Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΧΟΡΙΑΚΗ????


ΗΛΙΑΝΝΑ

Recommended Posts

γεια σας θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποιος γνωριζει ας απαντησει παρακαλω.υπαρχει παριπτωση να βγει λανθασμενη η χοριακη εαν την κανεις 12 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο?ρωταω γιατι καπου διαβασα πως μπορεις να κανεις χοριακη απο την τριτη μερα της συλληψης (εαν δεν ξερεις ποτε ακριβως εγινε η συλληψη)?.ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως είναι νωρίς...

Γύρω στην 5η εβδομάδα της εγκυμοσύνης αρχίζει να ανιχνεύεται στο αίμα η ορμόνη που δείχνει την εγκυμοσύνη Ν Ο Μ Ι Ζ Ω.

Καλύτερα όμως ρώτα και έναν μικροβιολόγο ή πάρε σε ένα διαγνωστικό, ζήτα να μιλήσεις με το μικροβιολόγο και θα σου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα καλησπερα.απο οσω ξερω μπορεις να την κανεις απο τοσο νωρις που αναφερεις αλλα πιστευω οτι λιγακι νωρις!γιατι υπαρχουν περιπτωσεις και περιπτωσεις π.χ. βιοχημικη κυηση ή λαθος μικροβιολογικου εργαστηριου.το καλυτερο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση εγω προσωπικα ειχα καθυστερηση εκανα τεστ φαρμακειου και απλα πηγα στον γιατρο.ο υπερηχος εδειξε οτι υπηρχε σακος και ουτε χοριακη εκανα.μαλιστα απο οσο το συζητησα με τον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι αναγκαιο να κανουμε χοριακες αλλα εφοσον υπαρχει καθυστερηση στον υπερηχο φαινεται καθαρα αν υπαρχει σακος.εγω πηγα στον γυναικολογο 5 εβδομαδων.οποτε γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις και να περιμενεις διοτι ειναι αδικος κοπος και χαμενα λεφτα οι χοριακες.ευχομαι καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαννα καλησπερα.απο οσω ξερω μπορεις να την κανεις απο τοσο νωρις που αναφερεις αλλα πιστευω οτι λιγακι νωρις!γιατι υπαρχουν περιπτωσεις και περιπτωσεις π.χ. βιοχημικη κυηση ή λαθος μικροβιολογικου εργαστηριου.το καλυτερο συμπτωμα ειναι η καθυστερηση εγω προσωπικα ειχα καθυστερηση εκανα τεστ φαρμακειου και απλα πηγα στον γιατρο.ο υπερηχος εδειξε οτι υπηρχε σακος και ουτε χοριακη εκανα.μαλιστα απο οσο το συζητησα με τον γιατρο μου ειπε οτι δεν ειναι αναγκαιο να κανουμε χοριακες αλλα εφοσον υπαρχει καθυστερηση στον υπερηχο φαινεται καθαρα αν υπαρχει σακος.εγω πηγα στον γυναικολογο 5 εβδομαδων.οποτε γνωμη μου ειναι να χαλαρωσεις και να περιμενεις διοτι ειναι αδικος κοπος και χαμενα λεφτα οι χοριακες.ευχομαι καλα αποτελεσματα![/quote/]

σε ευχαριστω πολυ καλη μου,απλα ρωταω μηπως γνωριζεται,επειδη αυτο το μηνα εχω αρκετα συμπτωματα(καουρες,αναγουλες,πονοκεφαλο,πρησμενο στηθος,πονους περιοδου) αρκετες ημερες πριν την περιοδο μου και λιγες ημερες μετα την προηγοθμενη(21/12), και επειδη εχω ηδη δυο παιδακια!!!!εκανα ηδη μια χοριακη τη δευτερα και βγηκε αρνητικη.[εξακολουθω να εχω τα συμπτωματα και αναρωτιεμαι μηπως ειμαι εγκυος η γινεται κατι αλλο στον οργανισμο μου].βεβαια θα το μαθω απο βδομαδα που ειναι να αδιαθετησω[?????],αλλα με εχει φαει το αγχος.

σου ευχομαι με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου υγειεστατο και γερο!!!!!!!!!!!!!ολα να πανε καλα!!!!!!!!!! :):):);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα

η χοριακη απ'οσο ξερω ανιχνευει την ορμονη στην 12 μερα μετα τη συλληψη- άρα θα λογικα θα υπάρχει και μια-δυο μερες καθυστερηση. τωρα 12 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο μου φανταζει απίθανο να δειξει κατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα 2 φορές χοριακή και μου βγήκε αρνητική..Μετά από 1 εβδομάδα ξαναέκανα και ήταν θετική και όπως βλέπεις είμαι εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω βέβαια πως όταν έκανα τις 2 πρώτες φορές χοριακές και ήταν αρνητικές είχα ήδη καθυστέρηση..Ο γιατρός λέει οτι έγινε αργότερα η σύλληψη γι'αυτό δεν έδειξε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukida k maraki 24 σας ευχομαι με το καλο τα μωρακια να τα εχετε στις αγκαλιτσες σας και να ειναι παντα τυχερα και γερα!!!!!!! :D:D:D σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσια!!!!!!!!!!να ξερετε πως μου ειναι πολυ χρησιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάνα γειά σου!

Σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει, η χωριακή ανεβαίνει 1-2 μέρες μετά την εμφύτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου. Η εμφύτευση αυτή γίνεται μεταξύ της 7ης και 12ης ημέρας από την ωορρηξία αλλά συνήθως την 12η (για αυτό και η 14η μέρα από την ωορρηξία είναι και αυτή που δίνει θετικό τεστ-συνηθως-).

12 μέρες πριν από την σύλληψη θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ νωρίς για να έχεις θετική χωριακή.

καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάνα γειά σου!

Σύμφωνα με αυτά που έχω διαβάσει, η χωριακή ανεβαίνει 1-2 μέρες μετά την εμφύτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου. Η εμφύτευση αυτή γίνεται μεταξύ της 7ης και 12ης ημέρας από την ωορρηξία αλλά συνήθως την 12η (για αυτό και η 14η μέρα από την ωορρηξία είναι και αυτή που δίνει θετικό τεστ-συνηθως-).

12 μέρες πριν από την σύλληψη θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ νωρίς για να έχεις θετική χωριακή.

καλή επιτυχία!!!

ναι samantha μου,τωρα που μου το λετε το καταλαβα,δεν το ηξερα!!!μου ειχαν πει πως αν την κανει θα μαθω εαν ειμαι η οχι!!!!αλλα τελικα.......

σου ευχομαι με το καλο γλυκια μουσε λιγους μηνες να εχεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου γερο και τυχερο!!!!!!!!!! :D:D:D:D οτι καλλυτερο σου ευχομαι!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν δεν εχει εμφυτευτει ακομη ισως να μη δειξει..η ορμονη βγαινει μετα την εμφυτευση..μπορει ακομη να ειναι νωρις..θελει 5-10 μερες απο τη συλληψη..αναλογα ποτε εγινε..μπορει και αυτη να καθυστερησε..ισως βιαστηκες λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν δεν εχει εμφυτευτει ακομη ισως να μη δειξει..η ορμονη βγαινει μετα την εμφυτευση..μπορει ακομη να ειναι νωρις..θελει 5-10 μερες απο τη συλληψη..αναλογα ποτε εγινε..μπορει και αυτη να καθυστερησε..ισως βιαστηκες λιγο

αχ cuandoμου βιαστηκα πολυ και οχι λιγο....ηθελα βλεπεις να μαθω τα αποτελεσματα και τωρα?????πιιο πολυ μεσα στο αγχος!!! :roll::roll::roll::roll:

σου ευχομαι να αποκτησεις το μωρακι που επιθυμεις οσο πιο συντομα γινεται!!!!!!!!!!!!!!! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ηλιάννα,

εμένα η χοριακή μου είχε βγει αρνητική μετά από 1 εβδομάδα καθυστέρησης της περιόδου μου και περίπου 16 ημέρες μετά την σύλληψη. Μάλιστα, επειδή τις ημέρες που έγινε τελικά η σύλληψη δε θα έπρεπε να έχω ωορηξία ήμουν τόσο σίγουρη οτι ήταν ανωμαλία του κύκλου και πήγα να την κάνω την χωριακή μετά από 1 εβδομάδα απλά για να επιβεβαιώσω οτι είναι ανωμαλία του κύκλου και βγήκε αρνητική!!!! Μετά από ακόμα 1 εβδομάδα κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνει θετικό...μίλησα με το γυναικολόγο μου και μου είπε να πάω στο μαιευτήριο να κάνω μια χωριακή για να είμαστε απολύτως σίγουροι για το αποτέλεσμα και τελικά ήταν θετικότατη!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε εσένα και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ηλιάννα,

εμένα η χοριακή μου είχε βγει αρνητική μετά από 1 εβδομάδα καθυστέρησης της περιόδου μου και περίπου 16 ημέρες μετά την σύλληψη. Μάλιστα, επειδή τις ημέρες που έγινε τελικά η σύλληψη δε θα έπρεπε να έχω ωορηξία ήμουν τόσο σίγουρη οτι ήταν ανωμαλία του κύκλου και πήγα να την κάνω την χωριακή μετά από 1 εβδομάδα απλά για να επιβεβαιώσω οτι είναι ανωμαλία του κύκλου και βγήκε αρνητική!!!! Μετά από ακόμα 1 εβδομάδα κάνω τεστ εγκυμοσύνης και βγαίνει θετικό...μίλησα με το γυναικολόγο μου και μου είπε να πάω στο μαιευτήριο να κάνω μια χωριακή για να είμαστε απολύτως σίγουροι για το αποτέλεσμα και τελικά ήταν θετικότατη!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο και σε εσένα και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Φιλικά

Μαρία

σα ευχαριστω πολυ μαρακι μου,αχ μακαρι τι να πω...τωρα οτι ειναι???θα δειξει περιμενω να δουμε μεχρι την παρασκευη....!!!!!!και σε εσενα σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη,ολα να πανε καλα και με το καλο να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου γερο και τυχερο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια κ σημερα εχω κ α ο υ ρ ε ς,(ταση προς εμετο,τρομερο πονοκεφαλο) οπως και ολες τις τελευταιες ημερες [βδομαδες]αλλωστε!!!! :?: μαζι ομως με τα παραπανω ποναει και η μεσουλα με την κοιλια (πονοι περιοδου!!!!!!!)λετε να ειναι απο εγκυμοσυνη η θα σκασει μυτη η περιοδος??????? :lol::lol::lol::D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efxomai na einai egkimosini ilianna mou :D:D

σε ευχαριστω πολυ maimouditsa μου να εισαι καλα!!!!και σε εσενα σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!! :D:D:D:D:D να; ερθουν συντομα τα καλυτερα ;););););):D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?????????εγω σημερα πρωι πρωι αδιαθετησα τελικα!!!!!!!!!!!!!δεν πηραζει ομως!!!!!! :D:D:D:D:D εχω τους δυο θυσαυρους μου και εξαλλου δεν ημουν ετοιμη και για τριτο (δεν ηθελα).ευχομαι σε ολες σας να αποκτησετε αυτο που τοσο πολυ ποθειτε πολυ πολυ συντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!

σε ευχαριστω καλη μου να εισαι καλα!!!!!!!!!σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα 2 φορές χοριακή και μου βγήκε αρνητική..Μετά από 1 εβδομάδα ξαναέκανα και ήταν θετική και όπως βλέπεις είμαι εγκυούλα!!

αντε και στα δίκά μας! Κι εγώ μετράω 2 χοριακές αρνητικές σε ένα μήνα αλλά μέχρι πρότινος ήμουν ολίγον τι άσχετη γιατί πήγα και τις 2 φορές πολύ νωρίς, σχεδόν με διώξανε από το μικροβιολογικό. Τώρα είμαι σε πρώτη μέρα καθυστέρησης, παρακαλάω να μην έρθουν τα ρούχα μου και να είμαι κι εγώ - και όλα τα υπόλοιπα μέλη του forum- με ένα μωράκι στη κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...