Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

koritsakia mou geia sas ti mou kanete???

iliana mou xronia polla an kai kathisterimena stin mikroula sou den mporousa na ani3o to computer proxthes kai den sou egrapsa na tin xerese kai kathe eutixia stin zoi tis ;);):D pos pige to party??

eleni mou ti kaneis pos paei to moraki telika areosan oi kenosis????????????

emeis koritsakia mou kala edo sto spitaki mas exthes teliosa to katharisma telika arxisa apo tin paraskeuei na katharizo kai teliosa sabbato brady :shock::roll: simera ithela na pao polles voltoules na pao gia kafeeeeeee kapou e3o gia fagito alla kanei krio fusa aeras kai vrexi :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!Σας ελειψα???Δεν ειχα ιντερνετ και γι’αυτό δεν μπηκα καθολου..Ευτυχως σημερα εφτιαξε γιατι δεν αντεχα άλλο.Εχω παθει εξαρτηση…χαχαχα…Δεν μου κανει κεφι ουτε να τον ανοιξω τον υπολογιστη όταν δεν εχω ιντερνετ.Το μονο καλο είναι ότι στρωθηκα και εκανα ολες τους δουλειες του σπιτιου..Τα νεα μας τα ιδια,η μικρη καλα επιτελους.Εχει αρχισει να τσιριζει και πολύ μου αρεσει (όταν χαιρεται πολύ το κανει).Επισης ξεκαρδιζεται στα γελια όταν της φιλαμε την κοιλια.Με το φαγητο το προσπαθουμε…Αλλοτε τρωει αλλοτε όχι..Με τον υπνο τα γνωστα…Μακαρι να ειχε ένα βυζι και ο μπαμπας της…Σημερα εχει πολύ ωραια μερα αλλα δεν θα παμε πουθενα γιατι ο αντρας μου δουλευει.Θελω να παμε αυριο ομως,να κανω και μια βολτα στα μαγαζια.

μιριακι υπομονη και καλο κουραγιο με τις δουλειες!!Σπιτακι σας ποτε γυριζετε?Τουλαχιστον θα ξεμπερδεψετε μια και καλη.Σε μας βγηκαν λιγα μυρμηγκια γμτ και δεν θελω να ψεκασω.Ξερει καμια πως να τα διωξω???????Η μικρη ειναι καλα?Τελειωσατε με τις μασκουλες?Ελα εδω να κανουμε μαζι βολτες!!!!!!Και εγω θελω εξω και παραδοξως εχει καλο καιρο....

Ηλιαννα πως εισαι?Να χαιρεσαι τη μικρη!Γερη,δυνατη και καλοτυχη να ειναι.Πως πηγε το παρτυ?Ελπιζω να μην κουραστηκες...Γιατρο εχεις την Τριτη αν θυμαμαι καλα??

Ελενη χωρις να ειμαι σιγουρη νομιζω πως πρεπει να περασουν 2 βδομαδες για να καθαρισει ο οργανισμος του μικρου απο την πρωτεινη του γαλακτος.Οποτε μαλλον τοτε θα αρχισεις να βλεπεις αποτελεσματα.Βρηκες ιδεες για τη βαφτιση??Περιμενουμε και φωτο,δεν το ξεχασαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου, τι κάνετε;

εμεις καλά, παλεύουμε με το φαγητάκι μας... χθες φάγαμε πρώτη φορά μήλο, δεν μας πολυάρεσε, σήμερα φάγαμε περίπου το μισό με το ζόρι.... του ξινίζει του καημενούλη...

miriaki με τις κενώσεις πάμε πολύ καλύτερα, μακάρι να κρατήσει έτσι, τέσσερις μέρες τώρα κάνουμε κακά μας από 1 εως 3 φορές κ δεν έχουν πολύ βλέννη... μακάρι να στρώσει γρήγορα το εντεράκι του! αντε ευτυχώς ξεμπέρδεψες με τις δουέιές... να τακτοποιηθείτε! η μπουμπού τι κάνει;;;;

Ηλιάνα πως πήγε το πάρτυ;;;;; περιμένουμε νέα! κ αύριο βέβαια να μας πεις τα νέα από το σποράκι μας!

tzitzikaki μου μη χάνεσαι... τι κάνει η μικρούλα;;;; κι εμείς με τη φρουτόκρεμα ζοριζόμαστε; εσείς πόση τρώτε; τις ξεκίνησες κ σουπίτσα ή όχι ακόμη; οι μπομπονιέρες ίσως αργήσουν λίγο, όταν τις πάρω θα σας βάλω φωτό. σκέφτηκα λίγα πράγματα για την εκκλησία αλλά πρέπει να βγω κ έξω να ρίξω μια ματιά κ ο καιρός δε βοηθάει... όσο για τα μυρμηγκάκια βάλε σε μια γωνία εκεί ελληνικό καφέ κ άφησέ τον... μόνο αυτό ξέρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni και εμενα μηλο σκετο δεν τρωει με τιποτα...οταν του βαλεις και μπανανα θα τρωει καλυτερα.Εμεις τρωμε ηδη 1 μηνα φρουτα και τα 100 ml κρεμας ακομα δεν τα εχουμε πιασει...Σουπιτσα τρωμε,κρεατοσουπα αλλα επειδη δεν της αρεσει με πατατα-κολοκυθι-καροτο τη φτιαχνουμε με αρακα ως βασικο συστατικο και με τα υπολοιπα κανουμε πειραματα.

τον καφε πως να τον βαλω???ετοιμο βρασμενο ή ετσι οπως ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzitzikaki μου εμείς θηλάζουμε ακόμη πολλές φορές... περίπου 5-6 φορές την ημέρα. μόνο ένα γεύμα έχουμε αντικαταστήσει με την κρεμούλα που την τρώει όλη. τη νύχτα ξύπναγε 1 φορά (στις 5 περίπου) για να θηλάσει αλλά τις τελευταίες 5 ημέρες ξυπνάει μια φορά στις 2 κ μετά στις 6 κ μετά ξανακοιμάται λίγο... δεν ξέρω γιατί ξυπνάει 2 φορές, πιστεύω οτι δεν είναι λόγω πείνας γιατί την κρεμούλα την τρώει όλη κ έπειτα πίνει κ γάλα στις 10 περίπου.... θα δούμε.... α, εμείς θα αργήσουμε να βάλουμε μπανάνα, λόγω της αλλεργίας δυστυχώς.... εσένα πόσες κενώσεις έχει την μέρα;

τον ελληνικό καφέ τον βάζεις όπως είναι... βάλε 2-3 κουταλιές εκει που εμφανίζονται κ το πρωί θα δεις.... πιστεύω οτι κάνει δουλειά, δοκίμασέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera vgikame stis voltes konta sto mesimeraki ekane kalo kairo opote vgikame apo tis 2 pou figame apo to spiti gurisame 10 to vrady :o:shock:

tzitzikaki mou mas elipses gyrisame sto spiti tin paraskeui ena vrady miname sta petherika teliosame kai me tis maskoules eytixos i mikri einai kala ;) ax mou kanei kai emena gelia otan tis kano stin kilitsa gelaei poliiiiiiiiiii

eleni mou mpravo pou to antraki sou paei kalitera ante na gini kala to agoraki mas na min vasanizete ;)

emeis koritsakia den trome milo kai mpanana tis prokali dyskiliotita kai epidi troei kai rizaleuro pou kai auto prokali tis dino gia frouto axladi portokali kai damaskina ta damaskina ta perno etima tis hipp kai etixos tis aresi poli i dikia mou ola ta troei koritsakia mou na pernete ta kitrina mila pou einai pio glika kai ta portokalia na pernete auta pou einai gia ximo kai einai pio zoumera ;) a kai na pernete elinika akoute ti ginete me ta 3ena proionta me tin radienergia...

filakia se oles kalo vrady na exete pao gia nana aurio tha paei to nini stin filenada gia babysiting kai ego na kano kati e3oterikes doulies pou exo tin tetarti 3ekinao kanonika doulia :roll::( tha mou lipsi to koritsaki mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεερα!Τι κανετε?Η μικρη κοιμαται στην αγκαλια μου και ζοριζομαι να σας γραψω.Περιμενω να την παρει καλα ο υπνος και μετα θα την ακουμπησω.Σημερα περασαμε πολύ ωραια!Την πηγαμε στους παππουδες,τρελαθηκε που ασχολουνταν ολοι μαζι της και μετα σε ένα μαγαζι για ψωνια.Κοιταζε τον κοσμο και τους μιλουσε!!Εχουν πολλη πλακα τωρα που μεγαλωνουν!Γυρισαμε σπιτι και κοιμηθηκε πολύ καλα για μεσημερι.ΜΑΚΑΡΙ να κοιμηθει καλα και τωρα.Εγω νιωθω πολύ κουρασμενη…

Μιριακι γυρισατε σπιτι ε?Δεν ηταν τιποτα ένα βραδακι βρε.Πολυ χαιρομαι που το κοριτσακι σου είναι καλα.Μηλα και εμεις αυτά παιρνουμε γιατι τα τρωει καλυτερα αλλα για το πορτοκαλι που ρωτησα μου ειπε ο παιδιατρος ότι το δινουμε μετα τον 8ο μηνα γιατι είναι ψηλα στη λιστα των αλλεργιογονων.Μαλλον ο καθενας εχει τη δικια του μεθοδο.Για τα δαμασκηνα όμως να θυμηθω να ρωτησω οπωσδηποτε γιατι και εμας μας ειχε κανει δυσκοιλιοτητα με την μπανανα και την ειχαμε σταματησει.Παρεπιπτοντως πως περναει ετσι ο καιρος???Ποτε λεγαμε για τις εγκυμοσυνες μας και τωρα λεμε για τις κρεμες τους….Για τις βολτες εχω να πω ότι εισαι το προτυπο μου…φτου φτου παντα ετσι ωραια να περνατε…Μη σταναχωριεσαι για τη δουλεια,θα δεις που θα βρειτε σιγα σιγα τους ρυθμους σας…

Ελενη πως είναι ο μικρος?Εμεις και περισσοτερες φορες θηλαζουμε και περισσοτερο ξυπναμε…ααααααααχ……..Η δικια μου ενεργειται 1 ή 2 φορες..Τωρα με το φαγητο ξεκινησε να τα κανει 2,μεχρι τωρα ειχε σταθεροποιηθει στη 1 τη μερα.Δεν ηξερα ότι η μπανανα εχει σχεση με την αλλεργια…ευχαριστω και για το τιπ!!Με τη διαιτα πως πας??

Ηλιαννα που εισαι βρε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Πρωινη σημερα..Σας προλαβα ολες.Εχω να κανω μερικες δουλιτσες και να μαγειρεψω αλλα αργοτερα…Τελικα η μικρη δεν κοιμηθηκε πολύ καλα το βραδυ..Σημερα εχει συννεφια εδώ,αλλα ελπιζω μεχρι το μεσημερι να φτιαξει για να παμε καμια βολτα.Περιμενω νεα σας ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου καλες!!!!!!!τι κανε??????που εισαστε ολες καλε?????που πηγατε??????εχουν αρκετα κοριτσια να μπουν καιρο!!!!!!!

πως ειστε κουκλιτσες μου?????τα μωρακια μας πως ειναι???????

εμεις ειμαστε μια χαρα!!!!!!στο παρτυ ηταν πολυ ωραια κ τα παιδακια μου το καταευχαριστηθηκαν!!!!!το χαρηκαν πολυ ολα τα πιτσιρικια!!!!!!! ειδικα η αννα μαρια μου σαν πιο μεγαλη απ'τον αγγελο το ευχαριστηθηκε πολυ!!!!περιμενε ποσο καιρο να σβησει τα κερακια της στο παρτυ!!!!!

σημερα το απογευμα ειναι να παω κ στον γιατρο να δω το μωρακι μου!!!!!!να δουμε τι γινεται κ με την αποκοληση!!!!!!!αντε να περασουν οι ωρες!!!!!!!!εχω πολυ αγωνια!!!!!!!

πολλα φιλια σε ολες κ σε ολα τα μωρακια κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τι κάνετε;

εμεις καλά, ο μικρούλης καλά πάει, 1-2 φορές τη μέρα κάνει κακά του, πολύ καλά αλλά ανησυχώ γιατί είναι πάλι πράσινα... σε 2 3βδομάδες θα κάνουμε κ εξέταση κοπράνων κ βλέπουμε..

Ηλιάννα περιμένουμε νέα σου..

tzitzikaki τι έγιναν τα μυρμηγκάκια;

η δίαιτα καλά πάει...βοηθάει κ η αποχή απ τα γαλακτοκομικά κ έτσι αποφεύγω τις λιχουδιές...

σήμερα ο μπέμπης μου έφαγε 180 gr κρέμα...του αρέσει πολύ!

καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!Τι κανετε?Εμεις καλα..Χαθηκα γιατι δεν ειχα καθολου χρονο για υπολογιστη..Θα σας γραψω σε λιγο μολις τακτοποιησω τη μικρη.Φιλακια προς το παρον :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου,πως ειστε??χαιρομαι που ειστε καλα!!!!!!!

εγω δεν ειμαι καθολου καλα :cry: :cry: :cry: :cry: , ειμαι πολυ χαλια!!!!! :cry:

προχθες που πηγα στον γιατρο κ βλεπαμε το μωρακι μου στον υπερηχο,σε καποια φαση τον ειδα να κοιταω επιμονα κ προβληματισμενος!!!!!τον ρωτησαμε τι γινεται, τι βλεπει κ μας ειπε

πως ''το μωρακι μου εχει ομφαλοκηλη''!!!!!!!! :cry: :cry: αυτο δεν ειναι σιγουρο βεβαια θα το σιγουρεψουμε την Μ.Δευτερα που θα κανουμε την αυχενικη.ομως για να το πει αυτο παει να πει πως ειδε να υπαρχει καποιο προβλημα.

δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο,απ'οτι το εψαξα λιγο λεει πως ειναι μια ανωμαλια που αν υπαρχει πρεπει να γινει διακοπη της εγκυμοσυνης!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

θα ρωτησω κ εδω τα κοριτσια αν ξερουν κατι πανω σ'αυτο το θεμα!!!!ελπιζω να ξερει καποια κ να μην ειναι κατι το τοσο σοβαρο!!!!!!

αχ κοριτσια μου αυτη η εγκυμοσυνη ειναι ολο στεναχωρια κ αγχος!!!!!δεν θελω τιποτ'αλλο μονο να ειναι καλα το μωρο μου κ να το κρατησω στην αγκαλια μου οπως κ τα αλλα δυο παιδακια μου!!!!!

αφου μου το εστειλε ο θεος ας με αφησει να το χαρω κιολας!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

ολη μερα κλαιω απο προχθες κ προσπαθω να μην με βλεπουνε τα παιδια μου , ομως καταλαβαινουν τα παντα,με βλεπουν , ξερουν πως κατι εχω!!!!!κ η κορη μου ερχεται κ αγκαλιαζει την κοιλια μου κ μιλαει στο μωρακι μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου, που χαθήκατε όλες;;; άνοιξε ο καιρός κ ξεπορτίζετε,ε; κι εμείς τα ίδια! όλο βόλτες!

Ηλιάννα μου έχεις κάνα νεότερο; τι έγινε τελικά; μη στεναχωριέσαι δε θα είναι κάτι σοβαρό, θα δεις... θα φανεί καλύτερα στον επόμενο υπέρηχο κ στην αυχενική φαντάζομαι,ε; όταν έχεις νέα πες μας... έμαθες κάτι παραπάνω για την ομφαλοκοίλη;

miriaki, tzitzikaki που είστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

εμείς είμαστε πολύ καλύτερα.... σταμάτησαν εντελώς οι διάρροιες, κάνουμε κακά μας 1-2 φορές την ημέρα, τρώμε τις κρεμούλες μας κ βαρύναμε..... τον προηγούμενο μήνα δεν πήραμε καθόλου βάρος κ τώρα σε 15 ημέρες δηλαδή βάλαμε 800 gr.....! συνήλθε το μωράκι μου επιτέλους!

βέβαια δεν είναι καλό να πέρνουμε τόσο βάρος... γιατί θα γίνουμε παχουλοί!

από τότε που ξεκίνησα στερεές σηκώνεται δυο φορές τη νύχτα για φαγητό κ γενικά είναι πιο ανήσυχος το βράδυ.., έχει τύχει σε καμία σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsares mou ti kanete?? xathika ego alla proti evdomada stin doulia prospathousa na prosarmosto sto kainourgio programa na matho tous neous rithmous...

iliana mou poli stenaxorithika me auto pou mas eipes makari na min einai tipota sovaro ego 3ero pos otan ta morakia exoune omfalokili otan genithoun einai auto pou einai ligo e3o o ofalos kai to piezis ligo mesa se kathe alagi panas... an den perasi tote kanoune sto moro mia mikri epemvasi psa3to kalitera kai otan exeis nea mas les

eleni mou mpraboooooooooooooooooo pou pane ola kala eides pou to eixes agxos ;) mipos dinis arga to apogeumatino kai tou pefti vari ??

tzitzikaki mou ola kala

koritsia feugo kleei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεεεεεεερα!Τι κανετε κοριτσια μου?Ερημωσε το θεμα μας...Εμεις καλα,ανοιξε ο καιρος και βγαινουμε επιτελους εξω.Η μικρη ξεκινησε να σηκωνεται 2 φορες μονο για βραδυ οποτε ξεκουραζομαι και εγω λιγακι.Τρωει κιολας πολυ καλα!!Ελπιζω να εβαλε κανενα γραμμαριακι.

ΜΙρια μου πως ειστε??Πως πηγαν οι πρωτες μερες?Προσαρμοστηκατε εσυ και η μικρη??Στη δουλεια εχεις pc να μας γραφεις ή θα σε χασουμε??

Ηλιαννα μου πολυ στενοχωρηθηκα με αυτα που εγραψες..Ελπιζω ο γιατρος να κανει λαθος.Παρε οπωσδηποτε και μια δευτερη γνωμη ομως!!!!!!!Να εχεις πιστη και ευχομαι ολα να πανε καλα.Μερες που ερχονται ο Θεος να προστατεψει το μικρο και ολα να τα θυμασαι σαν κακη αναμνηση.Να μπαινεις να μας ενημερωνεις.Φιλακια πολλα απο εμενα.

Ελενη μπραβο για το μικρο!!!!!!!!!Οι κοποι σου εχουν αποτελεσμα!!Δωστε και σε εμας κανενα γραμμαριακι βρε...........Τα 180 γρ ειναι απιαστο ονειρο για μας,..Με το ζορι φτανουμε 100-110.Στις επομενες εξετασεις ολα θα ειναι τελεια...Για το βραδυ συμφωνω με μιρια πως ισως του πεφτει βαρυ ή ισως διψαει..Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.Το κολπο για τα μυρμηγκια επιασε!!

Καλη Κυριακη και καλες βολτες!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera ma pou eiste oles??????

emeis eimaste kala apopse eixa kosmo kai fugane prin ligo mazepsa ligo tin kouzina ekana kai ena sfougkarisma kai tha pao kai ego gia nani... blepete tora pou eimai ergazomeni gunaika kali nikokira prepei na einai to spiti synaixia katharo gia na ta prolaveno ;)

tzitzikaki mou mprabo pou arxisate tis voltoules na pernate kala ;);) exo pc sto grafio opote tha sas grafo kai apo ekei otan exo xrono :D

filakia koritsares tha ta poume aurio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου....

όντως μας πιάσανε οι ζέστες κ οι βολτίτσες.... κι εμείς πήγαμε πολλές βολτίτσες Σαββατοκύριακο κ περάσαμε όμορφα, ο καιρός ήταν πολύ καλός αν εξαιρέσεις το αεράκι που πάντα φυσάει εδώ.....

ο μικρούλης πάει πολύ καλά από όσα καταλαβαίνω... από τότε που αρχίσαμε στερεές κ που σταμάτησαν οι διάρροιες το μωρό άλλαξε, σαν να μεγάλωσε απότομα...αυτά τα 800 gr του φάνηκαν...

άλλαξε κ στη συμπεριφορά του...μεγαλώνουμε....κάθε μέρα κάνουμε κ κάτι καινούριο, δεν είναι υπέροχο αίσθημα;;;;

τώρα χαμογελάμε κ φαίνονται κ τα δοντάκια μας που μεγάλωσαν..... γκρίνια βέβαια συνεχίζουμε κι έχουμε αρκετή...

μου φαίνεται πως τώρα που τρώειο καλά κ τα φρούτα κ την κρέμα σαν να αρχίζει αργά αργά κ ο αποθηλασμός... αυτό με αγχώνει! δεν του δίνω πλέον στήθος μετά τα γεύματα γιατί τρώει ικανοποιητική ποσότητα, μείον δύο θηλασμούς κ φαίνεται οτι αντέχει περισσότερες ώρες χωρίς στήθος.... όταν θα μπει κ η σουπίτσα θα κόψουμε κι άλλο γεύμα θηλασμού.... δεν μου αρέσει κ πολύ η ιδέα, ανησυχώ για το πως θα προσαρμοστεί κ το στήθος... από προχθές άρχισαν τα πρηξίματα κ προσπαθώ να βγάζω με το θήλαστρο 1-2 φορές την ημέρα για να ανακουφίζομαι λίγο, έστω κ 30-40 ml...

το κακό είναι οτι όταν προσπαθήσω να του δώσω το γάλα που άντλησα απ το μπιμπερό δεν το θέλει(αν κ είναι νηστικός), αρνείται, το γλείφει, το δαγκώνει κ το αφήνει...εγώ όμως το προσπαθώ 1 φορά την ημέρα...

tzitzikaki μου εσύ πως τα πας με το στήθος κ τους θηλασμούς; μπιμπερό πιάνει η ζουζούνα σου; μπράβο σας που ξυπνάτε 2 φορές μόνο, εμείς 1-2 σίγουρα αλλά γενικά έχει ανήσυχο ύπνο τελευταία.... ίσως του κάθεται βαριά η κρεμούλα... προσπαθώ να την δίνω πιο νωρίς... τι ώρα της δίνεις κρέμα;

miriaki άντε πέρασαν τα δύσκολα μιας κ έκανες την αρχή με το ξεκίνημα τις δουλειάς... πως τα πάει η μπουμπού;;; κι εγώ ησύχασα μ αυτό το θέμα, βρήκαμε νταντά κ πολύ πολύ καλή, είναι γνωστή μας κ της έχω πολύ εμπιστοσύνη, ευτυχώς! τελευταία ο μικρός μου πάει αγκαλιά σε όλους κ δεν κλαίει όπως έκανε πριν... αυτό με ευχαριστεί ιδιαίτερα!

Ηλιάννα μου τι κάνεις;;;; που είσαι;;; περιμένω όποτε μπορείς να μας γράψεις νέα σου, να ξέρεις οτι σε σκεφτόμαστε κ είμαστε κοντά σου!

πολλά είπα πάλι αλλά βρήκα την ευκαιρία μιας κ κοιμάται ο μικρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλα μου κοριτσακια!!!!!!!

χαιρομαι πολυ που ειστε καλα κ εσεις κ τα μωρακια σας!!!!!!!!!

κ εμεις καλα ειμαστε!!!!!!!εχω κλεισει ραντεβου σε αλλους δυο γιατρους για να παω να δω τι θα μου πουν!!!

το ενα ειναι αυριο το πρωι εδω χαλκιδα κ το αλλο ειναι μετα το πασχα στις 28 του μηνα σε εναν γιατρο στην

αθηνα!!! κ σε εναν απο αυτους θα παω μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης,

οποιο κ οποτε ειναι αυτο το τελος!!!!!! :cry::cry:

το μονο σιγουρο ειναι πως δεν προκειται να καναπατησω σ'αυτον που ειχα ως τωρα!!!ουτε να τον βλεπω δεν θελω!!!!!!!

σας στελνω τα φιλια μου κ την αγαπη μου κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalimeroudia sas ti kanete?

ego edo sto grafio tilefonisa stin filenada prin ligo kai mou eipe oti einai ligo zesti kai tis ebale thermometro kai edi3e 37.5 tis eipa na 3anavali se ligo kai na me pari...

koritsia eimai e3ali simera eipame na pame na bgaloume diabatirio tis mikris skeutomaste na pame rodo gia to pasxa kai exei apo to proi perno tilefono stin upiresia na mou poun tin xriazete kai den apantaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee exo kati neura aman pao ekei tora tha tous kano ena kalo xes... omos perimeno na pao to mesimeri kai na mou poune oti mou lipi kamia vevaiosi kai tha gini xamos :evil::evil::evil::evil::evil::evil: eleos pia

eleni mou xerome pou eiste kala einai alithia oti mera me tin mera megalonoun ta morakia mas kai kanoun kai kati diaforetiko emena toso kairo otan gyrnouse mproumita eklege poli kai den mporousa na stirixti sta xeria tis kai na sikosi to kefali kai proxthes to ekane kai tora to kanei sunefia ax pos pernaei o kairo proxthes eblepa kati fotografies apo to kalokairi pou imoun egkuos kai mou fanike les kai exei xronia... oraia vrikes kai esy ntanta tis empistosinis sou ante me to kalo na epistrepsis kai esu pote pas piso ?? kai ti doulia kaneis???

iliana mou euxome ola na pane kala perimenoume nea sou giati thes na ala3is ton diko sou gynaikologo??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα miriaki ναι ησύχασα με την νταντά... επιστρέφω τέλη Ιούνη, Κοινωνική Λειτουργός είμαι κ δουλεύω στην Κινητή Μονάδα Ψυχικής Υγείας. εσύ;

κι εμένα δεν του άρεσε μπρούμητα, τώρα του αρέσει πολύ, τον βάζω στο κρεββάτι κ γυρνάει συνέχεια... μια μπρούμυτα μια ανάσκελα....

άσε χάλια οι υπηρεσίες κι εκεί,ε;; τι΄ωραία...να πάτε στη Ρόδο θα ναι πολύ ωραία για το Πάσχα...

εμείς το πρώτο μας ταξίδι με το μωρό θα ναι τέλη Μάη για τη βάπτιση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr egrapsa ena soro pragmata kai svistikane :cry::cry:

lipon elega kalimera omorfes mou ti mou kanete?? ego edo stin doulia

eleni mou douleuo stin etairia tou antra mou sto grafio kai ton exo oli mera mpiri mpiri na mila sta tilefona na pigeno erxete na organoni tous upalilous kai na mou treleni to kefali.... tora pali mila sto tilefono kai me trelane...ti oraia pou tha arxisis telos tou iouni doulia poso kairo epiases adeia??

liopon koritsia akouste fasi i mallon diavaste ti egine xthes, pigame na bgaloume diavatirio tis mikris kai tin pirane na tis vgaloune fotografia kai vgazoune mia poli oraia mono pou to moro eixe ani3i to stoma tou kai eixe vgali ligo tin glositsa tis e3o... fonazi lipon auti pou evgaze tin fotografia mia alli gia na tin egkrini kai ti gurnaei kai leei aaaaaa den mporoume na tin dextoume epidi exei e3o tin glossa kai tis leo kai ego e den mas akouge pou tis legame na tin bali mesa blepete einai 6 minon kai den katalaveni kai leei oxi den mporoume na tin dextoume na vgalete alli tin pernoune lipon pali kai arxizi i mikri na dusanasxeti kai na tentonete kai na tsirizi opote gurnaei auti i xazi kai leei e telika nomizo oti einai enta3i nomizo tha tin dexthoun kai apo ta grafia den nomizo na exei provlima ti xazi xriste pou itane les kai einai moro 6 xronon kai oxi 6 minon kai oti kai na tis legame tha to ekane :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου πως ειστε??????? ας ξεκινησω απο τα δικα μου λοιπον:ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟς Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!!!!!!! μιλαμε για πολυ μ@λ@κ@ γιατρο :twisted: :twisted: :twisted: !!!!δεν υπαρχει καμια οφαλοκηλη κ το μωρο μου ειναι πολυ καλα κ δεν εχει τιποτα απολυτως!!!!!!

ειμαι πολυ ευτυχισμενη!!!!!!!μου εφυγε ενα μεγαλο αγχος κ μια μεγαλη στεναχωρια που ειχα ολες αυτες τις μερες!!!!!

ευχαριστω πολυ παναγιτσα μου που βοηθησες το μωρακι μου , που εισαι διπλα του κ δεν το αφησες να μου παθει κακο!!!!!!!!!!

ειμαι πολυ συγκινημενη!!!!!!

βρε μιριακι μου πω πω τι ηθελε κ αυτη η σπαστικια να καθησει το μωρο σουζα, αγαλμα?? :shock::shock::shock: ελεος!!!!!!!! :twisted:

φιλια σε ολες κοριτσακια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!Τι μου κανετε??Χαλασε ο καιρος και σταματησαμε τις βολτες αλλα συνεχεια εχουμε κοσμο στο σπιτι οποτε δεν προλαβαινω να μπαινω πολυ…Από αυριο ειπε και βροχες,κριμα..Καλα ειμαστε κατά τα αλλα,μεθαυριο εχουμε παιδιατρο και ανυπομονω.

HLIANNA τελεια τα νεα σου!Αντε βρε κουκλα μου να ηρεμησεις επιτελους.Ευτυχως ολα καλα λοιπον.Ξεχασε ο,τι εγινε,ηρεμησε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου.Ελπιζω με το νεο γιατρο να μην εχεις προβληματα.Με την αποκολληση τι εγινε??Τα αλλα 2 μικρα σου τι κανουν?

μιρια ακομα γελαω με τη βλακεια τους!ΕΛΕΟΣ!!Τι περιμενει απο ενα μωρακι δηλαδη?????Να μεινει σουζα??????Μερικοι ανθρωποι ειναι πολυ κολλημενοι τελικα....Τι εγινε με τον πυρετο της μικρης?Ανεβασε παλι δεκατα?Επισης σε ζηλευω που εχεις τετοιο αφεντικο ;););););)

Ελενη μου τι κανεις?ο μικρος?και η δικια μου μισουσε το μπρουμητα,αλλα τωρα γυριζει μονη της,της βαζω και μερικα παιχνιδια και παιζει για κανενα δεκαλεπτο.Ειναι καλο για να δυναμωσει και η πλατουλα τους σιγα σιγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου, πως είστε σήμερα;;

εμείς καλά...το θέμα με την αλλεργία πάει καλά, κάνουμε κακά μας μια φορά τη μέρα, τρώμε τις κρεμούλες μας, μια χαρά! την επόμενη βδομάδα θα κάνουμε mayer κοπράνων για να δούμε αν υπάρχει ίχνος αίματος στα κακάκια του. εγώ δεν ξαναείδα βέβαια.

τα βράδυα έχουμε θέμα, δεν ξέρω γιατί, ξυπνάει ο μικρός πολλές φορές κ γκρινιάζει, θέλει πιπίλα ή απλά τρομάζει κ τρώει 2 φορές αντί για μία που έτρωγε πριν, έχει καμιά βδομάδα που το κάνει.... πολύ κουραστικό!

miriaki πήρα την άδεια του ΙΚΑ 2 μήνες πριν κ 2 μήνες μετά τη γέννα κ έπειτα το 6μηνο του ΟΑΕΔ. Γέννησα τέλη Οκτώβρη κ επιστρέφω τέλη Ιούνη, 8 μήνες. εσύ πόση πήρες;

Ηλιάννα μου τι ευχάριστα τα νέα σου! μα πολύ μ@λ@κ@ς ο γιατρός σου..... τι να πω! σε κατατρόμαξε χωρίς λόγο! τελοσπάντων, δόξα Τον Θεό που όλα είναι καλά τώρα!

tzitzikaki μου κι εγώ στεναχωρέθηκα με τον καιρό, εκεί που βγαίναμε συνέχεια, τώρα σταματήσαμε! που θα πάει, θα φτιάξει, Πάσχα έρχεται! να μας πεις τα νέα από τον Παιδίατρο για τη μπουμπούκα....

πήραμε κ καινούριο καροτσάκι κ ανυπομονώ να το δοκιμάσουμε! είναι πολύ όμορφο κ πολύ βολικό, δεν περίμενα οτι θα ναι τόσο ελαφρύ... είναι της quinny το zapp....

http://www.juniornet.gr/index.php?targe ... t_id=29800

μόνο που είναι 6+ κ ακόμη ο μικρούλης δεν κάθεται πολύ καλά, γλιστράει λίγο αλλά το Πάσχα κλείνουμε τους 6 μήνες!

σιγά σιγά πρέπει να ψάξω κ ρούχα για τη βάπτιση κ πιστεύω θα δυσκολευτώ... είμαι λίγο ιδιότροπη!

θα σας δείξω κ τα πράγματα όταν ετοιμαστούν(μπομπονιέρες, κ.λ.π...)

πολλά φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...