Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

kαλημέρα και απο μένα!!! Γυρίσαμε απο την παιδίατρο. Κάναμε το δεύτερο εμβόλιο και είπαμε ν' απολαύσουμε ενα καφεδάκι πριν πάμε σπίτι. Ευτυχώς οι μικρές κοιμούνται i-) του καλού καιρού..

Λέτε να είναι απο το εμβόλιο; Ξέχασα να ρωτήσω και την γιατρό , να τις δώσω depon για να μην ανεβάσουν πυρετό; Στο πρώτο που κάναμε μετά τις έδωσα λίγο.

Ρε κορίτσια να ρωτήσω και κάτι. Εσείς τα εμβόλια κάθε πότε τα κάνατε; Εμάς μας βάζει κάθε μήνα απο ένα :cry: Έτσι όπως πάμε θα τα τελειώσουμε όλα πριν κλείσουμε χρόνο... :lol:

Αντε στην υγειά σας... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λενα ειναι πολλα τα επαναλυπτικα..μη χαιρεσαι οτι θα τα τελειωσεις ολα...χιχιχιχ..

τι καλες που ειναι μωρε...οι γλυκουλες σου!! κοιμηθηκαν και αφησαν τη μαμα να απολαυσει ενα καφεδακι.

Εμενα μου ειχε πει να δοσω ντεπον μονο αμα ανεβασουν πηρετο, οχι προλυπτικα

Αν θυμαμαι καλα εκτος απο το MMR δε μου ανεβασε σε κανενα αλλο εμβολιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασακι τι ερωτησεις ειναι αυτες..φυσικα..

ωρες ωρες νομιζω οτι θα νγαλω τα εντερα μου..δενε χω και τιποτα στο στομαχι μου..

τεσπα..ελπιζω να σταματισουν απο βδομαδα...

ειμαι καλυτερα παντως...απο το μεσιμερι και μετα

Ανακαλυψα και το τι με αναγουλιαζει στο σπιτι..το μαλλακτικο και το αλλαξα!!!

Σισσινι μου με το καλο!!!!

Καρολινακη μου φιλια πολλα πολλα!!!!

Ανταποδιδω φιλεναδα :x:x:x:x:x:x:x:x

και χαιρομαι πολυ που απο το μεσημερακι εισαι καλυτερα...αντε και συντομα και απο το πρωι!!!!!!!!!!!!να φυγουν οι παλιο ναυτιες αντε ξουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!! σε καμαρωνω παντως δεν γκρινιαζεις πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!!

Καλε Αργυρουλα τι ωραια εκπληξη!!!!Αχ παντα τετοια κοπελα μου!!!!!

Καλε και εμεις 3 επετειους γιορταζουμε.Σχεσης,πολιτικου γαμου και θρησκευτικου.

Ερη νομιζω οτι αυτα που εφαγες ειναι λιγα.Δεν πρεπει να τρως κατω απο 1200 θερμιδες.Και γενικα δεν πρεπει να αφηνεις το μεταβολισμο σου "να κοιμαται".Πρεπει καθε 3 ωρες να μασουλας και κατι.

Μαρια Ιωαννα η Φαιδρα ειναι κατω απο 10 κιλα;;;;Ο δικος μας ο χοντρουλης ειναι 13.

Αφρο πως παει το σιμς;;;;

Μητσακι μου στην επομενη συναντηση θα παμε μαζι ε;;;

Γωγουλα μπερδευτηκα λιγο με τους γιατρους. :oops: Ρε συ επειδη η γεννα ειναι κατι σοβαρο μηπως να τα

δωσετε τα λεφτα και να εχετε το κεφαλι σας ησυχο;;;Χωρις παρεξηγηση ε;;;Σου λεω οτι θα ελεγα σε φιλη μου.

Ομορφες Σαλλονικιες τα φιλια μου.

Σας αφηνω.Παω να ανεβασω πανω τα ρουχα εγκυμοσυνης και να κατεβασω τα κανονικα.Να δω τι εχω δηλαδη και τι πρεπει να αγορασω.

Αληθεια ρε κοριτσια.Τι ειναι στη μοδα;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασακι τι ερωτησεις ειναι αυτες..φυσικα..

ωρες ωρες νομιζω οτι θα νγαλω τα εντερα μου..δενε χω και τιποτα στο στομαχι μου..

τεσπα..ελπιζω να σταματισουν απο βδομαδα...

ειμαι καλυτερα παντως...απο το μεσιμερι και μετα

Ανακαλυψα και το τι με αναγουλιαζει στο σπιτι..το μαλλακτικο και το αλλαξα!!!

Σισσινι μου με το καλο!!!!

Καρολινακη μου φιλια πολλα πολλα!!!!

τί μου θύμισες τώρα...κι' εμένα το μόνο που μ' ενόχλησε στην εγκυμοσύνη ήταν η μυρωδιά απο το ariel :o κουφό ε; Απο τότε έχω να πάρω ariel....φοβάμαι πως αν το ξαναμυρίσω θα αναγουλιάσω πάλι... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο δικός μας παιδίατρος το ίδιο, μόνο αν ανεβάσουν πυρετό, όχι πριν.....τα δικά μου δεν έκαναν ποτέ πυρετό σε κανένα εμβόλιο!!!! :):ymapplause:

Χρύσα εμένα αυτό που με έκανε να θέλω να τα βγάλω όλα στην 2η εγκυμοσύνη ήταν η μυρωδιά από τις αναβράζουσες βιταμίνες που έπινε ο άντρας μου!!!! :ymsick::ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα αν δεν κανουν πυρετο δε χρειαζεται να δωσεις ντεπον.

Εμεις καναμε απο τον 2ο μηνα μεχρι τον 7ο. Και μετα το mmr τον 15ο μηνα.Μετα της ανεμοβλογιας και το μαντου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia an den ths dwsw sththos otan thelei ginetai O Xamos. De fantazeste...

Mia fora eipame na prospathisei na thn koimisei o antras moy. Kaname klassika mpanaki kai meta toys afhsa sto dwmatio na th ntysei kai na ths dwsei gala poy eixa antlhsei me mpoykali. E....mesa se 5 lepta eixe kanei emeto apo to klama :shock: Ki an ksypnhsei kai den ths dwsw sththos ta idia - trelo klama kai de mporw.

Opote to nero dyskolo na to dextei...

Argi poia koynia? Mazi koimomaste. Thn exw parathsei thn idea ths koynias. Kai thn eixame parei ena swro lefta. Kai den exei koimhthei pote ekei.

20 mhnwn e? kai 16 ths Afrodiths...Eeeeexw akoma. Oyf kai ksana oyf...

mpempoula16 , seri apo 40 hmerwn? :shock::shock::shock: Plaka moy kaneis? Kai tote ti kaneis edw? :evil: E sistianh moy? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα απο το εμβολιο ειναι...

ναι καθε μηνα στη αρχη μεχρι τον 8 νομιζω κ μετα καθε 2 μηνο..παντως εεεεεεεεεχεις ακομα

εμενα στο 1 εμβολιο δε θα το κεχασω κομοοοοταν οοοολη μερα,,,η κλαθτερη μερα μου ηταν

στο 2 εμβολιο 2-3 ωρες ζαβλακομενο κ μετα τιποτα

κ τωρα θα του δωσω ουζο μπας κ κοιμηθει :twisted::twisted::twisted:

ντεπον οχι μη δινεις

παναγιωτα σε κανουν τα παλια ρουχα? :o:o:o

θα μας τρελενεις εσυ κ η νατασα καλεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασούλι μου, χαίρομαι τόσο τόσο πολύ που σ' "ακούω" τόσο καλά, που τα πάτε τόσο καλά με το μικρουλάκι και που είσαι γερή, δυνατή, μετά την εμπειρία που λαχταρούσες τόσο πολύ να ζήσεις!!! :D Επαναλαμβάνομαι, ε; :lol: Αλήθεια χαίρομαι πολύ, γι' αυτό!!! :D

Αυτό που με παρηγορεί, είναι ότι κι εγώ ήμουν ακριβώς έτσι σαν παιδάκι, μέχρι να τελειώσω το δημοτικό... Απελπισία με το φαγητό!!! ok, έγινα πολύ αδύνατη, αλλά δόξα τω Θεώ, είμαι καλά κι έχω το μεγάλο πλεονέκτημα να τρώω ό,τι και όσο θέλω, χωρίς ποτέ να αγχώνομαι για τα κιλά!!! :lol: Οπότε... τι έπρεπε να περιμένω απ' το έρμο το παιδί μου, με τέτοια γονίδια??? :oops:

Κουμπαρούλα, ακόμα σε βασανίζουν οι εμετοί; :? Κουράγιο κοριτσάρα μου, σύντομα θα περάσουν. Κι εμένα με αναγούλιαζε τρελά η μυρωδιά της κουζίνας και συγκεκριμένα ενός απορρυπαντικού, που είχα για να απολυμαίνω τον νεροχύτη!!! :? Το πέταξα!!! :lol:

Αrgi μου, καταλαβαίνω απόλυτα. Απλώς λέω, ότι στο δικό μου το παιδί ειδικά, οι απειλές δεν πιάνουν. Μάλλον κακό κάνουν. Ξέρω πολύ καλά, ότι έχεις επιστρατεύσει ΚΑΘΕ μέσο, το ίδιο κάνω κι εγώ. Κι η Β μιλά συνέχεια, αλλα κυριώς έχει το μυαλό της οπουδήποτε αλλού, εκτός απ' το φαγητό. Μου το είχε πει και η αλλεργιολόγος αυτό, απ' όταν ήταν μηνών. Έχει άλλα ενδιαφέροντα. Αποσπάται με ο,τιδήποτε άλλο και είναι ικανή να έχει λυσσάξει απ' τη πείνα, αλλά να μη φάει, για να μη χάσει ώρα απ' το παιχνίδι!!! :shock:

(Καλέ δε σας προλαβαίνω με τίποτα, λέμε!!!!) :shock::lol:

Παναγιωτοσυμπεθερούλα μου.... ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!! :D Όταν με το καλό σαραντήσεις, θα το κανονίσουμε!!!!!!!!!!!!!! ;) Τι κάνεις; Πως τα πάτε με το μικρουλάκι; Ο γαμπρούλης μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα μωρή πως έχεις τέτοιο κορμί;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll: Κουκλάρα είσαι.... :D:D:D Η μικρή γιατί κάνει εμετό;;;Από το πουλύ γάλα φαντάζομαι ε;;;;; :lol::lol:

Μιτσάκι εγώ ένιωσα καλά την μπεμπούλα στην 18η...Πριν νομίζω ότι την είχα νιώσει, αλλά δεν είμαι και σίγουρη... :oops::oops::oops: Αιματοκρίτη δε θυμάμαι πόσο είχα..Μόνο στην αρχή είχα κάνει... :?:?:?

Αφρο κι εμένα κάνει κάτι κουράδες..... :lol::lol::lol: Τώρα ειδικά που τις βλέπω μέσα στη λεκανη είναι κανονικότατες... :lol::lol::lol: Αλλά η δικιά μου τρώει...Και χέζει 2-3 φορές την ημέρα....Κορίτσια λυτρωτικό το χέσιμο στη λεκάνη....Από τότε που τα κάνει εκεί δεν την πλένω, γιατί δε λερώνεται... :oops::oops: Με μωρομάντηλο τη σκουπίζω... :oops::oops: Μέχρι τώρα κάθε χέσιμο και πλύσιμο.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Καρολινάκι ούτε το είχα καταλάβει ότι κανονίζατε για σήμερα..Για χθες νόμιζα... :oops::oops::oops:

Επίσης κάποια με ρώτησε πριν για την καμπύλη...Γιατί μου έγραψε ο γιατρός να κάνω μόνο 2 λήψεις...Δεν ξέρω ρε κορίτσια... :roll::roll::roll: Με ρώτησε "Γωγούλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν είχαμε θέμα με το σάκχαρο, έτσι δεν είναι;;;"..Του λέω "Ναι, δεν είχα τίποτα.."Μου λέει οκ και μου έγραψε και μου είπε θα σου κάνω αιμοληψία νηστική, θα πιεις γλυκόζη και μετά θα σου ξανακάνουν λήψη στη 1 ώρα.... :?:?:?:? Στην Ιωάννα δε θυμάμαι..Αλλά μου είχε γράψει 3ή 4 λήψεις... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Ρε κορίτσια, εσείς που κάνατε πρόσφατα πόσες λήψεις κάνατε;;Παναγιώτα, Νατάσα, Θούλη;;;;;;;;

Λενάκι εγώ μόνο στο πρώτο εμβόλιο είχα δώσει προληπτικά στην Ιωάννα...Στα άλλα όχι.... :?:? Εξάλλου, ντεπονάκι δίνουμε από 38 και πάνω..... ;););) Επίσης, δεν τελειώνουν τα εμβόλια....Κι εγώ έτσι έλεγα... :lol::lol: Κάθε μήνα κάνουμε εμβόλιο ακόμα και τώρα που είναι 21 μηνών.... :roll::roll::roll::roll::roll:

Παναγιώτα μου παλιά γεννούσαν στα χωράφια..Και από τη στιγμή που δεν υπάρχει πρόβλημα, δεν ξερω τι να πω... :roll::roll: ΄Ωρες ώρες λέω κι εγώ το ίδιο και από την άλλη σκέφτομαι ότι δεν είναι και ο μοναδικός γιατρός....Αν πέθαινε για παράδειγμα (χτύπα ξύλο) τι θα έκανα;;;; :roll::roll::roll:

Επίσης, μπαίνεις μωρή στα ρούχα προ εγκυμοσύνης ήδη;;;;; :shock::shock::shock:

Snowgirl καλωσόρισες......Καλούς ύπνους εύχομαι..... :D:D:D:D:D Εγώ από σπόντα είμαι εδώ.... :lol::lol::lol::lol: Επειδη συμπαθώ τις χαζοβιόλες του τρενακίου..... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ ξέχασα να σου πω ρε συ: εγώ στα H&M δεν βρίσκω τ'ιποτα για το μπουμπούκι που να μου αρέσει!!!! :? , μου αρέσουν τα ρούχα που έχει μόνο για μικρότερα παιδάκια μέχρι 1 έτους!!...γι ατην δικιά μου δεν έχω βρει τίποτα που να με ενθουσιάζει!!!! όπως και για τον Λουκά δεν μου αρέσουν!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα!!!!! Τι κανεις?? Πως ειναι η ζωη με 2 μωρακια???? Μην δωσεις ντεπον δεν χρειαζετε!!

Γωγουλα στομα εχεις και μιλια δεν εχεις ε? :lol::lol::lol: Καθε φορα μιση ωρα σε διαβαζω!!! :D

Αφροδιτη Καλε με το τσιγγελι στα βγαζουμε!! Το αντιθετο απο την Γωγουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω εγω εκανα 5ληψεις..

μιτσακι αρχισα με 38.9 κ μετα πηγα 33.4

απο κει π περα περνω σιδηρο οοοοποτε θυμαμαι,,μα οοοοποτε κ πηγε 33.8

ποιος θα ανοιξει το επομενο τρενο???? 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα μου..ξεχασα να σε καλημερισω... :oops: ειστε τοσες πολλες όλο και καποια ξεχναω...

τι κανει το μικλο μπεμπε? εσυ πως τα πας κοριτσακι μου? αθηνα μενεις που? εγω παπαγου..

όσο για την μοδα παντα ημουν της αρχης να φοραω ότι μου παει και μου αρεσει πιο πολυ....

Λενακι συμφωνω με τις υπολοιπες ...ντεπονακι μην δινεις μοναχα αν κανει πανω απο 38 πυρετο η αν σου το πει η γιατρός...τυχερουλα σε αφησαν τοσο μικρα και ηπιες καφεδακι...τι κανουν οι κουκλες σου?

και εγω απο σποντα ηρθα εδω οπως ειπε και το Γωγακι μας...ηταν η Χρυσα εδω- η φιλεναδα μου απο αλλο θεματακι... και μου αρεσε πολυ το ότι ειστε πολυ ανετες...και γενικα σα ςπαω πολυ σαν παρεακι!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D γιατι με το θηλασμο δ.ειχ α και την καλυτερη εμπειρια...δυο μηνε ςκαι λιγο γαλα...αλλα σαςνοιωθω ανετα και ας ειμαι σχετικα καινουργιαστο θεματακι σας...εχετε μια τρελη θετικη αυρα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη 5;;;;;;; :shock::shock::shock::shock: Ρε σεις μήπως να κάνω κι εγώ περισσότερες;;;Γιατί μου έγραψε μόνο 2;;;;Κι αν υπάρχει πρόβλημα χτύπα ξύλο θα φανεί από τις δύο;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Αννούλα τι θες να πεις;;;; :twisted::twisted: Ότι λέω πολλά;;;;;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted: Ότι σας ζαλίζω;;;;; :twisted::twisted::twisted: Καλά σου...Σου κάνω μουτράκια τώρα... [-([-([-([-(

Αφρο εγώ σου μιλάω...Εσύ δε μου απαντάς.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Το επόμενο τρένο να το ανοίξεις εσύ Θου που είσαι ετοιμόγεννη.... :lol::lol::lol::lol:

Ελα ρε Αρτζι που δε βρίσκεις...Καλά κι εμένα δε μου αρέσουν όλα, αλλά μπλουζάκια και παντελονάκια άμα ψάξεις βρίσκεις..Πάω να δω στο site τι έχει... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι δεν τα βρήκα όλα όσα της πήρα:

Της έχω πάρει αυτό το ζακετάκι το ροζ:

http://shop.hm.com/de/campaign?campaign ... &scrolly=0

Και αυτά τα μπλουζάκια σε ροζ και πορτοκαλί:

http://shop.hm.com/de/campaign?campaign ... &scrolly=0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ αν έχεις πρόβλημα και με την μία θα φανεί!!!! ;)

δεν σας έγραψα την ιστορία της κατσαρόλας και της πεθεράς μου!!! :roll::roll::roll:

θα την γράψω στο καινούργιο τρενάκι!!!! :roll::roll::roll:

Θούλη άνοιξέ το πριν γεννήσεις!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω :-p εχεις και παραπονο :lol:

αχ και εγω πρεπει να κανω αιματοσ και ουρων και το ξεχναω :oops:

το ταμειο μας δεν πληρωνει καποια φαρμακα στισ αποθηκεσ και υπαρχουν ελλειψεισ ....το εμβολιο που πρεπει να κανουμε δεν υπαρχει ....πρεπει να το αγορασουμε :evil::evil::evil::evil::evil: και να μας πληρωσουν σημμετοχη :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεταξυ μας και εγω στα Η&Μ για πιο μεγαλα παιδακια λιγα πραγματα βρισκω..αλλα βρισκο και μου αρεσουν πολυ γιατι ειανι μοδατα και τρεντι.

παναγιωτα και εγω πρεσβεβω το στιλ μοδα ειανι οτι σου παει και παντα αναλογα με το γεννικοτερο στιλ που θελεις να προβαλεις

ΠΧ εμενα μου αρεσουν τρελα οι μητερες γοβες και πεδηλα με λεπτο τακουνι..

οσο και να ειναι στη μοδα τα στρογγυλα και χοντοτακουνα...δεν εχω τετοια..

επισης εμενα το γεννικοτερο στιλ ντισιματος ειναι κλασσικο για το γραφειο και τις επισιμες περιστασεις αλλα πιο καζουαλ στις καθημερινες μου...

τα περισσοτερα ρουα μου παντως ειναι φορεματα και φουστες..κοστουμια και παντελονια εχω λιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια ωραία σαλάτα!!!:

Υλικά (για 6-8 άτομα)

Για τη σαλάτα

• 500 γρ. μπρόκολο (μόνο τις φουντίτσες)

• 200 γρ. κουνουπίδι (μόνο τις φουντίτσες)

• 200 γρ. γαρίδες βρασμένες καθαρισμένες και κομμένες στα δύο

• 5 μεγάλες γαρίδες βρασμένες ολόκληρες για το γαρνίρισμα

• 1 κ.τ.σ. εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο

• αλάτι, πιπέρι

Για το ντρέσινγκ

• 150 γρ. γιαούρτι στραγγιστό

• 2 φρέσκα κρεμμυδακια ψιλοκομμένα

• άνηθο ψιλοκομμένο

• αλάτι, πιπέρι

Ετοιμασία

1. Βράστε για λίγο τις γαρίδες και σοτάρετέ τες ελαφρά με λίγο ελαιόλαδο.

2. Σε αλατισμένο νερό βραστέ το μπρόκολο και το κουνουπίδι για 5 λεπτά περίπου. Στραγγίστε και ξεπλύνετε με κρύο νερό.

3. Βάλτε το μπρόκολο, το κουνουπίδι και τις κομμένες γαρίδες σε μια σαλατιέρα. Περιχύστε με το ελαιόλαδο και αλατοπιπερώστε.

4. Σε ένα μπολ βάλτε όλα τα υλικά του ντρέσινγκ και δουλέψτε τα καλά με το σύρμα των αβγών. Περιχύστε τη σαλάτα και γαρνίρετε με τις ολόκληρες γαρίδες. Σερβίρεται ζεστή ή σε θερμοκρασία δωματίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...