Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?


bettyboop

Recommended Posts

εχω την ιδια απορια.ξερω να σου πω οτι συχνα υπαρχει το αιμα της εμφυτευσης..οταν δηλαδη εμφυτευεται το ωαριο στη μητρα.Σπανιο αλλα συμβαινει (η αιμοραγια).Γυρω στις 6 με 12 μερες μετα την ωορηξια ή συλληψη..στις 24 μπορει να ειχες αυτο το ελαχιστο λογω των επαφων σας κανενα τραυματισμο η την ωορηξια..το αλλο μετα απο μια βδομαδα θα μπορουσε να ειναι της εμφυτευσης..κανε τεστακι σε 4 μερες..και θα σου κανω παρεα κι εγω που δεν ειχα περιοδο απο τοτε που γεννησα..Εκανα ενα τεστακι οωρηξιας στις 25 και ηταν θετικο,ειχα επαφη στις 24 και λιγο αιματακι στις 1 του μηνα που με εβαλε σε σκεψεις.Οποτε γυρω στις 10 του μηνα θα κανω ενα τεστ να δω τι γινεται.Ευχομαι να εισαι εγκυος..κι εγω αν ειμαι καλοδεχουμενο..αν και δεν ειμαι πληρως ετοιμη αλλα αν θελει να ερθει οκ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω την ιδια απορια.ξερω να σου πω οτι συχνα υπαρχει το αιμα της εμφυτευσης..οταν δηλαδη εμφυτευεται το ωαριο στη μητρα.Σπανιο αλλα συμβαινει (η αιμοραγια).Γυρω στις 6 με 12 μερες μετα την ωορηξια ή συλληψη..στις 24 μπορει να ειχες αυτο το ελαχιστο λογω των επαφων σας κανενα τραυματισμο η την ωορηξια..το αλλο μετα απο μια βδομαδα θα μπορουσε να ειναι της εμφυτευσης..κανε τεστακι σε 4 μερες..και θα σου κανω παρεα κι εγω που δεν ειχα περιοδο απο τοτε που γεννησα..Εκανα ενα τεστακι οωρηξιας στις 25 και ηταν θετικο,ειχα επαφη στις 24 και λιγο αιματακι στις 1 του μηνα που με εβαλε σε σκεψεις.Οποτε γυρω στις 10 του μηνα θα κανω ενα τεστ να δω τι γινεται.Ευχομαι να εισαι εγκυος..κι εγω αν ειμαι καλοδεχουμενο..αν και δεν ειμαι πληρως ετοιμη αλλα αν θελει να ερθει οκ!:)

cuando μου σ' ευχαριστώ για την απάντηση και την υποστήριξη.. Συμπάσχουμε!! Να χαίρεσαι το μωράκι σου κι εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες.. θα σ' ενημερώσω τις επόμενες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα τη περιμένω!! Δεν έκανα τεστ, λεω να περιμένω μέχρι Τετάρτη.. Το στήθος πρησμένο, η κοιλιά μου με ψιλοενοχλεί και κάτι τσιμπηματάκια στη μέση (δεν τα συνηθίζω βέβαια όταν περιμένω να αδιαθετήσω)..όλα αυτά βέβαια είναι και συμπτώματα περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα ένα τεστακι.. Αρνητικό περίεργα του κύκλου μου θα ναι λογικα.. Εύχομαι σε σένα καλή επιτυχια

ορμονικό θα είναι, αλλά πάρε ενα τηλ τον γυναικολόγο σου κι ενημέρωσέ τον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε μαλλον θα δω ..θα παω να με δει..θα κανεις αυριο εσυ;καλη επιτυχια

έτσι λεω να το κάνω αύριο ή πέμπτη.. καλη επιτυχία και σε σένα.

post-12053-13873940409955_thumb.jpg

post-12053-13873940410021_thumb.jpg

post-12053-13873940410078_thumb.jpg

post-12053-13873940410138_thumb.jpg

post-12053-13873940410197_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας! Εγώ με τον αγαπημένο μου (φρεσκοπαντρεμένοι εβδομάδων) είπατε να απελευθερώσουμε τις επαφές μας μήπως και έρθει παιδάκι...

Ο κύκλος μου είναι στις 28-30 ημέρες και τελευταία φορά αδιαθέτησα στις 27/6.... Σήμερα μετράω 32 μέρες, δεν έχω κάποιο σύμπτωμα πέρα από το μέγεθος του στήθους το οποίο είναι έτοιμο να αποδράσει από το σουτιέν μου.

Πότε θα είναι εγκυρο ένα τεστ εγκυμοσύνης? έλεγα να περιμένω ως την Πέμπτη, μήπως και λόγω ζέστης και θάλασσας έχω μία απλή καθυστέρηση! Τι λέτε εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα...εγω θα σου προτηνα να κανεις χοροιακη...σιγουρα αποτελεσματα 100 % σου ευχομαι να ειναι παιδακι και οχι λογο ζεστης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα το πρωί και βγήκε ΚΑΡΑ-θετικό... :D είμαι πολύ χαρούμενη και ευτυχισμένη! Έχω ένα προβληματάκι - είχα μία πολύ καλή γυναικολόγο στο Μητέρα και καλή μου φίλη, αλλά πέρυσι έφυγε αν και 37 από καρδιά και δεν έχω γιατρό γυναικολόγο. Αλλά θα το βάλω μπρος άμεσα γιατί τώρα ο Αύγουστος είναι ο μήνας των διακοπών! Νιώθω πολύ τυχερή! :cheer:[smilie=binkybaby.g:

Επίσης γνωρίζετε για να αποφύγω τον έλεγχο από το μηχάνημα στο αεροδρόμιο αν χρειάζομαι χαρτί γιατρού? Γτ έχει προκύψει ένα ταξίδι express. Μπορώ να πάω σε μικροβιολόγο για τη βεβαίωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακι μου, με το καλο να ερθει το μωρακι σασ, χθεσ μου απαντησεσ στο θεμα που ανοιξα και σημερα εισαι εγκυοσ ελπιζω αυτο να ειναι σημαδι οτι γρηγορα θα ειμαι και εγω. στειλε μου την θετικη σου ενεργεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eννοείται ότι σου στέλνω κάθε θετική ενέργεια να αποκτήσετε ένα γερό μωράκι. και σύντομα ώστε να συγχρονιστούμε και να ανταλάσσουμε τα νέα μας! Απόλαυσε την αγάπη του άντρα σου και χαλάρωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΗΡΘΑΜΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΠΡΟΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ.. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΣΕ ΕΠΑΦΗ; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ; ΗΡΘΑΜΕ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΠΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕς ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ.. ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTYTHEO καλησπερα!!! αν και εγω ειμαι καινουρια στο φορουμ σχετικα με το ερωτημα σου κατ αρχας να σε ρωτησω αν εισαι σιγουρη για το ποτε ειχες ωορηξια?εκανες καποιο απο τα τεστ της αγορας η το παρακολουθεις κ με συμ βουλες γιατρου??? σε εμενα παντως ο γιατρος εκανε υπερηχα και ειδαμε την ωορηξια και μου ειπε οτι σε εκεινες τις 4 μερες θελει τουλαχιστον 2 επαφες για να ειναι και δυνατο το σπερμα ετσι ωστε οταν πεσει το ωαριο να το τσακωσει!!!!μια καλη μου φιλη βεβαια και τα δυο τα μωρακια τα επιασε στην τελευταια μερα περιοδου!!!!!!!!!! σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις το αποτελεσμα που επιθυμεις και να μην το βαλεις κατω ακομα και αν δεν το εχεις!!! ποτε περιμενεις περιοδο?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα ειμαι καινουργια στο forum, περιμενω περιοδο στις 5-7 σεπτεμβριου και εχει εδω και μια εωδομαδα που το στηθος μου ειναι πρισμενο και το ποιο ενοχλητικο ( που αν ειναι σημάδι καθε αλλο παρα ενοχλητικο δεν θα ειναι ) ειναι το τσουξιμο στις θηλες ειναι και το μοναδικο συμπτωμα αλλες φορες που περιμενα περιοδο 1,5 εβδομαδα πριν την περιοδο αρχιζαν οι πονοι περιοδου και τωρα απο πονους τιποτα μονο αυτο το πρισμενο στηθος και το τσουκσιμο στις θηλες. λετε να ειμαι μανουλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!ειμαι καινουρια στην παρέα!εδω και 4μηνες που σταμάτησα τα αντισυλληπτικά λόγω ελαφριάς μορφής πολυκυστικων προσπαθούμε για μωρακι..τελευταία περίοδος ήταν 29/7 και εχω 4 μερες καθυστέρηση..επειδη τους 2 προηγούμενους μήνες ο κύκλος μου ήταν 30 ημερών αλλα δεν ξερω αν όντως σταθεροποιηθηκε μετα τα αντισυλληπτικά ..κάνω υπομονη και δεν κάνω τεστ ακόμα ..την τελευταία φορά που πήγα στον γυναικολογο μου είπε να περιμένω 20 μερες για να κάνω τεστ..λόγω πιθανότητας μη σταθερού κύκλου..ευχομαι να μην φταίει ο κύκλος μου αυτή τη φορά ...καλη επιτυχία σε όλες να ζήσουν το θαύμα της ζωής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anny μου ευχομαι ολόψυχα να μην είναι σημάδια περιόδου ..απλά λόγω των διαφορετικών συμπτωμάτων που είχα κατα καιρούς λόγω περιόδου δεν εκπλησσομαι απο την εμφάνιση καινουριων...δεν ξερω γιατί συμβαίνει αυτό τουλάχιστον σε μένα..για κάποια χρονια με πονουσε η μέση...μετα το κεφάλι ..μετα πρηζοταν το στήθος μου..μετα πονουσε πιο πολυ η κοιλιά μου..δεν βγάζω άκρη ειλικρινά με τα συμπτωματα..εχε στο νου σου οτι μπορεί απλά να εκφράζεται διαφορετικά το σώμα σου...αλλα φυσικά αν έχεις κ καθυστέρηση δεν αποκλείεται εγκυμοσύνη!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

geia sas eimai kenouria sto forum. tha eithela na sas rotiso kati mipws k skerete na m peite ti na kanw.sths 10 augoustou eixa periodo k m teliose sths 14.sths 24 eixa erotiki epafafh eme to agori mou omws den teliose mesa m travixtike.twra exo mia merakathisterisi kserw den einai poli giana anisixo exo omws k kapoia ponakia sthn kilia deksia..k ponous sthn mesh.lete na kano kana test?h na perimeno k allo?euxaristw..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Σωτηρία!!! Πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο να είσαι έγκυος!! Άλλωστε ακόμα έχεις μόνο μία μέρα καθυστέρηση και ίσως οφείλεται στην αλλαγή του καιρού και στα μπάνια που έκανες το καλοκαίρι!! Αν συνεχίσεις να έχεις καθυστέρηση για πάνω από πέντε μέρες (που το αποκλείω) τότε πήγαινε σε έναν μικροβιολόγο και κάνε μία β χοριακή. Είναι πιο έγκυρη απτα τεστ και λίγο πιο οικονομική. Αν θέλεις πολύ ένα παιδάκι σου εύχομαι να έρθει σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κοριτσια!Να σας πω ενα συγνωμη για το μεγαααλο μου κειμενο.... Ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε. Προσπαθουμε με τον καλο μου καιρο, ομως αυτον τον μηνα εφυγα για μια δουλεια πριν τις γονιμες μερες...Ετυχε λοιπον η τελευταια μας επαφη να ηταν την 5 η μερα του κυκλου (μολις ειχε τελειωσει η περιοδος). Εχουν συμβει ομως περιεργα για εμενα πραγματα .(Μεχρι τωρα ποτε δεν ενθουσιαζομουν ουτε ειχα ποτε καποιο περιεργο συμπτωμα, το εχουμε παρει πολυ χαλαρα ακριβως επειδη ξερουμε οτι το αγχος εχει τελικα αντιθετα αποτελεσματα.) Αρχικα ο κυκλος μ ειναι το λιγοτερο 28 το περισσοτερο 32 μερες. Περιπου στην 13η μερα του κυκλου μου αρχισα να εχω συμπτωματα π εχω συνηθως 3 μερες πριν την περιοδο οπως, πονακια-κραμπες χαμηλα, σπυρακια στο προσωπο κτλπ δεν εδωσα σημασια γιατι θεωρησα πως ισως ηταν η ωορηξια μου, ομως ειμαι στην 21η μερα του κυκλου και τα πονακια ειναι καθημερινα εχω και δεκατα (αν και αυτο συμβαινει απ οτι ξερω πριν την περιοδο) δεν ξερω αν μετραει αλλα εχω και υγρα κολλωδη αοσμα (πραγμα π επισης ισως ειναι φυσιολογικο αν και δεν μ συμβαινει) Φυσικα δεν μετραω τις ανακατοσουρες γιατι γενικα το στομαχι μ υποφερει οποτε ισως ειναι ασχετο. Πιστευετε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος;; Μου φαινεται πολυ δυσκολο αλλα απ την αλλη δεν μου εχει τυχει ποτε να εχω αυτα τα συμπτωματα 15 μερες πριν την περιοδο. Ευχαριστω οπως και να χει. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera katrinaki...me to kalooo na sou rthei ena sporaki pou epithumeis parte ena fusimataki apo mena gia to kalooooo fffooooooouuuuuu

egw tha sou pw pws ola einai sxetika ton 1o mou gio ton epiasa thn 18h mera me 29 merres kuklo kai twra sto deutero emeina kateuthian meta thn periodo egkuos giati o kuklos mou ekeino ton mhna htan 20merres pou shmainei oti eixan allaksei oi gonimes..twra ti na sou pw ola einai pithana alla an dn paris na testaki den tha sigoureuteis..primene loipon liges merres k kane ena test

sou euxomai oti kalutero k perimnw nea sou

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...