Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

αντε με κανατε και πηρα κουλουρι με μερεντα και εφαγα να με γιορτασω!!!! :lol::lol:

Πιανισιμοοοο χρονια πολλα για την 1χρονια!!!! :lol: Με το καλο το νινι!!!

Μωρε ξερω οτι ειναι καλη η γιατρος που θα παω σε ιδιωτικο κεντρο στην Αθηνα ειναι, δεν το ψαχνω αλλο, εμπιστευομαι το γιατρο μου που μου την συστησε και ξερω περιπτωση με διδυμα που τους βρηκε ενα θεματακι που αλλος δεν το πηρε χαμπαρι.

Η νικολ τι κανει εχω μερες να την δω?ανακατευεται το μαυρο ε?σηκωθηκε απο το κρεβατι?

Η λιστα του Σιντλερ εγινε. :lol: Θα γκουγκλαρω το ονομα στης μανδαμ να δω τι θα βγαλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εμενα η γυναικολογος μου με παρεπεμψε σε καποιο κεντρο (μητερας και εμβρυου κοντα στο μαιευτηριο αλεξανδρα) . anyway, ολοι καλοι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ειναι δυνατον σε ολη την Ελλαδα να ειναι μονο αυτοι οι γιατροι??Και αν ο γιατρος ειναι καλος τι σημασια εχει αν ειναι πιστοποιημενος ή οχι??Λεω τωρα εγω..........

Ζαχα κουλουρι με μερεντα????????Μιαμ.......Κι εγω τη βγαζω με ενα σκετο τσαι,ουτε ενα παξιμαδακι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το ίδιο λέω..Οπότε συμφωνήσαμε όλες... :lol::lol: ας αλλάξουμε θέμα... Ας πούμε για...ρούχα εγκυμοσύνης!!!

Πήρατε τίποτα? Βασικά μπαίνετε στα κανονικά σας ρούχα? Εγώ στα τζήν μου δεν μπαίνω.. δεν κουμπώνουν... φοράω κάτι φορεματάκια και κολάν με μακριές μπλούζες... αλλά τα βαρέθηκα, χθές πήρα ένα τζήν απο τα mothercare πολύ ωραίο και πολύ άνετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ο δικός μου γιατρός υπάρχει στη λιστα αλλά σε κάποιο άλλο ρογραμμα προγεννητικής!

Εγω εφτιαξα μαντοριναδα!!! Ειχα μανταρινια και εφτιαξα χυμο και εφαγα κ ενα κομματακι κεικ που εφτιαξε η μαμα μου!

Οσο για τα ρουχα εγκυμοσυνης τωρα που δεν βγαινω εξω ειμαι με φορμούλες αλλα προηγουμένως φορούσα κι εγω κολαν με φορεματακια. Εχω κ 2 τζιν εγκυμοσυνης απο το mothercare απο περσι αλλα το ενα μου ειναι ενταξει. Το αλλο στα ποδα χωραει και δευτερο ατομο...ειμαι κ αδυνατη στα ποδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εγώ έχω απο πέρσι 2 τζήν αλλά τότε ήμουν 10 κιλά πιο ελαφριά απο τώρα... οπότε... δεν...

Αλλά τα φορεματάκια και τα τουνικ που είχα απο πέρσι μου κάνουν όλα ευτυχώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε θα τα βολέψω μέχρι να βγώ σε άδεια με όσα έχω και μετά θα τη βγάζω με φόρμες και εγώ στο σπίτι... ε και πρός το καλοκαιράκι που με βλέπω να γίνομαι ΤΕΡΑΣΤΙΑ θα τυλίγομαι με σεντόνια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:lol::lol::lol: Εγω το καλοκαιρακι αν μου επιτρεπεατι βεβαια να κανω καμια βολτα εχω πολλα φορεματακια ανετα που υποθετω θα μου κανουν..Μεχρι τοτε εχουμε ομως καιρο!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εφτιαξα το πρασινο τσαγακι μου. και γω με φορμες και κολαν με φορεματακια τη βγαζω. κοιτα συνολο απο τοτε που εμεινα εγκυος πηρα 5 κιλα. ημουν 45 και τωρα ειμαι 50-51. απλα για να μην μοιαζω με μπαλα μετα με συγκρατησε τωρα που ειναι αρχη η γυναικολογος μου. γυναικεια αλυλεγγυη παιδι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω που χω και γαμο σε 1 μηνα?σκεφτομαι να τυλιχτω με ριχταρι!!!! :lol::lol::lol::lol:

ποσα κιλα εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?????????????????????? 50-51????????????

μπορεις να μην μου μιλας σε παρακαλω???? :lol::lol::lol::lol:

:lol: με με συγχυζετε βρε στην κατασταση μουυυυυυυυ!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουχα εγκυμοσυνης.....Λοιπον,εγω δεν πηρα τιποτα ακομη.Ειχα ενα τζιν κολαν απο τα morgan,τελειο,με λαστιχο επανω το οποιο μου κανει ακομη κανονικα και φοραω αρκετα κολαν με μπλουζακια.Α!και ειχα παρει ενα πολυ ωραιο παντελονι μαυρο απο το Iso με λαστιχο επανω το οποιο οσο και να φουσκωσω θα μου κανει μεχρι τελους.Καλοκαιρι δε με πιανει αφου και λογω διδυμων μεχρι 5-7 Ιουνιου λογικα θα γεννησω.Παντως στα mothercare εχει τα πιο οικονομικα τζιν,τωρα κοιτουσα και το φυλλαδιο και μου αρεσε κι εμενα ενα που λεω να το χτυπησω...Φορεματα ανεκαθεν δεν φορουσα οποτε....Αληθεια στα mothercare εχουν εκπτωσεις στα ρουχα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα για γαμο σε κοβω να φορας ενα ωραιο φορεμα και να κανεις θραυση dear!!!

Pianisimo τσαγακι με λιγο μελι μεσα...Τελειο!!μαλλον θα φτιαξω κ δευτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εγώ έχω φορεματάκια καλοκαιρινά αλλά υποθέτω ότι δεν θα μου κάνουν... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έχεις δίκιο έχουμε ακόμα καιρό...

Βίκυ μου εσύ είσαι πολύ αδύνατη καλέ!!! Πώ πώωωω εγώ τόσο δεν ήμουν ποτέ!!!!! Το λιγότερο που με θυμάμαι να είμαι ήταν τα 63 κιλά!!!! :lol::lol: και τώρα έχω ξεφύγει κατα πολύ!!! Και έχει δίκιο η Ζάχα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ζάχα έχω κάτι ωραία ριχτάρια υπέρδιπλα!!!! μπορώ να στα στείλω αν θές για τον γάμο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

sofitsa ναι έχουν εκπτώσεις στα ρούχα... το τζήν απο 75€ το πήρα 45€...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ζαχα μου σκεψου οτι ειμαι γενικα μικροκεμωμενη και αν στο τριτο τριμηνο παρω και αλλα θα ειμαι σαν την ορκα ετοιμογεννη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε Πιανισιμο εσυ εισαι ανετη με τα κιλά...Εγω ξεκινησα 54 και ειμαι 56,6...57 δηλαδή!

Ζαχα μου εχει τοσα φορεματακια πολύ ανετα και θα παρεις ενα και θα εισαι κουκλα!!!

Πιανισιμο μου αρεσε πολύ αυτο το "ορκα ετοιμογεννη"!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα με λενε νταρντανα απο τωρα!!! :lol::lol:

Ενταξει πλακα κανω, ειναι θεμα υγειας βεβαια και οχι εμφανισης. Εμενα μου πε να προσεχω για διαβητη κυησης λογω twins κλπ κλπ.

Μια χαρα θα εισαι Βικυ μου μην αγχωνεσαι. Δεν θελει να μενεις νηστικη, λεει πρεπει καθε 4 ωρες να χωνουμε και κατι ΜΕ την καλη εννοια!!!!

Διοσακι θα ψαξω και σε κλαρωτη κουρτινα ή να σου πω, μου χει δωσει η πεθερα μου κατι σεμεδακια θα τα ενωσω και θα βγω!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ορκα ετοιμογεννη????????Τελειο!!!

Ντιοσακι το απογευμα κιολας μετα το γιατρο εφυγα για mothercare!!

Μαρακι μια χαρα τα κιλα σου!Εγω ξεκινησα 57,εφτασα με την εξωσωματικη 54 και τωρα ειμαι 60.Οχι οτι αγχωνομαι αλλα δε θα ηθελα να βαλω πανω απο 12-13.Θα δειξει!!

Ζαχα οχι σεμεδακια προς Θεου!!!Θα σε δουν πουθενα οι ραδιο αβυλα και θα σε κραξουν :lol::lol::lol::lol: Ριχταρια χοντρα,ο,τι πρεπει για την εποχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα σταματηστε με τα κιλααααααααααα....θλιβομαι!!!!!

Ας μιλησουμε για......για......για μενα...ελα πειτε ποσο πολυ με αγαπατεεεεεεεεεεεε

ποσο ομορφη ειμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι κλπ κλπ :lol::lol::lol::lol:

το Σεσιλιακι που ειναι?

το Μαρακι ξανα φυγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλό αυτό με τα σεμεδάκια και τους Ραδιο Αρβύλα !!!

Ζάχα μου ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ,ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ!!!!! χαχαχα εντάξει τώρα?

Αλήθεια που είναι η Cesilia σήμερα? Και το Κατερινάκι έχει καιρό να φανεί!! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω! ζαχα ποσο ομορφη εισαι

ω!ζαχα ποσο καλη εισαι

ω!ζαχα η μαρια+φωτης ειναι αδερφη μου

ω!ζαχα δεν παρεξηγω

ω!ζαχα μολις μιλαγα μαζι της γι άυτο το ξερω

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...