Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΓΑΛΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ????


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.. Διανυω την 27 βδομαδα κυησης και ο μπεμπης μου ειναι 1400 που σημαινει οτι ειναι μεγαλος για την ηλικια του. Η γιατρος μου εκοψε τα αλμυρα, τα γλυκα και τα καφτερα (που ειναι η αδυναμια μου) για να μην ανεβασω πιεση και ζαχαρο. Καμπυλη ζαχαρου θα κανω την αλλη βδομαδα. Μου ειπε επισης οτι εξαρταται το μεγεθος του απο το ποσο μεγαλα μωρα γεννηθηκαμε εμεις με τον αντρα μου και οτι αν συνεχισει ετσι κ δεν φρεναρει στον 8 μηνα θα βγει πανω απο 3500 (σημειωτεον ο αδελφος μου γεννηθηκε 4000). Ξερετε αν ειναι ανησυχητικο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ouaou..re thirio fantazomai ti koilia tha exeis..

ego eimai stin 24 bdomada k prin mia bdomada ekana megalo iperixo k mou eipe oti einai 500 gram

afou o giatros sou de sou eipe oti einai anisixitiko mi skas,,,

kali ipomoni pappaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ouaou..re thirio fantazomai ti koilia tha exeis..

ego eimai stin 24 bdomada k prin mia bdomada ekana megalo iperixo k mou eipe oti einai 500 gram

afou o giatros sou de sou eipe oti einai anisixitiko mi skas,,,

kali ipomoni pappaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera.....katholou anisixitiko...i kori mou gennithike 4050gr kai malista fisiologika ..kai poli efkola...to klironomiko de ksero an isxuei giati ego genithika 2800 kai o antras mou 3700 .....tora eimai egguos sti defteri kori 33 evdomadon kai einai 2200....min anisixeis loipon...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera.....katholou anisixitiko...i kori mou gennithike 4050gr kai malista fisiologika ..kai poli efkola...to klironomiko de ksero an isxuei giati ego genithika 2800 kai o antras mou 3700 .....tora eimai egguos sti defteri kori 33 evdomadon kai einai 2200....min anisixeis loipon...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό ο μπέμπαρός σου!!! Πόσο ζήλευα τα μεγάλα μωρά!!! Η δική μου γεννήθηκε 2600 και 47 πόντους.. γατάκι σκέτο! Δίπλα στα άλλα μωρά ήταν σαμιαμίδι σκέτο! ΜΑΙΡΗ όσο ήταν ο γιος σου όταν γεννήθηκε είναι η κόρη μου τώρα που είναι 2 μηνών. 4800 και 61 πόντους. Πήρε 2200 και 15 πόντους σε 2 μήνες. Πλέον μπορώ να την πιάνω άνετα, στην αρχή φοβόμουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό ο μπέμπαρός σου!!! Πόσο ζήλευα τα μεγάλα μωρά!!! Η δική μου γεννήθηκε 2600 και 47 πόντους.. γατάκι σκέτο! Δίπλα στα άλλα μωρά ήταν σαμιαμίδι σκέτο! ΜΑΙΡΗ όσο ήταν ο γιος σου όταν γεννήθηκε είναι η κόρη μου τώρα που είναι 2 μηνών. 4800 και 61 πόντους. Πήρε 2200 και 15 πόντους σε 2 μήνες. Πλέον μπορώ να την πιάνω άνετα, στην αρχή φοβόμουν πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 4800!!

ΕΙΧΑΝ ΠΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΠΑΛΑΙΣΤΗ!

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΑΚΙ!!

ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ (ΑΝΤΕ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)

ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 4800!!

ΕΙΧΑΝ ΠΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΠΑΛΑΙΣΤΗ!

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΑΚΙ!!

ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ (ΑΝΤΕ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)

ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 4800!!

ΕΙΧΑΝ ΠΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΠΑΛΑΙΣΤΗ!

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΑΚΙ!!

ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ (ΑΝΤΕ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)

ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!

kai εγω συμφωνω ο θειος μου γεννηθηκε 8 κιλα ...............αληθεια σας υο λεω εχει γραφτει σε βιβλιο για τα πιο περιεργα (η μαμα του επαιρνε ορμονες)αφου 1 μηνος τον βαζανε κατσει στον ποπο μια χαρα και τωρα ειναι παρα πολυ αδυνατος ,μην ανησυχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 4800!!

ΕΙΧΑΝ ΠΑΘΕΙ ΟΛΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΠΑΛΑΙΣΤΗ!

ΤΩΡΑ ΣΤΑ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΑΚΙ!!

ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΟΥ (ΑΝΤΕ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ)

ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!

kai εγω συμφωνω ο θειος μου γεννηθηκε 8 κιλα ...............αληθεια σας υο λεω εχει γραφτει σε βιβλιο για τα πιο περιεργα (η μαμα του επαιρνε ορμονες)αφου 1 μηνος τον βαζανε κατσει στον ποπο μια χαρα και τωρα ειναι παρα πολυ αδυνατος ,μην ανησυχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana έγραψε:

Sisy έγραψε:

kai εγω συμφωνω ο θειος μου γεννηθηκε 8 κιλα ...............αληθεια σας υο λεω εχει γραφτει σε βιβλιο για τα πιο περιεργα (η μαμα του επαιρνε ορμονες)αφου 1 μηνος τον βαζανε κατσει στον ποπο μια χαρα και τωρα ειναι παρα πολυ αδυνατος ,μην ανησυχεις[/quote:3qbjcb5j]

XRISTOS KAI APOSTOLOS!8 KILA?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pana έγραψε:

Sisy έγραψε:

kai εγω συμφωνω ο θειος μου γεννηθηκε 8 κιλα ...............αληθεια σας υο λεω εχει γραφτει σε βιβλιο για τα πιο περιεργα (η μαμα του επαιρνε ορμονες)αφου 1 μηνος τον βαζανε κατσει στον ποπο μια χαρα και τωρα ειναι παρα πολυ αδυνατος ,μην ανησυχεις[/quote:9evjwqol]

XRISTOS KAI APOSTOLOS!8 KILA?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PANA,

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ, ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ, ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ.Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ .

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΣΟΥ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PANA,

ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟΣΟ, ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ, ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ.Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ .

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΕΙΟΣ ΣΟΥ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι να είναι ανησυχητικό καλέ??? Εκτός και αν έχεις ανεβάσει σάκχαρο, που και πάλι ανησυχητικό δεν είναι, απλά θέλει λίγο προσοχή στη διατροφή!

Εκανα και εγώ υπέρηχο σήμερα 26+2 και η κορούλα μου είναι 910 γρ, στο μέσο όρο ακριβώς αν και περίμενα να είναι μεγάλο μωρό μιας και εγώ γεννήθηκα 3,500κιλά και ο αντρούλης μου 4,500 κιλά, θα δούμε την εξέλιξη της...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι να είναι ανησυχητικό καλέ??? Εκτός και αν έχεις ανεβάσει σάκχαρο, που και πάλι ανησυχητικό δεν είναι, απλά θέλει λίγο προσοχή στη διατροφή!

Εκανα και εγώ υπέρηχο σήμερα 26+2 και η κορούλα μου είναι 910 γρ, στο μέσο όρο ακριβώς αν και περίμενα να είναι μεγάλο μωρό μιας και εγώ γεννήθηκα 3,500κιλά και ο αντρούλης μου 4,500 κιλά, θα δούμε την εξέλιξη της...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στην 23 ήταν 982 γραμμαρια και έπρεπε να ειναι 650 το κανονικό . Αλλα ήταν μέσα στα όρια στα ανώτατα επιθυμητά. Έκανα καμπύλη ζαχαρου και ήταν τέλεια δεν είχα προβλημα. Αν δεν δείξουν τιποτα οι εξετάσεις σου η καμπύλη και οι άλλες τότε δεν έχεις πρόβλημα κοριτσάκι και γω ανησύχισα στην αρχή αλλα τώρα μάλλον όλα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στην 23 ήταν 982 γραμμαρια και έπρεπε να ειναι 650 το κανονικό . Αλλα ήταν μέσα στα όρια στα ανώτατα επιθυμητά. Έκανα καμπύλη ζαχαρου και ήταν τέλεια δεν είχα προβλημα. Αν δεν δείξουν τιποτα οι εξετάσεις σου η καμπύλη και οι άλλες τότε δεν έχεις πρόβλημα κοριτσάκι και γω ανησύχισα στην αρχή αλλα τώρα μάλλον όλα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...