Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Ό9


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου...

σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και τις συμβουλές φίλες μου...έχετε δίκιο σε όλα όσα μου λέτε, ο Θεός μόνο ξέρει πόσες συζητήσεις έχω κάνει προκειμένου να συνεννοηθούμε και να μην φτάνουμε στα άκρα αλλά...συνήθως μόνη μου τα λέω, μόνη μου τα ακούω...και το κακό είναι ότι κι εγώ είμαι αρκετά νευρική και κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην του χιμήξω καμιά μέρα με τις μα@#$@#ίες που μου λέει! Προσπαθώ να κρατάω κάποιες ισορροπίες αλλά πρέπει να συνεργάζεται κι ο άλλος αλλιώς δεν υπάρχει συνεννόηση! Σήμερα πάντως παίζουμε τους μουγκοθόδωρους και δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ μαζί του γιατί με πείραξαν πολύ οι κουβέντες που μου είπε χθες...

Αισθάνομαι λίγο άσχημα να λέω τα δικά μου στην φάση που η φίλη μας η Ρένα περνάει τέτοιο Γολγοθά...ειλικρινά Ρένα μου εύχομαι να βρείτε έναν τρόπο να γίνουν όσο το δυνατόν (αν είναι δυνατό) πιο ανώδυνα τα πράγματα, για το χατήρι του παιδιού σας τουλάχιστον. Είμαι κι εγώ της άποψης ότι ο μικρούλης έχει ανάγκη και τους δύο αλλά περισσότερο εσένα...Μακάρι να σου δώσει δύναμη ο Θεός να ανταπεξέλθεις σε όλο αυτό που περνάς καλό μου! Είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς!

Συμπεθερούλα μου εγώ στην περίοδό μου έχω δεί όλες τις αποχρώσεις του κόκκινου που μπορείς να φανταστείς...μου έχει τύχει να έχω περίοδο 5 μέρες και μόλις καθάρισα μετά από τρείς μέρες μου ξαναήρθε και κράτησε άλλες 5 μέρες (χωρίς να έχω κάτι)...μου έχει τύχει να έχω 6 μέρες καφέ και μετά άλλες 5 μέρες αίμα κανονικά...μου έχει τύχει μία φορά στα είκοσί μου να έχω 17 μέρες καθυστέρηση (πιστεύω πως δεν ήμουν έγκυος αλλά δεν το έψαξα κιόλας) και μετά κατέβαιναν μόνο κομμάτια παγωμένο αίμα (σόρρυ για την περιγραφή)...οπότε πλέον έχω εξοικειωθεί. Μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά θα είναι κοριτσάκι μου!

Ευάκο μου μα πόσα τέστ παρήγγειλες τελικά????? :lol::lol::lol: Φιλάκια στην Αναστασία μας!

Κατερινάκι μου πέρασες δύσκολα ε? Κακά τα ψέματα όταν χωρίζουν οι γονείς την πληρώνουν τα παιδιά όσο καλή κι αν είναι η σχέση των γονιών...ευτυχώς εσύ έφτιαξες μια όμορφη οικογένεια (φτου φτου μην σας ματιάσω!) Ψηλός ο Δημητράκης!!!!! Μπράβο...μα γιατί οι παιδίατροι είναι τόσο αγχωτικοί? Δηλαδή εμείς τί πάθαμε που δεν μας πέρναγαν από ψιλό κόσκινο όταν είμασταν μικρά?

Μάγδα μου ησυχία δεν έχει και η Μαρκελλίτσα ε? Αυτά έχουν άγνοια κινδύνου κι εμείς χάνουμε την μισή μας ζωή κάθε φορά που πέφτουν και χτυπάνε! Όλο θέλω να στο πώ κι όλο το ξεχνάω...τί απίστευτη μουρίτσα είναι η κόρη σου! Είναι πάρα πολύ όμορφη! Μου αρέσει πολύ η φωτο στο άβαταρ...

Σοφία μου νομίζω ότι έτσι κάνουν όλα τα παιδάκια στη φάση που δοκιμάζουν να περπατήσουν (η Μαρία τουλάχιστον έκανε το ίδιο πράγμα με τον Βασίλη), κάνουν μερικά βηματάκια, μετά σταματάνε ή βαριούνται δεν ξέρω, μετά το ξαναθυμούνται...μπορεί να μην το δοκιμάσει για μέρες και μετά ξαφνικά μια μέρα να φύγει σφαίρα, η Μαμία μου το έκανε αυτό για περίπου ενάμιση-δύο μήνες πρίν τελικά περπατήσει κανονικά, μην αγχώνεσαι όταν νιώσει ασφαλής θα το κάνει.

Γιώτα μου τί κάνει η ταλιμπανοοικογένεια? Φιλιά στα ταλιμπανάκια σου!

Κανγκουροκατερινούλα κάνατε τα αλλεργικά τεστ που έλεγες?

Κοριτσάκια μου δεν θυμάμαι να σχολιάσω κάτι άλλο

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παρενθεση...εχετε ακουσει κατι για τα προιοντα της δελτα και φαγε;;;

εμενα η παιδιατρος μου ειπε να μηντα πλησιαζω καν γιατι εχει πελατισσα που δουλευει στο εργοστασιο και της ειπε να μην τα ψωνιζει με τιποτα!

δεν εδωσα σημασια αλλα μετα ειδα και μια σχετικη αναρτηση στο φατσομπουκι οτι ειναι πολυ επικινδυνα και εχει εντοπιστει καρκινογονος ουσια....

μην τα παιρνετε καλου κακου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

πωπω και εγώ στεναχωρήθηκα με αυτά που διαβάζω...πολύ δύσκολες καταστάσεις ειδικά τώρα που είναι τόσο μικρό το παιδάκι. Ρένα δεν ξέρω αν τα έχουμε ξαναπεί... να κάνεις υπομονή ελπίζω οι ειδικοί να σου δώσουν τις καλύτερες συμβουλές για τον μικρό σου και εύχομαι τα πράγματα να έρθουν όσο το δυνατό καλύτερα για σας.

Νάσια μου να κάνεις και εσύ υπομονή για τη Μαμία, αλλά πόσο δίκιο έχεις είναι πολύ άσχημο να έχει μια τέτοια συμπεριφορά είδικά να σου φωνάζει μπροστά στη μικρή και μετά να λέει ότι δεν θα ξαναγίνει.

Πάντως βρε κορίτσια δεν μπορώ να καταλάβω ο ερχομός ενός παιδιού πρέπει να δένει το ζευγάρι πιο πολύ και να δείχνει ο ένας στον άλλο κατανόηση και περισσότερη προσοχή καθώς αλλάζουν οι ισορροπίες. Τι παθαίνουν μερικοί άντρες και νομίζουν οτι το να κάθεσαι στο σπίτι με το παιδί είναι παιχνιδάκι ενώ αυτοί δουλεύουν και κουράζονται και καλά περισσότερο...τελικά εμείς οι γυναίκες έχουμε τόσες αντοχές.

Ας αλλάξουμε θέμα και διάθεση

Σοφάκι περπάτησε ο Βασιλάκης σου, μια χαρούλα θα αρχίσεις το κυνηγητό τώρα!

Κατερινάκι μην αγχώνεσε για το βάρος, αφού όλο στο τρέξιμο είναι τώρα, και ποσο πια να πάρουν. Οι εμπειρίες σου απο τα δύο μεγαλύτερα τι λένε.

Κοριτσάκια δεν θυμάμαι τι άλλο να είστε όλες καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε...δεν έχω ακούσει τίποτα, δεν βλέπω ειδήσεις (το είπαν κι εκεί?), και δεν ασχολούμαι καθόλου με fb...κρίμα γιατί τα μόνα γιαούρτια που μου αρέσουν είναι της ΦΑΓΕ!

Εννοείται ότι δεν ξαναπαίρνω!

Πάντως βρε κορίτσια δεν μπορώ να καταλάβω ο ερχομός ενός παιδιού πρέπει να δένει το ζευγάρι πιο πολύ και να δείχνει ο ένας στον άλλο κατανόηση και περισσότερη προσοχή καθώς αλλάζουν οι ισορροπίες. Τι παθαίνουν μερικοί άντρες και νομίζουν οτι το να κάθεσαι στο σπίτι με το παιδί είναι παιχνιδάκι ενώ αυτοί δουλεύουν και κουράζονται και καλά περισσότερο...τελικά εμείς οι γυναίκες έχουμε τόσες αντοχές.

Πόσο, μα πόσο δίκιο έχεις...και να σκεφτείς ότι του έχω αποδείξει αρκετές φορές (και το έχει παραδεχτεί και ο ίδιος) ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα που προσφέρω μέσα στο σπίτι όσο τα φαντάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα αυτο ειναο το θεμα δεν προκειται να το πουν στις ειδησεις...

συγκαλυπτεται λογω των τεραστιων συμφεροντων και του καρτελ που υπαρχει...

το θεμα ειναι...ποσα ακομα μας κρυβουν;;;

α ρε τι εχουμε φαει....και μετα λεμε γιατι τοσα κρουσματα με καρκινογεννεσεις....τεσπα σας επρηξα..εγω ρε γντ επαιρνα τα δελτα advance για το μικρο αλλα τωρα παιρνω τα noulac

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια ναι τα κάναμε τα δερματικά τεστ και έδειξε ότι δεν έχει αλλεργία πλέον στο αγελαδινό γάλα.

Γιαουρτάκι όμως δεν θα της δώσω ακόμα, αργότερα. Θα πρέπει από το μητρικό να πιει πρώτα κάποιο υποαλλεργικό και μετά να περάσει στο αγελαδινό για να συνηθίσει το εντεράκι της.

Σκέφτομαι να αντικαταστήσω τον πρωινό θηλασμό με τέτοιο γάλα σιγά σιγά, απο τι μία θέλω να προχωρήσει στο θέμα της διατροφής από την άλλη έχω τύψεις που θα ξεκινήσω αποθηλασμό απο την πλευρά μου. Σκέφτομαι ότι ίσως αργότερα να είναι πιο δύσκολη αυτή η μετάβαση σκέφτομαι ότι θέλω και δεύτερο παιδάκι απο την άλλη θα θηλάζουμε βράδυ και όταν ξυπνάει τη νύχτα. Αχ ελπίζω να κάνω το καλύτερο για την Αγγελική μου

Πασχαλια για πες μας περισσότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τα advance δίνω στην μικρή γιατί τα noulac δεν τα βρίσκω κάθε φορά που πάω στο σούπερ μάρκετ...αγχώθηκα τώρα...δεν τα ξαναπαίρνω!

Κατερινάκι πολύ χαίρομαι που ξεπέρασε την αλλεργία η Αγγελικούλα! Μην στεναχωριέσαι καλό μου, το μόνο σίγουρο είναι πως θα κάνεις το καλύτερο για το παιδί σου...κανείς άλλος δεν ξέρει τι είναι καλύτερο για την Αγγελική από τη μαμά της! Δυστυχώς δεν θήλασα και δεν μπορώ να σε συμβουλέψω πάνω σ'αυτό αλλά νιώθω ότι ο τρόπος που σκέφτεσαι να αποθηλάσεις είναι σωστός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΚΑΡΚΙΝΟ

Κατερίνα Μουντή

Υπουργείο Αγροτικής

Ανάπτυξης & Τροφίμων

Διοικητικός Τομέας

Κοινοτικών Πόρων & Υποδομών

Διεύθυνση Πληροφορικής

Τμήμα ΙΙΙ

Τηλ.: 210 2125332 210 2125332 210 2125332 210 2125332

FAX: 210 2019611

ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΕ !!

ΔΙΑΛΑΛΗΣΤΕ ΤΟ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΜΕ ΟΠΟΙΑ

ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΤΑΙ.

Α Ρ Κ Ε Τ Α Α Ν Ε Χ Τ Η Κ Α Μ Ε !!!!!

ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.

ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!!!!

ΣΑΜΠΟΤΑΡΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ (ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΟΥΣ)

ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ

ΜΟΛΥΣΜΕΝΟ ΓΑΛΑ ΣΕ ΔΕΛΤΑ ΚΑΙ ΦΑΓΕ!

Η επικίνδυνη καρκινογόνος ουσία αφλατοξίνη βρέθηκε σε ελέγχους κρατικών εργαστηρίων, ενώ είχε περάσει απαρατήρητη από τους ελέγχους των εταιρειών.

Nέα αποκαλυπτικά στοιχεία από την απόρρητη εισήγηση της Επιτροπής Ανταγωνισμού.

H συνωμοσία σιωπής για την προστασία του καρτέλ.

«Φρέσκο» γάλα, μολυσμένο με την επικίνδυνη καρκινογόνα ουσία αφλατοξίνη Μ1 έχει ανιχνευθεί σε δύο κορυφαίες εταιρείες από τα κρατικά εργαστήρια ελέγχου, ενώ οι ίδιες οι βιομηχανίες στους δικούς τους ελέγχους το είχαν βγάλει καθαρό!

Το συγκλονιστικό αυτό στοιχείο, έχει περιέλθει σε γνώση και της Επιτροπής Ανταγωνισμού, κατά την έρευνά της για το καρτέλ των

γαλακτοβιομηχανιών, αλλά η υπόθεση έχει καλυφθεί από πέπλο σιωπής από όλες τις αρμόδιες αρχές, ακόμη και από τις δικαστικές.

Τα στοιχεία από την απόρρητη εισήγηση της Γενικής Διεύθυνσης Ανταγωνισμού δείχνουν ότι σε παλαιότερους ελέγχους το Γάλα που θα επεξεργάζονταν δύο κορυφαίες βιομηχανίες για την παραγωγή του τελικού προϊόντος ήταν άκρως επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία:

Στη σελίδα 154 της εισήγησης, αναφέρονται στοιχεία που προκαλούν έντονες αμφιβολίες για την αξιοπιστία του συστήματος

αυτοελέγχου που είναι υποχρεωμένες να εφαρμόζουν οι εταιρείες.

Ειδικότερα, αναφέρεται ότι ένα στα τρία (6 στα 18) δείγματα της ΔΕΛΤΑ και της ΦΑΓΕ που είχαν ελεγχθεί από τα κρατικά εργαστήρια του Ελληνικού Οργανισμού Γάλακτος είχαν βρεθεί θετικά στην επικίνδυνη ουσία αφλατοξίνη Μ1.

Σημειώνεται ότι το 2006, μετά την έρευνα για το καρτέλ, η ΦΑΓΕ αποσύρθηκε από την αγορά του φρέσκου γάλακτος.

Τα ίδια δείγματα είχαν εξετασθεί από τις εταιρείες, στα δικά τους εργαστήρια αυτοελέγχου, αλλά όλα είχαν περάσει το τεστ,

χωρίς να διαπιστωθεί η επιμόλυνση από την επικίνδυνη ουσία!

Σχολιάζοντας αυτό το εύρημα, σε υπόμνημά της προς την Επιτροπή Ανταγωνισμού, η ΜΕΒΓΑΛ υπογραμμίζει μεταξύ άλλων ότι «η

αφλατοξίνη Μ1 είναι μία άκρως επικίνδυνη καρκινογόνος ουσία, η οποία τα τελευταία έτη ελέγχεται, ή εν πάση περιπτώσει θα έπρεπε να ελέγχεται, από όλες τις γαλακτοβιομηχανίες».

Η κατάθεση του κορυφαίου στελέχους της Vivartia (ΔΕΛΤΑ) σχετικά με τον έλεγχο της αφλατοξίνης δεν εμπνέει ιδιαίτερη αισιοδοξία για την αποτελεσματικότητά του.

«Υπάρχει μία ουσία που περνάει στο γάλα όταν οι ζωοτροφές δεν είναι σωστές, όταν έχουν μεγάλη υγρασία, η οποία λέγεται

αφλατοξίνη», αναφέρει ο κ. Γιαννακάκος. «Δεν κάνω αφλατοξίνες τον Αύγουστο. Θα κάνω μία φορά τον μήνα όταν η περίοδος είναι συγκεκριμένη, π.χ. Σεπτέμβριος -Οκτώβριος», προσθέτει, εννοώντας ότι την περίοδο αυτή είναι μεγαλύτεροι οι κίνδυνοι, λόγω της αυξημένης υγρασίας.

Όπως είχε αποκαλύψει το «ΠΟΝTIΚΙ» την περασμένη εβδομάδα, στελέχη των γαλακτοβιομηχανιών έχουν ομολογήσει ότι διέθεταν στην αγορά ως το 2004 μεγάλες ποσότητες ακατάλληλου γάλακτος, «παράνομου» με βάση τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές ποιότητας.

Μάλιστα, ο κ. Γιαννακάκος είχε παραδεχθεί στα μέσα του 2007, όταν έδωσε την κατάθεσή του, ότι το σοβαρό πρόβλημα ποιότητας του ελληνικού φρέσκου γάλακτος ήταν και τότε υπαρκτό!

Μέχρι το 2004, «οι βιομηχανίες έπαιρναν ό,τι είχε έστω και λίγο άσπρο χρώμα», έλεγε χαρακτηριστικά ο κ. Γιαννακάκος, ενώ η ΜΕΒΓΑΛ σε υπόμνημά της ομολογούσε ότι είναι «εσφαλμένη εντύπωση ότι το ''εκτός προδιαγραφών'' νωπόν γάλα, δηλαδή το''παράνομο'' γάλα -πρώτη ύλη, δεν περνάει στο τελικό προϊόν και ως εκ τούτου δεν ενέχει κινδύνους για την υγεία των καταναλωτών

(λ.χ. δηλητηριάσεις κ.ά.)».

Η αναφορά στην αφλατοξίνη, που περιλαμβάνεται στην εισήγηση της Επιτροπής Ανταγωνισμού, δημιουργεί πολλά και σοβαρά ερωτήματα:

Τι έγινε όταν διαπιστώθηκε ότι σε τόσο μεγάλο ποσοστό δειγμάτων

τα εργαστήρια των εταιρειών είχαν αποτύχει να εντοπίσουν την αφλατοξίνη; Τι έγινε όταν εντοπίσθηκε η ουσία; Καταστράφηκε το γάλα πριν φθάσει στην κατανάλωση; Σε ποιον βαθμό εντοπίζονται και καταστρέφονται έγκαιρα οι ποσότητες με αφλατοξίνη; Ποια είναι τα αποτελέσματα των μεταγενέστερων ελέγχων για την αφλατοξίνη;

Δεδομένου ότι η αφλατοξίνη δημιουργείται από κακή ποιότητα ζωοτροφών, στις οποίες αναπτύσσονται μύκητες, τι έχουν δείξει οι έλεγχοι στις ζωοτροφές;

Μήπως η εμφάνιση αφλατοξίνης στο ελληνικό γάλα συνδέεται με φαινόμενα παράνομης πρόσμειξης με εισαγόμενο γάλα, το οποίο προέρχεται από γειτονικές χώρες (Βουλγαρία,Σκόπια), δεδομένου ότι οι έλεγχοι των ζωοτροφών στη χώρα μας θεωρούνται σε γενικές γραμμές επαρκείς, ενώ και τα επίπεδα υγρασίας είναι αρκετά χαμηλά;

Πώς έχει κινηθεί η Δικαιοσύνη για την τιμωρία των υπευθύνων για τη μόλυνση του γάλακτος;

Έχει στα χέρια του ο προϊστάμενος της Εισαγγελίας Πρωτοδικών όλα τα στοιχεία ή έχει κοινοποιηθεί από την Επιτροπή μόνο

το πόρισμα για το γάλα, που δεν τα περιλαμβάνει;

Γιατί ως τώρα δεν έχουν κινηθεί οι δικαστές που έχουν στα χέρια τους την «υπόθεση των κουμπάρων», στη δικογραφία της οποίας

περιλαμβάνονται τα επίμαχα στοιχεία;

Σκάνδαλο στην Κύπρο την ώρα που στην Ελλάδα ουδείς διανοείται να συζητήσει για μολυσμένο γάλα για να μην θιγούν οι εταιρείες

(ακόμη και το αποκαλυπτικό δημοσίευμα του «Π» «θάφτηκε» από τον Τύπο και τα ΜΜΕ, λέξη δεν γράφτηκε, λέξη δεν έβγαλε κανένα κανάλι), στην Κύπρο ξεσηκώθηκε θύελλα αντιδράσεων πριν από μερικές εβδομάδες, όταν διαπιστώθηκε εκτεταμένη μόλυνση φρέσκου γάλακτος από αφλατοξίνη.

Μεγάλες ποσότητες γάλακτος, αλλά και παγωτού, καταστράφηκαν πριν φθάσουν στους καταναλωτές, αλλά παρά την αντίδρασή τους αυτή, που στην Ελλάδα θα ήταν αδιανόητη, οι αρχές επικρίθηκαν για καθυστερημένες, σπασμωδικές αντιδράσεις και έλλειψη συντονισμού, ενώ χρειάσθηκε να παρέμβει και ο ίδιος ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας για να αντιμετωπιστεί η κρίση.

Σημειώνεται ότι οι αφλατοξίνες είναι οι πιο ευρέως γνωστές και οι πιο εντατικά ερευνημένες μυκοτοξίνες στον κόσμο.

Έχουν συνδεθεί με διάφορες ασθένειες όπως η αφλατοξίνωση στα εκτρεφόμενα ζώα, τα κατοικίδια ζώα και τους ανθρώπους, ενώ έχουν αποδεδειγμένη ισχυρή καρκινογόνο επίδραση σε ευαίσθητα πειραματόζωα και οξύτατα τοξικολογικά αποτελέσματα στους ανθρώπους. Ενοχοποιούνται για καρκίνο στο συκώτι,οξεία ηπατίτιδα, αλλά και για γενετικές μεταλλάξεις.

Μάλιστα, η αφλατοξίνη Μ1 δεν καταστρέφεται ούτε με τη θερμική επεξεργασία του φρέσκου γάλακτος.

TA ΚΕΡΔΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΜΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ -

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ Ή ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσα μου ναι εχω διαβασει σχετικα για τα προιοντα αυτα την ανακοινωση στο φατσομπουκι,αλλα γενικα να ξερεις οι εταιριρες αυτες ειναι χρονια τωρα πρωτα στην λιστα της γκρινπις για μεταλλαγμενα... εμεις δεν τα περνουμε ουτε για εμας...

Νασια μου μην νιωθεις ασχημα,περνας κ εσυ μια φαση κ πρεπει να την συζητας,το εχουμε ξαναπει εδω ειμαστε για να λεμε τα παντα...κ εσυ κ εγω κ η Ρενα μας κ ολες μα ολες οταν εχουμε κατι απλα το λεμε...μας κανει καλο,ακουμε κ αλλες γνωμες κ ειναι καλυτερο αυτο!

Μαγδααααααααααααααααααααα θελω να κοιμηθω στο ειπα σημερα?????????????? :lol:

θα ψαξω να βρω το αρθρο κ θα σας το παραθεσω για φαγε κ δελτα εννοω

Κατερινακι εισαι σε σκεψεις για αποθηλασμο ε???

Κατερινακι εγω πιστευω πως παθαινουμε κ οι 2 πλευρες κ οχι μονο οι αντρες...ειναι μια καινουργια κατασταση κ ο καθε ανθρωπος θελει τον χρονο του να περασει αυτο το μεταβατικο σταδιο απο την απολυτη ελευθερια στο εχω ενα παιδι κ καποιους ''αναγκαστικους'' περιορισμους ανεξαρτητα απο το τι θα ειναι για τον καθε ενα ο δικος του περιορισμος...

τι ειπα παλι η ψυχολογα ε???? :lol::lol::lol::lol:

παλι μονη μου τα λεω??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΨΑΧΝΑ ΠΑΛΙ εγραφε οτι αυτο το μην το εστελνε ενας ανεργος 37 χρονς με την υπογραφη υπαλληλου αγροτικης αναπτυξης και εχει σχηματιστει σε βαρος του δικογραφια για απατη....διερευναται αν εχει οικονομικο οφελος...

τι να πω!θα μας τρελλανουν στο τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΔΕΛΤΑ λέει έκανε συγχώνευση με την ΜΕΒΓΑΛ...άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς...θα μας πασάρουν τις ίδιες σκοτώστρες με άλλο όνομα δηλαδή! Ωχ ΠΑναγίτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω Πας μου σου ειπα οτι ετσι κ αλλιως αυτες οι εταιριες ειναι πρωτες εδω κ πολλα χρονια στην λιστα της greenpeace τωρα το οτι αναφερουν οτι ειναι καποιος υπαλληλος κλπ δεν το πολυπιστευω να σου πω την αληθεια μου...γιατι κατι επρεπε να πουνε δεν θα το αφηνανε ετσι...

απο την αλλη ομως σκεφτομαι αν αυτες οι εταιριες με τοσο τελευταιας τεχνολογιας μηχανηματα κανουν τετοια πραγματα σκεφτομαι οι μικροτερες εταιριες γαλακτος τι κανουν....

τιποτα καντε τον σταυρο σας κοριτσια μου πριν φατε κ πριν πιειτε να μας βοηθησει ο θεος γιατι ολα σκατα ειναι τελικα....

γιου αρ χιαρ φιλη Νασια ε??? πολυ χαιρομαι!!!!!!!!! :lol::lol::lol: φρομ τουντέι κόλ μι Αστέρω!!!! =))=))8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιου αρ χιαρ φιλη Νασια ε??? πολυ χαιρομαι!!!!!!!!! φρομ τουντέι κόλ μι Αστέρω!!!!

Καλά λοιπόν αϊ γουίλ κολ γιού All Star!!!!!!! :lol::lol::lol:

Πλάκα πλάκα κοριτσάκια μου πρέπει να κάνουμε αυτό που έλεγε και ο γέροντας Παϊσιος...να κάνουμε τον σταυρό μας και να τρώμε απ'όλα γιατί δεν μπορούμε να προστατευτούμε από τίποτα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρενθεση...εχετε ακουσει κατι για τα προιοντα της δελτα και φαγε;;;

εμενα η παιδιατρος μου ειπε να μηντα πλησιαζω καν γιατι εχει πελατισσα που δουλευει στο εργοστασιο και της ειπε να μην τα ψωνιζει με τιποτα!

δεν εδωσα σημασια αλλα μετα ειδα και μια σχετικη αναρτηση στο φατσομπουκι οτι ειναι πολυ επικινδυνα και εχει εντοπιστει καρκινογονος ουσια....

μην τα παιρνετε καλου κακου

τι ειναι αυτα ρε κοριτσια σοκαριστικα,αναθεμα αν ξερουμε τι τρωμε και τι δινουμε στα παιδια μας,κι εγω στον Δημητρη advance δινω,την επομενη φορα θα παρω σιγουρα noulac,ευτυχως στα μεγαλα δινω ΑΓΝΟ και οταν ξεμεινω nounou kid,δεν εχουν το Θεο τους,οτι θελουν μας πασαρουν

Σοφακι αν καταλαβα καλα ειναι κολημμενο δερματακι στο κεφαλακι;ετσι ηταν του μεγαλου μου και δεν ανοιγε εντελως και του το κατεβασε καλα ο ουρολογος και μας εδωσε μια αλοφη του βαζαμε για λιγες μερες αλλα δεν πονουσε,ελπιζω και ο Βασιλακης να το περασει ανωδυνα,για το περπατημα θα δεις σε λιγες μερες ποσα βηματα θα κανει,ετσι εκανε και ο δικος μου ξεκινησε με ενα δυο και μετα απο λιγες μερες αλωνιζε ολο το σπιτι,12 χρονια ε!!εμεις ειμαστε μαζι 17 αδερφακια εχουμε γινει χαχαχα και ευτυχως τον τελευταιο καιρο δεν μαλωνουμε φτου φτου

Κατερινακι να μην αισθανεσαι καθουλου τυψεις,θηλασες υπεραρκετο καιρο και πρεπει να εισαι περηφανη γιαυτο οχι να αισθανεσαι και τυψεις,καλο αποθηλασμο ευχομαι,για το βαρος και τα αλλα δυο εκει περιπου ηταν εγω δεν σκαζω ετσι κι αλλιως μια χαρα ειναι,αφου κωλο κατω δεν βαζει ποσο να παρει πια

οι αλλες που εξαφανιστηκαν πολλες απουσιες βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!! :D

κουκλες,δε στεναχωρηθηκα βρε.... ;) απλα ειδα τοσο μεγαλη καθυστερηση και ειπα...λες τελικα??????? :D σας εχω ξαναπει την αποψη μου οτι θελω να περασει λιγο ο καιρος και μετα να κανω δευτερο!!!!!βεβαια,στη σκεψη οτι ισως εχω σπορακι στην κοιλιτσα χαρηκα πολυ....αλλα εννοειται οτι τωρα θα κανουμε πολλες'πολλες αγκαλιτσες!!!!!!!!βουρ στο ψητο!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

συμπεθερουλα,δεν ηξερα για τους γονεις σου....εχεις περασει δυσκολα....πολυ θα ηθελα να τα πουμε και απο κοντα.... ;)

μαγδα και σοφακι,δεν προκειται να κοιμηθειτε....παρτε το αποφαση!!!!! :lol::lol::lol::lol::P:P:P:P:P:P

κανγκουρακι,το πινει ξενο γαλα?????γιατι εμενα ουτε να το δει.... :roll:

νασια μου,απο το ιντερνετ πηρα πολλα τεστ!!!!ειναι παμφθηνα!!!!!δεν προκειται να ξεμεινω τωρα!!!!!οποια θελει ας μου πει!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πασχαλακι,να σου στειλω??????? :P:P:P:P:P:P

τοσα καταφερα να γραψω.....η μικρη με φωναζει!!!! :lol::lol::lol::lol: μακιααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ , ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!! ΟΤΝΑ ΜΑΖΕΥΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΟΥΕΙΠΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΝΕΤΑ, ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΟΥ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 1 ΟΥΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ!!! Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ ΟΤΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ!!!! ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΟΤΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΕΒΡΙΖΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΛΥΠΑΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΜΕΝΑ ΜΑΝΑ, ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΧΡΗΣΤΗ ΚΑΙ ΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΕΙΔΙ ΒΑΖΩ ΣΚΟΥΠΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΕΛΑ ΚΑΝΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΓΩ ΦΕΡΝΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΣΙΓΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΡΕΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΨΕΜΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΤΟΣΟ, ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΕΡΝΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ, ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΝΑ ΤΑ ΚΟΙΝΟΧΡΙΣΤΑ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ, ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΜΗΝ ΞΕΡΑΣΩ, ΤΙ ΑΝΤΡΟΥΚΛΑΣ!!! ΕΡΧΟΤΑΝΕ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ 6 ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΗΛ. ΠΩΣ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΕ ΑΦΟΡΜΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ, ΔΥΣΤΙΧΟΣ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΜΕΙΩΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΖΗΛΕΥΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ, ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ, ΑΥΤΟΣ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΒΡΩΜΟΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΩΝ ΓΟΝΕΙΩΝ ΤΟΥ, ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΤ ΜΕΝΑΜΕ ΔΕΝ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΝΑΠΕΣ ΠΟΥ ΣΑΠΙΖΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑ, ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΗΡΑ!!! ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΞΕΝΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΟΝ ΜΟΝΟ ΑΗΔΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ, ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΧΩΡΙΣ ΣΕΒΑΣΜΟ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΣΩΣΤΗ!!!! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ!!!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟ ΦΩΝΑΖΕ ΚΑΣΚΟΜΟΙΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΛΕΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΜΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΝΩ ΑΝΑΠΟΔΕΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΤ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ, ΕΔΩ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΖΑΝΕ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΑΡΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΕ ΤΙ ΜΠΟΥΡ....ΛΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακο μου οχι δεν ειναι κολλημενο απο οτι μου εξηγησε αυτο που καταλαβα ειναι σαν να στενευει κ ετσι δεν προκειται να αφησει το πουλακι να βγει για αυτο μου ειπα για ουρολογο...

δεν ηξερα κ εγω μαναρι μου οτι εχεις περασει τετοια παιδικα χρονια..δεν ετυχε να το κουβεντιασουμε ποτε...

17 κ εσεις ε?? πω πω εμεις τον Αυγουστο κλεινουμε τα 13!! απο παιδακια ειμαστε μαζι για αυτο σκοτωνομαστε ετσι!! :D εχω βαρεθει να τον βλεπω κ εκεινος εμενα μου φαινεται...για αυτο κοιταμε κ οι δυό μας τον Βασιλης μας!! :mrgreen:

παρε κανα τηλεφωνακι να τα πουμε γιατι χαθηκαμε μου φαινεται!!

Ρενα μου κ εγω σε μια τετοια κατασταση δεν θα γυρνουσα πισω γιατι δεν θα ηθελα να μεγαλωσει το παιδι μου με φασαριες κ ασχημες καταστασεις..δεν ειναι καθολου σωστο...αλλα να σου πω την αληθεια μου εγω μυριζομαι τριτο προσωπο στην σχεση σας...ακριβως τα ιδια εκανε κ στην αδερφη της κουμπαρουλας μου ο προκομενος της κ τελικα μετα απο 2 χρονια που εχουν χωρισει το παραδεκτηκε πως ολα αυτα τα ελεγε κ τα εκανε εξαιτιας μιας αλλης που τα εχει μεχρι σημερα...

κατα την γνωμη μου καλα κανεις κ δεν τον θελεις...να σε νοιαζει μονο να πατησεις στα ποδια σου γερα για να μεγαλωσεις το παιδι σου ...εσυ εχασες τον αντρα σου εκεινο δεν εχασε τον μπαμπα του θα τον εχει...κοιταξτε να κρατησετε μια αξιοπρεπη επικοινωνια χωρις εντασεις μονο για τον μικρο σας γιατι μεγαλωνει κ θα τα καταλαβαινει τα παντα..

Ευααααααααααααααα ευχομαι μωρη να σε πιασει μια ξαφνικη αυπνια κ να κανεις να κοιμηθεις οχι πολυ αλλα ετσι μια βδομαδουλα!! :twisted::twisted:

κοριτσια μου παρτε γιαουρτακια κανονικα κ αν ειναι δυνατον προβεια,μπορει να ειναι πιο ξυνα στην γευση αλλα στο τελος δεν φαινεται αυτο,οχι παιδικα κ βραστε κουακερ με φρουτα η σκετα φρουτα κ ανακατεψτε το το τρωνε τα πιο πολλα παιδακια αυτο,εδω το τρωει ο δικος μου που ειναι γενικα δυσκολο παιδι...εχτες του εβρασα λιγο μηλο με κουακερ κ κανελα κ εβαλα κ γιαουρτακι...να το εκανε!!!πιο advance κ πιο noulac??? ειναι νοστιμοτατο!! εχω δοκιμασει κ με ξερα βερικοκα κ με σταφιδες κ ειναι υπεροχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα μου αφου ειναι ετσι τα πραγματα ,κοιτα μπροστα και προσπαθησε να ξαναφτιαξεις τη ζωη σου και μην στεναχωριεσαι,ο μικρος θα μεγαλωσει μια χαρα και θα εισαι παντα στο πλευρο του και αφησε τον να κανει οτι νομιζει,αυτος θα το μετανιωσει,εγω ξερω οτι οταν ειμαστε οικογενεια δεν υπαρχει δικο μου και δικο σου,οταν ενα ζευγαρι τα διαχωριζει και λεει τα λεφτα μου και τα λεφτα σου το μονο σιγουρο ειναι οτι θα εχει προβληματα,και εμενα κατι τετοιο μου μυριζεται που λεει και η Σοφια,μηπως υπαρχει τριτο ατομο και ολα αυτα ειναι αφορμες;

Σοφακι μου δεν το ανεφερα ποτε περασα δυσκολα χρονια,αφου δεν ενιωσα ποτε την ηλικια της εφηβειας και της ανεμελιας απο τα 12 μου εκανα δουλειες και φροντιζα το σπιτι,τελοσπαντων να μην σας κουραζω περασμενα ξεχασμενα,πηγαινε να τον δει ουρολογος τοτε να σας πει τι θα γινει,θα σε παρω καποια στιγμη τηλ

Ευακι θα τα πουμε κι εμεις παλι και στο τηλεφωνο ,φιλια στη νυφουλα μου

και πολλα φιλια σε ολες κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρένα μου από τη στιγμή που δε σε σέβεται και σε υποτιμάει τόσο πολύ καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα και φεύγει από μόνος του. Άστονε να πάει στη μαμά του...Και για το Βασίλη καλύτερα τώρα παρά αργότερα.

Εύχομαι να περάσουν όλα γρήγορα. Να σταθείς στα πόδια σου και να φτιάξεις και πάλι τη ζωή σου με κάποιον που θα σε εκτιμά όσο σου αξίζει! Σε φιλώ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι κανετε;

διαβασα τα νεα σας κ στεναχωρηθηκα αρκετα θα ελεγα με τη ρενα κ τη νασια.

ρενα μου για να ειμαι ειλικρινης ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα συνεβαινε οτι συνεβη μιας που ηξερα πολλες λεπτομερειες για τη μαλακο τη πεθερα,απλα το παιδακι σας να ειναι καλα κ εσυ σιγα σιγα θα εισαι καλυετρα,θα σταθεις στα ποδια σου,απλα ειναι πολυ δυσκολο πιστευω στην αρχη κ σημασια εχει οτι εχεις μια καλη οικογενεια κ ειστε κ κοντα κ θα σε βοηθησουν οι ανθρωποι οσο μπορουν.τι να πω..στεναχωρηθηκα πολυ..

κοριτσια αυτα με τα γιαουρτακια κ τα γαλατα μη τα πιστευετε..στη δελτα δουλευουν οι γονεις μου,ο πατερας μου ειναι 22 χρονια κ η μαμα μου περιπου 12 κ η μαμα μου ειναι στον ποιοτικο ελεγχο κ ειναι μεσα στα πραγματα κ γνωριζει παρα πολυ καλα το τι γινεται κ ολα αυτα ειναι ενα κολημα της γκρινπις που γενικα ποιος ξερει τι συμφεροντα εξυπηρετει κ βγαζει ολη αυτη τη παραλογια.μου τα εξηγησε αναλυτικα η μαμα μου ολα,κ θα σας τα πω απλα απο αυριο γιατι θελω να κοιμηθω,ειμαι πτωμα.απλα ενα θα σας πω,οτι τα αντβανς ειναι σε αποστειρωμενο περιβαλλον στο εργοστασιο κ οι ανθρωποι που μπαινουν μεσα στη ψυγεια φορανε σκουφους,γαντια κ τελοπαντων ολοκληρο εξοπλισμο,δεν ειναι απλα ολα κ ολα τοσο ψευτικα οπως τα νομιζουμε.

εμεις σε γενικες γραμμες καλα ειμαστε,απλα εχω στενχωρηθει λιγο με τη δουλεια μου γιατι υπαρχει περιπτωση να κλεισει το περιπτερο μας εκει που δουλευω κ δε φοβαμαι μη χασω τη δουλεια μου,απλα δε ξερω που θα παω.τελοσπαντων,θα σας τα πω αλλη στιγμη,νυσταζω πολυ...

α επισης ο αντωνακης σχεδον περπατησε,κανει πολλα βηματα μονος απλα ειναι αναλογα τις ωρες του.αλλα καμια σχεση με το πως ηταν.

πολλα φιλια κοριτσακια μου,καλο βραδυ σε ολες!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φιλες μου..Ειχα μερες να μπω γιατι πλεον δεν προλαβαινω και πολλα..

Διαβασα τα νεα σας και στενοχωρηθηκα πολυ με τη Ρενα και τη Νασια..

Ρενα δεν ηξερα τι περνας κοριτσακι..Υπομονη χρειαζεται .Τουλαχιστον εχεις την οικογενεια σου που σε στηριζει.Πιστευω οτι και η παιδοψυχολογος θα σε βοηθησει σε σχεση με το παιδι .Οσο για τον αντρα σου δεν εχω λογια .Απο οτι καταλαβα παντως και απο αυτα που εγραφες παλιοτερα σιγουρα και τα πεθερικα θα εχουν αναμειχτει στην ολη κατασταση.Ειναι πολυ δυσκολο να περνας τετοιες καταστασεις.Για οτι χρειαστεις ειμαστε εδω ...Υπομονη και ψυχραιμια.

Νασια και συ το ιδιο .Οταν δημιουργουνται τετοιες εντασεις ειναι πολυ δυσκολα .Ολοι τα περναμε αυτα .Δεν ξερω γιατι μερικοι αντρες νομιζουν οτι επειδη οι γυναικες ειναι στο σπιτι δεν κανουν τιποτα.Προσπαθειστε τουλαχιστον γιατη Μαρια σας..

Και μενα στην αρχη ο αντρας μου μου ειχε πει να μεινουμε στο χωριο του και οτι θα ειχαμε βοηθεια αλλα εγω δεν ηθελα και φυσικα καλα που δεν το καναμε .Γιατι οταν υπαρχουν τριτα προσωπα ξερετε ποια ενοω παντοτε χωνονται .

Αυτα κοριτσακια μου στενοχωρηθηκα πολυ .Δεν σχολιαζω κατι αλλο

Ευχομαι να στε ολες καλα !!!Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζαααααααααα.καλως τα μας.τι κανετε?λοιπν.σοφακι θυμασαι που ειχε περπατησει ο πετρος?που το ανεβασα στο φεις?ε την αλλη μερα ειχε σταματησει.μερες παλι δεν περπατουσε.κ αρχισε κανονικα να περπαταει στα καλα καθουμενα πριν κανα 2 με 3 μερες.τωρα ολο τον κυνηγαω.πεφτει χτυπαει.αντε.ξανα απ την αρχη τα πεσιματα με το καφελι.οσοσ για το τσουτσουνι μας δεν κατεβαινει ουτε για πλακα.κ ειπε η πατσουρου δεν θυμαμαι μεχρι ποια ηλικια αλλα ηταν πολυ μακρινη οτι θα στρωσει μονο του κ δεν χρειαζεται να κανω τιποτα.δηλ να το κατεβαζω στο μπανιο,ουτε κανενας γιατρος.λεει μονο του θα γινει.απλα δεν θυμαμαι το ποτε.οσο για τους καυγαδες σας κοριτσια κ τους χωρισμους,τα εζηησα ολα.κ χωρισα με τον κωσταςοταν ημου εγκυος στην νεφελη,κ φασαριες κ μαλωματα κ να εκτοξευονται πραματα φωνες βρισιδια...κ θα θελα πολυ να μην ξαναγινουν ποτεεεεεεεε.εενας εφιλατης ηταν στην ζωη μου,.καποτε καθημερινος.τωρα 2 φορες τον χρονο.καλυτερα να φυγεις απ το σπιτι παρα ν μου ουρλιαζεις.δεν μπορω τις φωνες.κ οι γονεις μου ειχαν καποτε πολλα τετοια κ οταν μεγαλωσα ελεγα καλυερα να ειχαν χωρισει παρα να ταζησω.αντρες...τι περιμενεις.κ ειδια γιναονται πολλα τετοια ορταν βρσικουν καμια μαλακο και νομιζουν οτυι βρηκαν γκομενα κ εμας μας βγαζουν την πσιτη γιατι ξαφνικα δεν τους κανουμε.κ ειμαστε οι χειροτερες.αλλα οταν δεν τους ανεχονται αυτες...γιατι ποια θα τους ανεχτει εκτος απο εμας τα βοδια και τις μανες τους τοτε αρχιζουν τα συγνωμη κλπ.τεσπα....μην το βαζετε κατω.η δικη τους ψυχολογια να χαλαει οχι η δικη μας.αντε.τα βοδια.εμεις τραβηξαμε τοσα να φερουμε στον κοσμο τα παιδια,να τα μεγαλωνουμ κ σαν δουλαρες ολα τα αλλα κ αυτοι μονο χωνουν το πουλι τους σε μια τρυπα..κ μιλανε κι ολας.ουστ..γι αυτο σας λεω.τι σκατα.αυτοι να σκανε απ το κακο τους που με την κομπλεξικη τους συμπεριφορα μας χανουν....φυσικα υπαρχουν πολλες φορες κ μερικες μαλακισμενες γυναικες ετσι??????????σσσσσσσσσσσ.αυτα δεν τα λεμε.αλλα εκει καλα κανουν κ τα κανουν ε???????εμεις κατα τα αλλα απ τις πολες βολτες το αρρωστησαμε το μωρο και τωρα μασκες του κανω παλι κ ηρεμει...φιλια πολλα σεολες.βεμπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...