Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

Prepei na to afisa ligo perissotero apo to kanoniko :)..Mou eipe k o sizigos mou tin epomeni fora afise to gia na foraei krokodeilo :)):))..Kanei o sizigos mou plisimata, polish k sampouan sta autokinita (palia eixe plintirio autokinitwn) alla den mporei na mou to kanei autes tis meres giati einai poli pnigmenos me alles douleies k gia na paw allou einai 70,00-80,00 euro :o..Eipa den 8a vgalw tin petseta apo to ka8isma mou gia na min eimai me tin ennoia wspou na mou kanei o sizigos sampouan ta ka8ismata :(..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mpravo Andria,makari na eimaste mazi 8a xaro poly na se gnoriso.....

Den ksero an einai mono gia oses gennhsoun Elena...den rothsa...alla osa vivlia exo diavasei anaferoun gia to Elena me thn 1h eykairia 8a rothso k 8a sas po...allios parte ena thlefono gia sigoura 8a sas poun...

Esy Andria sto Elena gennas e???

oxxxx sorry sthn Georgi79 anaferomoun pou eipe oti phre thl sto Elena.....ok!!!!

Symptomata ths egymosynhs einai k ayta.....sorry!!!Vevaia megalh mou xara opoia k an ta kataferei na einai sta ma8hmata....

Georgi ....ante me to kalo....makari na ta poume....

Vre sorry,esy me eixes rothsei gia ta domatia???eixa apanthsei alla den prepei na dhmosieythke :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριούλα χαλάρωσε!!!!!! Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πάθεις κάτι!!!

Όλη η ιστορία με τις γάτες και το τοξόπλασμα είναι αρκετά παρεξηγημένη, είναι αρκετά έως πολύ δύσκολο να κολλήσεις από γάτα, πιο εύκολο είναι να το πάθεις από λαχανικά ή κακοψημένο κρέας...

Ανεξάρτητα από αυτό όμως, έτσι όπως περιέγραψες τα πράγματα, είναι εντελώς απίθανο να σου συμβεί κάτι! Ηρέμησε και ξεκουράσου!

χχχ

Hehe :)) kanw opws tin iserikia alla tis adespotes gates tis aidiazw giati einai lerwmenes..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prepei na to afisa ligo perissotero apo to kanoniko :)..Mou eipe k o sizigos mou tin epomeni fora afise to gia na foraei krokodeilo :)):))..Kanei o sizigos mou plisimata, polish k sampouan sta autokinita (palia eixe plintirio autokinitwn) alla den mporei na mou to kanei autes tis meres giati einai poli pnigmenos me alles douleies k gia na paw allou einai 70,00-80,00 euro :o..Eipa den 8a vgalw tin petseta apo to ka8isma mou gia na min eimai me tin ennoia wspou na mou kanei o sizigos sampouan ta ka8ismata :(..

Kala sygnommh....70-80 eyro exei to plysimo sthn Kypro???8a katareysooo!!!!

Pantos mhn anyshxeis vre paidi mu,xalarose ligo.....ego ksereis ti kano gia na pernao thn ora mou eyxarista???

Ftiaxno kadrakia...phga Jumpo phra ylika k ksekinhsa....exo ftiaxei poly oraia pragmata gia thn koroula mou alla k thn anhpsia mou,den einai dyskolo....kamvas,xartonia,kolla,aytokollhta k fantasia...

Thats it....Aaa k ylika pou mazeva apo mpoumpounieres ktl,pote den ta petao...kordeles apo dora ktl...exe to sto nou sou.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria akou ti sumvainei sxetika me tis gates. Egw eimai ston 8o mina tis egumosinis mou...apo sxedon 10 xronwn exoume ston kipo tou spitiou mas toulaxiston 10 gates. Kana duo tris apo autes empenan sto spiti kai tis eixame me tin adelfi mou na koimontai mexri kai panw sta krevatia mas. Prin minw eguos h synanastrofi mou me tis gates htan toso megali pou imoun sigouri oti tha vgw me antiswmata sto toxoplasma...am de, den exw oute egw, oute h adelfi mou. Mia apo tis prwtes erwtiseis pou ekana ston giatro mou otan ematha oti eimai eguos itan an prepei na diwxw tis gates, oi opoies einai oli tin wra panw katw mesa sta podia mou sti veranta kai ston kipo - den asxoloumai vevaia mazi tous...psiloepireasmeni akoma apo auta pou akouga ki egw.H apantisi tou itan oti gia na koliseis toxoplasma apo gata prepei na piaseis me ta xeria sou ta kakakia tis kai meta na valeis ta xeria sou sto stoma sou xwris na ta exeis plinei. H gata exalou apovalei to toxoplasma 1 fora sti zwi tis. To 98% twn eguwn pou pathenoun toxoplasmatosi einai giati trwne aplita laxanika h oxi kala mageiremeno kreas, kathe eidous xoirino, mosxari kuriws. Prosexe na pleneis kala ta laxanika kai otan pianeis kreas omo na to mageirepseis na xrhsimopoieis gantia kai na apolimeneis kala to neroxyti kai ta skeui pou xrisimopoihses me to omo kreas. Ennoeitai oxi salatiko apexw i se estiatorio...pote den ta plenoun arketa kala. Filia polla kai don't panic...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoV to e3wteriko plisimo tou autokinitou einai 10,00 euro egw milaw gia mesa ta ka8ismata na ginoun sampouan me eidika farmaka..

Maritina mou se euxaristw, me iremises poli me tis gnwseis sou :)..Egw fovame k tis trixes tous, den isxuei kati tetoio? An emeine kammia mesa sto autokinito mou k petasei..An tin katapieis den kanei kako?

Telospanatwn 8a to ele3w avrio k 8a tou kanw ena 3eskonisma..Se euxaristw pantws :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριτίνα χαίρομαι που έγραψες όλα αυτά που δεν είχα κουράγιο να γράψω εγώ... Άντρια ψυχραιμία!!!

Έκανα άπειρες δουλειές σήμερα (μ' αρέσει που 'χα πει ότι θα είναι χαλαρή η μέρα...), πόνεσε γι άλλη μια φορά η μέση μου και έγινα πτώμα. Πάω να ξεραθώ!! Καληνύχτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια μου ο,τι εχει γραφει για τις γατες ειναι η απολυτη αληθεια κι εγω εχω και συναναστρεφομαι χρονι με γατες...

Ακουστε κοριτσακια μου τα νεα μου...

Εκανα τον υπερηχο β σημερα το πρωι στον πειραια, η μπεμπα μου ειναι μια χαρα ειναι 596 γραμμαρια και ψηλη και πολυ κινητικη. Αλλα ενω ολες οι μετρησεις βγαινουν τελειες καθως και καρδιακη λειτουργια και ρινικο στοιχειο και αυχενας και παρεγκεφαλιδα υπαρχει μια απειροελαχιστη λευκη κουκιδα σ ενα μερος της καρδιας. Αυτο ιατρικα λεγεται ηχογενης εστια. Δεν εχει καμια σχεση με καρδιοπαθειες ουτε με ο,τιδηποτε λειτουργικο, απλα ενω οι πιθανοτητες για συνδρομο down ηταν 1 προς 1204 λογω ηλικιας εγιναν 1 προς 1138. Τωρα ειμαι ηρεμη, βεβαια οταν η κοπελα που το εκανε ειπε ελασσων δεικτης χρωμοσωμικης ανωμαλιας, νομιζα οτι θα λιποθυμισω και νομιζω οτι στιγμιαια επαψα να παρακολουθω. Τωρα που εχω μιλησει με γυρω στους 20 γιατρους, το γυναικολογο μου, δυο παιδοκαρδιολογους κτλ ηρεμησα. Μου ειπαν οτι το πιο πιθανο ειναι να φυγει κτλ και οτι αν ηταν καποιο συνδρομο θα συνοδευοταν και απο αλλα στοιχεια. Ο γιατρος μου μου συνεστησε απλα για να ηρεμησω να παω και αυριο το πρωι στο μαλιγιαννη που ολοι μου ειπαν οτι ειναι τοπ, ο οποιος θα μου πει τη γνωμη του π.χ μπορει να ειναι και φυσηματακι που εχω εγω η να ειναι υπερηχογραφηματικο λαθος. Ο γιατρος μου μου ειπε οτι αν ηταν σοβαρο θα μου μιλαγε για αμνιοπαρακεντηση ενω δε συντρεχει λογος και δεν την προτεινει απλα αν ανοιξετε ενα ιατρικο βιβλιο γραφει οτι και ολοι οι δεικτες να ειναι καλοι υπερηχογραφηματικα διαγιγνωσκεται το συνδρομο down κατα 50% μονο κτλ.

Παντως τρομαξα και εχω κανει τρελη ερευνα και πολλες επισκεψεις τωρα καταφερα να αξιολογησω τα πραγματα και να ηρεμησω. Αυριο θα σας πω τα νεα μου απο το μαλιγιαννη, συγνωμη αν κουρασα. Για να μου λενε ολοι οτι θα ειναι ολα καλα ετσι δε θα ειναι? Πειτε μου οτι ολα θα ειναι καλα αυριο στις 11 και τεταρτο που θα παω..

Τα ευχαριστα ειναι οτι η μπουμπου μου ειναι μια κουκλα εχω ωραιες φωτο κα οτι ειναι και θρεμμενη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!! Ειστε καλα? Κι εγω κοριτσακια που απο μικρη ημουν μεσα στις γατες, αντισωματα τοξοπλασμωσης δεν εχω! Συμφωνω με τις κοπελες που το εχουν ψαξει και περισσοτερο. Afro μου μην ανησυχεις και ευχομαι σημερα να επιβεβαιωθεις απλα πως ολα ειναι ενταξει. Μια χαρα η μπεμπα σου!! :D Κι εμεις ειμαστε πολυ καλα! Τα χτυπηματακια καλα κρατουν! Αυτο που αντιμετωπιζω και δεν φευγει, ειναι η συχνοουρια. Οταν βγαινω καμια βολτιτσα εξω δε, δυσκολευουν ακομη περισσοτερο τα πραγματα! Μια ομορφη καλημερα να εχετε και να περνατε τελεια! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!!αφρο μν στεναχωριεσαι....ολα θα ειναι μια χαρα και η μπουμπουκα ακομα καλυτερα....εμαθα σχετικα με τα βλαστοκυτταρα οτι στο ΙΑΣΩ φυλασσονται δωρεαν ,λογω πλεον συναγωνισμου.σκεφτομαι και τη δημοσια τραπεζα,ειναι λιγο εγωιστικο να σκεφτομαστε μονο εμας...σημερα στην ΝΕΤ ηταν ενας βιολογος και ειπε"στον αδελφο μου πριν 5 χρονια ειπα να τα κρατησει,σημερα σε φιλη εγκυο ,ειπα και να μην το κανει ,δεν πειραζει" ......ηλιοδωρα το βραδυ παω τουαλεττα 4 φορες....την ημερα πανω απο 15.για βολτα δεν συζητω.....ειναι στιγμες, που λεει κι ο Ρεμος,που πιεζει ο μπεμπης και νομιζεις οτι θα σκασεις και μετα περναει.....εσυ ομως απ΄'οτι βλεπω ενα jumbo,το χτυπησες....καλα εκανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!

Εγώ τρέχω πάλι γύρω γύρω ψάχνοντας το περίφημο γραφείο...

Άφρο μου σε σκέφτομαι, τώρα θα είσαι στο Μαλιγιάννη, είναι πολύ καλός πράγματι, εγώ εκεί κάνω τις εξετάσεις μου. Όλα θα πάνε καλά, είμαι σίγουρη πως η μπουμπού σου είναι υγιέστατη!! Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλομανουλα :D:D:D

αφρο μου ολα τελεια ειναι η κορακλα σου ειναι υγειεστατη μη στεναχωριεσε!περιμενουμε νεα σου!!!

βρε αντρια τι γελιο εριξα με την περιπετεια σου :lol::lol::lol: αχ αυτη η γατουλα τι αναστατωση εφερε :lol::lol::lol: ευτυχως παντως που την ειδες πριν ξεκινησεις,φανταζεσαι να εμφανιζοταν οταν οδηγουσες??? :shock::shock::shock:

μου αρεσε ο αντρας σου που σε ειπε για τον κροκοδειλο =))=))=))

samarcante ακομη σε τρεχει το καινουργιο γραφειο ε????αντε μακαρι να βρεις κατι γρηγορα να ησυχασεις κ να βρεις τους ρυθμους σου παλι..

swetty μου τι κανεις????πολυ σωστη σε βρισκω με το θεμα των βλαστοκυτταρων...!!!

ελενακι μου να ξερεις πως τα βλαστοκυτταρα του παιδιου σου μπορει χτυπα ξυλο αν συμβει κατι να μην μπορουν να το θεραπευσουν κ να καταφυγεις παλι στην δημοσια τραπεζα εκτος αυτου μπορει η περισυλλογη να μην γινει σωστα κ εσυ δεν θα το μαθεις ποτε...σκεψου το ξανα εχεις χρονο ακομη πριν παρεις αποφαση..

οσο για τους γιατρους τι να πω...εννοειτε ο γιατρος θα σε στειλει σε ιδιωτικη τραπεζα..ολοι οι γιατροι συνεργαζονται με εταιριες φυλαξης αφου τα περνουν κ απο εκει κ λυπαμαι που το λεω...

αν σε ολο τον κοσμο υπαρχουν 100 τραπεζες φυλαξης στην ελλαδα ειναι οι 50...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια προβληματίζομαι κι εγώ πάρα πολυ για το θέμα των βλαστοκυττάρων. Είχα σχεδόν αποφασίσει να κάνω δωρεά στην κρατική τράπεζα, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που μου είπαν όμως και με έβαλε σε δεύτερες σκέψεις. Μου είπαν οτι τα δίνεις και μπορεί να διατεθούν σε όποιον τα έχει ανάγκη και υπάρχει συμβατότητα και μπορεί όταν χρειαστείς εσύ - ελπίζω ποτέ και σε κανέναν - να μην υπάρχει διαθεσιμότητα. Έχει ψάξει καμία καλύτερα για την Cryobanks? Είναι αυτή του Ιασώ. Εκεί γεννάω και λένε οτι το έκαναν δωρεάν και αυτή τώρα λόγω ανταγονισμού. Καλά λόγια έχω ακούσει και για μια Future Health, Αγγλική με έδρα το Notingham, πρέπει να είναι απο τις πρώτες που ήρθαν στην Ελλάδα αλλα μάλλον θα πρέπει να παραμένει επι πληρωμή αυτή εεε? Αν γνωρίζεται παρακαλώ τα φώτα σας γιατί εχω αρχισει και μπερδεύομαι υπερβολικά.

Πάντως βρε κορίτσια είμαι στον 8ο και όσο ο καιρός πλησιάζει τόσο μεγαλύτερο γίνεται το άγχος μου για το αν αναπτύσσεται σωστά και κυρίως εγκεφαλικά...το έχετε κι εσείς; Άσε που τελευταία μου έχει κάτσει οτι τα βράδια με παίρνει ο ύπνος και μπορεί να την πλακώνω και να την πιέζω χωρίς να το καταλαβαίνω και το μαξιλάρι θηλασμού δεν φαίνεται να με βοηθάει ιδιαίτερα...Έχει προσαρμοστεί δε και στο δικό μου ωράριο...κοιμάμαι - κοιμάται, ξυπνάω - κινείται, πάω για ψώνια - εκεί μάλλον εξαρτάται απο το σε ποιο μαγαζί είμαστε :P:lol: ....Με έπιασε πρωί πρωί κρίση ανασφάλειας...

Αααα, όσο για το αν παθαίνεις κάτι απο την τρίχα της γάτας....απ' όσο ξέρω όχι, σίγουρα όχι τοξοπλασμα. Φιλιά σε όλες και να έχετε μια υπέροχη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα!! Είμαι κάπως καλύτερα άν κ απο το πρωί σόρυ κιόλας έκανα 4 φορές εμετό.joanaki μου σ'ευχαριστώ για τα περαστικά!Η αλήθεια είναι οτι όποτε αλλάζω εβδομάδα 2 μέρες είμαι χάλια με ανακατοσούρες αλλα εμετό δεν έκανα πάντα.Άστα να πάνε..Εσύ τί κάνεις;;Τα μικρούλια σου;;

Ανδριάκι μου αυτό με τη γάτα είναι απίστευτό!Σε φαντάζομαι τί τρομάρα θα πήρες!Πάντως μην ανησυχείς όπως σου είπαν τα κορίτσια για να πάθεις τοξόπλασμα πρέπει να πιάσεις υα κακάκια κ μετά να βάλεις τα χεράκια στο στόμα.Απο τριχούλες τίποτα δεν παθαίνεις!Ακουσέ με,έχω 5 αδέσποτες γατούλες που φροντίζω καθημερινά κ χαϊδεύω κ δεν έχω αντισώματα για τοξόπλασμα! Maritina33 η τράπεζα που θα κάνουμε τη φύλαξη είναι στην Ελλάδα κ τα φυλάει εδώ.Άν σε ενδιαφέρει μπορώ το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι ή αύριο γιατί είμαι στη μαμά μου να σου στείλω τα στοιχεία κ να πάς απο εκεί να το κοιτάξεις.Είναι στη λεωφόρο Αθηνών(παλιά Καβάλας) στο Χαϊδάρι.Αυτό με δημόσια τράπεζα το γνωρίζω κ ήταν το μόνο που μου άλλαξε γνώμη.Επίσης τα ελέγχουν κ σε περίπτωση που δεν είναι υγιές ή δεν έχει γίνει σωστά η λήψη δεν τα κρατάνε κ δεν πληρώνεις εκτός απο το κόστος της λήψης.. Άφρο μου καλή επιτυχία στο γιατρό άν κ είμαι σίγουρη οτι όλα θα είναι καλά!Το ίδιο είχε κ η κολλητή μου κ την είχαν στείλει σε παιδοκαρδιολόγο οπουτελικά ήταν "ασβεστώματα" άν θυμάμαι καλά κ ήταν απολύτως φυσιολογικό!Τώρα έχει μια κοράκλα υγιέστατη κ πανέξυπνη! Θα περιμένω νέα σου! Τα φιλιά μου κ στις υπόλοιπες κοιλίτσες,θα σας έγραφα στη κάθε μία ξεχωριστά αλλα μου ήρθε πάλι αναγούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Χθες δεν τα καταφερα να μπω το βραδυ, ειχε κολησει το σιτε και δεν εμπαινε με τπτ.

Ελενα εγω θελω τα στοιχεια και για ποσο καιρο πληρωνουμε; Δηλ.τι κοστος εχει συνολικα.

Ανδρια ηρεμησε κοπελα μου δεν εγινε τιποτα.

Εγω εχω πολυυ σοβαρο προβλημα. Πηρα το μικρο απο το σχολειο χαλια με πονοκεφαλο. Οσο περναγε η ωρα ανεβαζε πυρετο. Τελικα εφτασε 38 και πηγα να δωσω ντεπον οταν ανακαλυπτω οτι ειχε ληξει πριν απο λιγο καιρο, το ατιμο το ειχα καινουργιο και ειχα μεινει ησυχη. Ετρεξα γρηγορα να δω για φαρμακειο εφημερευον και ημουνα πολυ τυχερη επειδη η φαρμακοποιος της γειτονιας μολις εφευγε και ετσι με εξυπηρετησε, να ειναι καλα η γυναικα. Τωρα περιμενω να παω το απογευμα στο παιδιατρο. Παντως κοριτσια προσοχη μου ειπε οτι γυρισε παλι αυτη η ατιμη γριπη, βεβαια ειναι πολυ επικινδυνη τους πρωτους μηνες. Ο Θεος βοηθος να μην κολησω εγω και να γινει καλα ο Αλεξανδρακος μου.

GeoV εγω ειπα για το δωματιο εαν γνωριζεις κατι για την σουιτα, οσο για τα μαθηματα θα κοιταξω να ειμαστε μαζι εαν μπορει ο ανδρας μου. Απλα ειναι λιγο μακρια για μενα, δινω 20ε σε ταξι οποτε παω στο Ελενα. Το μετρο μου ανεβαζει την πιεση οποτε μπαινω.

Ελενα ψωνισες τελικα;

Σαμακαρδε ακομη δεν βρηκες το καταλληλο γραφειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια ειναι λογικο να μην υπαρχει διαθεσημοτητα οταν ολοι πανε σε ιδιωτικη τραπεζα...κ στο τελος καταφευγουν στην δημοσια για μοσχευμα...

εχετε αναρωτηθει που βρισκουν οι εταιριες καλλυντικων βλαστοκυτταρα για τις κρεμες τους????

πριν λιγο καιρο το ειχε θεμα κ η τατιανα στεφανιδου.

τελος παντων ειναι ενα πραγματικα μεγαλο θεμα,ο καθενας εχει δικαιωμα να αποφασισει οτι πιστευει οτι ειναι καλυτερο για το παιδι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια προβληματίζομαι κι εγώ πάρα πολυ για το θέμα των βλαστοκυττάρων. Είχα σχεδόν αποφασίσει να κάνω δωρεά στην κρατική τράπεζα, δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που μου είπαν όμως και με έβαλε σε δεύτερες σκέψεις. Μου είπαν οτι τα δίνεις και μπορεί να διατεθούν σε όποιον τα έχει ανάγκη και υπάρχει συμβατότητα και μπορεί όταν χρειαστείς εσύ - ελπίζω ποτέ και σε κανέναν - να μην υπάρχει διαθεσιμότητα..

Μαριτινα μου, θα σου πω τι γνωριζω εγω σχετικα, με καθε επιφυλαξη βεβαια.... λοιπον, μου εχουν πει οτι αν το παιδι - χτυπα ξυλο - νοσησει απο καποια ασθενεια που μπορει να θεραπευθει μελλοντικα ( γιατι η φυλαξη των βλαστοκυτταρων πονταρει στη μελλοντικη ανακαλυψη καποιας θεραπειας ) με τη χρηση βλαστοκυτταρων , τοτε τα δικα του, του ειναι αχρηστα γιατι εχουν κι αυτα την πιθανοτητα να νοσησουν απο την ιδια ασθενεια! επομενως, στη μια περιπτωση που μπορει να χρειαστουν, δε μπορουν να κανουν τιποτα!!! μπορει ομως, να βρεθουν υγιη συμβατα βλαστοκυτταρα απο καποιον αλλο δοτη και η θεραπεια να εχει επιτυχια, κι εκει βασιζεται η λογικη της δημοσιας τραπεζας...τωρα, βεβαια, μπορει τα βλαστοκυτταρα του παιδιου μου, εφ'οσον πληρουν τις προυποθεσεις να χρησιμοποιηθουν για τη σωτηρια καποιου αλλου, αλλα αυτο σημαινει οτι ειναι υγιη κι επομενως κι ο δοτης ειναι υγιης.... αυτα γνωριζω, εν ολιγοις, και με καθε επιφυλαξη κατι να το μεταφερω λαθος....οποτε, οποιος γνωριζει κατι διαφορετικο, ελευθερα με διορθωνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soullitsa mou ontws tin glitwsa ftina..Skeftou na odigousa k na tin evlepa apapapa 8a pa8ena kardiako..Egw na kaigome gia to autokinito k o sizigos mou na kanei asteia :lol::lol: ..

Elenaki mou fovi8ika poli, mou ir8e keramida sto kefali :)..

Oso gia ta vlastokittara den 3erw oute egw ti 8a kanw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω πολυ για τη στηριξη...

Ολα πηγαν τελεια ο μαλιγιαννης γελαγε μου ειπε οτι δεν υφισταται καν, οτι το μωρο μου ειναι μια χαρα και οτι σκιζει τα διπλωματα του κτλ Επιπλεον επειδη ξερει και το γυναικολογο μου τον πηρε και τηλεφωνο και ολα καλα...

Δεν ξερετε ποσο ηρεμησα, δεν κοιμηθηκα το βραδυ.Μολις γυρισα απο το μαλιγιαννη πηγα στο φαρμακειο εχουμε εφημερια και συμβαινει κατι που δεν εχω ξαναδει ποτε δεν ξερετε για ποσο κοσμο.

Τωρα με εστειλαν λιγο σπιτι να ξεκουραστω γιατι κοντεψα να ταβλιαστω ανοιξε και η μυτη μου

Η μπεμπουλα ειναι μια χαρα, ευχαριστω θεεε μου, επισης μου ειπε οτι ειναι πολυ ψηλη... πηρε απο το σοι μου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα αυτο σ' ενα αρθρο πολυ σημαντικο:

«Ορισμένοι άνθρωποι θέλουν να γίνουν επιχειρηματίες της «μίας νύκτας» και να λύσουν το οικονομικό τους πρόβλημα σε μία πενταετία και μετά δεν τους ενδιαφέρει τίποτα. Αυτοί κάνουν ευτυχισμένες τις μητέρες λέγοντάς τους διάφορα παραμύθια, όπως «αν μαζέψετε τα βλαστοκύτταρα θα λύσετε το πρόβλημα του παιδιού σας». Ενδεχομένως, αυτή η άποψη να μην είναι 100% λάθος. Ισχυρίζονται, όμως, ότι θα κάνεις αυτόλογη μεταμόσχευση όταν το παιδάκι σου το χρειαστεί. Στην περίπτωση, για παράδειγμα, μίας λευχαιμίας στα 12 ή στα 15. Αυτό δεν ισχύει επιστημονικά γιατί η επίσημη επιστημονική κοινότητα, οι αιματολόγοι, δηλαδή, δεν πρόκειται να πάρουν αυτόλογα κύτταρα να μεταμοσχεύσουν σε ένα παιδί με λευχαιμία. Επομένως, δεν θα υπάρχει κανείς αιματολόγος-μεταμοσχευτής να χρησιμοποιήσει το ίδιο κύτταρο στο άρρωστο παιδί. Θα πάρει άλλο, αλλογενές. Αντίθετα, ενδέχεται μέσα στην οικογένεια να υπάρχει ένα άλλο παιδάκι που θα έχει την ανάγκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βρηκα το τηλ. στην Θεσ/νικη, παντως στο ιντερνετ δεν εχει καποιο σιτε η δημοσια τραπεζα

Όσοι ενδιαφέρονται να δωρίσουν βλαστοκύτταρα, μπορούν να τηλεφωνούν στο 2313-307419, τις εργάσιμες ημέρες, από τις 8.30 το πρωί έως τις 14.30 το μεσημέρι. Εδώ θα πρέπει να τονίσουμε για ακόμη μια φορά τη λέξη δωρεά μια και στις Δημόσιες Τράπεζες Βλαστοκυττάρων δεν αποθηκεύουμε βλαστοκύτταρα για προσωπική χρήση αλλά τα προσφέρουμε για όποιον ασθενή τα χρειαστεί.

ευτυχως επεσε ο πυρετος του μικρου και ειμαι λιγο πιο ηρεμη τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello koristakia kai agori!!ti kanete??

elenaki mou i allagi tou mina einai ena themataki..mporei na deis akomi kai aimataki..ola paizoun!!elpizw stis epomenes allages na min eisai etsi..kai na tia peraseis pio omala!!klwtsaei o kouklos sou?

egw..mia xara polu klwtsidi..ta patisa telika ta 6 kila..asta na pane alla eituxws mou eleipan opote den fainetai..xaxa!i mesi mou me ponae arketa exw kai ton xarouli kai tis douleies..

soulitsa ola kala?

afro mou xairomai pou pigane ola kala...ki emas o mpempis to idio pragma exei kai oloi oi giatroi mou eksigisan auto pou sou eipane kai sena!den xreiazetai na anusixw kai pws den einai tipota kai tetoia...kai malista rwtisa kai kardiologo kai mou eipe oute kan na to lew..

samarcande kali epituxia me to psaksimo!

iliodwra ki egw to idio provlima exw me ti suxnoouria ki opota vgainw eksw les kai ginetai epitides einai akoma pio entono to sunaisthima!ti pswnises gia ti mpoumpou?

filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...