Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ????


Recommended Posts

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ 3960 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 4100.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 5 ΚΙΛΑ.ΚΟΤΖΑΜ ΠΑΙΔΑΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ;;ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ 3960 ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 4100.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 5 ΚΙΛΑ.ΚΟΤΖΑΜ ΠΑΙΔΑΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ;;ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παπάκι και γω την έχω την απορία γιατι μου είπε οτι ειναι μεγάλη

35 εβδ=2700 :dry::lol:

Μου έχει δώσει δίαιτα γμτ:( ΟΧΙ αλάτι ΟΧΙ γλυκά, το ζάχαρο μου στην καμπύλη ήταν οριακό...και κάθε φορά μου λέει να προσέχω και δίαιτα μα πόση να κάνω...δε μπορώ όλα απο λίγο

Εγώ γεννήθηκα 2800 και ο άντρας μου και η αδελφή του 3800 επίσης

δε ξέρω αν έχει να κάνει με κληρονομικότητα αυτό

Φιλιά άντε με το καλό και να προσέχεις ΟΧΙ ΓΛΥΚΑ :P ΟΧΙ ΑΛΜΥΡΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παπάκι και γω την έχω την απορία γιατι μου είπε οτι ειναι μεγάλη

35 εβδ=2700 :dry::lol:

Μου έχει δώσει δίαιτα γμτ:( ΟΧΙ αλάτι ΟΧΙ γλυκά, το ζάχαρο μου στην καμπύλη ήταν οριακό...και κάθε φορά μου λέει να προσέχω και δίαιτα μα πόση να κάνω...δε μπορώ όλα απο λίγο

Εγώ γεννήθηκα 2800 και ο άντρας μου και η αδελφή του 3800 επίσης

δε ξέρω αν έχει να κάνει με κληρονομικότητα αυτό

Φιλιά άντε με το καλό και να προσέχεις ΟΧΙ ΓΛΥΚΑ :P ΟΧΙ ΑΛΜΥΡΑ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego glikia mou tha xairomoun an itan toso megali i mpempa mou!!!! ego genithika kati parapano apo 4500 kila kai i aderfi mou 4300!!!:woohoo: :woohoo: i mpempa mou 27+5 itan 1060 kai mou fanike poli mikroula!!! otan genithei to baros tis (sumfona me to giatro mou)tha einai peripou to triplasio, guro sta 3200 eno o paidaros sou tha einai peripou 4200!!!;) me to kalo na genithei to antraki sou!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego glikia mou tha xairomoun an itan toso megali i mpempa mou!!!! ego genithika kati parapano apo 4500 kila kai i aderfi mou 4300!!!:woohoo: :woohoo: i mpempa mou 27+5 itan 1060 kai mou fanike poli mikroula!!! otan genithei to baros tis (sumfona me to giatro mou)tha einai peripou to triplasio, guro sta 3200 eno o paidaros sou tha einai peripou 4200!!!;) me to kalo na genithei to antraki sou!!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena me blepete katw poso eimai kai apo tora einai ena kilo .perimenoume na ftasei me ton giatro giro sta 4 giati einai psilo san ton patera tou kai tha parei apo auton.o giatros mou to briskei fisiologiko afou blepei ton patera poso psilos einai.mhn anisixeis gia to baros kala na einai to paidaki sou kai tha parei oso prepei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena me blepete katw poso eimai kai apo tora einai ena kilo .perimenoume na ftasei me ton giatro giro sta 4 giati einai psilo san ton patera tou kai tha parei apo auton.o giatros mou to briskei fisiologiko afou blepei ton patera poso psilos einai.mhn anisixeis gia to baros kala na einai to paidaki sou kai tha parei oso prepei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki γεια σου κι απο μένα! Μην ανησυχείς. Απλά θα κάνεις ένα μεγάλο παιδί έτοιμο για το νήπιο!!!:laugh:

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι. Είμαι στις μέρες μου, στις ώρες μου δηλαδή. Αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα, την Τρίτη πάω μέσα με πρόκληση τοκετού. Και η μπουμπού μου είναι μεταξύ 3800 και 4100.

Ξέρω ότι κάποιο ρόλο παίζει η κληρονομικότητα. Εγώ γεννήθηκα 4250 και 61cm και ο άντρας μου 3800 και 55cm. Κι εμένα στον υπέρηχο doppler που έκανα στην 32η εβδομάδα μου έλεγαν ότι θα είναι μεγάλη όπως και είναι. Ένα βασικό ρόλο για μεγάλα μωρά παίζει το ζάκχαρο, αλλά και πάλι δεν είναι κάτι ανησυχυτικό. Εγώ στην καμπύλη ζακχαρου ήμουν οριακά προς τα πάνω και μόλις το ρύθμισα με τη διατροφή επέστρεψε στα φυσιολογικά! Αλλά και πάλι η μπουμπού μου είναι τεράστια. Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! Εγώ έκανα και χιουμοράκι να την ονομάσω Οβελίξ!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να φέρεις στον κόσμο τον άντρακλά σου!!! (Μήπως να κάνουμε και κανένα κονέ στα παιδιά μας;;;)

Φιλιά

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Papaki γεια σου κι απο μένα! Μην ανησυχείς. Απλά θα κάνεις ένα μεγάλο παιδί έτοιμο για το νήπιο!!!:laugh:

Κι εγώ στην ίδια κατάσταση βρίσκομαι. Είμαι στις μέρες μου, στις ώρες μου δηλαδή. Αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα, την Τρίτη πάω μέσα με πρόκληση τοκετού. Και η μπουμπού μου είναι μεταξύ 3800 και 4100.

Ξέρω ότι κάποιο ρόλο παίζει η κληρονομικότητα. Εγώ γεννήθηκα 4250 και 61cm και ο άντρας μου 3800 και 55cm. Κι εμένα στον υπέρηχο doppler που έκανα στην 32η εβδομάδα μου έλεγαν ότι θα είναι μεγάλη όπως και είναι. Ένα βασικό ρόλο για μεγάλα μωρά παίζει το ζάκχαρο, αλλά και πάλι δεν είναι κάτι ανησυχυτικό. Εγώ στην καμπύλη ζακχαρου ήμουν οριακά προς τα πάνω και μόλις το ρύθμισα με τη διατροφή επέστρεψε στα φυσιολογικά! Αλλά και πάλι η μπουμπού μου είναι τεράστια. Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας! Εγώ έκανα και χιουμοράκι να την ονομάσω Οβελίξ!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να φέρεις στον κόσμο τον άντρακλά σου!!! (Μήπως να κάνουμε και κανένα κονέ στα παιδιά μας;;;)

Φιλιά

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ 27+6 ΗΤΑΝ 1200..

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ Η ΛΙΓΟ;;;

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΗΤΑΝ ΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ

ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ..

ΟΛΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..

ΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ;; ΓΛΥΚΑ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ 27+6 ΗΤΑΝ 1200..

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ Η ΛΙΓΟ;;;

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΚΑΜΠΥΛΗ ΗΤΑΝ ΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ

ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ..

ΟΛΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..

ΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΕΙ;; ΓΛΥΚΑ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepaki αν ο γιατρός σου σου λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, μην ανησυχείς. Συνήθως όταν η μητέρα έχει διαβήτη κύησης το παιδί γεννιέται μεγάλο. Εμένα ο γιατρός μου είπε, ότι έχω διαβήτη κύησης (λίγο πάνω από το όριο!) το ρύθμισα με διατροφή (με βοήθησε να μην πάρω και κιλά!:) ) και η μικρή μου ήταν λίγο μεγαλύτερη απ΄ότι θα έπρεπε να είναι κανονικά για τον μήνα εγκυμοσύνης μου και τελικά γεννήθηκε 3430γρ και 52εκ. ωραία και υγιής :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepaki αν ο γιατρός σου σου λέει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, μην ανησυχείς. Συνήθως όταν η μητέρα έχει διαβήτη κύησης το παιδί γεννιέται μεγάλο. Εμένα ο γιατρός μου είπε, ότι έχω διαβήτη κύησης (λίγο πάνω από το όριο!) το ρύθμισα με διατροφή (με βοήθησε να μην πάρω και κιλά!:) ) και η μικρή μου ήταν λίγο μεγαλύτερη απ΄ότι θα έπρεπε να είναι κανονικά για τον μήνα εγκυμοσύνης μου και τελικά γεννήθηκε 3430γρ και 52εκ. ωραία και υγιής :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχθές έκανα υπέρηχο. Διανύω την 24η εβδομάδα και με δύο κοριτσάκια. Μέσα σε μία εβδομάδα πήραν το καθένα 200γραμμάρια. Δηλαδή τώρα είναι το καθένα 800+ γραμμάρια. Ωστόσο, ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλό βάρος και τα μωρά μια χαρά.Μήν ανησυχείς...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προχθές έκανα υπέρηχο. Διανύω την 24η εβδομάδα και με δύο κοριτσάκια. Μέσα σε μία εβδομάδα πήραν το καθένα 200γραμμάρια. Δηλαδή τώρα είναι το καθένα 800+ γραμμάρια. Ωστόσο, ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ καλό βάρος και τα μωρά μια χαρά.Μήν ανησυχείς...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις. Τι να πω αν θελει να βγει τοσο μεγαλο ας βγει. Δεν θα του χωρανε τα φορμακια newborn που του πηρα!! Κατευθειαν στα 0-3 η 3-6 θα παμε!!!:huh: :silly: Στην 23+5 ητανε 560 γρ και μεσα σε 3 βδομαδες εγινε 1400. Σαν τον μικρο βουδα θα βγει:woohoo: Η κοιλια μου τραβαει μερα με τη μερα. Εχω τρελλαθει να βαζω simulcium για τις ραγαδες. Τριτη θα παω για την καμπυλη ζαχαρου και το χω ενα αγχος γιατι εχουμε ιστορικο στην οικογενεια. Χωρια που απο τον 5 μηνα με τραβανε τα γλυκα πιο πολυ απο τα αλμυρα εκει που πριν ουτε να τα δω δεν ηθελα. Εχει στεναξει η Nutela!!! Τα κοψα ομως ηδη γιατι μ'εβαλε χερι η γιατρος. Ιδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις. Τι να πω αν θελει να βγει τοσο μεγαλο ας βγει. Δεν θα του χωρανε τα φορμακια newborn που του πηρα!! Κατευθειαν στα 0-3 η 3-6 θα παμε!!!:huh: :silly: Στην 23+5 ητανε 560 γρ και μεσα σε 3 βδομαδες εγινε 1400. Σαν τον μικρο βουδα θα βγει:woohoo: Η κοιλια μου τραβαει μερα με τη μερα. Εχω τρελλαθει να βαζω simulcium για τις ραγαδες. Τριτη θα παω για την καμπυλη ζαχαρου και το χω ενα αγχος γιατι εχουμε ιστορικο στην οικογενεια. Χωρια που απο τον 5 μηνα με τραβανε τα γλυκα πιο πολυ απο τα αλμυρα εκει που πριν ουτε να τα δω δεν ηθελα. Εχει στεναξει η Nutela!!! Τα κοψα ομως ηδη γιατι μ'εβαλε χερι η γιατρος. Ιδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω απολυτα εγω πριν 4 μερες εκανα το doopler και ο μπεμπης ειναι λιγο πιο πανω απο 2500 και ειμαι 33-34 βδομαδα ετσι οπως τον υπολογιζουν θα φτασει τα 4 κιλα ισως και λιγο παραπανω και ειναι και ψηλος.λογος ανησυχιας δεν υπαρχει γιατι και γω το ρωτησα.

εγω καμπηλη ζαχαρου τελικα δεν εκανα και την φοβομουνα παρα πολυ

εχω τεραστιο προβλημα με τις ενεσεις γενικα και το αιμα περιπτωσαρα χα χα χα και φενεται επειδη στις πρωτες πρωτες εξετασεις το ζαχαρο μου ηταν σχεδον στο οριο και φοβηθηκα λιγο μετα τον υπερηχο του β επιπεδου τα αποτελεσματα τον εξετασεων εδειξαν πολυ κατω το ζαχαρο και ετσι την γλιτωσααααααααααααααα

αρα μην φοβασαι

οσο για τα φορμακια που λες και γω ετσι σκεφτομαι βεβαια πολλα new born δεν πηρα γιατι ειναι οντως παρα πολυ μικρα αν τα φορεσει θα ναι για μια μερα

δεν πειραζει στο αλλο παιδακι με το καλο να ναι καλα τα μπεμπακια μας και ας φορεσουν και για 3........:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε καταλαβαινω απολυτα εγω πριν 4 μερες εκανα το doopler και ο μπεμπης ειναι λιγο πιο πανω απο 2500 και ειμαι 33-34 βδομαδα ετσι οπως τον υπολογιζουν θα φτασει τα 4 κιλα ισως και λιγο παραπανω και ειναι και ψηλος.λογος ανησυχιας δεν υπαρχει γιατι και γω το ρωτησα.

εγω καμπηλη ζαχαρου τελικα δεν εκανα και την φοβομουνα παρα πολυ

εχω τεραστιο προβλημα με τις ενεσεις γενικα και το αιμα περιπτωσαρα χα χα χα και φενεται επειδη στις πρωτες πρωτες εξετασεις το ζαχαρο μου ηταν σχεδον στο οριο και φοβηθηκα λιγο μετα τον υπερηχο του β επιπεδου τα αποτελεσματα τον εξετασεων εδειξαν πολυ κατω το ζαχαρο και ετσι την γλιτωσααααααααααααααα

αρα μην φοβασαι

οσο για τα φορμακια που λες και γω ετσι σκεφτομαι βεβαια πολλα new born δεν πηρα γιατι ειναι οντως παρα πολυ μικρα αν τα φορεσει θα ναι για μια μερα

δεν πειραζει στο αλλο παιδακι με το καλο να ναι καλα τα μπεμπακια μας και ας φορεσουν και για 3........:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα μας και χρόνια μας πολλά!! Όσες είναι ήδη μανούλες, όσες πρόκειται να γίνουν, όσες προσπαθούν, όσες έχουμε βιώσει απώλεια.  Να είμαστε καλά και να στηρίζουμε η μία την άλλη σε αυτό το κοινό ταξίδι ♥️ 
    • Σε ευχαριστώ πολύ! Ίσως κάνω μια χοριακη, ανάλογα με το τι θα μου πει ο γιατρός. Βάσει τελευταίας ωορρηξίας πρέπει να είμαι 6+6 😮😮😮 Ακόμα νομίζω ότι έχει γίνει κάποιο λάθος, αλήθεια. Με τον άντρα μου από χτες το βράδυ είμαστε σε άρνηση 😂😂  Είσαι η επόμενη, μην ξεχνιόμαστε ♥️♥️♥️🙏🙏 Χαχαχαχα τώρα εμένα πρέπει να προσέχουν.... ;;;; Τον άντρα μου.... ;;;; Δεν ξέρω 😂😂😂  Είσαι αδυναμία μεγάλη ♥️♥️♥️ Απίστευτο όντως... Γιατί είχα αίμα κανονικό τις δύο από τις 3 μέρες. Κ μάλιστα την δεύτερη είχα κάνει τεστ και δεν είχε δείξει τίποτα (8 dpo). Και είναι από τις περιπτώσεις που διάβαζα κατά καιρούς και έλεγα "αυτά δεν γίνεται να συμβαίνουν". Βέβαια προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, γιατί τα ξέρετε τα δικά μου... 3 εγκυμοσύνες και μόνο ένα μωράκι στην αγκαλιά μου.... Εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει και το δικό σου μωράκι που θα φωλιάσει για 9 μήνες ♥️ Ο Θεός μου κάνει πλάκα μάλλον 😂😂 Τελευταία περίοδο είχα 17/3 αλλά έκανα ωορρηξία 22η ημέρα, οπότε θα είναι 8 ημέρες μικρότερο. Με πρόχειρους υπολογισμούς πρέπει να είμαι 6+6. Είχα αναγουλες αυτές τις μέρες και έκανα και έναν εμετό (πετάχτηκα από το αυτοκίνητο σε κάτι θάμνους και είχα και το μωρό μέσα 😂) αλλά το απέδωσα στις γουρουνιες που κάναμε με το φαγητό ξαφνικά λόγω Πάσχα,από εκεί που έκανα φουλ διατροφή.Ειχα και πολλη κούραση αλλά είπα να, είμαστε διακοπές και μου βγήκε η κούραση από τις αφυπνίσεις της μικρής τώρα που βγάζει δόντια. Και οι θηλές με πονούσαν όταν θήλαζε, αλλα λέω ίσως με δαγκώνει άθελά της. Γενικά δεν πήγαινε το μυαλό μου ούτε με σφαίρες σε εγκυμοσύνη. Είχα απογοητευτεί κιολας επειδή δεν έβρισκα ωορρηξία τόσες μέρες. Εντωμεταξυ, τα one step τα ωορρηξίας δεν έπιαναν την χοριακη. Χτες που έκανα της hometest το βράδυ που γυρισαμε σπίτι από τις διακοπές είδα αυτήν την τοσο έντονη γραμμη. Περίεργο το ένα ωορρηξίας να εντοπιζει τη χοριακη και το άλλο οχι... Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, εύχομαι με το καλό να υποδεχτείς και το δικό σου μωράκι ♥️ Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!! Μάλλον ναι για υπέρηχο θα πάω 😂 Έκανα ένα τεστ σήμερα το πρωί απλά για να δω την ένταση της γραμμής, γιατί το χτεσινό το έκανα νύχτα κατά τις 10 και... 
    • Συγνώμη που ρωτάω...είμαι άσχετη τελείως γτ ποτέ δεν χρειάστηκε να ψάξω ωορρηξία κτλ.. ( μη με κοροϊδέψεις 😂😂😂) από πού κατάλαβες ότι είχες κακή ωχρινικη φάση;;;; 🥴 Εγώ ήταν ο πρώτος μήνας που παρακολούθησα την ωορρηξία μου πρώτα με υπέρηχο αλλά επειδή κάνω μεγααααλους κύκλους έχω φτάσει και πάνω από 70ημερες η γιατρός μου είπε ότι δεν βλέπει κάτι κ μάλλον θα αργήσει ο κύκλος μου επομένως πήρα τέστ να κάνω σπίτι μόνη μου....δεν έφτασα ποτέ στην διπλή κόκκινη γραμμή και μου ήρθε τελικά περίοδος στις 40ημερες κύκλο!  Σου βάζω φωτό να δεις τεστακια...
    • Γενικά ναι 26-29 μέρες. Μετά τη βιοχημική παρακολουθώ με τεστακια. Αυτός ο κύκλος ήταν πολύ περίεργος με πολυυυυ καθυστερημένη ωορρηξία κ κακή ωχρινικη φάση. Βέβαια πιστεύω ότι έπαιξε ρόλο το ότι ήμουν άρρωστη αρχή του κύκλου με 39αρια κλπ.. 
    • Συγχαρητήριααααααα!!!!!!! Μα πιο έγκυος πεθαίνεις!!!! Ποια χοριακη;;; Για υπέρηχο τη Δευτέρα στο γιατρό σου κατευθείαν🤣🤣🤣 Με το καλοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...