Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

οι καουρες ειναι βασανο!!! Σαν να εχεις ενα σιδερο καυτο στο λαιμο. ετσι μου χουν πει.

Ας ελπισουμε να σταματησει στα κοριτσια μας και να μην αρχισει σε καμμια αλλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγυούλες μου ενα σύντομο καλησπερα απο εμένα γιατι έχω εξαντληθεί απο τους εμετούς, έφυγε η αποκόλληση ήρθαν οι εμετοί.....τους προτιμώ δε λέω...αλλα βρε κορίτσια μη λέτε για φαγητό κ μόνο που τα φαντάζομαι χάλια γίνομαι :D:D αντε φατε για μένα γιατι εγω εδω κ 1/5 μήνα +++++ είναι ο εφιάλτης μου ότι κ να φάω..............μετα γκόλ η Νικόλ..........

Φιλάκια στα μωράκια.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα! Είμαι στο γραφείο και ξεκλεψα λίγο χρόνο για να μαθω τα νεα σας!

Τι κανετε??

εγώ πάλι αρρωστησα....την πεμπτη το βράδυ ανέβασα και πυρετό. τώρα εχω ένα λαιμό χάλια και βήχα...

στη δουλεια εφερα και ενα θερμό με τσαι για να πινω...

βλέπω μαθαμε και για άλλα μωρακια το φύλο!!! με το καλό σε όλες!!!

Μαρακι χαιρομαι που πηγαν όλα καλά. Μπορεί να εχεις βαρεθεί την ξάπλα αλλά ίσως είναι και "ευκαιρια" να ξεκουραστεις ;);)

Ζαχαρενια, κι εγω οταν ειμουν στο δικό σου το σταδιο είχα πάρει ηδη 4, μην ξεχνάς όμως οτι εσυ εχεις και δίδυμα.. εμένα δεν ξερω που οφείλετε :?:? να πειράζει λετε που τρώω πολλά γλυκά :?:? το μωρό χθες το βραδυ ζητούσε κρεπα σοκολατα-μπανανα τι να εκανα??? :oops::oops: τωρα την Πεμπτη που θα με ζυγισει ο γιατρος να δω που βρισκόμαστε :roll::roll:

diosa εσένα θα σου γράψει αδειούλλα εεε, τι καλά... εγώ μωρέ δεν στεναχωριέμαι γιατί τον Μάρτιο που λήγει η σύμβαση μου θα πάρω άδεια επ'αοριστον ;);) η σοφιτσα με καταλαβαίνει μιας και απ' οτι ειδα σε πιο παλιό ποστ το αφεντικό της είναι τόσο υπέρ της μητρότητας που αποφάσισε να την ξεκουράσει μόλις το έμαθε ;);)

δεν θυμάμε από τα πολλά που διάβασα μηπως μου διαφεύγουν διαφορα.

Εμείς το Σάββατο γιναμε 20 εβδομάδων διανύσαμε το μισό δρόμο φτάνοντας στη μεση της εγκυμοσύνης μας!!!! Και επιτέλους ο μπέμπης αρχισα πάλι να δινει το παρων του μετά από πολλες μερες απραγίας! ευτυχως γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω..

Την Πεμπτη θα κανω και το β επιπεδου επιτελους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy αντε εφτασε η ωρα του Β επιπεδου ε??? Τι καλα τι καλα!!!! Ολα καλα ολα ανθηρα!!!

Ασε κι εμενα ολο γλυκα ζητανε...οτνα με ξε@εσει ο ντοκτορ να δω θα μιλησουν ή θα κανουν τους Αλεκους???

:lol::lol::lol::lol:

Ειναι καμμια εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου, τι μου κάνετε; Εμένα δεν ξεκίνησε καλά η μέρα μου. Έχασα τον αγαπημένο μου παππού σήμερα:-( Μακάρι να φτάσουμε και εμείς τα χρόνια του. Προσπαθώ να μαι ήρεμη γιατί ο άντρας μου αγχώνεται να μην κάνω το μωρό να δυσφορεί. Η ζωή συνεχίζεται και η ομαδούλα μας εδώ το αποδεικνύει και με το παραπάνω:-)))))

Μην πολυμιλάτε για κιλά, μ' αγχώνει πάρα πολύ το όλο θέμα. Ειδικά μετά απ' το σαββατοκύριακο που το παράκανα. Εύχομαι σ' όλες να χετε καλές επισκέψεις σε γιατρούς, καλές αυχενικές και Β' Επιπέδου.

Να σας πω, πως το βάζετε αυτό που γράφει πόσες εβδομάδες είστε και πόσες μέρες μένουμε μέχρι τη γέννηση των αγγελουδιών μας; Θέλω και εγώωωωωωω

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααααααααααα!!!!

Μαξιμαμμυ ναι ημουν πολυ τυχερη,το αφεντικο μου φροντισε να με ξεκουρασει μια κ καλη :lol::lol::lol:

Με το καλο ο β'επιπεδου!Αυριο πρεπει να παρω τηλ να κλεισω κι εγω ραντεβου...

Ζαχα ακομη γραφειο????????????????????????????

Χρυσταλλενη μου πολυ λυπαμαι,αλλα ο αντρουλης σου εχει δικιο,μη στενοχωρεις το μπεμπε σου κοριτσακι μου!!!

Οσο για τα κιλα,εφτιαξα μετα απο μερες καφε και εχω διπλα μου ενα κουτι (δηλαδη μισο γιατι το αλλο το εφαγα ηδη) μπισκοτα............Τοοοοοοσο πολυ αγχωνομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα....και μιας και ειμαι καλυτερα σημερα μπηκα να γραψω και εγω...πηγα γιατρο ...ολα καλα..1,6cm ειναι η μουντζουριτσα μας...μου ειπε να μην παιρνω μαγνησιο και φολικο οξυ λογω των εμετων και μου εδωσε βιταμινες καινουργια υποθετα και ενα συροπι...για του εμετους και τα 2...κατα αλλα το μωρο καλα ,η εξεταση για το ζαχαρο μια χαρα και ειμαι -2 κιλα..λεει η γιατρος σημασια εχει που δεν εχεις παρει,αφου εχασες δεν πειραζει..αυτα!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για το τικερακι πατα σε ενα εκει που λεει make a pregnancy ticker,θα σε βγαλει σε μια σελιδα να βαλεις τις ημερομηνιες σου (τελευταια περιοδο κτλ) και μετα τον κωδικο που θα σου δωσει θα τον αντιγραψεις και θα τον επικολλησεις στο προφιλ σου!

Κισκα τελεια τα νεα σου,αντε να περασουν και οι ναυτιες να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Christalleni θα πας σε καποιο σαιτ και θα διαλεξεις κωδικο, ο κωδικος πρεπει να ειναι της μορφης HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code υπογραφες για φορουμ..

μετα θα πας πανω αριστερα εχει μια λειτουργει απου λεει πινακας ελεγχου μελους..

εκει θα δεις την καρτελα για επεξεργασια υπογραφης, θα ξετσεκαρεις τα τρια κουτακια απο κατω και θα κανεις επικοληση τον κωδικο που θα σου δωσουν στο σαιτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrystalleni συλυπητηρια, προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη.

ζαχαρενια κι εγω την πεμπτη που θα με ζυγισει αυτό θα του πω αλλά μάλλον ο μπεμπης θα ξινει το τετοιο του και θα σφυραει κλεφτικα.... :lol::lol:

σοφιτσα τον μαρτιο θα μπω κι εγω στο κλαμπ των εγκυμονουσων χωρις δουλεια ;);)

και ναι εφτασε η ωρα για το β επιπεδου. εγω το αγχος μου βεβαια και την ανυσυχια μου αλλα ανυπομωνω κιολας. σοφιτσα κι εσυ καπου αυτό τον καιρο μάλλον θα το κανεις το β' επιπεδου αφου ειμαστε κοντα σε ΠΗΤ.

κισκα εσυ οχι μονο δεν εβαλες αλλά εισαι και μειον σε κιλα :):) να σταματησουν αυτες οι αδιαθεσιες να εισαι κι εσυ καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!!!!

sofitsa μου γιατί σας είπε να κάτσετε μέσα μία εβδομάδα ο γιατρός? ( το είχες αναφέρει και δεν το θυμάμαι??? :? ) Άντε με το καλό να κλείσεις και εσύ για β' επιπέδου...

mariamg μου ακριβώς τους ίδιους πόνους έχω και εγώ.. μέση και γόνατο... Με το καλό να δείτε το ζουζουνάκι σας!!! Περαστικά στην κουμπάρα! Να κάνω πάλι πρόβλεψη? Μου φαίνεται ότι έχεις κοριτσάκι!!! :idea::idea:

Μαμά Νικόλα λές τελικά να έχω ένστικτο? :lol::lol: δεν το είχα προσέξει... τώρα το ανακλύπτω!

Μαράκι μου τι τέλεια φωτόοοο!!!! Μόλις το είδα συγκινήθηκα πάρα πολύ!!! Πάντα γερό να είναι και με το καλό να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας!!! Η ψυχούλα μου μωρέ!!! :x:x:x:x:x Αυτό τελικά με τους χαζομπαμάδες και τα πουλάκια των μωρών το έχουμε όλες ε??? Και που να γεννηθούν κιόλας!!! Συνέχεια ξεβράκωτα θα έχουμε τα μωρά για να καμαρώνουν οι χαζομπαμπάδες τα τσουτσουνάκια!!! :lol::lol:

Ζάχα μου δεν είναι πάαααρα πολλά τα κιλά που πήρες, δίδυμα έχεις!!! Θα πάρεις και κανα κιλό παραπάνω!! Cool baby!! :lol::lol:

Γιώργο μου με γειά τα πραγματάκια σας!!! Με το καλό να τα χαρείτε!! Περιμένουμε φωτό!!!

pianisimo καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι μου!!! Μία τέλεια τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι... και με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας τον κορίτσαρό σας!!!

Cesilia και εγώ το έχω ακούσει αυτό για τις καούρες=τριχωτό μωρό... μύθος ε??? Εγώ έχω αρκετά συχνά... αλλά είχα και πρίν.

Nikol μου κουράγιο!!! Δεν θα μιλάμε για φαγητά μέχρι να σου φύγουν!!! :lol::lol: Φιλάκια στο τσουτσουνάκι!!! :lol::lol::lol:

maximammy περαστικά!! Ελπίζω να γίνεις σύντομα καλά βρε κοπέλα μου... πίνε πολλούς χυμούς πορτοκάλι (φυσικούς) Με το καλό η Β' επιπέδου την Πέμπτη!!!

Chrystalleni μου ζωή σε σάς κοπέλα μου, λυπάμαι πολύ... αλλά καλά σου λέει ο άντρας σου προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη, γιατί το μωράκι σου νιώθει τα πάντα...

kiska μεγάλωσε το ζουζούνι σας... άντε να σταματήσουν και οι αναγούλες να ησυχάσεις λίγο...

Τα νέα μας τώρα... Πήγαμε στον γιατρό μας σήμερα... όλα καλά μας έβγαλε 278γρ (μάλλον την Παρασκευή ο ηπέρηχος του νοσοκομείου δεν μας μέτρησε τόσο καλά) Μας είπε για την Β επιπέδου και του είπα για αυτόν που κλείσαμε που μας πρότεινε ο γιατρός του νοσοκομείου και δεν του άρεσε... δεν είναι λέει πιστοποιημένος... Αυτός μας προτείνει η την Παχούμη στην Καβάλα (Μιχαέλα τα φώτα σου) η την Ψαρρά στην Θεσ/νικη (Cesilia??? την γνωρίζεις?) που είναι λέει και οι 2 πιστοποιημένες... Και έχουμε μπερδευτεί λίγο... ο άντρας μου λέει να κάνουμε 2 φορές.... εγώ πάλι θεωρώ ότι είναι πεταμένα λεφτά να κάνουμε την ίδια εξέταση 2 φορές... Δεν ξέρω αύριο θα αποφασίσουμε τι θα κάνουμε... και αναλόγως θα πράξουμε...

Σήμερα που λέτε το ζουζούνι μας το έπαιζε στρουθοκάμηλος... είχε κρύψει το κεφάλι του πίσω απο τον πλακούντα και μας είχε ανοίξει διάπλατα τα πόδια και επιδείκνυε τα προσόντα του!!!! Και το τσουτσούνι όρθιο!!!!! :shock::shock::shock: Εκεί να δείτε ο χαζομπαμπάς!!! Του είπε και ο γιατρός το θεικό "λές και έχει στήση!!!!" μόνο που δεν τα έκανε πάνω του!!! Είμαστε για πολλά γέλια σας λέω!!!!!

Επίσης ρώτησα τον γιατρό για τον πλακούντα που λέγαμε... αν ακούς το μωρό πιό αργά κτλ... μου είπε ότι είναι χαζομάρες.... Α και την ώρα που μου έκανε τον υπέρηχο το ζουζούνι μας ήταν υπερκινητικό και με κλωτσούσε ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!! Και εγώ δεν ένιωθα τίποτα!!! Οπότε μάλλον τόσο καιρό που νομίζω ότι το νιώθω τελικά είναι κάτι άλλο και όχι το μωρό....

Αυτάάααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apla ta mwra de ginontai antilipta toulaxiston mexri kai thn 20h ebdomada,auto omws de simainei oti den kouniountai mesa sthn koilia ths mamas tous!kristaleni o theos na ton anapauei kai zwi se sas.pws ton elegan?as enwsoume tis proseuxes mas gia kali anapausi tou pappou.elpizw ki emeis na mathoume to fylo tou paidiou thn tetarti me to kalo.kala apotelesmata na exete ki eseis pou exete b'epipedou auth thn ebdomada!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έψαξα λίγο και βρήκα αυτό για τούς πιστοποιημένους γιατρούς για Β' επιπέδου....

https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=4 επιλέγετε τη χώρα και σας βγάζει τη λίστα με τα ονόματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ πολυ καλα τα νεα σας!!

Πως δε τη ξερω την Ψαρα..ειναι στο Κεντρο Ιατρικης Εμβρυου και εκει εκανα τον Β επιπεδου στον Χριστοφορο...μαζι της..ειναι πολυ καλη...παρολο που ειχε παααααρρρρααααα πολυ κοσμο δεν περιμενα πολυ και μπηκαμε σχεδων στην ωρα μας...

ηταν πολυ αναλυτικη πηραμε και το DVD και φωτο και απόλα

και συτη τη φορα εκει θα παω με το καλο μαλλων..

Αμα θες τηλεφωνα κλπ πες μου να σου στειλω πμ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Cesilia μου... Έχω τα τηλέφωνα μου τα έδωσε ο γιατρός μου.. Οπότε μάλλον σε μία απο τις 2 θα καταλήξω... γιατί και για την Παχούμη απο την Καβάλα μου είπε ότι ήταν μαθήτρια της Ψαρρά... και ότι έκανε 2,5 χρόνια με τον Κύπρο Νικολαϊδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο πρωι εχω ραντεβου με την γιατρο μου πριν τη β' επιπεδου να δουμε την μπεμπουλα μας. ο αντρουλης μου εχει ξετρελαθει που εχουμε κοριτσακι. να δω οταν θα βγει το πρωτο της ραντεβου. με καπελο και εφημεριδα θα την παρακολουθει.. φιλακια πολλα κοριτσακια μου και ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο πρωι εχω ραντεβου με την γιατρο μου πριν τη β' επιπεδου να δουμε την μπεμπουλα μας. ο αντρουλης μου εχει ξετρελαθει που εχουμε κοριτσακι. να δω οταν θα βγει το πρωτο της ραντεβου. με καπελο και εφημεριδα θα την παρακολουθει.. φιλακια πολλα κοριτσακια μου και ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας.

Με το καλό κοπέλα μου και καλή επιτυχία στην Β επιπέδου....

Χαχαχα πολύ καλό αυτό με το καπέλο και την εφημερίδα... εκτός και αν κάνετε και ένα αγοράκι μετά και βάζει τον μικρό να ρουφιανεύει την μεγάλη!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες!!!Μπηκα για λιγο να διαβασω τα νεα σας πριν ξεκινησει ''το νησι''.Το βλεπω φανατικα!!

Μαξιμαμμυ ο γιατρος μου ειχε πει μεταξυ 20ης -22ης ο β'επιπεδου αλλα ακομη δεν τον πηρα τηλ για ραντεβου.Θα τον παρω Τεταρτη για να παω τελος εβδομαδας.

Ντιοσακι μενω μεσα γιατι την Παρασκευη ειχα παει νοσοκ. με εντονους πονους στην κοιλιτσα μου,τελικα μαλλον κρυωμα ηταν αλλα αυριο το απογευμα θα ξαναπαω για μετρηση τραχηλου να αποκλεισουμε το ενδεχομενο προωρων συσπασεων κ μετα ολα κανονικα κ παλι...Βεβαια και για το κρυωμα επρεπε να μεινω μεσα να μην επιδεινωθει.. :x:x Εσυ ολα καλα λοιπον με τον υπερηχο!Πολυ χαιρομαι καλη μου!!!Σας επιδεικνυε και τα καλη του ο μικρος σας εεεε???Χαιρομαι,χαιρομαι....ετσι να εχουμε μια καλυτερη αποψη οι υποψηφιες πεθερες... :lol::lol::lol::lol:

Σας φιλω ολες!!!Παω να ετοιμασω τοστακι και να απολαυσω τη σειρα μου!Καλο βραδυ!!

Α!Πιανισιμο καλως μας ηρθες γλυκια μου,με το καλο η μπουμπουκα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφούλες εγκυούλες!! Τι κάνετε? Εγω πρωινη πρωινή..Εφυγε νωρίς ο καλός μου για τη δουλεια και δεν μπορουσα να ξανακοιμηθω, αστε που με ειχε πιασει και μια πείνα!!!!

Χρυσταλλένη μου γλυκιά πολύ λυπάμαι για τον παππού σου..Συλληπητήρια κοπέλα μου, να μην στεναχωριέσαι..σκέψου το μωράκι σου.Κι ο παππούς θα ήθελε να χαμογελάς, είμαι σίγουρη!

Γιελιζ πολύ καλά τα νέα σας..Με το καλό και η Β επιπέδου τώρα..

Πιανίσιμο με το καλό να δείτε το μωράκι σας σήμερα και με το καλό η Β επιπέδου...περιμένουμε νέα σας..

Οι αλλες φανταζομαι κοιμάστε ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου. πριν λιγο γυρισαμε. ειναι πρωινη η γιατρος μου. μια χαρα ολα. πολυ ζωηρη ητανε. ειχα φαει ενα λουκουμακι πριν παμε για να την ξυπνησω. σαν μαϊμουδακι εκανε. το φιλο ψιλοφανηκε στην αυχενικη αλλα και στις 2 επισκεψεις στην γυναικολογο μου καθεται οκλαδων και δεν φαινεται. ειναι μια κυρια . αρνειται κατηγορηματικα. κοριτσι για σπιτι απο τωρα. 21 με 22 ειπε για β' επιπεδου. ελπιζω και οι υπολοιπες να εχετε ευχαριστα νεα. καλημερουδια λοιπον σε ολες.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Πιανισιμο.΄..Πολύ καλά τα νέα σας κορίτσι μου..Ειδες ε? Κυρία μην εχει παράπονο ο μπαμπας!!!

Αντε με το καλό να γίνει κ η β΄επιπέδου να ηρεμήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα γλυκια μου. μου ειπε η γιατρος να προσεχω την διατροφη μου για σε 3 βδομαδες πηρα 3 κιλα. τρωω η αληθεια ειναι. να ρωτησω.. εχω ενα steper στο σπιτι. θα μπορουσα να κανω λιγο την ημερα για να βοηθηθω εκτος απ την διατροφη ή δεν κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εγώ δεν μου επιτρεπεται με τιποτα να κανω..αλλά και να μην ειχα προβλημα δεν θα το ρισκαρα. Καλύτερα ρωτα τον γιατρό σου και πολύ προσοχή. Καλύτερα δοκιμασε να τρως μικρά κ συχνά γευματα και λίγο περπάτημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Μαράκι και pianisimo πρωινές πρωινές σήμερα!! :lol::lol:

Εγώ μόλις ήρθα στη δουλειά... και βαριέμαι.

pianisimo εγώ θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου.. και όπως λέει και το Μαράκι με μικρά και συχνά γεύματα και λίγο περπάτημα όλο και κάποιο αποτέλεσμα θα δείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...