Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

leticia μπραβω :ymapplause::ymapplause::ymapplause: τελεια κοιτα να περασετε τελειαααααααααα και θελουμε φωτο κανονισε ;) το μωρο που θα το αφησετε??

μαριασο τι τραβας και εσυ καλη μου υπομονη κοριτσι μου γιατι δεν δοκιμαζεις να την αφηνεις να πινασει πολυ για να φαει? και κατι αλλο γιατι δεν ξεκινατε απο τωρα τις κρεμες?? σε ποσο καιρο σου ειπε να τις ξεκινησεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsakia mou voitheiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...eimai se apognwsi!!!!!!ekana test egimosinis kai mantepste to apotelesma.....thetiko!!!!!!!!!ti na kanw thee mou??????exw trelathei apo tin stigmi pou to matha!kai fusika oxi apo xara...exw tromokratithei!!!!!fovamai...!!!!!!den mporw na to xanaperasw auto toso sintoma!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anlouuuuuuuuuuuuuuuuu ti les tora thetiko???????? :o:o:shock::shock: ti na sou po tora sygxaritiria i iremise kai xalarose :!::!: den tha to pistepsis kai ego exo kathisterisi alla ekana xthes test kai vgike arnitiko :!: poses meres exeis kathisterisi pigene kane kai xoriaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα μπει το μεσημερι εγραψα ενα σωρο κ τωρα ειδα οτι εχει χαθει...

και μετα διαβαζω τα νεα σας...σοκκκκκ!!! ανλου μου καταρχην ηρεμησε κοριτσακι μου, μην πανικοβαλεστε...αν ειναι να ρθει ειναι τυχερο!κανε μια χωριακη που λενε κ τα κοριτσια. αν οντως εισαι εγγυος ηρεμησε γιατι μπορει να κανεις κακο στο εμβρυο

εχθες ελεγα στον αντρα μου οτι φοβαμαι μην ειμαι εγγυος, γιατι θα τρελλαθω,δεν εχω αδιαθετησει ακομα κ δεν μπορω να ξερω, θα το καταλαβω??γιατι κ κοιλιτσα εχω ακομα..πωπω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριασω δε συμφωνω να προσπαθεις να της δωσεις με το ζορι ξενο γαλα, απο τη στιγμη που θηλαζεις κανονικα και το μωρακι τρωει κανονικα το δικο σου. μηπως να συμβουλευοσουν κ ενα δευτερο γιατρο??? κοιταξε στο βιβλιαριο τις καμπυλες αναπτυξης...βασει του μηνα του μωρου αναπτυσσεται στην ιδια καμπύλη??εχει πεσει καμπυλη?αλλωστε απο τον 5ο μηνα θα αρχισει μαλλον κ κρεμουλες οποτε θα βαλει κιλα. ολοι εναντια στο μητρικο γαλα ειναι..τι να πω...

επισης κανε αντλησεις το γαλα σου, οταν πρηζεται το στηθος, κ βαζετε το ή σε σακουλακι ειδικο ή σε γυαλινο-πλαστικο μπιμπερο στην καταψυξη. μην το χυνεις!!!! ειναι ΠΟΛΥΤΙΜΟ!!! και αργοτερα που θα συνηθισει μπιμπερο θα το πιει.

μαλλον ο γιατρος σου ειναι κολλητος με τις φαρμακευτικες εταιρειες κ εναντια του θηλασμου. απαραδεκτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις πηγαμε γιατρο χθες. τελικα οι διαρροιες ειναι απο αλλεργια στα γαλακτοκομικα κ μεχρι 1 ετους θα τρωει υποαλλεργικες κρεμες κ υποαλεργ. γαλα πιο μετα. προς το παρον θα συνεχισω θηλασμο αλλα με αυστηρη διαιτα(αποχη απο μοσχαρι, γαλακτοκομικα) κ σε 3 μερες βαζουμε κρεμα βανιλια (sinlac nestle).Exei παει 7300 η μπομπα μου!

λετισια πολυ ωραια θαναι Παρισι. μπραβο κοριτσακι μου να ξεσκασετε κ σεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!πως ειστε???δεν καταφερα να μπω πιο πριν γιατι ολη μερα ειχα τρελο πονοκεφαλο,κ την επεσα το μεσσημερι κανα δυωρο!!μετα ειχα κ κουρεματα με βαφη κ ετσι τωρα αδειασα κ μπηκα!!

μαριασω μου συμφωνω με το μαμουνακι,μην τη ζοριζεις,αλλωστε το βαρος που ειναι να παρει θα το παρει καλη μου!!!

μαμουνακι μου μια χαρα ειναι η μπουμπου σου απο βαρος!! φτου φτου!!!

ανλου μου?????!!!!!!!!!τωρα τι να σου πω......???...κανε κ μια χοριακη ,μηπως κ εδειξε λαθος το τεστ.??.

κοριτσακια σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!κ εσεις να χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!!!!!!

λετισια μου μπραβο !!!αχ τι ωραια!!!!! να περασετε πολυ πολυ ομορφα στο παρισι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

συγνωμη σε οσες ξεχασα ε???τωρα μπηκα και......θα σας μαθω σιγα σιγα!!!!

την αγαπη μου κ τα φιλια μου, σε ολες σας κ στα μωρακια σας!!!!!!!!

*α εμεις δεν το γιορτασαμε χθες,ειχαμε το σαββατο 12 την επετειο γνωριμιας μας με τον αντρουλη μου (κλεισαμε δεκα χρονια μαζι),κ ετσι το γιορτασαμε το σαββατο κ περασαμε παρα πολυ ωραια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα να τα χιλιασετε παντα ευτυχισμενοι να ειστε!!

(κ μεις απο το 1999 ειμαστε μαζι, παντρευτηκαμε πριν 2 χρονια)

για να χαλαρωσετε βαλτε αυτο

http://www.babyradio.gr/_mediaPlayer/index2.php

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ μαμουνακι μου!!!!!!!!!!!κ εσεις να ειστε παντα ευτυχισμενοι ,να χαιρεστε το μωρακι σας κ οτι καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίρια μου θα έρθει η πεθερά μου και θα το κρατησει αυτή....

Ηλιάνα δλδ είχατε χρυσή επέτειο.Να τα χιλιάσετε και να είστε ευτυχισμένοι..

Ανλού προσπάθησε να ηρεμήσεις.....

Και εγώ αυτόν τον μήνα είχα κάποια καθυστερηση και πραγματικά ανησύχησα... Αν πάλι είναι σίγουρα θετικό προσπάθησε να τα δείς θετικά.Μην σκέπτεσαι αρνητικά. Εξάλλου ή τώρα ή σε κάποιους μήνες κάποιες θα είμαστε πάλι έγγυος.....Εσύ αν είσαι σκέψου το θετικά....

Αλήθεια φυσιολογικά γέννησες?

Μαριασό προσπάθησε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη διαφορετικά πρέπει να κάνεις για το καλό του μωρού σου ότι σου πει ο γιατρός.Πιστεύω ότι χρειάζεται χρόνο για να συνηθίσει τα μπιμπερό και το ξένο γάλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Ανλου κανε μια χοριακη να βεβαιωθεις!Αν εισαι οντως εγκυος ας ειναι καλοδεχουμενο το μωρο.Σκεψου οτι θα μεγαλωσουν μαζι και μετα θα ξενοιασεις.Καταλαβαινω οτι ηταν αναπαντεχο και τωρα σου φαινονται ολα βουνο αλλα ολα για καποιο λογο γινονται ;)

μαριασο αρχικα μην αγχωνεσαι!Το αγχος,η ενταση και τα νευρα μεταφερονται ολα στο μωρο και θα γινουν τα πραγματα ακομα χειροτερα.Γενικα πως ειναι η αναπτυξη του?Καποια στιγμη τα μωρα σταματανε να παιρνουν βαρος με τους ρυθμους που επαιρναν παλιοτερα.Μπιμπερο γιατι δινεις?Θηλαζε τον οσο μπορεις περισσοτερο και βλεπεις.Ισως πρεπει να παρεις και τη γνωμη καποιου αλλου παιδιατρου.Συνηθως οι γιατροι δεν υποστηριζουν πολυ το θηλασμο.Αν θελεις στειλε πμ στη Lala εδω στο φορουμ.Δεν εχω μιλησει ποτε μαζι της αλλα εχω διαβασει πολλα θεματα σχετικα με θηλασμο στα οποια εχει βοηθησει πολλες κοπελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαμουνακι αλλεργια τελικα?Θα ειναι λιγο ζορι για σενα τωρα με την αποχη αλλα σιγουρα αξιζει τον κοπο.Υπομονη,θα συνηθισεις πιστευω ευκολα.Αλλωστε στην εποχη μας εχουμε τοσες επιλογες για φαγητο.

λετισια φωτο να μας βαλεις οπωσδηποτε απο Παρισι!!

Ηλιαννα συγχαρητηρια,να τα χιλιασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia piga farmakeio kai pira alla 2 test...ta kana kai vgikan thetika kateutheian....pira ton ginaikologo mou kai tha paw tin pempti na me dei, kai sizitisame me ton antra mou kai pirame mia apofasi!!!! ektos tou oikonomika eimaste skata kai epeidi den exw kanenan konta mou na me voithisei kai psixologika tha mai poli piesmeni (ase to swmatika) eipame oti tha pame gia tin epemvasi...xerete...oute na to pw den thelw!!!!ekana mpanio...kai skeftomoun oxi kauto nero kanei kako sto emvrio kai omws koritsakia mou den mporw na to skeftomai...toulaxiston oxi twra!!!!se kana duo xronia isws...alla oxi twra...emeis etoimazomaste gia gamo kai vaftisi kai mpla mpla...leticiaki mou ne me fusiologiko toketo gennisa, kai eixa paneukoli genna...!kala na peraseis sto parisaki!!!!!

mamounaki mou ti tha kaneis esu agapi mou an eisai egguos?

egw meta apo auto tha valw spiral...

ilianna mou na xairesai tin oikogeneia sou kai na eiste panta eutuxismenoi me ton antrouli sou!

egw eimai i anna 25 etwn apo peristeri kai exw ton mpompira 5 minwn sxedon, tha ta leme sixna

eri mou ti tha kaneis me tin epemvasi esi???tha pas telika aurio???den sas exw diavasei, kati liga mono

polla filakia sto miriaki mou, to tzitzikaki tin barbie kai sta alla koritsakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανλου μου μακαρι να πηρες τη σωστη αποφαση!Καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις γιατι και εγω τωρα ουτε να σκεφτομαι δεν θελω δευτερο παιδι και επισης ειμαι και εγω ανεργη οποτε αν συνεβαινε κατι τετοιο δεν ξερω πως θα αντιδρουσα..Σκεψου το μεχρι την Πεμπτη καλα παντως.Απο το μηνυμα σου μου φαινεται οτι ισως να θελεις να το κρατησεις αφου σκεφτεσαι μηπως του κανεις κακο με το ζεστο νερο κλπ.Σιγουρα θα ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα πρεπει να κανεις αυτο που πραγματικα θελεις!Δεν θελω να σε επηρεασω απλα σου λεω τι εντυπωση μου δημιουργηθηκε.Αυτα απο μενα,φιλια πολλα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανλού χωρίς να θέλω να επέμβω καλό θα ήταν να είσαι 100 % σίγουρη γιαυτό..... Μπορεί να έχεις τύψεις μετά....τι να πω...μακάρι πάντως να το κρατήσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες μου φιλεναδες...

μαμουνακι μου αν ειναι για το καλο του μωρου σου να αλαξεις κοριτσι μου την διατροφη σου!!

μαριασο τι βαρος εχει το μωρο σου και ποια ειναι η ηλικια του ακριβως να το σιγκρινουμε βρε παιδι μου με τα δικα μας να σε βοηθησουμε μπορει να μην εχει παρει πολυ βαρος τωρα αλλα γενικα το βαρος του να ειναι καλο...

αγαπημενη μου ανλου ελπιζω να πειρατε την σωστη αποφαση :roll: ειναι στην δικη σας και μονο δικη σας κριση τι θα κανετε το ξερω καλη μου οτι ειναι δισκολο εχετε τον γαμο την βαφτιση και μολις τωρα επιασε δουλεια ο αντρουλης σου σκευτιτε το καλα και πραξτε αναλογος...

βρε κοριτσια ολες καθηστεριση εχουμε αυτο τον μηνα??? και εγω ακομη να αδιαθετισω πηγα χθες και πηρα ενα τεστ και εκανα το ενα και βγηκε αρνητικο σημερα πηγα να κανω και το αλλο αφου ακομη δεν αδιαθετισα και μαλλον το χαλασα :roll: δεν εδιξε τιποτα θα περιμενω ακομη 1-2 μερες και θα παω να ξαναπαρω βρε κοριτσια καταλαβαινω απολυτα την ανλου και εγω μερικες στιγμες λεω λες να ειμαι και τρελενομαι ειναι δυσκολο για ολες μας ενα μωρο τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου ανλου χωρις να θελω καθολου να ανακατευτω , γιατι η αποφαση που θα παρετε ειναι αποκληστικα δικη σας (εσενα κ του αντρουλη σου),αλλωστε εμενα δεν μου πεφτει λογος.θα ηθελα να σου πω κ εγω την δικη μου εμπειρια.

λοιπον,οταν εμαθα πως ειμαι εγκυος στον γιο μου η κορη μου ηταν μολις 15 μηνων.για δευτερο δεν το ειχαμε καν συζητησει,λεγαμε να παει η αννα μαρια μας 3 κ μετα βλεπουμε...!!!!!οταν εκανα το τεστ και ειδα πως εδειξε θετικο,εκει τρελαθηκα!!!!!!βεβαια μεσα μου ενιωσα μια περιεργη χαρα,ακομα κ τωρα δεν μπορω να το εξηγησω!!!!!αφου ηρεμησα σκεφτηκα πως εχουν τα πραγματα κ τολμω να πω οτι εκανα την ιδια σκεψη με εσενα....καταλαβαινεις τι εννοω!!!ομως εμεινα μονο στην σκεψη,δεν θα τολμουσα να κανω ποτε κατι τετοιο!!!!λεω ''ποια ειμαι εγω που θα στερησω τη ζωη απο μια αθωα ψυχουλα???? ''η εγκυμοσυνη συνεχιζοτανε ,εγω ομως δεν το ηθελα αυτο το μωρο ενιωθα περιεργα συναισθηματα (καμια σχεση με την πρωτη μου εγκυμοσυνη).θα ηθελα να σημειωσω πως ειχα μια οχι κ τοσο καλη εγκυμοσυνη,χαλια θα ελεγα.σκεφτομουν ,τι θα μπορουσα να κανω ετσι ωστε να κανω κακο στο μωρο μου.[πιστεψε με τωρα που γραφω αυτα με εχουν πιασει τα κλαματα].ωσπου τελικα ηρθε η μερα που θα γεννουσα (με καισαρικη κ οι δυο γεννες).μεχρι κ την τελευταια στιγμη ημουν χαλια , ποναγα.

οταν ομως πηρα στην αγκαλια μου τον αγγελο μου μεσα στα κλαματα, κατ'ευθειαν ειπα χαλαλι ολα οσα περασα,πραγματικα αξιζε τον κοπο!!!!τωρα που τον βλεπω να μεγαλωνει σκεφτομαι πως θα μπορουσα να μην τον ειχα...κ αναρωτιεμαι πως τολμησα να κανω τετοιες σκεψεις!!!!

θα ηθελα να σημειωσω πως με τον αντρουλη μου δεν εχουμε την οικονομικη ανεση που θα θελαμε κ που θα επρεπε,ισα ισα περναμε!!!!

ευχομαι η αποφαση που θα παρετε να ειναι η σωστη ψυχη μου!!!!!!!!!!!

συγνωμη για το μεγαλο κειμενο κοριτσια!!!!!!!κ παλι δεν θελω να σε επηρεασω καλη μου!!!!!!

κοριτσακια σας ευχαριστω παρα πολυ κ για τις ευχες σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzitzikaki mou kai leticiaki mou kai iliana mou eimai apolita sigouri...eilikrina den mporoume na antapexelthoume, oso kai na ta ipologizoume den vgainoume, exoume ena daneio 600 eurw stin plati mas kai den einai mia vdomada o antras mou stin nea tou douleia...opote den xeroume an tha meinei kiolas, einai poli krima to xerw, to niwthw alla den ginetai alliws...!Kai kaka ta psemmata sun logariasmous sin exoda spitiou sin exoda mpempi auti tin stigmi theloume konta sta 1500 kati pou eilikrina den ginetai an den vrw kai gw douleia..kai xwris kapoion na mou krataei ton mpempi den mporw kai na vrw douleia...Kai mia i epemvasi pou kaname twra ston mpempi, mia ta petrelaia kai kati ektakta exoda exxoume mpei poli mesa!Kai meta erxetai i grinia...kai meta tha to dialisoume!Den theloume na ftasoume se tetoio simeio kai den mporw na grapsw posous akoma logous exoume!

Miriaki mou pws sto kalo xalases to test???Xaxaxaxaxaxaxaxa

kalinixta kouklitses!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπων κοριτσακια μου νομιζω να αφησουμε την ανλου μας να ηρεμιση η καθε μια μας ξερει τι ειναι καλητερο δεν ξερουμε και εμεις πως θα σκευτομασταν αν μας συνεβαινε αυτο πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο φανταζομαι θα το εχει σκευτη καλα και θα το εχει συζητηση και με τον αντρουλη της και θα παρουν την σωστη αποφαση για εκεινους.

ανλου μου ουτε εγω δεν ξερω πως το χαλασα αν δεν μου ερθει ουτε αυριο θα παω να παρω και εγω ακομη ενα και μετα θα σας πω και εγω πως νιωθει η ανλου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου μιριακι μου!!!!!

πω πω βρε κοριτσια τι τραβαμε κ εμεις οι ερμες καθε μηνα,θα μου'ρθει δεν θε μου'ρθει??? :lol::lol::lol::lol:

εγω λεω να περουμε κουτες απο τεστ για να μην τρεχουμε καθε τοσο στα φαρμακεια =))=))=))=))=))=))=))=))

καληνυχτα ανλου μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γλυκά βλέπω ότι όλες έχουμε και απο ένα βασανάκι τελικά. Αυριο θα προσπαθήσω να έρθω σε επαφή με έναν συμβουλό μητρικού θυλασμού που μου πρότειναν κάποια καρίτσια απο το φορουμ (να είναι καλά) και θα δώ τι θα κάνω. αποφάσισα να μην κόψω τον θυλασμό και να την ξυπνάω κάθε τρείς ώρες να τρώει και θα δώ στην πορεία τι θα κάνω.. Να είστε όλες καλά για την συμπαράσταση.

Ανλόυ μου γλυκιά ποπο τι περνας γλυκιά μου... μιά με την αγωνία με την επέμβασούλα που έκανε το αγγελουδι σου και τώρα με αυτό. Πάντως ο γιατρός μου όταν γέννησα μου είπε ότι για κάποιους μήνες μετά την γέννα επειδί το σώμα δεν έχει επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα αν κάνεις τέστ εγγυμοσύνης και χοριακή δίχουν θετικά. είναι θέμα ορμονών. Εφόσον έχεις πάρει αυτήν την απόφαση τότε σου εύχομαι να είναι ΄΄οντος αυτό που λέιε ο γιατρός μου και να μην μπεις καθόλου σε αυτήν την διαδικασία κοπέλα μου γλυκιά.

Πάντως εγώ θα σου έλεγα ότι ο μοναδικός τρόποσ για να βεβαιωθέις είναι να κάνεις έναν υπέρυχο.Μάλλον ο γιατρός αυτό θα σου κάνει όταν θα πάς.

Πάντως κορίτσια και εγώ απο τότε που μου περάσαν το λόχεια δεν έχω αδειαθετήσει ούτε και εγώ.

μωρε λές?????

Ηλιάννα μου καλοσύρθες και εσύ στην παρέα μας γλυκιά μου, να χαίρεσαι τα αγγελούδια σου.

Ματσ μουτσ και σε όλες τις υπόλοιπες!!!!

πάω για μεταμεσονύχτιο άρμεγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε? πως ειναι τα μωρακια σας???

μαριασω μου σε ευχαριστω πολυ κ σενα καλη μου!!!!!κ εσυ να χαιρεσε το μωρακι σου!!!!

αχ κοριτσια εγω απ'την ωρα που ξυπνησα ,με ποναει ο λαιμος μου ,το κεφαλι...κ δεν εχω ορεξη για τιποτα!!!! :?:?:?:(:(:( α και θελω να φτιαξω κ γεμιστα!!!!τρομαρα μου τα γεμιστα με μαραναν!!!.. :lol::lol::lol::lol::lol:

εσεις τι θα μαγειρεψετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...