Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημέρα φιλεναδίτσες μου...

τι κάνετε;

πως περάσατε χθες;

εμείς πολύ καλά, πήγαμε βολτίτσα, ήπιαμε καφεδάκι, είδαμε παρέλαση, είχε πολύ καλό καιρό όπως κ σήμερα κ μάλλον θα ξαναβγούμε βόλτα.

χθες ήταν η τρίτη μέρα που φάγαμε κρεμούλα, καλά τα πάμε...από τα 150gr φάγαμε τα 100gr. κ σε 1 εβδομάδα θα αρχίσουμε κ φρουτάκια, μεγαλώνουμε.....

tzitzikaki k miriaki χαίρομαι που τα κοριτσάκια σας είναι καλύτερα, περαστικούλια πάλι!

Ηλιάννα μου πως περάσατε χθες με τη γιορτή;κουράστηκες; Χρόνια Πολλά να χαίρεσαι τον αντρούλη σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα!!!Μια χαρα τα πατε Ελενη!!!!Ηδικια μου εκανε σιγουρα πανω απο 3 μερες μεχρι να φαει 100 γρ φρουτα..Ειναι και λιτοδιαιτη βεβαια :lol::lol: ....Βγηκατε βολτα??

Τη μικρη την πειραξε κατι απο τη σουπα τελικα...Εβγαλε σε ολο το προσωπο κοκκινα σπυρακια και εκανε πολλη διαρροια.Γι'αυτο δεν μπηκα καθολου χθες.Στενοχωρηθηκα που την πιεσα την καημενη.Τωρα τη σταματησαμε κ θα της δωσουμε κοτοπουλακι με αρακα.Μετα απο μερικες μερες θα προσπαθησουμε παλι.Πραγματικα εχω αρχισει να πιστευω οτι καποιος μας μουντζωσε.Μεχρι να συνελθει απο το ενα τη βρισκει το αλλο...

μιριακι πως πατε?

Ηλιαννα χαθηκες!Ολα καλα?

φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλιτσες μου!!!!!!τι κανετε?????πως ειναι τα μικρουλια μας??????χαθηκα αυτες τις μερες!!!εγω υστερα απο δυο τρεις μερες κουρασης τωρα κ παλι ξεκουραση!!!!!η αληθεια ειναι πως κουραστηκα αρκετα!!ηθελα να κανω κ αλλα για τον αντρουλη μου να τον ευχαριστησω (οχι μονο ποτο), αλλα δυστυχως δεν μπορουσα,δεν ειχα κουραγιο κ επειτα ετσι οπως ειμαι κ αυτα ηταν αρκετα!!!!!παρολο που δεν εκανα τραπεζια κ τετοια η κουραση ομως.......ευτυχως περασε κ τωρα παλι τα ιδια,ξεκουραση δηλαδη!!!!

εσεις πως ειστε κοριτσακια μου???τζιτζικακι,ελενη ,μιρια,πριγκιπισσα μου καλα ειστε ???τα μικρουλια μας???

πολλα φιλια σε ολες σας κοριτσια μου!!!!

συγνωμη σε οσες ξεχασα κ δεν ανεφερα!!!!!!! :x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hlianna μου τον αντρουλη σου τον ευχαριστει πολυ περισσοτερο απο οποιαδηποτε ετοιμασια να εισαι εσυ και το μωρακι σας καλα ;););) Οποτε ξεκουραση.............Στο γιατρο ποτε θα πας??Ευχομαι να μην υπαρχει πλεον η αποκολληση.Φιλακια :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζιτζικακι μου καλο ναι το ξερω κοπελα μου κ μου το λεει κ ο ιδιος!!!!!!!τωρα ευτο ηταν,οτι εκανα εκανα!!!!ξεκουραση κ μονο ξεκουραση!!!!!στον γιατρο θα παω την αλλη τριτη!!!για να δουμε......μακαρι να εχει φυγει η αποκοληση!!!!!!!

σε ευχαριστω πολυ για ολα τζιτζικακι μου!!!!!!! :x:x:x:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζιτζικακι κ μιριακι ελπιζω ναναι καλα τα μωρακια σας.]

ελενη εμενα εχει αλλεργια ημικρη μου...τοχα καταλαβει απο 2 μηνων περιπου...ξεκινησε με ατοπικη δερματιτιδα προσωπο, μετα ΠΡΑΣΙΝΑ ΚΑκα κ στον 4ο μηνα εκανε για ενα μηνα διαρροια. απο τοτε που αρχισα αποχη απο γαλακτ εχει γινει περδικι. δεν τρωω ουτε μοσχαρι. προσοχη κ σε οτι περιεχει κρυμμενα γαλ/κα...π.χ ψωμι τοστ, σνακ, σοκολατα, γλυκα κλπ. απο κρεας τρωω αρνι κατσικι κοτοπουλο γαλοπουλα...κ κρεμα synlac nestle.

ρωτα με οτι θες αν μπορω να σε βοηθησω...να ξερεις οτι θελει ενα 10ημερο να αποβαλλει το μωρο τις τροφες που το πειραξαν, οποτε θααργησουν να επανελθουν τα κακα. μην αγχωθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου τι κάνετε;εμείς καλά....

mamounaki μου, σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες είναι πολύ βοηθητικές!

εσάς τα κάκά σας είχαν βλέννη; εμάς έχουν βλέννη κ είναι πράσινα... η μικρούλα σου με το βάρος πως τα πήγαινε;εμένα αυτόν τον μήνα δεν πήρε καθόλου κ ανησυχώ!

συνεχίζεις το θηλασμό η έδωσες ξένο;

έκανες κάποιες εξετάσεις για να επιβεβαιωθεί η αλλεργία; εμένα η γιατρός μου είπε οτι ακόμη δεν χρειάζεται... σε ευχαριστώ κ πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!μαμουνακι μου τι κανεις??ευχαριστουμε για τα περαστικα...Με την κρεμα υπομονη θελει...Σιγα σιγα θα φαει.Εμενα δεν την ηθελε με ΤΙΠΟΤΑ.Επειδη ομως απο αυτο το λιγο που εφαγε την πειραξε κατι την σταματησαμε.Χθες της δωσαμε αρακα-κοτοπουλο και ξετρελαθηκε!!!!Δεν το περιμενα...Αβυσσος η ψυψη των μικρων μας....

μιριακι πως ειστε??

Ελενη εσεις??πως παει η επιχειρηση κρεμα?τα κακακια σας εφτιαξαν?

Ηλιαννα μου :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera pos eiste???

emeis eutixos kala mono ligo i mitoula mas einai klisti alla kata ta alla kala ;) simera pigame paidiatro gia emvolio to ninaki mou einai 6630kg kai 65.5upsos mia xara einai to moraki mou emena tora troei froutakia exei duo meres efage kai axladi kai aurio tha fame mpananitsa :D:D se 15 meres kai fagaki :D:D:D:D

mamounaki mou ti egine kalitera simera to nini mas me to fagito ax theli upomoni mexri na mathoun tis kainourgies geusis :!:

tzitzikaki mou mpravo pou trogete to fagito sas :!: simera ti fagate??

eleni mou ola kala?? ti egine telika kimate o mikros sto domatio tou??

iliana mou pos ta pate??

ax koritsakia mou teleutaia vdomada pou eimai spiti apo vdomadas pao gia doulia tha mou lipi to moraki mou :(:cry::cry: e re klama pou tha pesi tis protes meres perisotero tha kleo ego para i mikri :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου, τι κάνετε;

εμείς μια χαρά είμαστε!

tzitzikaki μου πως είναι η μικρούλα;εμείς τα ίδια, κάνουμε πολλές φορές κακά, είναι πιο κίτρινα βέβαια λόγω της κρέμας.. με την κρεμούλα τα πάμε πολύ καλά, χθες 5η μέρα φάγαμε 140gr.

miriaki τι κάνει η μπουμπού; εμείς κοιμόμαστε καλά στο δωμάτιό μας μαζί με μένα βέβαια... δεν είμαι ακόμη έτοιμη να βγω...

Ηλιαννάκι τι κάνεις; πως είναι το μικρό-μικρό σποράκι; σήμερα θα πας γιατρό ή λάθος θυμάμαι;

αλήθεια ξεκινήσατε τις βολτίτσες;εμείς βγαίναμε αυτές τις μέρες, είχε καλό καιρό, χθες μας τα χάλασε λίγο, σήμερα θα τον ταίσω πιο μετά κ ίσως βγούμε, θα δω γιατί έχει λίγη συννεφιά..

χθες κατάφερα επιτέλους να κλείσω μπομπονιέρες - προσκλητήρια, βαπτίζει κ καμία απο σας σύντομα;δεν θυμάμαι...

όταν θα είναι έτοιμα θα σας τα δείξω, απλά πράγματα βέβαια, δεν είμαι του πολύ πολύ.... τώρα σκέφτομαι ιδέες για το στολισμό της εκκλησίας έξω... μου αρέσει το στολισμένο άσπρο ποδήλατο που βλέπω κ πέρνω ιδέες για να στολίσω το τραπέζι με τα γλυκά κ τις μπομπονιέρες...

στην ταβέρνα που θα πάμε δεν ξέρω αν θα βάλω κάτι γιατί είναι μια κλασική παραδοσιακή ταβέρνα του χωριού κ ίσως δεν της ταιριάζουν πολλά-πολλά, θα δω...

αυτά που μου μένουν τώρα είναι να φτιάξω τα γλυφιντζούρια των παιδιών, να στολίσω τα καλαθάκια, να βρω ρούχα κ για τους 3 μας...(αυτό είναι το πιο δύσκολο..), δώρο κουμπάρας κ τέλος να δω για το στολισμό γενικότερα...

εντάξει... είναι αρκετά τελικά κ τα της βάπτισης...

αν έχετε κάποια ιδέα, ευπρόσδεκτη... το θέμα της βάπτισης είναι η θάλασσα κ ο βυθός.. γενικότερα κάτι καλοκαιρινό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου καλες!!!!!!!τι κανετε????πως ειναι τα μωρακια μας??????

εμεις καλα ειμαστε!!!!τωρα αρρχισα κ παλι ξεκουραση,οσο μπορω δηλαδη γιατι ο αντρας μου ειναι απογευμα στη δουλεια κ ολη μερα εδω μονη μου με τα παιδια το μονο που δεν κανω ειναι ξεκουραζομαι!!!!!

χθες ξεστρωσαμε (ο αντρας μου δηλαδη), τα χαλια,γιατι ηταν μες στη μπιχλα!!!!δεν μπορουσα να τα βλεπω αλλο!!αφησα μονο στα δωματια των παιδιων!!!!

ααααα πηγα κ τον αγγελακο στο δωματιο του!!!!!χθες πρωτη μερα κ ευτυχως μια χαρα κοιηθηκε το πουλακι μου!!!ευτυχως γιατι ενα αγχος το ειχα!!!!!

αα την παρασκευη εχει γεννεθλια η αννα μαρια μου!!!γινεται 3 το κοριτσακι μου!!!!αχ πως μεγαλωσε...σαν χθες μου φαινονται οι στιγμες απο οταν την γεννησα κ μετα!!!αχ πως μεγαλωνουν!!! :(:(

κ το σαββατο επειδη θα ερθει κ η νονα της απο αθηνα λεω να τους κανω ετσι ενα μικρο παρτακι με τον αγγελακο (γιατι κ αυτος εχει γεννεθλια στις 16 το πουλακι μου!!!!).ετσι λιγα πραγματα,οχι πολλα πολλα!!!! θελω να περασουν πολυ ομορφα τα μικρουλια μου!!!!!!!

ελενη μου ευχομαι να περασει γρηγορα απο τον μικρουλη η αλλεργια!!!!!εγω την αλλη βδομαδα τριτη θα παω παλι στον γιατρο!!!για να δουμε!!!!

μιριακι μου χαιρομαι που ειστε καλα!!!!!αχ κοριτσι μου σε καταλαβαινω απολυτα!!!!!!με τον καιρο ελπιζω να συνηθισετε κ εσυ αλλα κ η μικρουλα!!!!

εμεις καλα δοξα το θεο καλα παμε!!τωρα με το μικρουλι θα δουμε την αλλη τριτη!!!

τζιτζικακι μου τι κανετε εσεις?????

πολλα φιλακια κοριτσακλια μου σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti kanete??? emeis kala eimaste edo sto spitaki mas to proi vgikame voltoula pigame kai trapeza kai tora spiti ;)

eleni mou mpravo pou trote oloi sas tin krema kai pou einai kala to moraki sou... e den pirazi kopela mou tha figis apo to domatio tou mpempi otan esu niothis etimi ;);) exete allo krebati sto domatio tou mikrou kai kimase?

iliana mou exete genethlia tin paraskeui????? ax ti oraiaaaaaaaaa :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

kala na perasete mipos na to kaneis kapou e3o gia na min kourastis kai na min thelis na katharizis giati oso nane meta to spiti tha einai xalia :shock::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιριακι μου ναι εχουμε γενεθλια!!!!!τελικα θα τους τα κανω κ των δυο μαζι κ της αννουλιτσας κ του αγγελακου!!!!εχουν δεκαπεντε μερες διαφορα κ ετσι δεν μπορω να κανω διπλες φορες!!!!!

το ειχα σκεφτει κ εγω στην αρχη για εξω,ομως δεν θεκαλεσω πολλα ατομα!!!!ε ετσι πως ειμαι κ εγω δεν μπορω να εχω κ πολλους!!!30 ατομα θα ειμαστε!!!!!

ευτυχως θα τα ετοιμασει ολα η μαμα μου απο φαγητα κ τετοια κ απο καθαριοτητα θα τα κανει ο αντρας μου!!!

(αχ ντρεπομαι που λεω πως καθαριζει ο αντρας μου ομως....!!! δεν αισθανομαι κ οτι καλυτερο οταν τον βλεπω να καθαριζει!!!!)κ μετα την αλλη μερα παλι οι δυο τους η μαμα μου κ ο αντρας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Τι κανετε κοριτσια?Εμεις καλα!!Η μικρη σημερα εφαγε κοτοπουλο-αρακα-πατατα.Καλα πηγε,δεν μπορω να πω...Αυριο θα βαλω και καροτακι.Ρε κοριτσια ακομα ανησυχω με την αναπτυξη της...6 μηνων ειναι 6300 και 64,5 εκ.Λιγα μου φαινονται.Ανυπομονω να ξαναπαμε στις 14 στον παιδιατρο να δω ποσα πηρε.Σημερα εκανα δουλειες στο σπιτι και ξεπατωθηκα οπως λεει και ο Σαμαρας :lol::lol::lol: Ευτυχως ειχαμε φαγητο απο χθες και δεν χρειαστηκε και να μαγειρεψω.

μιριακι μου με την μπανανα θα ξετρελαθει η μικρη...Σε ολα τα μωρα αρεσει επειδη ειναι γλυκια ;);) Για την επιστροφη στη δουλεια μην ανησυχεις..Καθε αρχη και δυσκολη λενε.Πιστευω πως οι πρωτες μερες θα σας ζορισουν μεχρι να συνηθισετε μαμα και κορη.Σκεψου μονο θετικα...Η μικρουλα σου θα ειναι σε καλα χερια,εσυ θα βγαινεις λιγο απο το σπιτι και θα εχεις και τα δικα σου λεφτα ;);)

Ελενη εμεις δεν βγηκαμε γιατι ειμαστε ο ορισμος της γκαντεμιας....Οταν εχει καλο καιρο η μικρη ολο και κατι θα εχει και οταν ειναι στα καλα της ο καιρος θα ειναι χαλια...Ωραιο θεμα διαλεξες για τη βαφτιση!Εμεις εχουμε θεμα πριγκιπισσα...Ποτε ειναι??Στο ιντερνετ σιγουρα θα βρεις παρα πολλες ιδεες.Βαλε μας και φωτο να δουμε μολις μπορεσεις.Η αποχη απο τα γαλακτομικα πως παει?

Ηλιαννα ξεστρωσατε?Και εγω θελω αλλα εδω εχει ακομα κρυα...Ανυπομονω παντως.Ειδες που κοιμηθηκε καλα ο μικρος?Η δικια μου συνεχιζει να ξυπναει απειρες φορες για να θηλασει...Σημερα θα κοιμηθει με τον μπαμπα της,μονοι τους.Εχω παρατηρησει πως ετσι κοιμαται παντα πολυ καλυτερα...Τι να πω??Μου φαινεται πως οταν με νιωθει διπλα της το εκμεταλλευεται και για αυτο ξυπναει :lol::lol: Εχετε και γενεθλια ε??Πρωταπριλια τη γεννησες???Εμενα γιατι 30 ατομα μου φαινονται πολλα????Κανε οσα λιγοτερα μπορεις και μην ντρεπεσαι που σε βοηθαει ο αντρας σου.Ετσι πρεπει να γινεται αναμεσα στο ζευγαρι και εισαι τυχερη που ο αντρας σου εχει κατανοηση..

Πολλα κοριτσια λειπουν απο το θεματακι μας..Η λετισια,η μπαρμπι,η μαριασο,η σταγονα....Που ειστε βρε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μας...η χορτοφαγια παλι ηταν μια αποτυχια...αναγουλα στην 1η κουταλια.

ελενη εμενα δεν ειχε βλεννες ή αιμα...ηταν πρασινα, χωρις σπορακια κ αργοτερα για 1 μηνα με διαρροια (νερουλα)...sorry για περιγραφη :shock::shock:

ακομα θηλαζω 1 φορα πρωι (6.00) 2 φορες το βραδυ. αν σταματησω θηλασμο θα παρουμε almiron pepti 2 - υποαλλεργικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera irthame kai emeis apopse pigame se kati filous mas koritsia ekana kali pra3i tin proigoumeni vdomada ekana ekatharisi tis ntoulapas mas kai epidi o antroulis mou exei xasi polla kila adiasame olo to ermari kai epidi itane se poli kali katastasi kai kapia olokainourgi eipa na min ta peta3o kai na ta doso se aytous pou ta exoune anagki pigame lipon se autous tou filous mas kai ta pirame na ta paei aurio i filenada mou se kapious pou analavanoun na ta dosoun ekei ta pigenei kai auti ta dika tis edosa kai para polla dika mou pou den ta foraga kai apla itane eki kai ta eblepa :D:D exei kai kapia alla pou den einai se kali katastasi kai tha ta peta3o alla pira 3 sakoules megales gia dosimo....

tin pempti tha erthoun na mas psekasoun gia tis katsarides aurio prepei na telioso olo to sideroma gia na min einai e3o kai paroun mirodia :shock::roll: a prepei na adiaso kai ola ta ntoulapia tis kouzinas tha psekasi kai ekei kai pou na ta valo ola auta vre koritsia???? :roll::?

tha metakomisoume 2-3 meres stin pethera mou epidi tha mirizi to spiti kai den kanei na menoume edo alli taleporia kai auti....... popo doulies pou exo na kano....

simera to ninaki mou efage mia olokliri mpanana :o:o:o tin efage oli kai meta apo 2 ores pinouse kai eipie kai 180ml gala :o:o:o tis arese poli...

tzitzikaki mou mipos den xorteni me to gala sou giauto den perni varos mipos na edines kai sumpliroma o paidiatros ti eipe?? min anisixis ola tha ftia3oun e den einai kai poli liga ta kilakia tis einai ligo pio kato oxi poli... ante na arxisete kai eseis tis voltitses ;);) to 3ero oti tha sunithisoume alla to ti klama tha ri3o to 3ero apo tora tou leo tou antrouli pou tha einai kai to afentiko mou :P thelo na exeis katanoeisi tou leo eimai mana kai an kapia stigmi den me vris sto grafio na 3eris oti eimai stin kori mou :D:lol::lol: kai tou leo tis protes meres tha feygo pio noris giati tha mou lipi to moro mou kai mou leei autos akomi den arxisame kai olo apetisis exeis :lol::lol: ti kako afentiko exo :P

iliana mou kai emena mou fenonte polla ta atoma ti liga les esy... kala kaneis toulaxisto kai tha ta kaneis mazi min kaneis diples etimasies gia 15 meres diafora fantazome tin imera pou tha genises kai epernes tilefono na to anakinosis tha nomizan oti tous kaneis plaka pou einai protaprilia :lol::lol:

kai min niothis asxima pou se voitha o antroulis kale edo emeis kanoume parapona pou den mas voithane kai esy niothis asxima pou exeis voithia???

lipon koritsakia polla eipa pali tha diavazete kai den tha telionete filakia se oles tha ta poume aurio....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου...

Ηλιαννα μου πολλα τα ατομα...ωραια ομως θα ειναι κ για τα δυο μικρουλια.κ μενα ο αντρας μου οταν ημουν εγκυος με βοηθουσε πολυ στις δουλειες,μπραβο τους!

Miriaki καλα εκανες με τα ρουχα.Πηγατε κ βολτιτσα ε;Ναι πολυ καλα τα παμε με την κρεμα.Εχω ενα μονο κρεβατι κ κοιμαμαι διπλα στο μωρο ακομα.

Tzitzikaki μια χαρα ειναι τα κιλα της μικρης,δεν ειναι ολα τα παιδια το ιδιο εμεις ανησυχουμε παραπανω...

Mamounaki ευχαριστω για τις απαντησεις...

Τα δικα μας τα νεα δεν ειναι πολυ καλα.Υα συμπτωματα της αλλεργιας ειναι τα ιδια, το εξανθημα αρχισε να φευγει αλλα χθες ειδα ελαχιστο αιματακι στα κακα του...Μιλησα με παιδιατρο κ μου συστησε αλλεργιολαγο για περισσοτερες κατευθυνσεις.Ανησυχισα πολυ...σημερα στις 11 θα παμε στο γιατρο.

Απεχω απο ολλα τα γαλακτοκομικα.Προσεχω πολυ,ελεγχω ολες τις ετικετες,εχουν περιοριστει πολυ οι επιλογες μου για φαγητο...

Να 'στε ολες καλα,sorry αν ξεχασα να απαντησω σε κατι.

Θα σας πω τα νεα μας μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδίτσες μου, που είστε σήμερα όλες;;;;;;;;;;;;;

πήγαμε στην αλλεργιολόγο η οποία μας είπε ευτυχώς οτι δεν είναι απ τις πολύ σοβαρές αλλεργίες αυτή που έχουμε (από ένα πρώτο τεστ που του έκανε), υποψιάζεται κι εκείνη αλλεργία στο αγελαδινό γάλα...

μου σύστησε αποχή από γαλακτοκομικά, όσπρια κ σαλάτες(για να φτιάξει το εντεράκι του κ να μειωθούν οι κενώσεις), μου άλλαξε την κρεμούλα κ έβαλε άλλη υποαλλεργική(sinlac), μου είπε να παρακολουθώ τις κενώσεις του ώσπου να γίνουν κίτρινες κ χωρίς βλέννη.., σε ένα μήνα το πολύ πρέπει να έχουμε δει αποτέλεσμα, τόσο θέλει για να καθαρίσει ο οργανισμός του μικρού απ την πρωτείνη του γάλακτος.

έπειτα θα κάνουμε μια εξέταση κοπράνων(mayer) για ανίχνευση αίματος κ αιματολογικές εξετάσεις για να δούμε σε τι ακριβώς έχουμε αλλεργία(π.χ γάλα, αυγό, ψάρι, σιτηρά)

ευτυχώς του άρεσε κ η καινούρια μας κρεμούλα..

θα προσέξω πολύ τη διατροφή μου, δε θέλω να σταματήσω θηλασμό, ψάχνω τα πάντα, ετικέτες...

ησύχασα που δεν είναι κάτι ακόμη πιο σοβαρό αλλά χρειάζεται χρόνος για να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα, τουλάχιστον να φτιάξουν οι κενώσεις του κ να πάρει το βάρος που πρέπει....

αυτά τα νέα μας κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni mou edo eimai ego xerome poli pou den einai kati pio sovaro ante koritsaki mou na pane ola kala na iremisete kai esu kai o mikroulis sou den pirazi tha prose3is esy tin diatrofi sou kai tis kremoules tou mpempi kai ola tha pame kala ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!Τι μου κανετε?Τωρα καταφερα να μπω..τη μια με πετουσε το δικτυο,την αλλη δεν μπορουσα να συνδεθω στο μαμμυ...Αγχωνομαι ρε κοριτσια με το βαρος της,μου φαινεται δεν θα ηρεμησω μεχρι να παμε στον παιδιατρο και να μας πει οτι ολα οκ.Παντως εφαγε σημερα αρακα-πατατα-κοτοπουλο με λιγο λεμονακι και της αρεσε.Χθες που ελεγα οτι ηθελα να την αφησω να κοιμαται με τον μπαμπα της δεν τα καταφερα.Επεσε για υπνο στισ 2.30 το πρωι!!!!!Τι βολτες την εκανα,τι την ταιζα,τι στην αγκαλια,τι στο καροτσι τιποτα.Το ματι γαριδα!!!!!!Ελεος...Εγω καταβροχθισα το μισο ψυγειο απο νυστα και βαρεμαρα μεχρι να κοιμηθει.Και τωρα παλι ξυπνια ειναι.Ας ελπισουμε να κοιμηθει γιατι ειμαι και μονη σημερα.Παντως σημερα ηταν μεσα στην τρελη χαρα.Την πηγαμε και στους παπουδες και δεν σταματουσε να γελαει με ολους...Που τη βρισκουν τετοια ορεξη απορω...

μαμουνακι εμενα πατησε τα κλαματα με κολοκυθι-πατατα-καροτο και ξετρελαθηκε με τον αρακα..Τι να πω?

μιρια μου μπραβο για την καλη πραξη...Σε αυτους τους καιρους ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχουν ανθρωποι που βοηθανε.Χιλια μπραβο.Σε εσας μπορει να ειναι αχρηστα αλλα καποιοι αλλοι θα τα αξιοποιησουν..Να σκεφτεσαι τη χαρα που τους εδωσες...Οσο για τη δουλεια με τετοιο αφεντικο δεν θα ανησυχουσα καθολου ;);););)

ελενη μη στενοχωριεσαι...λιγη προσοχη θελει..Καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο για εσενα,γιατι περιοριζεσαι αλλα για χαρη του μικρου κανε λιγο υπομονη...Να προσεχεις πολυ και τις ετικετες αλλα και τα τροφιμα που εχουν κρυμμενο γαλα,οπως το ψωμι.

Φευγω κοριτσια,καληνυχτα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου !!!!!τι κανετε??????τα μικρουλια μας τι κανουν????

ημουν εκτος κοριτσια μου γιατιημουν χαλια απο ανακατωσουρες κ ζαλαδα!!!!!!σημερα ειμαι καπως καλυτερα!!!ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για το παρτακι μας το σαββατο!!!!!!αχ αυριο η αννα μαρια μου εχει γενεθλια!!!!σαν αυριο πριν απο 3 χρονια ηρθε στη ζωη μας!!!!!την αντικρυσαμε,της δωσαμε τα πρωτα της φιλακια κ τις πρωτες της αγκαλιτσες!!!!!:( :( !!!!αχ παλι συγκινηθηκα!!!!!!

οντως επειδη ηταν πρωταπριλια λεγανε οι δικοι μου οτι γεννησα κ δεν μας πιστευαν!!!εδω καλα καλα δεν μας ειχε πιστεψει η μαμα μου οταν την ειχε παρει ο αντρας μου τηλ να της πει οτι θα γεννησω!!!! :lol::lol:

(γιατι ηταν καισαρικη εκτακτο)!!!!

χαιρομαι που ειστε ολες καλα!!!!εσεις κ τα μωρακια σας!!!!!!!

πολλα πολλα φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera ti kanete?? emeis kala eimaste alla varieme poli :( irthame kai menoume sta petheraka kai oso na einai einai alios na eise sto spiti sou :roll::roll: irthe simera kai ekane apolimansi o kurios ola ta pragmata einai e3o apo ta ntoulapia kai epikrati enas xamos sto spiti :shock::shock: mou eipe kalitera na kathariso to savvato gia na ginei kali doulia ;) xthes to vrady adiaza ta ntoulapia mexri tis 2 to proi kai me to pou 3aplosa arxise i mikri na griniazi kai pigenoerxomouna gia pipila

aaaaaaaaa den sas eipa simera pigame gia dokimi stin filenada pou tha krataei tin mikri mia xara itan mou eipe oti den eklapse katholou nomizo telika to provlima to exei mono me tin pethera mou :P:P

tzitzikaki mou ti egine me tin mikri sou itane kalitera xthes?? ixate iremo vrady??

nai me tetio afentiko pou tha exo mia xara tha peraso ;)

iliana mou ante kales etimasies gia ta genethlia, to skeutese kai les pos perase o kairos pote itan ena mikro mikro moraki kai pote megalose toso poli kai pote einai pou tha mas figoun makria mas :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου...

καλό μήνα!!!

πως είστε σήμερτα;χάλια ο καιρός εδώ...

Ηλιάννα μου, χρόνια πολλά κ καλά στη μικρούλα σου....! να τη χέρεστε, γερή κ ευτυχισμένη να είναι πάντα! πως πάνε οι ετοιμασίες;;;;

miriaki φαντάζομαι οτι θα ναι δύσκολα στης πεθεράς....... άστα! κι εμείς θα μείνουμε 10 μέρες αναγκαστικά για τη βάπτιση, τέλη Μάη κ από τώρα το σκέφτομαι.... θα έχεις πολλές δουλίτσες τώρα με την απολύμανση, καλό κουράγιο... τουλάχιστον δεν θα ανησυχείτε για τις κατσαριδούλες....

tzitzikaki που είσαι; τι κάνει η μπουμπούκα μας;

εμείς καλά είμαστε,τα ίδια δηλαδή, το ενθαρρυντικό είναι οτι χθες ο μπεμπούλης μου έκανε μόνο 3 φορές κακά του(από 6-7...), ίσως ήταν τυχαίο, θα δούμε πως θα πάει κ σήμερα... μακάρι να αραιώσουν λίγο οι κενώσεις του κ να φτιάξει γρήγορα το εντεράκι του. χρειάζεται χρόνος...

φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!!!τι κανετε???????πως ειστε??????εμεις ειμαστε μια χαρα!!!!!μονο ο αγγελακος μου εχει λιγο βηχα, αλλα οχι κατι το σημαντικο!!!!!ετοιμαζομαστε για το παρτακι μας!!!!!!!!σημερα θα παω να αγορασω κ τα τελευταια!!!!!!!ελπιζω τα περασουν τελεια τα παιδακια μου(κ τα υπολοιπα παιδακια που θα ερθουν)!!!!!!αχ να περασουν καλα να ειναι καλα, κ τιποτ'αλλο,χαλαλι τους ολα!!!!!!!!!

μιριακι μου ειδες μια χαρα η μικρουλα με την κοπελα που θα την κραταει αντε ωραια μπραβο!!!τελικα κατι ξερει η μπουμπου κ δεν καθεται με την πεθερα ε??!!!!!! :lol::lol: ειναι κ αυτο ενα αγχος!!!!!!τι φρικη αυτο με τα πειθερικα ε?????

αχ ναι αυτο σκεφτομαι κ με πιανει μια μελαγχολια για τα μικρουλια μας!!!!!! :(:( γι'αυτο να ευχαριστιομαστε καθε στιγμη,καθε λεπτο μαζι τους!!!!!

ελενη μου σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!να εισαι καλα κ εσυ να χαιρεσε το παιδακι σου , την οικογενεια σου!!!!!!

αντε κοπελα μακαρι να υποχωρει αυτο κ να ειναι εντελως καλα ο μικρουλης μας!!!!!!

πολλα φιλακια κοριτσακια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...