Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Καλημέρα kiska μου... έκανες και εσύ δουλίτσες ε? Χαρά στο κουράγιο σου...είναι χάλια και το στομάχι σου! Μην ζορίζεσαι όμως πολύ ε?..

Cesilia εγώ τον χειμώνα έχω μόνιμα την απλώστρα μέσα... έτσι καταφέρνω και τα στεγνώνω...αλλά μου τη σπάει που την έχω συνέχεια στα πόδια μου... οπότε είναι μία καλή λύση το στεγνωτήριο. Ειδικά για σένα που έχεις και άλλο παιδάκι... και το 2ο έρχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια πάω να κάνω καμιά βόλτα... βαρέθηκα κλεισμένη μέσα.. έκοψε και ο αέρας απο χθές... έβγαλε και ήλιο... πάω να το εκμεταλλευτώ!!! Τα λέμε μετά! Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε εγκυούλες??? Εγώ πριν από λίγο γύρισα από τις βόλτες..ειπα να βγω τώρα γιατί από εβδομάδα σπιτάκι και ξάπλα!

Κατερινούλα μπράβο για τα νέα σας..Μεγάλωσε το νινάκι σας..Αυτές τις εξετάσεις κι εγώ πρώτη φορά τις ακούω .

Μερικαλ με το καλό η αυχενική!

Βλέπω ότι όλες κάνετε δουλίτσες ε??? Εγώ πάλι πολύ χαλαρά..Πάω για μπανάκι τώρα να ξεκουραστώ...

Φιλιά σε όλες..Τα λέμε αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλησπέρα κ απο εμένα, μετα την αυχενική 2 μέρες μετα αθξήθηκε η αιμοραγία κατα πολύ σε σχέση με πριν και θα είμαι για πολύ ξάπλα απο οτι βλέπω. Σας έχω ψιλοχάσει γιατι δεν σηκώνομαι καθλολου πλέον. Τέλος πάντων....υπομονή σε μένα και πολλά φιλάκια σε εσάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πριν από λίγο έγινε κάτι συγκλονιστικό. Ο άντρας μου ένιωσε τον Ανδρέα μας:-) Έχει από χτες που ένιωθα κάτι χτυπηματάκια :) Απλά τα ένιωσα σαν οδήγουσα και έτρωγα το σάντουιτς μου και δεν ήξερα αν πράγματι ήταν το μωρό ή το στομάχι μου που ήταν happy επειδή ήμουν απίστευτα πεινασμένη :lol::lol::lol:

Πριν λίγο βλέπαμε ταινιούλα και είχε ο άντρας μου το χέρι του στην κοιλιά μου και άρχισαν πάλι τα χτυπηματάκια.

Ανυπομονώ να δυναμώσουν.

Ελπίζω να στε καλά. Όσες έχετε εξετάσεις/επισκέψεις αυτήν την εβδομάδα όλα καλά θα ναι, έχετε τη θετική μου ενέργεια.

Νικόλ μου να προσέχεις, μην κουράζεσαι και όλα καλά είναι:-)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!Ξεσαλωσα αυτο το ΣΚ και τωρα αφου μαζευτηκα σπιτι και εκανα το μπανακι μου μπηκα να διαβασω τα νεα σας!

Κατερινακι τι καλα που μεγαλωσε το ζουζουνακι σας!!Τελεια!!Για τις εξετασεις που λες εγω θα τις κανω την 22η εβδομαδα.

Κισκα μου υπομονη με τις ναυτιες,ειναι ο,τι χειροτερο.....Οσο για την καμπυλη ζαχαρου εγω την εκανα μολις προχθες κ αν δεν βγει καλη θα ξανακανω στον 7ο.

Νικολ μου ξεκουρασου και ολα καλα θα πανε γλυκια μου,οπως ειπες...υπομονη!Σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια συμφωνω με τα υπολοια κοριτσακια,με μετρο οι δουλειες...Ξερω εινια δυσκολο να τα βλεπουμε αλλα δε γινεται κι αλλιως!Παντως με τα περιττα κι εγω μαζι σου ειμαι,θελω λιγα πραγματα στο σπιτι γι'αυτο και συνεχεια κατι θα πεταω!

Σισι περαστικα σε σενα και στην κορουλα σου!

Διοσα μου θαυμαζω το κουραγιο σου,στην κατασταση σου να προγραμματιζεις ανακαινιση σπιτιου!Αλλα οντως θα ειναι τελεια η αλλαγη πριν ερθει ο παιδαρος σας!

Τα φιλια μου σε οσες ξεχναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!! Τι κάνετε κοριτσάρες? Εμείς καλά, στη δουλειά...ήρθε πάλι η Δευτέρα...

Nikol μου μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι...μείνε ξάπλα και ξεκουράσου... και όλα θα πάνε μια χαρά.. Σε φιλώ και σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!!

Chrystalleni μπράααβοοο!!! Έδωσε παρόν ο μικρούλης σας εεε? Τέλεια!!! Άντε εύχομαι απο εδώ και πέρα να σας ταράξει στις κλωτσιές!!!

sofitsa μου πίστεψε με το θέλω τόσο πολύ που δεν με τρομάζει καθόλου η διαδικασία.. απλά μετά τα περσινά μου είχε φύγει όλη η όρεξη να κάνω οτιδήποτε στο σπίτι, και τα πιο απαραίτητα τα έκανα με μισή καρδιά... τώρα όμως που άλλαξε η διάθεσή μου θέλω να κάνω όλα όσα σκεφτόμουν κατα καιρούς... Άσε που εγώ δεν θα κάνω και πολλά... αλλά δεν λένε ότι την έγκυο μετά τον 4ο την πιάνει το σύνδρομο του θυληκού πουλιού? Ε θα με πιάσει και αυτό και θα ετοιμάσω τη φωλίτσα για το δελφινάκι μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλή επιτυχία σε όσες έχουν γιατρό αυτή την εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!!!

Καλη εβδομαδα και καλη δουλιτσα στις εργαζομενες μανουλες!

Dιοsa μου πολυ καλα κανεις,σε παραδεχομαι!!!Ολικη ανανεωση!!!! :lol::lol::lol:

Νικολ μου ελπιζω καθε μερα που περνα να εισαι και καλυτερα!

Χρυσταλλενη μου τι ωραια που νιωσατε το μπεμπε σας με τον αντρουλη σου.Εμενα τα παλιοκοριτσα εκει που μου δωσανε 2-3 ξεγυρισμενες,τωρα τιποτα.Ποτε θα τις νιωσω καλα να τις νιωσει και ο αντρουλης μου?Αγωνιω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γεμμυστουλες μου!!!

πως πανε τα κεφια σημερα!!!

εγω μετα απο μερικες μερες που δεν ξερναγα...με ματιαξα και σημερα τα εβγαλα δυο φορες..μπλιαξ

Νικολ Ξεκουρασου...

κανε υπομονη..

εισαι ακομα στη 13η ευδομαδα και εχεις δρομο μπροστα στου..μη κανεις τιποτα απολυτως...

ολα θα πανε καλα..εχεις ολη τη θετικη μας ενεργεια!!!!

Χρυσταλλενη τι καλα..πωπω...φανταζομαι ο αντρας σου παμπερσ!!!!

μετα θα αρχισει να μιλαει στην κοιλια σου..σαν τον δικο μου αντρα μου μιλουσε στην κοιλια μου και φιλοσοφουσε..

τι τελεια..

αντε με το καλο!!!

Γιελιζ μου να κανεις ανακαινιση...δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο μια αλλαγη στη ζωη μας..ειδικα αμα συνδιαζετε με την ελευση ενος παιδιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα sofitsa μου... Καλά το είπες ολική ανανέωση!!!

Οι κόρες σας σας κάνουν νάζια μου φαίνεται!! :lol::lol::lol::lol: Τα αγόρια είναι πιο εύκολα μάλλον!!

Πάντως κάπου είχα διαβάσει ότι στις αρχές μπορεί να κάνουμε εβδομάδες μέχρι να το ξανανιώσουμε το μωρό... ενώ σε μεγαλύτερες εβδομάδες τα νιώθουμε πιο συχνά! Οπότε αναμένουμε τις πιο μεγάλες εβδομάδες για να τα απολαύσουμε!!!

Καλημέρα Cesilia μου!!! Ελπίζω να ήταν μόνο για μια φορά και να μην ξαναξεράσεις μέχρι να γεννήσεις!!! Πόσο δίκιο έχεις σε όσα λές για την αλλαγή!! Συμφωνώ 100%

Εμένα ο καλός μου άρχισε απο πολύ νωρίς να μιλάει στην κοιλιά!!! Είναι χαζομπαμπάδες μωρέ... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφιτσα καλημερα!!!!

Κοιτα ειναι καλο να ειναι χαζομπαμπαδες...θελουν αν εχουν παιδια και αυτο σημαινει οτι καναμε καλη επιλογη συζηγου και πατερα...

ειναι καλο να αγαπανε τα παιδια τους απο την κοιλια..μη νομιζετε τα παιδια ακουνε ...και θα νιωθουν οικεια αυτη τη φωνη μετα..

τι καλα που ειναι...θα εχουμε ευτυχισμενα παιδακια γιατι θα μεγαλωσουν μεσα στην αγαπη των γονιων τους

Αχ και εγω ελπιζω να μην ξαναξερασω

δεν αντεχω αλλο..θελλω να τροω σαν ανθρωπος...και να μην αναγουλιαζω συνεχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaa ti kanete?kalh ebdomada..

ti uperoxa pou tha einai na akoume to mwro mas..k egw eixa mia entupwsh tis teleutaies merres thn wra pou xalarwna oti kati san entero kati me grgalouse me enoxlouse ..skefthka to mwro alla den einai nwris?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!!!! Κι εγώ στη δουλίτσα είμαι και νυστάζω πολύ. Μάλλον φταίει που τα βραδια δεν κοιμάμε καλά τον τελευταίο καιρό και βλέπω και όλο εφιαλτες... :(:(

Κορίτσια χαλάρά με τις δουλειες γιατί δεν τελειωνουν ποτέ. Ας ασχοληθούμε κι εμείς με τους εαυρους μας και τα μωράκια μας..μας αξίζει άλλωστε.

Να σας ρωτήσω και κάτι...από γυμναστική κάνετε τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα merykal!!! Ο γιατρός μου λέει είναι νωρίς.. και ότι θα το καταλάβω μετά τις 18 εβδομάδες.. τι να πώ δεν ξέρω.. και εγώ πάντως κάτι νιώθω που και πού..

Cesilia έχεις πολύ δίκιο (για ακόμα μια φορά) εμένα μαρέσει πολύ που μιλάει στην κοιλιά ο καλός μου και γενικώς ασχολείται με το μωρό και δείχνει την αγάπη του... Γιατί έχω δεί πολλές περιπτώσεις που οι άντρες είναι αδιάφοροι...και δεν προσέχουν τις γυναίκες τους στην εγκυμοσύνη γιατί θεωρούν ότι δεν τρέχει και τίποτα...μια ατάκα που έχω ακούσει απο σύζυγο εγκύου και είχα βγεί απο τα ρούχα μου ήταν (όταν είχα πεί σε μία έγκυο να μην κουράζεται και να προσέχει τον ευατό της λίγο) "Σιγά μωρέ τι θα πάθει? Η πρώτη είναι που θα γεννήσει? Εμένα η μάνα μου στα χωράφια πήγαινε μέχρι να γεννήσει και δεν έπαθε τίποτα!!!" Εντάξει δεν λέω να μην κουνιέται και καθόλου αλλά όχι και έτσι!! Λίγη προσοχή δεν βλάπτει.. Και αν η μάνα του ήταν τυχερή και δεν έπαθε τίποτα δεν σημαίνει ότι δεν θα πάθει και η νύφη!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Καλημέρα maximammy!!!! Είναι συνηθισμένο στην εγκυμοσύνη να βλέπουμε παράξενα όνειρα και εφιάλτες.. οι ορμόνες βλέπεις!!

Όσο για γυμναστική!!! Πώς δεν κάνουμε!!! Εγώ γυμνάζω εντατικά τα δάχτυλα μου στο πληκτρολόγιο για να τα λέω μαζί σας!!!! :lol::lol::lol::lol:

Πέρα απο την πλάκα όμως θα ξεκινήσω περπάτημα μετά το μεσημεριανό μόλις καλυτερεύσει ο καιρός γιατί και λίγο να φάω είμαι φουσκωμένη-σκασμένη μέχρι να κοιμηθώ και δεν μπορώ να ηρεμήσω!! Και είναι πολύ ενοχλητικό αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal ειναι σχετικο το ποτε θα το νιωσεις ακριβως...φανταζομαι...

δεν ξερω..εμαν ααν και ειναι η δευτερη φορα ακομα δεν ξερω αν νιοθω το μωρο η τι ακριβως ειναι!!!

Μαχιμαμα εγω περπαταω..

πλεων πηγαινω συχνα- οταν το επιτρεπει ο καιρος- με λεοφορειο στην δουλεια οποτε περπαταω συνολικα καμια ωριτσα

εχω γραφτει και γυμναστηριο που εχιε προγραμματα για εγγυους αλλα χρονος μηδεν..

Ασε Γιελιζ οταν ακουω κατι τετοιο τρελαινομαι...τι παιε να πει τι θα παθει..και αν παθει...

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη..και εκεινα τα χρονια ηταν πολυ μεγαλα τα ποσοστα βρεφηκης και μητρικης θνησιμοτητας...

εμεις ειχαμε παει περισυ σε εναν γαμο οπου στο κεντρο απαγορευοταν το καπνισμα..αλλα καινα Καθομασταν σε ενα τραπεζι νεαρα ζευγαρια και μια κοπελα ηταν φρεσκοεγγυουλα...

ο αντρας τςη καθοταν διπλα και καπνιζε πουρο και μας ειχε φλομωσει στον καπνο..

και ενταξη ρε φιλες..δε σεβεσε εμας που καθομαστε στο ιδιο τραπεζι με σενα...που πολλοι ηταν καπνιστες αλλα κανενας δεν καπνιζε μεσα...δεν σεβεσαι ουτε τη γυναικα και το αγενητο παιδι μου....

πολυ νευριαζω

Εγω νομιζω οτι οι αντρες αυτοι δεν θελλουν πραγματικα να γινουν πατερες..ΟΚ κανουν ενα παιδι επειδη πρεπει..οχι οτι καιγονται...δεν αντιλεγω οτι θα το αγαπανε και θα το φροντιζουν..

συγκρινω πχ την συμπεριφορα του δικου μου αντρα..και του αντρα της κουνιαδας μου...

η κουνιαδα μου ειναι 36 χρονων..παντρευτηκε περισυ και παιδια ακομα δεν σκεφτονται να κανουν..εγω πιστευω πως δεν θα κανουν..ο αντρας της δεν ειναια πο εκεινους που θα χαλασουν τη βολη τους τον υπνο τους και την καλοπεραση τους για να αφιερωσουν χρονο χρημα και να φροντιζουν ενε παιδι...

Ο δικος μου τρελαινετε για τον γιο μας..και ανυπομονει για το δευτερο..

Το ιδιο βλεπω και στοςυ φιλου ςτου..οι περισσοτεροι αφιερωνουν πολυ χρονο στο να ασχολουνται με τα παιδι ατους, τα βγαζουν βολτες, παιζουν μαζι τους..γεννικα ασχολουνται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα εγκυουλες!!!Τι κανετε??

Εμεις ειμαστε καλα ειχαμε ενα ηρεμο ΣΚ!!!!

Χειμωνιασε για τα καλα και εχει κρυο πολυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!

Την εξεταση του καρδιογραφηματος την κανουν τωρα τελευταια και ελεγχουν την καρδια του εμβρυου!!Γινεται την 18η βδομαδα!!!!

Της κυστικης ινωσης ειναι προαιρετικη αλλα λογω της ταλαιπωριας που εχουμε περασει θελει να ναι σιγουρος κ αυτος για ολα και εμεις αλλωστε ετσι θα την κανω κ αυτη!!Οι πιθανοτητες να χει κατι κληρονομικο το μωρο ειναι μηδαμινες εως καθολου!

Εγω ακομη δεν εχω νιωσει κατι..ισως κατι σαν γαργαλητο αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη αν ειναι το μωρο..οποτε περιμενουμε μερικες βδομαδες ακομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για να είμαι ειλικρινης ξεκίνησα πιλάτες και περπάτημα κάνω, με την αδεια του γαιτρου φυσικά. Ελπίζω να με βοηθήσει και στον τοκετό, να γεννήσω πιο εύκολα...

Diosa από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρει πότε θα νιώσει το μωρό. εγώ μόλις μπήκα στις 17 βδομάδες το ενιωθα για 1 βδομαδα κάθε μέρα μια φορά. Είμαι σίγουρη ότι ήτανε το μωρό μου! Πάντα μεσημέρι την ώρα που ξάπλωνα το καταλάβαινα. Δεν έχει πιο όμορφο συναίσθημα. Είναι ένας τρόπος επικοινωνιας και είναι υπέροχο. Βέβαια εδώ και μια βδομάδα με εχει ξεχάσει... :(:( ξερω οτι είναι νωρίς για να το νιωθω καθημερινα αλλα το θέλω πάρα πολύ!!!

Cesilia κι εγω την ιδια αποψη εχω.....καποιοι άνθρωποι δεν ειναι γεννημενοι για γονείς και εχουν απαραδεκτη συμπεριφορά και τρόπο. Εγώ ξέρετε που νευριάζω επίσης....στις τραπεζες, στα σουπερμαρκετ και στις δημοσιες υπηρεσιες. Σπάνια εως ποτε σου παραχωρούν την σειρά τους γιατί είσαι εγκυος και ας σε βλεπουν με την κοιλια τουρλα. Στο εξωτερικό τις εγκυμονουσες τις σεβονται περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι Cesilia φαίνεται ο άνθρωπος που θα τα αγαπήσει τα παιδιά του και θα ασχοληθεί!! Δεν το συζητώ!! Ο δικός μου μια φορά που μου είχε αφήσει το μωρό η συννυφάδα μου ακόμα και μπάνιο το έκανε, το έντυσε το τάισε και μετά το έβαλε πάνω του και κοιμήθηκαν αγκαλιά!! Εγώ είχα χαζέψει!!! Αλλά ξέρει να φροντίζει μωρά γιατί η μικρότερη αδερφή του γεννήθηκε όταν ο άντρας μου ήταν 11 χρονών... και το φροντίζανε το μωρό τα μεγαλύτερα αδέρφια μαζί και ο άντρας μου!! Αλλά και έτσι να μην ήταν έχει μεγάλη αδυναμία στα μωρά... και στα παιδιά γενικώς... και όλα τα ανίψια του τον λατρεύουν!! Τα παιδιά καταλαβαίνουν ποιός τα αγαπάει...

Ζαχάααα καλή επιτυχία με τον υπέρηχο!!!!

Κατερινάκι μου καλημέρα!!! Εγώ έχω ραντεβού την επόμενη Δευτέρα που θα είμαι ακριβώς 18εβδ. να δούμε θα μου κάνει τίποτα απο αυτά που λές? Τις κάνει ο γιατρός σου αυτές τις εξετάσεις η πρέπει να πάς σε ειδικό (είμαι λίγο άσχετη το ξέρω)

maximammy εφόσον θα κάνεις ΦΤ είναι καλά να περπατάς... η ξαδέρφη μου περπατούσε 2 ώρες κάθε μέρα όσο ήταν έγκυος και γέννησε σε 10 λεπτά και τα 2 της παιδιά!! Πανεύκολες γέννες έκανε!!

Εγώ μέχρι τώρα δεν έκανα τίποτα λόγω αποκόλλησης αλλά τώρα που θα ξαναπάω θα τον ρωτήσω για το περπάτημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχιμαμα..ασε..πονεμενη ιστορια

Στον γιο μου ποτε και κανενας δε με εξυπηρετησε...

Μονο στο ΙΚΑ οταν πηγα να παρω τα επιδοματα ενας υπαλληλος με πηρε σηκωτη και με πηγε στο ταμειο να περασω χωρις σειρα..

πουθεμα..

και μαλιστα μια φορα με τη μαμα μου ημουν στη σταση του λεοφωρειου, μια ευδομαδα πριν γεννησω- δεν οδηγουσα τοτε μου το απαγορεψε ο αντρας μου- φορτομενες με πραγματα για το μωρο απο τα κουκου..

εγω τα ελαφρια η μαμα μου σαν τον γαηδαρο με σκαουλαρες..

καθοταν στο παγκακι της στασης μια μαμα με 2 κοριτσακια πρεπει να ηταν καπου 8-10 ετων..τιποτα..ουε η μαμα να σηκωθει ...ουτε να πει στο μεγαλυτερο πχ σηκο να καθησει η κυρια που εχει ενα νινακη μεσα στην κοιλια!!!

Ζαχα μου καλη επιτυχια σημερα...

ελπιζω να πηγες κομμωτηριο κλπ κλπ κλπ..να σε δουν τα καμαρια σου μεσα στις ομορφιες σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα....ηταν μια πολυ δυσκολη μερα εχτες....δεν σταματησα να κανω εμετους και ας ειχα παρει και vomex ..τπτ δεν κρατησα μεσα...ελπιζω σημερα να ειμαι καλυτερα(καθε μερα ελπιζω αλλα τι να πω..η ελπιδα πεθαινει τελευταια ετσι??)Καλα αυτο που λενε μερικοι εμενα η μανα μου στα χωραφια...κλπ...ναι οκ στα χωραφια αλλα ποσα παιδια κανανε και ποσα χασανε...εμενα η γιαγια μου εκανε 7 και εχασε 2...να μην τα ξεχνανε αυτα..σημερα κοριτσια εμαθα πως ειναι εγκυος η ξαδερφουλα μου και γενναει τελος Αυγουστου και χαρικα παααρα πολυ!!!Ειναι καποια απο το χωρο της τηλεορασης και την ξερετε σιγουρα οποτε μολις το ανακοινωσει θα σας πω ποια ειναι,,ποποοο μολις εκανα ενα εμετοο μαρτο χαλι..με πονεσε ο λαιμος μου...πως θα κανω την καμπυλη πως???ΑΧ..κουλαααα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κισκα ειναι πολύ δυσκολο να εχεις τετοια εγκυμοσυνη με εμετους.Ελπιζω τουλαχιστον να σου περασει συντομα... Την καμπυλη τοσο νωρις την κανεις? γιατί εμένα μου ειπε οτι θα την κανουμε αργότερα δεν θυμαμε ακριβως ποτε στον εκτο νομίζω..

Κι εμενα η κουμπαρα μου ειναι εγκυος και το εμαθα πριν λιγες μερες, γενναει μεσα Σεπτεβριου!

Έτσι να πληθαίνουμε οι εγκυουλες!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiska μου καλημέρα!! Κουράγιο και υπομονή!! Μακάρι να σταματήσουν οι εμετοί μόλις κλείσεις το τρίμηνο... Και εγώ έμαθα ότι η νύφη της θείας μου είναι έγκυος 9 εβδομάδων... τον Σεπτέμβριο γεννάει!! Χάρηκα πολύ!! Πέρισυ είμασταν ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες αλλά αυτή το έχασε την 8η εβδομάδα και εγώ πιο μετά... Και τώρα χάρηκα πολύ που ξαναέμεινε!!! Αλλά έχει και αυτή εμετούς και ήταν απο την Πέμπτη μέχρι την Κυριακή στο νοσοκομείο γιατί έπαθε αφυδάτωση... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...