Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

εγώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω απο το σόκ που επαθα με την πιπίλα. Τους έκανα και μια ωραιότατη καταγγελία μπας και συνετιστούνε λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαριασο μου καλα τους εκανες!!!!!!επικοινωνησες μαζι τους????τι σου ειπαν??????

ναι μακαρι να μην ειναι κακο αυτο!!!!!!δηλαδη τωρα αντι για 8+6 ειμαι 8+1!!!!!!

καρδουλα ακουσαμε την προηγουμενη βδομαδα!!!!!σημερα οχι γιατι μπηκα αμεσως λογω της αποκολησης κ ειχε πολυ κοσμο απ'εξω!!!μας ενδιεφερε τι γινεται με την αποκοληση!!!!!!!τωρα θα το δω παλι σε δυο βδομαδες!!!!!

αυτη τη φορα πηγαινω καθε δυο βδομαδες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Γυρισαμε απο τον παιδιατρο και η μικρη πηρε μονο 50 γρ αυτο το μηνα.Τι φταιει???Αγχωθηκα!

μαριασο καλα τους εκανες!!!!!Το θεμα ειναι να εχει και αποτελεσμα...

Ηλιαννα ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σορρυ αλλα δεν ειχα διαβασει τα υπολοιπα.

Μαμουνακι μου καλως ηρθες παλι!Πως τα παει η μικρη με την απουσια σου?Συνεχισε να θηλαζεις,ειναι οικονομικο :lol::lol::lol::lol: Δεν λεει εν μεσω κρισης να δινεις τοσα λεφτα :lol::lol::lol: Χρονια πολλα και για τα μινι γενεθλια σας!

ελενη ποιο θηλαστρο χρησιμοποιεις?Εγω εχω το ηλεκτρονικο της αβεντ.Στην αρχη δεν εβγαζα σταγονα αλλα μολις προσαρμοστηκε το στηθος αρχισα να γεμιζω μπουκαλια!Κανε λιγο μασαζ στην αρχη,μηπως σε βοηθησει.Παντως και εγω πιστευω πως αξιζει οσο μπορεις να τον θηλαζεις.

Ηλιαννα μου δεν πειραζει που ειναι μικροτερο.Και εμενα μου ειχε συμβει το ιδιο και μαλιστα μεχρι τελους εβγαινε μια εβδομαδα μικροτερη η μικρη.Προσοχη και ξεκουραση!Και θετικη σκεψη εννοειται...

Μιριακι μου χανεσαι...

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tzitzikaki πόσο σε νιώθω με το βάρος της μικρής... έιχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα άν θημάσαι παλιότερα και αναγκάστηκα να της δώσω και ξένο.εσύ μην κάνεις το ίδιο λάθος με εμένα. Ο γιατρός τη σου ειπε για το βάρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου ειπε για ξενο μαρια μου.Ειπε μονο να το παρακολουθησουμε.Μας εβαλε και το επομενο ραντεβου νωριτερα να δουμε πως θα παει.Εσυ συνεχιζεις με συμπληρωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριασο μου καλα τους εκανες!!!!!!επικοινωνησες μαζι τους????τι σου ειπαν??????

ναι μακαρι να μην ειναι κακο αυτο!!!!!!δηλαδη τωρα αντι για 8+6 ειμαι 8+1!!!!!!

καρδουλα ακουσαμε την προηγουμενη βδομαδα!!!!!σημερα οχι γιατι μπηκα αμεσως λογω της αποκολησης κ ειχε πολυ κοσμο απ'εξω!!!μας ενδιεφερε τι γινεται με την αποκοληση!!!!!!!τωρα θα το δω παλι σε δυο βδομαδες!!!!!

αυτη τη φορα πηγαινω καθε δυο βδομαδες!!!!!!

ηλιαννα κ γω με μερικη αποκολληση αΠΟ το 2ο μηνα ειμουν...καθως σηκωνα βαρη στη δουλεια, δεν ηξερα οτι ειμουν εγκυος...πολυ ξεκουραση, μη σηκωνεις τιποτα, ξαπλαααα κ ολα θα πανε καλα...σοιυ δωσε utrasestan??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni εγω οπως ειπα σιχαινομαι το θηλαστρο,,ομως μαζεψα 10 μπιμπρο κξαταψυξη...αφηνω 2 στο ψυγειο, που τρωει πρωι 8 κ μεσημερι 14.00. σε λιγο που θα τρωει σουπες θα αφηνω 1 μπιμπερο για τις 8.00 μονο..δηλαδη θα θηλαζει μια πριν φυγεις δουλεια κ μια το βραδυ...ενδιαμεσα θαχει γευματα κρεμες.ετσι ειναι πιο ευκολο για σενα να συνεχισεις θηλασμο. εγω ταχω καταφερει 15 μερες μια χαρα. αν δωσεις ξενο το πρωι, με 1 θηλασμο μονο το βραδυ θα σου κοπει το γαλα γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου καλές.....

καταρχήν να πω στην Ηλιάννα μπράβο που είναι καλά το σποράκι μας, πολύ χάρηκα, ξεκούραση όμως, μην το ξεχνάς!

tzitzikaki μου, μη στεναχωριέσαι με το βάρος, μια χαρά είναι η μπουμπού μας... σε καταλαβαίνω κι εγώ ανησυχώ πολύ αυτόν τον μήνα γιατί ο μπέμπης δεν έτρωγε καλά κ μου φαίνεται σαν να μην πήρε βάρος, δεν ξέρω, αύριο θα ρθει η γιατρός του... το έψαξα λίγο όμως κ είδα οτι πολλές φορές συμβαίνει αυτό με το θηλασμό, δηλ σταματάει κάποιο μήνα στα ίδια κιλά κι έπειτα φτιάχνει πάλι, είναι φυσιολογικό...

κορίτσια μου ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας σε σχέση με το θηλασμό, χάρηκα πολύ μιας κ συμπίπτουν οι απόψεις μας...

mamounaki , mariaso k tzitzikaki αυτό σκέφτομαι κι εγώ να συνεχίσω το θηλασμό, είναι ένα θαύμα για μένα που τα κατάφερα τόσο καλά μέχρι εδώ κ θέλω να μπορέσω να προσαρμοστώ κ με τη δουλειά...

ο δικός μου τρώει 8 γεύματα την ημέρα, ανά 2.5 με 3 ώρες. το δυσάρεστο είναι οτι δεν βγάζω με θήλαστρο ώστε να αφήνω ένα γεύμα αλλά θα προσπαθήσω αλλιώς...

το πρωί φεύγω δουλειά 7, θα τον θηλάζω 6.30 που ξυπνάει(αν ξυπνάει ίδιες ώρες κ τότε αλλιώς το ξαναπροσαρμόζω), μετά θα τρώει 9 το ξένο γάλα, 12 θα τρώει φρούτα, 3 σουπίτσα, 6 κρεμούλα κ 9 με 9.30 θηλασμός κ αν ξυπνάει ακόμη τη νύχτα θα τον θηλάζω άλλη μία φορά, έτσι το σκέφτομαι...

έτσι θα κάνει 2-3 γεύματα από στήθος, έτσι το σκέφτομαι...

αν χρειαστεί να πάνε τα γεύματα πιο πριν, θα παραλείπω το ξένο γάλα των 9 κ θα τρώει φρούτα κατά τις 9.30 κ πάει λέγοντας...εγώ γυρίζω 3 απ τη δουλειά.

μακάρι να προσαρμοστεί έτσι το στήθος μου κ να μη μου κοπεί το γάλα...

πως σας ακούγεται το πρόγραμμά μου; βέβαια είναι νωρίς ακόμη γιατί το μωρό μπορεί να αλλάξει τις συνήθειες ύπνου κ φαγητού μέχρι τον Ιούνη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gei sas koritsakia mou kai apo emena xathika to 3ero alla vre koritsia pernao diskola i mikroula mou einai arosti exei dyo meres kimame 12 kai 3ipnao 2 kleei i mikri kai pigenoerxome gia pipila o antroulis argi na sxolasi autes tis meres erxete 8-9 to vradu kai ego ta exo pe3i :?:shock: simera pira tin paidiatro kai pigame einai sta arxika stadia na arostisi kai einai klisti i mitoula tis tin ota pou kimate kai giato 3ipnaei niothin disforia simera arxise kai ligo vixa pirame farmaka na kanoume maskoules kai na katharizoume tin miti syxna mipos kai prolaboume ta xirotera den mou troei kai kala to koritsaki mou :(:cry: poli stenaxorieme pou tin blepo etsi...

tzitzikaki moy min stenaxoriese gia to baros kala lene ta koritsia ena mina pernoun allo mina mpori kai na min paroun arxisate kremoules?? posa kila einai tora to moraki??

iliana mou mpravo pou ola pane kala ides pou anisixouses na skeutese thetika kai na 3eris oti kai i diki mas skepsi einai konta sou den pirazi koritsaki mou pu eisai mia evdomada ligotero einai alithia den mporoune na doune kai auti akrivos poso eisai ;)

eleni mou nomizo oti i symvoules pu sou eipan ta koritsia einai poli kales alla kai to programa sou mia xara einai ego den thilasa gia na 3ero perisotera alla nomizo me ena 3eno tin imera tha einai mia xara ;);) ti ginete me tin allagi domatiou ola kala??

koritsakia mou filakia tha 3aploso kai ego ligo na 3ekourasto tora pu kimate i mikri elpizo na prolavo :!::!::?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!πως ειστε???????εμεις καλα ολοι!!!!!δοξα το θεο!!!!!!!!!

ελενη μου ολα καλα θα πανε κ θα τα καταφερετε μια χαρα με το προγραμμα σας!!!!!!θε εχει μεγαλωσει κ ο μικρουλης κ θα ειστε τελεια!!!!!!!!!!

μιριακι μου πολυ στεναχωρηθηκα που ειναι αρρωστουλα η μικρουλα σου!!!!!!περαστικα σας κουκλιτσα μου οσο το δυνατον σηντομοτερα!!!!!!!!!

τζιτζικακι μου μην ανησυχεις για το βαρος!!!!!!ολα τα παιδακια μεγαλωνουν!!!!αλλα ειναι λιγο βαρυτερα κ αλλα πιο ελαφρια!!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες σας κουκλιτσες μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!Τι κανετε?Δωσαμε στη μικρη πατατα-κολοκυθι-καροτο και δεν ενθουσιαστηκε ιδιαιτερα..Ελπιζω να τα συνηθισει.Μεσα σε ολα εχει και πυρετο απο τα χθεσινα εμβολια :evil::evil:

μιριακι μου περαστικα στη μικρουλα.Και εμεις ευτυχως το προλαβαμε στην αρχη και δεν εγινε τιποτα χειροτερο.Ποια φαρμακα σας εδωσε?

μαριασο μου φαινεται οτι στενοχωρηθηκες πολυ που εδωσες ξενο..Δεν πειραζει,αρκει που δεν σταματησες τελειως το θηλασμο.

Ηλιαννα μου ειδες που ολα ειναι καλα?

ελενη μια χαρα ειναι το προγραμμα απλα το θεμα ειναι αν θα σου σταματησει το γαλα με 2 θηλασμους μονο..Καλυτερα ρωτησε καποιον πιο ειδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristo koritsia mou gia ta perastika sas makari na perasi grigora...

tzitzikaki min anisixis tha mathi kai sto fagitouli ante agonio na tis doso kai ego se 15 meres na do ekfrasis :D emeis pernoume ipratropium kai pulmicor na ta kanoume maskoules kai kati allo gia tin miti kai upotheta na exo sto spiti an tixo kanei pireto kai ta xriasto

iliana mou eisai kalitera apo anagoules kai emetous??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax tzitzikaki μου για να ειμαι ειλικρινεις με πήραξε πάρα πολυ στην αρχή όταν αρχισε να πίνει μπουκάλι και ένιωθα σαν να την απορύπτω και να την παραμελώ. όμως η δικιά μου ήταν λυποβαρές και επρεπε αναγκαστικά να της δώσω και συμπλήρωμα γιατί μάλλον δεν επαρκούσε το δικό μου. παρά το γεγονός ότι έκανα ότι μου είπε η σύμβουλος μιτρικού θηλασμού για 15 μέρες το μωρό δεν πήρε καθόλου βάρος μέσα σε ένα 15ημερο και αναγκαστήκαμε να της δώσουμε και μπουκαλακι. τώρα δυστηχώς συνηθησε το μπουκάλι και δεν θέλει στήθος γιατί κουράζετε οποτε αναγκάζομαι συνέχεια να βγάζω με το θύλαστρο για να της δώσω απο το μπουκάλι. Και δυστηχώς μέρα με την μέρα μου μειώνετε όλο και περισσότερο.... Γι αυτό επημένω να μην δώσετε στα μωράκια ξένο αν δεν συντρέχει σοβαρός

λόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε σήμερα;

εμείς καλούτσικα!

περαστικά tztzikaki k miriaki στα μωρούλια σας!

χθες ήρθε η γιατρός κ είδε τον μικρό, με στεναχώρησε αρκετά αλλά τώρα είμαι καλύτερα.....

ο μπουμπούκος μου αυτόν τον μήνα δεν πήρε καθόλου βάρος, έμεινε στα ίδια, 7 κιλά κ πήρε 2 πόντους(67,5). έπειτα μας είπε η γιατρός οτι πιθανώς έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα γιατί έχει 4 συμπτώματα:

1. βλέννη στα κακά(εδώ κ αρκετές μέρες)

2. έκζεμα στο προσωπάκι του

3. πολλές υδαρείς πράσινες κενώσεις(8-9)

4. στασιμότητα βάρους

όλα αυτά με στεναχώρησαν, μου είπε πως δεν ανησυχούμε ακόμη γιατί είναι πολύ καλά τα κιλά του για την ηλικία του κ επειδή τον προηγούμενο μήνα είχε πάρει παραπάνω απ το κανονικό(1200).

μου σύστησε αποχή από κάθε γαλακτοκομικό κ θα το ξαναδούμε τον άλλο μήνα, αποκλείσαμε το εδεχόμενο να μην του φτάνει το γάλα μου γιατί εγώ νιώθω το στήθος μου το ίδιο κ γιατί κάνει πολλές φορές την ημέρα κακά.

αυτός ο μήνας ήταν δύσκολος, εκτός της πιθανής αλλεργίας, κάτι που υποψιαζόμουν κι εγώ, βγάλαμε κ τα δοντάκια κ δεν είχαμε κ πολύ όρεξη. επίσης οι τόσες πολλές κενώσεις δεν τον άφηναν να πάρει βάρος...

από χθες ξεκινήσαμε υποαλλεργική κρεμούλα κ η γιατρός πιστεύει οτι θα μειωθούν οι κενώσεις με την κρέμα. για πρώτη μέρα τα πήγαμε καλά, απ τα 150 gr φάγαμε τα 50gr περίπου, του άρεσε η γεύση ευτυχώς... ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα κ να μην είναι κάτι σοβαρό.

έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία;

το καλό είναι οτι τα κακά του σήμερα δεν ήταν τόσο υδαρή κ ήταν κίτρινα, είχαν βέβαια ακόμη βλέννη...

tzitzikaki μου, είδες που στο λεγα χθες; υποψιαζόμουν οτι δεν πήρε βάρος αυτόν τον μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou eixame ena iremo vrady eytixos mono mia fora 3ipnise stis 5.30 kai tis edosa pipila kai kimithike mexri tis 9.30 itane kourasmeno to moro mou :!: eytixos simera mou fenete ligo kalitera exei mi3oules kai vixa alla den mou ekane pireto...

eleni mou min stenaxoriese koritsi mou ego nomizo oti tha einai apo ta dontakia kai tis polles kenosis pantos to baros tou kouklou sou mia xara einai emena einai megaliteri kai 6400 einai kane oti sou eipe o giatros pote tha sas 3anadei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου!!!!!!!τι κανετε??????εγω σημερα ξυπνησα με πονοκεφαλο κ το περιεργο ειναι πως ποναω μονο απο την μια πλευρα!!!!αχ κοριτσια αυριο γιορταζει ο αντρας μου κ εχω κ γιορτη!!το σπιτι θελει καλο καθαρισμα κ ποιος θα μου τα κανει???....που εγω δεν γινεται να κανω??....οσο κ να κανει ο αντρας μου η η μαμα μου ετσι οπως θελω εγω δεν γινεται!!!!!κ επειτα δεν εχω κ το κουραγιο κ τη διαθεση για ολο τον τζερτζελε που θα υπαρχει εδω αυριο!!!!!

τζιτζικακι μου μην ανησυχεις κοπελα μου θα τα συνηθισει η μικρουλα μας .στην αρχη τα περισσοτερα παιδακια ετσι κανουν.ειναι επειδη αλλαζουν γευσεις κ τους φαινεται περιεργο!!!!πως ειναι σημερα η μπουμπου απ'τον πυρετο???περαστικουλια σας!!!!!!

μιριακι μου πως ειστε κοριτσακι μου???εισαστε καλυτερα???αχ ναι εχω συνεχεια πολλες ανακατωσουρες κ αναγουλες!!!να δουμε ποτε θα σταματησουν!!!....θα σταματησουν η θα τα εχω μεχρι το τελος οπως κ στην δευτερη??....!!!

μαριασο μου εισεις πως ειστε??η μικρουλα ειναι καλα????αχ κοριτσακια μου κ παλι θα σας πω ενα μεγαλο μπραβο σας για το θηλασμο!!!!!!!!

ελενη μου αχ περαστικα σας κουκλιτσα μου!!!!!!ευχομαι συντομα να ειναι καλα ο μικρουλης!!!!!!

δεν εχω ιδεα κοριτσι μου απο αυτο!!λυπαμαι που δεν μπορω να σου πω κατι για να σε βοηθησω!!!

*μιριακι μου χαιρομαι που ειστε καλυτερα κ που περασατε ενα ηρεμο βραδυ κοπελα μου!!!!!

πολλα φιλακια κοριτσακια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miriaki μας είπε να μας δει σε ένα μήνα γιατί δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...

θα δω εγώ πως πάει ο μικρούλης, κυρίως οι κενώσεις του κ αν ανησυχώ πολύ θα της πω να έρθει σε δυο εβδομάδες

μπράβο σας που είστε καλύτερα κ ο ύπνος σας πολύ καλός....

Ηλιάννα μου άσε τις πολλές δουλειές, προέχει το σποράκι μας....δε θα σε παρεξηγήσει κανένας! μια χαρά θα τα κάνουν η μανούλα κ ο αντρούλης σου!

tzitzikaki η μικρούλα σου πως είναι;είχε ποτέ πράσινες κενώσεις ή βλέννη; πως φορές τη μέρα κάνει κακά της; ο ύπνος σας πως είναι; σόρυ για τις πολλές ερωτήσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!Μα γιατι ειναι τοσο αργο το σαιτ???Η μικρη εχει ακομα πυρετο,μεχρι 38,5.Αν συνεχισει και σημερα μαλλον δεν ειναι απο τα προχθεσινα εμβολια.Ευτυχως μυξουλες κλπ δεν εχει.Ολα σε αυτο το παιδι τυχαινουν??Τι να πω...Μαλλον πρεπει να φωναξω εναν παπα να μας διαβασει..Το βραδυ κοιμηθηκε 12-2.30 και 5.30-8.30.Τωρα κοιμαται στην αγκαλια μου και φυσικα ειμαι πτωμα.

μιριακι πως ειστε σημερα?καθεται η μικρη να της κανεις μασκουλες?μακαρι να μην ανεβασρι πυρετο η ψυχουλα

μαριασο μη στενοχωριεσαι.Εκανες ο,τι καλυτερο μπορουσες...Η συμβουλος τι ακριβως σου ειπε?Το μωρακι ποσα κιλα ηταν?Ρωταω για να συγκρινω με εμας.

Ελενη ο μικρος σου ειναι παααρα πολυ καλα για την ηλικια του!!!Την κρεμα θα τη συνηθισει σιγα σιγα,μην αγχωνεσαι.Το μαμουνακι αντιμετωπιζει το ιδιο θεμα με αλλεργιες..Υπομονη και κουραγιο σου ευχομαι....Α!και οταν βγαζουν δοντια μενουν πισω πολυ στο βαρος,μας το ειπε ο παιδιατρος μας..

επανερχομαι γιατι ξυπνησε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μην λες σορρυ βρε..Πρασινες κενωσεις ειχε πολυ λιγες στην αρχη,βλεννη ποτε.Ο υπνος μας τα γραφω και εδω..Μια ετσι μια αλλιως..Εχει τυχει να κοιμηθει και 10ωρο σερι,εχει τυχει να ξυπναει και ανα 1 ωρα για γαλα.Συνηθως σηκωνεται 2-3 φορες.Οι καλες μερες ηταν πολυ λιγες γμτ...

Ηλιαννα γιατι γλυκια μου να κανεις κατι που και σε κουραζει και δεν σε ευχαριστει???Δεν εισαι υποχρεωμενη να τα κανεις ολα αυτα!!Γνωμη μου ειναι να κατσεις σπιτακι σου να ξεκουραστεις και να απολαυσεις τη μερα με τον αντρα σου και τα παιδια σου.Δεν θα σε παρεξηγησει κανενας στην κατασταση σου.Πως εισαι σημερα??Παρεπιπτοντως καθε φορα που σου γραφω σκεφτομαι οτι θελω να παω κομμωτηριο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και χρονια πολλα!!!!!!

Ηλιαννα μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!Να ειστε παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι και με το καλο και το τριτο σας παιδακι.

Οι υπολοιπες τι κανετε?Πηγατε στην παρελαση?Πως θα περασετε τη μερα σημερα??

Εμεις σπιτι αν και εχει πολυ καλο καιρο :(:( Η μικρη δεν ανεβασε πολυ πυρετο (37,3 ειχε το πρωι που τη μετρησα) αλλα δεν θελω να τη βγαλω εξω ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mou ti kanete?? emeis sto spiti o antroulis pige doulia kai simera tora tha sxolasi opou nane ego ekana kapies doulitses kai tora leo na pao na kano ena mpanaki apopse mas kanoune to trapezi kati fili kai tha pame i mikri einai poli kalitera den ekane pireto kai den exi kai katholou vixa mono i mitoula tis einai klisti kai to vradu 3ipnaei epidi niothi disforia tzitzikaki tin maskoula den tin polianexete alla ti na kanei to kaimeno tis vazo ta mazoo and the zoo kai ta kitaei kai meni isixi ;)

tzitzikaki mou telika den itan apo to emvolio?? makari na min 3anakani pireto to koritsaki sou pires ton paidiatro ti tis edoses gia ton pireto??

oi upolipes pou eiste vgikate stis voltes?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miria πολυ χαιρομαι για τη μικρη σου.Και η δικια μου ειναι πολυ καλα,της επεσε τελειως ο πυρετος.Μακαρι να μην ανεβασει αλλο.Δεν ξερω απο τι ηταν.Αρρωστη δεν ειναι.Απο τα εμβολια και να κρατησε 3 μερες ομως?Οταν εφτασε 38 της εδωσα depon και μετα επειδη δεν ειχε πεσει gantil.Νομιζω πως το gantil ειναι καλυτερο παντως.Μεσα σε 20 λεπτα κελαηδουσε.Αν αυριο εχει καλο καιρο λεμε να παμε βολτα επιτελους :D:D .Καλα να περασετε αποψε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...