Μετάβαση σε περιεχόμενο

HOMETEST ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ?????????


maria12

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εγώ είχα ενα πρόβλημα υγείας και υποτίθεται ότι έχασα τις γόνιμες ημέρες.

Παρόλα αυτά πήρα τεστ, για την ακρίβεια hometest, και έκανα τεστ ωορρηξίας.

Ποτέ δεν κατάλαβα αν έγινε ωορρηξία γιατί μου έβγαζε λίγο πιο αχνή απο την κανονική.

Βέβαια λέει ότι αυτό είναι αρνητικό, αλλά γιατί βγαίνουν 2 γραμμές?

Τελευταία περίοδο είχα 6.1.2011 και εκανα σήμερα τεστ εγκυμοσύνης για να δω πώς λειτουργούν, μου βγάζει μια λίγο πιο αχνή ροζ, ίσα ίσα που φαίνεται, το έκανα 2 φορές.

Έχω παλαβώσει με αυτά τα τεστ, μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τι γίνεται?

Έχει χρησιμοποιήσει κάποια αντίστοιχα????

Συγγνώμη αν σας ζάλισα αλλά καταλαβαίνετεεεεεεεεεεεε.............το θέλω τόσοοοοοοοοοο πολύυυυυυυυυυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου εισαι εγκυοςςςςςςςςςςςς!!!Ειναι αξιπιστα τα τεστακια τα πηρα κι εγω και μια χαρα λειτουργουν!!!! :D

Μακάρι Αναστασία μου να έχεις δίκιο αλλά πώς να είμαι????

Αφού έχασα τις γόνιμες και γενικά δεν ήρθα σε επαφή αρκετες ημέρες, πιο λίγες από ποτέ!

Και σήμερα έκανα επιτηδες τεστ ωορρηξίας και μου βγάζει πάλι μια γραμμή λίγο πιο αχνή!

Βγήκα να πάω φαρμακείο να πάρω self clear γιατί υποτίθεται ότι είναι νωρίς και δεν βρήκα, άσε που δεν υπάρχει φαρμακείο ανοικτό, και με τα ποδια που να το βρω????

Μακάρι να έχεις εσύ δίκιο, φοβάμαι μήπως είναι λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω πιστευω οτι εισαι!!!!!!τι κυκλο εχεις;αν σου εβγαζε αρνητικο το τεστ ωορηξιας αν εκανες μονο ενα ισως το εκανες αρκετα πριν ανεβει η ορμονη η στη φαση που εφευγε..εν πασει περιπτωσει εφοσον εχεις δυο αχνα θετικα τεστακια εγκυμοσυνης εισαι!!!πηγαινε για μια χοριακη και φανταζομαι οτι θα το επιβεβαιωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ Κ ΓΩ ΑΥΤΑ ΧΡΙΣΙΜΟΠΙΩ Κ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ....ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ Κ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8 Η 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΜΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι βρε κορίτσια να έχετε δίκιο!!!!

Ο κύκλος μου είναι περίπου 28-30. Αλλα τελευταία πήγε και 35.

Για αυτό επικρατεί σύγχιση στο κεφάλι μου και σύμφωνα με διάφορα που διάβασα είναι ακόμα νωρίς να δείξει και η εξέταση αίματος, πρέπει να αντέξω και να περιμένω λίγο, γιατί αυτή την φορά η απογοήτευση θα είναι η χειρότερη.

muriam - cuando σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια, μακάρι να έχετε δίκιο και εγώ αυτό θέλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΟ ΕΣΤΩ Κ ΑΧΝΟ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Κ Η ΧΟΡΙΑΚΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!![/quote

Σε ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria koritsi mou ise egios!!!!kai to diko mou test ixe bgi me mia axni grami kai imoun egios telika! :D

θα τρελαθώωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

Συγγνώμη αν σας κουράζω αλλά έχω ακούσει τόσα που φοβάμαι.......

Θα περιμένω λίγο και θα πάω για χοριακή.

ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΤΕ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ?ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!

Λέω να επαναλάβω το τεστ σε 2 ημέρες και αν βγει πάλι έστω και λίγο αχνό θα πάω.

Νομίζεις ότι εγώ μπορώ να κρατηθώ?Αλλά από το να πάω και να χαθεί το όνειρο....ας αυξήσω τουλάχιστον τις πιθανότητες.

Θα σας ενημερώσω ότι και να γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου όσες φορές έκανα κ τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης ήταν αξιόπιστα όσο δεν πέρνει, πιο μέσα κ απο το γιατρό μου..........το ξέρω γιατι μετα απο 14 μέρες αδιαθετούσα. Στα τεστ εγκυμοσύνης που είχα κάνει 2 φόρες σε προηγούμενες εξωσωματικές ήταν αρνητικά και φυσικά ίχνος δευτερης γραμμης δεν υπήρχε, πιστευω ότι είσαι κάνε κ μια χοριακή όμως. Καλη επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια μου όσες φορές έκανα κ τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης ήταν αξιόπιστα όσο δεν πέρνει, πιο μέσα κ απο το γιατρό μου..........το ξέρω γιατι μετα απο 14 μέρες αδιαθετούσα. Στα τεστ εγκυμοσύνης που είχα κάνει 2 φόρες σε προηγούμενες εξωσωματικές ήταν αρνητικά και φυσικά ίχνος δευτερης γραμμης δεν υπήρχε, πιστευω ότι είσαι κάνε κ μια χοριακή όμως. Καλη επιτυχία.

nikol μου σε ευχαριστώ για το μήνυμα.

Μπορεί να με βρίζεις αλλά να σε ρωτήσω κάτι? Η γραμμή είναι τόσο αχνή που λες και είναι ιδέα μου!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα τεστ εγκυμοσύνης που έιχα κάνει σε όλα και φυσικά δεν ήμουν έγκυος δεν υπήρχε ούτε ιχνος 2ης γραμμής, τωρα που ήμουν δεν έκανα γιατι μου είχαν τελειώσει. Πάντως στο αρνητικό δεν βγαινει ΚΑΜΙΑ 2η γραμμή, γιαυτο σου λέω ότι είσαι. Απο τη στιγμη που σου βγηκε έστω κ αχνη 2η γραμμή είναι πολύ θετικο, περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τη νικολ!!!

εμενα ηταν τοσο αχνη η γραμμη που το κοιταγα ξανα και ξανα ηγια να τη διακρινω!

ΣΥγχαρητηρια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααααα σας ευχαριστώωωωωωω πραγματικά για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις!!!!!!

Θα σας ενημερώσω ότι και να γίνει!!!!

Νιώθω έντονη συγκίνηση, θέλω να κλάψω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ενα ακομη σημαδι λοιπον!η εντονη εναλλαγη συναισθηματων!

γλυκια μου σου ευχομαι ολα να πανε καλα μεχρι τελους!

να μην κουραζεσαι και να μην αγχωνεσαι!

να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΦΕΘΗΚΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΕΠΙΑΣΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ...ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ενα ακομη σημαδι λοιπον!η εντονη εναλλαγη συναισθηματων!

γλυκια μου σου ευχομαι ολα να πανε καλα μεχρι τελους!

να μην κουραζεσαι και να μην αγχωνεσαι!

να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΦΕΘΗΚΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΕΠΙΑΣΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ...ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...

Μακάρι να είναι αλήθειαααα!!!!

Να είσαι καλά και να την χαίρεσαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας.

Εγώ είχα ενα πρόβλημα υγείας και υποτίθεται ότι έχασα τις γόνιμες ημέρες.

Παρόλα αυτά πήρα τεστ, για την ακρίβεια hometest, και έκανα τεστ ωορρηξίας.

Ποτέ δεν κατάλαβα αν έγινε ωορρηξία γιατί μου έβγαζε λίγο πιο αχνή απο την κανονική.

Βέβαια λέει ότι αυτό είναι αρνητικό, αλλά γιατί βγαίνουν 2 γραμμές?

Τελευταία περίοδο είχα 6.1.2011 και εκανα σήμερα τεστ εγκυμοσύνης για να δω πώς λειτουργούν, μου βγάζει μια λίγο πιο αχνή ροζ, ίσα ίσα που φαίνεται, το έκανα 2 φορές.

Έχω παλαβώσει με αυτά τα τεστ, μπορεί κάποια να μου εξηγήσει τι γίνεται?

Έχει χρησιμοποιήσει κάποια αντίστοιχα????

Συγγνώμη αν σας ζάλισα αλλά καταλαβαίνετεεεεεεεεεεεε.............το θέλω τόσοοοοοοοοοο πολύυυυυυυυυυ!!!!!!

Μαράκι, έχω χρησιμοποιήσει και από τα δυο είδη τεστ. Με τα τεστ ωορρηξίας ποτέ δεν έβγαλα άκρη. Τις μέρες που θεωρούσα γόνιμες κι εμένα μου έβγαζε 2 γραμμές, σήμαδι ότι η ορμόνη άρχιζε να ανεβαίνει. Όμως δεν καταλάβαινα ποιά μέρα ήταν η πιο γόνιμη τελικά. Με προσπάθειες αυτές τις μέρες που είχα 2 γραμμές στα τεστ, για 5 περίπου μήνες και δεν έγινε τίποτα. Τελικά έμεινα έγκυος στις διακοπές, σε μέρες που δεν θεωρούσα γόνιμες και χωρίς τεστ ωορρηξίας!! Τώρα είμαι στην 26η εβδομάδα!! Όσο για τα τεστ εγκυμοσύνης θεωρώ ότι είναι αξιόπιστα. Κι εγώ το έκανα σχετικά νωρίς και φάνηκε η δεύτερη γραμμούλα!!! Οπότε και αχνή να είναι η γραμμούλα σου (γιατί είναι νωρίς) νομίζω ότι είναι θετικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, έχω χρησιμοποιήσει και από τα δυο είδη τεστ. Με τα τεστ ωορρηξίας ποτέ δεν έβγαλα άκρη. Τις μέρες που θεωρούσα γόνιμες κι εμένα μου έβγαζε 2 γραμμές, σήμαδι ότι η ορμόνη άρχιζε να ανεβαίνει. Όμως δεν καταλάβαινα ποιά μέρα ήταν η πιο γόνιμη τελικά. Με προσπάθειες αυτές τις μέρες που είχα 2 γραμμές στα τεστ, για 5 περίπου μήνες και δεν έγινε τίποτα. Τελικά έμεινα έγκυος στις διακοπές, σε μέρες που δεν θεωρούσα γόνιμες και χωρίς τεστ ωορρηξίας!! Τώρα είμαι στην 26η εβδομάδα!! Όσο για τα τεστ εγκυμοσύνης θεωρώ ότι είναι αξιόπιστα. Κι εγώ το έκανα σχετικά νωρίς και φάνηκε η δεύτερη γραμμούλα!!! Οπότε και αχνή να είναι η γραμμούλα σου (γιατί είναι νωρίς) νομίζω ότι είναι θετικό!!

Σε ευχαριστώ , και εμένα με μπέρδεψαν πάρα πολύ αυτά τα τεστ ωορρηξίας.

Και σήμερα που έκανα το τεστ εγκυμοσύνης το έκανα γιατι δεν έβγαζα άκρη με τα άλλα.

Θα περιμένω λίγο γιατί ειναι νωρίς και θα κάνω επανάληψη και χοριακή.

Να είσαι καλά και εσύ και το μωράκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...