Μετάβαση σε περιεχόμενο

HOMETEST ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ?????????


maria12

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΟΤΑΝ ΒΓΑΛΟΥΝ 2ΓΡΑΜΜΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝΤΟΝΗ ΜΕ ΤΙΝ ΠΡΩΤΗ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΧΝΗ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ.ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά βρε βγήκε λίγο αχνη και εχεις αμφιβολία; Εγώ όταν έμεινα έγκυος έκανα το τεστ και βγήκε έτσι αχνη και ούτε επανάληψη έκανα ούτε χοριακη πήγα απευθείας για υπερηχο!!! Μην το καθυστερεις αύριο κιόλας κανε χοριακη... Αν βγήκε έστω αχνο στα ούρα που η ποσότητα ανιχνευεται πιο δύσκολα από ότι στο αίμα. Γι αυτό και λένε τα τεστ ούρων καλύτερα να τα κανείς μετά από 7 μέρες ενώ το αίμα δείχνει αμέσως! Άντε περιμένουμε καλά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα ερθει σε επαφη με τον αντρα μου μια φορα σε ολοκληρο τον κυκλο, σε μη γονιμες μερες, και οταν εκανα το τεστ στο σπιτι η γραμμη ηταν αχνη σε βαθμο που νομιζα κι εγω οτι το φανταζομουν, αλλα τελικα ημουν και παραημουν εγκυος!οποτε μην ανησυχεις!κανε τη χοριακη σου να βεβαιωθεις και σου ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελέσματα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria12 τι έγινε με τα hometest..?Ρωτάω γιατί και εγώ τα δοκίμασα μία φορά τον προηγούμενο μήνα και έχω παραγγείλει ολόκληρο stock:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria12 τι έγινε με τα hometest..?Ρωτάω γιατί και εγώ τα δοκίμασα μία φορά τον προηγούμενο μήνα και έχω παραγγείλει ολόκληρο stock:)

Boub αγόρασα για πρώτη φορά hometest. Η αλήθεια είναι ότι παιδεύτηκα πάρα πολύ με τα τεστ ωορρηξίας τα οποία λόγω προβλήματος υγείας που είχα καθυστέρησα και να τα ξεκινήσω.

Μου βγάζουνε συνέχεια δυο γραμμές, οι οποίες πολλές φορές δεν έχουν αισθητή διαφορά, και συνέχεια έλεγα μπας σήμερα, μπας αύριο.... Τελικά , για να δω πώς λειτουργούν έκανα και ένα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο παρουσίασε μια αχνή ροζ γραμμή, η οποία ισα ισα που φαίνεται , το έχω κάνει 4 φορές και βγάζει το ίδιο.

Τα κοριτσια μας εδώ λένε ότι είμαι εγγυος!!!!! :P Το θέλω πάρα πολύ.

θα κάνω χοριακή. Πήγα σήμερα σε μια φαρμακοποιό που βρήκα, και μου είπε να κάνω υπομονή και να περιμένω έστω μια μέρα καθυστέρησης ώστε να είμαι σίγουρη, γιατί ακόμα και αν είμαι το 20% δεν το κρατά , το αποβάλλει ο οργανισμός. Πήρα τα self clear και είπα να κάνω λίγο υπομονή και να κάνω τεστ και χοριακή μετά τις 6 Φεβρουαρίου.

Για την ώρα έχω μια συγκρατημένη χαρά και ελπίζωωωωωωωωωωωω πως το όνειρό μου θα γίνει πραγματικότητα!!!

Πάντως αν όντως είμαι έγγυος , ένα είναι το σίγουρο, είναι ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax maraki mou sugxaritiria kopela mou!!!!!mallon eisai egkuoula opws mas ta les...ante me to kalo kai na exeis mia uperoxi egkimosini!!!!!! @};-@};-

Σε ευχαριστώ μαιμουδίτσα μου!

Να είσαι καλά και σύντομα μανούλαααααα!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria12 η ωορρηξία πραγματοποιείται 2 μέρες από την στιγμή που το hometest θα δείξει την δεύτερη γραμμούλα (χωρίς να βάζω και το χέρι μου στην φωτιά).Ο γαμπρός μου έκανε "διατριβή" πάνω τους για να βρεί την γόνιμη μέρα της αδελφής μου και να κάνουνε αγοράκι !!!!!!!μετά από 3 μήνες τα κατάφερε ενώ τον δούλευα και ναι είναι έγκυος σε αγοράκι.Πάντως τα τεστ εγκυμοσύνης που τα είχα δοκιμάσει δεν ήμουν έγκυος και όντως δεν εμφανιζόταν δεύτερη γραμμή.Όλα είναι με το μέρος σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria12 η ωορρηξία πραγματοποιείται 2 μέρες από την στιγμή που το hometest θα δείξει την δεύτερη γραμμούλα (χωρίς να βάζω και το χέρι μου στην φωτιά).Ο γαμπρός μου έκανε "διατριβή" πάνω τους για να βρεί την γόνιμη μέρα της αδελφής μου και να κάνουνε αγοράκι !!!!!!!μετά από 3 μήνες τα κατάφερε ενώ τον δούλευα και ναι είναι έγκυος σε αγοράκι.Πάντως τα τεστ εγκυμοσύνης που τα είχα δοκιμάσει δεν ήμουν έγκυος και όντως δεν εμφανιζόταν δεύτερη γραμμή.Όλα είναι με το μέρος σου!!!!!!

Τι θετικόοοοοοοοο μήνυμα να είσαι καλά!!!!!!

Μου εφτιαξες την διάθεση! ;)

Να χαίρεστε τον Δημητράκη σας!

Αλλά εχω μια απορία , σήμερα που έκανα και τα δύο τεστ της εγκυμοσύνης είναι το ίδιο, έκανα και της ωορρηξίας και η γραμμή η δεύτερη τωρα είναι πιο έντονη!

Εγώ τι να πιστέψω??? ότι είμαι έγγυος ή ότι έχω ωορρηξία????? χα χα :P:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψιλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δηλαδή και τα τεστ ωορρηξίας και της εγκυμοσύνης βγαίνουν θετικά;Μου θυμίζεις μια ιστορία που μου είπε ο γυναικολόγος μου πως μια γυναίκα είχε δίδυμα που είχαν διαφορά μέσα στην μήτρα 20 μέρες,είχε κάνει η γυναίκα διπλή ωορρηξία μέσα στον μήνα και έπιασαν και τα δύο.Έχει καταγραφτεί στα ιατρικά γεγονότα γιατί είναι σπάνιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψιλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δηλαδή και τα τεστ ωορρηξίας και της εγκυμοσύνης βγαίνουν θετικά;Μου θυμίζεις μια ιστορία που μου είπε ο γυναικολόγος μου πως μια γυναίκα είχε δίδυμα που είχαν διαφορά μέσα στην μήτρα 20 μέρες,είχε κάνει η γυναίκα διπλή ωορρηξία μέσα στον μήνα και έπιασαν και τα δύο.Έχει καταγραφτεί στα ιατρικά γεγονότα γιατί είναι σπάνιο.

Όχι εντάξει δεν θέλω να με γράψει η ιστορία!! :lol::lol:

Προτιμώ να είναι θετικό το τεστ εγκυμοσύνης!!!!

Και τα δύο, και έτσι σήμερα αποφάσισα να περιμένω....υπομονή! να κάνω τεστ με μια μέρα καθυστέρησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλύτερο Μαρία μου όντως είναι να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση.Αν και καλύτερα να μην κάνεις τεστάκι αλλά μια χοριακή γιατί και τα τεστ φαρμακείου άπειρες φορές έχουν βγάλει ψευδή αποτελέσματα.Η χοριακή δείχνει και κανά δυο μέρες νωρίτερα της περιόδου αν είσαι , αν δεν αντέξεις να περιμένεις μέχρι τις 6/2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν κρατήθηκααααααααααα!!!!!!(τι πρωτότυπο θα σκέφτεστε!!!)

Έκανα και άλλο τεστ εγκυμοσύνης hometest σήμερα και πάλι αχνή γραμμή!

Τώρα έκανα self clear , δεν μπορούσα να περιμενω μέχρι αύριο το πρωί, και σε 30 δευτερόλεπτα έβγαλε κανονική γραμμή, καθόλου αχνή.

Τώρα σε λίγο φεύγω πάω για χοριακή , τα αποτελέσματα της οποίας θα τα έχω αύριο το απόγευμα!

Κλαίω και παρακαλώ να είναι αλήθειααααααα!!!!!!!!

Μακάριιιιιιιιιι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε μαρακι μου ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!!!

φανταζομαι την ευτυχεια σου!!!!!ολα δεξια κοπελαρα μου να σου πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν κρατήθηκααααααααααα!!!!!!(τι πρωτότυπο θα σκέφτεστε!!!)

Έκανα και άλλο τεστ εγκυμοσύνης hometest σήμερα και πάλι αχνή γραμμή!

Τώρα έκανα self clear , δεν μπορούσα να περιμενω μέχρι αύριο το πρωί, και σε 30 δευτερόλεπτα έβγαλε κανονική γραμμή, καθόλου αχνή.

Τώρα σε λίγο φεύγω πάω για χοριακή , τα αποτελέσματα της οποίας θα τα έχω αύριο το απόγευμα!

Κλαίω και παρακαλώ να είναι αλήθειααααααα!!!!!!!!

Μακάριιιιιιιιιι!!!!!!!!

μπράβο κορίτσι, το τσάκωσες το σποράκι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy , mam nantia, merenta kai muriam σας ευχαριστω πολύ για τις ευχές!!!!!

Αύριο θα έχω τα αποτελέσματα , είναι νωρίς βέβαια γιατί εγώ θα αδιαθετούσα 6-7/2.

Είμαι ευτυχισμένη αλλά λίγο συγκρατημένη!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια,συγχαρητηρια!!!!!!!!!!ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!!!!!σημερα παρηγγειλα κι εγω τα hometest απο το ιντερνετ!!!!!!εχω πολλες μερες καθυστερηση και περιμενω να ερθουν απο βδομαδα για να δω τι γινεται!!!!απλα εγω εχω πολλες φορες καθυστερηση οποτε δεν ξερω αν εχω σπορακι ή οχι... ;)

γενικα,απ οτι καταλαβα ειναι αξιοπιστα,ετσι κοριτσια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΗΛΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ.ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΡΑΚΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααααααααααααα είμαι ΕΓΓΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Η χοριακή μου ήταν 293, πήρα το γιατρό μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς , ούτε σάκος δε φαίνεται!!!!!!

Θα πάω μετά τις 15/2 να με δει!!!!!!!

Η χαρά μου δε περιγράφεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Εύχομαι σε όλες γρήγορα να πάρετε την χαρά και στις μέλλουσες μανούλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη με γερά παιδιάααα!!!!!!!

grousi μου, εμένα με μπερδεψαν τα τεστ ωορρηξίας που πήρα, πρωτη φορά τα χρησιμοποίησα, ίσως γιατί όταν τα άρχισα είχε ήδη γίνει η σύλληψη.... το μόνο που ξερω να πω είναι ότι είναι ΓΟΥΡΛΙΔΙΚΑΑΑΑΑΑ!!!!

Εγώ έκανα το self clear όχι 5 μέρες μετά τη πιθανή σύλληψη, αργότερα, αλλά ούτε σε 30 δευτερόλεπτα έδειξε αμέσως θετικό!!! Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να είναι το ίδιο τυχερά!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...