Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ Ό9


Recommended Posts

geia sas koritsakia!

emeis eimaste me amugdalitida kai otitida!thn kuriakh thn bgalame sthn paidiatrikh tou mhtera!xalia o kahmenoulhs mou!en to meta3u olh mera einai mia xara kai ton pianei o ponos thn nuxta!opote san kotopoulo phgainw autes tis meres sth douleia!ante na mas perasei!

euaki ante na r8oun ta testakia!euxomai ena 8etikotato apotelesma!

perastika se ola ta arrwsta mwrakia,bgainw giati exei pali tis maures tou to mikroulh mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 911
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κουκλες

κι εδω αυτες τις μερες εχει πολυ καλο καιρο,αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις και φοβαμαι πως θα μας κανει κανενα αποτομο κρυο παλι και θα αρχισουν παλι οι αρρωστιες,εχω βαρεθει μου φαινεται ατελειωτος αυτος ο χειμωνας αντε να ερθει η ανοιξη να αρχισουμε να βγαινουμε λιγο εξω,και να σταματησουν αυτες οι ιωσεις επιτελους,αυριο θα παμε για εμβολιο αν και εχει λιγες μυξουλες πιστευω να μας το κανει,ο μικρος μερα με τη μερα βρισκει και μια καινουρια σκανδαλια να κανει,μου ανεβαινει πανω στο τραπεζι του σαλονιου και καθεται ησυχια δεν εχουμε πια.......

Ινε περαστικα σας και καλο κουραγιο,και χρειαζεσαι και ξεκουραση κι εσυ δυσκολα μωρε ειναι,να περασει γρηγορα ευχομαι

Πασχαλια μου μην στεναχωριεσαι,και συντομα θα ερθει το σπορακι

Ευακι μου αντε να ερθουν και αυτα τα τεστ να ηρεμησεις κι εσυ,μαρεσουν αυτες οι αναγουλες σου παντως.....

Δημητρα ειναι καλυτερα ο Θανουλης;

Ολια του πηρες ουρα;ελπιζω να ειναι αρνητικα και να τελειωσει αυτη η ταλαιπωρια συντομα

δεν θυμαμαι κατι αλλο πολλα φιλια σε ολες καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα μου για 28/02 τι ώρα θα μπορείς το πρωί?? Εγώ αν είναι να έθω , θα έρθω μόνη μου και για λίγο γιατί έχω δουλειά μετα ... Θα έρθει και καμία άλλη???

Όχι πρωί γιατί θα έθω από Πάτρα! Απογευματάκι! Θα μείνω Αθήνα το βράδυ γιατί πετάμε την Τρίτη το πρωί. Τα μέσα μαζικής μεταφοράς θα έχουν ακόμα απεργίες?

Μόνη σου αποκλείεται να έρθεις. Αφού θα έχεις μαζί το καινούριο μωρουλίνι στην κοιλιά ;)

Φιλιά σε όλες - είμαι πτώμα σήμερα....

Μου φαίνεται πιο πού κουράζομαι εγώ όταν πάμε κολυμβητήριο με τη Μαρκέλλα παρά αυτή :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλιτσες μου!καταρχην να σας ευχαριστηδω ολες σας για το ενδιαφερον.

Βασω μου η αληθεια ειναι οτι αν και ηξερα πως διγουρα θα βγει αρνητικη ετρεφα μια μικρη ελπιδα...αλλα δε πειραζει!εξαλλου μολις ξεκινησαμε να προσπαθουμε!ε μη τα θελω κι εγω ολα δικα μου!

Σημερα 8η μερα καθυστερησης και πριν λιγο που πηγα τουαλετα ειδα λιγο αιματακι στο σκουπισμα(σορρυ για την περιγραφη)..5-6 σταγονες αιμα κατι σαν βλεννη...οποτε λογικα ετοιμαζεται η αφιξη...βεβαια τωρα δεν εχω τιποτα..ισως μου ερθει αυριο...

αααα...αυτη τη φορα πολυ με ταλαιπωρησε η ρουφοπεριοδος!αντε να εριε να ηρεμησω..βεβαια αυτο το διαστημα ειχα πολυ αγχος..ολο σκεφτομαι τι θα γινει τωρα που θα παω στη δουλεια και τετοια..περασα και ενα βαρβατο κρυωμα με καταρροη ισως να παιζει και αυτο το ρολο του...

αυριο παντως αν δεν ερθει εχω ραντεβου με τον ντοκ.

Δημητρα και συμπεθερουλα περαστικα στα μαναρακια σας!καλα πολυ γαιδουρια οσσοι ερχονται με κρυωμενα μωρα δε το συζητω...

ινε μου οεραστικα και σε σας...φανταζομαι τι ταλαιπωρια τραβηξατε...

φιλακια μικρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΠΑΛΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ, ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ, ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΙΣ 26 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ!!! ΤΡΕΧΩ ΣΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ, ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ ΓΕΝΙΚΑ ΣΚΑΤΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ !!!! ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ βρε κοπελα μου που χαθηκες εσυ;;;

στεναχωρηθηκα πολυ με αυτα που εγραψες...ειναι οριστικο;;

μην την κανετε τη χαρη στη πεθερα...δωστε αλλη μια ευκαι ρια στη σχεση σας για το ζουζουνι σας...

τι να πω κοπελα μου...ευχομαι ν απανε ολα κατ'ευχην...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρένα μου!

Δεν είχα ιδέα ρε γαμώτο...

Μην κάνετε βιαστικές κινήσεις όμως. Μήπως να αφήνατε να περάσει λίγο ο καιρός να ξεθυμάνει η κατάσταση...Δεν υπάρχει καμία ελπίδα?

Μένεις μόνη σου τώρα με το μικρό? Έχεις ανθρώπους να σε βοηθάνε?

Στενοχωρήθηκα γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα μου εσυ πως εισαι? δεν ηξερα τιποτα κ εγω κοπελα μου...

μην της κανετε το χατηρι ρε γμτ...χαθηκαν ολες οι ελπιδες πιστευεις??

λυπαμαι παρα πολυ ..πραγματικα... :(:(:( εχω καταστεναχωρεθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα σε είδα στον ύπνο μου προχτές!

Είμασταν κάπου στο εξωτερικό σε κάποιο ξενοδοχείο...

Λες να είναι σημάδι? Να πρέπει να παρατήσουμε άντρες και παιδιά και να πάμε σε κανα ξενοδοχείο να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες...

σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για περαστικά και το ενδιαφέρον σας για το Μαρουλάκι μου! Έχει ακόμα λίγο βήχα, κυρίως το βράδυ αλλά πιστεύω θα συνέλθει. Εχθές το βράδυ είχαμε κι ένα ατυχηματάκι...έπεσε και έσκισε τα χειλάκια της...βαλάντωσε στο κλάμα το πουλάκι μου, φοβήθηκα ότι θα χρειαστεί ράμματα αλλά δεν χρειάστηκε τελικά.

Ρένα μου λυπάμαι πολύ...δεν υπάρχει περιθώριο επανασύνδεσης? Μακάρι να διορθωθούν τα πράγματα...καλά λέει το Πασχαλάκι, μην της το κάνετε το χατήρι της πεθεράς (κακούργες...πώς καταστρέφουν τις ζωές των παιδιών τους χωρίς τύψεις?????) Κι εγώ δύο φορές κάηκα από πεθερά...η πρώτη τα κατάφερε και η δεύτερη καταβάλει προσπάθειες να μου το κλείσει το σπίτι...δεν νομίζω να προλάβει, τα καταφέρνει μια χαρά από μόνος του ο άντρας μου!

Νατάσα μου φιλάκια στην Μαριλένα...βολτίτσες κάθε μέρα ε? Βοηθάει και ο καιρός και χαίρονται και τα ζουζούνια! Κι εγώ βγήκα σήμερα βολτίτσα με μια φίλη και τα μωρά μας και το καταευχαριστηθήκαμε!

Δημητρούλα πως είναι ο Θανούλης? Ξαναέκανε εμετό?

Πασχαλάκι μου ακόμα έχεις καθυστέρηση? Πήγες στον γυναικολόγο? Τί σου είπε? Να μου φιλήσεις τον γαμπρούλη μου!

Ευάκι μου κανένα νεότερο????? Έκανες άλλο τεστ?

Κατερινάκι μου κι η δικιά μου ανεβαίνει πάνω στο τραπεζάκι του σαλονιού και βλέπει τηλεόραση από το μισό μέτρο (έχω τραβήξει το τραπεζάκι μπροστά στο έπιπλο της τηλεόρασης για να μην πλησιάζει η Μαμία αλλά πάλι βρήκε τρόπο), την κατεβάζω και την απομακρύνω μην στραβωθεί κιόλας και ξαναπηγαίνει. Κι αν κάνω πως κλείνω την τιβι γίνεται ο κακός χαμός!

Σοφία μου θενκς ε λοτ (θα αρχίσω να τα γράφω κι εγώ έτσι :lol: )που έσβησες την δεύτερη δημοσίευση. Τί κάνει ο Βασιλάκης? Μην απογοητεύεστε που στράβωσαν τα πράγματα...ίσως είναι για καλό, εύχομαι να είναι για καλό! Υπάρχει μια παροιμία (νομίζω την λένε οι ισλαμιστές αλλά δεν μας πειράζει είναι πολύ καλή)...όταν ο Θεός κλείνει μια πόρτα ανοίγει ένα παράθυρο! Μπορεί να έρθει μια καλύτερη ευκαιρία στον δρόμο σας και να μην χρειαστεί να ξενιτευτείτε!

Μάγδα μου φιλάκια στην Μαρκελλίτσα! Μήπως γιορτάζει σήμερα? Γιατί είδα στο ημερολόγιο πως σήμερα γιορτάζει ο Μάρκελλος...

Κανγκουράκι μου τί κάνετε? Η Αγγελικούλα μας?

Όλια μου ξανακάνατε την εξέταση ούρων? Τί έδειξε?

Εγώ κοριτσάκια μου είμαι πολύ απογοητευμένη από τον άντρα μου τον τελευταίο καιρό, δεν σας κρύβω ότι έχει περάσει από το μυαλό μου ο χωρισμός γιατί δεν τα πάμε καθόλου καλά. Βρίζει συνέχεια, φωνάζει σαν παλαβός σε σημείο να τρομάζει την μικρή, σπάει πράγματα μέσα στο σπίτι και προσπαθεί να με φέρνει στα άκρα για να φωνάξω και μετά να με κατηγορήσει ότι εγώ κάνω σαν υστερική, δεν αναγνωρίζει τίποτα απ'όσα κάνω, με προσβάλλει διαρκώς ότι δεν κάνω τίποτα κι ότι αυτός κουράζεται περισσότερο...μετά το μετανιώνει και ζητάει συγνώμη αλλά τί να την κάνω την συγνώμη όταν δεν με σέβεται? Είμαι 35, μορφωμένη και έχω ζήσει αρκετά την ζωή μου και δεν μπορώ να σκύβω το κεφάλι όταν με υποτιμούν, αν δεν είχα το παιδί θα είχα φύγει προ πολλού και το ξέρει, εχθές του είπα ότι δεν σκοπεύω να κάνω άλλο παιδί.Έχω κλειστεί στο σκατοχώρι, δεν μπορώ να πάω πουθενά, έχω να αντιμετωπίσω την εχθρική συμπεριφορά των πεθερικών που με θάβουν ασύστολα...αν είμασταν καλά με τον άντρα μου θα τα υπέμενα όλα τ'άλλα, αλλά έτσι όπως είμαστε δεν αξίζει τον κόπο! Τον ρώτησα μήπως υπάρχει άλλη και το αρνείται κατηγορηματικά...φυσικά δεν θα περίμενα να το παραδεχτεί αν υπήρχε αλλά ακόμα κι αν κάνω λάθος με έχει κουράσει πολύ αυτή η κατάσταση σε σημείο να μην με νοιάζει καθόλου αν χωρίσουμε...Μόλις του περνάνε τα νεύρα και ηρεμεί καταλαβαίνει και το παραδέχεται ότι φέρεται πάρα πολύ άσχημα και υπόσχεται να μην το ξανακάνει αλλά δεν τον πιστεύω πια, αυτά τα έχει πεί πολλές φορές...

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά δεν έχω σε ποιόν να τα πώ...

Σας φιλώ κοριτσάρες μου

Καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου 22 Ιουλίου γιορτάζει η Μαρκέλλα.

Τα χειλάκια της τα έει σκίσει μέχρι τώρα 3 φορές :shock: Τις 2 ήταν μαζί μου, και 1 χτες με τον πατέρα της. Ευτυχώς κι εμείς δεν είχαμε χρειαστεί ράμματα αλλά κάθε φορά τρομάζω πολύ!

Άσχημο πράγμα να φωνάζει και μπροστά στο παιδί...

Πάντως κορίτσια νομίζω πως με τον ερχομό του πρώτου παιδιού αλλάζουν οι ισορροπίες στα ζευγάρια και βγαίνουν διάφορα προβληματάκια στην επιφάνεια. Όλοι το περνάνε... Εμείς ευτυχώς δεν τσακωνόμαστε κι αυτό γιατί είναι πολύ ήρεμος άνθρωπος ο άντρας μου αλλά ...δεν είμαστε και μες τον έρωτα όπως είμαστεν προ Μαρκέλλας. Το θεμα είναι να υπάρχει κατανόηση και υπομονή κι από τις δυο πλευρές. Και θέληση...

Μίλα του Νάσια, πιάστον και μίλα του σε μια φάση που θα είναι ήρεμος. Δώσε του να καταλάβει ότι σε κάνει να νιώθεις πολύ άσχημα και πως δε θα μπορείς να το ανέχεσαι για πάντα - χωρίς όμως να φανεί σαν απειλή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα σε είδα στον ύπνο μου προχτές!

Είμασταν κάπου στο εξωτερικό σε κάποιο ξενοδοχείο...

Λες να είναι σημάδι? Να πρέπει να παρατήσουμε άντρες και παιδιά και να πάμε σε κανα ξενοδοχείο να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι? :lol:

=))=))=)) λες?????? καλα θα ητανε!!!!!! σε εχω δει κ εγω παντως να ξερεις αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως ειχα δει...κ μια φορα ειχα δει κ το Βικακυ...

Νασια μου αυτοι οι τσακωμοι ειναι πραγματικα πολυ ασχημοι....κανουν κ πολυ κακο στο παιδι...ευχομαι να ηρεμησει ο αντρας σου κ να σταματησουν ολα αυτα...κανε υπομονη οσο κ αν μπορεις κ προσπαθησε να του μιλησεις οπως λεει κ η Μαγδα...

κατι εχει η μερα σημερα...κ εγω τσακωθηκα με τον αντρα μου κ του ειπα θα φυγω του λεω θα σε αφησω μονο σου εδω στο κωλοχωρι με τα μυαλα που κουβαλας αλλα η θεωρια απεχει πολυ απο την πραξη...στην δικη μας περιπτωση ειμαι εγω πιο νευρικη απο τον Κωστα βεβαια αλλα δεν πεταω κ δεν σπαω αλλα σημερα χτυπησα το χερι μου στο τραπεζι κ εχει μελανιασει το κοκκαλο απο το μικρο δαχτυλακι.οντως κ εγω δεν νιωθω κ πολλα οταν σκεφτομαι οτι μπορει να χωρισουμε...τεσπα...θα περασουν κ αυτα που θα παει???φασεις ειναι ολα μωρε..κ αν υπαρχουν κ αλλα θεματα ειναι λογικο να υπαρχουν ξεσπασματα...εμεις ειμαστε κ 12 χρονια μαζι ε εχουμε παραγνωριστει!!! :lol:

σημερα ειχαμε παιδιατρο κοριτσαρες! ξαναπηρε το ενα κιλο που ειχε χασει με το νοσοκομειο.ειναι τωρα 12.300 κ 81 ποντους. εν τω μεταξυ ετυχε κατι στο ιατρειο κ ηρθε απο το σπιτι κ τον ειδε στο περιβαλλον του κ λεει εχει πολυ καλη ψυχοκινητικη αναπτηξη κ δεν εχει σημασια που δεν περπαταει μονος του ειναι επειδη βαριεται να κουραστει :D αλλα ειναι λεει πανεξυπνος κ δεν σας κρυβω οτι χαρηκαμε πολυ...

τα κακα νεα τωρα...με το τσουτσουνι του προσπαθησε λιγακι πιο πολυ αυτη την φορα να το κατεβασει κ κατι εκανε αλλα δεν κατεβαινει τελειως κ βλεπει λεει δακτυλιο κ μαλλον θα χρειαστει ουρολογο αλλα θα μας πει εκεινος ποτε κοντα στο 1.5 με 2 χρονων αλλα μεχρι τοτε θα του το κατεβασει αυτος ετσι κ αλλιως...θα ποναει για 4 μερες μου ειπε....τι να κανω για να μην το περασει αυτο ρε γαμωτο??? αμαν τα καημενα....

κ το καλυτερο νεο μου για σημερα....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΚΑΝΕ 3 ΒΗΜΑΤΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΙΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!

καληνυχτα σε ολες!!! φιλακια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μάγδα μου έχω βαρεθεί να του τα λέω...όταν είναι ήρεμος παραδέχεται ότι φέρεται σαν μα@#$@#κας αλλά τί αξία έχει? Σκοπός είναι να μην το κάνει καθόλου! Βαρέθηκα να μου ζητάει συγνώμη, να με παρακαλάει να μην φύγω και μετά από δύο μέρες να κάνει πάλι τα ίδια?

Και όλα τα κάνει μπροστά στο παιδί...η Μαρία έχει αρχίσει να βγάζει απίστευτη επιθετικότητα και έχω πελαγώσει! Έτσι μεγάλωσε και ο άντρας μου (ο πατέρας του έκανε τα ίδια και χειρότερα στην πεθερά μου) και νομίζουν ότι αυτό είναι το φυσιολογικό...του το έχω δηλώσει ότι δεν θα το ανέχομαι για πάντα αυτό αλλά νομίοζω ότι πια το θεωρεί δεδομένο ότι δεν πρόκειται να κάνω τίποτα...κακώς βέβαια...

Σοφάκι πολύ χάρηκα για τον Βασίλη...μπράβο το πουλάκι μου που περπάτησε! Όσο για το τσουτσουνάκι του...αν είναι για το καλό του πρέπει να γίνει, είναι πίκρα να ξέρεις ότι θα πονέσει το μωρό σου αλλά όπως μας έλεγαν κι εμάς όταν είμασταν μικρά...μέχρι να μεγαλώσει δεν θα θυμάται τίποτα το καλό μου! Υπάρχει περίπτωση να μην χρειαστεί να το κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Τί κάνετε; Εμείς μια χαρά, όλο βόλτες......

Ριρένα είμαι η Νατάσα καινούργια στην παρέα σας. Επίτρεψέ μου να σου πώ πώς λυπάμαι πάρα πολύ για τον χωρισμό σου :( . Ωστόσω μην το θεωρείς οριστικό. Πολλές φορές η απόσταση από τον σύζυγο μας βοηθάει να σκεφτούμε καλύτερα και να πάρουμε πιο σωστές αποφάσεις. Αυτό ισχύει και για τις δυο πλευρές. Τώρα για τις πεθερές.... τί να πώ. Κάνουν κακό και δεν το καταλαβαίνουν κιόλας. Ευτυχώς με αξίωσε ο Θεός να έχω μια από τις πιο γλυκειές πεθερές, αν και είναι πολύ μεγάλη σε ηλικία και βεβαίως με άλλες νοοτροπίες. Εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να βρεθεί μια λύση πολύ σύντομα κυρίως για το παιδάκι σας :) .

Νάσια μισώ υπερβολικά τις φωνές και τις φασαρίες. Συζητήστε όταν είστε και οι δυο ήρεμοι, είναι η μόνη λύση και μην περιμένεις από την πρώτη μέρα να αλλάξει η κατάσταση. Θέλει πολύ δουλειά...... και βεβαίως μεγάλη υπομονή. Μη νομίζεις, όλα τα ζευγάρια έχουν τους καυγάδες τους. Αρκεί όμως να μην γίνονται συνέχεια και να μην τραβάνε και τα όρια. Και εμείς αρπαζόμαστε και μουτρώνουμε αλλά συνήθως για χαζομάρες. Μετά βέβαια όταν ηρεμούμε τα συζητάμε και ξεκαρδιζόμαστε στα γέλια :) .

Firfirikos μπράβο σας!!!!!!!! Φαντάζομαι πώς σε καμιά εβδομάδα θα περπατάει κανονικά......

Κορίτσια δεν σχολιάζω άλλα, πάω να κάνω καμιά δουλειά. Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΟΧΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ!!! ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ!!! ΒΑΣΙΚΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑΣ ΝΟΡΜΑΛ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΥΓΑ, ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΜΑΖΕΥΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΗ!!! ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΣ ΖΕΙ ΠΕΘΑΝΕ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΝΟΙΑΞΕ ΟΣΟ ΗΤΑΝ ΣΠΙΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΛΑΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΔΗΛ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ!!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ, ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,καλημερα!!!!!

λοιπον,ηρθαν επιτελους μετα απο μια βδομαδα τα τεστακια!!!!εχω κανει ηδη τρια και ηταν αρνητικοτατα....πιο αρνητικα δε γινεται :roll::roll::roll::roll::roll: οποτε τωρα περιμενω να αδειαθετησω μια και ποναω αρκετα αυτες τις μερες!!!!! ;) παντως,τωρα εχω τεστ για τα επομενα 5 χρονια!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: για να ειμαστε και σιγουροι οτι δε θα ξεμεινουμε!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ρενακι,στεναχωρηθηκα πολυ με τα νεα σου....αχ,αυτες οι πεθερες....ο μικρουλης πως ειναι????ελπιζω να πανε ολα καλα απο δω και περα!!!!! :roll: να κανετε μια νεα και ευτυχισμενη αρχη με το αγγελουδι σου!!!!! :roll:

νασια,σε καταλαβαινω....κι εγω πολλες φορες νιωθω οτι θελω να ξεσκαω λιγο...ειναι μικρα τα μερη που ζουμε....βλεπουμε συνεχεια τους ιδιους....σιγουρα θελουμε να αλλαζουμε λιγο τον αερα μας!!!!!! ;)

νατασα,εχει τελειο καιρο!καλα κανετε και βολταρετε συνεχεια!!!!!!! :D:D:D

πασχαλακι,τι εγινε????αδειαθετησες?????τα ιδια τραβηξαμε αυτο το μηνα!!!!!! :roll::roll::roll:

συμπεθερουλα,που εισαι?????δε μιλησαμε πολυ στο τηλ....θα τα ξαναπουμε συντομα ελπιζω!!!!!! ;)

σοφακι,αυτα τα τσουτσουνια ολο προβληματα ειναι.... :? ελπιζω να μην ειναι τιποτα.... :roll:

δεν με αφηνει αλλο η μικρη να γραψω!!!!! :?:?:?

μακιαααααααααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες

τι διαβαζω ρε κοριτσια,τι χωρισμους και καβγαδες βλεπω,Ρενα μου πολυ στεναχωρεθηκα,αφου οπως λες δεν υπαρχουν περιθωρια τι να πω κοιτα κι εσυ μπροστα,πρεπει να αντλησεις δυναμη για να μεγαλωσεις το παιδακι σου,που αναγκαστικα θα το παιρνει και ο μπαμπας του εφοσον το διαζυγιο θα βγει συναινετικο μαλλον ε,αν εβγαινε εις βαρος του θα ηταν διαφορετικα,εγω ειμαι παιδι χωρισμενων γονιων,οταν ημουν 12 χρονων χωρισαν οι γονεις μου και εμεινα και μεγαλωσα με το πατερα μου,μπορω να πω οτι περασα αρκετα δυσκολα χρονια αλλα νομιζω οτι δεν μου εχουν μεινει ψυχολογικα καταλειπα αν και ζοριστηκα πολυ,στα 18 μου εφυγα απο το σπιτι και συντηρουμαι μονη μου απο τοτε,σιγουρα ολα τα παιδια χρειαζονται και τους δυο γονεις μαζι αλλα αν δεν γινεται διαφορετικα τι να κανουμε,πολλα εγραψα

Νασια μου πρεπει να του μιλησεις ηρεμα και και να βρειτε μια ακρη κι εσεις προτου γινουν χειροτερα τα πραγματα,ολοι μας με την ρουτινα και με τα παιδια εχουμε τα νευρα μας αλλα δεν πρεπει να ξεσπαμε στον ανθρωπο μας ετσι δεν ειναι,προσπαθηστε να βρειτε λιγο χρονο μονοι σας,εστω και το βραδυ που κοιμαται η Μαρια βαλτε ενα κρασακι και συζητηστε ηρεμα,αφιερωστε λιγο χρονο ο ενας στον αλλο,παλι καλα που δεν χρειαστηκε ραμματα η ζουζου,τι ζιζανια ειναι μωρε ησυχια δεν εχουν

χτες καναμε εμβολιο και ο Δημητρακης ειναι 82 ποντους αλλα απο κιλα τα ιδια 10.500 δεν εβαλε και την ειδα λιγο ανυσηχη την παιδιατρο,μου ειπε αν δεν βαλει και την επομενη φορα να κανουμε εξετασεις,εγω παλι λεω οτι τωρα τα παιδια μας ειναι σε συνεχη κινηση και γιαυτο δεν βαζει,εξαλλου και τα ουρα του ηταν καθαρα,τελοσπαντων θα δουμε και κανουμε και εξετασεις για καλο ειναι ετσι κι αλλιως

Ευακι μου τι να πω,περιμενα να μας πει καλα νεα,δεν πειραζει ομως εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου να κανετε πολλες επικυνδινες αγκαλιτσες ξερεις εσυ!!!!!!

Σοφακι μου κι εσεις καβγαδακι;;;12 χρονια δεν πανε ετσι στο βροντο μην λες τετοια λογια κι εσυ,υπομονη φαση ειναι θα περασει,

Μαγδα 3 φορες;;;;;παλι καλα που δεν τη ραψατε,ο Θεος να τα φυλαει ειναι τελικα

πολλα φιλια κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλα ειπα και ξεχασα να σχολιασω τον Βασιλακη μας που περπατησε,μπραβο του καλα τρεχαματα Σοφακι τωρα,οσο για την τσουτσου τα εχουμε πει πολλες φορες τι να πω ,μακαρι να μην ποναει μονο,εμεις το ανοιξαμε λογω της ουρολοιμωξης και του το ανοιγω στο μπανιο και ειναι ενταξει ,τωρα αυτο για το δακτυλιο που λες δεν το εχω ξανακουσει,γιατροι ειναι αυτοι ξερουν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Γύρισε ο άντρας και παίζει με τη Μαρκέλλα - ευκαιρία για μάμμυ ;)

Ρενάκι καλό κουράγιο να περάσετε όλες τις διαδικάσίες όσο πιο ανώδυνα γίνεται. Πόσο θέλει να τον βλέπει δηλαδή? Κι εγώ νομίζω ότι είναι πολύ μικρούλης ακόμα και έχει περισσότερο ανάγκη εσένα παρά αυτόν... Δεν ξέρω τι λέει ο νόμος βέβαια... Πες μας τι σου είπε ο παιδοψυχολόγος. Και μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.

Συμπεθέρα μπράβο στο παιδί μας! Να δεις πόσο θα ξεκουραστείς τώρα που θα περπατάει! Λένε ότι και καλά κουράζεσαι περισσότερο να τα κυνηγάς, αλλά στην περίπτωσή μας που ήταν όλη την ώρα πάνω μας και κουβαλάγαμε είναι ξεκούραση το κυνηγητό.

Να του προσέχετε την τσουτσού του του γαμπρούλη μου! Ελπίζω να μην πονέσει μωρέ....

Κατερίνα μια χαρα ο Δημητράκης! Και τα κιλά του μια χαρα είναι! Τι παθαίνουν οι παιδίατροι και θέλουν όλο να βάζουν και να βάζουν....πόσο να φτάσουν πια? Ειδικά τα μωράκια που βάλαν πολύ τον πρώτο χρόνο εννοείται ότι θα κόψουν τώρα.

Ευάκι δεν πειράζει καλή μου. Μα καλά πόσα τεστ πήρες?

Νάσια μου τι να πω... Δεν καταλαβαίνει ότι δεν είναι καλό για το παιδί? Ελπίζω να τη βρείτε την άκρη.

Καλά, η Γιωτού που εξαφανίστηκε αγκέν?

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!! Η ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ, ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΦΥΣΙΚΑ, ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΜΕΝΑ ΑΝΑΓΚΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ!!! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Ρενα μου τι τραβας τωρα...κανε ομως υπομονη γιατι πανω απ ολα πρεπει να κοιταξεις οτι ειναι καλυτερο για τον Βασιλη σου..πρεπει να εισαι οσο πιο δυνατη μπορεις κοπελα μου! κ εμεις οσο μπορουμε ειμαστε εδω να σε στηριξουμε να το ξερεις αυτο,οχι βεβαια οτι μπορουμε να απαλυνουμε κ πολυ αυτο που περνας αλλα οσο μπορουμε να θυμασαι πως ειμαστε εδω...

προσπαθησε να εισαι ηρεμη στην συναντηση σας,οσο μπορεις φυσικα κ να του εξηγησεις οτι θελεις μονο το καλο του παιδιου σας...πω πω λούκια τωρα ρε γαμωτο...

Κατερινα μου τι ειπα καλε κ λες μην λες τετοια??? οτι παραγνωριστηκαμε??? αφου ετσι ειναι!!! :lol: μην με φοβασαι εμενα βρε! εμεις σκοτωνομαστε κ σε 5 λεπτα λεμε μ'αγαπας ρε καθολου η τσαμπα αγχωνομομαι??? απλα καμια φορα νιωθω κ εγω παραξενα..ειναι η κουραση κ η αυπνια μωρε με εχουν κανει αλλο ανθρωπο να σου πω την αληθεια...πολλα νευρα κ πολυ ενταση...δεν με αναγνωριζω ωρες ωρες...αλλα οταν μεγαλωσει κ το 2ο η το 3ο παιδι μας πρωτα ο Θεος θα ξεκουραστω κ εγω!! :mrgreen::mrgreen:

Ευακο στεναχωρηθηκες καλη μου που ειναι αρνητικο? δεν πειραζει κ εσυ μαζι με την Πασχαλιτσα μας θα ειστε απο τις πρωτες που θα μεινετε παλι εγκυουλες!!!

Συμπεθερα εχω ξεκουραστει αρκετα απο το θεμα αγκαλιας μεσα στο σπιτι πλεον για να πω την αληθεια μου...ολη την ωρα ειναι ορθιος κ παιζει μονος του κ ετσι δεν τον κραταω τοσο πολυ πια απλα το ''κακο'' ειναι οτι ακομα δεν μπορει να μην με βλεπει εχει μεγαλη ανασφαλεια κ ειδικα μετα το νοσοκομειο,χειροτερεψε πολυ η κατασταση..οποτε θελει οοοοοοολη την ωρα να ειμαι διπλα του κ αυτος να χορευει να τραγουδαει κ εγω να τον καμαρωνω!!! κ εγω ελπιζω να μην πονεσει με την τσουτσου αλλα μαλλον δεν θα το γλυτωσει το καμαρι μου...ειδωμεν.... :(

Κατερινα μου απ οτι μου εξηγησε δακτυλιος ειναι οτι στενευει επανω ενα μικρο κομματι κ δεν αφηνει να βγει το πουλακι οπως πρεπει...

εκανε εχτες 3 βηματακια ο κυριος αλλα σημερα μου το παιζει δυσκολος παλι!! η αληθεια ειναι οτι δεν με νοιαζει κιολας απλα λεμε τωρα...

μονη μου μιλαω η ειναι κ καμια αλλη εδω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

ρενα μου τι να πω, ακολουθηστε τις συμβουλες των ειδικων προσπαθηστε να βρειτε την ακρη για να ειναι οσο πιο ηρεμο γινεται το ζουζουνι σας...μα βρε παιδι μου πως φτασανε τα πραγματα ως εκει;εγω παντως επιμενω κοιταξε μηπως τα ξαναβρειτε ειναι νωρις ακομα μη παιρνετε αποφασεις εν θερμω...βαλτε τους εγωισμους στην ακρη...εγω πιστευω πως ολα μπορουν να διορθωθουν αν βρειτε μεσα σας και θυμηθειτε τι αγαπησατε ο ενας στον αλλο...προσωπικα το μονο που θα μου ηταν τρομερα δυσκολο να συγχωρησω θα ηταν η υπαρξη τριτου προσωπου...νομιζω πως σε ενα ζευγαρι υπαρχουν πολυ βαθια συνααισθηματα κι ας εχει περασει ο ερωτας...τι να πω...και γω στη θεση σου σκατα θα ημουν...ωστοσο αν εχεις παρει αποφαση πως θα τραβηξεις χωριστο δρομο πρεπει να φανεις δυνατη και να τα αφησεις ολα πισω..

νασια μου και γωω οπως εχω ξαναγραψει πολλες φορες τον τελευταιο χρονο ηρθα σε οριακα σημεια με τον αντρα μου..καβγαδισαμε και αλλαξαμε κουβεντες που ποτε δε πιστευα οτι θα λεγαμε ο ενας στον αλλο...στο τελος παντα καναμε υποχωρηση-εγω κατα κυριο λογο-και τα ξαναβρισκαμε...ειναι πολυ λεπτες οι ισορροπιες μετα τον ερχομο ενος παιδιου...μου το ελεγαν και δε το πιστευα...ευτυχως ομως τον τελευταιο καιρο εχουμε ξαναβρει τον παλιο μας εαυτο..θελει πολυ προσπαθεια και συζητηση κοπελα μου το ξερω και φυσικα ΥΠΟΜΟΝΗ...αλλα πρεπει να σφιγγουμε τα δοντια και να προσπαθουμε για το γαμο μας και κυριως για τα παιδακια μας...αυτο που δε μ'αρεσει και μενα καθολου ειναι να φωναζει μπροστα στο παιδι...τι να πω...ελπιζω να βρειτε τη λυση..

Ευακι μου αρνητικα τα τεστ ε;;;ποσα εκανες;;;χαχα@@!!!ειπαμε εχεις πολυ πραμα να πουλησεις και σε εμας μερικα!εγω αδιαθετησα τελικα την 9η μερα καθυστερησης χωρις πολυ αιμα αλλα αυτο που εχω ειναι πολυ σκουρο καφε σαν μαυρο...τωρα ξεκινησε σιγα σιγα και γινεται κοκκινο...στο γιατρο θα παω με τα απο κανενα 10ημεριο να με δει και να κανω και τεστ παπ.

Σοφακι ειδες που εχασες το στοιχημα;;;χαχα!!!αντε βρε περπατησε ο μικρος σου!ο δικος μου στεκεται πια χωρις χερια για λιγο αλλα βηματακαι δεν εχει κανει ακομα.

κατερινα και μενα η παιδιατρος ηταν λιγο καπως αν θυμασαι σας ειχα πει που δεν πξρε κιλα ο μακης απο τον προηγουμενο μηνα...και μαλιστα μου ειπε δε τρωει καλα///αν ειναι δυνατον ας ερθει να δει τις πανες του (συγνωμη κιολας) και θα καταλαβει!το απογευμα μονο θελει 2 γιαουρτακια για πλακα!

δε θυμαμαι κατι αλλο, σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εδώ είμαι ;) Έβαλα τη Μαρκέλλα για νάνι...άντε να δούμε πώς (δεν) θα κοιμηθούμε και σήμερα...

Ρένα μου ψυχραιμία και υπομονή να περάσουν αυτές οι διαδικασίες και μετά θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας και θα είναι όλα καλύτερα :YMHUG:

Δε μπορώ να το χωνέψω ότι σηκώθηκε κι έφυγε έτσι :evil: Το σκεφτόταν καιρό και δεν είχε πει τίποτα δηλαδή? Έψαχνε για αφορμή? Άντρες :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα κ εγω αυτο σκεφτομουν ακριβως...το ειχε στο μυαλο του κ απλα εψαχνε την καταλληλη για αυτον ευκαιρια να το κανει....

η αδερφη της κουμπαρας μου επαθε τα ιδια οταν ηταν ακομα λεχωνα....πολυ ταλαιπωρια κ πολυ στεναχωρια τραβηξε η κοπελα...

κ εμενα Μαγδα κοιμαται κ ξυπνησε ηδη μια φορα!! αντε να δουμε κ σημερα....

Πασχαλιτσα ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα...οπως τα λες παρα πολυ λεπτες οι ισοροπιες πραγματικα κ ολα αλαζουν κ θελουμε χρονο να τα συνηδειτοποιησουμε κ φυσικα θελει πολυ υπομονη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα Μαγδα κοιμαται κ ξυπνησε ηδη μια φορα!! αντε να δουμε κ σημερα....

Κι εμένα. Στη 1 ωρα η σκατούλα :x Ξεκίνησε πολύ δυναμικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...