Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλεναδιτσες 2010!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΟΜΠΙΡΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΘΕΙ ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑ ΤΑ ΠΑΙΞΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΠΑΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 719
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!τι κανετε???????

εγω ειμαι πολυ χαλια!!!!!!πολυ στεναχωρημενη!!!!!!!!!!! :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

σημερα που πηγα στο γιατρο μου ειπε πως εχω παθει αποκοληση!!!!!!!!!!δεν ειχα δει τιποτα παρα μονο μια παρα παρα πολυ μικρη σταγονιτσα ισα ισα αιμα κ μετα απο λιγες μερες κατι υγρα κιτρινα σκουρα!!!!!!!δεν φανταστικα οτι μπορει να ειναι αποκοληση!!!!απ'οτι εχω ακουσει στην αποκοληση εχεις αιμα η καφε σκουρα υγρα!!!!!μου ειπε πως εχει ξεκολησει ο σακος!!!!!!αυτο μαλλον δεν ειναι κ τοσο καλο ε??

καρδουλα ακουσαμε!!!

αχ δεν θελω να παθει κακο το μωρο μου!!!!!!!!!!!!!! δεν θελω να το χασω!!!!!!!!!!!!!

μακαρι θεε μου να πανε ολα καλα!!!!!!

το χαιδευω κ το παρακαλαω να μεινει κ να μην παθει κακο το μικρο μου μωρακι!!!!.θα ειμαι παντα κοντα σου κ διπλα σου ψυχουλα μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Ηλιάνα μου με στεναχώρησες κ με συγκίνησες παράλληλα...

μη στεναχωριέσαι καλή μου, το σποράκι μας θα τα καταφέρει με τόση αγάπη που του δίνεις...

πολλές κοπέλες έχουν αποκόλληση που με λίγη προσοχή κ ξεκούραση φτιάχνει!

δεν ξέρω τι σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις;πότε θα σε ξαναδεί;

το καλό είναι οτι ακούσατε την καρδούλα του κ είναι καλά σίγουρα χρειάζεται ξεκούραση.

ζήτα από κάποιον δικό σου, αν έχεις, να σε βοηθήσει με τα παιδάκια, παραμέλησε λίγο τις δουλιές του σπιτιού κ ξεκουράσου....

η σκέψη μας είναι μαζί σου κ είμαι σίγουρη οτι όλα θα πάνε καλά....!

magykal περαστικά στο παιδάκι σου!

miriaki μου, μπράβο η μπουμπού μας μεγάλωσε... έφυγαν κ οι κοκκινίλες της! καλή αρχή με την κρεμούλα σας... κι εμείς ανυπομονούμε να φάμε.... πολύ σημαντικό που βρήκες την κοπέλα για το μωρό, θα σου φύγει το άγχος...

εμείς τίποτα ακόμη, πότε επιστρέφεις δουλειά;εγώ τέλη Ιούνη.

τι κάνουν οι υπόλοιπες μανούλες; tzitzikaki;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδιτσες μου!!!!!!!!τι κανετε?????πωσς ειναι τα μικρουλια μας???????????

εμεις πριν κανα μισαωρο ξυπνησαμε ηπιαν τα παιδια το γαλα τους κ τωρα θα ξαπλωσω λιγο στον καναπε!!!!

αχ ελενη μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου,παρα πολυ!!!!!!!!!αυτο παρακαλαω κ εγω να τα καταφερει η μικρη μου ψυχουλα!!!!!!!!!ο γιατρος μου ειπε να προσεχω πολυ , να μην κουραζομαι , κ να ειμαι ξαπλα!!!!!!επεισης μου ειπε πως θελει να με δει μετα απο δεκα μερες,αλλα αφου πεφτει η 25η θα παω την παραπανω τριτη!!!!!!!

η αληθεια ειναι πως με δυο παιδια ειναι δυσκολο να υπαρχει η ξεκουραση που πρεπει.οχι τοσο με την αννα μαρια οσο με τον αγγελο!!!!!!!

βεβαια εχω πολυ βοηθεια απο τον αντρουλη μου!!!!!με βοηθαει παρα πολυ κ δεν με αφηνει να κανω τιποτα!!!!

με βοηθαει τωρα κ η μαμα μου,οταν ερχεται απο τη δουλεια,αλλα κ αυτη ειναι κουρασμενη κ ετσι δεν μπορω να εχω πολλες απαιτησεις!!!!!!

ομως δεν μπορει να ειναι συνεχεια εδω ο αντρας μου γιατι δουλευει.ετσι λοιπον οταν ειμαι εγω στο σπιτι με τα παιδια αναγκαστικα πρεπει να κανω!!!!!!

κοριτσακια μου καλα ειστε ολες???????συγνωμη που δεν σχολιαζω ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!

iliana mou kalo mou koritsaki xriazete poli 3ekourasi na min exeis agxos kai ola tha pane kala apoti 3ero xriazete na prosexis poli kai na min kourazese na kaneis ta aparetita ;) ola tha pane kala tha to deis!!!

eleni moy apo arxes aprili pao doulia tha pigeno apo tis 8 mexri tis 1 eseis pote arxizete kremoules??

magky moy perastika sto moraki sou elpizo na einai kalitera...

tzitzikaki????? ola kala???? vgikate stis voltes??????

emeis kala eimaste oso paei kai kalitera me tis kremoules tis mikris mera me tin mera troei kai kalitera...

xtes kimithike apo tis 9.30 nistaze apo tis 8 alla tin kratousa me to zori tin ekana mpanio efage kai 9.30 den ante3e kimithike :shock::o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου....

που είστε;;;;

τι κάνετε;

εμείς καλά είμαστε, πονάνε λίγο τα δοντάκια μας..., ξυπνάμε απ τις 6, τι να κάνουμε, θα περάσει κ αυτό!

ο καιρός μας τα χάλασε, βρέχει από χθες, ελπίζω να φτιάξει κ να πάμε βολτίτσες το Σαββατοκύριακο..

κορίτσια, ήθελα να σας ρωτήσω, έχει καμιά σας το καλοκαιρινό καροτσάκι της quinny το zapp;;; το γνωρίζετε; θέλω να πάρω ένα καλοκαιρινό, πιο ελαφρύ γιατί έχουμε αρκετά σκαλιά στο σπίτι κ δεν μπορώ μόνη μου να σηκώνω αυτό που έχουμε. έτσι λέω να πάρω πιο ελαφρύ, ώστε όταν λείπει ο μπαμπάς μας τα πρωινά να βγαίνουμε βολτίτσα με τον μικρούλη, τώρα που θα ανοίξει κ ο καιρός...

είδα στο internet αυτό το καρότσι κ μου άρεσε πολύ, είναι διαφορετικό, πιο κομψό από τα άλλα καλοκαιρινά. ποια είναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο;

miriaki τι κάνει η μικρή;πως τα πάει με την κρεμούλα;εμείς Δευτέρα περιμένουμε τη γιατρό να μας πει πότε ξεκινάμε κρέμα, σε μια βδομάδα φαντάζομαι...

Ηλιάννα μου τι κάνεις; είσαι καλύτερα;

tzitzikaki που είσαι; τι κάνει η μπουμπού; ο ύπνος πως πάει;

magykal πως είναι το παιδάκι σου;

φιλιά σε όλες, καλή σας μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Δεν σας εχω διαβασει...Μπηκα μονο να πω μια καλημερα.Επεστρεψα,η μικρη σχετικα καλα περασε αν και δεν εφαγε οπως το περιμενα.

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kοριτσια δεν μπορειτε να φανταστειτε τι μου συνέβει..... ειμαι εξαλη.... σημερα οπως γυρνουσαμε απο την βολτα μας με την μικρη, μολισ μπικαμε σπίτι πάω να τησ βγάλω την πιπίλα απο το στομα και είχε ξεβαψει το πλαστικο. την δευτερα θα παρω την εταιιρια και θα γινει χαμος..... ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΑΓΩΓΗ..... δεν μπορω να συνχωρεσω τιν εαυτο μου που δεν την είδα οταν την έβγαλα απο τον αποστειρωτη (ακομα αποστειρωνω μια φορα την μερα και μετα τα αφηνω μεσα), και που την εδωσα στο μωρακι μου... Περιτο να σας πω ότι εχω και τα μπιμπερο της ιδιας εταιριας και τωρα φοβαμαι να τα χρισιμοποιήσω.....πιστευα οτι η ετιαρια αυτη ειναι αξιοπιστη (γνωστή γερμανική εταιρία) αλλα τελικα όλες τα ιδια @κατά είναι......... Θα σας βάλω και φωτογραφία να δείτε και εσεις. Η πιπίλα είναι μια καινούργια που έχει βγάλει η εταιρία με τον ΜΙΚΕ και το χρώμα της είναι κερασί σκούρο. σε ένα σημείο λοιπόν είχε γίνει ροζ και άσπρό.....

Ειμαι σοκαρισμένη... Λέτε και τα μπιπερό να Ξεβάφουν? το δαχτιλίδι που μπαίνει η θυλή ειναι χρωματιστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!τι κανετε??????ειστε ολες καλα???????που εξαφανιστηκατε ολες καλε????????

ελενη μου καλα εισαστε???πηγατε βολτιτσες????

τζιτζικακι μου ενταξει η μικρουλα με τον μπαμπακα της??????τωρα που εισαι εσυ θα τρωει κανονικα πλεον,μην ανησυχεις!!!!!!!!

μαριασο μου τι λες τωρα????????? :shock::shock::shock::shock: καλα ξεβαψε η πιπιλα στ στομα του παιδιου???????τους πηρες τηλ???επικοινωνησες μαζι τους??τι λενε απο την εταιρια????

ελεος δηλαδη!!!!!!!!!

που ειστε οι υπολοιπες βρε κοριτσια?????γιατι χαθηκαμε ετσι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hλιάννα μου δεν ξέρω αν ξέβαψε στο στώμα της μικρής γιατι δεν το πήρα χαμπάρι... μπορει να ξέβαψε και μεσα στον αποστειρωτή,. Επειδη έγινε χθές θα τους πάρω άυριο και θα πάρω και στο ΙΝΚΑ. εχω ανοιξει και θεματακι σχετικο στο http://www.mammyland.com/forum/9/17729?p=708846#p708846, οποια θέλει μπορει να δει φωτογραφιές της πιπιλας εκεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια μου...

χαθήκαμε, καλά τα λέει η Ηλιάννα!

tzitzikaki τι κάνει η μικρή;δε μας είπες λεπτομέρειες, πως πέρασε με τον μπαμπάκα;

Ηλιάννα τι κάνει το σποράκι;ξεκουράζεσαι καθόλου;

miriaki που είσαι;

mariaso μου, απαράδεκτο! όταν έχεις νέα από την εταιρεία ενημέρωσέ μας...

πως περάσατε Σαββατοκύριακο;εμείς καλά, πήγαμε βολτίτσα με το αυτοκίνητο, πήγαμε jumbo ψωνίσαμε, πήγαμε επίσκεψη σε φίλους...καλά ήταν αλλά δεν ξεκουράστηκα, είχαμε κ κάτι δουλίτσες σπίτι κ όλο κάτι έκανα...

κορίτσια είμαι αρκετά αγχωμένη, αποφασίσαμε με τον αντρούλη μου οτι ο μπέμπης πρέπει να πάει πια στο δωμάτιό του γιατί όσο μεγαλώνει τόσο πιο δύσκολα κ για μας κ για εκείνον...

έτσι μεταφέραμε το κρεβατάκι του κ όλα τα σχετικά στο παιδικό δωμάτιο κ είπαμε οτι ένας απ τους δυο μας θα κοιμάται με τον μπεμπούλη(εναλλάξ) στο παιδικό μέχρι να συνηθίσουμε κ μέχρι να νιώσουμε έτοιμοι να τον αφήσουμε μοναχούλη του.... απόψε θα είναι το πρώτο βράδυ που θα κοιμηθώ εγώ μαζί του...

με αγχώνει το γεγονός της αλλαγής κ κατά πόσο θα προσαρμοστεί κ ο μικρούλης..

νιώσαμε πολύ παράξενα κ οι δυο μας, η κρεββατοκάμαρα είναι άδεια χωρίς το μωρό μου....

μεγαλώνει ο γλυκός μου!

το καλό είναι οτι τα δωμάτια είναι ακριβώς απέναντι, ένας διάδρομος τα χωρίζει..

εσείς κορίτσια τι κάνατε με αυτό το θέμα; που κοιμούνται τα αγγελούδια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπρερα βρε κοριτσακια!!!!!!!!τι κανετε?????εγω μολις ξυπνησα κ σε λιγο θα πω στον αντρα μου να κατεβει κατω στη μαμα μου βα παρει τα παιδια!!!!!!!!!

μαριασο μου θα μπω στο θεματακι σου να δω την πιπιλα!!!!!!!!οπως κ να εχει ομως ειναι κατι που το χρησιμοποιουν μωρα κ δεν θα επρεπε να ξεβαφει ουτε για ατειο!!!!!!

ελενη μου βγεικατε βολτιτσες κ ξεσκασατε ε???μπραβο καλα κανατε κοπελα μου!!!!

τωρα θα παω την τριτη να δουμε αν ειναι ενταξει το μικρουλι μου απο την αποκοληση!!!!!ειμαι απο την παρασκευη ξαπλα ολη μερα (μου ειπε ο γιατρος),αλλλα ποσο να αντεξεις κ συνεχεια ξαπλα????....

αχ ξεκινησες να πας τον μικρουλη σου στο δωματιο του ε??????εγω θα ελεγα κατα την πρωσοπικη μου γνωμη παντα πως μηπως ειναι πολυ μικρουλης ακομα?????βεβαια λενε πως απο 6μηνων τα μωρακια να πηγαινουν στο δικο τους δωματιο.αλλα βασιζεσαι?????.......εγω παντως φοβαμαι πολυ γιατι οταν κοιμομαστε δεν μπορουσε να ακουμε κ τα παντα........υπνος ειναι!!!!!εδω διπλα μας ειναι κ δεν ακουμε!!!!!!

εγω την κορη μου την πηγα στο δικο της δωματιο λιγο πριν να γεννησω τον αγγελο,δηλαδη 2 χρονων.ειναι μεγαλο το παιδι τοσο αλλα ενας λογος ηταν η πιπιλα που της επεφτε συνεχεια κ το οτι προσαρμοζεται ευκολα!!!!

τωρα τον αγγελο σκεφτομαι μολις η πριν γεννησω να τον παω κ αυτον!!!!!για να δουμε... :lol::lol::lol:

θα μου πεις καλα εσυ οταν γεννας πας τα παιδια στο δωματιο τους???οχι αλλα φοβαμαι!!....

ολα θα πανε καλα κοπελα μου θα δεις.αφου αποφασισατε πως ειναι καιρος να παει στο δωματιακι του θα συνηθισει μετα απο δυο τρεις μερες κ θα εισαι κ εσυ ησυχη!!!!!!

ωχ παλι με επιασε η φλυαρια μου κ σας ζαλισα!!!!!!!!συγνωμη βρε κοριτσια!!!!!!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κ να μην χανομαστε ε?????.... :D:D;);):D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!Τωρα σας διαβασα.Αρχικα να ευχηθω περαστικα στην Ηλιαννα.Ολα θα πανε καλα γλυκια μου.Εσυ πρεπει να ξεκουραζεσαι και να ακους το γιατρο σου και μην ανησυχεις.Προσπαθησε να αφηνεις τα μικρα στη μαμα σου και στον αντρα σου οσο μπορεις.

μαριασο το διαβασα το θεμα σου.ΕΛΕΟΣ!!!!!!Αν ειναι ποτε δυνατον.Ελπιζω να μην ξεβαψε στο στομα της μονο.Μην το αφησεις ετσι...

μιριακι μια χαρα θα τα παει η μικρη με τη φιλη σου...Εισαι τυχερη σε αυτο το θεμα ;);) Με την κρεμα πως πατε??

ελενη εγω τη μικρη την κοιμιζω διπλα μου.Προσπαθησαμε να τη βαλουμε στο δωματιο της αλλα καθε τρεις και λιγο σηκωνομασταν οποτε την επεστρεψα μαζι μου.Ισως το προβλημα να το εχουμε εμεις και δεν αποχωριζομαστε τα μικρα μας...Παντως οταν και αν κοιμηθει μεσα στη μερα την βαζω κανονικα στην κουνια της στο δικο της δωματιο.Δοκιμασε το και δες πως θα παει.Ενδοεπικοινωνια εχεις??Με γεια και τα ψωνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεα μας τωρα..Η μικρη ειναι ολη μερα κολλημενη πανω μου και τρωει συνεχεια.Λετε να αναπληρωνει το χαμενο απο οταν ελειπα?Ισως και να φοβαται μη φυγω,τι να πω :?:? Απο θεμα βρογχιολιτιδας ειμαστε μια χαρα επιτελους αλλα χθες το βραδυ ζοριστηκε πολυ να κανει κακακια και εκλαιγε το καημενο.Μαλλον η μπανανα μας εκανε τη δουλεια,παρολο που επειδη την ψυλλιαστηκα της βαζαμε ελαχιστη,μονο για το αρωμα.Τελικα σημερα της καναμε κλυσματακι και δεν δωσαμε καθολου κρεμα.Την Τριτη εχουμε παιδιατρο.

Αυτα και συγγνωμη αν ξεχναω κατι...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou kalispera ti kalispera diladi tetia ora pou mpeno kai ego... :roll::roll:

emeis kala eimaste mia xara ta pame kai me tin kremoula mono pou bre koritsia mia vdomada tora tin ekana lathos kai mou sfoliaze eprepe na vazo prota to nero sto piataki kai meta tin skoni kai ego ta ekana antitheta kai mou sfoliaze alla i dikia mou den ptoeiton tin etroge kanonika ti na po pia me auto to paidi :lol::lol:

tzitzikaki mou mprabo pou einai kala i mikri sou ego otan diskoleuete sta kakia tis dino ligo tsagaki xamomili kai amesos kani...ax i kali mou thelitin manoula tis mpori kai na tis elipses auta ta mora einai pane3ipna ola ta katalabenoun!!!

tzitzikaki pravo pou 3ekourazese auto einai to kalitero pou mporis na kaneis poli 3ekourasiiiiiiiiiiiiii kai ola tha pane kala ;)

eleni mou ego tin dikia mou tin piga sto domatio tis apo 40 imeron kai emathe na kimate moni tis den volevotan me tipota stin kalatha kai to krebataki me kamia dinami den pigene sto diko mas einai megalo kai eprepe na to 3estisoume olokliro gia na perasi apo tin porta opote stis 40 meres ekane nana sto krebataki tis ;);) ego pantos akouei ta panta otan kimame ;) tha dis tha sinithisete kai eseis kala leei to tzitzikaki isos emeis na exoume telika to provlima kai oxi ta mikra...

koritsakia mou kalinixta sas tha ta poume aurio oxxxxx me perimeni diskoli mera eipa oti auti tin vdomada tha kano geniki olo to spiti ma otan leme geniki enooooooooo ta pantaaaaaa isos mou pari kai duo kai tris meres na ta kano den mporo na ta kano ola mazi exo ena thema me ta xeria mou patheno tenontitida me tis poles doulies kai meta oute to potiri den mporo na sikoso :(:( poso malon tora pou exo kai tin mpempa kai me exei anagki den mporo na eimai me demena xeria :shock::(:cry:

filakia se olesssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου...

τι κάνετε;

miriaki άντε συνηθίσατε τις κρεμούλες, εμείς Τετάρτη περιμένουμε τη γιατρό μας να μας πει πότε θα αρχίσουμε κρέμα...κι εμάς το κρεββατάκι μας λύσιμο ήθελε από την αρχή, δεν χώραγε στην πόρτα, άστα...

tzitzikaki της έλειψες λίγο της μικρής γι αυτό στα κάνει αυτά μωρέ, η γλυκιά μου...

Ηλιάννα μου είπαμε για το καλό του να τον βγάλουμε τώρα γιατί μετά θα είναι πιο δύσκολο αλλά κοιμάμαι κι εγώ μαζί του στο παιδικό δωμάτιο. αφήσαμε τον μπαμπάκα μας μόνο... θα κάνει κι αυτός βάρδια βέβαια... δεν ξέρω πόσο καιρό θα μας πάρει μέχρι να τον αφήσουμε μόνο του.....!

είπα να τον βάλω τώρα στο δωμάτιό του ώστε όταν σταματήσω το θηλασμό, πριν πάω δουλειά, να έχει συνηθίσει μην του τα κάνω όλα μαζί κ δυσκολευτεί... το μωρό μου!

χθες ήταν το πρώτο βράδυ κ τα πήγαμε μια χαρά στο καινούριο μας δωμάτιο... κοιμήθηκε όπως κάθε βράδυ, ευτυχώς γιατί ανησυχούσα...σε αντίθεση με τον μπαμπά μας ο οποίος ήταν στην κρεβατοκάμαρα μόνος κ δεν κοιμήθηκε καλά, μας είχε έννοια!

αυτά τα μωράκια μεγαλώνουν πολύ γρήγορα, προχθές βγάλαμε κ το δεύτερο δοντάκι μας, τώρα αλλάξαμε δωμάτιο, μεθαύριο ξεκινάμε κρεμούλες.... πάει θα φύγουν κ απ την αγκαλιά μας σιγά-σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε??????τα μωρουλια μας πως ειναι?????

τι καιρος αυτος παλι σημερα????κ πολυ κρυο εχει εδω!!!!εμεις σημερα ξυπνησαμε απο τις 8!!!!δεν ξερω τι τα επιασε σημερα κ τα δυο!!!... :roll::roll::roll:

ελενη μου οποτε μια χαρα θα τα καταφερετε!!!!!αφου κοιμηθηκε ησυχος το πρωτο βραδυ...μην ανησυχεις καθολου!!!! ;);););)

τζιτζικακι μου σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!θα δουμε τωρα αυριο που θα παω στο γιατρο αν ειναι ενταξει το μωρο μου!!!!!!!

η μικρουλα σου ενταξει μα τα κακα της σημερα???????οσο για την κρεμα βαζουμε το νερο πρωτα κ μετα την κρεμα για να βλεπουμε με το ματι να μην ειναι ουτε πολυ αραιη αλλα ουτε κ πηχτη πολυ!!!!

μιριακι μου ευχαριστω κοριτσι μου!!!!προσπαθω να ξεκουραζομαι!!!!!!ανυππομωνω αυριιο να δω αν ειναι ολα καλα!!!!!!εσεις πως ειστε??????? η μικρουλα????

πολλα φιλακια σε ολες σας κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ την μικρή την κοιμιζω πλέον αδώ και 2 εβδομάδες στο δικό της δωμάτιο και έχω ανοιχτή και την ενδοεπικοινωνια πανω στο κομιδίνο μου μήπως και δεν την ακούσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. τα ιδια εκανα κ γω 15 μερες πριν παω δουλεια την εμαθα να κοιμαται μονη της...αλλα με το που ξεκινησα δουλεια απτην κουραση δεν ειχα κουραγιο να πηγαινοερχομαι ...κ τωρα ξεκιναει να κοιμαται μονη της κ καταληγουμε να κοιμομαστε το μισο βραδυ στο ιδιο κρεβατι :shock::shock::shock:

ελπιζω να προσαρμοστω κ γω.,,..,αλλα επειδη θηλαζει ξυπναει κ στις 1.οο κ στις 5.00 το πρωι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις γιναμε 6 μηνων!!! τρωμε φρουτοκρεμα όλο το μπωλ, κ το απογευματακι την κρεμουλα μας. την αλλη βδομαδα θα βαλουμε κ σουπιτσα. δοντια ακομα τιπτα. θηλαζουμε ακομα, αλλα πηρα κ ξενο γαλα για να αρχισουμε αποθηλασμο, αφου δουλευω πια κ δεν αντεχω καθολου αντλησεις με θηλαστρο...μπλιαχ!

ομως το almiron pepti 2 που μας εγραψε γιατρος εχει 20ευρω!!!κ η κρεμα (υποαλλεργικη ) συνλακ νεστλε εχει 11 ευρω :shock::shock: ειναι πανακριβα τα υποαλλεργικα...αλλα τι να κανουμε? εχουμε αλλεργια στη λακτοζη.. :cry::cry:

αυριο εχουμε γιατρο..περναει μια ιοσουλα με μυξες πολλεεες κ ειχε λιγο υγρο αυτακι..

κ σημερα εχω ΡΕΠΟΟΟ αλλα απο συνηθεια ξυπνησα χαραματα!!! φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα φιλεναδίτσες μου, τι κάνετε σήμερα;

mamounaki που χάθηκες; ξεκίνησες δουλειά,ε; περαστικά στη μικρούλα σου!

κι εγώ σκέφτομαι να αποθηλάσω λίγο πριν ξεκινήσω δουλειά κ αφού θα έχουμε αρχίσει κ φαγάκι...

δεν θέλω η αλήθεια αλλά δεν το βλέπω να γίνεται αλλιώς!

εγώ δεν μπορώ να βγάλω με το θήλαστρο, δεν βγαίνει καθόλου γάλα, όποιο κ αν δοκίμασα, έτσι δε θα μπορώ να αφήνω ούτε ένα γεύμα....

αν γινόταν θα το προσπαθούσα λίγο καιρό ακόμη...

σκέφτηκα βέβαια κ το άλλο, να της δίνει η νταντά ένα γεύμα ξένο το πρωί κ τα υπόλοιπα στήθος αλλά δεν ξέρω, έχει νόημα έτσι; σκέφτομαι κ το βραδινό θηλασμό που θα ναι δύσκολο με τη δουλειά....

δεν ξέρω, δεν έχω αποφασίσει ακόμα, προβληματίζομαι πολύ πάντως!

κορίτσια πείτε μου τη γνώμη σας τι λέτε να κάνω; ευτυχώς δουλειά ξεκινάω τέλη Ιούνη κ έχω ακόμη χρόνο να δώσω στο αγγελούδι μου το γαλατάκι της μαμάς....

Ηλιαννάκι περιμένουμε τα νέα σου για το σποράκι μας σήμερα....εύχομαι όλα να είναι πολύ καλά!

καλημέρα σε όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελένη η γνώμη μου είναι να μην σταματήσεις να του δίνεις το δικό σου γάλα. αν είναι δίνε του μονο το πρωί που θα λύπεις το ξένο. και αν είναι πρόσπάθησε να βγάζεις. εστω και 20 ml να φάει δικό σου αντι για το ξένο κάτι είναι. θα φάει λιγότερο ξένο για να αναπληρώσει.

ουτος η άλλος θα αρχίσετε και τις κρεμουλες οπότε θα τρωέι και αυτές τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδιτσες μου!!!!!!πηγα σημερα στον γιατρο κ μου ειπε πως το μωρακι μου ειναι μια χαρα κ πως η αποκοληση υπαρχει ακομα αλλα ειναι μικροτερη απ την προηγουμενη φορα!!μου ειπε επισης πως ειμαι μια βδομαδα μικροτερη απ'οτι ειχε δειξει ο υπερηχος στην αρχη!!!τωρα αυτο δεν ξερω αν ειναι κακο η οχι!!!!!

παντως χαρηκα παρα πολυ που ειναι καλα το μωρο μου!!!!!!!!!αυτο ηθελα!!!!!

μαμουνακι μου περαστικα σας κοριτσακι μου!!!!!!!!ολα θα πανε καλα κ θα προσαρμοστεις κοριτσι μου!!!!!

ελενη μου ναι ειναι καλυτερα το μικρουλι μας!!!!!!!!!κ πολυ χαιρομαι!!!!!!αχ κοριτσια πραγματικα σας θαυμαζω που καταφερνετε κ θηλαζετε για τοοοοσο πολυ!!!!εγω δεν μπορεσα!!!!!

μαριασο μου εσεις πως ειστε κοπελα μου?????

φιλακια πολλα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάννα δεν το είχα πάρει χαμπάρη για την αποκόληση. κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! αντε είδες μεγαλώνει το σποράκι σου σιγά σιγά! Δεν νομίζω ότι είναι κακό ότι ειναι μιας εβδομάδας μικρότερο. ισως στην αρχή δεν μπορούν και οι γιατρόι να υπολογίσουν καλά γιατί τα μικρούλια είναι πολύ μικροσκοπικά! δηλαδή τώρα ποσο ακριβώς είσαι? καρδούλα ακούσατε η ακόμα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...