Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?


bettyboop

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, είχα μπει και παλιότερα στο frm γιατι χρειαζόμουν κάποιες απαντήσεις και πραγματικά είσασταν όλες εξυπηρετικότατες, anyway, στο θέμα μας: Η τελευταία περίοδός μου ήταν στις 24/12/2010 με κύκλο (σταθερο) 27-28 μέρες. Με τον αρραβωνιαστικό μου έχουμε πάντα ελεύθερες επαφές με την μέθοδο του "τραβίγματος " βέβαια (ξέρω ξέρω αυτή δεν είναι αντισύλληψη). από τις 9/1/11 έχω ιδιέταιρα πρησμένο στήθος, 6-7 έτυχε να ζαλίζομαι, έχω έντονη ναυτία η οποία κάποιες φορές οδηγεί σε εμμετους, και την προηγούμενη εβδομάδα είχα πολλά λευκά, κρεμώδη, άοσμα υγρά. Εχθές και σήμερα που περιμένω κανονικά περίοδο έχω πονους χαμηλά δεξιά και αριστερά κυρίως και κάποια καφε-μπεζ υγρα εμφανίστηκαν σήμερα. Sorry για την τεράστια ερώτηση μου η οποία μπορεί να είναι και λ ιγο μπερδεμένη, αλλά θα εκτιμούσα την βοήθεια σας. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μπετυ.....

γιατι δεν κανεις ενα τεστακι η μια χοριακη να δεις μηπως εισαι εγκυος;;;;;

θα περιμενουμε τα νεα σου......

ευχομαι τα καλυτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου σου ευχομαι οτι επιθυμεις να ειναι αλλα εαν δεν κανεις ενα τεστ ποτε δεν ξερεις σιγουρα. Εγω ειχα κανονικα ολα τα συμπτωματα για να μου ερθουν και τελικα δεν μου ηρθαν!!!

Βεβαια ολα τα συμπτωματα που περιγραφεις ειναι οτι εισαι.

Καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου bettyboop & welcome! Για σίγουρα αν είσαι έγκυος δεν ξερω γιατί κάποιες φορές και με τον πιο σταθερό κύκλο αν κρυωσεις μπορεί να καθυστερήσει 1-2 μερουλες και τα συμπτώματα που έχεις στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι σαν της περιόδου αλλά έτσι πως τα περιγράψεις σαν να είσαι μου φαίνεται . Οσο για τον τύπο "αντισυλληψης" που χρησιμοποιητε αν δεν υπήρχε και κάποιο "ατύχημα" δεν νομίζω να είναι τόσο αν και έχω ακούσει ότι έστω και έτσι κάποιες κοπέλες μεινανε έγκυες χωρίς να το καταλάβουν. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι αν δεν σου έρθει 7 μέρες από τότε που περιμενες κάνεις ένα τεστακι και σιγουρευεσαι...αν δεν μπορείς να περιμένεις μπορείς να κανείς χοριακη σ´ενα μικροβιολογικό και μαθαίνεις!!! Ελπίζω να σε βοηθησα και σου εύχομαι να έχεις ένα σπορακι στην κοιλιά σου!!! Περιμένω νέα σου... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgi79, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το τέστ πότε να το κάνω, γιατί έχω ακούσει ότι πολλές φορές βγάζουν λάθος αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου bettyboop & welcome! Για σίγουρα αν είσαι έγκυος δεν ξερω γιατί κάποιες φορές και με τον πιο σταθερό κύκλο αν κρυωσεις μπορεί να καθυστερήσει 1-2 μερουλες και τα συμπτώματα που έχεις στην αρχή της εγκυμοσύνης είναι σαν της περιόδου αλλά έτσι πως τα περιγράψεις σαν να είσαι μου φαίνεται . Οσο για τον τύπο "αντισυλληψης" που χρησιμοποιητε αν δεν υπήρχε και κάποιο "ατύχημα" δεν νομίζω να είναι τόσο αν και έχω ακούσει ότι έστω και έτσι κάποιες κοπέλες μεινανε έγκυες χωρίς να το καταλάβουν. Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι αν δεν σου έρθει 7 μέρες από τότε που περιμενες κάνεις ένα τεστακι και σιγουρευεσαι...αν δεν μπορείς να περιμένεις μπορείς να κανείς χοριακη σ´ενα μικροβιολογικό και μαθαίνεις!!! Ελπίζω να σε βοηθησα και σου εύχομαι να έχεις ένα σπορακι στην κοιλιά σου!!! Περιμένω νέα σου... :D:D:D

σε ευχαριστώ πολύ η αλήθεια είναι ότι δεν είναι κάτι που προσπαθούμε. Έχουμε σχεδιάσει τον γ΄γαμο μας για τον Σεπτέμβρη και μια πιθανή εγκυμοσύνη θα ανέτρεπε τα πάντα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι η ανατροπή αυτή θα ήταν άσχημη. Και να σας πω την αλήθεια από όταν συσχέτισα τα συμπτώματα παρόλο που στην αρχή πανικοβλήθηκα όσο το σκέφτομαι τόσο το θέλω. Την έχ ξαναπατήσει βέβαια έτσι και στο τέλος απογοητεύτηκα. Εν τω μεταξύ όλο νομίζω ότι μου ήρθε και τρέχω στην τουαλέτα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μπετυ.....

γιατι δεν κανεις ενα τεστακι η μια χοριακη να δεις μηπως εισαι εγκυος;;;;;

θα περιμενουμε τα νεα σου......

ευχομαι τα καλυτερα :)

γεια σου bourique1983 :D , έχεις δίκιο έχω ακούσει και εγώ ότι είναι η πιο αξιόπιστη μέθοδος, αλλά είπε να περιμένω λιγάκι. Τι πιθανότητες υπάρχουν όμως να γίνει σύλληψη από τα πρώτα υγρά. Ξέρω ότι περιέχουν σπέρματοζωάρια αλλά ακούω διάφορα, άλλοι λένε 0,01 % άλλοι λένε 40% :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρωτο μου παιδι ετσι εμεινα εγκυος....και πριν απο ενα μηνα ετσι εμεινα παλι εγκυος...ασχετα αν ειχε ατυχη καταληξη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο πρωτο μου παιδι ετσι εμεινα εγκυος....και πριν απο ενα μηνα ετσι εμεινα παλι εγκυος...ασχετα αν ειχε ατυχη καταληξη ;)

δλδ λες????????? και πόσο να περιμένω μέχρι το τέστ?

ΥΓ: λυπάμαι πολύ για την άσχημη κατάληξη που λες ότι είχες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγενε και παρε ενα τεστ. μπορεις να το κανεις και σημερα. Υπαρχουν τα τεστ Σελφ- clean που δειχουν 5 μερες μετε την συλληψη.

Αντε τρεχα σε καποιο εφημερευον........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό τον γάμο σας και ας είναι φουσκωμένη η κοιλίτσα χαχα.... πάντως από ότι ξέρω αν δεν θες να περιμένεις 7 μέρες για το τεστ κανε χοριακη γιατί το τεστ καμμια φορά βγαίνει ψευδώς αρνητικό νωρίτερα. Καταλαβαίνω την αγωνιά σου γιαυτό μην το αναβαλεις κανε ή το τεστ ή χοριακη για να χαλαρωσεις. Και εγω έχω ακούσει ότι τα πρώτα υγρά είναι ικανά γονιμοποίησης.. άντε μακάρι μακάρι!!

περιμένουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!Βettyboop θα συμφωνησω με τα υπολοιπα κοριτσακια...Τα συμπτωματα σου δειχνουν οτι εισαι αλλα για να σιγουρευτεις κανε μια β'χοριακη και πες μας τα νεα σου!Ευχομαι ο,τι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα θελω να ρωτησω το εξης εχω σταθερο κυκλο 26 ημερων αυτο το μηνα καταλαβα την ωορρηξια μου με τα διαφανα υγρα να ξεκινουν την 9 ημερα.....την 12 μερα του κυκλου 12/1 δηλαδη σηκωθηκα χαραματα για πιπι σορρυ κιολας και παρατηρω στο σκουπισμα ροζ αιμα με υγρα αλλα πολυ....τηλεφωνο στην γυναικολογο μου και με συμβουλευει να κοιταξω αν αυτο ηταν απο τα ουρα μου κανω καλλιεργεια και γενικη ουρων και οι εξετασεις ηταν καθαρες(ενημερωνω οτι εχω κανει προσφατα και εξετασεις κολπικου υγρου και τεστ παπ και ολα ειναι ενταξει)....την ιδια μερα το απογευμα ξαναεχω στο σκουπισμα καφε αιμα και μετα παλι απο λιγη ωρα βλεννες διαφανες μαζι με μια βλεννη με αιμα..ξαναπαιρνω την γυναικολογο μου μου λεει μην ανυσηχεις αν ξαναδεις κατι ελα να σε δω....απο εκεινη τη μερα ομως εως και σημερα δεν ξαναειχα κατι.... εκτος απο τρελη συχνοουρια.....τι μπορει να μου συμβαινει ντρεπομαι να ενχλησω και την γιατρο μου παλι....συγνωμη αν σας ζαλισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari kali mou oi xares nanai oles mazemenes!!!!!meta apo ena xrono kai 6mines prospa8eias kai se mena eftase to pelargos!!!!epitelousssssssssssssssssss kai na fantastite oti o dekevris htan o pio axgotikos minas gia epaggelmatika kai ta dika mou kai toy antra mou alla ta omorfa pragmata erxontai apo to pou8ena na fantaseite ekana 4 test gia na to pistepsw!!!meta xoriaki pou edikse 2151 monades kai etsi sigoureutika!!!!euxomai ta kalytera!!!!!kai gia to gamo vevaia!!!!!!!!!!

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα γινω και γω μανα!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!κοριτσια σ ολεσ σας καλη επιτυχια ενα μεγαλο φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ να σας κολλησω ολες και να τελειωσουν τα βασανα σας!!!!!!!!!!!!!!!φφφφφφφφφφφφφφφφ χιλιες φορες να νιωσετε το ιδιο με μενα !!!!!!!!σασ αγαπω! αγαπαω ολο τον κοσμο πια!!!!!!!!!!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΚΠΛΗΡΩΣΤΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΣΑΣ ΟΛΕΣ!!!!!ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟ voola σου ευχομαι να πανε ολα καλα και σε 9 μηνες να κρατησεις το μωρακι σου.

Μπετυμπο που εισαι; περιμενουμε τα νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια και από εμένα Βούλα! Εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη και ένα υγιαίστατο μωράκι! Μακάρι να σε ακολουθήσουμε όλες! Πόσο καιρό το προσπαθούσατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voola25 ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΜΑΤΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό τον γάμο σας και ας είναι φουσκωμένη η κοιλίτσα χαχα.... πάντως από ότι ξέρω αν δεν θες να περιμένεις 7 μέρες για το τεστ κανε χοριακη γιατί το τεστ καμμια φορά βγαίνει ψευδώς αρνητικό νωρίτερα. Καταλαβαίνω την αγωνιά σου γιαυτό μην το αναβαλεις κανε ή το τεστ ή χοριακη για να χαλαρωσεις. Και εγω έχω ακούσει ότι τα πρώτα υγρά είναι ικανά γονιμοποίησης.. άντε μακάρι μακάρι!!

περιμένουμε....

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες σας, μετα από 6 μέρες καθυστέρηση και 1 αρνητικό τέστ σήμερα το απόγευμα έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο :oops: Για να δούμε, ή μωράκι έχουμε ή πολυκυστικές, αυτά είναι τα πιθανότερα που μπορώ να σκεφτώ. Θα γράψω να σας πώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγενε και παρε ενα τεστ. μπορεις να το κανεις και σημερα. Υπαρχουν τα τεστ Σελφ- clean που δειχουν 5 μερες μετε την συλληψη.

Αντε τρεχα σε καποιο εφημερευον........

κοριτσια καλησπερα, συνχαρητηρια σε οσες τα καταφεραν και τις καλυτερες ευχες σε οσες προσπαθουν.Ποιο ειναι αυτο το τεστ Σελφ clear πως θα το ζητησω?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο forum, αλλά σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Πριν απο 6 μήνες είχα μια σύντομη - άτυχη εγκυμοσύνη. Αρχικά μια μικρή αποκόλληση στις 7 βδομάδες όπου ακολούθησα κατά γράμμα τις συμβουλές του γυναικολόγου μου με τη φαρμακευτική αγωγή και τη ξεκούραση. Στις 9 βδομάδες η καρδούλα του μικρού μου σταμάτησε να χτυπάει.. Παλλίνδρομη κύηση, αιτία άγνωστη.. Ένα μήνα μετά την απόξεση, έκανα κάποιες εξετάσεις (μεταξύ αυτών και της θρομβοφιλίας, παρόλο που δεν υπήρχε ανησυχία γι' αυτό) και ήταν όλες καθαρές. Τελευταία περίοδο είχα στις 9-16/06 ενώ ελεύθερες επαφές είχαμε απο 21-25/06. Στις 24 του μήνα είδα ελάχιστο αιματάκι (κι αυτό όταν σκουπίστηκα), ενώ μια βδομάδα αργότερα είδα πάλι λίγο κόκκινο αίμα και τις δυο επόμενες μέρες καφέ υπολλείματα. Περιμένω να αδιαθετήσω σε 3 μέρες και ήθελα να ρωτήσω αν κάποια απο εσάς γνωρίζει αν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Ελπίζω να μην σας κούρασα και περιμένω απάντηση σας. Σας ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...