na dw oti einai kala na hremisw!!!!!!!!!!ante ypomonh ola kala tha pane tha to deis!!!!!!!!!!! :D:D

nai titinaki mou ola kala tha mas pane!!!!!

oi meres den pernoun........alla ipomoni.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα maria ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ,σου εύχομαι 9 υπέροχους μήνες και μια ζωή όλο χαρές.

Τελικά τα hometest είναι γουρλίδικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

grousi,Boub είστε οι επόμενες αφού παραγγείλατε και εσείς ;);););):lol::lol::lol:

Ευχαριστώ πολύυυ!! Μακάρι! Αυτά τα τεστάκια μου αρέσουν αλλά με μπερδεύουν. Τα της ωορρηξίας δε μου έχουν βγάλει ποτέ σκούρα γραμμή, αρα τι να πιστέψω...? πως δεν είχα καθόλου ωορρηξία...? Tέλος πάντων, για να μην αγχώνομαι άλλο είπα να αφιερωθώ στον γάμο μου που έρχεται σύντομα και να αφήσω στην άκρη το άλλο θέμα. Οι ελεύθερες επαφές συνεχίζονται κανονικά και βλέπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Θα ήθελα να σας πω την δική μου περίπτωση σχετικά με τα τεστ ωοριξιας και εγκυμοσύνης από την συγκεκριμένη εταιρεία έχω παρει τα τεστ με της ωοριξιας είμαι απόλυτα ικανοποιημένη αλλά με της εγκυμοσύνης δεν μπορώ να βγάλω άκρη μια φίλη μου είχε κάνει εξωσωματική και ενώ είχε πετύχει και ήταν έγκυος τα τεστ της έβγαζαν ότι δεν είναι!!!!!!! Πριν λίγο καιρό ενημερώθηκα την γυναικολόγο μου ότι έχω πολυκυστικες ωοθήκες μου έδωσε ένα τζελ για καλύτερα αποτελέσματα στο να μείνω έγκυος ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ ενδοκολπικα για 10 μέρες από την 10η μέρα του κύκλου μου και να έρχομαι σε επαφή με τον άντρα μου αμέσως μετά την χρήση του τζελ όταν περάσανε οι μέρες αρχιζα να έχω νεύρα ανακατοσουρες κ πονοκέφαλο τώρα έχω 3 μέρες καθυστέρηση έκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε μια άχνη γραμμή ίσα που φαινόταν και το δεύτερο που έκανα πάλι το ίδιο έβγαλε σήμερα έκανα κι άλλο κ δεν εμφάνισε τπτ!!!!!! Έχετε καμία γνώμη τι μπορεί να συμβενει???????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Roula264@gmail.com είπε:

Θα ήθελα να σας πω την δική μου περίπτωση σχετικά με τα τεστ ωοριξιας και εγκυμοσύνης από την συγκεκριμένη εταιρεία έχω παρει τα τεστ με της ωοριξιας είμαι απόλυτα ικανοποιημένη αλλά με της εγκυμοσύνης δεν μπορώ να βγάλω άκρη μια φίλη μου είχε κάνει εξωσωματική και ενώ είχε πετύχει και ήταν έγκυος τα τεστ της έβγαζαν ότι δεν είναι!!!!!!! Πριν λίγο καιρό ενημερώθηκα την γυναικολόγο μου ότι έχω πολυκυστικες ωοθήκες μου έδωσε ένα τζελ για καλύτερα αποτελέσματα στο να μείνω έγκυος ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ ενδοκολπικα για 10 μέρες από την 10η μέρα του κύκλου μου και να έρχομαι σε επαφή με τον άντρα μου αμέσως μετά την χρήση του τζελ όταν περάσανε οι μέρες αρχιζα να έχω νεύρα ανακατοσουρες κ πονοκέφαλο τώρα έχω 3 μέρες καθυστέρηση έκανα το πρώτο τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε μια άχνη γραμμή ίσα που φαινόταν και το δεύτερο που έκανα πάλι το ίδιο έβγαλε σήμερα έκανα κι άλλο κ δεν εμφάνισε τπτ!!!!!! Έχετε καμία γνώμη τι μπορεί να συμβενει???????? 

Καλησπέρα! Τα τεστακια αυτά είναι πολύ αξιόπιστα.  Αν σου έβγαλε έστω και ΑΧΝΗ γραμμή τότε υπάρχει εγκυμοσυνη. Το τελευταίο ποτέ το έκανες? Αν είχες πιει πολλά υγρα μπορεί να αλλοιωθηκε το αποτέλεσμα. Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο της βιοχημικης εγκυμοσύνης κατά την οποία γίνεται κάποια σύλληψη αλλά τελικά δεν προχωράει η εγκυμοσυνη οπότε πέφτει η χοριακη.. τέλος αν η αχνή γραμμή δε βγήκε στο πρώτο πενταλεπτο και ειναι γκρι τοτε δεν της δινεις σημασια...λέγεται evaporation  line και δεν είναι θετικό αποτέλεσμα. ..όπως καταλαβαινεις τα εχω δει ολα τοσα χρονια οποτε εχω κανει διατριβη στα τεστ!!!????εγώ σου προτείνω να πας για εξέταση αίματος που είναι η πιο έγκυρη εξέταση για εγκυμοσυνη!καλά και θετικά αποτελέσματα εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλησπέρα! Τα τεστακια αυτά είναι πολύ αξιόπιστα.  Αν σου έβγαλε έστω και ΑΧΝΗ γραμμή τότε υπάρχει εγκυμοσυνη. Το τελευταίο ποτέ το έκανες? Αν είχες πιει πολλά υγρα μπορεί να αλλοιωθηκε το αποτέλεσμα. Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο της βιοχημικης εγκυμοσύνης κατά την οποία γίνεται κάποια σύλληψη αλλά τελικά δεν προχωράει η εγκυμοσυνη οπότε πέφτει η χοριακη.. τέλος αν η αχνή γραμμή δε βγήκε στο πρώτο πενταλεπτο και ειναι γκρι τοτε δεν της δινεις σημασια...λέγεται evaporation  line και δεν είναι θετικό αποτέλεσμα. ..όπως καταλαβαινεις τα εχω δει ολα τοσα χρονια οποτε εχω κανει διατριβη στα τεστ!!!????εγώ σου προτείνω να πας για εξέταση αίματος που είναι η πιο έγκυρη εξέταση για εγκυμοσυνη!καλά και θετικά αποτελέσματα εύχομαι! 

καλε φίλη πραγματικά διατριβή εχεις κάνει!!!! σαν Μαιευτήρας τα λες! χαχαχαχαχαχχαχαχα!!! Συμφωνώ πάντως και εγω που τα χρησιμοποίησα οτι είναι έγκυρα. εμένα τουλάχιστον και τα ωορρηξίας(τον πρώτο καιρό που τα χρησιμοποίησα) αλλά και τα εγκυμοσύνης ήταν 100% μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

καλε φίλη πραγματικά διατριβή εχεις κάνει!!!! σαν Μαιευτήρας τα λες! χαχαχαχαχαχχαχαχα!!! Συμφωνώ πάντως και εγω που τα χρησιμοποίησα οτι είναι έγκυρα. εμένα τουλάχιστον και τα ωορρηξίας(τον πρώτο καιρό που τα χρησιμοποίησα) αλλά και τα εγκυμοσύνης ήταν 100% μέσα.

Ε μα....τα έχω δει όλα τόσα χρόνια! !!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...