Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρές του βυζονυχτίου νο 30! για πολλά σποράκια!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασια εγω τ ο εγραψα..οτι πολλα παιδια δεν τρωνε ταχινι...

καλα εμενα το σπανακορυζο το λατρευει..και τις φακιες και τα φασολακια

με το κρεας εχουμε θεμα..

τωρα τελευται ατο κρεας το το δινω χωρια..

το κανω κομματακαι μικρα μικρ ακαι το τρωει ξεχωριστα απο το φαγητο του

Σισσιω μου να σου βγαλω αντικλειδη καλεεεε

να το ανοιξω αμα θες ..

που να ξερω το ερμο οτι γραφετε...

τα κλειδονω γρηγορα γιατι αλλες βλεπουν μονο τις δημοσιευσεις τους και δεν θα δουν το νεο θεματακι..

μα και εσυ τι γκαντεμω βρε παιδι μου!!!

σορυ!!!

Τι ηθελα να πω...

ξεχασα..αμαν πια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγουλα μια χαρα ειναι.....εγω θα εμενα σε αυτον......

να σκεφτεσαι μονο οτι ολα θα πανε καλα...ενταξει;;;;

τα φιλια μου στη κοιλιτσα σου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης έχω να προσθέσω οτι γλυκιά αυγόφετα δεν έχω φάει ποτέ!!!

Στο αβγό βάζω αλατακι πιεράκι βουτάω το ψωμί και είναι ολ δε μάνεϊ!! :@):@):@)

Γωγώ για τον Ρωσόλυμο λέγονται τα καλύτερα!

Κάνει και Φ.Τ.Μ.Κ.Τ. Και γω σ'αυτόν θα πάω πρώτα όταν μείνω έγκυος να ρωτήσω τί παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την Εσείς τι λέτε;;;;Τι θα κάνατε στη θέση μου;;;;;; :roll::roll::roll::roll:

εγώ θα πήγαινα σε αυτόν!....εγώ την 2η φορά γέννησα με μία γιατρό που νομίζω ότι ήταν ειδικευόμενη!!! γιατί ήταν βράδυ, επομένως ήταν εφημερία.......την 1η γέννησα με τον διευθυντή(επειδή το καλύπτει η ασφάλειά μου) και ήταν μεσημέρι....διαφορά δεν είδα!!!! :roll::roll::roll::roll: , σημαντικό είναι η μαία να είναι καλή!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ πάρτον!!!

Πιστεύω ότι μέχρι τις 20/4 θα έχεις γεννήσει

Αν όχι πάλι όπως είπες οι μαίες τα κάνουν σχεδόν όλα οπότε... ;)

Εγκυμοσύνη με ιδιαιτερότητες δεν έχεις οπότε.. ;)

Με τα δωμάτια ενθουσιαστήκατε ;)

Είναι φιλικό προς το θηλασμό ;)

Τι άλλο θέλεις??

Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα

Τώρα για τον υπέρηχο έπρεπε να ρωτήσεις και τον ίδιο τι κάνουν :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης έχω να προσθέσω οτι γλυκιά αυγόφετα δεν έχω φάει ποτέ!!!

Στο αβγό βάζω αλατακι πιεράκι βουτάω το ψωμί και είναι ολ δε μάνεϊ!! :@):@):@)

και εγώ επίσης μμμμμμμμμμμμμμμ αυγουλάκι με αλατάκι και πιπεράκι =p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~ , είμαι πολύ αυγουλού τι να κάνουμε? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω εγω με αυτα που ειπες τον συμπαθησα τον γιατρο!!!

και ο δικςο μου δεν ειναι τον υπερυχων να ξερεις..

που ειπε πως συνολικα ειναι απαραιτητοι 4-5 υπερυχοι ολοι και ολοι σ εμια φυσιολογικη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα..

να φανταστεις εγω εχω κανει μεχρι στιγμης 2...και ο πρωτος αν θυμαστε καλα ηταν ουτε πενταλεπτος..ο δευτερος ηταν η αυχενικη..

και στην καρτελα εχει θεση για 5 υπερυχους...

κοιτα εσυ ξερεις τι θα κανεις...

εφοσον ολα πανε καλα..εγω θα προχωρουσα..αφενως λενε οτι στο δευτερο γεννας πιο γρηγορα και ...

οσο γι'αυτα που σου ειπε για προκληση και 40 ευδομαδες τα ιδια ακριβως μου ειχε πει και εμενα...

οποτε αναλογα πραξε..εσυ αποφασιζεις και μονο εσυ!!

Μαρακι δεν ειναι οτι δεν θελλω..δε μας εδειξε καλε..

δεν ηθελε το σκατουλι..

δεν πειραζει..θα μαθω αλλη φορα δε σκαω

Οταν θα στεγνωσουν τα πλυντηρια σου...δεν ερχεσαι να τα σηδερωσεις μαζι με τα δικα μου..διαθετω καλη σηδεροστρα και σουπερ σιδερο..χρονο ομως μηδεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φιλικό προς το θηλασμό ;)

φιλικό προς το περιβάλλον? !!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και μένα ο πρώτος γυναικολόγος που είχα (62 ετών) δεν μου έκανε πάντα υπέρηχο και μια μέρα άκουσε την καρδιά με ένα χωνί!!! το έβαλε στην κοιλιά και την άκουσε!!!! :?

οι παλιοί είναι αλλιώς μάλλον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την απάντηση του τον λάτρεψα...Μου εξηγεί λοιπόν ότι για να μπεις με πρόκληση πρέπει να συντρέχουν ορισμένες προϋποθέσεις, όπως να έχει κατέβει χαμηλά το παιδί, να έχει μαλακώσει ο τράχηλος κλπ...

Ελα Γωγουλα.Εγω πηγα με προκληση αλλα ειχα 3 διαστολη και εμπεδωμενο το μωρό και γεννησα πολυ ευκολα.Ρε συ στην Ιωαννα δεν ειχες "γερασμενο" πλακουντα και ειχαν περαει οι 40 εβδομαδες;;;;Ποσο να σε αφηνε;;;;

Κατσε να διαβασω και τα υπολοιπα και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα αυτά και με αυτά ξέχασα να παραγγείλω...Μια σαλάτα ceasar's παρακαλώ...... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αποφάσισα να κόψω επιτέλους τις μαλακίες που έτρωγα....Πατατάκια, δρακουλίνια σοκολάτες κλπ και να αρχίσω διατροφή.... :?:?:?:? Μου το είπε και ο γιατρός....

Ετσι, έφαγα ήδη μια μπανανούλα, θα χτυπήσω μια σαλάτα το μεσημέρι, το απόγευμα μήλο και το βράδυ ψαράκι ψητό με χόρτα ή κολοκυθάκια... :D:D:D Θα κάνουμε μαζί διατροφή με τον αντρούλη μου!!!!!!!! :D:D:D

Χρύσα κι εγώ για αυτό τον συμπάθησα...Μπορούσε κάλλιστα να μου πει θα σε βάλω με πρόκληση....Όμως δεν το έκανε!!!!!Θέλει να έρθει φυσιολογικά...

Και να σας πω την αλήθεια πάντα αυτό έλεγα στον άντρα μου...Επειδή στην Ιωάννα μπήκα με πρόκληση, θα ήθελα να το ζήσω κανονικά αυτή τη φορά.... :oops::oops::oops: Να με πιάσουν πόνοι ή να σπάσουν τα νερά...Να δω πως είναι.... :roll::roll::roll::roll::oops::oops::oops:

Αρτζι εμένα ο γιατρός μου που τον είχα πληρώσει και 2000 ευρώ, μόνο στο χειρουργείο έκανε κάτι....΄'Εβγαλε το παιδί...Μέχρι τότε ερχόταν, με κοίταζε και έφευγε... :twisted::twisted::twisted:

Μαράκι ενθουσιάστηκα με μαιευτήριο και μαίες... :D:D:D Παρεπιμπτόντως, περαστικά στην Ιωάννα... :?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ επίσης μμμμμμμμμμμμμμμ αυγουλάκι με αλατάκι και πιπεράκι =p~=p~=p~=p~=p~=p~=p~ , είμαι πολύ αυγουλού τι να κάνουμε? :roll:

Η γιαγια μου μας τις σέρβιρε με τυρί φέτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Γωγουλα.Εγω πηγα με προκληση αλλα ειχα 3 διαστολη και εμπεδωμενο το μωρό και γεννησα πολυ ευκολα.Ρε συ στην Ιωαννα δεν ειχες "γερασμενο" πλακουντα και ειχαν περαει οι 40 εβδομαδες;;;;Ποσο να σε αφηνε;;;;

Κατσε να διαβασω και τα υπολοιπα και θα σου πω.

Παναγιώτα δεν είχαν περάσει οι 40 εβδομάδες...Ήμουν 39 και 3 μέρες..Ο γιατρός μου είχε πει ότι έχει γεράσει ο πλακούντας και ότι είχε ασβεστώσεις και ότι έπρεπε να μπω με πρόκληση...Εγώ απλώς να υπενθυμίσω ότι και η Ιωάννα ήταν "πασχαλιάτικη"...Έπρεπε να γεννηθεί κανονικά την Μεγάλη Πέμπτη και ο γιατρός με έβαλε Σάββατο....Τυχαίο ή όχι, δεν ξέρω.... :roll::roll::roll::roll: Πάντως, δεν ήταν έτοιμη να βγει...Ήταν πολύ ψηλά....Έσπρωχνα ώρες για να την κατεβάσω.... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα και κανουν ,αλλα γιατι να σου κανει αν δεν χρειαζετε ?

για να τουσ αφηνει στο ποδι του θα τουσ εχει εμπιστοσυνη.

Αφρο του είπα να με βάλει με πρόκληση για να είναι αυτός εδώ... :oops::oops::oops::oops::oops:

Αλλά επέμενε πως πρέπει να το αφήσουμε να έρθει μόνο του...Φαντάζομαι ότι καλοί θα είναι οι αντικαταστάτες, απλώς δε θα τους ξέρω.... :?:?:?

Το Ρωσόλυμο τον ξέρεις εσύ;;;;;; :roll::roll::roll: Έχεις ακούσει κάτι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μου να σου βγαλω αντικλειδη καλεεεε

να το ανοιξω αμα θες ..

που να ξερω το ερμο οτι γραφετε...

τα κλειδονω γρηγορα γιατι αλλες βλεπουν μονο τις δημοσιευσεις τους και δεν θα δουν το νεο θεματακι..

μα και εσυ τι γκαντεμω βρε παιδι μου!!!

σορυ!!!

Ασε τις γαλιφιές τώρα!! Δεν το σώζεις!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Όποτε το θυμάμαι θα κάνω και τις ερωτήσεις που έκανα και δεν δημοσιεύτηκαν!

Αλλά να ανοίξει τρενάκι και το Καρολινάκι πριν απο μένα;;;; Αυτό είναι άνω ποταμών!!! :evil::evil::evil:

ΓΩΓΩ!! Θα σου πει και η Άφρο για τον Ρωσόλυμο. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

και εγω θελλω να μου σπασουν τα νερα...να κανω διαστολη...γιατι δε μπορω να γεννησω και εγωωωωωω.....

κλαψ κλαψ κλαψ...

πολυ με σταναχωρει αυτο παιδια...

παρα πολυ..και μη με αρχισετε παλη στο οτι σημασια εχει να γεννιουνται γερα παιδια..το ξερω...το λεω και εγω αυτο..

οσο θυμαμαι ειχα διαβασει τοσα πολλα..ειχα προετοιμαστει τοσο πολυ ψυχολογικα..

και μολις η μαμα και ο συζηγος εμαθαν για καισαρικη..εκαναν κατι χαρουλες...

χαχαχαχ..κανονισε να εισαι stand by να ανοιξεις το επομενο ρεεεεεε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι τρεληηηηηηηηηηηηηηηηηη

Το ενδεχόμενο να κάνω καισαρική εγώ το σκεφτόμουν με ανακούφιση :lol::lol::lol:

ούτε σε μενα εσπασαν νερά και τις δυο φορές

μόνο πόνοι με πιάσαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι με χωνί;;;;;;; :shock::shock::shock::shock::shock:

Δε ρώτησα ρε κορίτσια για υπερήχους το γιατρό... :?:?:?:? Πάντως μου είπε, γύρω στις 15/2 να κάνω υπερηχογράφημα κυήσεως και ντόπλερ και μετά να πάω να με ξαναδεί.... :?:?:?:?

Υπερηχογράφημα κυήσεως είναι ο απλός υπέρηχος;;;;; :?:?:?:?:?:roll::roll::roll::roll:

Α, επίσης μου έδωσε την κάρτα του με το κινητό του, το τηλ του σπιτιού του :shock::shock: (στον προηγούμενο μιλούσα μόνο με τη μαία) και ό,τι χρειαστώ να τον πάρω..Και μου είπε επίσης όταν πάρω αποτελέσματα καμπύλης, να του τηλ να τον ενημερώσω.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσάκι τώρα είδα ότι είχες πει για το Ρωσόλυμο...Χάνω κι εγώ απαντήσεις όπως εσύ.... :lol::lol::lol::lol: Μακάρι να είναι καλός!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Μωρή Μαρία είσαι τρελή;;;;;;;;; :shock::shock::shock::shock: Εγώ και μόνο στην ιδέα ότι θα μου ανοίξουν την κοιλιά μου έρχεται να λιποθυμήσω...Ούτε ράμμα δεν έχω κάνει στη ζωή μου.... :?:?:?

Η για να μη λέω μαλακίες...Μου έκαναν στο πιπί μου όταν γέννησα την Ιωάννα... :roll::roll::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((:((

και εγω θελλω να μου σπασουν τα νερα...να κανω διαστολη...γιατι δε μπορω να γεννησω και εγωωωωωω.....

κλαψ κλαψ κλαψ...

πολυ με σταναχωρει αυτο παιδια...

παρα πολυ..και μη με αρχισετε παλη στο οτι σημασια εχει να γεννιουνται γερα παιδια..το ξερω...το λεω και εγω αυτο..

οσο θυμαμαι ειχα διαβασει τοσα πολλα..ειχα προετοιμαστει τοσο πολυ ψυχολογικα..

και μολις η μαμα και ο συζηγος εμαθαν για καισαρικη..εκαναν κατι χαρουλες...

χαχαχαχ..κανονισε να εισαι stand by να ανοιξεις το επομενο ρεεεεεε....

Χρύσα επειδή δεν ξέρω την ιστορία σου...Γιατί στον Τζεφ είχες κάνει καισαρική;;;;; :roll::roll::roll::roll:

Εγώ πάντως vbac δε θα τολμούσα ποτέ..... :?:?:?:? Φοβάμαι τρελά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσάκι τώρα είδα ότι είχες πει για το Ρωσόλυμο...Χάνω κι εγώ απαντήσεις όπως εσύ.... :lol::lol::lol::lol: Μακάρι να είναι καλός!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Α χααααααα!!! :D:D:D Είδατε που δεν είμαι η μόνη;; :-w:-w:-w

Το εύχομαι Γωγούλα μου! Πάντως μην τρέλαίνεσαι, όλα καλά θα πάνε. Ασε που συνήθως τα δευτερα μωράκια έρχονται νωρίτερα, οποτε μπορει να μη χρειαστείς καν αντικαταστάτη. :D:D:D

Και εγώ μάλλον δεν έχω πολλές πιθανότητες να γεννήσω με Φ.Τ. γιατί έχω βεβαρημε΄νο ιστορικό, αλλά ελπίζω ρε κορίτσια... :roll::roll::roll::roll::roll::ympeace::ympeace::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Καρολ με τα απειρα σπορακια σου!!!!!

Εγω δεν θελω...Μην ξεφυγει κανενα κατα εδω!!! :P:P

Χρυσα θα ηθελα κ εγω να μαθω πως ειχε γινει στον Χ η καισαρικη...

Δεν θυμαμαι...Επισης...ειναι στανταρ πως δεν μπορεις να πας για φτ?Επειδη ειπες πως ηταν

ετσι κ ετσι!

Ακομα...Στο φεις εβαλες φωτο?

(ελπιζω να μη με "πηδηξεις' παλι κ παει τζαμπα το γραψιμο :twisted: )

Γωγουλα μου τελεια τα νεα σου!!!!Μια χαρα!!!Δεν βρισκω λογο ανησυχιας!Ασε

που αν το πας σαν τη Νατασα τοτε θα σε ξεγεννησει αυτος ο γιατρος...

Οταν ΓΥΡΙΣΕΙ απο τις διακοπες του! :lol::lol::lol::lol:

Σε λιγα λεπτα βγαζω τα τσουρεκια μου!!!!!Δλδ....Με παραδεχομαι!

Τη Λενα λυπαμαι που θα χαλασει τη διαιτα αυριο!!!!! :lol:

Θελει καμια αλλη να ερθει????Θα χαρω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα, ασχετο μου ήρθε τώρα... ειδα το σκ μια ταινία.. δεν θυμάμαι ποια ηταν όμως μια κωμωδία αμερικανιά τελειωμένη..

σε κάποια φάση λέει η πρωταγωνίστρια ότι "κανονική γέννα θέλουν μόνο αυτές που δεν έχουν κάνει" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ξέρω, ξέρω, εδώ καμία σχέση.. :D:lol:

Εεεε, Γωγώ συγνώμη το έχασα υτο μου φαινεται.. βεβαρημένο ιστορικό???? :?::?::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...