Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?


bettyboop

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια πρωτα απο ολα συγχαρητηρια για οσες τα καταφερατε!!!!θα ήθελα την βοηθειά σας.Είμαι 23 χρονών αρραβωνιασμένη.Ήρθα σε επαφή μετά απο υπέρηχο που έκανα και μου είπαν οτι έχω ωορηξία.Πρώτη ημέρα τελευταίας περιόδου 27/8 και ελεύθερη επαφή 12/9 και 14/9.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ή να ειναι οι ορμόνες?Επίσης από 16/9 έχω έντονο πόνο και πρήξιμο στο στήθος και αίσθημα βαρους χαμηλά στην κοιλιά. 20/9 και 21/9 εβγαλα 3 κουκιδες ροζ σαν τα κεφαλακια καρφιτσων σημερα παλι εχω πονους χαμηλα επισης μια κρυωνω μια ζεσταινομαι που και που με ποναει το κεφαλι μου.Ποια ειναι η γνωμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna καλημερα!

ευχομαι ενα θετικοτατο αποτελεσμα

δε θέλω να σου δώσω ελπίδες, αλλα εγώ ετσι καταλαβα την εγκυμούνη μου κ εκανα τεστ 6 ημερες πριν την αναμενόμενη περίοδο, το σελφ κλιαρ κ της χομ τεστ κ ήταν θετικότατο!

Είδα κάτι ροζ γραμμές φαντάσου τις κοιτούσα γιατί νόμιζα ότι ήταν φαντασία μου!

Τώρα προσπαθούμε για το δεύτερο αλλά σήμερα αύριο δυστυχώς την περιμένω, τεστ αρνητικότατα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΤΑ ΘΕΣ!!ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!!:)

ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ....ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι τα καλύτερα, ένα θετικότατο αποτέλεσμα.

Περιμένω τα νέα σου!!!!!!

Εγώ κανονικά όπως είπε το τεστ.....αδιαθέτησα χτες.....

τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα,θα ηθελα την βοηθεια σας. εδω και 5 μηνες προσπαθουμε με τον αντρα μου για ενα μωρακι. ο κυκλος μου ειναι σταθερος. τελευταια περιοδος 24-8. στις 24-9 τριτη το απογευμα ειδα λιγο αιμα και καταλαβα πως αδιαθετησα,εκεινη τη μερα δεν ξανα ειδα τιποτα.την επομενη μερα (τεταρτη) ειχα καφε μονο μια φορα ολη την ημερα. και πεμπτη και παρασκευη και σημερα οταν παω τουαλετα μονο βλεπω λιγο αιμα στο σκουπισμα και οχι ολες τις φορες. τι να συμβαινει? δεν το εχω ξαναπαθει.... υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης? γιατι διαβαζω διαφορα τετοια και δεν ξερω τι να κανω.... ευχαριστω εκ των προτερων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση.θα δειξει σιγουρα το τεστ η να περιμενω λιγο ακομα να κανω μια χοριακη? δεν ειχα κανενα συμπτωμα περιοδου οπως ειχα ολους τους μηνες(πολυ πονο και πρισμενο στηθος).το μονο οτι δεν αισθανομαι καλα τις τελευταιες μερες. με πιανει με το παραμικρο το κεφαλι μου και ζαλιζομαι που κ που στα ξαφνικα.

Επεξεργάστηκε από sofia@
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και παλι! Μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο και η αγωνια εχει χτυπησει κοκκινο :( Μια ερωτηση θελω να κανω.... Τα πονακια συνεχιζουν αν και λιγοτερο εντονα...Απ τις 15 περιπου του μηνα η θερμοκρασια μ ειναι στο 37-37,3 σημερα ξυπνησα με απιστευτο ριγος ενοιωθα παρα πολυ χαλια... δεν ξερω ισως εχω κρυωσει τελικα... εβαλα θερμομετρο και εδειξε 37,5...... μαλλον τσαμπα ελπιζω για αυτον τον μηνα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης... Sofia@ απ αυτα που διαβασα εγω πιστευω πως αν δεν ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου σου, εισαι εγκυουλα!! κανε ενα τεστακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω, καντο ομως με την λογικη οτι δεν θα σαι! ετσι να πεις οτι εισαι σιγουρη.... Εγω αυριο παω για τεστακι!!! δεν ηρθε σημερα!! αντε μακαρι και για σενα και για μενα και για ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κατερινα....εκανες το τεστ? ευχομαι να εχεισ θετικο αποτελεσμα...... εγω σημερα θα παρω τεστ να κανω......ακομη εχω ομως τα ιδια....εχθες ξυπνησα απο τον πονο στις σαλπιγες μου αλλα τα ιδια πολυ λιγη ροη αλλα 9η μερα σημερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σοφια!Περιμενω και εγω νεα σου για το τεστ!! Εμενα δυστυχως με προλαβε η περιοδος αλλα με μπερδεψε περισσοτερο κοριτσια βοηθεια! μου ηρθε η περιοδος χωρις τα συμπτωματα της φυσικα και ολη μερα δεν εχει σταξει ουτε σταγονα(στην σερβιετα)! μονο οταν πηγαινω τουαλετα τρεχει καθαρο αιμα σχεδον ροζ! δεν μου χει ξανα συμβει αυτο το πραγμα!!! Δεν με εχει πιασει το εντερο οπως ΠΑΝΤΑ με πιανει την πρωτη μερα... ειλικρινα δεν ξερω... να το κανω το τεστ; να μην το κανω; εχω χαθει! Η θερμοκρασια σταθερα 37,2 οποτε και αν βαλω θερμομετρο.... και τωρα δλδ ξυπνησα απ το αγχος μου! Αν ηταν κρυωμα δεν θα πονουσα; και δεν θα ηταν εστω καφε η σκουρο το αιμα; αχ συγνωμη για την περιγραφη και τον πανικο μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα και καλώς σας βρήκα!Έυχομαι πραγματικά όποια θέλει να γίνει μανούλα ή να ξάναγίνει μανούλα,να γίνει σύντομα!

Εγ'ω είαμι ήδη μανούλα ενός 9μηνών αγόραρου αλλά σκέφτομαι ήδη το επόμενο(που μπορεί ήδη να είναι στην κοιλίτσα μου).Πρίν λίγες μέρες είχα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο χωρίς να περιμένω περίοδο και μετά τίποτα!Αυτό που είχε ξανάσυμβεί άλλη μία φορά και τελικά ήμουν έγκυος!Έχει καμιά απο σας ανάλογη εμπειρία???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...