Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του βυζονυχτίου νο 30! για πολλά σποράκια!!!!!!!


Recommended Posts

καλα αυτο οτι το δευτερο ερχεται πιο νωρις απο το πρωτο δεν ειναι στανταρ...

εμενα ο ταλιμπαν γεννηθηκε στην 37 βδομαδα και ο ιασονας στην 38 με προκληση βεβαια με την διαστολη που πηγα θα ειχα γεννησει η την ιδια μερα η την επομενη..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εεεε, Γωγώ συγνώμη το έχασα υτο μου φαινεται.. βεβαρημένο ιστορικό???? :?::?::roll:

Το δικό μου ιστορικό είναι το βεβαρημένο βρε τρελοκόριτσο!

:lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο του είπα να με βάλει με πρόκληση για να είναι αυτός εδώ... :oops::oops::oops::oops::oops:

Αλλά επέμενε πως πρέπει να το αφήσουμε να έρθει μόνο του...Φαντάζομαι ότι καλοί θα είναι οι αντικαταστάτες, απλώς δε θα τους ξέρω.... :?:?:?

Το Ρωσόλυμο τον ξέρεις εσύ;;;;;; :roll::roll::roll: Έχεις ακούσει κάτι;;;;

για τον υπερηχο απαντησα οχι για την προκληση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικό μου ιστορικό είναι το βεβαρημένο βρε τρελοκόριτσο!

:lol::lol:

Ααααααααααααααααααα!!![smilie=icon_scratch.gif] [smilie=icon_scratch.gif] [smilie=icon_salut.gif] [smilie=icon_salut.gif] [smilie=icon_salut.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Καλορίζικο το νέο τρενάκι!!!!

Γωγώ να τον πάρεις!!! Είναι πολύ ειλικρινής και σωστός. Έχει δίκιο σαυτά που λέει. Βλέπε εμένα... Γέννησα στις 41+4 και γλύτωσα στο παρατσακ την πρόκληση. Δεν είναι όλα τα μωρά έτοιμα να γεννηθούν στις 40 εβδομάδες. Το κατάλαβες και με την Ιωάννα. Να σου πω και κάτι άλλο. Μαυτά που γράφεις τώρα για την Ιωάννα νομίω οτι ήοσυν τυχερή τελικά που γέννησες φυσιολογικά...

Όσο για το Ροσόλυμο που λες και γω έχω ακούσει τα καλύτερα από μια γνωστή μου που την ξεγέννησε.

Σισσιώ να ανεβαίνουμε!!!!!!!! Δε θέλω τέτοια....

Χρύσα επίσης!!!!

Αναστασία με κατέστρεψες. Έφαγα και το υπόλοιπο τσουρέκι σήμερα! Θέλω συνταγή!!! Και ο Δ ξετρελλάθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειτε να τον παρεις καλε!!!!! Απ οτι εγραψες ειναι σουπερ!!! Πως τον λενε? Και να σου πω οτι φυσικα κανουν υπερηχους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλε ρΙΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΣΟΥ! 12/12 γεννησες? Ωραια ημερομηνια!!!

Πηγα λιγο να ξαπλωσω κι αυτος ο Παναγιωτης ροχαλιζει σαν τρενο!! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!! ανεβηκα κ εγω στο τρενακι!!

μαριαιωαννα κ αργυρουλα περαστικα σας ρεσυ!!!

χρυσα δε διανοουμαι να μην εχετε στην εταιρεια σας μαυρη ζαχαρη!! :lol::lol:

ο τολης τον καφε του μονο με μαυη ζαχαρη τον θελει! :mrgreen:

καρολινακιι τι κανετε? τι λεει η παπενια??

αντε αντε να εχουμε συντομα ενα μικρο φασολακι!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

για το αυγο που ειπατε ουτε ο αναστασης το θελει.. μονο αν κανω καμια σαλατα κ βαλω μεσα κανενα βρασμενο αυγο το τρωει με λιγη ντοματουλα! αυγοφετα μονο ο τολης ο παμφαγος τρωει!!

ερη μου κ εγω λεω να κανω την κοτοπιτα σου! ειναι ευκολη?

γωγουλα κ εμενα μαρεσε ο γιατρος!! κ σε ενημερωσε για το οτι θα λειπει να μην ερθεις προ εκπληξεως

αλλα γενικα οταν ρωταω για λεφτα κ μου λεει ο αλλος θα τα βρουμε μου φαινεται καπως..

τι σημαινει θα τα βρουμε?? πως θα τα βρουμε?

εκσταση παλι σε ειδα στον υπνο μου!!! αλλα δε σας λεω τι γιατι ειρωνευεστε την ψυχολογικη μου κατασταση! :lol::lol: ααα κοπελια εγω δε θελω τσουρεκακια... κανω διαιτα!!

σημερα εκανα 3 ολοκληρες ωρες μαθηματικα!! :shock::shock:

δεν καταλαβαιναν τα σκασμενα!!! μαλλιασε η γλωσσα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανουλίτσες! :D

Καλορίζικο το νέο τρενάκι!

Τι μου κάνετε; Το προηγούμενο τρενάκι το έχασα εντελώς. Είμαστε χάλια και η μικρή κι εγώ. 40 έφτασε η μικρή, 39,3 εγώ! :? 4η μέρα η μικρή, 3η εγώ. Δε μας βλέπω να τη γλυτώνουμε την αντιβίωση. Συνάχι και βήχας πάνε σύννεφο... Αυτά τα ωραία μας!

Γωγούλα, κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται ο γιατρός. Θα ξενέρωνα βέβαια να γεννήσω μ' έναν άγνωστο τελικά, αλλά αν είσαι σε καλά χέρια, θα φροντίσει και οι αντικαταστάτες να είναι της εμπιστοσύνης του. Άσε που παίζει να γεννήσεις νωρίτερα απ' τις 20, άσε που τελικά όντως την περ/ρη δουλειά την κάνουν οι μαίες!

Σχετικά με τον υπέρηχο, ούτε εγώ κάνω κάθε μήνα κι ας έχει στο ιατρείο του ο γιατρός μου. Μόνο τους βασικούς και ενδιαμέσως, ακούμε μόνο καρδούλα! ;)

Δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω άλλα, συγγνώμη. Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τον υπερηχο απαντησα οχι για την προκληση

Πλάκα κάνεις μωρή.....Στην Ιωάννα και τώρα σε κάθε επίσκεψη έκανα υπέρηχο...Έτσι δε γίνεται;;;;; :?:?:?:?:? Δεν κάνεις πάντα υπέρηχο;;;;Εγώ έτσι ξέρω....

Νατασούλα μου ήταν πολύ ειλικρινής...Κι εγώ γι'αυτό τον συμπάθησα....

Βασικά τον προηγούμενο γιατρό τον είχα ΘΕΟ γιατί ήταν ο μόνος που μου βρήκε το πρόβλημα με την περίοδο και την ινσουλίνη και έχει βρει και πολύ σοβαρό πρόβλημα φίλης μου που δεν της το έβρισκε κανείς.... :?:?:?:?

Και γενικά είναι υπέρ του φυσιολογικού...όχι του εντελώς φυσιολογικού, αλλά του φτ....Πάντως, στην Ιωάννα μου βγήκαν τα μάτια έξω για να τη βγάλω... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Και αν και του ζήτησα καισαρική σε κάποια φάση κατά τη διάρκεια του τοκετού γιατί δεν άντεχα, δε με έβαλε.... :?:?:?:?:?:?

Καλέ δε σας είπα το άλλο.....Μου είπε ο Καπελλάκης χθες ότι από τον 7ο και μετά τέρμα το σεξ.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Στον 9ο πάλι.... :shock::shock::shock::shock:

Και είπα στο Γιωργάκη μου ότι στον 9ο προκειμένου να γεννήσω και νωρίτερα, να ξεσκιστούμε...... :oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol: Καλά όχι ότι από τώρα θα αντέξουμε να μην κάνουμε τίποτα, αλλά τέλοσπαντων.... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειτε να τον παρεις καλε!!!!! Απ οτι εγραψες ειναι σουπερ!!! Πως τον λενε? Και να σου πω οτι φυσικα κανουν υπερηχους!!!!

Αννούλα Καπελλάκης λέγεται....Κι εσύ στο Έλενα γέννησες;;;; :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα για καποιο συγκεκριμενο λογο σου ειπε οχι στο σεξ??

γιατι ξερω πως αν υπαρχει κατι το απαγορευουν οι γιατροι!!

χρυσα εσυ στον παπανικολαου που πας πας στο ιατρειο του ετσι?

η καρτελα που λες ειναι αυτη του νοσοκομειου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Αναστασι τέτοια τρελή επιτυχία και μια φωτο δεν έβγαλες???

Με ξέχασες why??? :(

Να σου πω την αληθεια χακερομαγειρισα μου?Σε σκεφτηκα αλλα...

Τα προηγουμενα φουσκωσαν τοσο πολυ που

δεν ειχαν ωραιο τσουρεκενιο σχημα! :P:P

Αυτα ειναι καλυτερα οπτικα!Αν θες(κ οταν βρω χρονο ) θα σου γραψω-στειλω συνταγη φωτο..

Νατασακι να την δεις απο το Ερη-κομπλογκ!!!

Νομιζω απο το συνταγες παρεας την εχω παρει αλλα οπως παντα με δικες μου παραλλαγες...

Μα τι κακο ειναι αυτο να μην μ'αρεσει να ακολουθω κατα γραμμα μια συνταγη?

Το παθαινετε κ εσεις?Ακομα κ σε δοκιμασμενες για χρονια συνταγες μου παντα θα αλλαξω κατιτις!

Μαλλον ειναι θεμα χαρακτηρα!Στραβοξυλο κ αχωνευτη!χαχαχα(γκουχου γκουχου)

Μαιμουδακι μου θα τα κρυψω αυριο τα τσουρεκια!Μη χαλασεις τη διαιτα!

Δημητρουλα μου περαστικα...Τι θα γινει ρε συ?δεν εχετε σηκωσει κεφαλι :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε μιτσακι τι να πω... κολοιωσεις!!!!

περαστικα σας κ γρηγορα!! η κοιλιτσα τι κανει?

αα κ εγω παντα κατι θα αλλαξω!! θελω να αφησω το στιγμα μου να κανω κατι διαφορετικο! :mrgreen:

ναι μωρε κρυψτα... κριμα δεν ειμαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασι οχι φωτο ειχα βαλει στο τρενακη αλλα τις διεγραψα..

να θυμηθω να βαλλω στο φεισ να τις δεις..

Οχι δενειναι στανταρ οτι επιβαλλετε καισαρικη...

ο γιατρος ειπε οτι αυτη ειναι η ποψη του για μια ασφαλεστερη γεννα για μωρο κυριως και για μενα..

και επειδη αυτη ειανι η δικη του αποψη, εγω θα δω αλλους 2 και αναλογα θα πραξω.

Λοιπον..η Ιστορια τοου Τζεφ δεν εχει κατι ιδιαιτερο..

Ολα πηγαιναν καλα και αψογα 9 μηνες ειμασταν μια χαρα...χωρις κανενα απολυτως προβλημα...οι εμετοι μεχρι και την τελευτια μερα δεν αποτελουσαν προβλημα για τον γιατρο μου...

καποια στιγμη ειχαμε κανει υπερυχο ντοπλερ και μου ειπε πως ετσι οπως το βλεπει το μωρο ειναι τιλιγμενο και πρεπει να ειναι και αρκετα γιατι δεν εχει κατευει ακομα..και παλη επισης ειπε πως αυτο δεν ειανι προβλημα γιατι η συντριπτικη πλειοψυφια των μωρων ειναι τυλιγμενα με τον λωρο και μετα ξετυληγονται...

αισιως φτασαμε στις 38,5 ευδομαδες οποτε πηγαινα μερα παρα μερα για καρδιοτοκογραφημε με οδιγιες του γιατρου αμα δε νιοθω τις κινησεις του παιδιου για καποιο διαστημα να τον παρω τηλεφωνο...εβαζα κανονικα το ντακταριν υποθετα κλπ κλπ- ειχα μια κολπιτιδα πριν καποιο διαστημα και ο γιατρος ειπε πως ειναι προληπτικα για να καθαρισει ο κολπος για τον τοκετο)

Δευτερα 25 πηγα παλη γεννεσης για καρδιοτοκογραφημε οπου περιμενα αρκετη ωρα γιατι ειχε τοκετο πριν με εβαλαν στον τοκογραφο και η νοσοκομα 5 λεπτα μετα φωναξ τον γιατρο..εκεινος αφου ακουσε αρκετη ωρα ειπε πως οι παλμοι του μωρου αρχησαν να πεφτουν και δεν το ρισκαρει..αυριο 7 η ωρα να εισαι εδω θα κανουμε καισαρικη...

τωτε δε μου ειπε τιποτα και δεν ηξερα τιποτα..

ημουν χαλαρη σχετικα και ανετη αν και απογοητευτηκα πολυ, τεσπα...

οτι εγινε εγινε..

στο τραπεζι του χειρουργιου με το που μου κανανε επισκληριδιο επαθα κριση πανικου, μου βαλανε οξυγονο και μου εκανα μεθη και εχασα τα παντα..εκει ειναι που επαθα και το ψυχολογικο ακουγα το μωρο μου να κλαει με μια φωνη απο το υπερπεραν..ειδα μεσα σε ομιχλη να το κρατανε αναποδα και να το βαζουν στο πυρεξακι, τον γιατρο να με φιλαει και να λεει πως ολα ειναι τελεια και πως ηταν ενας κουκλος αλλα θα μπει θερμοκοιτηδα για λιγο να σταθεροποιηθει η αναπνοη του...

και τωτε αρχησα να κλαιω..

εκλαιγα ολη την ωρα...στην αιθουσα ανανυψης μεχρι να με πανε στον θαλαμο..εκει ξαναξερασα..ειχα ξερασει και το πρωη πριν παω στην κλινικη..και ολοι γυρω μου ηταν χαρουμενοι εγω εκλαιγα..

μετα ρωτουσα τον αντρα μου αν του εδειξαν το παιδι και αν θυμαται πως ηταν..

η καισαρικη εγινε στις 10 το πρωι και εγω ειδα το μωρο μου στις 4..μου τον φερανε και δεν ξαναμπηκε θερμοκοιτηδα...

ε μετα ηρθε η χαριστικη βολη..την ημερ απου ηταν να βγουμε εγινε αυτο με την ωτιτιδα..οποτε μειναμε αλλες 2 μερες ο μικρος στη ΜΕΝΝ..εγω σαν τρελη να τρεχω ολη την ωρα να τον θηλαζω..να παιρνει ενδοφλεβια αντιβιωση..να τον βλεπω ετσι χλωμο και μονο και να κλαιω παλη...εκεινες τις 2 μερες ερηξα το κλαμα της ζωης μου..παρακαλαγα θεους παναγιες αγιους και οσιους να μου δωσουν το μωρο μου και να παω σπιτι μου..

εννωειται πως 2 μερες δεν εφαγα τιποτα....

με τα πολλα παρακαλια μας αφισαν να παμε σπιτι και ο Χριστοφορος εκανε αλλες 7 ημερες ενεσιμη αντιβιωση..

αφιστε τα...

τωρα τα θυμηθηκα παλη και εγινα χαλια...

γι'αυτο σας λεω...

θελλω να γεννησω..να το ζησω..να βαλουν πανω μου το μωρο μου, να το ακουσω να κλαει, να το παρω αγκαλια και να το θηλασω αμεσως..δεν μπορει να μου το κανει αυτο ο Θεος και αλλη φορα

Λενακη στο ιατρειο παω...εχει καρτελα δικη του...στην οποια γραφει το ιστορικο και τις εξετασεις το βαρος και την πιεση καθε φορα που παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα Καπελλάκης λέγεται....Κι εσύ στο Έλενα γέννησες;;;; :roll::roll:

ιασω :evil::evil: η κουμπαρα μου γεννησε εκει και το ζησα απο πολυ κοντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασάκι μου δε χάνω τις ελπίδες μου, αλλά προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη, γιατί αν το πιστέψω και τελικά δε με αναλάβει κανείς, θα στεναχωρηθώ πάαααααρα πολύ και θα είμαι και έγκυος και δε θα κάνει στην κατασταση μου!!! :lol::lol::lol:

Πραγματικά όμως το θέλω πολύ... :cry::cry::-ss:-ss:ympray::ympray::ympray:

Ρε Χυσάκι τι περάσατε και σεις...! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πολύ γέλιο αν παρακολουθήσετε η κάθε μια απαντά και διαφορετικά!!! άλλα λόγι ανα αγαπιόμαστε δλδ!!!

Ο Λ. πάλι ανεβάζει πυρετό, ο άντρας μου επιμένει για τον γιατρό, αλλά αφού πέφτει με το σιροπάκι εγώ λέω να δούμε πώς θα πάει και σήμερα και αύριο βλέπουμε!!! άλλωστε είναι η πρώτη μέρα πυρετού!!!! :?

πάω να φτιάξω καμμιά σουπίτσα με κρεατάκι μήπως και φάει, δεν το νομίζω αλλά .....

θα διαβάσω μετά την ιστορία του Τζεφ!!!, που θα έχω και χρόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τι κακο ειναι αυτο να μην μ'αρεσει να ακολουθω κατα γραμμα μια συνταγη?

Το παθαινετε κ εσεις?Ακομα κ σε δοκιμασμενες για χρονια συνταγες μου παντα θα αλλαξω κατιτις!

Μαλλον ειναι θεμα χαρακτηρα!Στραβοξυλο κ αχωνευτη!χαχαχα(γκουχου γκουχου)

Εννοείται!! Ποσο μοιάζουμε στην νοοτροπία..! Να μοιάζαμε και στα κιλά θα ήμουν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στον κόσμο! Σ'ευχαριστώ Αναστασι μου! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Λ. πάλι ανεβάζει πυρετό, ο άντρας μου επιμένει για τον γιατρό, αλλά αφού πέφτει με το σιροπάκι εγώ λέω να δούμε πώς θα πάει και σήμερα και αύριο βλέπουμε!!! άλλωστε είναι η πρώτη μέρα πυρετού!!!! :?

Και εγώ έτσι νομίζω Αργυρώ αλλα πόσο πυρετό κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Χρυσουλα μου!

Το βιωσες ασχημα αλλα...αν οντως υπηρχε θεματακι..?

Δεν ειναι ολες οι καισαρικες ετσι καλη μου...

Θελω να πω οτι κ παλι να καταληξεις σε καισαρικη πιθανον να το ζησεις

εντελως διαφορετικα!Να εισαι ψυχραιμη,να δεις το μωρο σου νηφαλια κ μετα ολα καλα!

Η συμπεθερα μου γεννησε(με καισαρικη) κ μετα απο 1 αωρα που την τηλ ηταν

μεσα στην τρελλη χαρα!Δεν καταλαβε τιποτα!

Σισσιω στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!! :)

Ερη :lol::lol: σε λιγες βδ θα μοιαζουμε κ στα κιλα!!!

Κανουμε κ οι 2 προσπαθεια!!!εγω πανω εσυ κατω!! :lol:

Σαν γουρουνα τρωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...