Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια!!!!Μπηκα εχθες σας διαβασα αλλα ημουν εξαντλημενη για να γραψω!!!!τελειωσαμε με την επεμβαση...και ολα πηγαν καλα!!!!!Κοριτσακια μου οταν μου τον πηραν στο χειρουργειο πηγε ν αμε πιασει κριση πανικου...ευτυχως ηταν εκει ο αντρας μου και ο πατερας μου και με ηρεμησαν!!!!Τελος παντων παει...τελειωσε!!!!!Σας ευχαριστω ολες σας για την θετικη ενεργεια :x:x:x:x:x:x και ο μπεμπακος επισης (μολις ειπε αγκουυουου) :lol::lol::lol:

παω να φτιαξω ενα καφεδακι....γιατι ειναι δυσκολη η μερα σημερα, εχω δυο μωρα για νταντεμα, αρρωστησε ο αντρας μου και τους κραταω μακρυα τον εναν απο τον αλλον!!!!Λοιπον θα μπω αργοτερα!!!μακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΑΝΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΛΟΥ ΜΟΥ!!!!!!!ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!!!!!

ΒΑΡΒΙΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΟΜΑ?ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ ΑΚΟΜΑ.

ΜΙΡΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΨΩ ΜΑΛΛΙ.....ΧΜΜΜ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΟΙ ΑΝΕΣΘΙΣΙΟΛΟΓΟΙ ΜΠΑΙΝΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ 1 ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΓΓΥΟΣ 4 ΜΗΝΩΝ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΩ.

ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΥΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΟΥΖΑΚΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ,ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗΗΗΗΗΗ....ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημέρα!

Ανλου μπράβο που πήγαν όλα καλα! Δώσε ένα μεγάλο φιλί στον μπεμπη!

Κορίτσια ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ! Το πρωί σηκωθηκα και δεν είχα καταλάβει τίποτα! Πανε οι πόνοι της περιόδου! Το γάλα έχει αρχίσει και ελλατωνετε.

Πάντως δεν θα ηρεμησουμε ποτέ! Απο προχθές μου εμφάνισε κάτι σπιθουρακια και σήμερα βλέπω έχουν αυξηθεί στο κεφαλακι της και το πρόσωπο. Ασε που φτερνιζεται κάθε λίγο και λιγάκι, και έχει και αυτό το ρουθουνισμα χωρίς μυξες! Λετε να την έχει πιάσει καμία αλλεργία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κορουες μου πως ειστε??? εμεις καλα ειμαστε σχεδων δηλαδη ο αντρουλης ειναι αρρωστος και φοβαμαι μην κοληση και η μικρη :(:? χθες κοριτσια εζησα ενα βραδυ.... ταισα την μικρη στις 12 το βραδυ και κοιμηθηκε αμεσως ομως ξυπνουσε συνεχεια θα πηγα κοντα στις 15 φορες για πιπιλα :shock: μεχρι που δεν αντεξα και στις πεντε το πρωι περιπου την πηρα μαζι μου στο κραβατι για να κοιμηθω και εγω λιγο :shock::shock: τι λετε να ειχε????

ανλου μου πολυ χαιρομε που ολα πηγαν καλα μπραβω κοριτσακι μου καλη αναρωση και στους δυο τους αντρες σου :!:

ερη μου αντε να κανεις και εσυ την επεμβσουλα σου να ξεμπερδευεις ;) ποσες ωρες θα πρεπει να αφησεις την μικρη αν ειναι λιγη η ωρα αφησε την στην φιλη σου πηγαινετε βολτουλες τωρα που εχει καλο καιρο και εγω λεω να παρω καμια φιλη να παμε για κανα καφε ο αντρουλης θα θελει να κοιμηθει :roll: δικαιουτε αφου δουλευε σημερα ;)

barbie μου ελπιζω να μην ειναι αλεργια και ταλεπωριθιτε ενημερωσε μας για νεωτερα

κοριτσια μου σας αφηνω παω να τελειωσω τα τορτελινια που αρχισα να φτιαχνω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Τι κανετε κοριτσακια και μπεμπακια?

μιρια με γεια το μαλλι!Ολο περιποιησεις εισαι,μπραβο :D:D Ετοιμαζεσαι μηπως για Αγ.Βαλεντινου?? :lol::lol:

Απο τη σταγονα δεν εχω κανενα νεο και τη σκεφτομαι συχνα.Νομιζω πως δεν εχει μπει καθολου εδω και πολυ καιρο.Αν ξερει καποια ας μας ενημερωσει.

μπαρμπι εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομα και θηλαζω αποκλειστικα.Βεβαια καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και ο θηλασμος δεν καθυστερει παντα την περιοδο.Για τη μικρη παρε την παιδιατρο να ρωτησεις καλυτερα.Ελπιζω να μην εχει κατι αλλα οντως σαν αλλεργια ακουγεται οπως το περιγραφεις.Φιλακια να της δωσεις :D:D

ανλου ειδες που ολα πηγαν καλα?Καλη αναρρωση τωρα και στον μπαμπακα και στο γιο!!!

ερι θα την κανεις τελικα?καλη επιτυχια σου ευχομαι.Εννοειται να μην την παρεις μαζι σου τη μικρη.Η πεθερα σου δεν μπορουσε να μεινει λιγο ακομα?Αν δεν εχεις κανεναν αλλο αφησε τη στη φιλη σου.Ποσο θα λειψεις?Ο αντρας σου?

Παω να κανω καμια δουλεια κοριτσια.Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre tzitzikaki oxi den etimazome gia tou agiou valentinou apla ithele bapsimo to mali : :roll: alithia eseis ti tha kanete tin deytera emeis tha bgoume e3o gia fagito ;)

koritsia ta exo pe3i me ena arosto antra kai me ena griniariko moro :shock::? den mpori na me voithisi oute o antroylis den poli krataei tin mikri gia na min tin kolisi kai trexo ego gia ola :shock::roll::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διαβασα αρκετα εχασα απο χθες...

ΜΑRIASO δοκιμασε κ αλλη μαρκα μπιμπερο ή κανε δοκιμες καουτσουκ-σιλικονη μηπως καποιο της κανει κουκου. εγω της δινω της chicco Nature φυσικη μεθοδος φοβερα!!! με τα nuk πνιγοταν, τρεχανε γαλατα κλπ.

BARBIERA αδιαθετησες? εγω ακομα τιπτα..περιμενω..αν κ δεν μου λειπει ιδιαιτερα..πολυ πονος λεμε, γιαυτο η γεννα μου φανηκε παιχνιδακι.

δουλεια ξεκιναω μαρτιο δεν ξερω ακριβως ποτε...θα μου κραταει το μωρο 6.30-10.30 πεθερα κ 10.30-14.30 μαμα μου. μενουν σχετικα κοντα κ οι 2, αλλα μαμα μου δεν οδηγαει κ δεν μπορει τοσο πρωι να ερχεται. οσο για γαλα θα προσπαθησω μεχρι 18 μαρτιου να θηλασω που θα ειναι 6 μηνων. θα αρχισω κ τραπεζα γαλακτος με καταψυξη. μεχρι τωρα βαριομουν το θηλαστρο κ δεν εχω μαζεψει τιπτα

ΜΙΡΙΑ μεγια μαλλι κ νυχι. μπραβο που σε στολιζεις..εγω μεχω παραμελησει κ μου τη σπαει..εχω κ γω παιδιατρο δευτερα.περαστικα στο στεφανι.

ΑΝΛΟΥ μου μπραβο τελος καλο, μου κοπηκε η ανασα με τη σκηνη που σου παιρναν το μωρακι σου στο χειρουργειο. ποτε ξανα να μη σας τυχει τιποτα. περαστικαστον αντρουλη, βαλτου μασκουλα.

ΕΡΗ αντε να γινει επεμβασουλα να ηρεμησεις κ συ. ας παρει αντρουλης αδεια αν γινεται για να ασχοληθει εκεινος με μωρακι, στο χειρουργειο δε θα μπορει ναναι μεσα ετσι κιαλλιως.

BARBIE βλεννες στα κακα, σπυρακια μου κανουν για αλλεργια (παθουσα με τη μπεμπα). παρε γιατρο να ενημερωσεις, ειδικα αν βαλατε στερες τροφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες τι κανετε?? εγω βαριεμαι πολυ μιναμε και αποψε σπιτι δεν βγηκαμε ουτε χθες και βαρεθικα ολη μερα στο σπιτι :( βλεπετε εχω μαθει στις βολτες ελπιζω αυριο να παμε για καφεδακι ;)

ηρθανε κατι φιλοι το απογευμα και μας βαλανε την ιδεα για να παμε τον αλλο μηνα ιταλια :D:D πολυ μου αρεσε θα ρωτησουμε την πεθερα - μαμα αν μπορουν να κρατησουν την μικρη 5 μερες μακαρι να παμε θελω πολυ να παω αλλα απο την αλλη σκευτομαι και την μικρη :?:roll:

μαμουνακι θα πας και εσυ δουλεια ε? τι να κανουμε πρεπει να δουλευουμε :? ευτυχως που εσυ εχεις καποιον να κρατα την μικρη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσούδια μου τι κάνετε?

Εμείς σήμερα ξυπνήσαμε πιο φουντωμένες από χθες αλλά τώρα μου φαίνεται ότι ξεφουντώνει μετά από την ιδέα που είχε ο αντρούλης μου μήπως την περάζει η πάντα που έχει στο κρεβάτι της και όντως τώρα που την βγάλαμε μου φαίνεται καλύτερα! Θα δούμε και αύριο αν συνεχιστεί το φούντωμα θα την πάω στη γιατρό! Μαμουνάκι δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα στερεές τροφές, την Παρασκευή είναι να ξεκινήσουμε σιγά σιγά το ρυζάλευρο. Όσο για τα κακά της μου είπε η παιδίατρος να κάνω λίγο δίαιτα εγώ στη διατροφή μου μήπως την πείραξε κάτι από αυτά που έφαγα ή μπορεί να είναι και σύμπτωμα από το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας που κάναμε την Τρίτη.

Μαμουνάκι έχω να σου πω ένα ευχάριστο τέρμα ο πόνος!!!! :D

Δεν θα πονέσεις ξανά όταν θα σου έρχεται η περίοδος. Και εγώ όταν αδιαθετούσα πέθαινα στον πόνο και αν πριν ξεκινήσει ο πόνος δεν έπαιρνα παυσίπονο άστα τι να σου λέω είχα φτάσει και σε σημείο να κάνω εμετό από τον πόνο! Εμένα μάλλον μου ήρθαν επειδή σιγά σιγά έχει αρχίσει και μου ελλατώνεται. Τώρα βγάζω 3 φορές την ημέρα ανά 8 ώρες και βγάζω και ένα γεύμα από την κατάψυξη.

Μίρια μου να πάτε να πάτε Ιταλία! Δεν χάνονται τέτοιες ευκαιρίες!

Θα ντύσετε τα μωράκια σας τώρα στις απόκριες και αν ναι τι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορουες μου που ειστε ολες?? πρεπει να βολταρατε πολυ το σαββατοκυριακο ;)

σημερα γιναμε 4 μηνων :ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=wav.gif][smilie=hello2.gif]

αυριο εχουμε και παιδιατρο για εμβολιο :roll::roll:

barbie μου ελπιζω να περαση τις μικρουλας σου ;) περιμενουμε νεα σου :!:

εμεις πηραμε ηδη την στολη μας θα την ντυσω πριγκιποπουλα - μπαλαρινα ετσι γραφει εσεις τι θα ντιθειτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!Τι μου κανετε?Εμεις καλα,τωρα χαλαρωσαμε.Ειχαμε τραπεζι το μεσημερι ενα φιλικο ζευγαρι και περασαμε πολυ ωραια!Η μικρη καλα,κατι ναζια κανει τελευταια με τον υπνο αλλα θα της τα κοψω :lol::lol::lol:

μαμουνακι εγω εχω μπολικο γαλα στην καταψυξη αλλα η μικρη δεν το πολυπινει.Πινει πολυ λιγα γραμμαρια.Μπιμπερο εχω της αβεντ,θα δοκιμασω και αυτα που ειπες.Βεβαια δε δουλευω αλλα που και που θα πηγαινει και για κανενα καφεδακι η μαμα ;);) .Λεω δηλαδη γιατι οταν την αφηνω ποναει η ψυχη μου :roll::roll:

μπαρμπι μακαρι να ηταν μονο απο την παντα.Και εμενα εβγαλε λιγα σπυρακια στον αυχενα της σημερα,δεν ξερω γιατι.

μιρια χρονια σας πολλα!!πως περναει ο καιρος βρε κοριτσια??να μας πεις νεα απο παιδιατρο.για Ιταλια συμφωνω!!Αν η μικρη καθεται με γιαγιαδες πηγαινε!Ευκαιρια ειναι

Εμεις δεν πηραμε στολη προς το παρον τουλαχιστον.Τωρα αν προκυψει κατι θα δουμε.

Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε όλη την παρέα...Πως είστε?

Σήμερα είχε πολύ ωραία μέρα και βγήκαμε έξω για φαγητό...Ο μπέμπης ήταν ήσυχος ευτυχώς.

Την Τετάρτη πήγαμε στον παιδίατρο.Η αποστείρωση συνεχίζεται κανονικά και τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε τις κρέμες.αχ τι καλά.περιμένω πως και πως...

Ανλού όλα καλά...άντε περαστικά στον μπεμπούλη σου...

Μιρια εννοείται αν μπορείτε να πάτε.Εμείς σε 2 βδομάδες πετάμε για Παρίσι. Τον μικρόν θα τον κρατήσει η πεθερά μου. Θέλω και εγώ κάποια στιγμή να πάω Ιταλία.Πρέπει να είναι τέλεια...

Εμείς δεν θα ντυθούμε κάτι φέτος.Του χρόνου που θα καταλαβαίνει καλύτερα ο μικρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετισια τι ωραια παρισι :!::!::!: ποσες μερες θα κανετε?

εμεις λεμε για 24-28 του μαρτη ειναι και τριημερο οποτε θα μπορει η πεθερα να την κρατηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα! Ταξιδάκια βλέπω! Σας ζηλεύω κορίτσια θέλω και εγώ!

Με τον άντρα μου δεν έχουμε πάει πουθενά όσο καιρό έχουμε την μπουμπού! Πρέπει όμως μια μέρα να την αφήσουμε στη γιαγιά της και να πάμε και εμείς κάπου! Σήμερα έλεγα ότι θα πάω στη λαϊκή αλλά η μαμά μου πήγε στην αδερφή μου να κρατήσει την μικρή της γιατί είναι άρρωστη. Η κακομοίρα η μαμά μου θα φοράει συνέχεια μάσκα για να μην κολλήσει και μας φέρει καμιά αρρώστια!

Α! Ξέχασα! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! Τι θα κάνετε σήμερα? Μίρια εσείς που θα πάτε?

Και εγώ δεν ξέρω τι θα την ντύσω! Θέλω να πάω να ρίξω μια ματιά. Μου είπε η αδερφή μου ότι έχουν μια στολή την χιονάτη που της άρεσε και θα πάει να τη δει. Καλά Μίρια θα πρέπει να είναι μια κούκλα με τη στολή της! Άντε περιμένουμε φωτογραφία!

Ανλού μου πως πάει ο μπεμπάκος? Ο αντρούλης σου έγινε καλά?

Εσένα Μίρια ο αντρούλης σου καλά είναι τώρα?

Έρη μου τελικά που θα την αφήσεις τη μπουμπούκα σου? Πως ήταν με την πεθερά τώρα που ήρθε?

Λοιπόν κορίτσια σας αφήνω! Φιλάκια πολλά σε όλες τις φιλεναδίτσες μου και στα γλυκά τους τα μπεμπάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες

barbie μου περαστικα στο μωρακι σας και ελπιζω να μην κολιση και η μαμα σου τι ειναι αυτο που παθανε και ειναι ολη αρρωστη καλε?? ασε καλη μου λιγο την μικρη σε καποιον και πηγαινετε καμια βολτα θα σα κανει καλο εμενα ο αντρουλης καπως καλητερα αλλα ακομη παραμενη σε αποσταση απο την μικρη :!: ναι σιγουρα θα σας βαλω φωτο με την στολη ;) εμεις αποψε θα παμε εξω για φαγητο :D

λοιπων κοριτσαρες σας γραφω βιαστικα τα νεα μας απο παιδιατρο πρεπει να παω να κανω μπανιο θα ερθει η μαμα μου να προσεχει την μικρη να παω κομμωτηριο και δεν το βλεπω να προλαβαινω :roll:

λοιπων η μικρη ειναι 5,870 και 61,5 εκ. λοιγω ακομη ειπε η παιδιατρος και θα φταση στο ιδανικο βαρος για το υψος και την ηλικια τις ;) κοριτσια τις εκανε φοβαιρη εντυπωση το ποσο καλα στεκεται και καθαιτε η μικρη την εβλεπε και δεν το πιστευε μετα το εμβολιο η μικρη εχει πεσει σε λιθαργο κοιματεεεεεεεεεε αυτα απο εμας η μικρη μια χαρα

σας αφηνω παω για μπανιο δεν προλαβενωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας..πηγαμε μια εκδρομουλα χθες με τον αντρα μου, μια κ κοιταμε για εκκλησια λιγο εξω απο αθηνα, αφησαμε τη μπεμπα στη μαμα μου κ ηταν λεει πολυ ησυχη κ ολο κοιμοταν.

φαγαμε κ ολας ηπιαμε καφεδακι...απο τοτε που γεννησα ειχαμε να παμε καπου μονοι μας.

σημερα πηγα λητω πηρα κουταλακι, ποτηρο-μπιμπερο με θηλη σιλικονης, κουβερτα κουνιας, σαλιαρες κ μπουκαλακια medela για να φυλαω γαλα- τη μπεμπα την κρατησε η πεθερα-τα καταφερε κιαυτη...ουφ ξεαγχωνομαι σιγα σιγα..καλα πανε τα μαθηματα babysitters

το απογευμα γιατρο κ μεις να δουμε τι θα μας πει για διαρροιες..20μερες περιπου,.,

μιρια χρονια πολλα να ζησετεεεεε

εγω στολη ψαχνω βαμβακερη σα φορμακι, εχω δει σε ξενα σαιτ..αλλα στην ελλαδα εχουν μονο ναυλον υφασματα..κ φοβαμαι τις αλλεργιες..δε θελω δαντελλες κ ακρυλικα τουλια..δυστυχως το τζαμπο μονο τετοια ειχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσακια!!!!!τι κανετε????παρακολουθω το θεματα σας κ αποφασησα να μπω κ εγω!!!!!!!

με θετε στην παρεα σας?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λοπον ειμαι η ηλιαννα 26χρονων κ εχω δυο παιδακι:την κορη μου αννα μαρια, που ειναι 3 χρονων κ τον γιο μου αγγελο που ειναι 10 μηνων!!!!!!

βρε κοριτσια μου εισαστε πολυ ομορφο παρεακι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κοριτσακια!!!!!τι κανετε????παρακολουθω το θεματα σας κ αποφασησα να μπω κ εγω!!!!!!!

με θετε στην παρεα σας?????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λοπον ειμαι η ηλιαννα 26χρονων κ εχω δυο παιδακι:την κορη μου αννα μαρια, που ειναι 3 χρονων κ τον γιο μου αγγελο που ειναι 10 μηνων!!!!!!

βρε κοριτσια μου εισαστε πολυ ομορφο παρεακι!!!!!!

ευχαριστουμε ηλιάννα..εννοειται πως σε θελουμε στο παρεακι μας. χρειαζομαστε μια βετεραννα μανουλα (εκτος σταγονας) να μας συμβουλευει...(θα σε πρηξουμε στις ερωτησεις :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

να χαιρεσαι τα παιδακια σου που εχουν και τελεια ονοματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια φιλεναδιτσες μου!!!!!!!!!!!σε ευχαρστω πολυ μαμουνακι μου να εισαι καλα!!!!!κ εσυ να χαιρεσε την μικρη σου πριγκιπισσα!!!!!οχι βρε τι να με πρηξετε , αλιμονο!!ισα ισα,χαρα μου!!!!! ;);););):D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφεςςςςςςςςς ηλιανα μου καλοσορισες στην παρεα μας φυσικα και σε θελουμε να χερεσε και εσυ τα παιδακια σου :!:

κοριτσια περασαμε πολυ ομορφα χθες πηγαμε εξω για φαγητο σε ενα εστιατορειο ητανε τελεια :D το φαγητο καταπληκτικο μονο που στο τελος απο το πολυ το φαγητο δεν μπορουσα να κοιμηθω αλλα δεν μπορουσα και να αντισταθω στο φαγητο :D εσεις κοριτσακια μου πως περασατε?

μαμουνακι τι εγινε πηγες στον γιατρο?? τι σας ειπε??

και εμεις κρεμουλα σε 1 μηνα που θα γινουμε 5 για αποστειρωση ξεχασα να την ρωτησω :shock: και εμεις σε καμια 10αρια μερες θα παμε να παρουμε τα πιατοκουταλοποτηρα μας ;)

αχ κοριτσια εχω παρα πολλες δουλειες να κανω εχω να πληνω εχω να καθαρισω και ευτυχως που βρεχει γιατι αν ειχε καλο καιρο σιγα να μην εχανα την βολτα :D;):lol:

φιλια σε ολες θα τα πουμε το απογευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Ηλιαννα καλωσηρθες στην παρεα μας,να χαιρεσαι τα παιδακια σου! Ειμαι η Ιωαννα και η πριγκιπισσουλα μου ειναι 4,5 μηνων.Θα τα λεμε απο εδω ;)

μαμουνακι τελεια που πηγατε εκδρομουλα!!Εμεις χρειαστηκε να λειψουμε μια μερα και πεθανα απο το αγχος για τη μικρη.Μαλλον εχω θεμα προσκολλησης πανω της..Βρηκατε εκκλησια?Τι εγινε με διαρροιες τελικα?

μιρια καλο το φαγητο ε??εμεις δεν καναμε τιποτα,σπιτι μειναμε :(:( Καλο κουραγιο με τις δουλειες!

Κοριτσια η μικρη χαλαει παλι το προγραμμα της στον υπνο.Πανω που ειχα αρχισει να ξεκουραζομαι γμτ.Δεν ξερω τι επαθε.Ελπιζω να ξαναστρωσει ομως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα να σας πω!Της δωσαμε να δοκιμασει μπανανα και τρελαθηκε!Οχι αλεσμενη,ολοκληρο κομματι.Στην αρχη δεν ηξερε πως να τη φαει και εκανε κινησεις σαν να θηλαζει και μετα την εγλυφε.Ειχε πολλη πλακα,τρελαθηκε σας λεω.Δεν ξερω αν κανει ομως,δεν μας ειχε πει τιποτα ο παιδιατρος.Μας κοιτουσε ομως οταν τρωγαμε εμεις και προσπαθουσε να τη φτασει οποτε ειπαμε να τη δοκιμασουμε.Καλα καναμε λετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου τζιτζικακι γιατι χαλασε το προγραμμα σας?? ελπιζω να στροσει παλι ;)

μια χαρα που δωσατε μπανανουλα και εγω τις εδωσα τις προαλες αλλα μην τις δινεις ολοκληρο κομματι λιγο πανω στο κουταλι βαλε εγω ετσι εκανα εγω μεχρι και σουβλα τις εδωσα :lol: μην φανταστιτε ολοκληρο απλα τις εδωσα το πηροθνι που ειχα κοψει το κρεας και πηρε λιγη γευση :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε όλο το παρεάκι...Τι κάνετε?

Είχαν έρθει οι γονείς μου να μας δούν και πριν απο λίγο έφυγαν :cry::cry: Μου έλειψαν πολύ...

Μπα μπα τι διαβάζω αρχίσαν τα ζουζούνια να δοκιμάζουν λιχουδιές? Εγώ φοβάμαι ακόμη, μην γίνει τίποτα και το χω τύψεις μετά...οπότε υπομονή.. :cry::lol::lol:

Μιρια 4 διανυκτερεύσεις- 5 μέρες. Σε 10 μέρες πετάμε... [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif] Καιρός να ξεσκάσουμε λίγο. :lol:

Ηλιάνα welcome!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες μου!

είχα λίγες μέρες να μπώ και ΄δεν πρόλαβα να διαβάσω ακόμα τα νέα σας!... Αχ βρε κορίτσια εχο και εγώ τεράστιο πρόβλημα με την μικρή μου. Μέσα σε 15 μέρες πήρε μόνο 130 γραμμαρια και έχουμε τεράστιο πρόβλημα. Ο γιατρός μου είπε να της δίνω πρώτα ξένο γάλα και μετά το δικό μου. Το μωρό δεν θέλει με τίποτα να πιεί το ξένο και γίνεται ένας χαμός. Το μωρό ουρλίαζει και κλάιει, τσιρίζει και ορίεται, εγώ παθαίνω νευρικό κλονισμό και κλάιο μαζί της... γινεται ολόκληρη μάχι και η μικρή δεν πίνει τίποτα. Εχω αλλάκσει 3 μάρκες μπιμπερό (εχουμε χαλάσει μία περιουσία για μπιμπερό!), αλλάξαμε και μάρκα στο γάλα , (πήρα το aptamil ths milupa , μέχρι τώρα της έδινα όποτε χρειαζόνταν το frisolak το οποίο ούτε αυτό θέλει να πιεί), χθές α άντρας μου πήγε και μου πήρε κατι μπιμπερό της medela που είναι σαν το γυναικείο στήθος η θιλή μπάς και την ξεγελάσουμε αλλα αυτή τίποτα), Στο μαγαζί που πήγε να το πάρει του είπαν ότι είναι μόνο για μητρικό γάλα και ότι δεν τρεχει το ξένο αλλά εμέις το δοκιμάσαμε και λειτουργεί. Χθές έφαγε μόνο μία φορά απο αυτό. Μετά ο γιατρός μου είπε να τησ δινω μόνο ξένο και να την αφήσω να πινάσει για να το φάει αλλα εμένα δεν μου πάει η καρδία.....

έχω πλαντάξει απο το κλάμα και στο σπίτι είμαι μόνη μου μιάσ και ο άντρας μου δουλέυει μέχρι αργά και δεν έχω κανέναν για συμπαράσταση.... Το στήθος μου έχει πριστέι πάρα πολύ και πονάω.... αρχισα να βγάζω το γάλα μου με θήλαστρο και δοκίμασα να της το δώσω με το μπιμπερό μπας και συνιθίσει το μπιμπερό αλλά αυτή τίποτα...

Είμαι χάλια ψυχολογικά, δεν θέλω να σταματήσω να την θυλάζω.. έκανα τόσο αγώνα και τόση προσπάθεια να καταφέρω να έχω αρκετό γάλα για να μπορεί να φάει το παιδί και τώρα έτσι με το ξένο (που δεν το τρώει κι όλας), και με το δικό μου που δεν τησ το δίνω και το βγάζω αλλα όχι πάντα γιατί δεν προλαβάινω μιάς και η μικρή κλάιει συνέχεια , θα μου κοπεί το γάλα... αν δεν πάθω και μαστίτιδα. είπα στον γιατρό προχθές που πονούσα πάρα πολύ να πάρω χάπι να μου κοπέι το γάλα και μου έιπε ότι σε πρώτη φάση δεν θα πάρω τίποτα... στην συνέχεια θα δούμε....

Και αν πάλι πάρω χάπι και δεν έχω γάλα τι θα τρώει η μικρή μιάς και το ξένο δεν το θέλει καθόλου.,..

Εϊμαι σε απόγνωση.....

συγνώμη αν σας ζάλισα αλλα σας νιώθω πολυ κοντά μου φιλεναδίτσες μου....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...